„Van de hak op de tak" van Rien Poortvliet van Veldhuizen nu „dra" u Van Dam Supermarkt maakt postagentschap beter bereikbaar 'tïmmtje Als Uw vrouw nog mooier wilt hebben... studiebegeleiders Miracle Dot Moeder levert „bakkies" in Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! 7 Soesterberg J Afscheid marktmeester Soesterberg WD-aktiviteiten Schrijfmiddag Amnesty International brilmode Instituut voor Studiebegeleiding MEINERS aat346 tement met c.v.-gas op >t lift. ïle opzet, royale par- ;ning en sierlijke aanleg en vijverpartijen in de »eving. Indeling: grote woonkamer met fiks n. 3 slaapkamers, bad- ligbad. toilet, hal en aat161 onhuis met c.v,-gas, uin. lin grenst aan een plant- op het zuiden, oonkamer met pla- r en grote schuifpui naar teuken. toilet, hal en 2 (voorheen 3) slaap- dkamer met ligbad en jid 9 mde villa met luxe ult- alpartij, grote garage onderkelderd is en in ig fraai afgewerkt pluspunten voor het lm 880 m2 grond, tuin li den. enkele tientallen het bos- en duin- in riante verbouwing ■ote L-vormige woon- open vuur. luxe keuken :uur. bijkeuken, grote ee en garderobehoek. ig: 3 slaapkamers, imer met ligbad, afzon- en vaste trap naar sping met 4e slaap- rgruimte. C.V.-gas De achtertuin heeft een trating. I bod op i huis? »m als u de keuze heeft jp een van de 2 semi- ie in aanbouw zijn Mecklenburglaan. swaardige ligging en architectuur. De takelde bungalows raai verspringende terras aan voor- en amer, 3 slaapkamers, ner en keuken, j op naam. 113 is met garage, c.v.-gas zuiden. Een monter p het Nassauplantsoen ndelijke. moderne et overdadig groene inkamer met open n, toilet en hal. 3slaapkamers, ba'd- toilet. Vaste trap iet grote, aantrek- r met dakkapel en bergruimte. 1c luxe villa (stolpdak) 1 muren nog meer .n buiten af gezien zou Iet souterrain bijvoor- n opp. van bijna 120 garage na volledig m oogwenk is dit •aktijkruimte ge in. Een prachtige aar luxe, gemak en. m2) u tegemoet aaard, schuifpui naar achtertuin en >k de keukeninrich- istemming. Kera- aat, vaatwas- e overige apparatuur En dan nog 5 slaap- amer, badkamer, nnedakterras. isseerd dan is er r te vertellen en te r een vrijblijvende rg traat HUUR atief vrijstaand ervlak kantoor: lin ca. 300 m2. mogelijkheden, and. uw, isolerende iwisolatie, c.v.-gas, is, betegelde vloer. igging langs de rijks- nersfoort. ledio 1981. ).000.-. 100,-. galow in park t c.v.-gas, garage en de pracht van hier te verstoren ize beuken en terende apparte- lidelijke terras- ïrote privacy. L-vormige living zijkamertje, camers, badkamer i toilet. a dat zeer smaakvol iextra garderobe ler, recreatieruimte :one 7/02155-16251 .ring 147/033-30488* SHOP. Rien Poortvliet is een begaafd tekenaar; dat heeft hij met zijn nieuwe boek „Van de hak op de tak" opnieuw bewezen. Poortvliet is immers de tekenaar van het alledaagse gebeuren en dan vooral van het platteland. Hij kan dan ook rekenen op een trouwe schare kijkers en lezers, want zijn teksten zijn lezenswaardig ook al weer vanwege de prettig aandoende eenvoud. Heerlijk relativerend en dat is in deze tijd van verabsolutering een verade ming. ,,Van de hak op de tak" inder daad qua inhoud van de hak op de tak; niet honderd procent nieuw maar het blijft een aardig boek. Toch zal Poortvliet zijn „volgers" dit keer ietwat teleurgesteld hebben, want strikt genomen hadden we alles al eens gezien. Goed, hij begint met zijn nieu we huis „om er een beetje in te komen en ook om wat aan m'n nieuwe atelier te wennen", maar voor het overige is het bekende chapiter: de natuur, veel dieren en weel heel wat mensen die hij op weg naar nieuwe tekenobjecten ontmoet. Dit keer geen boek als „de Kabouter" of „Hij was een van ons" waarmee toch een beetje een andere Poortvliet te voorschijn kwam. Het lijkt er nu op dat hij al tekenen in de loop van een a twee jaar een enorme stapel tekeningen heeft liggen, die hij dan ten einde raad op onderwerp gaat indelen: natuur, dieren, mensen, gebouwen enz. En dan komt het moment dat hij besluit er „maar weer een boek" van te meiken. Van ieder stapel wat en de boel is opgeruimd! Desondanks is er óók nu toch wel weer wat nieuws zoals Rien's oorlogsbele venissen, zijn diensttijd bij de marine en een reis naar Tanzania. Soesters komen ook in dit boek weer heel wat bekends tegen, zoals de omge ving van de Oude Toren; de hoek Soesterbergsestraat-Eikenlaan; het n.s.-station Soestduinen; Mariënburg (door Poortvliet „ziekenhuis" ge noemd); de Petrus en Pauluskerk, de wijkagent, bakker Faas, makelaar Deelen, Sebo DetJmereWSaatöiof jr. Bij Poortvliet kom je er niet altijd toe ook de teksten te lezen, maar die zijn deze keer zekér aanbevelenswaardig. (Advertentie) Brille-glazen zijn veelal vet. Een uitgekiend schoonmaakmiddel maakt nu Uw brilleglazen helder schoon. Gebruik van éénmaal in de 24 uur is voldoende. Dat schoonmaakmid del is onder de naam Miracle Dot Lens Polisher onlangs op de markt gebracht. Het nog bijzondere naast de verkoop prijs van ƒ3.50 is dat U een jaar garan tie krijgt. Mocht door welke oorzaak dan ook de Miracle Dot niet goed meer voldoen dan kunt U door insturing van het garantiebewijs aanspraak maken op een nieuwe MIRACLE DOT LENS POUSHER. De moeder van een 27 MC-er leverde bij de politie twee „bakkies" in omdat haar zoon bedreigd werd. Hij zou minder prettige taal de ether in geslin gerd hebben tot groot verdriet en ergernis van andere zendamateurs. Via de telefoon gaven zij hem te verstaan dat het uit moest zijn. Moeder geloofde niet dat haar zoon zoiets deed en nam de apparatuur „in beslag" die zij vervolgens bij de poli tie deponeerde. Zij hoopt daarmee te bewijzen dat haar zoon brandschoon ls. Dan moet de ware vuilprater wel op staan en doorgaan. kom naar mlddalwijkstraat 64 telefoon 02155- 13S39 In onze FÖTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEIM WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Gewoonlijk komt onder het kopje „Geslaagd" in onze krant de naam te staan van een plaatsgenoot die met sukses de een of andere studie heeft voltooid. Daarmee willen we dit keer niet volstaan, want niet zo dikwijls gebeurt het dat een „juf" afscheid neemt van een school om verder te gaan studeren en dan enkele jaren later die studie „cum laude" zelfs in dit geval, voltooit. Het betreft mevrouw A. van Veldhuizen-Deur, die in juli 1974 de Insingerschool verliet, en j.1. maandag 27 oktober de bul uitgereikt kreeg als doctoranda in de Pedagogische Wetenschappen. Een bewijs van „liefde" voor het ooit gekozen vak en ook van doorzettingsvermogen, want het valt niet mee om na acht jaar voor de klas gestaan te hebben, opnieuw te beginnen met veel theorie. Mevrouw dra. A. van Veldhuizen-Deur Geboren op 14 juni 1946 in Den Haag, studeerde zij aan de Kweekschool te Ede en behaalde daar in 1966 haar akte voor het lager onderwijs. Er volgde één vjaar aan een lagere school te Alphen a/d Rijn en, omdat haar echt genoot in Ede woonde, solliciteerde zij bij het bestuur van de Soester Scholen met den Bijbel voor een plaats aan de Insingerschool. Zij werd, ondanks dat zij getrouwd was (dat was in die jaren nog een belemmering) aangenomen en het toenmalige schoolhoofd De Boer bleek een bijzondere keus gedaan te hebben. „Juf" van Veldhuizen kreeg de eerste klas en al zeer spoedig de naam bijzondere „feeling" te hebben voor kinderen die wat moeite hadden met leren. Ook uit andere delen van Soest kwamen kinderen bij haar in de klas terecht. Gaarne Uw bijzondere aandacht voor onze winter- en wild- gerechten! In ons Petit-Restaurant vele speciale winterkost- gerechten, zoals: Tel. 03463-1423 Erwtensoep en terrine, met worst, roggebrood, Zeeuws spek8,00 Zuurkoolstamppot met Zeeuws spek en worst 9,75 Mosselen met gemengde sla, frites en saus13,75 Civet de lièvre: hazepeper14,75 In ons Restaurant vele wildgerechten. zoals: Rable de lièvre: rosé gebraden hazerug voor twee personen met kantharellensaus Escalopes de cerfmalse hertebiefstukjes in een wild-roomsaus Nog steeds kunt U iedere zondag genieten van onze fondue-gourmet voor de speciale prijs van 15,75 's maandags zijn wij gesloten) Foto: Herman van Dam De meesten hielp zij verder: op één na en die werd de directe aanleiding voor het besluit verder te gaan studeren. Het feit juist dat deze éne leerling haar voor problemen stelde, die zij niet kon oplossen; die vragen stelde waarop zij het antwoord schuldig blijven moest; juist die leerling gaf de stoot tot ver dere studie. In 1973 was mevrouw Van Veldhuizen al begonnen aan de studie voor de aktie Buitengewoon Onderwijs, niet als spe cialisatie de leesproblemati'ek. Aan het eind van het schooljaar '73/'74 wordt afscheid genomen vande Insinger school en ondermeer de toenmalige inspecteur J. Verbrug stak zijn lof voor deze „juf" niet onder stoelen of ban ken. Het schooljaar '74/75 brengt zij door als leerlinge van de Pedagogische Akademie „Jan van Nassau" te Utrecht voor het behalen van de hoofd akte; een heel moeilijk jaar want het viel haar niet mee om na jaren met anderen bezig geweest te zijn, nu weer alle aandacht aan zichzelf te moeten geven. Het studiejaar wordt voltooid met de „hoofdakte" en daarbij een tien voor pedagogiek. Een bewijs in dit geval dat de theorie aansluit op de praktijk, terwijl dat in de meeste gevallen juist andersom bewezen moet worden. In 75 laat zij zich inschrijven als avond-studente aan de Rijks Universi teit te Utrecht voor de leergang peda gogiek. In de daarvoor staande tijd wordt het „kandidaats" gehaald; een prestatie op zich omdat zij vanaf het begin van de studie óók voor de klas staat in de L.O.M.-school „De Scha kel" te Hilversum. Zij heeft daar de aanvangsgroep. Na het „kandidaatsexamen" gedaan te hebben, wordt mevrouw Van Veldhui zen „dagstudent"; een andere moge lijkheid is er niet. De colleges worden gelopen, maar zij blijft verbonden aan de school „De Schakel", Officieel is zij daar „taakverlichtster van het hoofd der school" 'en in de praktijk betekent het: „remedial-teacher"individuele hulp aan kinderen die in een of ander vak achterstand hebben. Aan de Universiteit kiest zij de studie richting „orthopedagogiek" met de differentiatie „leermoeilijkheden". De andere moeilijkheden waren in Utrecht „moeilijkopvoedbaren" en zwak zinnigen". ,,De Schakel" vraagt toch nog gemid deld 50 uren per week en met het oog daarop lijkt het voltooien van de uni versitaire studie onmogelijk. De prak tijk hebben en deze aan de theorie te toetsen lijkt een voorsprong te geven op mede-studenten, maar daar staat tegenover dat uit de praktijk komend, het geweldig moeilijk is puur theore tisch bezig te zijn. Toch lukt het, overigens tot ieders ver bazing. Alle tijd, niet in „De Schakel" doorgebracht, wordt aan de studie besteed. De echtgenoot stimuleert en terecht werd hij j.1. maandag door de promovendus, dr. L. M. Stevens in de hulde betrokken. Dr. Stevens sprak bi het uitreiken van de bul zijn verbazing uit dat de studie in de exceptioneel snelle tijd van drie jaar (er staat vier jaar voor) is afgerond, maar dat dat dan ook nog gebeurde naast het vervullen van een dagtaak, die grote verantwoordelijk heid met zich meebracht. Maandagavond we^d bij de Van Veld: huizeïi's rriéf Vrienden en kenms'siiftlë' afsluiting van de studie pedagogiek ."gevierd, Dè'-uitnodiging liet' tweé aatK sende Mexicaanse veldmuizen zien. Voor insiders heel begrijpelijk want muizen spelen een leuke rol in het leven van het echtpaar. Van „Veldhui zen" naar Veldmuizen" is maar een kleine stap en „Juf" Van Veldhuizen is op school al spoedig bekend als „muis" Haar werkkamertje in de school „De Schakel" heet daarom het „muizen- hok": heel officieel zelfs. In de woning aan de Beukenlaan zijn heel wat „mui zen" verzameld; van glas, aardewerk enz. En verder... Dra. A. van Veldhuizen-Deur zet de studie voort. Zij blijft aan „De Scha kel" verbonden, enerzijds als reme dial-teacher voor de kernafdeling (6-12 jarigen) en verder als orthopeda goge aan de vorig jaar bij de school opgerichte kleuterafdeling. „De Scha kel" in Hilversum is een van de weinige LOM-scholen in Nederland waaraan ook een kleuterafdeling is verbonden. In feite ging haar scriptie over de hulp verlening aan juist deze groep jonge kinderen („Het toepassen van de on derwijsstrategie van Hewett in de hulpverlening aan jonge kinderen met leermoeilijkheden"). Hewett had een strategie voor de oudere kinderen, maar voor de kleuters was er eigenlijk niets: geen programma, geen hulp middelen, niets. „Men werkt er", zo zegt zij in de inleiding bij de scriptie, „op grond van eerdere ervaringen binnen het gewone kleuteronderwijs, het (buiten-)gewoon lager onderwijs en binnen de hulpver lening aan geestelijk gehandicapte kinderen". Zoals gebruikelijk wordt ook deze scriptie afgesloten met een aantal konklusies. Eén daarvan is dat de onderwijsstrategie van Hewett op de kleuterafdeling (afdeling voor on aangepaste kleuters) uitgangspunt zal zijn voor het dagelijks handelen en als basis beschouwd kan worden waarop andere modellen en theorieën zullen opgebouw gaan worden. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht gaat mevrouw Van Veldhuizen verder met het volgen van een één jaar durende cursus bij dr. J. M. Cladder over „gedragstherapie bij ouder en kind". Mogelijk wordt het de aanzet van een nieuwe studie, want voor deze kinderen moet de schoolopvoeding gevolgd wor den door een goede opvang thuis. „En dat betekent begeleiding van ouders. Kinderen zijn niet te veranderen; ouders wel", aldus mevrouw drs. A. van Veldhuizen-Deur die nog een enor me taak voor zich ziet. Vandaag, woensdag 29 oktober, neemt wethouder Menne namens het gemeen tebestuur afscheid van de heer J. F. de Bruin. Hij is zeseneenhalf jaar marktmeester in Soesterberg ge weest. Zijn opvolger is de heer P. J. Tromp. De plaatselijke afdeling van de poli tieke partij Voor Vrijheid en Demo cratie neemt met enkele afgevaar digden op donderdag 30 oktober deel aan de studiedag van de Provincia le Vrouwenraad te Utrecht. Het thema van die dag ls: „Vrouw en Gezond heidszorg". Dichter bij huis wordt op donderdag 13 november in restaurant De Soester- duinen aan de Soesterbergsestraat een „open-huis" van de gemeente raadsfractie gehouden. De fractieleden kunnen dan aan de tand gevoeld worden over wat zij van hun verkiezingsbeloften hebben waar gemaakt. Deze avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom, Donderdag 30 oktober aanstaande van 13.30 tot 15.30 uur organiseert de Werk groep Soest en omstreken van Am nesty International weer haar maan delijkse schrijfmiddag in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Het doei van de schrijfmiddag is brie ven te schrijven voor mensen die om hun mening, godsdienst, ras, huids kleur of overtuiging gevangen zitten. De deelnemers schrijven onder andere aan regeringen, staatshoofden, mi nisters brieven waarin zij om vrij lating van deze gevangenen vragen. Er zijn voorbeelden van brieven in vreemde talen beschikbaar. Ook voor postzegels, briefpapier etc. wordt ge zorgd. Schrijven voor gevangen heeft resultaat! Gemiddeld komen door deze aktiviteiten vijf gevangen per dag vrij. Alleen al in Nederland wordt maande lijks in meer dan 300 plaatsen een schrijfmiddag of -avond georgani seerd. Een ieder die op deze wijze iets voor een .ander wil doen, is van harte welkom. Nadere informatie verstrekt de heer L. Heirman, Heideweg 4, Soest, tel. 22363. RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 HAAST? Vraag dan onze spijskaart aan, dan kunt U bestellen vanuit uw bureaustoel! .laat ons haar dan mee helpen een montuur te kiezen uit top-klas- se-optiek. Wij hebben een kollektie die mooizijn een extra accent kunnen geven! Birkstraat 2, Soest, tel. 128 74. Ons instituut houdt zich bezig met het begeleiden van middelbare scholieren bij hun studiemoeilijkheden. Voor onze vestiging in Soest en Amersfoort zoeken wij op korte termijn Vereisten: vooropleiding minimaal VWO representatief voorkomen goede contactuele eigenschappen positieve instelling t.o.v. individuele begeleiding Wij bieden: een aantrekkelijk honorarium gunstige werktijden een prettige werkkring verantwoordelijk en interessant werk Belangstelling? Bel even TEL. 17089 en vraag naar de Heer Meiners. A.s. donderdag 30 oktober kunnen alle belanghebbenden weer terecht op het postagentschap in Supermarkt Van Dam onder Honsbergen. Het bedrijf is dan twee dagen gesloten geweest en via de ver nieuwde entree kan een ieder zich overtuigen van de in deze su permarkt aangebrachte verbeteringen. Zoals eerder vermeld, is het postagentschap direkt links van de ingang gesitueerd. De afdelingen met binnenlandse en buitenlandse kaassoorten is nu samengevoegd met die van gebrande noten en andere de licatessen en de nieuwe naam luidt voortaan: KAAS-NOTEN- Van de genoemde artikelen vindt u een overzichtelijk display en de opstop pingen bij de vleeswarenafdeling hoopt men tot een minimum te hebben be perkt. Deze en nog wat kleinere veranderin gen zijn echter slechts een deel van een veel omvangrijker interne verbou wing, welke zal plaatsvinden in het begin van 1981. Alles tegelijk zou veel te veel ongerief teweeg brengen voor de bezoekers van Van Dam Super markt. Van een feestelijke heropening is nu geen sprake, maar de leiding van Van Dam Supermarkt wil alle herinnering aan de herrie, stof, tocht e.d. zo vlug mogelijk wegnemen. Daartoe heeft men voor de donderdag en volgende dagen een uitgebreide sortering voor deelkoopjes samengesteld, waar voor wij u graag verwijzen naar de twee advertentiepagina's, waarop u deze speciale aanbiedingen aantreft. Donderdag 30 oktober gaat het bedrijf weer open, en vrijdag 31 oktober is het meteen weer raak. Dan houdt Van Dam Supermarkt een ISRAËLI SCHE DAG. De voorlichtingsorganisatie Agrexo wil iedereen bekend maken met exo tische vruchten en brengt een grote collectie onder de naam CARMEL. Een uiterst deskundige voorlichtster zal op die vrijdag de gehele dag aan wezig zijn om allerlei vragen te beant woorden, waardoor de bekendheid van die artikelen niet alleen groter wordt, maar het publiek de toepassing van e.e.a. beter in de vingers krijgt. Men kan de toebreiding zien van b.v. verse dadels gevuld met Franse kaassoorten, kwark e.d. en avocado's toegepast voor toastjes. Het resul taat zult u ook kunnen proeven. Als alle leveranciers hun toezeggingen gestand kunnen doen, zijn er aan die stand plm. 40 verschillende artike len aanwezig, waarover men u graag nader zal Informeren. Vanaf donderdag 30 oktober is het dus weer gezellig winkelen bij VAN DAM SUPERMARKT IN HONSBERGEN. Soester Courant van woensdag 29 oktober 1980

Soester Courant | 1980 | | pagina 3