Veel belangstelling voor plantenrailbeurs Tips voorde modebewuste Grandioze aanbieding Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Wat weten gemeenteraadsleden? WfyrktDuineiv- ruitblouses vrijetijdskleding SOESTER COURANT G.S. staat start bouwprojecten in de weg WALET bv Erkend bedrijf <3 V* Betere bewegwijzering Openbare commissievergadering Hinderwet GEMEENTE vraagt uw aandacht voor: Informatieavond Structuurschets Dalweg Deelnemers- vergadering Sportstichting Peters bv SB Soester Courant van woensdag 22 oktober 1980 5 |Foto: Goos van der Wilt HERENKLEDING Van Weedestraat lle, 3761 CA Soest Telefoon 02155-12424. BIRKSTRAAT 108. SOEST. 02155-17224/ Leuke van 32,50 en 29,75 voor v-V\feedestraatt1c tel. 12424 Soest Met grote interesse luisteren de dames naar de heer W. Hulsbergen (staand)rechts gemeentevoorlichter B. van Os „Wat weten gemeenteraadsleden eigenlijk? Waar halen zij hun kennis voor ruimtelijke ordening vandaan? Kunnen zij deze ingewikkelde materie zo maar aan?". Drie van de vele vragen die vorige week woensdagmor gen in „De Borg" werden afgevuurd op de gemeente-ambtenaren, project coördinator W. Hulsbergen en voor lichter B. van Os. Met de meeste vragen wisten zij wel raad maar hele maal duidelijk was het hun ook niet waar de raadsleden nu hun wijsheid opdoen. Gezamenlijk met de vragen stellers, vermoedden zij steun van de politieke achterban en dan natuurlijk de cursussen voor „aankomende raadsleden". Of onder de ruim veertig dames die de cursus „Ruimtelijke Ordening" volgen ook toekomstige raadsleden zitten, is niet te zeggen; gezien de aandacht die er voor bestaat zou dat niet onmogelijk zijn. De cursus wordt door de beide ambte naren gegeven op verzoek van de plaatselijke Vrouwenraad. Er meldden zich zevenenveertig dames voor aan. Veel deelnemers komen uit de wijken 't Hart, Soestdijk en Soest-Zuid; ook enkelen uit Soesterberg maar in ver houding zeer weinig uit de nieuwe wijken Smitsveen en Overhees. In de eerste les werd de grote lijn van de ruimtelijke ordening en de plano logie besproken; vorige week woens dag, tijdens de tweede les kwam „het bestemmingsplan" aan de orde. De heer Hulsbergen gaf aan de hand van een plaat aan hoe de ruimte ingedeeld èn verdeeld wordt; de tijd die ermee gemoeid is en alles wat er dan verder nog aan vast zit. Verwarring bestond èr, overigens.ge bruikelijk, over het verschil tussen planologie en economie. Daarom wer en er vragen gesteld over het ontbre ken van een bioscoop in Soest en „het bruine café". Verondersteld werd dat de gemeenteraadsleden dergelijke za ken konden bevorderen, maar ook tegenhouden en in dat verband werd opgemerkt dat er „geen echte Soes- ters" meer in de raad zaten. „Ze komen allemaal van buiten; zelfs de voorlichtingsambtenaar!!" Hoe kon den die „vreemdelingen" beoordelen wat goed voor Soest was? De beide ambtenaren wisten daar wel raad mee, want met gezond verstand is veel te bereiken. En dat, zo veronder stelden zij, is in ruimte mate bij de raadsleden aanwezig. Wat nu échte Soesters zijn, werd niet duidelijk, maar namen als v.d. Bree- mer, Kok, Hilhorsten nog een handvol, werden daar wel mee in verband gebracht. Er volgen nog drie lessen: op 29 oktober, op 5 november en op 12 november. Op 5 november mogen de cursisten groepsgewijs zelf een be stemmingsplan indelen en naar het resultaat daarvan kijken de beide les gevers met meer dan gewone belang stelling uit. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben tot nog toe geen toestemming gegeven voor de start van twee Soester Woningbouwprojecten. Het betreft de plannen Albert Cuyplaan en Gouden Ploeg. Voor het plan Gouden Ploeg zijn de grondwerkzaamheden inmiddels gereed. Daar gaat het om de bouw van 48 wooneenheden, waarvan acht bejaar den woningen op de begane grond, 28 woningen voor tweepersoonshuishou dens en 12 woningen voor eenpersoons huishoudens. Het plan Albert Cuyplaan omvat 151 woningen, waarvan 51 zogenaamde aanleunwoningen (bij Groot Engen- daal); 70 kleine woningen waarvan 19 voor geheel zelfstandig wonende be jaarden op de begane grond, negen woningen voor één- en tweepersoons huishoudens, eveneens op de begane grond en 42 woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens als tweede woonlaag. Verder nog 12 premiekoop woningen en 18 vrije-sector huizen. Van deze laatste achttien huizen zijn er op dit moment pas zeven verkocht, wat mede de vertraging bij G.S. veroor zaakt. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 Q Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Om het verkeer uit de richting Amster dam met bestemming Overhees, Klaarwater, Smitsveen en Industrie terrein niet door de wijk Soestdijk/ 't Hart te laten gaan, wil het college de bewegwijzering naar deze wijken an ders aangeven, zodat het verkeer over de Biltseweg gaat. Rijkswaterstraat zal verzocht worden de bewegwijzering bij het paleis hier voor aan te passen. Verder wordt de A.N.W.B. verzocht de verwijzing „Industrieterrein" bij het Nieuwer- hoekplein te verwijderen. Daarnaast wordt gedeputeerde staten van Utrecht verzocht de bewegwijzering nabij de Biltseweg/Beckeringhstraat aan te passen. Fnlfl- Herman van Dam De j.1. zaterdag op het terrein van de gemeente kwekerij aan de Molenstraat onder hebbelijke weersomstandigheden gehouden plantenruilbeurs: heeft weer heel wat belangstellenden getrokken. Er werd veel „groen" geruild en wat prettig van zo'n beurs is, men kreeg er weer de nodige zaai- en/of plantinstructies bij. Dit uitstekende initiatief van „Groei en Bloei" Soest, de andere naam voor de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, verdient tot in lengte van jaren gehandhaafd te worden. donderdag 23 oktober - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken: commissie kulturele zaken De agenda vermeldt o.m. concept beleidsplan Regionale Muziekschool Amersfoort (bij dit agendapunt is dir. Muziekschool uitgenodigd) dinsdag 28 oktober -19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken: stichting lichamelijke opvoeding en sport Op de agenda staat o.m. voorstel tot vaststelling sluitingstermijn sportterreinen 1981 voorstel tot het uitbreiden van buitenverlichting sportpark Kerklaan sportieve recreatie vrijdag 31 oktober - 09.00 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken: commissie personeelszaken Aan de orde komen o.m. de volgende punten: vuilwerktoelage wijziging van de Uitkeringsverordening functioneel leeftijdsontslag regeling kledingtoelage De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. Burgemeester en wethouders van Zeist brengen, gelet op artikel 9 (oud) der Hinderwet, ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 4e afdeling der gemeente Zeist, vanaf heden tot 14 november 1980 op werk dagen van 8.30 tot 12.00 uur ter Inzage ligt het «verzoek met bijlagen en eventueel daartegen ingediende bezwaarschriften van: Hendr. Cirkel Handels- en Transportbedrijf B.V., Havenweg 17 te Amers foort, om vergunning tot het uitbreiden van een stortplaats voor grof vuil, alsmede van een zandgraverij- en zeverij, waarin aanwezig zal zijn een bulldozer, welke zal worden aangedreven door een dieselmotor met een vermogen van 65 KW, een en ander op het perceel plaatselijk bekend aan de Kampweg te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Zeist, sectie C, nr. 1115-1080). Tot 14 november a.s. kunnen schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van deze aanvraag worden ingebracht, terwijl op een op 3 november a.s. 's middags om 5 uur in het gemeentehuis van Zeist te houden openbare zit ting voor een ieder, in persoon of bij gemachtigde, gelegenheid bestaat mondelinge bezwaren in te brengen en eventueel schriftelijk ingebrachte bezwaren mondeling toe te lichten. Degene, die in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting is verschenen, kan van een genomen beslissing in beroep komen. Degene, die zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, is mede tot beroep gerech tigd, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente, waar openbare kennisgeving werd gedaan. f INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30-17.00 UUR Maandag 10 november wordt 's avonds om half acht in de instructie zaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg 71, een Informatieavond gehouden over de Structuurschets „Dalweg". In mei 1979 heeft de gemeenteraad gekozen om aan de Dalweg, achter de sporthal Beukendal, het gemeentehuis en politiebureau te plaatsen. Thans moet bekeken worden, hoe de gebouwen worden geplaatst en wat daar eventueel als bebouwing omheen kan. Kortom het plangebied „Dal weg" moet worden ingevuld. Over het invullen van dat Dalweg-gebied wordt een inspraakronde ge houden voor de gehele bevolking. In de week voorafgaande aan maandag 10 november wordt huis-aan-huis de gemeentelijke voorlichtingskrant „Op 't Hoogt" bezorgd. Dit nummer is geheel gewijd aan die structuurschets. Door het invullen van het vragen formulier kan men zijn mening geven over het invullen van het gebied. Hoe meer mensen de vragenlijst invullen, des te beter krijgt de gemeen te een nzicht in de wensen voor en ideeën over het bewuste gebied. Seizoen 80/81 kenmerkt zich door een tweetal totaal verschillende stijlen. Enerzijds een jonge sportieve mode met veel pullovers (shetland, lambswool), prachtige shirts o.a. van Melka, Sachs en Bleyle, gecombineerd met vlotte pantalons, uiteraard uitgevoerd in Stretch. Anderzijds is er in antwoord op de snel wisselende, vaak extreme rages van de jaren '70, thans een heel mooie klassieke mode. De Blazer b.v. komt weer sterk in de belang stelling, niet alleen in gladde stoffen, maar ook in moderne frotte's. Blauw, grijs en bordeaux zijn dit seizoen duidelijk favoriet. Dit alles vindt U uitgebreid in de kollektie 80/81 van Middelman Midman. Trendgevoelige kwaliteitskleding. Speciaal voor U. ONS TOURISTENMENU voor/13,75 Tomatensoep o Gegrilde casselerrib Champignons Aardappelsalade Gemengde salade o Vruchtenkwark met slagroom De jaarlijkse vergadering van de deel nemers in de Sportstichting Soest zal gehouden worden op maandag 24 no vember in de grote zaal van het dorpshuis „De Borg". De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt ondermeer de behandeling van de sport-begroting voor 1981; het vaststellen van de jaar rekening 1978 en de bespreking van het algemeen beleid van de stichting. Soest-Zuid Oude Utrechtseweg Luxe helft van dubbele villa, waar van de bouw binnenkort start. Perfect materiaal gebruik, thermo pane beglazing, hardhouten kozijn- werk. Grote L-vormige living, keuken, speelse hal, 3 slaapkamers, bad kamer met aparte doucheruimte. Zolder met mogelijkheid voor extra Deze grandioze villa wordt opge leverd in casco. U betaalt geen overdrachtskosten. ƒ259.000,- vrij op naam. Makelaardij o.g. voor wonen üH in de groene zone soest/ Birkstraat 87/02155-16251 Amersfoort/Stadsrlng 147/033-30488 NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Howson Algraphy B.V. Bakkerij Rademaker B.V. Accountantskantoor Bosman B.V. Drukkerij Klomp B.V. 's avonds Frans Bosman B.V. Van Hengstum B.V. Apparatenbouw B.V. Nederl. Kunsttof Industrie Soesterberg B.V. Mercurius Dosco B.V. 18944 20494 21909 13435 033-723986 13367 20364 Administratief medewerkster Administratief medewerker (m/v) Assistent-accountant All-round offsetdrukker Onderhouds-Elektromonteur Konstruktie-bankwerkers Leerling konstr.bankwerkers 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 19544 Machinevoerder 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5