m nf Relatiegeschenken mist scherp zien mist... Milieuweken ten spijt. Open Dag voor Handel en Industrie uit Soest bij OTC - Baarn B.V. Finse Gala-Avond met Monica Aspelund ONRUSL-AKTIE kontoor Efficiency Maarten 't Hart - schilder van de stilte Op vrijdag 24 oktober Amsterdamsestraatweg 47 - Baarn: brilmode Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! ,De Borginternationaal: Ledenvergadering PvdA Café-Chantant in „De Borg" Bevolking liep in september terug Cabaretier Robert Paul komt terug Definitie „Kosteneenheden" rommelig geheel In Galerij De Drie Ringen: Met ons nieuwste model electronische reken machine model TRS 2000 P.D. van het bekende Duitse merk M.B.O. 2 Soester Courant van woéhsdag 22 oktober 1980 3 Foto: Horman van Dam Birkstraat 2, Soest, tel. 1 2874. :n Dag''Ögïvrijdag.2L oktober t OTC - Baarn Relatiege- B.V. vele: Soester zakenlie- en met hetgeen OTC - Baarn in zéér grote kollektie heeft. 9.00 tot 17.00 uur is elke zaken- kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13639 UdNBMj In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. •Vorig jaar kwam OTÖ - Baarn ïh een concernverband bij Recto B.V. te Rotterdam, die ook Lennpx te Amster dam overnam. Deze beide firma's zijn ook op hun gebied zeer bekende bedrij ven in Relatie- en Jubileumgeschen ken. Deze kombinatie beschikt nu over 3 schitterende showrooms in Nederland, n.1. in Rotterdam, Amsterdam en in Baarn. Toonzalen en verkooppunten die snel en gemakkelijk bereikbaar zijn en waar men op zijn gemak een grote gevariëerde kollektie geschenk artikelen voor handel en industrie kan bekijken. Onlangs werd de showroom in Baarn geheel gemoderniseerd en qua grootte verdubbeld. Nu geheel nieuw ingedeeld naar prijsklasse, hetgeen het zoeken naar een passend geschenk vereen voudigt. Voor de Soester zakenlieden, indus triële bedrijven en handelmaatschap pijen houdt OTC - Baarn B.V. een Open Dag op vrijdag 24 oktober a.s. De jaarwisseling is nog steeds bij uitstek een zeer geschikte gelegenheid om zakenrelaties, klanten en zaken vrienden met een goed relatiegeschenk te verblijden. Nieuw voor OTC - Baarn is, dat men (via het hoofdkantoor in Rotterdam) nu ook kerstpakketten verzorgt voor de bedrijven. Een keuze uit ca. 10 stan daardpakketten en apart een samen stelling naar eigen keuze, waarbij zeer vele artikelen ter beschikking staan om een eigen pakket samen te stellen. Door de centrale inkoop in Rotterdam, die jaarlijks duizenden 'kerstpakketten verzorgt, zijn de prijzen uitermate scherp. In een enorme hal in Rotterdam wordt deze aparte afdeling voor de kliënten verzorgd, waarbij alle kerstpakketten voor het personeel van de bedrijven op tijd en keurig verpakt geleverd wor den. AL UW VERZEKERINGEN PER MAAND BETALEN? PAKKETPOLIS met bijvoorbeeld Autoverzekering v.a. f20,75 Brandinboedelverzekering v.a. f 1,75 Aansprakelijkheidsverz. v.a. f 3,95 Rechtsbijstandverzekering v.a. f 2,65 ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING Man of vrouw v.a. f81,60 Kinderen v.a. f 30,80 4e kind of meer GRATIS MAN/VROUW POLIS v.a. f24,85 Levensverzekering voor het hele gezin. Uitgebreide munt/postzegelver- zokering v.a. f65,- per jaar. Voor verzamelingen met een waarde vanaf f 15.000,- vindt een kosteloze taxatie plaats door een deskundige. J. G. van ROUWEND AAL Ook hier geldt: men moet niet te Jang JjOïJSde Open wachten met het samenstellen van het a.s. hoopt personeelskerstpakket, .want hoe eer- ^schenken der de zaak rond is,' dés te mihder kans .den te heeft men, dat er iets mis kan lopen of maken met dat juist dat artikel er niet meer is, haar hoewel men het juist wel in het pakket Van gewenst had. man/vrouw uit Soest en omgeving hartelijk welkom. Burg. Grothestr. lla Soest - Tel. 02155-16467 De Michael Mill Band Zaterdagavond 1 november wordt in het dorpshuis „De Borg" een Finse Gala-avond georganiseerd waaraan meewerkt de zangeres Monica As pelund. Zij nam dit jaar voor Finland deel aan het Eurovisiesongfestival en eindigde daar op de tweede plaats. In de Borg wordt Monica begeleid door het radio- en tv. combo Michael Mill onder leiding van Peter Bochem. Zij brengt een internationaal repertoire in het Engels, Duits en Fins. Eregasten op deze avond zijn de Finse consul-generaal W. v.d. Vlugt en de uitgever Dick Bruna, honorair-consul. De Borg is voor deze gelegenheid Fins „aangekleed". Zo treft men onmiddel lijk bij de ingang een echte Finse sauna aan en verder zal de roos. Aspelund's lievelingsbloem een rol spelen bij de versiering van de zaal. Naast het zanggedeelte is er ook een modeshow met de nieuwste voorjaars mode uit Finland. Diverse Finse fabrikanten zijn hier met hun topmodellen aanwezig. Collec ties vallen te bewonderen van Finn- wear, Arola, Artella en Merry Finn. In de pauze wordt Finlandia vodka met heerlijke haring geserveerd en ook doen alle bezoekers mee aan een gratis tombola. Daarbij doen de genummer de toegangsbewijzen dienst. Er zijn prachtige (mode) prijzen beschikbaar gesteld en de hoofdprijs is een ASKO kanvasfauteuil van de Pineshopor- ganisation. Elke bezoeker aan de avond ontvangt een Finse verrassing. Kaarten voor deze avond zijn onder andere verkrijg baar in ,,De Borg" en bij het VW-kan toor aan de Steenhoffstraat. Men wordt in „passende kledij" verwacht. I ihuis op 3660 afwis- grond. Boeiend door ten, gazons, enkele ïrpartij en een zeer vstijl van het huis t het terrein aan- ug is aangebouwd, nuis dat uitkomt op uingedeelte: woon- n haard en open- ïren. grote eet- rderobenis. ouder- idkamer met ligbad, •ertrek. Onderhuis, iger tuingedeelte: /an 2 extra groot, risiekast, inge- nden, grote garage. li-bungalow om- prachtige bostuin. s buiten heeft dit i onder architectuur bouwing ondergaan, ildoet aan de wen- i meest veeleisende ing: hal met garde van 60 m2 met moderne open verkkamer of er met openslaande ras, met het aan- armde zwembad, oyale overloop, ekken en complete, ner met 2e toilet, ■nd 2.492 m2. •stond. net garage, c.v.-gas iden. Een monter et Nassauplantsoen elijke, moderne iverdadig groene amer met open oilet en hal. slaapkamers, bad- ilet. Vaste trap grote, aantrek- et dakkapel en rgruimte. taand woonhuis v.-gas. Een huis en (inkl. garage) s bestemd, ce, beschutte tuin t drie begane grond n. Indeling: fraaie open haard, serre, ïer, keuken, bij- ïal en toilet, slaapkamers, solder met kamer- vastafel. Veel in sublieme staat I 42 halfvrijstaande .v.-gas, souter- iepe, vrije achter- Luxe afwerking. :en uitvoering i apparatuur, et en plavuizen ld, aluminium zen bouw- een minimum ideliiig: L-vor- met open haard, iren bij schuifpui •pen keuken, m hal. Verdie- irs, badkamer e en 2e toilet, slaat ongeveer 25 5 met bedrijfs- rond. 77 van 200 m2 louwmuren en (inkl. koelin de uit winkel- sr, hal, grote ier en berging, aapkamers douche. arn middenhuis i aangelegde tuin meplekje een 'rij dakterras), onkamer met ■uizen vloer, "net plavuizen, lapkamers, bad en overloop, 'te kamer met op deze zolder- ale extra berg- ngeving. >2155-16251 9147/033-30488 Maandag 27 oktober a.s., aanvang 20.00 uur, wordt in de bovenzaal van restaurant v.d. Brink aan de Soester- bergsestraat de jaarvergadering ge houden van de afdeling Soest/Soester- berg van de Partij van de Arbeid. Tijdens deze vergadering zal onder meer de gemeenteraadsfractie verslag doen van haar werk. Dinsdagavond 28 oktober wordt in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg" het Tros-radio programma „Ca fé Chantant" opgenomen. Daaraan werken mee: Herbert Joekes, Mieke Bos, Dick Doorn, Lilly Kok, het café scala orkest, het Ramona Kwartet en het café Muzette orkest. Belangstellenden wordt verzocht om 19.00 uur in de zaal aanwezig te zijn; met de opname wordt om 19.30 uur begonnen. Het aantal inwoners in de gemeente is in vergelijking met de maand augustus in de maand september iets terugge lopen. Telde men eind augustus 40.754 inwoners, eind september was dit aantal 40.733. De cabaretier Robert Paul, die op woensdag 8 oktober de ruim 300 bezoe kers aan het dorpshuis „De Borg" een min of meer verloren avond bezorgde, komt woensdag 5 november terug. De voor 8 oktober verkochte toegangsbe wijzen zijn ook op deze avond geldig. Robert Paul trad 8 oktober bijna een uur te laat aan, maar dan zonder pianist en belichtingsman. Zij hadden zich, zo bleek later, gewoon in de datum vergist. De fout wordt nu hersteld en de liefheb bers van het cabaret wacht een gewel dige avond. En óók in 't verkeer u niet safe voelt met kijken... Kijk dan maar eens vlug bij ons. Daar is die betere en Volgens milieucommissieiid A. van Meeteren is de definitie van de naar prof. Kosten genoemde lawaaibelas- ting „een rommelig geheel". Hij wil er een nader onderzoek naar inge steld hebben. Dat onderzoek is mis schien mogelijk nu de gemeente Soest een externe adviseur in de arm genpmen heeft om haar standpunt te formuleren ten aanzien van door rijks- en provinciale overheid genomen maatregelen. Een Kosteneenheid, genoemd naar de voorzitter van een in september 1961 ingestelde Adviescommissie ge luidhinder door vliegtuigen (prof. dr. ir. C. W. Kosten), is een maat om de hinder van vliegtuiglawaai te objec tiveren en te kwantificeren. Het Ke-patroon kent geluidsbelas- tingslijnen van 25 tot 65 Ke. In zó- s waar de geluidsbelasting hoger is dan 45 ke, wordt van rijkswege en ook door de provincie, geen enkele medewerking verleend aan de tot standkoming van woningbouwplan nen. Ook in de 40-45 Ke-zone zal de ontwikkeling van nieuwe woningbouw plannen in principe niet toelaatbaar zijn terwijl in de 35-40 Ke-zöne wo ningbouw op milieuhygiënische gron den niet raadzaam geacht wordt. Ook in de zones met een geluidsbelasting van minder dan 35 Ke zou volgens het in de Staatscourant van 30 juni 30 gepubliceerde voorontwerp „Be sluit geluidsbelasting grote lucht vaartterreinen" niet altijd sprake zijn van een uit volksgezondheidsover wegingen goed leefklimaat. Omdat het gemeentebestuur een re actie moet geven op de door de over heid omschreven normen, werd de commissie milieubeheer geconfron teerd met het in de Stadscourant ge publiceerde voorontwerp De heer Van Meeteren, zelf in Soes- terberg wonend, merkte op dat de Soesterbergers de lawaaioverlast van de vliegtuigen niet als hinderlijk ervaren. Het verkeer over de provinciale weg zou meer last veroorzaken. Commissielid J. van Dongen vroeg bij het onderzoek ook andere effecten, dan uitsluitend lawaaioverlast, te be trekken. Is woningbouw in Soes- terberg wel verantwoord met het oog op door straaljagers veroorzaakte luchtvervuiling? Van Dongen denkt daarbij aan de na- verbrandingsapparatuur. Omdat de meerderheid van de com missie niet op de hoogte bleek te zijn van de overheidsmaatregel en de daarbij behorende argumentatie, be sloot men de Staatscourant van juni na te bestellen. Dat was dan even in strijd met een eerder ingenomen standpunt dat dé ze commissie gebruik zou gaan maken van een soort rondzendmap met voor de commissieleden belangrijke stuk ken. Met deze milieuvriendelijke map wil men het verbruik van pa pier wat terugdringen. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Tel. 02155 -12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! Achterstraat in Genemuiden, inkttekening van Maarten 't Hart. Tot en met 1 november is het nieuwste werk van de in Amersfoort geboren schilder Maarten 't Hart te zien in galerij de Drie Ringen. De houder van deze Soester galerie, die met een lange reeks tentoonstellingen al eerder zijn voorkeur heeft getoond voor het lang zaam maar zeker aan erkenning win nende werk van een nieuwe generatie fijnschilders, is er met het werk van Maarten 't Hart opnieuw in geslaagd de liefhebbers van dit genre een indruk te geven van wat er op het ogenblik in veel schilderateliers gebeurt. Maarten 't Hart, wiens werk twee jaar geleden in Soest te zien was op een groepstentoonstelling van jonge realis ten - laat thans de produktie zien waaraan bij bijna twee jaar heeft gewerkt. Zijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar kerkinterieurs en hij schildert de koele Godshuizen met een bijna fotografische nauwkeurigheid, die direct aansluit bij de grote voor beelden uit de Hollandse School. Hij maakt het zich daarbij niet gemak kelijk, want de techniek van het realis tisch fijnschilderen, waarbij glaceren de lagen olieverf op een tempera onderschildering worden aangebracht, vergt een uiterst geduld en een groot ambachtelijk kunnen. De werkstukken krijgen daardoor een helderheid die in de echte werkelijkheid nauwelijks valt waar te nemen en die we zonder de tussenkomst van de kunstenaar ook nooit te zien krijgen. Naast kerkinterieurs schilderde 't Hart een aantal boeiende stillevens en een stadsgezicht met karakteristieke 19e eeuwse woonhuizen. Het hoogtepunt van de tentoonstelling vormen een serie tekeningen in gewassen inkt - een techniek die Maarten 't Hart volmaakt beheerst - waarin hij de topografie van zijn woonomgeving vastlegt. Maarten 't Hart verstaat ook de kunst-van- het-weglaten. Mensen of dieren zijn op zijn schilderijen niet lijfelijk aanwezig en overbodige details laat hij weg, waardoor de stilte in zijn werk haast „hoorbaar" wordt of, zoals in de ter gelegenheid van deze tentoonstelling verschenen overzichtscatalogus 3,-) wordt gezegd: Het brengt aan wie er luisterend naar kijkt een stilte over waarin eeuwen worden over brugd. Tot en met 1 november - Galerij De Drie Ringen, Kerkstraat li-B - ge opend dinsdag t/m zaterdag van 11-18 uur. STEENHOFFSTR. 13 - TEL 10115 Nog maar net zijn de twee Soester milieuweken achter de rug, weken waarin we met de neus op de gevolgen van vervuiling van de natuur zijn gedrukt, of op het aan velen onbekende pad de Boerenstreek, ontdekte onze fotograaf deze hoop puin, aan de rand van een sloot. Een modekreet is: „waar zijn we nou mee bezig?", maar die kreet zou je toch wel slaken bij zoveel onbenul. Welke smeer poets heeft met een vrachtwagentje of aanhanger, want zoveel is het wel, de euvele moed gehad, zijn puin in de natuur te storten? Leest zo'n man geen kranten, kijkt hij nooit naar de televisie en is hij werkelijk alleen maar bezig zijn eigen straat je schoon te vegen? Milieu had vroeger veel meer de betekenis van „de omgeving, het goede/slechte milieu" waarin men opgroeide. Het kwam dan dikwijls neer op „mentaliteit". Het milieu waar we het tegenwoordig over hebben heeft zeker niet minder te maken met „mentaliteit". Je moet toch wel een ongelooflijk botte mentaliteit hebben om ondanks aUe aandacht die aan het behoud van de leefom geving besteed wordt, zo maar je vuil in de natuur te droppen. Het zal helaas wel niet de laatste keer zijn dat onze fotograaf een dergelijk plaatje kan maken, vermoeden we!Ja, waar zijn we mee bezig. Verkoop met volledige service en garantie. Aanbieding geldig tot 1 december 1980. UW prijS 395,-excl 18% BTW boe nu uw voordeel bij Dit is het moment om Uw oude rekenmachine in te ruilen. Uw tel-, of rekenmachine, ja zelfs de zak- rekenmachine of het telraam van Uw zoontje is nu minimaal ƒ100,- waard. En wel bij aankoop van deze com plete bureau rekenmachine met venster en telstrook; 12 cijfercapa- citeit, 2 geheugens; snelle printer; automaat, marking up toets en verder alle funkties die U zich op een professionele rekenmachine maar kunt wensen. Normale prijs495.- Inruil100,-

Soester Courant | 1980 | | pagina 3