ik HÉ Nationale jeugd top in Beukendal BDC Heren maken kennis met de le divisie non tie Red Stars geeft in de tweede helft de winst nit handen Programma Olympia Heren 1 behaalt le winstpunt Vreugde en verdriet bij Soester lopersgroep Volleybal: Handbal: Tafeltennis: Shot 2 wint overtuigend van concurrent Quick n f35,- □n WESTRA BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM 11» nu Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg VOOR AL UW SPORTEN SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon MLI 11 Dames BDC gelijk tegen Wijk aan Zee 7e S.O.Soest Pijnenburgcross Crossmotor uit showroom gestolen 16 el ijk ullovers oon 11338 MERIJ „IA" b.v. FOON 02154 -13954 i GOED EN SNEL USCHREINIGEN. weweg 59 - Soest 'elefoon 13288 MPEN. IJZER, ER en METALEN "dag* na 12 uur gesloten. 17 Soester Courant van woensdag 22 oktober 1 17 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Zaterdag organiseerde de atletiek ver eniging „Veteranen Nederland" te Leusden een 20 km. wegwedstrijd. On der de 200 deelnemers bevonden zich ook 6 leden van de lange afstand- lopersgroep van S.O. Soest. Anton van Hofslot was de grote man deze middag. Met een 28e plaats in de tijd van 1.10.12 uur verbeterde hij het clubrecord van S.O. Soest. Het oude record stond op naam van Jan van der Waerdt met 1.10.58 uur. Naast deze recordverbetering stond het drama tisch gebeuren van de Soester loper Dick den Oude. Na 400 m. te hebben gelopen wist hij, doordat het lopersveld nog dicht bij elkaar zat, een verkeersbord niet te ontwijken. Met een gebroken arm moest hij naar het ziekenhuis gebracht worden. Ook de andere Soester lopers kwamen tot goede prestaties. Joop van Leyen- horst wist een 38e plaats te behalen in de tijd van 1.11.09 uur. Een iets tegenvallende prestatie viel er te no teren voor Richard van Egdom. Met 1.12.48 uur werd hij 48e. Daarentegen wist Harry van Brummelen een goe de tijd te lopen. Hij bracht zijn per soonlijke record op 1.13.24 uur. (52e plaats). Ook Wim de Jong verbeter de zijn beste tijd en bracht deze op 1.19.29 uur en werd daarmee 96e, zodat alle Soester lopers bij de eerste helft van het deelnemersveld finishten. Zondag zal bijna de volledige lange afstandsgroep van SO Soest aan de start verschijnen van de Pijnenburg- cross. In de wedstrijd tegen het Rotterdamse AMVJ was de eerste minuten een veelbelovend Red Stars herenteam te zien, dat de tegenstander via een goede man-to-man verdediging het scoren onmogelijk maakte en snel tegenscoor- de. Een soort nonchalance maakte zich echter van de Soestenaren meester waardoor AMVJ steeds meer grip op het spel kon krijgen en een voorsprong op kon bouwen tot zelfs 14 punten, voordat de Red Stars heren wakker schrokken. Red Stars slaagde erin om binnen drie minuten en nog juist voor de rust de stand in evenwicht te brengen. Kort na rust, met de stand 40-40, was een gebrek aan inzet de reden van een snelle achterstand. Het was de ingevallen jeugdspeler Mark Varekamp die erin slaagde het spel in aanvallend opzicht te compenseren. Hij maakte in de tweede helft de helft van de Red Stars punten, maar net niet voldoende om ook de winst in eigen huis te houden. 72-67. Ondanks hun hogere klassering in de competitiestand hebben de meisjes junioren van Red Stars het onderspit moeten delven tegen de meisjes van Grasshoppers. Een fysiek sterker Grasshoppers kwam in het begin snel los van een te laat herstellend Red Stars. Hoewel aanvallend de nodige missers werden gemaakt, waren het José Kos ter en Claire van Embricqs, die door regelmatig scoren de achterstand om bogen in een lichte voorsprong. Grasshoppers kwamen echter terug en ondanks een time-out slaagden de Soester meisjes er niet in de eerste helft met een voorsprong af te sliiitën, 34-42. Door onvoldoende schotvaardigheid na de rust keken de Red Stars meisjes al gauw tegen een onneembare ach terstand aan, die niet meer werd gewij zigd. Haast bij voorbaat kansloos was het reserve lierenteam van Red Stars te gen het reserve team van Rotterdam Zuid. De Soester heren bezetten een van de onderste plaatsen van de rang lijst. De krachtsverhouding was de eerste helft nauwelijks zichtbaar, een goed verdedigend Red Stars wist het de tegenstander moeilijk te maken om aanvallend binnen de bucket te komen en kon daardoor bijna alle rebounds in handen krijgen. Alleen de afstand schoten van de Rotterdammers lever den punten op, terwijl de Soester re- serves niet alleen over afstandschoten, maar ook over een goede drive be schikten, Het duurde tot de vijftiende minuut in de eerste helft voordat de reserves van Rotterdam-Zuid definitief de wed strijd naar zich toe trokken. In de laatste minuten wisten zij uit te lopen tot 45-30. Een geslagen Red Stars moest in de tweede helft toezien hoe de Rotterdam mers steeds weer wisten te scoren en een grotere voorsprong opbouwden. Hoewel met de grote cijfers 108-73 verloren werd, heeft het Soester re serve team toch laten zien over de nodige klasse te beschikken. De dames van Red Stars hadden een bekende op bezoek, Frisol, dat tij dens de bekerwedstrijden tweemaal werd verslagen. Het Soester team, gestart met een floa- ting man-to-man verdediging, gaf de Frisol dames weinig ruimte, maar wist aanvallend zelf ook geen vuist te maken. Daarom duurde het tot hal verwege de tweede helft, voordat wer kelijk afstand kon worden genomen. Ten gevolge van fel verdedigen en goed afgeronde aanvallen wisten de dames van Red Stars de rust te be reiken met een riante 36-24 stand. Ten koste van persoonlijke overtre dingen probeerde Frisol nog wel iets terug te doen, maar dat had slechts tot gevolg dat ze halverwege de tweede helft slechts met 3 man speelden. Door terug te vallen in een zöne-ver- dediging werd de wedstrijd minder snel. Met de stand 73-50 betekende dit een overwinning voor het team van coach Jan Mulders. De jongens junioren bonden dit week einde de strijd aan tegen het hoger geklasseerde Frisol. In een pittige en snelle wedstrijd, kwam een gemotiveerd Soester team in het veld. Een fanatieke press bracht Red Stars op een lichte voorsprong. Een voortreffelijk draaiende 1-3-1-aan- val bezorgde Red Stars een 45-33 rust stand. Na de rust was er een totaal ander beeld. Een zoekend Red Stars kon moeilijk tot scoren komen. Mark Varekamp was in deze periode moeilijk bereikbaar en andere aan- valsmogelijkheden werden slechts spo radisch gevonden. Een hiervan gebruik makend Fri sol kon verder inlopen, en vier mi nuten voor het einde zelfs langszij komen. Toen Mark Varekamp, in deze wed strijd goed voor maar liefst 38 punten, het veld wegens het maximum aan tal persoonlijke overtredingen moest verlaten, wist Red Stars de basket van de tegenstander helemaal niet meer te bereiken en werd de eindstand 85-72 voor Frisol. Resultaten overige basketballwed strijden: Red Stars Dl - Woudenberg Dl 10-15 Red Stars MC 1-Eem'78 MCI 60-18 RedStarsMC2-DunckersMC2 20-15 Red Stars MB1 - Blaricum MB1 36-22 Competitieprogramma komende weekeinde: Alle landelijke Red Stars teams spelen het komende'weekeinde een uitwed strijd, te beginnen met de meisjes- en jongensjunioren, die op bezoek gaan bij Van de Jagt. Voor beiden een te genstander waarop winstpunten be haald kunnen worden. De heren reserves gaan zaterdag naar Leiderdorp en spelen een moeilijke wedstrijd tegen de vereniging van die naam. In de competitie hebben de Soeste naren nog geen punten behaalt tegen de nog ongeslagen Leiderdorpers. De dames en de heren van Red Stars gaan zondag samen naar Utrecht om de strijd aan te binden tegen het aan zienlijk hoger geklasseerde Midland. De volgende teams hebben een thuis wedstrijd in sporthal Beukendal Zaterdag: 18.30 u. veld I Red Stars C2 - Woudenberg Cl. II Red Stars MB2 - Anquilla MB1 19.45 u. I Red Stars Bl - BVB BI II Red Stars B2 - Dunckers B2. Zondag 18.30 u I Red Stars Cl - Eem '78 Cl. n Red Stars MC2 - Red Stars MC3. 19.45 u. I Red Stars II - Eem '781. SPORTS Foto: Herman van Dam Meisjes jun. A van Volleybalver. SW zaterdag spelend om het nationale clubkampioenschap Op zaterdag 25 oktober a.s. worden onder auspiciën van de Nevobo de nationale open clubkampioenschappen voor de jeugd gespeeld. Het distrikt Eemland, aangezocht voor de organi satie door de Nevobo, heeft dit gedele geerd naar SVV. Het gaat hier om de voorronden. Er nemen vele bekende volleybal teams aan deel zoals Texoclean, Dyna mo. SW en Leos. Dat beloofd dus een leuk toernooi te worden, waarin men kan genieten van topvolleybal bij jeugdteams. SVV neemt alleen deel met het sterke meisjes jun. a. team dat vorig jaar 3e van Nederland is geworden. De jonge dames spelen nu wel onder een menta le druk, want er wordt wel het een en ander van hen verwacht. Helaas neemt het sterke jongens jun. team van SVV niet deel. Dit is wel jammer want de jongens hadden zich kunnen rehabiliteren voor hun tegen vallende plaats vorig jaar. Al met al hoopt een organiserend SW op veel belangstelling op zaterdag 25 oktober in sporthal Beukendal. Het toernooi zal om 9.00 uur beginnen. 25 oktober 1980: 09.00 -18.00 uur Nederl. Handbalverbond comp. 18.00 23.00 uur Basketbalwedstr. 26 oktober 1980: 09.00 -18.00 uur Nederl. Handbakverbond comp. 18.00 23.00 uur Basketbalwedstr. 25 oktober 1980: 09.00 13.00 uur Tennisinstr. R. Blok 13.30 21.00 uur Nevobo comp. 26 oktober 1980: 09.00 -18.00 uur Badmintonwedstr. Badso 30 oktober 1980: 16.00 17.30 uur Sportinstuif jeugd 25 oktober 1980: 08.30 -12.00 uur Sportinstuif jeugd. 18.00 - 20.00 uur Boksschool Soest training 26 oktober 1980: 10.00 15.00 uur Badmintonwedstr. Selby 16.00 -19.00 uur Basketbal Amerik. legerteams 28 oktober 1980: 16.00 -17.30 uur Sportinstuif jeugd SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges.(met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. Laanstraat 18 diamantair - juwelier Baarn Rembrandtlaan 13 Bijna aïle teams van Shot hebben er nu vijf wedstrijden op zitten. Opvallend is het dat Shot 1, 2 en 3 alle drie met 10 punten uit vijf wedstrijden aan de leiding gaan. Shot 2 won verrassend ruim (8-2) van haar enige con current Quick 5, zodat dit team nu alleen koploper is in de hoogste afdelings klasse. Shot 3 won zoals het hoorde met 10-0 van UBTV 4. Shot 4 speelde gelijk tegen Huizen 4, terwijl Shot 5 met 10-0 van Sukses 1 won. Afgelopen donderdagavond ontving Shot 2 medekoploper Quick 5. Shot 2 dat het grote voordeel had thuis te spelen ging licht favoriet van start. In een wedstrijd waarin de gemoede ren soms aardig verhit raakten kwam Shot aanvankelijk met 0-1 achter. Via een aantal nipte overwinningen werd deze achterstand omgezet in een 4-1 voorsprong. Vooral Nicky Baba mocht hierbij zijn handen dichtknijpen; tot tweemaal toe won hij met 21-19 in de derde game na fors achtergestaan te hebben. Het werd nog 4-2 maar daarna stond Shot geen punt meer af zodat een 8-2 eindstand werd bereikt. Nicky Baba en de uitblinkende Bert van Velzen bleven ongeslagen, Marcel Vrakking won éénmaal. Shot 3 behaalde met speels gemak een 10-0 overwinning bij UBTV. Alleen Joop Kok moest nog twee maal een derde game toestaan, Wil lem Onrust en Arnold Appelhof bleven zélfs zonder gameverlies. Shot 4 haalde tegen Huizen 4 het eerste punt binnen. Hopelijk geeft dit voldoen de inspiratie om er de komende weken stevig tegenaan te gaan. Wilfred Busch won tweemaal, Harry Wouters één maal. Invaller Theo Daselaar deed nuttig werk door twee partijen te winnen. Shot 5 had geen medelijden met Suk ses 1. Theo Rademaker, Wim van Doorn en Karei Wiss bleven ongesla gen. Karei Wiss speelde één opmerke lijke partij. Na een 10-0 achterstand in de derde game wist hij alsnog met 27-25 te zegevieren. Overige uitslagen senioren: Bunshot 2 - Shot 6: 8-2, Vitus 6 - Shot 7: 1-9, Shot 8 - Buna 5: 6-4, Shot 9 - Elan 5: 3-7, Shot 12 - Ne- derhorstlO: 3-7. Dames 1 wist afgelopen week in een goede wedstrijd de volle winst binnen te halen tegen Valboval. Ook het eerste herenteam wist het eerste winstpunt binnen te halen. Zij traden aan tegen Thor en verloren met 2-3. Het tweede herenteam moest de meerdere erken nen in het derde herenteam dat hen met 0-3 versloeg. Dames Dames 1 bewees in de wedstrijd tegen Valboval weer helemaal terug te zijn. Er was een prima stop die er zeker toe bij droeg dat spelverdeelster Lieke Verhoeff kon zorgen voor volop varia tie in de aanval. Hoewel ook Valboval zeer goed verdedigend werk verricht te, moest men toch het onderspit del ven tegen dit Olympia-geweld. De eerste set was meteen al een heel leuke die tenslotte verdiend met 15-12 door dames 1 gewonnen werd. De gasten lieten het er echter niet bij zitten en kwamen in de tweede set sterk terug. Het gevolg hiervan was een 12-15 stand in deze set. In de daaropvolgende set was ook goed volleyhal te zien en deze werd met 15-10 gewonnen terwijl ook in de laatste set het vertoonde spel de Olympia-kleuren duidelijk eer aan deed. Deze eindigde uiteindelijk in een 15-6 voordeel voor het eerste dames team. Dames 8 liet het afweten in de wed strijd tegen Devu. In de eerste set had Olympia weinig in te brengen tegen het spel van Devu. Men was duidelijk de betere en won verdiend met 5-15. Ook in de tweede en derde set kon het achtste damesteam niet in hun eigen spel komen en ook deze sets gingen met respectievelijk 8-15 en 9-15 verloren. Heren Heren 1 speelde tegen Thor en wist het eerste winstpunt binnen te halen hoe wel de wedstijd met 2-3 verloren ging. De eerste set was een slechte, waarin Olympia snel met 3-9 achter kwam. Er was een goed Thor-blok dat de schaar se Olympia-aanvallen goed stuitte. Binnen een kwartier was deze set met een 5-15 stand in het voordeel van Thor beslist. De tweede set begon beter maar men moest toch al snel een 1-5 achterstand incasseren. Ook in deze wedstrijd wist Olympia de achterstand weer goed weg te werken en om te zetten in een voorsprong 10-8, maar opnieuw gaf men deze voorsprong uit handen door angstig en slordig spel. Na een 11-11 stand was het uiteindelijk Thor dat goed doordrukte en de 12-15 eindstand in hun voordeel wist aan te tekenen. Donkere wolken pakten zich samen boven De Bunt maar Olympia herstel de zich en nam een 8-1 voorsprong in de derde set. Aanvallend liep het goed en de verdediging van Thor die overi gens de gehele wedstrijd zeer goed stand hield, moest toezien dat Olympia sterker was. Een uiteindelijke 15-5 stand was het gevolg. Olympia zette dit prima spel in de vierde set voort. Hoewel Thor iets onder de Olympia- druk wist uit te komen bleef de thuis club gewoon de betere en won geheel verdiend met 15-11. Toen kwam de laatste set die veel leek op de eerste. Een zich niet goed sluitend blok waarvan Thor goed gebruik maak te en slordiger spel. Uiteindelijk ging deze set dan ook met dezelfde set stand als de eerste verloren (5-15) De topper in de eerste klasse was de wedstrijd tussen Olympia 2 en het geroutineerde Olympia 3. Het derde herenteam was nog ongeslagen en mag zich zo blijven noemen. Verdiend won nen zij met 0-3 van heren 2. Het derde had een goed aanval waartegenover een tweede herenteam stond waarvan de aanval er niet goed uitkwam. Dit veroorzaakte een 10-15 stand in de eerste set. Ook in de tweede set was het derde herenteam de betere (6-15). In de derde set nam Olympia 3 een grote voorsprong maar opeens liep het alle maal wat beter-bij het tweede en men kwam sterk terug. Het werd een span nend slot waarin heren 2 uiteindelijk toch won van heren 3. Spelmoment uit de volleybalwedstrijd Olympia tegen Thor Foto: Herman van Dam Dit gebeurde in Amsterdam tegen de ex-eredivisie club AHC 31. En het verschil was te merken. De eredivisie ervaring van de thuisclub tegenover de handbalkwaliteiten van de club uit Soest. Het eerste kwartier liep alles nog en konden zij AHC 31 goed bij houden. Of het nu lag aan de motivatie of het zelfvertrouwen, maar het liep daarna niet meer bij BDC. In een rap tempo kwamen de break-outs die goed wer den afgestraft door AHC 31. De rust stand was dan ook 10-5 voor de thuis club. Wel moet aangetekend worden dat BDC 4 kansen om zeep had gehol pen door niet te scoren met alleen de keeper tegenover zich. Óok de enige strafworp in de le helft werd gemist. Met het gegeven dat BDC toch niet de mindere was, werd er begonnen aan de 2e helft. De wedstrijd gaf toch eenzelf de beeld als de eerste 30 minuten het missen van kansen ging gewoon door, terwijl AHC 31 de goal d.m.v. break- outs goed gevonden had. De einduitslag na 60 minuten was dan ook 20-11 in het voordeel van de thuis club. De stand is wel wat geflatteerd daar de goals van AHC'31 veelal ontstonden d.m.v. de break-out en niet uit spel momenten. Volgende week zal de thuiswedstrijd om 14.15 uur beginnen tegen BHC waarbij dan niet de motivatie en het zelfvertrouwen ontbreken. Met twee zeer geconcentreerde ploe- gen begon deze wedstrijd. In de 2e minuut kreeg Wijk aan Zee een penalty welke door de BDC-keepster prima werd gestopt. Nog geen minuut later kreeg BDC een penalty welke goed werd benut. Door goed uitspelen van de kansen werd de stand 2-5 voor BDC, maar door te offensief verdedigen kon Wijk aan Zee doorgaan, wat resulteerde in een 6-5 ruststand voor Wijk aan Zee. Na rust kon BDC door een strafworp gelijk komen en werd het een gelijkop- gaande strijd. Zo kwamen beide ploe gen aan een verdiend gelijk spel. Eind stand 10-10. Zondag 26 oktober spelen de Dames van BDC in de Sporthal Beukendal tegen VZV, aanvang 13.00 uur. Zondag 26 oktober a.s. organiseert de afdeling rekreatiesport van S.O.Soesl sektie Atletiek de 7e Pijnenburgcross. Het parcours zal weer uitgezet worden door de prachtige natuurgebieden van het Landgoed Pijnenburg en de W. Arntzstichting. De organisatie ver wacht wederom een duizendtal deelne mers en men wordt dan ook verzocht tijdig aanwezig te zijn. De inschrijving van de 2% km. vindt plaats in de kantine van S.O.Soest. Aanvang 10.30 uur. De inschrijving van de 5 km. en de 10 km. is eveneens in de kantine van de Sportorganisatie. De deelnemers aan de 21 km. moeten inschrijven in de kantine van SEC. Aanvang 10.30 uur. De start van de km. zal om 11.30 uur zijn. Om 12.00 uur gaan de deelnemers aan de halve marathon van start en vijf minuten later om 12.05 uur de deelnemers aan de 5- en 10 km. Alle deelnemers aan deze rekreatie lopen ontvangen na af- loop een fraaie herinnering. Uit de showroom van een motorzaak in Soesterberg werd een crossmotor met een waarde van 3500 gulden ge stolen. De daders vernielden eerst een ruit en verdwenen daarna met de mo tor in een auto, die in Amsterdam ge- stolen bleek te zijn.

Soester Courant | 1980 | | pagina 17