Soester EHBO dit jaar gestart met cursus hartreanimatie w. s 8 Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voorU vrijetijdskleding 'Dt'cK£rtecDuiMV? BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM GEMEENTE c vraagt uw aandacht voor: Verplaatsing Informatieavond Structuurschets Dalweg Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Commissie voor de Beroepschriften Bouwzaken Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Inspraak op premie-koopwoningen in Soest One-man-show van Robert Paul Naast mond-op-mondbeademing nu ook hartmassage Personeel gevraagd een schoonmaakster voor 23 uren per week enkele medewerkers reiniging Auto's beschadigd WALET bv ERKEND BEDRIJF 1 Bouwwf1 NYLON JACK Nieuw in INFOrmartie- centrum De Zeister Postzegel- en Muntenbeurs 5 Soester Courant van woensdag 29 oktober 1980 5 Foto: Herman van Dam waarvoor de Soester EHBO een pop Praktijk oefening van hartreanimatie, v.V\feedestraatHc tel.12424 Soest BIRKSTRAAT 108SOEST02155-1722^ PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 AANMELDING ALS INSPREKER (VOOR DE KOOPWONINGEN) Naam: Adres: Ingeschreven bij Buro Huisvesting onder nummer: Aankruisen wat van toepassing is. inschrijvingsformulier te verkrijgen bij Buro Huisvesting. In plaats van maandag 10 november, wordt de Informatieavond over de Structuurschets „Dalweg" op maandagavond 17 november half acht in de instructiezaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg 71, gehouden. Ook de bezorging van de gemeentelijke voorlichtingskrant „Op 't Hoogt" wordt één week verschoven. Men krijgt dit nummer, dat geheel gewijd is aan de structuurschets, in de week van 10 tot en met 14 november huis- aan-huis bezorgd. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij hebben besloten aan te geven, door het plaatsen van bord 54 b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord 97-NA-62, een parkeerruimte voor een invalide nabij de woning Prof. Lorentzlaan 103 te Soesterberg. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na he den worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B., Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Mo torrijders ver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de be roepschriften, bekend, dat op woensdag 5 november a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw van gemeentewerken. Lange Brink- weg 77, alhier, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van J. van Blokland tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 8 juli 1980, waarbij hem een vergunning werd geweigerd voor het bouwen van een duiven- en vogelverblijf op het perceel Wiek- sloterweg o.z. 39a. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders zijn voornemens op een daartoe strekkend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8 der Woningwet, vergunning te verle nen aan J. Gaasbeek, Bloemheuvel 51 te Soesterberg, voor het bouwen van een duivenhok op een terrein, gelegen aan de Bloemheuvel 51 te Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van veertien dagen, te rekenen vanaf vrijdag 31 oktober 1980, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn gedurende de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 1, voor een ieder ter inzage. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders zijn voornemens op een daartoe strekkend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vergunning te verlenen aan Stichting „In de Ruimte", Postbus 16 te Soest, voor het tijdelijk plaatsen van een bouwkeet op een terrein, gelegen aan de Insingerstraat te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van veertien dagen, te rekenen vanaf vrijdag 31 oktober 1980, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn gedurende de kantooruren (08.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 1, voor een ieder ter inzage. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 20 oktober 1980. - aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Ant. van Leeuwenhoeklaan 95 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3577) - aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Cimbaal 26 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7794) - aanbrengen dakkapel op twee woonhuizen, op terreinen gelegen aan de Draailier 46 en 48 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nrs. 7910 en 7911). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagte kening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Waar komen de woningen? Voor een gedeelte van de toekomstige wijk Overhees heeft de gemeente Soest een bestemmingsplan in voorbereiding. Het plan voorziet in de bouw van in totaal 221 woningen. De Woningbouwvereniging „Soest" is op drachtgeefster voor 93 koopwoningen en voor 108 huurwoningen in het plangebied. Gemeentebestuur en Woningbouwvereniging hebben besloten dat de toe komstige bewoners, zowel de huurders als de kopers, nauw bij de plan ontwikkeling betrokken zullen worden. Wie komen in aanmerking? Voor de huurwoningen worden insprekers (toekomstige bewoners) ge- selekteerd uit het bestand van ingeschrevenen woningzoekenden bij buro Huisvesting. Voor de koopwoningen worden geïnteresseerden gezocht middels deze publikatie. Een ieder die meent te voldoen aan de hieronder geschetste voorwaarden kan zich middels onderstaande bon opgeven als inspreker voor de koopwoningen. Inzending dient te geschieden binnen 7 dagen na deze publikatie. Voorwaarden Volgens de richtlijnen van de provincie Utrecht moeten de woningen be stemd zijn voor de eigen Soester behoefte. Dat wil zeggen: de woningen moeten bewoond worden door personen die a) in Soest wonen en werken in Amersfoort, Baarn, De Bilt en Zeist; b) in Soest werken, maar elders wonen. Genoemde 93 woningen worden gebouwd in de premie (B) sektor. Dat houdt in dat de koopprijzen (oktober 1980) moeten liggen tussen de 140.000,- en 175.000,-. Voor kopers die maximaal een belastbaar in komen van 70.000,- in het jaar mogen hebben, is er dan een premie. Van deze premie bedraagt de bijdrage het eerste jaar maximaal 5.000,- en minimaal 2.200,- afhankelijk van de uiteindelijke koopprijs, De Woningbouwvereniging streeft naar zodanige koopprijzen dat de rijks bijdrage zo hoog mogelijk is. De inspraakprocedure Bij het opstellen van de bouwplannen is door de gemeente gebruik ge maakt van een projekt-definitie. Dat is een verhaal waarin alle wensen en uitgangspunten voor zo'n plan zijn opgesomd. Op dit moment zijn 4 architekten bezig om dit verhaal in konkrete schet sen om te zetten. Binnenkort komen er dus vier verschillende schets ontwerpen van woningen en woonomgevingen op tafel. Deze schetsen zullen uitgangspunt vormen voor de inspraak. Bovendien zullen de toe komstige bewoners betrokken worden bij het bepalen van het voorkeurs plan. Dat moet al gebeuren voor het einde van dit jaar, want het is de bedoeling dat vanaf januari door insprekers en Woningbouwvereniging met één architekt (en aannemer) verder wordt gewerkt. Zoals bekend, kon de meer en meer op de voorgrond tredende cabaratier Ro bert Paul zijn One-man-show op de Nutsavond van 8 oktober j.1. in de Borg voor een uitverkocht huis slechts ge deeltelijk uitvoeren door afwezigheid van zijn pianist. Deze korte, zij het verder zeer geslaagde en enthousiast ontvangen show zal op 5 november a.s. om 20.30 uur, nu echter volledig, her haald worden. A Voor het schoonhouden van een gedeelte van het gemeente huis wordt gevraagd De werkzaamheden dienen buiten de kantooruren (08.00-17.00 uur) te worden verricht. Salaris van f 033,80 tot f 1.056,85 te vermeerderen met f 14,95 toeslag bruto per maand (voor 21-jarigen en ouder). Sollicitaties richten aan de gemeentesecretaris, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen een week, onder vermelding van het vacaturenummer 80-17. Gelegenheid tot persoonlijke aanmelding tijdens de kantoor uren bij de heer L. van den Berg, chef bode- en huishoudelijke dienst. B Bij het bedrijf gemeentewerken wordt gevraagd die in hoofdzaak werkzaam zullen zijn bij de huisvuilophaal- en veegdienst. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal f 1.986,- bruto per maand te vermeerderen met een toeslag van f 26,- en een vuilwerktoelage. De vakantietoeslag bedraagt 8%. Regeling voor werkkleding en rijwieltoelage is van toepassing. Gelegenheid voor persoonlijke aanmelding bij de chef onderhoud wegen c.a. op donderdag tussen 9 en 12 uur. Sollicitaties richten aan de directeur van gemeentewerken en toezenden aan de afdeling personeelszaken. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen onder vermelding van vacature nummer 80-18. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Howson Algraphy B.V. Bakkerij Rademaker B.V. Accountantskantoor Bosman B.V. Drukkerij Klomp B.V. 's avonds Drukkerij Atlas B.V. Chemco Inc. Branson Europe B.V. Restaurant Darthuizen B.V. Nederl. Kunsttof Industrie Soesterberg B.V. Mercurius Dosco B.V. 18944 Administratief medewerkster 20494 Administratief medewerker (m/v) 21909 Assistent-accountant 13435 All-round offsetdrukker 033-723986 14751 Admin. kracht (vrl. niet-parttime) 19844 Admin. medewerker planning m/v tst. 150 of Bedieningsassistent afd. verwerking m/v 138 Techn. adviseur reproductiefotografie 15551 Monteur (mechanisch) 13807 Jongeman voor Bediening 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 19544 Machinevoerder 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Met betrekking tot de plaatskaarten delen wij het volgende mede: Nuts leden worden verzocht contact op te nemen met mevr. v.d. Have, tel. 02155- 15761, voor 1 november a.s. Niet Nuts leden dienen contact op te nemen met de Borg, tel. 22188. In verband met het feit, dat op 8 oktober velen tot hun teleurstelling geen plaats meer konden bemachtigen is de zaalcapaciteit in de Borg uitge breid waardoor voor de komende voor stelling op 5 november nog plaatsen beschikbaar zijn. Aan vijf bij een garagebedrijf aan de Kerkstraat geparkeerd staande perso nenauto's werden vernielingen aange bracht. Alle deursloten werden ver nield en de kofferbakken opengebro ken. Vermist worden een luidspreker en een verbandtrommel. m Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Gedurende de afgelopen drie weken heeft de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken zich bezig gehouden met een cursus hart reanimatie. Onder auspiciën van de afde ling Soest stond de cursus die gegeven wordt namens de Hartstichting, onder leiding van de heer J. W. G. van Woe- sem, docent-verpleegkundige te Utrecht 21 Gediplomeerde Soester EHBO-ers namen aan deze cursus deel. het diploma zullen ontvangen. „De eerste paar minuten na een hart stilstand zijn het belangrijkst. Als je in die korte tijd hulp kunt verle nen, kan dat de redding van de pa tiënt betekenen. Die hulp kun je als leek onder de xnle krijgen, waarvoor wij, de Soes ter EHBO, reanimatie-cursussen geven", zegt mevrouw J. C. Verka- de-Bodt, bestuurslid en kader-in- structrice van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO. Gedurende drie maandagavonden verzamelden de cursisten zich in de instructieruimte van het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. Zij wilden weten en leren wat ze moeten doen als ze iemand liggend op straat aan treffen met een hartstilstand. Theoretisch en praktisch werd er ge oefend met een pop, die speciaal voor dit doel vervaardigd is. In deze les sen, die onder auspiciën van de Ne derlandse Hartstichting plaatsvinden, wordt de cursist ook geleerd hoe je aan iemand kan zien of je te maken hebt met een hartstilstand of dat het wellicht iets anders is, dat hem of haar mankeert. Daar bestaan bepaal de regels voor. Als de cursisten het voorgeschreven aantal lessen gevolgd hebben worden ze op de laatste avond danig aan de tand gevoeld om te beoordelen of ze capabel genoeg zijn om mensen die echt een hartstilstand hebben, eerste hulp te verlenen. Pas daarna krijgen zij een diploma van de Nederland se Hartstichting. Onder die deelnemers blijken mensen te zitten die in hun familie al eens te maken hebben gehad met dit soort gevallen, maar er zijn ook cursisten die veiligheidshalve deze vaardighe den willen aanleren, voor het geval ze er mee te maken krijgen. Voor koördinatie en begeleiding van dit inspraakproces is de onder zoeksgroep Bouwen en Wonen van de Nationale Woningraad gevraagd. Doel van het proces zal zijn: in samenwerking met insprekers, architekt, woningbouwvereniging en gemeentelijke diensten op uiterlijk 1 juli 1981 een afgerond bouwplan te presenteren. De start van de bouw kan dan plaatsvinden op 1 december 1981. U kunt inlichtingen verkrijgen bij -- Woningbouwvereniging „Soest", Laanstraat 84 (tel. 16561), bij de heer J. E. Wolthuis; Buro Huisvesting van de gemeente Soest (tel. 16744) bij de heer M. Vossenstein. Doorgestikt in Bordeaux Deze week geen f98,- maar In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum aan de Steenhoffstraat 9a zijn gratis twee nieuwe brocheres verkrijg baar welke handelen over het huren van woonruimte. De eerste behandelt de „Huurprijzen van woonruimte" en is bestemd voor verhuurders en huur ders van woningen, etages en kamers. De tweede brochure „Bescherming bij huur van woonruimte" geeft informa tie voor verhuurders, huurders, en medebewoners van woningen, etages en kamers. Verder hangen in het INFO-centrum nieuwe schema's van inkomende en uitgaande motorvoer tuigen en wordt door middel van een verkeersstroomdiagram de verkeers tellingen 1979 aangegeven. Daarnaast hangt in het INFOrmatie- centrum een tekening waarop aange geven is de routes die de bussen volgend jaar in Soest gaan maken. Het verzamelseizoen is weer be gonnen. Dit bleek wel uit de belang stelling voor de onlangs gehouden Postzegel- en Muntenbeurs. De eerstvolgende beurs zal worden ge houden op zaterdag 1 november a.s. in het gebouw Calvijn, Bergweg 6 te Zeist. De organisatoren rekenen wederom op ruime belangstelling voor de aan trekkelijke aanbiedingen. NAAM BEDRIJF heeft aangeschaft. De Soester EHBO organiseerde deze reanimatiecursus voor haar gediplo meerde leden omdat men vindt dat de ze categorie uiteraard een groter klankbord heeft dan de leken die geen elementaire kennis van eerste hulpver lening hebben. Op onze vraag of deze cursussen in Soest voor de toekomst ook voor leken te volgen zullen zijn, kon men ons nog geen definitief antwoord geven. De navolgende personen ontvingen een diploma De dames E. A. v.d. Avort-Panigo, C. C. M. v.d. Breemer-Maaswinkel, A. Bolding-Wanningen, J. M. Deelen-Rad- der, E. C. P. M. Holleman, F. Kraay, L. B. H. G. Kroon-van Eldert, P. Lipsius-Grol, W. A. A. Meijer-de Graaff, M. Oudenaarden-Janssen, J. A. A. Schilperoord-v.d. Tol, M. Slotboom-Meyboom, M. Wiemans- Hendriks, J. C. Verkade-Bodt, alsmede de heren H. van Alphen, W. P. C. Fontijn, J. J. M. Jagers, B. Schut, A. F Slotboom, O. D. v.d. Steeg en G. Schrijvers. Bovendien bestaat de mogelijkheid .kontakten te leggen met medever zamelaars en met de plaatselijke fi latelisten-verenigingen. FUNKTIE TEL.NR. ONS TOURISTENMENU voor f 13,75 Tomatensoep o Gegrilde casselerrib Champignons Aardappelsalade Gemengde salade o Vruchtenkwark met

Soester Courant | 1980 | | pagina 5