Circus Holiday in Bilthoven Wintersport-tips van de ANWB natimle jeugd Nfcste TAXI 20555 Filmagenda 28-26 OKÏ. '81 „Animato" geeft winterconcerten Openbare slotrepetitie Faso- studieweekend in „De Flint,, te Amersfoort Hoe voelt u zich als u ziek bent? autotax Brandje bij drogisterij „De Pil" Commissie openbare werken bijeen Extra hulp voor hulpsecretarie Soesterberg Herman Verbeek in „Proest Glaasje op - toch gereden Hondje weg Hondje terug Kaartverkoop bij Sigarenmag. Jansen Van Weedestraat 86 op dinsdag 11 en woensdag 12 november aan de Olberslaan/Melkweg te Bilthoven Verwachtingen met betrekking tot het komend seizoen Venten zonder vergunning Filmkamera en geld gestolen Ondergoed gestolen Tliema-ochtend: SEEZINK'S HOUTHANDEL Zaterdagmiddag- muziek Domkerk te Utrecht Opening bibliotheek Soest-Zuid Filmvoorstelling in „de Borg" Leren jas gestolen 8 Soester Courant van woensdag 22 oktober 1980 rSUÈDB. jk niets meer te echt leer, op zich mpleteerd met Joeie kapuchon, .etritsen,r Nog maar nauwelijks officieel ge- opend heeft bij drogisterij ,,De Pil" aan de Koninginnelaan een klein brandje gewoed. Zondagavond om on geveer nalf negen raakte door nog on bekende oorzaak een buiten staande hoeveelheid carbid in brand. De brand weer doofde de vlammen. Omdat de eigenaar van de drogisterij zijn opslag van brandbare chemicaliën wat al te dicht bij het hek heeft staan waarlangs het pad loopt naar het nieu we trimterreintje, vermoedt men dat de jeugd de hand in de brand gehad heeft. De afdeling hinderwet van de gemeen te heeft de zaak in onderzoek. De commissie openbare werken komt, nu voor het verkeer een aparte com missie is ingesteld, niet zo dikwijls meer bijeen. Alhoewel er eigenlijk geen sprake is van een agenda, komen de leden a.s. maandag om 16.30 uur, toch even bij elkaar om het verslag van de vergadering van 1 septem ber vast te stellen en te kijken of men nog iets heeft voor de rondvraag. Met ingang van 1 november aanstaan de zal gedurende een termijn van drie maanden, de heer W. C. J. M. Pe ters, medewerker van de afdeling al gemene zaken van de gemeentesecre tarie, ook in de hulpsecretarie te Soes terberg werkzaam zijn. Dit besluit van het college van burge meester en wethouders is voortge komen uit het overleg met de Werk groep Overlegstructuur Soesterberg. Op verzoek van het gemeentebestuur zal de heer Peters deze taak op zich nemen. De heer Peters is als waarnemend chef werkzaam op de afdeling algeme ne zaken, eigendommen en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie en kan uit hoofde van zijn funktie be schikken over informatie op verschil lende terreinen van het gemeentelijk beleid. Zijn taak in Soesterberg zal bestaan uit het coördineren van de aanpak van knelpunten en het onderzoeken van de wegen om te komen tot een goede voorbereiding van mogelijke oplos singen van structurele problemen. Hij zal dat bij het bestuur en het ambte lijk apparaat aanhangig maken en trachten oplossingen te bespoedigen. De eerste drie weken in november, op de ochtenden, dat de hulpsecretarie voor de burgerlijke stand en bevol king geopend is (maandag, woensdag en vrijdag) zal de heer Peters voor ie der voor een kort gesprek bereikbaar zijn; Daarna zal een zekere beperking moeten worden ingevoerd. Na afloop van de termijn van drie maanden zal hij een verslag uitbren gen aan het gemeentebestuur van zijn bevinden. Van donderdag 23 oktober t/m woens dag 29 oktober 1980. Grand 1: Tel. 033-14632. James Bond terug. IN DIENST VAN HARE MAJESTEIT dagelijks13.30-18.30-21.15 uur 12 jr. zondag: 13.30-16.00-18.30-21.15 uur. Grand 2: Sergio Leone's ONCE UPON A TIME IN THE WEST dagelijks13.30-19.15 uur 12 jr. Grand 3: Onze super gigant brengt op nieuw iedereen aan het sidderen. PLATVOET AAN DE NIJL, met: Bud Spencer, Bodo en Caputo A.l. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Grand 4: Zombies overmeesteren Amerika. IN DE GREEP VAN DE ZOMBIES. 16 jr. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.30 uur. Grand 5: De nieuwe Nederlandse speelfilm HET TEKEN VAN HET BEEST, met Gerard Thoolen en Pe ter Faber. 12 jr. dagelijks: 13.45-18.45-21.30 uur. zondag: 14.00-16.00-19.00-21.45 uur. Cinema 1: Tel. 033-18900. Olivia Newton-John en Gene Kelly in de nieuwe grote muziekfilm. XANADU met muziek van Electric Light Orches- tra. A.l. dagelijks: 13.45-18.30-21.15 uur. zondag: 13.30-16.00-18.30-21.15 uur. Cinema 2: De belevenissen van een jongetje met zijn paard. BLACK STALLION. A.l. dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur. zondag: 13.30-16.00-18.30-21.15 uur. Euro: Tel. 33655. De winnaar van de gouden palm in Cannes nu ook in Amersfoort. ALL THAT JAZZ. A.l. Een film van Bob Fosse met o.a. Roy Scheider. zaterdag en woensdag: 18.45-21.15 uur. zondag: 13.45-16.15-18.45-21.15 uur. overige dagen: 13.45-18.45-21.15 uur. EURO KINDERVOORSTELLINGEN Euro: Onze helden terug in nieuwe avonturen. SJORS EN SJIMMIE EN HET ZWAARD VAN KRIJN. A.l. zaterdag en woensdagmiddag 13.45 uur Duo 1: Tel. 16572. Een lange uitputtende zomer. ZWOELE ZOMERLUSTEN. 18 jr. dagelijks: 14.16-19.15-21.30 uur. zondag: 14.15-16.30-19.15-21.30 uur. Duo 2: Honderdduizend man maken jacht op THE WARRIORS12 jr. dagelijks: 14.00-19.00-21.15 uur. zondag: 14.00-16.15-19.00-21.15 uur. DUO NACHTVOORSTELLINGEN Vrijdag- en zaterdagnacht 23.45 en 24.00 uur. Duo 1: Een film die insloeg als een bom DAT IS HET EINDE. 18 jr. 24.00 uur. Duo 2: Een moordaanslag tijdens een „football" wedstrijd TWO MINUTE WARNING. 16 jr. 23.45 uur. Wekkers Reiswekkers Keukenklokken Volop keuze bij „Maatschappelijke ongehoorzaam heid" [Dodewaard], opheffing van de P.P.R. ten gunste van een nieuwe partij samen met „Niet bij brood alleen" en andere progressieve chris tenen en de politieke toestand in Neder land. Dat zijn de onderwerpen die ter sprake komen in een gezamenlijke bijeenkomst van de aktiecentra Baarn en Soest van de P.P.R. Op dinsdagavond 28 oktober a.s. om 20.00 uur in het politieke café „Proest" van de radikalen in café „De Rode Haan", Birkstraat 32 in Soest. Spreker is de Groningse theoloog Herman Ver beek (44), priester en voorzitter van de Politieke Partij Radikalen. Hij schreef verschillende boeken en poëziebundels. In 1972 werd hij lid van de P.P.R., trad uit de Rooms- Katho lieke Kerk en werd in 1977 landelijk voorzitter van de P.P.R. Hij ziet deze politieke groepering als „een horzel, die, zelf klein, de groten steekt en feiten voorhoudt, waar ze voordien blind voor wilden blijven". Hij zegt: „Je kunt alleen geloofwaar dig voor minderheden opkomen als je zelf minderheid bent." In Hervormd Nederland schreef hij in 1978: „We leven voor 't eerst in een verzorgingsmaatschappij die de men sen verlamt. De mens wordt een plas tic vuilnisvat waar men kan ingooien wat men wil. En als dat spanningen, kanker of werkloosheid oplevert, dan gooit de maatschappij je als een vuil niszak op de vuilnishoop." Gespreksleider tijdens deze politieke bijeenkomst is Jan Visser, fractielei der van „Progressief Soest". In de pauze muziek van Leo Ferré „Je te donne". De toegang is gratis. Ook dit weekend waren er weer diverse glaasje-op"-autobestuurders. In de nacht van zaterdag op zondag reed een militair met veel lawaai rohd in de omgeving van de Akkeren. De man werd aangehouden en aan de mare chaussee overgegeven. Op de Soesterbergsestraat, nabij de Vondellaan, reed een autobestuurder, een wegversperring pndersteboven. Met zijn zwaar beschadigde wagen wachtte hij de komst van de politie niet af. Hij kon alsnog worden opgespoord aan de hand van de kentekenplaat, die op het slagveld achterbleef. De man was niet alcoholvrij en onderging de bloedproef. Tenslotte werd, óók in de nacht van zaterdag op zondag, een langs de Laanstraat geparkeerde personenauto aangereden. De rechter achterzijde van het voertuig werd flink ingedeukt. De dader verdween in het nachtelijk duister. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis. Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing oi vondst van een huisdier. VERMIST: 19-10. Reu teckel, langh., roodbruin, rood halsbandje, rabiëspenning, 1 jr., „Buddy", (laatst gezien bij „AVIA"; Van Beek, Fockema Andreaslaan 418), 3741 EL, Baarn, tel. 02154-17497. 19-10. Kater, siamees, choc. point, gecastreerd, rood bandje met bel, 1 jr., „Hassan", Engelen, Torenlaan 68, 3743 HJ Baarn. tel. 02154-17530. 6-10. Kater, donker-cypers (zwart grijs), gecastreerd, 8 jr., „Foekie", Streng, Kerkpad ZZ 20, 3764 AR Soest, tel. 21857. 6-10. Kater, (bastaard red-point sia mees): rood-wit, rode snoet, grote rode oren, rood-wit geringde staart, blauwe ogen, loens, mist 1 hoektand links, gecastreerd, 4% jr.; Dr. Bangma, Van Lyndenlaan 12, 3768 NG Soestduinen, tel. 14806, b.g.g.Ziekenhuis Zonne gloren, tel. 19144, toestel 428. 12-10. Poes, lapje zwart-rood-wit, 4 witte pootjes, 5 mnd.Van den Heuvel, Oude Utrechtseweg 9, 3768 CA Soest, tel. 15315. 13-10. Kater, zwart, wit befje en witte voetjes, 5 mnd.: Schuring, Joh. Post- straat 7, 3764 TK Soest, tel. 11897. 9-10. Poes, zwart-wit, donker-cyperse rug en staart, pootjes wit-zwart met iets bruin, gesteriliseerd, 1jr„ Wolfje"; wit masker, witte buik; Me- yer, Bloemheuvel 39, 3769 JV Soester berg, tel. 2707. GEVONDEN: 19-10. Zwart katje; (Valeriaanstraat); rode kat, wit snoetje; (Park Vrede hof); beide: Dierentehuis, tel. 13583. Lange rijen mensen voor de circuskassa's en uitverkochte voorstellingen te kenen het succesbeeld van Nederlands nieuwe grote circus Holiday. En dat is een volkomen terecht beeld. De circusrecensenten van de landelijke dagbladen schreven over „een grandioze première", over „vakwerk in Circus Holiday" en „een programma met louter topattracties dat geen minuut verveelt". Circuskoningin Elly Belli-Strassburger zei dat de vaart en de kwaliteit van het programma van Circus Holiday haar herinnerde aan de glorietijd van haar eigen legendarische Circus Strassburger. Vaart, vakwerk, kwaliteit, met die be grippen is het twee-en-een-half uur du rende programma van Circus Holiday het kortst samen te vatten. Absolute wereldattractie is het num mer van de omvangrijke Zuid-afri- kaanse trapezegroep THE STAR- LORDS. Voor hun act wordt boven de piste een reusachtig net gespannen. De tien jonge STARLORDS brengen namelijk hoog in de circuskoepel een luchtnummer aan een drievoudige vliegende trapeze, met alle salto-mor- tales, pirouettes en dubbele passages die een dergelijk sensationeel luchtbal let tot een adembenemende belevenis maken. Een ander bejubeld wereldnummer is dat wat Frankrijks meestérdompteur ALFREDO BEAUTOUR in de roofdie- renkooi laat zien. Hij presenteert vijf tien vervaarlijke Javaanse, Indiase en Afrikaanse panters op een zeer stijl volle en tegelijk speelse wijze. Hij durft met ze „te vechten" en te ra votten en hij laat ze zelfs koorddan sen. De Franse Joubinos-Familie brengt in een schitterende aankleding een over rompelend Apennummer waarbij het publiek schatert van het lachen, voor al als de twee „Dames" van het Chimpansee-gezelschap met raffine ment zoals je alleen in dure nacht clubs ziet, een overigens volstrekt on schuldige Strip-Tease presenteren. Een bijzondere plaats in het veelzijdi ge programma wordt ingenomen door maar liefst vier internationaal be faamde clownsgroepen, die het publiek gegarandeerd doen gieren van het lachen. Gelukkig zijn er ook andere rustige nummers te zien zoals Mademoi- selle Jessica's Zwaardbalance, prachtige koolzwarte Friese Heng- sten en Deense Tijgerpaarden, de Appaloosa's, om weer even op adem te komen. Want Holiday's vierde clowns nummer, de LUNATRICKS, laat weer iedereen gieren van de pret. Wat is een goed circusprogramma zon der olifanten? MARIO SPINDLER en zijn lieftallige gade presenteren VIER INDISCHE OLIFANTEN en zij laten deze goedmoedige reuzen uit het oer woud met enkele handbewegingen pi rouettes maken en dansen dat het een lieve lust is. Charme en gratie brengen LES CA- ROLLS in de piste, drie Franse meis jes die een perfect antipodenummer brengen: jonglerebrmet dé voètén. Een van 's werelds beste trampoline- nummers, met drie springplateaus en een vangstoel, wordt gepresenteerd door THE SE VEN BOUNCING RE- NOWNS uit Zuid-Afrika. Twintig topattracties krijgt het publiek voor zijn geld, toegangsprijzen die overigens best meevallen: van 6,50 voor een kindèrkaartje tot 25,- voor een volwassen Loge-plaats. Daarvoor biedt Circus Holiday twee- en-een-half uur circusamusement van wereldklasse. In de matinees wordt de voorstelling gepresenteerd door een vakvrouw uit de Nederlandse showbiz die op kin deren is gespecialiseerd als geen an der: CONNY VINK. Zij brengt sfeer in de grote circustent met haar leven dige, charmante aankondiging van elk programma-onderdeel, door haar „spelen met kinderen in de piste" en door haar fantastisch gezongen „I had a dream", als hoog in de circuskoe pel de jongste artiest, de zeventien jarige Mare uit Engeland, een gevaar lijke solo-act aan de trapeze brengt. En of al deze attracties nog niet genoeg zijn: alle circusbezoekers hebben gra tis entree tot het Nederlandse Circus museum, dat met Circus Holiday mee reist. Dit museum, geleid door JOHN AKKERMAN en zijn vrouw, bevat een kostelijke verscheidenheid aan cir cuswetenswaardigheden - van kos tuums en instrumenten tot oude foto's, affiches en programma's - en brengt ruim een eeuw Nederlandse circus geschiedenis in beeld. Er werken veertig artiesten aan het circus mee en vijfentwintig vaste per soneelsleden. De gehele „circus- stad" omvat honderd inwoners. De tent, 38 bij 32 meter, een gloednieuw vièrmaster die is gebouwd in Italië, wordt met alle toebehoren in minder dan vijf uur opgebouwd en in tweeën eenhalf uur tijds weer rijklaar afge broken. Onze plaatsgenote Conny Vink, de speciale spreekstalmeesteres voor de kinder middagvoorstellingen, dinsdagmiddag 11 nov. om 16.15 uur en woensdag 12 nov. om 15.00 uur. De beide avondvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. In het topjaar 1979/80 gingen naar schatting zo'n 800.000 Nederlanders met vakantie naar de wintersport. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit percentage dit jaar gelijk blijven mede in verband met gestegen prijzen en het duurdere levensonderhoud. Het afgelopen jaar liep de vraag en de belangstelling voor relatief dure vlieg- en treinreizen terug. Het gebruik van de eigen auto daarentegen steeg aanmerke lijk; 60% van de wintersportgangers ging met de auto. Het organiseren van busreizen naar de wintersport bleek afgelopen jaar een schot in de roos. Deze nieuwe [goedkope] vervoersmogelijkheid bleek velen aan te spreken. Dit jaar zet de eigen auto en bus-trend zich duidelijk voort en de reisprogramma's van de touroperators zijn dan ook duidelijk afgestemd op deze twee takken van vervoer. Hoewel nu het einde van het zomerseizoen nog niet met zekerheid kan worden vastgesteld welke bestemmingen favoriet zijn in de komende winter, kunnen we toch al wel enkele „trends" waarnemen. Zo zal Italië een wat grotere rol gaan spelen als wintersportbestemming en zullen de wintersport activiteiten in Zwitserland weer gaan toenemen. Oostenrijk zal ook het komende seizoen weer domineren. Skimateriaal Zeker wanneer men voor het eerst wil gaan skiën, is de vraag gewettigd of men de ski's huurt of koopt en of men in Nederland of ter plaatse huurt. In het laatste geval behoeft men de ski's niet mee te slepen in trein en vliegtuig. In dat geval hoeft men ook geen imperi aal aan te brengen om de ski's te vervoeren. En men.hoeft geen skihuur te betalen voor de dagen dat men reist. Of deze voordelen opwegen tegen de voordelen van het huren in Nederland valt echter te betwijfelen. Bij het huren van ski's, schoenen en bindingen komt meer kijken. Vooral de afstelling van een veiligheidsbinding kost tijd. En tijd is net datgene wat men ter plaatse niet heeft. Op zaterdag- en zondagochtend komen de toeristen in de wintersport plaatsen met tientallen tegelijk aan. Allemaal willen ze zo snel mogelijk ski's hebben. Een goede afstelling en controle met een testapparaat kost echter zeker 10 tót 15 minuten. Deze tijd ontbreekt ten ene male in de meeste wintersportoorden. Een ander punt is de toestand van het beslag, de onderkant van de ski. Dit beslag moet glad zijn zonder rullen of gaten. Dat houdt in dat de meeste ski's na 14 dagen skiën enige reparatie nodig hebben. Ook de scherpte van de kanten is na 14 dagen skiën met plm. 40% teruggelopen. Scherpe kanten zijn no dig om de ski op de harde sneeuw en ijs goed houvast te geven. Met scherpe kanten wordt men minder gauw moe. Wil een ski werkelijk goed glijden en wat zeer belangrijk is, goed draaien, dan zal het beslag van een wachslaag moeten worden voorzien. Wintertips voor de auto Batterij: Bij lage temperaturen daalt de capaciteit van de accu. Als de batterij in een niet al te beste conditie verkeert, zal hij het in de wintersport gebieden laten afweten. Laat daarom de accu-conditie controleren. Bij twij fel een nieuwe batterij plaatsen. Koelwater: Minimaal tot -30 graden laten beveiligen. Motorolie: Gebruik een zo dun moge lijke olie, maar houd u aan de in het instructieboekje voorgeschreven vis cositeit. Luchtfilter: Kijk in het instructie boekje of er een winterstand is voor geschreven. Grille-hoes: Voor sommige auto's is een winterhoes voor de grille lever baar. Voordeel: betere kachelwarmte en minder last van stuifsneeuw in de motorruimte. Aangezien de koeling problemen kan geven, is het gewenst de grille-hoes bij temperaturen boven ca. 5 graden Celcius niet te gebruiken. RuitesproeierBeveiligen met een spe ciale ruitesproeier anti-vries tot ca. -30 graden Celcius. Banden: Veilige minimum profieldiep te 4 mm. Houd de juiste spanning aan, eventueel met 0,2 bar verhogen. Ver geet de reserve band niet. Afdichtingsrubbers: Portier- enkoffer- rubber met een rubber smeermiddel inwrijven - eventueel met een huis- houdmiddeltje zoals talkpoeder. Sloten: Alleen als het slotje inwendig volkomen droog is met weinig grafiet poeder inspuiten. 'Anders een speciale slotspray gebruiken. Voor een dicht gevroren slot kan een speciale slot- ontdooier uitkomst bieden. Neem deze mee als u de auto verlaat. Sneeuwkettingen: Controleer of er bij reeds gebruikte kettingen doorge sleten (zwakke) schakels aanwezig zijn. Laat ze anders vóór het seizoen aanbreekt nog repareren. Oefen het omleggen. Verkeersinformatie: Nog een tip: om de opstoppingen langs de autowegen zo veel mogelijk te vermijden, zal de automoblist zich goed moeten voor bereiden. Informatie „on thé spot" bij b.v. de ANWB Verkeersinformatie dienst (tel.: 070-264455) kan daarbij een belangrijk hulpmiddel zijn. Een 14-jarige jongen uit Zeist werd op de Eng betrapt bij het verkopen van prentbriefkaarten. Hij had er geen vergunning voor. De voorraad werd in beslag genomen. Het altijd aanwezige „goede doel" was dit keer „Happy Sunshine" te Amsterdam. Uit een in Colenso geparkeerde perso nenauto werd een filmkamera ter waarde van 480 gulden ontvreemd en uit een cafetaria te Soesterberg werd in de nacht van woensdag op donder dag 350 gulden gestolen. Ondanks een misgreep waardoor hij een heel wasrek naar beneden haalde, is de fetisjist nog bezig in de wijk Smitsveen. Nu haalde hij voor 70 gul den damesondergoed van een balkon aan de Weegbreestraat. Met een concert in „Groot Engendaal" te Soest heeft de Soester Accordeon vereniging „Animato" j.1. woensdag een aanvang gemaakt met haar reeks van winterconcerten. Door de bezig heden rond haar 25-jarig bestaan, moesten dit jaar deze concerten van het voorjaar worden verplaatst naar het najaar. Na het welkomstwoord van de voorzit ter van Animato. den heer Hans Kan- ters, is een gevarieerd program stijl- vol en vlot door de muzikanten afge werkt. In verband met voornoemd zil veren jubileum van de vereniging, was er bijzondere aandacht aan kwaliteit en uitvoering der stukken besteed en was ook het program ruimer gekozen dan andere jaren. Voor de pauze was er, naast andere muziekstukken voor het orkest, ook de moeilijke „Glühwürmschen Ydille" uit de operette „Lysistrate" Paul Lincke. alsmede een grote potpourri uit de operette ,,Im Weissen Rössl" van Ralph Benatzky. Door het duo Ria v.d. Bedum en Evoline Hilhorst werden de „Pike Bube" mars en de wals ..Am Genfer See" solistisch uitstekend ver tolkt. Na de pauze was er vooral aandacht voor volksliederen uit de Britse eilan den. Rusland en de Alpenlanden, maar dan met een semi-klassieke inhoud. Ook in dit gedeelte van het concert was er ruimte overgelaten voor een solis tisch optreden van het kwartet Ria v.d. Bedum. Evoline Hilhorst, Aartje Knol en Ineke Kok. Zij brachten o.a. „Drei Stücke für Accordeon" van Franz Reinl ten gehore. De reeds 25 jaar bestaande „Animato- mars" van R.v.d. Broek is door de dirigent den heer A. Pot in een nieuw jasje gestoken en klinkt daardoor meer als een orkestwerk. Aan de uitvoering van het geheel van 15 muziekstukken, was de extra aan dacht voor de repetities wel te bemer ken in deze „zilveren" uitvoering van het orkest onder leiding van den heer A. Pot. Zowel het applaus van de toehoorders, alsook het dankwoord namens het te huis en het verzoek om vooral toch volgend jaar terug te komen, onder streepten de waardering voor het mu zikaal genot van het gebodene op deze avond. Animato zal dit concert de komende weken eveneens ten gehore bren gen in Patria en Santvoorde te Baarn, in Birkhoven te Amersfoort en in de Sterrenberg te Huis ter Heide, alsmede in Molenschot en Honsbergen te Soest, zodat de accordeonisten voorlopig wel op route zijn om en hun vereniging en het accordeonspel populair te maken in Eemland. De Federatie van Amateur Symfonie- en Strijkorkesten, een landelijk over koepelende organisatie van 120 ama teurorkesten, organiseert op 24, 25 en 26 oktober a.s. voor de 21e maal in het Conferentie-oord „Woudscho- ten" en het „Henri Dunanthuis" te Zeist een Studieweekend voor de le den van de aangesloten orkesten. Alvorens de deelnemers naar Woud- schoten komen, hebben zij hun par tijen thuis intensief bestudeerd. Tij dens het weekend worden onder lei ding van beroepsmusici de nodige groeps- en ensemblerepetities gehou den, waarna uiteindelijk op zondag middag - in dit geval dus op 26 ok tober - de slotrepetitie volgt. Deze slotrepetitie wordt in de Stads- hal van „De Flint" gehouden en be gint op zondagmiddag om 15.45 uur (zaal open om 15.30 uur). DEZE SLOTREPETITIE IS OPEN BAAR EN GRATIS TOEGANKELIJK! De 200 deelnemers zijn verdeeld over een 4-tal ensembles en orkesten. De volgende werken zullen worden uitgevoerd: FASO-BLAZERSENSEMBLE o.l.v. Benno Torrenga. a) Concerto 'voor klarinet en blazers van N. Rimsky-Korsakow Solist: Jan Kees Eweg b)Ouvertüre für Harmoniemusik. Op. 24 van F. Mendelssohn-Bartholdy FASO-STRIJKORKEST o.l.v. Jurriaan Röntgen a) Rakastava voor Strijkorkest van Jean Sibelius b) Pavane en Chaconne van Henry Purcell FASO-FLUITENSEMBLE o.l.v. Adriaan Bonsel a) Suite Italienne van Yvonne Des- portes Venezia (Piccioni) en Napoli (Pesca- torini). b) Divertissement van Paul Bonneau Moderato-Allegro-Andantino-Allegro-, Andantino-Tarantella FASO-SYMFONIE-ORKEST o.l.v. Ni co Hermans. Symfonie „Harold en Italië van Hec- tor Berlioz. deel 1: Adagio-Allegro; deel 2: Al legretto; deel 4: Allegro frenetico. SolisteEls Torrenga - alt. Het programma (tevens bewijs van toegang) is bij de ingang van de zaal verkrijgbaar. „Zijn er mogelijkheden voor meer in spraak bij de patiënt in de gezond heidszorg?". üp zondag 26 oktober a.s. aanvang 10.30 uur wordt in het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46, Soest, een thema-ochtend georganiseerd die als onderwerp heeft „De Rol van de patiënt in de gezondheidszorg" Spreker over dit onderwerp is Aart Verhoeven, werkzaam bij de Stichting Gezondheidsvoorlichting van de Werk groep 2000 in Amersfoort. Samen met iemand die zelf aktief is in een patiëntengroep, wil Verhoeven informatie geven over de ontwikkeling met betrekking tot patiëntenparticipa tie en de betekenis van patiëntengroe pen in de gezondheidszorg, zowel op landelijk niveau als in de regio. Naast een karakterisering van de po sitie van de patiënt in het algemeen en een inventarisatie van de ontwik kelingen rond de patiëntenparticipatie op plaatselijk niveau, ligt het in de be doeling om via diskussie een beeld te krijgen van de situatie rond de in spraak in de gezondheidszorg in Soest en welke mogelijke rol er weggelegd kan zijn voor Soester patiënten in de plaatselijke gezondheidszorg. Ook is het mogelijk voor bestaande organisaties of personen die werkzaam zijn in de gezondheidszorg of patiënten groepen, om informatie en gedachten uit te wisselen over hun aktiviteiten en plannen. RONDHOUT Vz-RONDHOUT SCHAALDELEN KASTPLANKEN GIPSPLATEN SPAANPLATEN TRIPLEX SPONNING SCHROTEN VLOERHOUT ENZ., ENZ. GEBR. VAN HELLEMOND Eemnesserweg 11A-13 BAARN Tel. 02154-13932 Woensdag gesloten voor particulier en ziekenfonds vervoer Nu ook voor, rolstoelen groeps vervoer! In de reeks oktoberconcerten in het kader van de Kerkmuziek Domkerk, welke reeks gewijd is aan werken van de franse componist Charles Marie Widor, zijn tot nu toe de orgelsymfo- niën nr. II en nr. V uitgevoerd als mede enkele koorwerken. Op zaterdag 25 oktober a.s. zal de Soester organist Jan Jansen deze Widor-serie afsluiten met het spelen van symfonie nr. VI. Het concert begint om 15.30 uur; de toegang is vrij. De aan de Boiiifaciusstraat, in de voormalige Margrietschool, gevestig de dependance van de Openbare Bi bliotheek, zal op donderdag 30 oktober a.s., 's middags om half vijf, officieel door wethouder mevrouw M. van Stip- hout-Croonenberg geopend worden. Op donderdag 30 oktober, aanvang 20.30 uur in „de Borg", Willaert- straat 49 wijk Overhees te" Soest ver toont de reisvereniging Bintang Sinar de prachtige reisfilm „Een tocht over Java en Bali". Deze reisvereniging organiseert voor haar leden reizen naar Indone sië op niet commerciële basis. De bedoeling van Bintang Sinar is, dat ook mensen met een smallere beurs in de gelegenheid gesteld worden een vakantie in dit prachtige land door te brengen. Belangstellenden zijn donderdag 22 oktober van harte welkom in „de Borg". Voor leden is de toegang gratis. Niet-leden betalen 2,50. Inlichtingen tel. 02155-15933. Uit een bar te Soesterberg werd een leren jas gestolen. Met de jas verdwe nen de autopapieren, het paspoort en diverse sleutels van de eigenaar. Uit een weiland aan de A.P.Hilhorst- weg werd een schrikdraadonderbre- kingsapparaat weggenomen. Een schadepostje van 295 gulden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 9