Druk bezochte receptie 50-jarige A.G.A.V.S. 50 jaar geleden in Soest Cabaret-avond (orbo is js> cort>o afd.wand& vloertegels v JOS JWORTMANN VVV nieuws Peters bv Handige mondspiegel voor privé controle 8 sr De Algemene Nederlandse Bond van ouderen afdeling Soest - 25 jaar GROOT CABARET Duo Joe en Nellie Gehannes bouwmarkt Wateroverlast r Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray ffi oo o a ■e Nu óók voor dames. ni £2 Wilson Glenny Vico - Bleyle - LaCoste Na afloop groot baf metattractlfes Aanbevelend, H. J. ETTENIA 31 Oktober 1930 Sieraden en geld weggehaald 15 Soester Courant van woensdag 29 oktober 1980 15 In dorpshuis De Borg te Soest vindt op za. 1 november een grandioze Fin se Gala-avond plaats, m.m.v. Monica Aspelund (Eurovisiesongfestival) be geleid door Michael Mi 11 Combo. In de pauze gratis ijskoude wodka met heer lijke haring. Primeur voorjaarsmode show met Finse topmodellen. Voor ie dere bezoeker een Finse attentie. Toegangsprijs 27.50. Kaarten ver krijgbaar aan ons kantoor. Na de herfstvakantie beginnen er in ARTISHOCK twee nieuwe kursussen: Mime en de Fotoklup. De Fotoklup is op de maandagavond van 6.30 tot 8.00 uur voor kinderen van 10 tot 12 jaar en duurt acht keer. Mime maakt een mini-theaterprojekt; Beide blok- kursussen kosten per kursus 37,50. Verdere inl. tel. 18456. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van 25 nov. t/m 30 nov. de IJsrevue Holiday on Ice. Duur van de voor stelling plm. 2% uur. Prijzen 12,- t/m 26,-. Jeugd t/m 15 jaar op alle rangen half geld. 65 ers op alle ran gen half geld in de matinees. Kaarten alhier te reserveren. Holiday on Ice komt van 20 nov. t/m 7 dec. in de Edenhal te Amsterdam. Prijzen van 12,- t/m 28,-. Jeugd t/m 15 jr. half geld. Verdere inl. en reserveringen aan ons kantoor. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op wo. 12 nov. een concert van Rod Stewart. Aanvang 20.00 uur. Einde plm. 22.30 uur. Prijzen 17,50 t/m ƒ30,-. In de RAI te Amsterdam is op 1 en 2 november een uitvoering van Moise- jev. Aanvang 20.00 uur. Prijzen 45,- 40,-en 35,-. Het nieuwe Ned. Circus Holiday komt op 8 en 9 nov. naar Utrecht. Voor stellingen: op 8 nov. om 15 en 20 uur. Op 9 nov. om 13 en 16.15 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar van 6,50 tot 25,-, aan de kassa van he circus en bij verschillende voorverkoopadres sen in Utrecht. Inl. VW Utrecht tel. 030-314132. In het bezoekerscentrum Corversbos aan de Vaartweg 202 te Hilversum is t/m zo. 2 nov. een tentoonstelling van originele aquarellen en tekeningen uit het Verkadealbum „Het Naarder- meer" van J. Voerman. Geopend: vr. t/m zo. 10-17 uur. Op zo. 2 nov. zijn in het Drafcentrum aan de Soestdijkerstraat te Hilversum draverijen om de Series Grote Prijs van De Gooi en Eemlander. Aan vang 13.00 uur. In Tejater Achterom aan de Groest 12 te Hilversum is op za. 1 november een voorstelling van „Shakespeare' van Ank van der Moer. Aanvang 20.30 uur. In cultureel centrum „De Speeldoos' te Baarn komt op 1 nov. cabaret Nar met hun nieuwe programma „zonder twijfel". Aanvang 20.30 uur. Prijs ƒ10,-; CJP 7,50. Van 5 t/m 9 nov. zijn in De Flint te Amersfoort de Europese Kampioen schappen Biljarten Pentathlon (toer nooi). Op 9 nov. kunt u in De Flint te Amersfoort om 12 uur naar een koffie concert trio Ank Mulder. Prijs 5,25: CJP 4,25 inkl. koffie." Tijdens het koffieconcert is er een kinder-doe-uur, kreatieve bezigheden voor de kin deren. Prijs 3,-, inkl. ranja. In Diergaarden Blijdorp te Rotterdam is van 1 nov. t/m 4 maart '81 een am- fibieëntentoonstelling. Als u op za. of zon- en feestdagen de trein neemt naar Blijdorp hoeft u maar enkele reis te betalen. U krijgt een gratis terugreis op vertoon van het kaartje bij aankoop van het Blijdorp toegangs bewijs. In de Ahoy-hallen te Rotterdam is van 3 t/m 5 nov. de „Spovak"; de inter nationale vakbeurs voor sport- en cam pingartikelen. Van 7 t/m 9 nov. is in Ahoy de „ski-happ", een consumentenbeurs voor wintersportartikelen. Van 31 okt. t/m 2 nov. is er in de Treslonghal te Hillegom een antiek beurs. In galerij „De Drie Ringen" aan de Kerkstraat te Soest exposeert t/m 1 nov. Maarten 't Hart nieuwe schil derijen en gewassen inkttekeningen. Geopend: di. t/m za. van 11-17 uur. Kerst- en Nieuwjaarsarrangementen. Niet eens meer twee volle maanden en het jaar is weer voorbij. De wens om de hoogtijdagen aan het eind van het jaar buitenshuis door te brengen wordt steeds vaker gehoord. Kerst- en Nieuwjaar zijn niet langer feestdagen die uitsluitend in de beslotenheid van de huiselijke kring worden gevierd. Mocht u er dit jaar ook eens tussen uit willen, dan hebben wij een lijst met hotels in Nederland voor u, die speciale arrangementen voor die da gen hebben. De ervaring heeft ons ge leerd, dat er steeds meer belangstel ling voor deze arrangementen is, zo dat wij u adviseren niet lang te wach ten met bespreken. De Unicef kaarten, agenda's, bouw platen, puzzles, kookboekjes, enz. heb ben wij ontvangen. U kunt nu rustig uw keus doen uit de volledige voor raad. In de bossen van Zeist en Austerlitz vindt op za. 1 nov. de traditionele „Hubertusjacht" plaats. Ruiters en amazones, voorafgegaan door een luidruchtige meute jachthonden, trek ken naar het Slot van Zeist. Inl. VW Zeist. In Aalsmeer zal van 5 t/m 9 nov. voor de 18e keer de grootste bloemen- vaktentoonstelling van ons land plaats vinden. Een bezoek aan de tentoonstel ling is op do. of vr. goed te combi neren met een voorafgaand bezoekje aan de bloemenveiling. Het wordt gehouden in de gebouwen van de Ver. Bloemenveiling Aalsmeer, Legmeerdijk 313. Open van 10-18 uur. VW Kadobonnen. Zo handig en bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Van wateroverlast was er maandag morgen vroeg sprake in een flat aan de Kamperfoeliestraat, waar het water met bakken uitstroomde. De politie had veel moeite de bewoonster wakker te krijgen, maar toen dat eenmaal gelukte was bleek zij de kraan boven de gootsteen open te hebben laten staan en dat terwijl de afvoer afgesloten was. Foto: Herman van Dam Het bestuur van de jubilerende Soesterbergse gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. tijdens de zaterdag gehouden receptie Met een receptie, sprekers en muziek heeft de Soesterbergse gymnastiekver eniging A.G.A.V.S. de viering van haar gouden bestaansjubileum afgesloten. Voorzitter P. Pieren kon er om gezond heidsredenen niet bij zijn, maar dit slotfestijn is aan hem niet ongemerkt voorbijgegaan. Hij kreeg het mooiste bloemstuk van de receptie en hij zal ongetwijfeld ook gehoord hebben dat sportwethouder Plomp verklaard heeft dat AGAVS'-zorgen, ook de zorgen van het gemeentebestuur waren. Een troost waarmee vele sportverenigin gen in Soest en Soesterberg zullen moeten leren leven. Pieren's taak werd tijdens de receptie waargenomen door de heer J. C. Klin kenberg. Aan hem bracht wethouder Plomp de felicitatie van het gemeente bestuur over en de wens van de plaat selijke overheid, dat AGAVS nog vele jaren haar taak binnen de Soester bergse gemeenschap mag vervullen. Plomp ontliep de financiële perikelen van de gymnastiekvereniging niet en merkte op dat ook de gemeente niet zonder was. Het gaf toe dat de Soester bergse gymnasten wat karig bedeeld waren in vergelijking met de Soester bergse korfballers, de voetballers en Soestdijk Margrietlaan 13 Hoekwoonhuis met garage, c.v.-gas en tuin op het zuiden. Een monter laantje dat op het Nassauplantsoen uitkomt. Vriendelijke, moderne bebouwing met overdadig groene tuinen. Indeling: woonkamer met open haard, keuken, toilet en hal. leverdieping: 3slaapkamers, badkamer met 2e toilet. Vaste trap naar zolder met grote, aantrekke lijke kamer met dakkapel en af zonderlijke bergruimte. ƒ213.000,-. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest Birkstraat 87/ 02155-16251 Amersfoort/Stadsring 147/033-30488 9 Door de firma Piécos uit Soest is een handig mondspiegeltje in de handel ge bracht, waarmee ouders zelf de mond van hun kroost kunnen inspekteren. Het is een gewoon tandartsspiegeltje, dat echter uitgekookt kan worden en dus voor meerdere „inspecties" gebruikt kan worden. Het spiegeltje vergroot vrij sterk en daarom is het mogelijk kindermondjes nader te bekijken. Natuurlijk i? het niet de bedoeling tandartsen werk uit handen te nemen, maar zo'n inspectie kan mogelijk wat preventief werken en het zou best ook eens leerzaam kunnen zijn voor andere kinderen. Poetsen wordt er vast niet overbodig door en ook het halfjaarlijkse bezoek aan de tandarts niet, maar wel is misschien te zien wat dat poetsen allemaal uithaalt. Het spiegeltje moet bij de drogist te koop zijn voor 6,95. Voor informatie kan men ook Piécos bellen: Soest 17493. de tennissers. De gymnasten konden echter op de grootst mogelijke steun van het gemeentebestuur rekenen om desnoods in samenwerking met het particulier initiatief, toch nog wensen gerealiseerd te zien. Wat de accommodatie van het Dorps huis betrof, zei de wethouder dat het mogelijk moet zijn deze de gehele week open te stellen voor zaalsporten. Het overleg loopt nog. Hij bood tenslotte namens de gemeente een kadobon aan. De wethouder was vergezeld van sport stichting directeur J. Hilhorst en ook oud-directeur Th. Peet gaf blijk van zijn belangstelling. De receptie werd verder bezocht door vele verenigingen uit Soesterberg en naaste omgeving. Muzikale gelukwensen brachten de drumband van AGAVS en van Odeon, maar de mooiste geste kwam van de voetbalvereniging Soesterberg, die haar clubgebouw al had afgestaan voor de receptie, maar ook nog alle kosten daarvan voor haar rekening nam. O O X B p HERKNKLEDliyC ïïmjr nèt even anders! 'TEL. 15118 L\ANSTK YT 65' H \AK.N CD O) PO' in o eS Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, afdeling Soest, hield het bestuur vorige week, receptie in de grote zaal van het dienstencentrum van Honsbergen, waarvoor grote belangstelling bestond. Mevr. P. Oranje-Entink, sprak een inleidend woord en deelde mede, dat de voorzitter van de afdeling Soest, de heer H. Reulen wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Zij wenste hem een spoedig herstel. Namens het college van burgemeester en wethouders van Soest, sprak wet houder Menne. Hij feliciteerde het bestuur met het 25-jarig bestaan en overhandigde een fraai bloemstuk. Sprekend namens de heer Reulen zei mevrouw Oranje-Entink dat het bes tuur hoopt, dat nog meer inwoners lid van de afdeling willen worden. „De afdeling Soest", zo zei mevrouw Oranje, „organiseert ieder jaar auto bustochten, die bijzonder gewaardeerd worden. De prijzen worden ieder jaar hoger, maar het aantal deelnemers neemt desondanks toe. Zij richtte zich ook tot mevrouw Velen, die de grote Bond heeft mede opge richt. Mevrouw Scheuermann, voorzitter van de bewonerscommissie van Hons bergen, noemde de wnd. voorzitter, de heer Kooi, een goed propagandist „want hij brengt veel nieuwe leden aan". Zij wenste de afdeling veel suc ces en schonk een enveloppe met in houd. De heer Knaapen, voorzitter van de Federatieve Raad, noemde 25 jaar een hele tijd, maar zo te zien is Soest een zeer goede en sterke afdeling. Hij wenste de afdeling nog vele goede ja ren en bood ieder bestuurslid een boeket bloemen aan. De wnd. voorzitter, de heer Kooi, dankte de sprekers voor hun waar derende woorden, voor de geschenken en voor de grote opkomst van de le den. Op Dinsdagavond 4 November 1930 Optreden van het alom gevlord, met groot sucoea werkend In de groote Café-zaal van het Hotel Calé Restaurant v.h. Van K«ey Torenstraat 6, Soest, Tel. 2368 Entreeprijzen 60 en 40 cent. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Dat is nu in korten tijd de derde inbraak in Soestdijk. Geen wonder, dat een gevoel van onzeker heid en onrust een goed deel van de burgerij begint te vervullen. Men kan gerust vol lof zijn over de toewijding en plichtsbetrachting van onze politie, maar als men dan hoort beweren, dat de sterkte van het politie-personeel kwalijk in overeenstemming kan geacht worden met de uitgebreidheid der gemeente, dan vraagt men zich af: Kan dat zoo blijven vooral met 't oog op den naderenden winter?" 't Antwoord op die vraag leidt vanzelf in de richting van overweging, wat er ter verkrijging van meer zekerheid te doen zou zijn. Volgens mijn meening zal 't Gemeentebestuur wel uitbreiding van politie personeel overwegen. Belastinggeld daaraan be steed, zal wel niet aangevochten worden. Maar ook van de zijde der burgerij is wel wat te doen. Er kan in samenwerking met de politie ook hier wel een particuliere veiligheidsdienst worden in 't leven geroepen. Velen uit mijn omgeving spraken daar over met groote ingenomenheid. Natuurlijk zal dat geld vragen, maar ik geloof stellig, dat onder gemeenschappelijk overleg een goed geordende bewaking tot gerustheid van allen veel sympathie zal vinden. Voorloopig zou alleen de wintercampagne geregeld kunnen worden. De gemeente ware in kwartieren te verdeelen en 't personeel behoefde niet terstond zoo uitgebreid te zijn. Een vriendelijk verzoek aan hen, die dit lezenOverweeg het denkbeeld eens in alle kalmte en kunt ge er mee accoord gaan, dan geloof ik vast, dat de uitgever van dit blad graag Uw visite kaartje met 't motto: „Securiteit" in ontvangst wil nemen. Hem daarvoor en v< or de plaatsing van 't geschrevene beleefd dankzeggende, ben ik gaar ne, hoogachtend, Uw.dw.dnr., Van B. Ongeluk bij de beoefening van atletiek J.l. Zondag waren een aantal leden van de vereen. A.D.O. bezig zich te oefenen in de atletiek op een terrein aan den Olivierweg. Bij het speerwerpen kreeg de heer Brunner bij ongeluk een speer in 't been. Dr. Donker, die direct werd gewaarschuwd, heeft de patiënt behandeld en per auto naar zijn woning vervoerd. Inbraak te Soestdijk In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l., is ingebroken in het perceel Oranjelaan 9. Vermist worden een depositobewijs groot 5000,- van de Rotterdamsche Bankvereeniging, een bankbiljet van 100 en zes van 25,-. De toegang tot het perceel werd verschaft door het openboren van een espag- nolet. Ontvreemd Ten nadeele van den heer v.d. B. aan de Koningin- nelaan, werden een 4-tal konijnen ontvreemd. Vernieling Vorige week werd door een bewoner van „Ons Belang" bij de politie te Soesterberg aangifte gedaan van de vernieling van een tuinhek door een dame, die aan genoemde „Ons Belang"-bewoner een zeker bedrag schuldig was. Laatstgenoemde had reeds meerdere malen op betaling aangedron gen en het was naar aanleiding hiervan, dat de dame zich boos maakte en haar woede koelde op het bewuste toegangshek. De dame heeft het intusschen beter geacht de gevraagde schadevergoeding te voldoen. Het zou anders wel eens een gehéél nieuw hekwerk hebben kunnen kosten. Filmavond Naar we vernemen, zal op zaterdag 8 November a.s. wederom een filmavond worden gegeven in de zaal van Hotel „Bosch en Duin", waarvoor nadere bekendmaking volgt. Boerenleenbank 31 Dec. a.s. hoopt de boerenleenbank haar zilveren feest op feestelijke wijze te herdenken. Ned. Herv. Jeugdhuis Gistermiddag te 2 uur werd in een kring van genoodigden bovengenoemd huis aan de Vredehof straat no. 15 officieel geopend. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Mevr. Douar. Loten v. Doelen Grothe, Mevr. Deketh, leden van den jeugdraad en van de Provinciale commissie, afgevaardigden der N. Herv. Gem.notabelen; de heer Tjebbés uit Bussum oud-beheerder van het Postkantoor alhier e.a. Vanaf de balconkamer woei de Vaderlandsche driekleur. Vele bloemstukken waren aangeboden. „De Zwaluw" Wedvluchten oude en Jonge duiven. Quelsain. Afstand 226,4 K.M. Wind Z.W. Aantal deelnemende duiven 45. Los 9.30 uur. Eerstaanko- mende duif 2.34 uur. W. C. Priem 1, 2, 7, 8,13, 14, 15, 16. J. Groen, 3, 6, 9. A. Rijksen 4, 10, 11, 12. B. Groeneveld 5. Neufville, Afstand 204 K.M. Wind Z.W. Aantal deelnemende duiven 78. Los 10.45 uur. Eerstaan- komende duif 1.13 uur. W. C. Priem 1, 4, 7,8, 9,17, 18. A. Rijksen 2, 3, 6, 13, 15, 16. H. v. Sitter 5. J. Groen, 10, 11. J. van Mil, 12. H. Pouw 14, 19. Wedvlucht oude- en jonge duiven. Mons. Afstand 213 K.M. Wind N.W. Aantal deelne mende duiven 82. Los 12 uur. Eerstaankomende duif 4.12 uur. W. C. Priem 1, 2,11, 12, 17. J. Groen 3. B. Groeneveld 4. H. Pouw 5, 9, 13, 18, 19. A. Rijksen 6, 10, 12, 14, 15, 16. J. v. Mil 7, 20, 21. H. v. Sitter 8. Prijs uitgeloofd door den heer Spijker, gewonnen door W. C. Priem met No. 1. Hokkampioen W. C. Priem. Duifkampioen A. Rijk sen. UIT DE ADVERTENTEËN: HIERMEDE betuig ik mijn hartelijken dank voor de gelukwenschen en de algemeen getoonde belang stelling bij gelegenheid van mijn feest ter herden king van mijn 35-jarig raadslidmaatschap. P. van den Breemer, raadsid. 29 October 1930. ZATERDAGMORGEN aan het abattoir vanaf 8 uur prima rundvleesch verkrijgbaar 35, 40 en 50 cent per pond. DANSEN vanaf heden iederen zondagavond; groot dubbel orkest; schitterend succes. Hr. J. Ettema, Stations koffiehuis. Soest. Doar krieg ik de Soesder deur de bus. Ik paak um der uut en toeng ziet ik tot me ver- boazing, daat me gehannes de frontpoaginoa ehoald het. Te- mingste, daat daach ik eerst. Moar toenk ut relaos goed gong leze, zaag ik daa'k ut niet waas. 't Waas een stukkie vaan Gerard Paul en die leest ik ok aaltied heul goed, waant die persoon die schrieft toch zukke haardstikke mooie woorde. En daat vink zo knaap. Daat kaan ik niet; bie ming is 't moar gewoon recht uut op ze Jaan boereflute. En noeng weet ik ok opeejns weer daa'k met die maan het stoan te kletse op de Neng. Moar daa'k zukke verhoale het stoan los te loate ben 'k vergete. Hettie toch wel goed onthouwe. Dus daat waas Gerard Paul. Oangenoam. Moar noe hettie nog heul nie in de goate wie of Hannes van de Neng is. Daa's ok een mooie baak. Zuk laache! Affing, ik hoopt daattie nog een heule boel vaan die stukkies uutvindt, daan kaan'k nog us zien hoe of je goed Nederlaand- se toal schrieft. Moar ik blief ut toch moar in 't Soesders moake. Daat legt me beter in de haand. Ik komt voak over de Neng. De moaïs is ter noeng aaf en daan kaajje weer mooi vaar weg kieke ajje op de Steeg loopt. Licht komt ik Gerard Paul d'r noggus teuge, waant ik schaat daattie ok vaan plaanne houdt, die niet deur- goan, ajje veult waa'k bedoelt. Awwe niet met ze aalle kwoad woare geworre, daan waas de Neng aallaang ok een baraak- ke kaamp eweest. Op ut Enghe- boargsteegie maajje de hongd temingste nog los loate. Doar betoal ik daan ok f 55,- be- laasting veur. De gemeengte wilt ter noeng 60,- vaan moake. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: Kaan ut wel uut jonges Zukke pries- opdrievers! 't Is daazze omtrent ongder eejn daakkie wóne, aanders haa'k ut angegeve bie de plie- sie. Wongder daatter nog geejn kniene belaasting komp, waant die heeste droave d'r ok zaat pp de Neng. - De Burgemeester zee daawwe 'dë hongdehobby móste beper- ke. De ongze is een reu en ik daach niet daat ie zouw jonge. Moar je ken nooit wete in deze hormóne tied. Ik weet niet of meneer Gerard Paul ok een hongd het. Je het aalle kaans daattie ok een stuk kie schrieft over dit gevaal as tie kwoad wordt. HANNES VAN DE NENG Uit een woning aan de Staalwijklaan in het landgoed Pijnenburg, werd vorige week overdag een gouden hor loge, een gouden ring, een paar zil veren manchetknopen en een gelds bedrag van 200 gulden weggenomen. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd het voordeurslot geforceerd, waarna het hele huis werd door zocht. Bussum, Vaartweg. Telefoon 02159 43587 Baarn, Zandvoortweg 60. Telefoon 0215412456 s Openingstijden dagelijks van 8.00- 12.00 en van 13.00-17.00 uur. Zaterdag van 8.30-12.30 uur. CORBO BOUWMARKTEN BUSSUM en BAARN zijn bouw- en albouwmateriaienzaken van SLAGT Bouwmaterialen B V.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15