Korte raadsvergadering met forse financiële gevolgen 50 jaar geleden in Soest Hotel „Bosch en Duin" Groote Filmvoorstelling Belastingen omhoog Gemeentelijke belastingen omhoog Extra controle stortgat Verlengde Talmalaan PUEM komt afspraak niet na Gehannes s 3 3 8 s. i Overhees 2-2 in december Soesterberg en het vliegveld Toestemming voor bouw van schutting Laat het nu maar vriezen, dacht die Meneer Lekker warm jack heeft die man gekocht, dacht Wim Hogeveen Elkapitano inde Electrische Villa Wie zal éat betalen. Na afloop groot Bal. 24 October 1930 Kinderfilmhuis Artishock Grote diefstal bij automaterialen- handel 13 Soester Courant van woensdag 22 oktober 1980 13 O O O O O O O O e o O O O O O O O O O 9 De leden van onze gemeenteraad hebben opnieuw een bewijs geleverd dat zij de vergadertechniek langzamerhand goed onder de knie gaan krijgen. Vorig week was men anderhalf uur bijeen om de goed voorberei de en breed doorgesproken agenda af te werken. Zeven leden lieten het dit keer afweten. Daar waren Bolhuis en Jonker bij en dat kan soms heel wat gepraat schelen. Het publiek zat in deze vergadering op het balkon van het dorpshuis ,,De Borg", waar de vergadering dit keer weer gehouden werd. Geen beste plaats voor zittende belangstel lenden, want een grote zware balk beneemt het uitzicht op wat er beneden in de zaal gebeurt. De tweede rij ziet helemaal niets, maar mogelijk verandert dat tegen de tijd dat er verkiezingen gehouden worden weer. Dan mag de afstand tussen kiezer en gekozenen niet groot zijn. De pers zat nu in de zaal. Zij schijnt er helemaal bij te horen, hoewel het ook zijn kan dat men graag als pratend raadslid ziet of die jongens nu ook schrijven. Anders heeft praten nog minder zin. Wel werden zij dit keer op hun vingers getikt voor onjuiste berichtgeving ten aanzien van het miljoen winst dat het gasbedrijf had gemaakt. Volgens de voor dit bedrijf gelden de verordening heeft die winst ieder jaar een bestemming en daar was niet door alle kran ten op gewezen. En, vond de heer van Poppelen van het CDA, ,,als je aan de ene kant een gigantische winst vermeldt en aan de andere kant zegt dat de gasprijs omhoog moet, dan komt dat raar over bij de lezers". Dat zal best maar door de kranten werd geschreven dat er ruim 3 miljoen kubieke meter meer verkocht werd dan ingekocht en dat het verschil ontstond door lekverliezen en meetverschillen. Met andere woorden: de meter in huis draait misschien nog even door als de gaskraan al dicht is. En zó een miljoen winst maken is geen kunst. Je vraagt je af hoe dat nu bij benzinepompstations gaat. Zou zo'n pomphouder door meetverschillen ook goed weg komen of zou de controle van de overheid daar streng zijn? Een moeilijke avond had mevrouw Allard van D'66. Zij werd liefst drie keer op een soort plagiaat betrapt. De eerste keer hield zij een gloedvol betoog over noodzakelijke bezuini gingen door de gemeente en toen hield de burgemeester haar voor dat hij dat al aange kondigd had in een besloten vergadering van de commissie financiën. Flauw" vond de burgemeester; „Mag ik", zei mevrouw Al lard daardoor pogend politieke winst te boeken. Het tweede verhaal waar zij de mist mee inging betrof de hondenbelasting, want dat was in een commissievergadering al verteld door de VVD. Het derde geval betrof iets met het begraafrecht, maar dat kwam van de CDA-er Bolhuis, die nu niet aanwezig was. ,,U mag best", zei de burgemeester; „ik zal u het woord niet ontnemen, maar het maakt de vergadering overbodig lang". Hij ziet na tuurlijk politiek gewin over het hoofd, maar daarvoor moet hij ook boven de partijen staan. Heel tevreden was iedereen dat het college achteraf besloten had geen rioolretributie te gaan heffen. Een retributie is een vergoeding voor een overheidsdienst, waar zelfs officieel een matige winst mee gemaakt mag worden. Een belasting is een verplichte bijdrage aan de overheidskas. Toen vorig jaar de Onroe- rendgoedbelasting werd ingevoerd hield men ons voor dat die in de plaats kwam van de personele belasting, de grondbelasting, de straatbelasting èn de rioolbelasting. In de toekomst bestaat dus de mogelijkheid dat we naast de onroerendgoedbelasting dus tóch nog gaan betalen een rioolretributie, een personele-retributie, een grondretributie en een straatretributie en grof gezegd word je op deze manier „belazerd". Blij dat de raadsle den blij waren; dat wel, maar wat hangt ons nog boven het hoofd? De CDA-er Oldenboom kwam op voor het plaatselijk bedrijfsleden dat door verhoging van de leges toch wel zwaar belast werd. De altijd nuchtere van den Brakel van de PvdA ondergroef dat verhaal heel simpel met de opmerking: „Je hoeft met de ondernemer nu ook weer niet zoveel meelij te hebben, want ze mogen die leges aftrekken van de belasting". Van den Brakel is een van de weinige zelfstandige ondernemers in de raad, dus hij weet wel waarover hij praat, al gaat zijn verhaaltje natuurlijk niet voor de volle hon derd procent op. Maar in principe heeft hij gelijk; dergelijke betalingen zijn aftrekbaar. Nieuw, althans voor ons, was mevrouw Al- lards gezegde dat zij hoopte dat de gemeente niet de Heyermans-methode „Op Hoop en Zegen" zou toepassen. Dat is leuk zoiets, dat mis je eigenlijk altijd. Wat we dit jaar ook gaan missen is de behandeling van de begroting voor 1981. Voor het eerst in vele vele jaren komt men daar niet toe; het wordt februari 1981. Zo moeilijk is het in Soest geworden. Met spanning zit iedereen ook uit te kijken naar de vergade ring waarin uit de doeken gedaan wordt hoeveel het gemeentelijk grondbezit nu eigen lijk nog wel waard is. Soest krijgt net als iedere andere gemeente minder uit de rijkspot, maar Soest komt er nog eens extra moeilijk voor te staan als duidelijk wordt hoe gering onze reserve is. Het zal ons benieuwen wanneer met de bouw van het nieuwe gemeentehuis begonnen kan worden. Dat zou nog wel eens heel lang kunnen duren. P.RESS. 4 Evenals alle voorgaande jaren heeft de gemeenteraad besloten de diverse ge meentelijke belastingen en rechten te verhogen. In de vorige week gehouden vergadering was er nauwelijks sprake van verzet. Slechts mevrouw Allard [D'66] zette zich af tegen het automa tisme, maar zij bleek daarbij de gevoe lens van het college van burgemeester en wethouders, uitgesproken in een besloten vergadering, naar buiten te brengen. Verder werd er op enkele onderdelen wat gesleuteld, maar het collegevoorstel bleef voor 99 procent overeind. Ingenomen was men wel met het bericht van het college dat alle in het voorstel aan de invoering van een rioolretributie gewijde-zinnen, als niet geschreven moesten worden be schouwd. Èen winstpuntje haalde mevrouw Van Gelder (PvdA) binnen door het afzon derlijk tarief van het reinigingsrecht voor alleenstaanden terug te brengen van 72 gulden tot 64,80. Alle raadsle den stemden daarmee in. Mevrouw Van Gelder hield het college voor dat de minumumloners met een tegemoet koming van 5,70, zoals het college dat wilde, ook niets opschoten. Beter was het voor hen het voor dit jaar geldende tarief dan maar te handhaven. De discussie rond dit voorstel kreeg een wat moeizaam verloop toen de burgemeester de tariefsverlaging op hing aan het mindere (vuil)aanbod door alleenstaanden. Terecht merkte de heer J. van Poppelen (CDA) toen op dat er dan voor zeer velen wat te verdienen was. Minder aanbod had immers niets te maken met het mini mumloon. Als minder aanbod ter spra ke was, dan moest er gediscussieerd worden over het aantal vuilnisemmers per woning. Daar voelde de burgemeester echter niets voor omdat er een veel te inge wikkelde administratie aan verbonden was. Wethouder Hoekstra wees nog op de faciliteiten voor grof huisvuil, waar voor niet apart betaald hoefde te wor den. Na wat heen en weer gepraat werd tenslotte toch het voorstel van mevrouw Van Gelder aangenomen. Leges Geen sukses had de heer G. Oldenboom (CDA) met een poging de verhoging van de leges en de leges voor bouwver gunning wat af te slanken. Hij meende dat h£k bedrijfsleven te zeer belast werd. Oldenboom vond het' onjuist eerst via de Algemene Verordening Soest voor heel wat zaken een vergun ning te eisen om vervolgens voor het verkrijgen van die vergunning steeds meer te laten betalen. De heer v.d. Brakel (PvdA) vond de gedachte van de heer Oldenboom wat overtrokken, temeer omdat iedere on dernemer dergelijke betalingen als aftrekpost mocht opvoeren voor de belasting. De burgemeester stelde voor nu toch maar vast te houden aan het college voorstel en het idee van de heer Oldenboom volgend jaar in de discus sie vooraf, te betrekken. Toen de heer Oldenboom dat maar „een matige reactie" vond, kreeg hij van de heer Kingma (PvdA) te horen, de kwestie dan maar via het beleidsplan een hoge prioriteit te geven. Hondenbelasting De fractie van D'66 ging niet akkoord met het voorstel de hondenbelasting voor de eerste hond op zestig gulden'te brengen (was 55 gulden ongeacht het aantal) en op honderd gulden voor tweede èn volgende honden. Mevrouw Allard (D'66) noemde de verhoging onverantwoord, terwijl het resultaat ervan zou zijn, dat de eige naar zijn honden niet zou aanmelden. Zij zei een voorstander te zijn van sneller optreden tegen overtredingen. Met enige verbazing, werd naar me vrouw Allard's reactie geluisterd, omdat zij als lid van de financiële commissie geen protest had laten ho ren. Mevrouw Allard verklaarde haar opmerking dat de meerderheid van haar fractie, tijdens de fractie-verga dering, een ander standpunt had inge nomen en dat moest zij nu naar voren brengen. De verhoging van deze belasting werd aangenomen, vooral omdat de „ver vuiling" als kern van de zaak werd gezien. „Het gebeurt in heel veel gemeenten", zei de burgemeester, hij vond dat hondebezitters zich wat moes ten beperken in hun hobby. Hij hoopte dat dat duidelijk zou worden door het invoeren van een belasting voor de tweede (en volgende) hond. De herziening van het bestemmings plan Overhees 2, tweede bouwfase, zal in de maand december ter visie wor den gelegd. In maart volgend jaar wordt de herziening dan in de raad behandeld. Een en ander deelde wet houder Menne mee naar aanleiding vandoor Visser (PS) gestelde schrifte lijke vragen. Naar aanleiding van een brief aan de raad van een inwoner van Veldhoven, waarin deze wijst op het gevaar-aan trekkend karakter van militaire vlieg velden, heeft Jan Visser van Progres sief Soest duidelijk gemaakt die ziens wijze te delen. Hij was het daarom niet eens met het voorstel van burgemees ter en wethouders de brief maar voor kennisgeving aan te nemen. WD-raadslid Beijen voegde Visser toe dat hij de geschiedenis eens moest bestuderen. Zonder vliegveld was er geen dorp Soesterberg geweest, meen de hij. Ook de heer R. Nieuwenhuis heeft toestemming gekregen achter in de tuin bij zijn woning aan de Draailier 13 een schutting te bouwen, om wat meer privacy te krijgen. Net als zijn buren had hij last van de daar aangelegde parkeerplaats. Aanvankelijk weigerden burgemeester en wethouders een vergunning voor de bouw, maar na tussenkomst van de beroepencommissie heeft de raad be sloten dat de vergunning alsnog ver leend moet worden. De commissie heeft daaraan opnieuw de voorwaarde verbonden, dat de schutting aan beide kanten van groen moet worden voorzien. Volgens de door het college gehan teerde voorschriften mocht de erf- scheiding niet hoger dan één meter zijn; nu mag daar tachtig centimeter bij. Het stortgat langs de Verlengde Tal malaan, achter de Witte Boerderij, van de firma Kuyer, wordt op onregel matige tijden, maar meermalen per week, door de gemeente gecontroleerd op onrechtmatigheden. Tot nog toe is daarvan niets gebleken. Wel hoopt de gemeente dat het gat met enkele jaren opgevuld is en dat er zo een einde komt aan een situatie die men niet prettig vindt, maar waardoor dan het terrein weer als landbouwgrond gebruikt kan worden. De controle op het storten gebeurt overigens in goed overleg met gedeputeerde staten van Utrecht. De kwestie van het stortgat aan de Verlengde Talmalaan kwam vorige week in de raadsvergadering aan de orde naar aanleiding van schriftelijke vragen van Progressief Soest. De frac tie wilde weten of er voor dat storten een hinderwetvergunning afgegeven was; of er sprake was van een moge lijke uitbreiding en wat er in het gat gestort werd. Wethouder Menne noemde het een „restgat dat gebruikt mocht worden voor het storten van sloop- en bouwaf val". Soest weigerde er een ontheffing van de zöneverordening Hinderwet voor te verlenen, omdat men de land- bouwbestemming wilde handhaven. Daarom ook heeft men gedeputeerde staten geadviseerd de door Kuyer aan gevraagde vergunning voor ontgron ding van 12.000 kubieke meter niet te verlenen. „De gemeente", aldus wethouder Men ne, „wil geen vergroting van de stort- mogelijkheden en geen verdere aan tasting van de natuur". Overigens gebruikte de gemeente zelf een deel van het gat en wel voor het wegwerken van blad en afval van gemeentelijk groen. Van storten van schadelijke zaken, zoals de fractie suggereerde met „vuil uit IJmui- den" was hem niets bekend. Jan Visser van Progressief Soest was er toch niet helemaal gerust op en zei van de inspecteur van volksgezond heid zelf gehoord te hebben, dat hij zeer ontstemd was over de houding van het gemeentebestuur van Soest en dat daardoor de provincie „machteloos" was. „Waarom", zo vroeg Visser, „was de aanvraag voor een hinderwetvergun ning niet op de normale wijze afge handeld. Dan had men er tegen kunnen protesteren. Hoe zag de verleende toe stemming er uit. Was er sprake van een waterdichte controle?" Wethouder Menne zei dat er van een waterdichte controle nooit sprake kon zijn, óók niet met een hinderwetver gunning. Soest was echter op het ver zoek om de ontheffing nooit ingegaan omdat men nu eenmaal de oorspronke lijke bestemming wilde handhaven. Burgemeester Scholten voegde daar ten overvloede aan toe dat een en ander in goed overleg met de pro vincie geregeld was. Ook hij hoopte dat het storten spoedig tot het verleden zou behoren. De PUEM is een afspraak met de gemeente Soest over het tijdstip van aansteken van de straatverlichting, niet nagekomen. Vanaf 15 oktober zou dat weer een kwartier na zonsonder gang moeten zijn, maar er wordt niet de hand aan gehouden. Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering kwam er licht in deze duistere zaak naar aanleiding van vragen van het VVD raadslid mevrouw N. Blommers-Biezeno. Zij kwam tot haar vragen omdat de trappenhuizen van de flats in het Smitsveen te lang donker bleven na het ingaan van de wintertijd. Een en ander wordt veroor zaakt door het feit dat deze verlichting aan de straatverlichting gekoppeld is. Wethouder Hoekstra verklaarde daar op dat de PUEM een afspraak niet was nagekomen. Begin van het jaar deelde de PUEM aan alle Utrechtse gemeente besturen mee dat de straatverlichting voortaan vanaf 14 februari tot 14 okto ber een half uur na zonsondergang zou worden ontstoken en van 15 oktober tot 14 februari een kwartier na zonsonder gang. Soest was de enige gemeente die protest aantekende en daarom besloot men, na een onderhoud met de PUEM- directie, de zaak maar even aan te zien. Hoekstra zei er een voorstander van te zijn, en hij hoopte dat de PUEM dat over wilde nemen, de winter- c.q. zomerregeling te laten gelijk lopen met de uurwisseling. Overigens zou hij daags na de vergadering de PUEM wijzen op de afspraak. Bij regen of bij zon., voor een kado de SOESTER BON. VVV Kadobonnen verkrijgbaar bij VVV Soest/Soester- berg en de Rabobanken. U kunt hem besteden bij heel veel Soester- en Soes- terbergse winkeliers en restaurants. S. v. d. Kullen, Koudhoornw. 2, Tel. 2203 op ZATERDAG 25 OCTOBER «.e. Aanvang 7.30 uur en Respectievelijk van Buster Keaton en Dou- glas Fairbanks. Entr6e 60 cent, allee inbegrepou Alléén toegang voor personen boven 16 ja*. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanleiding van het ingezondene over een Dieren-bewaarplaats voor Soest en Omstreken en geteekend: „Secretariaat Vereen. Dierenbescher ming", verklaart het Bestuur der Ned. Vereen, tot Bescherming van Dieren, afd. Baarn, Soest en Omstreken, dat hem van een dergelijk plan niets bekend is. Desverlangd zijn inlichtingen te bekomen aan het Secretariaat der V. D. B. Praamgracht 5, Soestdijk. Namens het Bestuur, Jhr. L. J. Quarles van Ufford Voorzitter. Mej. Kronenberg, Secretaresse. Soest, 21 October 1930. Huldiging van Peter Ter herdenking van zijn 35-jarig lidmaatschap van den raad zal in eene bijeenkomst van raadsleden de heer Peter van den Breemer in tegenwoordigheid van zijn familie officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen en gehuldigd, op Maandag 27 October a.s., des voormiddags 10.30 uur ten Raad- huize. R.K. Bewaarschool Soestdijk Naar wij vernemen is thans besloten tot het bouwen van een tweede R.K. Bewaarschool en wel op een terrein nabij de Mariaschool. De Eerw. Zusters, welke de bewaar- en meisjesscholen aan de Steen hofstraat leiden, zullen ook de nieuwe school onder hun beheer nemen. Dansclub „Onder Ons" De gérant van de „Gouden Ploeg" gaat ook met tijd tijd mede en heeft voldaan aan het verlangen van de vele bezoekers (sters), om in zijn zaal de gelegen heid open te stellen in het winterseizoen de dans kunst te leeren, of zich daar verder in te bekwamen. Deze gelegenheid is Dinsdagavond voor het eerst geboden, waarbij als leider fungeerde de gedipl. leeraar uit Utrecht, de heer W. A. van Steenderen en de bekende pianist Camille Steensel, eveneens uit Utrecht. De eerste les is reeds een succes geweest, met het gevolg, dat er een besloten club, „Onder Ons" genoemd, is opgericht met aanvankelijk plm. 40 leden. Zwaluw" De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hoopt binnenkort een feestavond te houden ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der vereeniging en daarna een belangrijke tentoonstelling, zulks ter opwekking voor alle leden en donateurs. Jaarvergadering Geref. J. V. „Calvijn" A.s. Maandagavong te half 8, hoopt bovengenoemde vereeniging in de Rembrandtzaal haar 1-jarig bestaan te herdenken. Programma's zullen aan de zaal kosteloos verkrijgbaar zijn, doch personen onder 12 jaar hebben zonder geleide geen toegang. Een mooi en afwisselend programma is voor dezen avond vastgesteld. Coöp. Landbouw-vereeniging „Soest" In de dezer dagen gehouden vergadering uitgaande van genoemde vereeniging, werd de heer Jo. Kok Azn. tot bestuurslid en de heer H. Kok Lzn. tot commissaris gekozen. De balans en de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1929 (Mei 1929 tot en met April 1930) werden goedgekeurd. De ont vangsten hebben bedragen 409.704.71 terwijl niet tegenstaande het zeer ongunstige jaar voor den graanhandel toch nog een winst kon worden geboekt van 1993.53. De reserve bedraagt thans 33.462,66. Stichting Nieuw Mariënburgh 11 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters van Nieuw-Mariënburgh hun intrede in deze gemeente deden. De beide R.K. parochies zijn reeds druk in de weer dit feit op grootsche wijze te herdenken. O.m. worden thans gelden ingeza meld, om een nieuw altaar voor de kapel der stichting aan te bieden. Soester Schaak- en Damclub De Schaakafdeling speelt dit jaar voor het eerst in de competitie van den Ned. Schaakbond en komt uit tegen twee clubs te Hilversum, een te Bussum en. een te Naarden. Woensdag speelde zij haar eerste wedstrijd, uit, tegen Bussum, hoewel de Soesterclub verloor tegen het veel beter ingespeelde Bussum, was dit toch met de kleinst mogelijke cijfers n.1. 5,5 - 4,5. Bussum Soest J. H. Breijen 1 J. v. Praag Vé U. SougetO J. Verwoerd 0 W. de Jong% H. Sitter P. H. Muller 0 N. Kea 1 J. Fresen 1 Fraulein C. Engels 1 0 D. Reneman H. de Graaf IJ. Timmer Sr. IJ. Timmer Jr. %D.F. Voigt D. N. van N. 1M. A. de Man OS. de Zoete 0 J. Blom 0 J. Roorda UIT DE ADVERTENTEËN: TE KOOP twee-wielige wagen met patentas, hak selmachine, een schelftje haver en een partij ko nijnen. Waldeck Pyrmontlaan 12. AMEUBLEMENT 2 fauteuils, 4 stoelen met nog eiken salontafel, eiken Dressoir en spiegel 98,50 Middelman, Torenstraat 1B. STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ openbare vergadering d.v. op donderdag 30 October, 's avonds half 8 in de zaal van Baarnsch Mannen koor, Eemstraat Baarn. Spreker de Weled. Heer Ds. P. Zandt Hervormd Predikant te Delft, thans lid van de Tweede Kamer. In 't leste gehannes waas ife an de proat over de baraakke aachter t Roadhuus en doar ben 'k nog niet mee kloar. Ik het nog waat waa'k groag kwiet wouw. Met aal daat mooie weer ben 'k moar weer us op me nieuwe fiets estaapt en toeng hek de Soesder baraakke tocht e- moakt. Mojje ok ils doen. Bie de V.V.V. kaajje licht wel een route beschrieving kriege. Je kiekt je öge uut waajje aal- lemoal teuge komp. Aachter 't Roadhuus hewwe noeng een heule baraakke kaamp moanifestoasie. De les te nieuwe kost omtrent f 700.000,-. Ajje doar noe bie telt ut gebouw vaan de ont- vaanger plus ut dwaarse stuk aachter an en je rekent ok nog de trouwkeet d'r bie, ik daach daawwe daan wel oardig op de drie miljoen angonge. Aalle angegroeide hokke vaan ut pliezieburo komme ok wel an een miljoen. Blief moar effe mee telle. Kiek ok us bie gemeengte waarke. Doar hejje zo'n heule laange baraak die d'r al sting veurdaat ze daat gróte nieuwe kluphuus onthuld hebbe. Doar bewoare ze de moakette vaan de Centrumweg. Daat stukkie Moadurodaam kostte f 30.000,-. Ok effe lette op aalle lege nood- lokoale vaan de schöle. Bie de ouwe R.K. Mulo is de jeugd zö'n ding an 't kroake, moar niet om d 'r in te wóne. Ut gaasbedrief het ok wel een baraakkie d'r bie, moar die neem ik ut niet kwoaluk, waant doar zitte goeie kaassiers. Die moakte moar effe ééjn miljoen loinst op ut gaas. En wullie motte de gaaskroan kniepe. Ik snaap ter geejn baarst vaan. Ajje noe al die baraakke, kete, kotte en lokoale us bie mekoar telt, daan haawwe veur die cengte aal een knaap Road- huussie kenne oprichte! Daat zee ik veurige week ok al, moar ik kan d'r niet over uut, daasse hiero zo an 't mulle benne. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, houw noeng is op met baraakke uut de grongd te staampe. Ik kaan ut niet laan- ger anzien. Baaksteejne ben der zaat, ze kenne ze niet kwiet. Licht kaajje ze noeng in de uutverkoöp veur een griep- stuver kriege. T.oenk weer thuus waas vaan me baraakke tocht hek aalle woaterkroane ópe edroaid. 't Woater mot duurder goan koste omdaat we mingder e- bruukt hebbe. Soesders, goat met ze alle an 't plenze. Voortemee wor ut woater nog goejekoper! Hannes v.d. Neng Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. De Werkgroep Kinderfilmhuis Arti shock start dit seizoen op zondagmid dag 26 oktober in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46, met „Peter en de wolf", Prokokieff's muzikale fabel, boeiend uitgebeeld in Disney- tekenfilm en „Repelsteeltje", het be kende sprookje over de molenaars dochter, de prins en de dwerg (Neder lands gesproken): Leeftijd: 6-12 jaar. Na afloop gelegenheid om te tekenen, opstel te maken, film naspelen enz. enz. Deze film/doe-middag begint om 2.00 uur en is om 5.00 uur afgelopen. In de pauze gratis limonade. Toegang 2,-. Telefonische inlichtingen: zondag 26 oktober vanaf 13.00 uur onder num mer: 02155-19577. Vorige week in de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in het pand van Automaterialenhandel De Munt aan de Laanstraat. De buit, voorzover men die tot nu toe heeft kunnen vast stellen, was formidabel. Meegenomen werden zestig autora dio's met speakers, drie garage krik ken, een stel agregaten, accu-snel- laders, boormachines, een compressor en een zeer grote hoeveelheid ring- en steeksleutels. De buit werd vervoerd in een vracht wagen van het bedrijf, die bulten geparkeerd stond. Om binnen te komen werd een raampje geforceerd.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13