fcfwcfc/w^ric 50 jaar geleden in Soest Cosmetica-advies per computer voor het eerst in Leusden en Soest Herfstwandeling op de Hoge Ginkel BAZAAR SSS5Ï5I]-1"* ten bate van het Kleeding- fonds In de Rembrandtzaal Zonnebloem verkopingen Gehannes... SOESTDIJK VW nieuws Weer volop binnen! Ruitjes in broeken, jurkjes en rokken. de winkel waar kleren kiezen kir. Jerwsrk is SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sass o o n Vreemdelingen uitgeleid BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Filmavond in „De Open Hof": „Joni": Speelfilm over gehandicapte jonge vrouw Met het landschap in Leersum: Vriendelijk worden uitgeuoodigd alle vrienden van „Zonnegloren" tet een bezoek aan den 7 November 1930 15 Soester Courant van woensdag S november 1980 15 Kinderkleding t/m maat 176 Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 A In de maand november hoopt de Zonnebloem afdeling Soest/Soesterberg weer haar jaarlijkse verkopingen te houden. Alle creatieve werkstukken zijn gemaakt door zieken, gehandicapten en hoogbejaarden uit de verschillende bejaarden huizen en de wijken daaromheen. De handwerken zijn allemaal keurig afgewerkt. Juist met het oog op de decemberfeesten zal ieder wat van zijn of haar gading kunnen vinden. De opbrengsten van de verkopingen worden geheel besteed aan het kopen van nieuw handwerkmateriaal. Helpt u om ook dit jaar weer voldoende nieuwe voorraad te kunnen inkopen om de mensen in het komende jaar prettig te laten werken? Er zal ook een informatiestand aanwezig zijn waar u informatie kunt krijgen over alle aktiviteiten die de Zonnebloem organiseert. U bent hartelijk welkom op onderstaande adressen. Vrijdag 14 november in Molenschot, Aibert Cuyplaan 101 van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 15 november in Molenschot, Albert Cuyplaan 101 van 9.30 tot 12.00 uur. Vrijdag 21 november in Mariënburg, Nieuwerhoekplein 10 van 15.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 22 november in Mariënburg, Nieuwerhoekplein 10 van 9.30 tot 12.00 uur. Zaterdag 22 november in Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475 van 14.00 tot 17.00 uur. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij .occasions. diamantair- juwelier Laanstraat 18 - Baarn Rembrandtlaan 13 - Soest Voortemee ben de Roadsleje me spuug zaat. En daat wil ik best vaan ze anneme. Aal- tied leg ik teuge die aarme luu aan te schuppe. Ik hoopt daaz- ze nie wete woar of ik woont, ganders komme ze nog op un daag veur me huus demonstre- re. Met spaandoeke: Weg met Hannesof Hannes hou je kop". Of ze bezette de Soesder kraant. Moar ik kaan't ok niet helpe. Ik ziet toch vaan aal les gebeure en daan kaan'k me waaffel niet houwe. D'r mot elke week een gehan nes op toafel komme bie de Soesder en daan mojje waat. Moar zeg zellef; 't ben toch aal- lemoal fraappaante zoake waar ik ut over het! Kiek noeng moar us noar de begroting, woarvaan de Road nog mot bevaalle. D 'r zit een gaat in, zeeje ze. En ik denk daattut een baar groot gaat zaal weze. Daat is met geejn dazend spoaie te dempe; nog niet met een kaarrevoan boeldozers. Wie het daat gaat ter noeng in gegooid Ik niet! Moar doarom maag ik ter toch wel over han nesen Ik schaat daat Soest haardstik- ke blut is. Awwe faijiet goan, wordt daan de heule saante- kroam bie opbod verkoch? Kaajje laache. Ik ziettut aal gebeure. Aamtenoare, baarg je spulle en je paakke moar vaast op; voor temee stoa je in je noakie. Ik zelluf het nog een schrief- moasjiene nódig veur me ge hannes. De moakette vaan de centrumweg is ok wel waat veur ming. Daat von ik toch zo'n mooi ding. D'r zit een heul stuk hout an. Kaan'k me rute mee dichtspiekere as ter traammelaant vaan komp. Op de Neng kaajje straaks grongd kope. As de boere die kenne kriege veur 't zellufde geld woarveur ze üt vrogger kwiet moste, daan hebbe ze maazzel. 't Zaal drok worre op de boel- daag. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: Zet de draanghekke moar vaast kloar. 't Komt licht ok op de Tïlle- visie! Heule stoapels plaanne brenge ok wel een zooi cengte óp. Oud j,poapiér is knaap an pf ies vaandoag de daag. HANNES VAN DE NENG. Vorige week werd een echtpaar uit Uruguay uitgeleid. Het Logeerde bij een dochter in Soest en maakte van de vakantieperiode gebruik door hier en daar winkeldiefstallen te plegen. In Utrecht werden zij betrapt. De waarde van hun buit beliep vele duizenden guldens. Uitgewezen werden verder een 22- jarig Columbiaans meisje en een 18- jarige jongen van Turkse nationali teit, die geen van beiden in het bezit waren van geldige verblijfspapieren. CAFÉ-RESTAURANT BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Donderdagavond 13 november, aan vang 20.00 uur, wordt in ,,De Open Hof" aan de Veenbesstraat de film „Joni" gedraaid. Het is het verhaal van een 30-jarige vrouw, die op 17- jarige leeftijd in ondiep water dook en daarbij haar nek brak. Sindsdien is zij aan een rolstoel gekluisterd. Joni Eareckson, een overtuigd chris tin, speelt in de film zelf de hoofdrol. Voor alle andere rollen zijn filmster ren aangetrokken. Zij houdt zich tegenwoordig bezig met mondschllderen; schilderijen ma ken, waarbij het penseel met de mond gehanteerd wordt. Via haar stichting ,,Joni and Friends" wordt hulp ver leend aan gehandicapten. In de film gaat het over haar ongeluk; haar ziekenhuis ervaringen; haar ang sten en depressies. Het is het ver haal over haar geloof in God en de uiteindelijke aanvaarding van haar handicap. Ook in de twee boeken die zij schreef, komt die innerlijke strijd tot uiting. Op de Kunstijsbaan te Utrecht zijn van 18 t/m 23 november voorstellingen van de ijsrevue Holiday on Ice. Iedere avond 2Ö.ÖÖ uur, behalve zondag. Ma tinees: za. 15.30 uur; zondag 12.30 en 16.15 uur. Prijzen 12,- t/m 26,-. Kind. t/m 15 jaar half geld. In het Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht is op 6 nov. een voorstelling van Nana Mouskourl. Aanvang 20.15 uur. Prijs 30,-; CJP 25,-. Op 9 nov. kunt u in het muziekcen trum naar een koffieconcert door Radu Simlon und seine Sechs Solisten. Roe meens ensemble o.l.v. de beroemde panfluit-speler Simion. Aanvang 12 uur. Prijs 6,-, kopje koffie inbegre pen. In het Slot Zeist te Zeist is van do. 6 t/m zo. 9 november een expositie van bloemsierkunst. Openingstijden van 10-22 uur. De populaire schrijver Toon Kortooms van „Help, de dokter verzuipt", en „Laat de dokter maar schuiven" zal op 12 november in „De Borg" aan de Willaertstraat 49 te Soest een lezing houden onder de veelbelovende titel ,Mljn geesteskinderen' Aanvang 20.15 uur. Georganiseerd door Mij. tot Nut van 't algemeen, meen. Van 6 t/m 9 nov. vindt het Intern. Indoor Concours Hippique „Jumping Amsterdam" plaats. In de Europahal van de RAI te Amsterdam zullen voor de 23e keer vele befaamde internatio nale ruiters om de hoogste eer- en geldprijzen strijden. In de St. Joriskerk, gerfkamer te Amersfoort is op vr. 14 november een uitvoering van Capella Amsterdam, o.l.v. Jan Boeke, m.m.v. Bernard Win- semius, orgel. Muziek van Nederlan ders rond 1600. Aanvang 20.15 uur. Toegang 7,50; CJP/Pas 65 5,-. Op vr. 7 nov. kunt u in de Speeldoos te Baarn kijken naar een verrukke lijke One-Woman-Show van Nelleke Burg. Persiflages en imitaties, mooie liederen, monologen en dialogen zijn de ingrediënten van dit eerste pro gramma van Nelleke Burg. Aanvang 20.30 uur. Prijs 12,50; 10,-. Op di. 11 nov. geeft de Hr. P, v.d. Craats uit Doorn in De Speeldoos te Baarn een lezing over tuinbouw; hob bykasjes (ook voor de kleinste tuinen). Aanvang 20.00 uur. Toegang 2,-; leden gratis. De C.W.S.V. „Olympia" te Soest orga niseert op 15 november een Winter- wandeltocht. Afst. 5-10 en 15 km. Startplaats: Wijk- gebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18 te Soest. Starttijden: 15 km. tussen 10-13 uur; 5 en 10 km. tussen 10-14 uur. Parkoersen: afwisselend straat/bos. tel.inl. 02155-19979/16414. Op za. 8 nov. is in rest. Veemarkt, aan de Sartreweg 1-3 te Utrecht een Postzegelruildag Midden-Nederland. Van 10-17 uur. In de Domkerk te Utrecht wordt op 8 nov. om 15.30 uur een orgelconcert gegeven door Stoffel van Viegen. Uit gevoerd wordt symfonie nr. 1 van X^jfVlerne. Toegang-vrij. In de Stadsschouwburg .te Utrecht komt op 11 nov. „de bijtend-satirische kabaret-show van Robert Long en Leen Jongewaard. „Duidelijk zo?" Aanvang 20 uur. Toegang 8,50 t/m 20,-. Op 12 en 13 nov. komt Freek de Jon ge in de Stadsschouwburg te Utrecht met zijn nieuwe programma „De tra giek". Aanvang 20 uur. Prijs 15,- óp alle rangen. Wij hebben ook weer ontvangen de bekende fiets- en wandelkaarten van de Utrechtse Heuvelrug, Kromme Rijn en Lek. Prijs 3,50. Nog enkele popconcerten: op 27 nov. een optreden van de groep „Queen" in de Groenoordhallen te Leiden. In theater Carré te Amsterdam: op 10 no vember een optreden van Nana Mous- kouri prijzen 20,- t/m 40,-. Op 11 en 12 november komt „Tosca" in Carré. Prijzen 15,- t/m 40,-. Van 4 t/m 12 december komen Chinese acrobaten uit Taiwan in Carré. Prijzen 15,- t/m 35,-. In het Concertgebouw te Amsterdam is op 26 nov. een optre den van Oscar Peterson. Prijzen 30,-; 40,- en 50,-. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op 3 dec. een concert van Bob Seger. Prijzen 15,- t/m ƒ30,-. Voor al deze concerten kunt u hier re serveren tussen 10.00 en 16.00 uur. Op zo. 9 nov. zal door I.V.N. Eemland de maandelijkse natuurwandeling wor den gehouden. Het terrein dat verkend zal worden heet het Wallenburg-goed te Soesterberg. Vertrekpunt is de al- gem. begraafplaats te Soesterberg af, bij de Kamp Draesweg. Vertrektijd twee uur. Vanaf 7 nov. t/m 11 jan. stelt het Amsterdams Historisch Museum een fraaie collectie merk- en stoplappen ten toon. In totaal 180 rijk versierde voorbeelden uit grotendeels particulier bezit. Het oudste exemplaar dateert uit 1665. De ingang van het ook in andere opzichten bezienswaardige mu seum bevindt zich aan de Kalverstraat 92. Het uit 1871 daterende en 50 registers tellende orgel van de Mozes en Aë- ronkerk op het Waterlooplein te Am sterdam is bij kenners befaamd om zijn klank. Op de zondagmiddagen 9, 16, 23 en 30 november vinden een reeks concerten plaats. Het laatste concert zal gegeven worden door St. Nicolaas zelf. Aanvang 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Na afloop een gratis kopje thee en gele genheid om de speeltafel van het or gel te bezichtigen. Vanaf Centr. Sta tion te bereiken met tramlijn 9. In de Eurohal te Maastricht is op zo. 23 november het „Pinkpop Binnen gebeuren. Aanvang 12.00-24.00 uur. Entreeprijs 20,- p.p. Kaarten alhier te reser veren. Iedere laatste zondag van de maand worden in „Het Rembrandthuis" aan de Jodenbreestraat 4-6 te Amsterdam etsdemonstraties gegeven. In dit huis heeft Rembrandt 20 jaar gewerkt en gewoond. Bijna 300 pren ten heeft Rembrandt geëtst en zelf ge drukt. Het Rembrandthuis bezit vrijwel een volledige verzameling van zijn et sen. De demonstraties beginnen om 14.00 uur precies. De laatste zal zijn op 26 april 1981. Ksurtgs arttkajen, Indische voorwerpen, een groote tollinieSpeelgoederen en vele ATTRACTIES. Wotnedagevood zal 4e Zangvereeoiging „Soli Deo Gloria", Ddxecteuz den Heer Fzed. Bxeekveldt eenlge liederen zingen. WIJ r*fc«n*n op Uw komst. Het Comité. Meer licht Als gevolg van de bemoeiingen van Soesterberg's Bloei te Soesterberg zullen door het gemeentebe stuur een drietal lichtpunten worden aangebracht op den Verl. Postweg, één op de Luit. Koppenlaan en één op den Verl. Schoolweg. Een verbetering voor Soesterberg en een succesje voor Soesterberg's Bloei. Tentoonsteiiing Oorlogsschilderijen Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie waarin een Tentoonstel ling van Oorlogsschilderijen wordt aangekondigd, zulks ter gelegenheid van de Vredes-week 1930. Voor bijzonderheden zie men de advertentie. Apollo De zangvereeniging „Apollo" denkt dezen winter weder eenige uitvoetingen te geven. Het mannen koor zal o.m. ook een operette opvoeren, terwijl het kinderkoor zangspelen ten uitvoer zal brengen, alles onder leiding van den directeur den heer van Maurik. Verbetering Naar wij vernemen heeft een goede verbetering plaats gehad in het gebouw „Religie en Kunst" Rembrandtlaan. Men heeft door het plaatsen van een groote gas-radiator met recht de verwachting, dat er thans een einde is gemaakt aan de koude, die menigen winteravond het verblijf in de zaal niet direct tot een genoegen maakte. Gymnastiek en Atletiekvereeniging Soesterberg Maandag 10 Nov. zal te 8 uur in hotel Huis ten Halve wederom een algemeene vergadering gehouden worden van bovengenoemde vereeniging. In de afgeloopen week hebben zich een buitenge woon groot aantal leden, buitengewone leden en donateurs voor deze vereniging opgegeven, zoqdat daaruit met genoegen kan worden geconstateerd, dat er zeer veel belangstelling voor de vereeniging is en is het succes dan ook heden verzekerd. A.s. Maandag zal definitief worden vastgesteld wanneer de lessen zullen worden aangevangen, terwijl het bestuur mededeelingen zal doen betref fende aankoop turntoestellen. Tenslotte moet het huishoudelijk reglement worden vastgesteld. Het bestuur hoopt ten zeerste dat alle bewoners welke sympathiseeren met deze vereeniging door aanwezigheid op de vergadering daarvan blijk zullen geven. Benoemd Tot onderwijzeres aan de Chr. School op Hees is benoemd Mejuffr. Fleurke uit Hoogeveen. Een verbetering Vanwege het gemeentebestuur zullen aan den Rijks straatweg te Soesterberg een tweetal waarschu wingslichtseinen worden geplaatst, welke des avonds automatisch worden ingeschakeld. Een dezer exemplaren zal een plaats krijgen bij 't Zwaantje, de andere aan den Schoolweg. R.K. Jonge Boerenbond Op Donderdag 30 Oct. j.1. hield de R.K. J. B. B. een ontwikkelingsavond voorleden en belangstellenden, over het eerste punt van haar winterprogramde fruitteelt. Er waren talrijke leden en niet-leden opgekomen in de R.K. Jongensschool. De heer J. E. van de Pol, tuinbouwonderwijzer te Amersfoort, als spreker daartoe uitgenoodigd, had als onderwerp gekozen: „Aanleg en onderhoud van boomgaard op zandgrond". ÖverUiïgend toönde hij aan, dat de fruitteelt voor den boer een aardige bijverdienste kan opleveren en dat, in tegenstelling met de algemeen verspreide meening, fruitteelt ook op den zandgrond zeer goed kan gelukken. Als illustratie bij het gesprokene werd een mooie serie lantaarnplaatjes vertoond, waarvan vooral de foto's van boomgaarden op zeer slechten zandgrond in de Veluwe zeer frappeerden door hun goeden groei en prachtige bloesems en vruchten. Ongetwijfeld hebben de aanwezige jonge boeren veel plezier en nut van deze avond gehad. Speldjesdag Zonnegloren De speldjesdag, gehouden voor het suppletiefonds van „Zonnegloren", heeft opgebracht 332,-. Een prachtig resultaat. Men verzoekt ons aan allen, die hieraan hebben medegewerkt, hartelijk dank te zeggen. Oorlog en Evangelie Vergadering op 11 November 11 November is het Wapenstilstandsdag, waarop voor 12 jaar de bloedige strijd werd gestaakt, die aan millioenen onschuldigen het leven kostte of hen onherstelbaar verminkte. In tal van landen wordt die dag telken jare herdacht. Op verschillende wijze weliswaas, maar de gedachten van zeer velen zijn toch weer bij dien gruwelijken wereldoorlog. Naar aanleiding hiervan houdt „Kerk en Vrede" afd. Soest een openb. bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waar de heer P. v.d. Hooff, theol. stud. te Utrecht (Geref. H.V.) zal spreken over bovengen, onderwerp. Dit onderwerp is zeer actueel in onze dagen, niet het minst in kerkelijke kringen. Vooral met betrekking hiertoe is een bezoek aan deze bijeenkomst van belang. UIT DE ADVERTENTIËN HEROPENING wegens verbouwing onzer zaak, op a.s. Zaterdag 8 Nov. te 4 uur. Iedere kooper van minstens 50 ct. ontvangt 'n verrassing. Ruime keuze in Hoeden, Petten, Boorden, Dassen, Sokken, Bre tels enz. C. van Zijtveld, Burg. Grothestraat 29, Soestdijk. TE HUUR een lief landhuisje voor klein gezin, 3 4 personen. Te bevragen: Akkerman, Braamweg 13 a. AARDAPPELEN te koop: Rood Ster 3,- per mud, Beukenlaan 33. Kortom: een goed overzichtelijk en duidelijk leesbaar geheel dat de klant mee kan nemen om het later nog eens nauwkeurig te bestuderen. Natuurlijk blijft de hulp van de vakman- en vrouw onontbeerlijk maar de computer vormt een prachtig hulpmiddel in de tumultueuze wereld van de cosmetica. De herfst is wat later dit jaar. De natte zomer heeft niet alleen bomen scheutig van water voorzien, maar ook zal de grondwaterstand beter in staat zijn de tekorten aan nuttige neerslag, die door te droge winters in de afgelopen jaren zijn ontstaan weer wat aan te vullen. Een van de gebieden waar ook in november nog volop van de herfst kan worden genoten, is de Hoge Ginkel, bovenop de Utrechtse Heuvelrug, ten Noorden van Leersum en in de maand november het gebied waar de Stichting Het Utrechts Landschap de Wandeling van de Maand heeft uitgezet. Via een met paaltjes gemarkeerde route kunnen wandelaars in ongeveer anderhalf uur op eigen initiatief deze fraaie bezitting van het Utrechts Land schap ontdekken. Het is een heuvelach tig gebied met vele wandelpaden, die voeren langs veel grovedennengebie- den, waarin als een nieuwe onder etage beuken, berken en eiken groeien. De wandeling gaat ook langs een vroegere zandafgraving, die nadat het gebied in 1975 door het Utrechts Land schap is aangekocht, door zorgvuldige inplanting en bescherming tegen vraatlustige konijnen, nu is bedekt met een grote variatie van jonge boompjes. Elke zaterdagochtend in november wordt om 10.00 uur onder leiding van boswachter J. Th. Evers een interes sante excursie gegeven. Wie liever op eigen gelegenheid gaat kan als gids een gratis toelichting aanvragen bij de Stichting Het Utrechts Landschap, Postbus 121 in De Bilt, of telefonisch (030) 76555. De Hoge Ginkel is te bereiken vanuit Leersum via de Scher- penzeelseweg, waarbij de ingang net over de top van de heuvelrug ligt. Bus reizigers moeten, als ze met CN-lijn 50 komen, uitstappen bij Leersum/Lom- bok en dan een goed kwartiertje lopen. Boswachter J. Th. Evers is gastheer tijdens de Wandeling van de Maand, die in november wordt gehouden op de Hoge Ginkel bij Leersum. Het geven van een goed advies voor de make-up is een gecompliceerde zaak geworden. Er is zo'n grote keus dat het een uiterst tijdrovend werk is alle gegevens tegenover elkaar af te wegen zoals kleur van haren en ogen, huidsoort, leeftijd en nog tal van andere factoren. Het is voor de hand liggend een computer in te schakelen. Dat is precies wat de Nederlandse vestiging van het Zweedse cosmetica-concern Pierre Robert heeft gedaan, een pioniersdaad die in de gehele wereld de aandacht heeft getrokken. Binnenkort wordt deze werkwijze voor het eerst gedemonstreerd in Leusden op maandag 17 november 1980 bij Salon Passé Partout aan de Prinses Irene- laan 19 en op dinsdag 18 november, eveneens bij Salon Passé Partout, in Soest aan de Dorresteinweg 8. Vooral in de laatste jaren is het aantal cosmetica sterk uitgebreid. Ten eerste heeft de research op chemisch en dermatologisch gebied uiterst genuan ceerde toepassingen mogelijk ge maakt, anderzijds is er het feit dat zij tegenwoordig door bijna elke vrouw worden gebruikt. Daar komt bij dat er ook sprake is van wisselende modes. Directeur Cor Geskus van Pierre Ro bert in Nederland kwam op het idee het probleem voor te leggen aan CMG Computer Management Group voor wie het een interessante opdracht was. Er zijn in de cosmetica van Pierre Robert zoveel soorten en variaties dat het noodzakelijk was alles goed te bestuderen. De software, het program*- ma is tenslotte ondergebracht in cas settes op een TI minicomputer met een geheugen van 4096 bytes. Alles bijeen is het toch nog een vrij kostbare zaak geworden want de kos ten voor de technische voorzieningen belopen al meer dan dertigduizend gulden. De werkwijze is als volgt: eerst worden de vereiste gegevens van de aanvraagster via het toetsenbord aan de computer toevertrouwd. Die doet dan de rest. Binnen enkele secon den verschijnt een volledig afgedrukt, strikt persoonlijk advies op de zoge naamde print-out met raadgevingen voor de huidreiniging, de te gebruiken dagcrème, de algemene make-up die varieert per seizoen maar meestal ook overdag anders is dan 's avonds. Ook worden adviezen gegeven inzake de oog make-up, de te gebruiken nagellak en lippenstift, welke bad- en douche producten het best kunnen worden gebruikt.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15