Nieuwe routes buslijnen 70 en 72 Twijfel aan noodzaak van uitbreiding DE CHEF-KOK IS EEN VROUW Ischa Meijer speelt in Artishoek Izzy M R.O.-leden steunen Grift-Trappen B.V. mevrouw Ott van den Brink in één adem genoemd met „sterrenrestaurants" met vrouwelijke chef-kok Squa dan Chef-kok CALLER PRO GR Rommelmarkt Joannesparochie Bit Pazari Lessen Bushalte in de buurt van Honsbergen Parkeerhavens Schoutenkampweg Fon Zwart schreef hoek „De chef-kok is een vrouw" Moderne verlichting Lichtadviezen Elektra binnen en buiten Vrouw struikelt over hond iwiN i ie, vROiwtlijkE koks tii\((jfRlv\cl EN BEtqiF verteIIen over k'\ vaI< en (|(A f\ !)l.\ RECEPTEN pRIJS Appellant laat verstek gaan Vleesverkoop Tas met gevaarlijke medicijnen zoek Uitslag kleurwedstrijd „Zilver Tetra" KLEUREN BErO - Philips Blaupunkt - Si Aristona - Errt Philips-Ai F. C. KUYPERSTRAAT 24-26 SOEST (het sttaatje naast A.H.I TELEFOON 02155-20666 Soester Courant van woensdag 29 oktober 1980 Centraal Nederland, de busvervoers maatschappij die dit jaar Tensen over nam, is van plan in de route van de lijnen 70/72 door de wijk Klaarwater via de Vrijheidsweg, nu ook een halte in te lassen ter hoogte van de Jan de Rooljstraat. Daarmee zijn de bewo ners van het dienstencentrum Hons bergen, zo verwacht Centraal Neder land, zeker gediend. De lijnen worden ook door het Smitsveen geleid en daarmee hoopt C.N. de opheffing van lijn 71 enigszins te compenseren. Een en ander schrijven burgemeester en wethouders aan mevrouw Allard van de D'66-raadsfractie, die schrifte lijke vragen stelde naar aanleiding van het gerucht dat de exploitatie van lijn 71 (Baam-Overhees) gestaakt zou wor den. Het gerucht is dus juist; lijn 71 ver dwijnt. Door de lijnen 70 (Hilversum Amersfoort) en 72 (Baarn-Amersfoort) anders door Soest te leiden, komt er wat soelaas voor de bewoners van de wijken Overhees, Smitsveen en Klaar water. Lijn 70, een uurdienst, wordt komende van Hilversum vanaf Nieuwerhoek via de Koninginnelaan, Nieuwstraat, Laanstraat, Vrijheidsweg, Konings weg, Dalweg, Weegbreestraat, Vale riaanstraat, Eigendomweg, Nieuwe- weg, Korte Ossendam naar het bus station Soest-Zuid geleid. Lijn 72 rijdt in de toekomst over de Torenlaan in Baarn, via de Stadhou derslaan naar Soest en volgt dan de route „achterom" zoals lijn 70. Ook lijn 72 is een uurdienst, maar door een andere vertrektijd dan 70 komt het voor Soest neer op een halfuursverbin ding met Amersfoort c.q. Baarn, vanaf Nieuwerhoekplein. Lijn 77 rijdt in een uurdienst, zoals gebruikelijk „voorlangs"; vanaf Nieu werhoek over de rijksweg naar Soest- Zuid en dan verder naar Utrecht langs Zonnegloren. Concreet betekent het ook dat de bus niet meer rijdt over de Ossendamweg, Braamweg, Heideweg, Foekenlaan, Den Blieklaan en verder dóór de wijk Overhees. En vervallen is nu ook de route vanaf de Eigendomweg over de Nieuweweg, Beukenlaan tot aan de Vrijheidsweg. Bewoners van Overhees, Smitsveen en Klaarwater krijgen een halfuurdienst met Amersfoort en Baarn, zij het dat men enige honderden meters moet lopen om een bushalte te bereiken. C.N. zegt dat de opheffing van lijn 71 (Baarn NS - Soest Zuid - plus Over hees) verantwoord is. „Indien", aldus het rapport van C.N., „het Norme ringssysteem Voorzieningennivo Streekvervoer zou zijn toegepast, zou slechts een twee-uurdienst overdag zijn overgebleven". C.N. is van mening dat een twee-uurdienst overdag zeker geen vervoerswervende zaak zal zijn, zodat men naar een alternatieve oplos sing voor de lijnvoering heeft gezocht. Al in de Tensentijd gaf lijn 70 een vervoersbreuk te zien in Soest; er zijn relatief weinig doorgaande reizigers van Hilversum/Baarn - Amersfoort v.v. De drie huidige busverbindingen (71, 72 en 77) per uur van Soest-Baarn v.v. vervoeren tesamen 175 reizigers per dag, terwijl de uurdienst Hilver- sum-Soest 370 reizigers per dag ver voert (lijn 70). Als gevolg van de wijziging verwacht C.N. dat ca. 15% meer reizigers wor den vervoerd tussen Soest en Hilver sum (370 reizigers per gem. werkdag) èn tussen Soest en Amersfoort (760 reizigers per gem. werkdag). Op jaar basis levert dit circa 17.900 reizigers méér op naar Hilversum en 37.000 méér naar Amersfoort. Het wijzigingsvoorstel komt vanavond, woensdag 29 oktober, aan de orde in de openbare vergadering van de ver- keerscommissie. Daarbij zullen verte genwoordigers van C.N. aanwezig zijn. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van gemeente werken aan de Lange Brinkweg en begint om 19.30 uur. Tegen de zin van het merendeel van de bewoners van een hofje aan de Schoutenkampweg, maar ook tegen de zin van de leden van de commissie openbare werken zou het aantal parkeerplaatsen voor de woningen 123 - 167 op advies van de ambtelijke verkeerscommissie uitgebreid worden. Met een protest te laten horen in de vergadering van de commissie openbare werken is in ieder geval de mogelijkheid open gehouden dat de zaak nog wordt terugge draaid. De commissie wist overigens nergens van. Met name de heer J. J. van den Brak el (PvdA) vond dat vreemd. Aan leg van parkeerhavens is toch ook een kwestie van openbare werken, maar in dit geval was er slechts sprake van een advies van de ambtelijke verkeers commissie. In de toekomst moet vol gens hem ook openbare werken worden ingeschakeld. Mevrouw Maas, die namens bewoners die tegen zijn het woord voerde, kreeg van de wethouder te horen dat niet drie, maar zeven bewoners van het hofje om uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen hebben gevraagd. Overigens vind zij het moreel aan vechtbaar („al is het ambtelijk mis schien correct") dat de dienst gemeen tewerken geen contact heeft opgeno men met de overige bewoners. Zij wees erop, dat de meeste bewoners niet de minste behoefte hebben aan aanvullen de parkeergelegenheid; dat de be schikbare ruimte tot nu toe voldoende is gebleken; dat er grote bezwaren bestaan tegen de aantasting van het groen („het aanzien van de straat wordt op onaanvaardbare wijze ge schonden"), en dat de vrees gerecht vaardigd is dat de bomen op onverant woorde wijze worden aangetast. Zij verzocht namens de tegenstanders de beslissing tot aanleg van méér par keerplaatsen te herzien en een andere oplossing te zoeken zo de noodzaak daartoe al aanwezig is. De tegenstanders twijfelen daar ernstig aan. Zij overhandigden de com missieleden een overzichtje met cij fers: er zijn 23 woningen op het bewus te stukje Schoutenkampweg: negen daarvan hebben een garage. Vier be woners hebben geen auto. Er zijn dus 19 autos' en 21 parkeerplaatsen, met de garages erbij gerekend zelfs 30. De heer P. de Bruijne onderstreepte na mens de tegenstanders, dat er perma nent vijf. zes parkeerplaatsen onbezet zijn. En als het al eens druk is door bijvoorbeeld familiebezoek, dan is het op straat parkeren geen enkel pro bleem. want zelfs dan kan iedereen er nog door. De heer Van den Brakel twijfelde aan de noodzaak van de aanleg van meer parkeerhavens, evenals de heer H. Gerth (D'66). Hij meende dat er vol doende ruimte is en vreesde aantasting van het bos groen. De heren G. Stam (CDA) en J. J. Ebbers (WD) plaats ten ook vraagtekens. Wethouder Hoek stra zei. dat 's avonds en in de week ends geconstateerd is, dat zich proble men kunnen voordoen. Hij wees op de norm die geldt voor parkeerplaatsen in een woonwijk: 1,3 per woning. Die norm wordt hier niet gehaald. Er zijn geen rododendrons wegge haald. zoals enkele buurtbewoners hadden verondersteld, maar dwerg dennetjes. ..die toch ongeveer aan hun eind waren", aldus de heer Hoekstra. Hij wees erop. dat het besluit tot aanleg van meer parkeerplaatsen in mei al was gepubliceerd, maar daar kwam geen enkele reatie op. Pas toen gemeentewerken de dennetjes weg haalde. witte steentjes legde en de parkeervakken markeerde, kwamen er bezwaren. Uit de brief van de zeven aanvragers kon niet worden gecon stateerd of de anderen het wel of niet met de aanvraag eens waren. De wet houder wees er tenslotte op, dat het erom gaat, het parkeren op dat ge deelte van de Schoutenkampweg in goede banen te leiden. De commissie drong aan op een her overweging van het plan. De wethou der zegde toe, dit te bekijken. Hij gaf de bewoners de raad met elkaar rond de tafel te gaan zitten om eventueel toch tot overeenstemming te komen dan wel een andere oplossing te zoe ken. In haar eigen woning aan de Noorder- weg struikelde de 44-jarige bewoonster over haar hond. Zij hield daar diepe snijwonden in haar hoofd aan over. Via de politie werd de ziekenauto gewaar schuwd waarmee zij naar het zieken huis Zonnegloren werd gebracht. Na dat haar wonden verbonden waren mocht zij weer naar huis. #ujSSSSSBÊSt HK&jSisflHfll riJ In de „Literaire Salon" van Artishoek vindt op zaterdagavond 1 november om 20.30 uur een belangrijke try-out plaats. Al jaren loopt de kritikus, journalist, schrijver, televisiepresentator en forumleider Ischa Meijer [37] met plannen rond zelf het toneel op te gaan. Of de tijd rijp is, moet nog blijken, maar in ieder geval gaat het nu gebeuren. Zijn grootste wens gaat in vervulling: een podium-carrière. Een driedelig theatergebeuren met pauze van, over en door de gelikte entertainer IZZY M. Een figuur waarin Ischa Meijer, verscholen als joodse moppentapper [voor alles een witz] probeert af te rekenen met een relatie. Bijgestaan door zijn eeuwige partner Marianne Copèz (31) speelt, danst en zingt hij op muziek van Jakob Klaasse en Thé Lau. De choreografie is van Hans van Manen ende regie is in handen van Bram Vermeulen. Ischa Meijer groeide op in Nederland. Duitsland, Amerika en Suriname. Hij studeerde korte tijd rechten en ging vervolgens de journalistiek in. Hij werd berucht door zijn toneelrecen sies, oogstte roem met zijn eigen stijl van interviewen, zaaide onrust met zijn novelle „Brief aan mijn Moeder" (1974), kreeg, naar zijn smaak, te weinig erkenning voor zijn roman „Een Rabbijn in de Tropen (1977), dwong respect af met zijn HP-rubriek Week- boek (1978-1979), trok de aandacht met zijn optredens voor de VPRO-radio, haalde de cover van Panorama met zijn relaas over zijn hoerenlopenj en werd door de voltallige vaderlandse theaterkritiek de grond ingestampt naar aanleiding van zijn een-akter in Bad (1980). Marianne Copèz is geboren en getogen op de Veluwe. Ze studeerde van 1971- 1977 fotografie, video en grafische vormgeving aan de Akademie voor Beeldende Kunst te Enschede. Ze is momenteel werkzaam als mode- en reportagefotografe. Het is van belang voor deze unieke voorstelling van tevoren telefonisch plaats te bespreken bij Nelleke Streef kerk, tel. 17389. De Joannesparochie organiseert op zaterdag 1 november a.s. van 10.00 tot 16.00 uur de derde rommelmarkt/ fancy-fair in haar bestaan, zoals ge bruikelijk weer in de Open Hof. Vele hobbyisten en enthousiastelingen kwamen vanaf juni eenmaal in de week bij elkaar om hun creatieve geest de vrije loop te laten. Wat uit hun handen kwam is werke lijk niet te geloven: pompoenbeest jes, beschilderde melkbussen, Hinde- looper kunst, badges, antieke pop pen, kleedjes, slungelpoppen, kussens enz. Zij hebben ingespeeld op de naderende Sinterklaas, onder het motto „Alles moet weg" kunt u voor een prikkie terecht. Aanbevelenswaardig is ook de veiling die om 11.00 uur van start gaat. Hierbij zullen waardevolle spullen geveild worden. Naast het rad van avontuur zijn er stands met platen, boeken, huisraad, meubels, baby kleding enz. Tevens ook weer de bekende kinder- markt zodat de kinderen zich op hun manier kunnen bezighouden terwijl uzelf dan kunt rondneuzen. Tenslotte is een ieder welkom op de bingo (gratis toegang) om 20.00 uur ook in de Open Hof. Oude van dagen en/of invaliden kun nen voor de bingo gehaald worden. Daarvoor opgave vóór vrijdag 31 ok tober tel. 19785 of 10765. I. Kasimda Openhof binasinda, Joan- neskilisesi tarafmdan bir eski e|ya pazari tertiplenecektir. Buda demektirki herkesin az bir mik- tarda para ile ?ok §ey alacaklari mesela ev ejyalari, bebek giyimleri, kitaplar, pilaklar, elektrikli cihazlar, oyuncak egyalan vesaire, vesaire. £ocuklar ifinde ayn bir pazar terti- plenecek, bunun gayeside sizin daha rahatbir §ekilde dola^manizdir. El i§leri satilan tezgahdanda yine en düjiik fiatla ?ok seyler alabilirsiniz. Mesela yastik, bebek, tencere tutaca- gi, vesaire, vesaire. Ve o günün baglantisi olarakda bir bingo gecesi tertiplencektir, herkes davetlimizdir. Giri|Jer üfretszidir. Ihtiyarlar ve sakatlar i?in getirip götürme imkanlarimiz vardir. Bu getirip götürlmeye ihtiyaci olanla- nn, cuma gününden önce telefon et- mesi gerekir. Telefon 19785 veya 10765. Opnieuw hebben de leden van de com missie Ruimtelijke Ordening te kennen gegeven het niet eens te zijn met burgemeester en wethouders en de directie van Grift-Trappenfabriek te steunen in haar verzoek grond te kunnen kopen voor een noodzakelijke uitbreiding. Het betekent dat een strook van de zogenaamde groene bufferzone, tussen bet industrieterrein en de woonwijk Klaarwater, opgeofferd moet worden. B. en w. willen daar niet aan mede werken; de R.O.-leden wel. Begin maart van dit jaar vroeg Grift Trappen Soest B.V, een stuk grond bij het bedrijf aan de Vrijheidsweg te De faam van de keukenprinses van Restaurant Van den Brink te Soest, mevrouw Ott van den Brink, heeft zich zo verbreid, dat zij in één adem genoemd wordt met zeven „sterrenrestaurants", waar ook een vrouwelijke chef-kok de scepter zwaait. Deze week zal zij daarom aanwezig zijn bij de introduktie van ..De chefkok is een vrouw", geschreven door Fon Zwart. Natuurlijk zult U in restaurant van den Brink daar ook iets van merken. Voor deze gelegenheid wordt het Menu van de maand samengesteld uit enige van haar creaties, welke in dit boek ter sprake komen. Haar inventiviteit is hiermede niet uitgeput. Naast de normale spijskaart, voert restaurant Van den Brink nu ook een nieuwe vegetarische kaart, waar beslist gerechten op voorkomen, die een niet vegetariër ook zullen smaken. Hoewel koken doorgaans wordt be schouwd als „vrouwelijke" bezigheid, komen vrouwelijke beroepskoks in de geschiedenis van de kookkunst slechts sporadisch voor. Restaurantfornuizen werden in het verleden zelden bemand door vrouwen, die geacht werden te fragiel, te fijnbesnaard en te fantasie loos te zijn om deel uit te maken van een keuken-brigade. Tegenwoordig komt men in de professionele keuken echter steeds meer vrouwen tegen, ook als chef-kok. Fon Zwart, die onder meer de kookboe ken vertaalde van Michel Guérard (La grande cuisine minceur en La cuisine gourmande) en Jean en Pierre Trois- gros (Drie-sterrenkoks in Roarme) en de culinaire rubriek van het maanc blad „Elegance" verzorgt, ging op zoek naar vrouwelijke chef-koks in Nederland en België. Ze vond twinüg vakvrouwen wier kookkunst dagelijks door vele gasten wordt geprezen. In feite is er. aldus Fon Zwart, als we van het begrip chefkok als professio nele horecaman/vrouw uitgaan slechts bij Staartje Boudeling, Rieka Wattina en mevrouw Ott van den Brink van een juiste omschrijving sprake. Het boekje kost 29.50 en is verkrijgbaar in de boekhandel. mogen kopen voor uitbreiding. De grond had men nodig om de voorraad hout beter te kunnen opslaan en ver werken. Er zouden geen machines komen te staan; van geluidsoverlast was derhalve geen sprake. Het college wees het verzoek in eerste instantie af, maar de raad stelde zich in de vergadering van 22 mei op het standpunt dat de kwestie nog maar eens in de commissie Ruimtelijke Ordening besproken moest worden. In R.O. bleek een meerderheid duide lijk van mening te zijn, dat aan Grift's verzoek toch maar voldaan moest wor den. Gewezen werd ondermeer op de „aantasting" van de gr oenzone. door de bouw van het nieuwe kantoor voor de woningbouwvereniging Soest. Uit de WD-fractie kwam het verzoek eens nader te bestuderen of van de hele groenbuffer niet wat af kon, om zo doende soelaas te bieden aan bedrijven die op een wachtlijst stonden voor een plaats op het Soester industrieterrein. Van de VVD kwam ook de vraag of het niet mogelijk was de Vrijheidsweg bij de Laanstraat af te sluiten, zodat het verkeer voor het industrieterrein niet meer door woonwijken zou gaan. B. en w. wezen, na onderzoek, alle voorstellen af. Het afsluiten van de Vrijheidsweg zou, zeker voorlopig nog. in strijd zijn met een eerder door de raad ingenomen standpunt, dat de huidige verkeersstruktuur gehand haafd moest blijven. Met afsluiting van de Vrijheidsweg zou, zo meende het college, het verkeer naar en van de wijk Overhees in het gedrang komen. Het college stelde verder dat de enige mogelijkheid voor Grift was, een ver dieping op zijn pand te bouwen. In de vorige week gehouden vergade ring hebben de R.O.-leden zich op nieuw niet akkoord verklaard met de visie van het college. Mevrouw Kort- huis (WD) zei wel begrip op te kunnen brengen voor het standpunt van het college ten aanzien van het verkeer; een „snelle" beslissing zou niet moge lijk zijn. begreep zij. Toch wilde zij aan het verzoek van Grift tegemoet komen, omdat er reke ning gehouden kon worden met het feit dat in de uitbreiding geen machines zouden komen te staan. Er zou van „industrie" geen sprake zijn en de uitbreiding zou dan geheel op hetzelfde vlak liggen als van de nieuwbouw van de woningbouwvereniging Soest; kan toor en opslag. Ook de heer Jonker (D'66) wilde voor Grift een uitzondering maken; de aan tasting van de groenstrook zag hij niet als bezwaarlijk, vooral niet nu het kantoorgebouw van de woningbouw vereniging er toch ook al stond. De heer Nuijten (PS) was het er niet zomaar mee eens dat de Vrijheidsweg niet afgesloten kon worden vanwege het verkeer naar Overhees; dat kon in de toekomst via het verkeerscirculatie plan toch ook wel anders geleid wor den. Noodzakelijke en gewenste aan passing van de huidige verkeersstruk tuur moesten mogelijk blijven. Verder was Nuijten het eens met de opstelling van mevrouw/Korthuis ten aanzien van niet strikte industrie-bestemming van Grift's uitbreiding. De heer Kingma (PvdA) wees op het effect, van de door het college aange dragen oplossing, van de bouw van een etage op het bedrijf. Die zou boven de beschermende groenbuffer uittomen en daardoor zou eventueel lawaai ook ongehinderd de woonwijk kunnen be reiken. Was daarom inwilliging van het verzoek niet veel verstandiger? Ook Kingma betwijfelde of In de toe komst het verkeer voor Overhees over de Vrijheidsweg geleid moest worden. De heer Bolhuis (CDA) wilde het door de heer Grift aangekondigde gesprek met de directeur var» gemeentewerken en de burgemeester afwachten. Grift kon inmiddels wel bericht worden dat een oplossing op korte termijn beslist niet mogelijk was. Naar aanleiding van een verzoek van commissielid Beijen (WD) verklaar de de heer Grift akkoord te kunnen gaan met een uitstel van de beslissing, zelfs als dat twee drie jaar zou duren. Hij had een tijdelijke oplossing voor ogen, waarvoor medewerking van de raad nodig was, en waardoor de groen buffer niet aangetast werd. Het bleef een tijdelijke voorziening en daarom kon hij wachten tot een eventuele be stemmingsplan wijziging rond zou zijn. Men berekende dat daar minimaal zeven maanden en maximaal twee jaar mee gemoeid zou kunnen zijn. De commissie was daarom van mening dat de oplossing toch maar in die richting gezocht zou moeten worden. Wethouder Menne kreeg het advies die opvatting mee te nemen naar de ver gadering van het college. Hoewel zoals gebruikelijk de commis sie voor de beroepschriften haar ad vies aan de gemeenteraad in besloten zitting formuleert, is het niet moeilijk te raden dat dit negatief zal zijn in de kwestie De Boswlek. De heer c, Mceder( die een vergunning Imd ge- vraagd voor liet bouwen van een wo ning op de kantine die bij het tennis- complex aan de Bosstraat hoort, maar deze aanvraag niet gehonoreerd zag, kwam namelijk niet opdagen toen hij de gelegenheid had zijn bezwaren to gen 't door burgemeester en wethou- ders weigeren van dc vergunning toe te lichten. B. en w. overwogen In hun weigerlngs- besluit, dat het bouwplan van de heer Meeder wordt uitgevoerd binnen het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oud; volgens dit plan rust er op het perceel een agrarische bestemming, Volgens de voorschriften bij het be- stemmingsplan mogen er uitsluitend gebouwen worden neergezet ten dienste van het agrarisch bedrijf. De heer Meeder heeft geen agrarisch be- drijf en kan derhalve niet als agrariër in de zin van het geldende bestem mingsplan worden aangemerkt. Het bouwplan is om deze reden in strijd met het bestemmingsplan, en daarom hebben b. en w. de gevraagde vergun ning geweigerd. Namens het college voerde de heer W. Peters aan, dat het argument van de heer Meeder in diens bezwaarschrift, dat een tenniscomplex geen agrarische grond is, geen steek houdt. De bestem-' ming van het gebied wordt door de feitelijkheid van het tenniscomplex niet tenietgedaan, aldus de heer Pe- ters. Een ander argument van dc heer Meeder, namelijk dat er door uitvoe ring van het bouwplan elders een huis vrij komt (namelijk zijn eigen huls aan de Bilderdijklaan), werd door de heer Peters als niet relevant van de hand gewezen. Het vrijkomen van een huis kan nooit een argument zijn om een bouwvergunning te verlenen, stelde hij. De leden van de commissie voor de bezwaarschriften hadden geen vragen over deze aangelegenheid, zodat de bijeenkomst slechts enkele minuten duurde. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. Vorige week vrijdagmiddag tussen half vier en vier uur, werd bij de Centra aan de Soesterbergsestraat een tas gestolen met ondermeer voor kin deren gevaarlijke medicijnen. Het be treft tien tabletten „multergan forte" en tien tabletten „inolin", die in een Peter Stuyvesant-doosje zaten en er uitzien als smarties. In de tas, een leren boodschappentas zat verder het rijbewijs van mevrouw H.S.-H., het kentekenbewijs van haar wagen; een lidmaatschapskaart van de ANWB; een Eurocheque met pasje; een giro betaalkaart met pasje; twee bankpas- jes van de Rabobank; twee porte monnees, de een met tien gulden en de ander met tweehonderd vijfenzeventig gulden en een spaarbankboekje. Op 27 september 1.1. hield de Soester aquariumverenlging „Zilver Tetra" een zeer druk bezochte [meer dan 400 bezoekers] informatiedag in gebouw De Rank. Daaraan was voor jeugdige bezoekers een kleurwedstrijd verbon den, terwijl ouderen hun geluk konden beproeven met de „Raden-maar-bak". De kleurwedstrijd is gewonnen door de 8-jarige Lijkke Sickenga uit Soest. De tweede prijs ging naar Sonja van Schalm uit Soest: de derde, vierde en vijfde prijs naar drie leerlingen van de St. Jorisschool te Utrecht, n.1. naar Raymond, Rien en Peter. De zesde en zevende prijs bleven weer in Soest en werden gewonnen door respectievelijk Maarten van Koningsbrugge (5) en Bernique Tool (7). In de Raden-maar-bak" zaten 102 zebrabarbelen. Er waren zes kandida ten die dit aantal op twee teveel na of twee te weinig, geraden hebben. Via de dobbelsteeen hebben de drie prijswin naar „geloot". De eerste prijs, een zwart/wit t.v. kwam terecht bij mevrouw v.d. Mey: de tweede prijs, een radio-cassette recorder bij de heer Jansen en de derde prij3. een klopboormachine, bij de heer de Groot De ongekende drukte op deze informa- tiedag heeft de vereniging een aantal aspirant-leden opgeleverd, die volgens de gewoonte van de klub, eerst enkele maanden gaan „meedraaien" in ver enigingsverband en daarna in de gele genheid gesteld worden zich definitief als lid aan te melden. Wat bij de bezoekers bijzonder 13 aangeslagen, was het niet-commer- ciële advies, waardoor met heel andere middelen problemen blijken op te los sen te zijn. m Vele bekende merkÉ de bekende Schoen zékerheid; 3 jaar vol garantie. Aanbieding I 66 cm, van 2098.- Inclusief 3 jaar volk Als u als t.v.-kijker of ra< beluistert en u hoort op ee toon een lied zingen met n gen van de tien keer zeke ben dat na de oorlog ineoi komt Nederland telt inmiddels i de „Holland WindnüUcrs" Amerikaanse deel van de streekgebonden volksda.ni danspassen c.q. dnnsfigm squaredaneer kan met wa recht en zonder problemen >Vat dat betekent voor h« n denken. Informatie Inwinnen over sen betekent in Soest pra echtparen Kerstholt en L en Ernstjan v.d. Marei. Gt holt is sinds kort voorzit „Holland Windmlllers" en nerschlorf vervult in deze de uiterst belangrijke funk Ier". Die functie is zó bol van zijn aanwezigheid e - voortbestaan van een ve hangt. De „caller" is de „zango wij in de aanhef spraken. I die de te dansen figuren aangeeft. Het squaredansen is wel Europese volksdansen. In jaren namen de immlgra lonisten, hun voiksdanse BASIC PROGRAM (B) Calls 1-37 1. Circle Left/Right j 2. Forward Back 3. Do Sa Do 4. Swing 5. Prcmenadc Family (Full, 1/2, 3/4) a. Couples c. Wronc b. Single File 6. Allemande Left/Arm 1 7. Grand Right Left/l 8. Pass Thru 9. U Turn Back/Backtr.i< 10. Split the Cöuple/Rii (around one, two) 11Couples Separate/Dl' 12. Coutesy Turn 13. Chain Family a. Two Ladics c. b. Four Ladies .14. Do Paso 15. Right Left Thru 16. Star Family (2-8) a. Right b. Left 17. Star Promenade 18. Insidc Out-Outside 19. Couples Lead Right 20. Circle to a Line 21. Bend the Line 22. All Around the Left 23. See Saw (Taw) 24. Grand Square 25. Box the Gnat 26. Square Thru Family (Full, 1/2, 3/4, 5) a. Standard c. Mi> b. Loft d. San 27. California Twirl 28. Dive Thru 29. Cross Trail Thru 30. Couples Wheel Aroui 31. Single File Turnbat 32. Allemande Thar/Wroi 33. Shoot the Star (1/: 34. Slip the Clutch 35. Half Sashay Family a. Standard b. Roll Away C. LadieB In Hon S, 36. Alamo Style/Balano 37. Star Hrru EXTENDED BASIC PROGRAM Calls 1-54 38. Turn Thru 39. Eight Chain Thru

Soester Courant | 1980 | | pagina 10