[ÜEHman Iers Grenen. De nieuwe ontdekking bij Middelman. „Kornet" en „Brenda" in „De Paardenkamp" Bekijfci hef best Kies kleur bij volledige Plus Garantie m. Districtsspel fiEemland in teken van Bambilië Man bij oversteken [zwaar gewond Tweede kla verj as wedstri j d van V.V.Z. VOOR AL UW SPORTEN Tiroler avond 3 jaar Klaverjassen bij S.O. „Soest' Geen redelijk alternatief maar een stijlvol, eerlijk alternatief. Voor mensen die willen wonen in de rustige sfeer van hout. Maar geen fan zijn van Zweeds vurehout of eiken. Iers grenen is prachtig vormgegeven in een elegante meubelstijl met fijne detail afwerking. Waarbij bijvoorbeeld de laden zwaluwstaart gekonstrueerd zijn. Alweer een verrassende ontdekking bij Woon- centrum Middelman. IN SOEST m IP Recreatief zwemmen in de herfstvakantie Boerenbruiloft in „De Borg" Kamerconcert in Baarn Opbrengst collecte Nier Stichting Na aanrijding doorgereden Hondje weg Hondje terug Soester Courant van woensdag 15 oktober 1980 )f schijncypresfamilie te e vorm maar pyramidaal r geen bezwaar tot aan- even bij stil staan of het n haag van geel- of zil- aan te planten. Meestal leurde onrustige achter- n aan te planten en te is ook zeker de Taxus zijn donkergroene kleur nt. De taxis wordt met de afmeting geknipt en is »n flinke groei stelt hij este grond, waarin het 1 niet te laag mag zijn. daarom 's winters wat )lanten (december-janu- i aan de slag gaat. bij het aanplanten van j irond kan vanaf nu tot d weer. De rest van het gekweekt in container, ompost door de grond in ding van 4 delen turf op lengen van deze bemes- ond is van belang voor lantal te planten haag- an de soort, maar be- r 2 meter. Voor verdere tijd de vakman op uw 19.933 21.017. 1.017. De hei in Bilthoven was jongstleden (zaterdagmiddag herschapen in het lland van de kabouters, Bambilië. Vele "dorpen uit dat land waren er te vinden, [zoals b.v. Wamshaven, Haverhoek, Keverkapelle, maar ook waren er de Ruige Verten, het Wilde Woud en de Onbekende Heuvels. Kabouters en welpen van district Eem- Jland, dat het gebied omvat van Baam, [Soest tot aan Maartensdijk en De Bilt, [hebben in dit land rondgetrokken waar ■ze aan vele activiteiten deelnamen in [de respectievelijke dorpen en streken. ■Voor de kabouters in Bambilië een [vertrouwde klank daar ze tijdens hun opkomsten altijd in dat land spelen; [voor de welpen hield het een kennisma king met het kabouterspel in en gezien [hun reacties werd deze positief erva- [ren. Wellicht dat een volgend districts spel de Rimboe van de welpen tot hema krijgt en de kabouters in contact komen met het welpenspel. Bln ieder geval kunnen kabouters, wel pen en hun leiding weer terugzien op leen heel geslaagd districtsspel waarbij ■het koude weer geen invloed had op de lgoede stemming. jlnlichtingen over scoutinggroepen zijn Ite krijgen onder telefoonnummer 030- ■785870. Maandagavond is een 23-jarige inwo- I ner van Utrecht, in Soest bij ondoor- I dacht oversteken van de Nieuweweg I door een auto aangereden, waarvan de I bestuurder doorreed. |Er bestaat een kans dat deze van de I aanrijding niets gemerkt heeft. |De Utrechter bleef zwaar gewond op I het wegdek liggen. Een voorbijkomen- I de politiefunctionaris uit Amersfoort I paste mond op mond beademing toe, I waarna de gewonde naar het zieken- I huis Zonnegloren kon worden ver- voerd. I De politie vraagt getuigen van het on- I geval contact met haar op te nemen. Ook de autobestuurder wordt gevraagd I zich te melden. Gezien de toedracht I van de zaak, gaat hij mogelijk geheel I vrijuit. Evenals de eerste wedstrijd waren er maandagavond weer ruim zestig da mes en heren aanwezig in het clubge bouw van VVZ, voor het spelen van de tweede klaverjaswedstrijd van dit win terseizoen. Er worden weer negen wedstrijden gespeeld en bij de laatste wedstrijd komt de clubkampioen uit de bus. Zoals altijd worden drie partijen ge speeld van ieder zestien giften. Er wordt verplicht gespeeld. De uitslag van deze avond was: 1. H. Mulder, 5594 p. 2. Mevrouw N. van Kooij-Valkennet, 5315 p. 3. Jan Striet- man, 5202 p. 4. L. van Hornsveld, 5194 p. 5. Mevrouw Fugers, 5160 p. 6. J. G. Kruitbos, 5129 p. 7. J. v.d. Meij, 5054 p. 8. B. Hilhorst, 4999 p. 9. Rob Duit, 4972 p. 10. Mevrouw C. van Hornsveld, 4832 punten. De troostprijs was voor de heer Netten, die slechts 3503 punten behaalde. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT33 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi De evenementencommissie van WZ organiseert op a,s. zaterdagavond 18 oktober, om 20.30 uur, een groots opgezette Tiroler avond. Deze wordt gehouden in het clubgebouw aan de Eemweg. Er is een aantrekkelijke verloting aan verbonden. Verder is er natuurlijk „Glühwein" en slager Van Asch uit Soest, zorgt weer voor heer lijke hapjes. Het kan beslist een vrolijke avond worden. Uw televisietoestel. Het meest bekeken meubel stuk. Alleen daarom al moet zo'n apparaat letterlijk in topvorm zijn. Bovendien gaan we er nu nèg vaker naar kijken. Het winterseizoen staat voor de deur. Videorecording, teletekst, kabeltelevisie en satelliet-televisie verhogen nu en in de toekomst het kijkgenot. Zorg dat uw toestel uw plezier niet vergalt. Kies klasse, kijk bij Schoemaker. Drie jaar volledige garantie op arbeidsloon, materiaal én voorrijden op iedere t.v. en videorecorder sluiten een miskoop uit! AANBIEDING: HITACHI VHS videorecorder met 3 jaar garantie Voor alle zekerheid! SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 B&O - PHILIPS - BLAUPUNKT - SONY - AKAI - NORDMENDE - HITACHI Op dinsdag 21 oktober aanstaande houdt „Soest" weer haar maande lijkse klaverjasavond. Dat velen de ze avond waarderen bleek in de op komst van de eerste avond. Naast diegenen die op de „ladder" meedingen naar de „Troef-boer" tro fee is iedere kaartliefhebber weer wel kom om 20.00 uur in het Paviljoen aan de Bosstraat Oost. Nostalgische klerenkast. Voor1395,- liefdevol tweepersoons ledikant. Ruim en romantisch. Met bijbehorend nacht kastje 560,-. Sierlijke sekretaire of toilettafel met kantel- spiegel. Wooncentrum Middelman ligt direkt aan de grote weg-van Soest naar Amersfoort Van Lenneplaan 73 te Soest. Tei. 02155-11004. Xlke vrijdag koopavond Foto: Herman van Dam De paarden „Kornet" (32) uit Ede en „Brenda" (20) uit Rijswijk zijn afgelopen zaterdag tijdens de weer druk bezochte open-dag in het nationale rusthuis „De Paardenkamp" opgenomen. Node namen de eigenaars afscheid van hun trouwe viervoeter, maar de troostrijke woorden van Stichtings-voorzitter C. J. 't Hart: kunt ons altijd bellen om te horen hoe het met hen gaat" deden zichtbaar goed. Zoals gebruikelijk kregen alle paarden weer heel wat toegestopt, alhoewel er een aantal onbereikbaar bleef door ver weg van de menigte in de wei te blijven. Overigens is met de komst van deze twee paarden het aantal gasten op vijftig gekomen en daarmee zijn alle stallen bezet. Op de foto links Dirk Wolfsen met „Kornet" en rechts Gijs Bokkers met „Brenda". In de herfstvakantie is er een aange past zwemrooster voor recreatief zwemmen in het instructiebad De Turf. Zo kan men maandag 20 en vrijdag 24 oktober recreatief zwemmen van 8 tot 10 uur, van 10 tot 11 uur (bejaarden op maandag), van 11 tot 12 uur, van 13 tot 15 uur, van 19 tot 20 uur en van 21 tot 22 uur. Op dinsdag 21 en donderdag 23 oktober zijn deze uren van 8 tot 12 en van 13 tot 15 uur. De recreatieve uren op woensdag 22 oktober zijn van 14 tot 18 en van 19 tot 22 uur. Vanaf zaterdag 25 oktober geldt weer het normale rooster. Tot 15 jaar betaalt men voor één uur zwemmen 1,55 en vanaf 15 jaar zijn de kosten 1,80 per uur. Zaterdag 18 oktober a.s. organiseert de wijkvereniging Overhees in het dorps huis „De Borg" een boerenbruiloft. De muziek wordt tijdens dit specifieke feest verzorgd door de „Blue Cats" en verder zal mevrouw Te Hasseloo met haar leerlingen volksdansen uitvoeren. De zaal gaat open om 20.00 uur en een half uur later begint het feest. A.s. zaterdag 18 oktober, aanvang 20.15 uur, wordt in het NPB-gebouw aan de Kampstraat te Baarn een kamercon cert gegeven door de cellist Anner Bijlsma en de pianist Gerard van Blerk. Zij spelen werken van Ludwig van Beethoven. Het volgende concert vindt op zaterdag 15 november plaats en dan concer teren Erika Waardenburg, harpDieks Visser, fluit en de sopraan Elisabeth Cooyman. De inzameling gehouden van 22 tot en met 27 september j.1. ten bate van de Vereniging tot Steun aan de Nier Stichting (zoals de volledige naam luidt) te Amsterdam heeft in totaal op gebracht een bedrag van 14.176,00 (veertien duizend één honderd en zes en zeventig gulden. Vorig jaar was de opbrengst 13.945,00 en is er nu dus 231,00 meer ontvangen (d.i. dus nog geen 2% hoger). Een woord van dank echter aan de in woners, die dit bedrag gaven, maar ook aan de vele medewerkers, zo wel dames als heren, die voor dit re sultaat zorgden. Ieder van hen heeft deze week reeds persoonlijk bericht ontvangen over de inhoud van haar of zijn businhoud. Ook het volgende jaar hoopt men op nieuw te kunnen rekenen op alle mede werkers en gaarne ook op nieuwe me dewerkers, want door verhuizing val len er altijd af. Zij die niet thuis waren en alsnog een bedrag willen overmaken kunnen dit doen op giro 388.000 t.n.v. boven genoemde Vereniging met vermelding „collecte Soest 1980". Wachtend voor het verkeerslicht op de kruising Dalweg-Beukenlaan, werd een 21-jarige autobestuurster uit Eem- nes van achteren aangereden door een medeweggebruiker. Deze stapte uit zijn wagen, bekeek de aangerichte schade en reed vervolgens weg. Hij kon worden opgespoord. Het was een 33-jarige Soester die niet geheel alco holvrij was. De man weigerde zowel de blaasproeven als de bloedproef en kreeg daarom een dubbel proces-ver baai. Op de Amersfoortsestraat werd vrij dagnacht een autobestuurder uit Amersfoort geramd door een tegenlig ger. Deze verdween en kon niet meer worden achterhaald. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing ol vondst van een huisdier. VERMIST: 1-10. Kater, cypers, wit vlektje onder keeltjes, 2' jr., wit vlooienbandje, waarop: „Rijnsteeg 15a", „Shan"; Hilhorst, Hooiweg 2, 3768 MR Soest, tel. 14277. 5-10. Poes, cypers, witte bef, voorte nen, witte sokjes achter, 5 jr.Spijker, Choristenpad 29, 3766 BA Soest, tel. 15695. Poes, zwart-grijs gemêleerd, wit snuitje, bef, buik, sokjes, pootjes ge streept wit-lichtbruin-zwart, gesterili seerd, 1% jr., „Wolfje"; Meyer, Bloemheuvel 39, 3769 JV Soesterberg, tel. 0346.3-2707. GEVONDEN: 10-10. Poes, lapje, fors van bouw, pl,m. 2 jr., dood, (Molenstraat); 4-J.O. Katertje, cypers, 4 mnd, poesje, zwart, siamees van bouw, 4 mnd.; beiden gevonden in Park Vredehof; Dierentehuis, tel. 13583.

Soester Courant | 1980 | | pagina 9