Red Stars kan net niet verrassen 706 Deelnemers en veel toeschouwers bij Pijnenburgcross I Programma Olympia Heren 2 verliest van Huizen i Boelpuntenregen resulteert in overwinning voor BDC-heren Volleybal: Handbal: Magere score voor Eemvogels 13.595;- AUTOBEDRIJF DE SOESTER B.V. De nieuwe Mazda 323 heeft aBBes vóór! 6.50 5.50 4.50 2.10 3.30 1.35 3.60 1.30 1.00 1.00 4.50 Sporthal Beukendal Gestolen crossmotor terecht Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg 24 Soester Courant van woensdag oktober gijzonder fel startte Red Stars met een (üllcourt man-to-man-verdedigine Hoewel af en toe verdedigend ten koste van persoonlijke overtredingen, was het Midland, dat het eerst het maxi mum aantal teamfouten kreeg. De Utrechtenaren, aanvankelijk enigs zins verrast een zo fanatiek Red Stars aan te treffen, moest de nodige per- soonlijkc fouten maken om een goed aanvallend Soester team af te rem men. Zelf wisten ze aanvallend ook zeer goed doel te treffen, mede door enkele verre afstandsschoten. Hoewel iets uitlopend, moest Midland toezien hoe ook Red Stars aanvallend meer en meer in zijn element kwam. Na het behalen van de achtste team overtreding van Midland mocht Red Stars, door foutief verdedigen van Midland, regelmatig vrije worpen ne- men, hetgeen bijzonder produktief ge schiedde. Hierdoor werd binnen enkele minuten de stand weer in evenwicht gebracht. Vanaf het ogenblik dat ook Red Stars zijn maximum aantal team fouten behaalde tot de rust ging het scoreverloop weer gelijk op en was het Red Stars dat met een lichte voor- sprong de rust inging, 43-41. De begin tweede helft in een zone-ver dediging gestarte Soestenaren, moes ten toezien hoe Midland opnieuw van afstand goed raak schoot. Door daar zelf aanvallend slechts aarzelend iets tegenover te stellen, kon Midland tot zelfs 12 punten afstand nemen. Maar toen de Soestenaren weer overge schakeld waren op een man-to-man- verdediging werd het verschil niet groter. Langzaam begonnen de rood-witten aan een laatste opmars. Steeds vaker wisten zij zich onder de basket op te stellen en een goede afwisseling in het spel te brengen. Echter het aantal overtredingen werd beide teams haast fataal, van beide zijden moesten om en om spelers afhaken wegens hun maxi mum aantal fouten. Een zenuwslopende eindstrijd, waar bij Red Stars enkele seconden voor tijd nog gelijk kwam, werd winnend afge sloten door het Utrechtse Midland met minimaal verschil, 87-85. Ook de dames van Red Stars moesten aantreden tegen het Utrechtse Mid land. Het zöne-verdedigend Red Stars wist aanvankelijk nog gelijk op te gaan door aanvallend goed te scoren. De verdediging was echter te traag voor de snelle aanvallen van de Utrechtse dames. Toen na 10 minuten speeltijd de produktiviteit in de aanval dan ook nog wat terugviel, kon Midland gemakke lijk uitlopen naar een 34-22 ruststand. Hoewel aanvallend af en toe verras send te spelen, bleef de verdediging in de tweede hèlft zeker niet waterdicht. Steeds vaker wist Midland de weg naar de basket te vinden. Een 78-47 eind stand werd dan ook op eenvoudige wijze bereikt. Duidelijk is in deze wedstrijd weer eens gebleken, dat coach Jan Mulders in zijn team de nodige jeugdspeelsters behoeft, om de broodnodige snelheid en vechtlust in de ploeg te krijgen. Met nog geen enkel wëdstrijdpunt op zak begonnen dè jongens-junioren van Red Stars afgelopen vrijdag aan hun uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Van de Jagt. Red Stars speelde de gehele partij een half-court man-to- man verdediging. Na een kwartier speeltijd wilde Van de Jagt verande ring brengen in de gelijkopgaande wedstrijd, door over te schakelen op een zóne-verdediging. Korte tijd vielen de Soestenaren enigszins terug, maar herstelden zich kort voor rust en kon den zelfs nog voor een kleine voorsprong zorgen, 42-35. Na de pauze was het Red Stars dat het spel meer en meer ging is «!iinstelling tot voorgaan. 8Mdaanvïnen WeVen de ™>d-wi«en 9M2 te winne" WlS'8n daarmee mct ïttinmVeta'HJag'i?lAl bCBOn Red Stars to^an ^e„gebrulkell3ke söne/man- bineerd d0dtlnS-verdediging, gecom. benmïf e,en zone-Press na iedere t^een Ho gC De 1-3-1-aanval vlÏÏL °",e van Van de Jagt liep bij mtS f hoewel de Red Stars- riehpirf ZiCh hier door onnauwkeu- rnStL temP°gebrek moeilijk fT rekord-uitslag voor Van gelukte daarom niet. Het werd egelmatige 96-47 overwinning. w BV Leiderdorp 2 - Red Stars 2 vntl iJ o°°rbaat moeilijke opgave nurnmïrt Ster reserves tegen de rit o L ,n de competitie leverde Stars ook dit maal geen winst punten op. Van meet af aan was het Leiderdorp, die de tegenstander wellis- u,ai ZPu Wil niet op kon teggen, maar wel het betere van het spel toonde. Het Soester team wist wel regelmatig de tegenstander uit eigen bucket te hou den, maar van afstand kon Leider dorp toch regelmatig doeltreffen en bereikten zij toch winnend de rust. Na de rust, ingegaan met 31-44, wisten de Soester reserves nog korte tijd verwarring te stichten door enkele goede tegenaanvallen, wat resulteerde in een iets verkleinde achterstand tot 10 punten in de 10e minuut. Hierna was alle vuur geblust en konden de Leider dorpers nog uitlopen via snelle breaks naar een enigszins geflatteerde 106-67 eindstand. Resultaten overige basketbalwed- strijden: Red Stars C2 - Woudenberg 27-38 Red Stars Bl-BVB BI 53-63 Red Stars MC3 - Red Stars MC2 42-20 Red Stars Cl - Eem '78 Cl 68-32 BVB MD 1 - Red Stars MD1 5-43 BZ '72 MBl - Red Stars MBl 2-75 BZ '72 2 - Red Stars 3 45-111 Dunckers MCl - Red Stars MCl 4-40 Programma overzicht: Alle landelijke teams van Red Stars staat dit weekeinde een thuiswedstrijd te wachten, waarbij voor eigen publiek eindelijk eens voor een verrassing kan worden gezorgd. Heren 1: zaterdag 19.30 uur tegen Binnenland Dames 1: zaterdag 18.00 uur tegen Binnenland Jongens-junioren 18.00 uur tegen DAS. heren 2: zondag 19.45 uur tegen MSV Meisjes-junioren 19.45 uur tegen GOBA Programma overige wedstrijden: Zaterdag in sporthal Beukenhal. 14.00 uur Red Stars MC2 - Cracker jacks MCl 14.00 uur Red Stars Dl - Woudenberg Dl 15.15 uur Red Stars MB2 - Dunckers MBl 15.15 uur Red Stars MA2 - Wouden berg MAl 16.30 uur Red Stars B2 - Eem '78 Bl Zondag in sporthal Beukendal 21.15 uur Red Stars 3 - Irene 3 21.15 uur Red Stars II - SVA I Twee jongens uit Amersfoort respek- tievelijk veertien en zestien jaar oud, namen bij een woning aan de Acca- cialaan een crossmotor weg, die zij aanvankelijk wilden kopen. De motor kon vrij snel worden opgespoord. Het was voor Olympia een rustig weekje volleybal aangezien de meeste teams deze week vrij waren. Toch moesten enkele teams nog aan de start verschijnen. Dat het tweede heren team nog niet goed draait bleek afgelo pen weekend weer toen opnieuw een ne derlaag geïncasseerd moest worden. He ren 7 wist het eerste competitiepunt binnen te halen en bij de dames won dames 4 verdiend van Nederhorst. Dames Dames 4 kwam in de wedstrijd tegen Nederhorst al snel op een 0-5 achter stand maar men herstelde zich goed en kwam terug. Mede dankzij een rede lijke aanval en goed plaatsen werd de set met een 15-11 stand in het voor deel van Olympia beëindigd. De twee de set ging erg goed en men werd geconfronteerd met weinig tegenstand van Nederhorst. Geheel verdiend werd deze set met 15-8 gewonnen. Ook in de derde set was er een goede stop en een vrij goede aanval hetgeen resulteerde in een 15-10 eindstand in deze laatste set. Heren Opnieuw was het voor het tweede herenteam een belangrijke wedstrijd, ditmaal tegen het hoog genoteerde Huizen 2. Wederom moest men de meerdere erkennen in deze sterke en geroutineerde Huizer formatie. Deels was dit opnieuw te wijten aan eigen fouten. In de eerste set was er aan Olympia-zijde een zeer zwakke stop waardoor men aanvallend niet in het eigen spel kon komen. Huizen profi teerde bovendien van een niet goed draaiend Olympia-blok waardoor veel gescoord werd. Deze set ging tenslotte met 7-15 verloren. Ook de tweede set zag er slecht uit, zeker toen heren 2 met 0-8 achterkwam. Huizen, dat ook deze set de betere was, won verdiend met 3-15. Pas in de derde set ging Olympia weer wat in eigen kunnen geloven en werd er weer goed gewerkt. Alles liep meteen wat beter en Huizen kwam onder druk te staan! Na een 13-13 stand was het Olympia dat door dekte en een 15-13 stand aantekende. Het in deze set vertoonde spel werd echter niet doorgezet en Huizen nam het initiatief weer over. Hoewel Olym- Pia een 1-5 achterstand nog in een 7-6 stand wist om te buigen moest het uiteindelijk toch toegeven dat Huizen ditmaal te sterk voor hen was. (9-15). SVV wist tijdens de eerste set in de wedstrijd tegen heren 7 goed te profi teren van een matige stop van Olym- pa. Ook kwamen de aanvallen er niet goed uit en deze set werd met 8-15 in het voordeel van SVV beslist. Ook de tweede set verliep niet al te best en deze ging met maar liefst 2-15 verlo- ren. Toen werd de stop beter en ook verliep het aanvallend beter en* SVV moest toezien dat Olympia sterker werd. Uiteindelijk kon er aan het einde van deze set een 15-9 stand aangete kend worden. Tot 10-10 ging de vierde en laatste set gelijk op maar mede door een goede opslag en de aanval die goed bleef werd ook deze set winnend afge sloten (15-10). Het was al met al een spannende wedstrijd waarin men el kaar goed tegenstand bood. SPORT Foto: Herman van Dam rtNiSH De start van de 2Vi kilometer-lopers van de Pijnenburgcro&S' Dat de Pijnenburgcross bij de Soester bevolking steeds populairder gaat wor den, blijkt niet alleen uit het weer grote aantal deelnemers, maar ook uit het zeer grote aantal toeschouwers. Naast de ruim 700 deelnemers genoten hon derden toeschouwers van dit, mede door het zeer fraaie herfstweer, zeer geslaagde loopfestijn. Om 11.30 uur werd begonnen met de kortste afstand de 2% km. Een recrea tieloop voor vooral jonge deelnemers vaak begeleid door ouderen. De eerst binnenkomende van de 165 deelnemers was Bas van Os gevolgd door Ronald Pothuizen en J. H. Berendse. Om 12.00 uur gingen 180 personen, heren en ook dames, van start voor de halve marathon. Aan deze recreatie loop over 21 km. werd ook deelgeno men door enige wedstrijdatleten, die voor de nodige loopsnelheid zorgden. De eerste loper Rob Strik uit Baarn kwam danook in een voor een recrea tieloop goede tijd van 1 uur, 16 minuten en 10 seconden binnen. Hij werd op enige afstand gevolgd door Huub v.d. Maat uit Bunnik. D. Bakker uit Nijkerk en H. W. v. Doorn uit Bunnik lieten, door gezamenlijk als nummer drie en vier over de finish te stappen, zien dat het hier een prestatieloop gold en geen wedstrijd. Om 12.05 uur gind de grootste groep van start voor de 5- en 10 km. Ook hier onder de vierhonderd deelnemende recreanten enige atleten, die deze loop als training beschouwden. Onder hen de bekende Soest atleet Piet Majoor, die zich aan het voorbereiden is voor de wereldkampioenschappen voor vete ranen in New Zeeland. Hij volbracht de 5 km. in 18 minuten en 4 seconden, gevolgd door Jaap Stijlaart uit West broek en Adriaan Borsje uit Huizen. Bij de 10 km. kwam de S.O.Soest atleet Menno Lievers als eerste bij de Bos straat in 34 minuten en 50 seconden, gevolgd door P. Zweis uit Haarlem en A. v.d. Bildt uit IJsselstein. Dat een en ander weer uitstekend is verlopen was te danken aan de medewerking van, Politie Soest, SEC, EHBO Soest, Sport organisatie Soest en de vele vrijwilli gers van de de afdeling recreatiesport en dë-*Se,ktie atletiek van de Sportorga- msa'thySogsf. Uitslagen: 2#km.."(-lQ5 deelnemers): 1. Bas van Os, Soës't l.CbS5 min.2 Ronald Pothui zen, Utrecht 10.47min.; 3. J. Berendse, Amersfoort, 11.05 min. 5 km 178 deelnemers1. Piet Majoor, Soest 18.04 min.; 2. Jaap Steylaart, Westbroek 18.46 min.3. Adriaan Borsjé, Huizen, 19.48 min. 10 km. (183 deelnemers): 1. Menno Lievers, Soest 34.50 min.; 2. P. Zweys, Haarlem, 36.43 min.; 3. A. v.d.,Bildt, IJsselstein, 36.57 min. 21 km. (180 deelnemers): 1. Rob Strik Baarn, 1.16.10 uur; 2 Huub v.d. Maat, Bunnik, 1.18.02 uur; 3 en 4 Dirk Bak ker, Nijkerk en v. Doorn. IJsselstein in 1.29.23 uur. De wisselbekers voor leden van de voetbalvereniging S.O.Soest kwamen dit jaar terecht bij Edwin de Bruin (pup. E); Jeroen van Veenendaal (D); Henk Hagen (C) en Marco Stalenhoef (B). De laatste won voor de derde achtereenvolgende keer en kwam defi nitief in het bezit van zijn beker. De jongens liepen kilometer. 1 november 1980: 09.00-12.30 uur Neyobo comp. 13.00-18.00 uur Handbalverb. comp. 18.00-23.00 uur Basketbalcomp. wedstr. 2 november 1980: 09.00-18.00 uur Ned. Handbalverb. comp. 18.00-23.00 uur Basketbalcomp. wedstr. 1 november 1980: 09.00-13.00 uur Tennisinstr. R. Blok 13.30-21.00 uur Nevobo comp. wedstr. 2 november 1980: 09.00-18.00 uur Badso badminton 6 november 1980: 16.00-17.30 uur Sportinstuif jeugd 1 november 1980: 08.30-12.00 uur Sportinstuif 12.00-17.00 uur Selby badminton 18.00-20.00 uur Boksschool Soest. 2 november 1980 10.00-15.00 uur Selby badminton 16.00-19.00 uur Basketbal Amerik. legerteams 4 november 1980: 16.00-17.30 uur Sportinstuif jeugd De tweede wedstrijd in de le divisie moest gespeeld worden tegen BHC en daar de nieuwe trainer van BDC Piet Diemei een ex-trainer is van BHC kon men beschikken over veel gegevens van de tegenstander. Dit was dan ook te merken aan de eerste 20 minuten, de stand was maar liefst 7-1 in het voordeel van de thuisclub. Het begon met een aggressieve verde diging en in de aanval veel dreiging op de verdediging. BHC kon de aanvallen van BDC niet bijhouden wat resulteer de in een groot overwicht. Henk Vee nendaal was de eerste die mocht profi teren van de fouten. Met snijdende strekworpen bracht hij de eerste 2 punten op het score-bord. Dat het een vreemde wedstrijd zou worden was toen al duidelijk. BDC mocht en kon alles tegen BHC en dat was nog nooit eerder gebeurd. Paul van den Deijssel en Cleem Diemers waren toen aan de beurt om de keeper Voor de Soester korfballers was het afgelopen zaterdag wel een bijzonder zwa re beproeving. Uitkomend tegen het vorig seizoen gedegradeerde D.W.S. uit Kootwijk met maar liefst 5 invallers zat winst er niet in. De Eemvogels speelden hier ook naar. Zonder enige overtuiging liepen ze mee om geslacht offerd te worden. Het zit de Soester korfballers toch al niet mee dit seizoen. Niet alleen wordt uitgekomen in een zeer zware afdeling, ook blessures ma ken het onmogelijk een gelijkwaardi ge tegenpartij te zijn.- Dit weekend was het D.W.S.zelf hoog in de standenlijst te vinden, dat niet speelde tegen, maar mét de Eemvo gels. Al met de rust was de stand 5-1 Het Soester doelpunt werd door jan van der Kuil gescoord van af stand. Na de rust hield de Soester verdedi ging manmoedig, en zeker ook vrouw moedig, stand. Na dertig minuten spe len in de tweede helft wist D.W.S. pas een vakwisseling te bewerkstelli gen. Zeker door het gemis van Wim van Rheenen in de eerste aanval kon dat vak in 30 minuten geen doelpunt ma ken ondanks gezwoeg. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 9-1. Betere vooruitzichten hebben De Eem vogels nu de mikro-kompetitie spoedig gaat beginnen. In een aantal oefenwed strijden hebben de Soester korfballers al laten blijken best wat te kunnen presteren. Met vloeiend aanvalsspel vol met verrassende akties wordt zeer aantrekkelijk zaalkorfbal gespeeld. Ook de trefzekerheid is aanzienlijk ver groot. Inzet en inzicht maken dat wan neer de mikro-kompetitie van start gaat van goed en spannend mikro- korfbal genoten kan worden in Beu kendal. Mazda 323 HBv.a Dit is 'm... de gloednieuwe Mazda 323, met voorwielaandrijving en rondom onafhankelijke wielop hanging. Een geheel nieuw concept voorde steeds kritischer automobilist. Het succesvolle antwoord op de toekomst: Uiterste zuinigheid zonder con cessies te doen aan komfort en prestaties. In deze auto kunt u blijven rijden... óók als de tijden moeilijker wor den. Deze nieuwe Mazda 323 is groter en ruimer, maar ook lichter en stukken zuiniger. Kijkt u zelf maar eens welke pun ten deze nieuwe Mazda 323 alle maal vóór heeft. Vóór: Zuinigheid 1:18,9 Op dit zeer belangrijke punt staat denieuweMazda323ruim op punten voor. Hij is de zuinigste in zijn klasse: Benzineverbruik Mazda 323 90 km/uur konstant (ECE norm) I100cm3 motor 1:17,9 1300cm3 motor 1:18,5 1500cm3 motor 1:17,9 1500cm3motorGT 1:18,9 Vóór: Kompleetheid Alle Mazda 323 typen zijn bij zonder kompleet uitgerust. Kom naar de Mazda showroom en overtuig uzelf over de lange lijst van standaard toebehoren die een auto pas écht kompleet maken. Vóór: Veiligheid Veiligheid staat voorop in de nieuwe Mazda 323, zowel pas sief als aktief. De SDX en GT modellen hebben zelfs een waarschuwingslampje bij de- fekte remlichten. Mazda 323 HB GT Vóór: Perfekte kwaliteit Mazda staat voor kwaliteit... de afwerking is perfekt... de 323 straalt gewoon van pure solide kwaliteit. Vóór: Grootse bagage ruimte Door de achterbank geheel of gedeeltelijk neer te klappen, krijgt u de beschikking over maarliefst 1,3 x 1,3 meter baga geruimte. Vóór: Totale ekonomie Extreem zuinig; niet alleen in benzineverbruik, ook met de jaarlijks terugkerende kosten zoals wegenbelasting en onder houdskosten. Vóór: Grote keuze Maar liefst 10 verschillende uit voeringen: 3 of 5 deuren, 4 of 5- versnellingen of automaat, standaard, luxe, superluxe of GT uitvoering. A/leveringskosten 325, - prijzen inkt BTW. Kom nu kijken bij Mazda dealer: Kostverlorenweg 1-3 Soest Tel. 02155-13865 of 20488 het nakijken te geven. Het enige wat de tegenstander presteerde was een slecht lopende aanval in de verdedi ging of op de keeper. Het gemis van Joop de Graaf en Ton van Rijn was duidelijk te merken. Ook Sjaak Smeeing en Henk Veenen daal lieten van zich spreken. Op het score-bord prijkte een voorsprong van 6-0. De eerste tegengoal was een straf- worp die goed benut werd waardoor de 1 op het scorebord prijkte voor BHC. In de resterende tijd van de eerste helft mocht en kon alles. Na 30 minuten handbal was het voordeel dan ook 7 punten met een stand van 14-7. De volgende 30 minuten waren minder fortuinlijk voor BDC. De race naar de doelpunten was geopend, waardoor de verdediging wat minder geconcen treerd was. BDC scoorde er lustig op los, maar BHC ook. Veel tegendoel punten waren het resultaat. Het bleef bij een verschil van 6 doelpunten. Uit blinker in de tweede helft was weer Henk Veenendaal door het subliem nemen van de strafworpen en de schoten van de 2e linie. Het voorde lig saldo voor BDC lag op 8 doelpunten met een einduitslag van 32-24. Volgende week wordt er gehandbald in Enschede tegen Hercules. De eerste 2 punten zijn er en de volgende 2 punten komen er. BDC - VZV dames senioren Zondagmiddag was de eerste thuisdag voor de BDC-teams in het nieuwe zaalseizoen. Om één uur was de beurt aan de dames. De tribunes waren goed gevuld en de sfeer was optimaal. De dames waren gebrand op winst en hierbij werden zij, uiteraard, gesteund door het publiek. VZV had vorige week met 13-3 van Ymond gewonnen, hier door wisten zij dat er hard gewerkt moest worden. Dit gebeurde, en het resulteerde in een 3-0 voorsprong door een aantal prima combinaties. Weder om werd de le strafworp door de keep- ster gestopt. Toch kon VZV scoren door een erg snel bewegende cirkelloopster. BDC bleef snel en aanvallend spelen en benutte de kansen goed, waardoor de voorsprong behouden bleef tot de rust 5-3. Na de rust werd er weer fanatiek begonnen en werd er aan beide kanten gescoord. Bij de stand 7-4 begon BDC even te verzwakken. Het snelle spel liep niet zo foutloos en snel meer als de eerste helft en er werden een aantal kansen gemist. Hierdoor zag VZV kans om op 7-6 te komen. Toen hervond BDC het ritme weer en maakte 8-6 maar ook VZV scoorde. Er was nog ongeveer 5 minuten te spelen en de spanning was te snijden. Gelukkig bleef het een faire en aantrekkelijke wedstrijd. De man dekking die VZV in de laatste minuten toepaste mocht niet baten en door de eindstand 9-8 bleven de 2 punten in Soest. Volgende week spelen de dames tegen DJK in Amsterdam om 13.00 uur. Dames junioren 1 BDC Geel Zwart Om 12.00 uur werd aangevangen met de eerste thuiswedstrijd van de dames junioren. Zij waren buitengewoon ge motiveerd om voor eigen publiek 2 punten binnen te halen. BDC kwam in de beginfase vrij snel met 5-1 voor. Geel-Zwart kwam hierna iets terug, maar BDC kon toch met een 6-3 voorsprong de rust in gaan. De tweede helft was kwalitatief gezien iets minder enkele spectaculaire acties daar gelaten. Toch zag BDC kans om Geel-Zwart voortdurend onder zich te houden, zodat de eindstand kwam op 12-7 in het voordeel van BDC. Meubelen, een etentje, kleding, boeken en platen, huisdiertjes of bloemen en planten kunt U allemaal kopen met een SOESTER KADOBON (en nog veel meer). Deze bonnen zijn verkrijgbaar bij VW SOESTERBERG en SOEST en bij de Rabobanken.

Soester Courant | 1980 | | pagina 25