KOELE MAM BV 4e Schoolschaaktoernooi Jonge «lammertjes in Soest Heren SVV/Stam - de volle winst Trainingspakken voor de hockeyclub Internationaal startnummer voor Soester motorcrosstalent 1000GIETERSI3E0RIJF loodgieterswerk sanitaire installaties dakbedekkingen gas- en waterleiding Dronken autorijders Stand bedrijfsbowling- competitie Vader en zoon Van der Kraafs Griftland College prolongeert titels in beide groepen winnen koppel viswedstrijd ia centrum g bestaan BOSCH ;s<*cifikati e 'egeling Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam Motorcrosstalent Henk van Kooij in aktie 19 Soester Courant van woensdag 22 oktober 1980 1 9 Ook hockey is een sport die in Soest aan de weg timmert. Nog niet zoveel jaar geleden lieten de hockeyers van zich horen omdat dé plaatselijke overheid be loften voor een nieuwe accommodatie niet na kwam. Na veel gedram kwam het er wel van en ook toen haalde de club de krant van wege de onverwacht hoge kosten, die met de realisatie van het complex aan de Koningsweg, verbonden waren. Gelukkig waren bij de bouw van het riante clubhuis uitsluitend Soester onder nemers betrokken en één van hen, H1BOS, wilde watterne doen". Dat is dan afgelopen zondag gebeurd in de vorm van aanbieding van trainingspakken aan zowel de dames- als de heren selectie. Onze fotograaf was erbij; aan de rechterzijde, vóór en op de trap, de gebroeders Higler. Hoe inspirerend het geschenk werkt bewezen de dames door met 15-0 Muider- berg te verslaan en de heren door met 2-1 te winnen van Voordaan. De heren Higler mogen ook wat dat betreft nog eens terugkomen! Steenhoffstraat 55 Soest telefoon 02155-11555 b.g.g. 03404-31316 In een weinig enerverende wedstrijd hebben de heren opnieuw een 3-1 over winning behaald. Ditmaal was Oberon uit Naarden het slachtoffer. De dames van SVV/Stam, slaagde er weer niet in om punten mee naar huis te nemen. Het tweede damesteam tot op heden nog zonder verlies kon de overwinningen reeks kontinueren. Ditmaal moest SSS het onderspit delven tegen de aanvalslust van SW/Stam 2. In de uitwedstrijd tegen Molenwiek uit Zaandam hebben de dames 1 het zwaar te verduren gehad. Tegen de gastvrouwen die niet opvallend sterk waren kon SW/Stam toch geen vuist maken. In de eerste set kwamen ze er helemaal niet aan te pas. 15-0 voor Molenwiek. De rest van de wedstrijd ging wel wat beter, maar aan het einde van iedere set worden er onnodig veel fouten gemaakt, wat het team de no dige punten kost. De aanval op zichzelf draaide in tegen stelling tot de afgelopen weken rede lijk, maar kon in deze wedstrijd on voldoende tot z'n recht komen. Al met al een 3-0 verlies met de set standen: 15-0/15-9/15-12. Dames SW/Stam 2 speelde uit tegen SSS uit Barneveld en het is een sim pele overwinning geworden. Met de setstanden 15-10/15-4/15-10. SW had van begin af aan de gevaarlijke serve van SSS goed onder kontrole. Daarna ging er van SSS geen reële dreiging meer uit, de SW-aanval kon zich naar hartelust uitleven. Deze dames behalen overwinning naar overwinning en hebben tot op heden nog geen verliespunten te incas seren gehad. Dames SW 3 speelde in Soest tegen Zelky 2 dat vorig seizoen uit de 3e divisie was gedegradeerd. Er werd enthousiast en vrijuit gespeeld daar SW niets te verliezen had. De eerste set ging na een- gelijk opgaande strijd via 14-14 met 14-16 naar Zelky. in de 2e set, die een gelijk beeld te zien gaf wist SW aan het langste eind te trekken en won met 15-11. In de spectaculaire 3e set zagen de dames kans om een achterstand van 14-3 weg te werken. Tot 14-14 wisten ze langszij te komen. Toen was de adem op en Zelky pakte de set met 14-16. Ook in de 4e set kwam SW ver achter te staan maar wist toen via 11-11 de set met 15-11 te pakken. De volle winst was binnen handbereik, maar de dames hebben de punten ge- zusterlijk gedeeld. 2-2. Dames SW 4 ging vol goede voorne mens naar Naarden om te spelen tegen Lovoc, maar doordat er geen scheids rechter kwam opdagen keerden de dames onverrichterzake naar Soest terug. Dames SW 6 speelde een verloren wedstrijd tegen Devu. 3-0. Setstanden 15-1/15-12/15-6. Door het gemis van een volleerde spelverdeelster gaan veel ballen de mist in. Ondanks dat, speelden de dames een leuke partij. Meisjes SW jun. b speelden tegen Olympia a en verloren met 3-0. Tegen de sterke smashes van Olympia waren de jongedames van SW niet opgewas sen. Wat ze ook probeerden, het le verde geen setwinst op. 15-7/15-9/15-7: Meisjes SW jun. c speelden tegen Olympia c en in de eerste 2 sets slaagde SW er niet in om in drieën te spelen, hetgeen in de laatste set wel lukte. Deze werd dan ook met 15-11 gewonnen en de andere twee met 7-15/7-15 verloren. Heren Heren SW/Stam I moest in Naarden uitkomen tegen-het plaatselijke Obe ron, dat vorig seizoen bijna tot de hekkesluiters behoorde. SW heeft vrij gemakkelijk gewonnen met 9-15/ 15-8/3-15/7-15. In de ie set liep SW snel uit naar een 5-0 voorsprong. Oberon kon niets terugdoen. Mede door een zeer goe de serve werd die voorsprong uitge bouwd tot 12-2. Door enige misver standen bij SW kon Oberon nog in lopen tot 6-12, maar daarna klaarde de aanval het werk. 15-9. In de 2e set was er wat concentra tieverlies bij SW hetgeen Oberon uitstekend benutte. 8-15. De 3e en 4e set werden voor SW een formaliteit. Een goede serve en een soepel draaiende aanval zorgden er voor dat SW deze sets gemakkelijk won. SW 2 speelde tegen KGU/V en S 2. Dit werd de eerste gewonnen wed strijd van dit team. De heren speel den met een duidelijk merkbaar zelf vertrouwen, waaraan het in de laatste wedstrijden nog al eens ontbrak. 15- 10/15-13/15-9. SW 5 speelde in Soest tegen Devu en de heren wonnen met 3-0. Mede dankzij invaller Mark Korsloot, die een merkbare versterking was voor dit jonge team. Men wist een gemakkelijke over winning te behalen. 15-7/15-0/15-6. Heren SW 6 - SVH 4. Uitslag 1-3 Setstanden 7-15/11-15/15-12/ 1-15. Ondanks hun enthousiaste spel wisten de heren hun tegenstander niet on der druk te zetten. Alleen in de 3e set, toen het blok goed begon te draaien, kon SW druk gaan uitoefenen. Deze set werd dan ook verdiend gewonnen. De laatste set was een herhaling van de eerste twee. Jongens SW jun. a speelde tegen Volkei a. De jongens gingen zwak van start, maar herstelden zich tijdig en pakten in 3 sets de winst. 15-3/15-10/ 15-8. Programma 23 okt. Beukendal Dames SW/Stam 1, 2 en 3 en Heren SW/STam 1 hebben een vrij weekend. Dames SW 5 - AGAVS, 20.15 uur. Meisjes jun. a - Surf a, 19.00 uur. Heren SW 2 - Salvo 20.15 uur. SW 4 - Oberon 2,21.30 uur. Olympia 7 - SW 5,19.00 uur. Jongens jun. a - Vollkei b, 19.00 uur. Aspiranten-meisjes Het met toch wel enige spanning te gemoet gezien duel van SW d tegen Surf uit Hoevelaken werd een redelijk simpele zege voor het jonge SW-team. 15-6,15-6,16-14. - SW e - DeVu a 0-3, 6-15, 7-15, 6-15. Bij vlagen een erg leuke partij. SW begint aan elkaar te wennen en het in drieën spelen komt iedere week beter uit de verf. SW f - Uni Cornus a 0-3 (10-15, 4-15, 5-15). Je vraagt je af of het estetisch alle maal wel zo verantwoord is, dat mee spelen van de Bunschotense ploeg in een aspiranten-b-kompetitie. Voor de veel kleinere meisjes aan de andere kant van het net Is het in' ieder geval psychologisch erg ^moeilijk- te verko pen. SW d - LEOS e 3-0 (15-11,15-12,15-9). LEOS e bezondigde zich flink aan de taktiek, om de serve in één keer te rug te kanjeren in de SW-gelederen. Daartegen is moeilijk te volleybal len. Aspiranten-jongens SW b-Olympia c 1-2 (10-15, 11-15, 15-8). De eerste setwinst voor SW's 12- en 13-jarige jongeheren Daarvóór waren twee spannende sets geweest, waarin Olympia de betere ploeg had. In de nacht van maandag op dinsdag werden weer drie autobestuurders van de weg geplukt, die opvielen door hun rijgedrag. De eerste, een veertig jarige man uit Bilthoven werd aan gehouden op de Schoutenkampweg; de tweede een 22-jarige jongeman uit Soest op de Ossendamweg en de der de, een 44-jarige man uit Soest op het Kerkplein. Voor de beide oudsten volg de na de blaasproeven ook nog een bloedproef; de jongste kwam er met een blaasproef vanaf. Het Soester motorcrosstalent Henk van Kooij is er afgelopen zondag in geslaagd zijn internationale startnum mer te halen, waardoor hij op zestien jarige leeftijd al uit kan komen in Europese wedstrijden voor senioren. En de prestatie dwingt nog meer bewondering af als men weet dat de gemiddelde leeftijd van de senior klasse op 23 jaar ligt. Henk van Kooij begon op twaalfjarige leeftijd met crosswedstrijden te rijden bij de Motor Organisatie Nederland. Dertien jaar oud kwam hij al uit in de promotieklasse om vervolgens als veertienjarige door te stoten naar de 50 cc-senioren. Het jaar daarop wilde hij echter 125 cc gaan rijden, maar dat betekende dat hij, gezien zijn leeftijd, weer bij de junioren moest beginnen. Na vier wed strijden werd de promotieklasse in de -125-cc bereikt, maar door de snelle overgang kon hij in dat jaar niet meer voldoende punten halen om de senioren te bereiken. Dat lukte dan wel afgelo pen zondag. Op het seizoen 1980 bereidde Henk zich wel goed voor. Er werd om te beginnen een Suzuki-125 cc aangeschaft en deze motorfiets werd in een optimale staat gebracht door Crossshop De Bilt. En met als sponsors Autobedrijf Teva- ko. Soest; Procar Chemie Soest; Kela- tapijt Soesterberg en Nivechto-boten te Nigtevecht als financiële steunen maakte Henk van Kooij zich gereed voor het nieuwe crossseizoen. Lange boslopen en indoortraining hoorden daarbij en zo legde hij de basis voor goede resultaten tijdens de promotie wedstrijden. Die werden dan ook behaald. Daardoor kwam hij in het bezit van het felbe geerde „gele" seniornummerbord dat hij na de „thuiswedstrijd" in Nijkerk kreeg uitgereikt. Daar in de seniorklasse inmiddels reeds vier wedstrijden om het Neder lands kampioenschap waren ver reden, leek het een onmogelijke opgaaf dit jaar óók nog het „internationale nummer" te behalen, dat de mogelijk heid geeft te rijden voor het Europees kampioenschap. De kleine- en eigenlijk slechts theoretische kans daarop, werd nog geringer toen hij in de modder van het circuit van het Limburgse Stein, tot tweemaal toe in kansrijke positie uit viel. Maar na de resterende kampioens wedstrijden (Soerendonk 10e en 6e; Zijtaart 12e en le; Oploo 8e en 5e en Meijel 9e en 3e) kwam hij, met nog maar één wedstrijd te gaan (Venray) op de dertiende plaats te staan. Zijn achterstand op de nummer tien was 6 punten. Met het vooruitzicht dat slechts een plaats bij de eerste tien recht geeft op deelname aan het West- Europees kampioenschap, waren de verwachtingen j.1. zondag hoog ge spannen. Door in de eerste manche een zesde en in de tweede manche een derde plaats te behalen, werd Henk van Kooij met 46 punten negende in het Neder lands kampioenschap. Op zestienjarige leeftijd heett nij nu ae mogelijkheid aan Europese wedstrij den deel te nemen. Een ongelooflijke prestatie, omdat zoals eerder gezegd de gemiddelde leeftijd in de senior klasse, op 23 jaar ligt. Henk van Kooij is een talent, dat landelijk niet onopgemerkt zal blijven en waarvan we nog heel wat zullen horen. Na vier speelavonden op de bowling banen van het dorpshuis De Borg ziet de stand er alsvolgt uit: speelbeurten punten de Borg II 4 2479 Mercurius 1 4 2372 AVRO I 4 2372 Veronica I 4 2260 N.M.B. 4 2201 v.d. Pol 4 2123 Olyslager 3 2036 Yves Rocher 4 2028 Middelman II 4 1935 Frejo 3 1886 Auto Smeeing II 3 1738 Rabol 3 1719 Rabo II 3 1704 StamI 3 1704 AVRO III 3 1666 Aardolie Belangen I 3 1625 Stam II 3 1620 Auto Smeeing I 3 1611 Ir.buro Vis 3 1681 Brouwer 3 1598 Mercurius II 3 1564 Hermans II 3 1540 T.B.S. I 3 1533 Klomp I 3 1494 Hermans I 3 1479 T.B.S. II 3 1453 Veronica II 3 1440 Aardolie Belangen II3 1432 Middelman I 3 1400 Hermans III 3 1370 Berro 3 1295 Klomp II 3 1289 Borg II 2 1286 A.B.N. 2 927 AVRO II 2 894 Met een weldoordachte zet opent wethouder G. Plomp het vierde schoolschaaktoernooi 20 Oktober j.1. vond het 4e schoolschaakkampioenschap niet in de Openbare MAVO plaats, doch de Kardinaal Alfrink MAVO. Daar hielp men de organisatie van het toernooi 3 weken voor het schaakfestijn uit de brand door bereid te zijn om in te vallen als gastheer. Verder bleek er, nadat wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp het toernooi officieel had geopend, niets nieuws onder de zon te zijn. In categorie A won het Griftland College - ditmaal zelfs met de maximale score - en in categorie B was het eveneens het Griftland, wat de klok sloeg. Het enige verschil met vorig jaar was, dat deze keer „gewoon" Griftland 2 categorie B won en niet Griftland 3! Uit dit alles mag men opmaken, dat het Griftland ook in de breedte sterk is.! René Molenaar speelde niet mee, doch kwam belangstellend kijken en Ger- rit Muis gaf een in de dubbele zin van het woord succesvol simultaan seance: er was behoorlijk veel belang stelling en hij verloor slechts enkele partijen van de tientallen. Al met al was dit weer een bijzonder geslaagd evenement, waarbij diverse mensen schouderklopjes verdienen. In de eerste plaats verdient de heer J. Braf met zijn organisatorische rompslomp een pluim en in de twee de plaats wordt de Kardinaal Alfrink MAVO natuurlijk hartelijk bedankt voor het vrijgeven van de overigens zeer geschikte accommodatie. In de derde plaats was de organisatie verheugd de heer Paul Hilhorst bereid te vinden om de naar zijn vader ge noemde A.G.Hilhorst-beker uit te reiken. Net als vorig jaar verdient ook nu weer de Savornin Lohmanschool, die onder de bezielende leiding van de heer M. Flinterman er in enkele ja ren een bloeiende schaakclub bij heeft gekregen, een eervolle vermel ding voor het zich zo goed weren te gen de MAVO'S en het Griftland. Het Griftland College, de Kardinaal Alfrink MAVO en de Savornin Loh manschool hebben zich door hun pres taties geplaatst voor de schoolschaak- kampioenschappen van de Stichts- Gooische Schaakbond in respektleve- lijk de categoriën VWO, MAVO en Basisscholen. Het was een heerlijke schaakdag daar tussen het weiland en de nieuwste woonwijk van Soest en hopelijk be leeft dit toernooi volgend jaar zijn eers te lustrum! Afgelopen zaterdag is in gebouw De Rank de eerste ronde gespeeld van het damkampioenschap van Nederland voor pupillen. In deze eerste ronde kwamen zestien spelers aan het bord. Naar de halve finales, die gisteren gespeeld werden, gingen over Hans Westerhof uit Groningen, Henk Hoekman uit Vorden, Reijer Vaarkamp uit Barneveld, Herman Schoen makers uit Ridderkerk, Jeroen Kwaaitaal uit IJsselstein, Willie v.d. Braak uit Tilburg, René Geelhoed uit Ridderkerk en Jantinus Oost uit Dalen. Op de zaterdag gemaakte foto acht dammertjes met rechts de wedstrijdleider. Gisteren werd ook in De Rank het plaatselijk schooldamtoernooi gehouden waaraan deelnamen de lagere scholen De Schakel (3 teams)De Achtbaan (2 teams)Overhees (3 teams)De Regentuuter, de Mariaschool, De Bron en de Min. de Visserschool elk met één team. Van de middelbare scholen kwam de Christelijke mavo met twee teams en het Griftland college, de Scholen gemeenschap Eemland en de Openbare mavo ieder met één team. De uitslagen hopen wij volgende week mee te kunnen publiceren. Zaterdag j.1. werd door de H.S.V. De Snoekbaars een koppel-viswedstrijd georganiseerd in boten op de Vecht. Ondanks de slechte weersvoorspellin gen, viel het weer die morgen bijzon der mee, alleen stond er een harde wind. Daar de Vecht met zijn prachtige kastelen en herenhuizen voldoende be schutting biedt, werd daar ook dank baar gebruik van gemaakt. Jammer was het echter, dat er weinig animo voor deze wedstrijd bestond. Evenals vorig jaar wisten vader en zoon Van der Kraats deze wedstrijd te winnen ondanks een gebroken roeispaan. 1. W. v.d. Kraats sr., W. v.d. Kraats jr. 6.50 cm. 2. M. Mosk, E. v.d. Kraats 4.95 cm. 3. Th. Bosman, J. v.d. Linden 4.20 cm. 4. H. J. v. Riet, A. Hooft 2,67 cm. 5. .D^v.d. Broek, J. Altena 2.00 cm. 6. h' Prinsen, A. v.d. Brakel 1.49 cm. W. Groen, W. Hottinga 1.33 cm. 8. j] Verwoerd, T. Hak 1.30 cm. 9. C. Limper jr., Volger 1.17 cm. 10. E. v. Beek, H. Bosman 60 cm.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19