IE De nieuwe ziekte of katteziekte bij de hond veroorzaakt door het Parvovirus Wethouder Plomp opende knotseizoen Adviesbureau Berenschot gaat financiële positie gemeente bekijken VanIMm Supermarkt -" postagentschap Honsbergen Als U veel wilt zien moet er ook veel zijn! Enten sterk aanbevolen butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Zoekt U een WONING? ^ck^rkcDuitteiüM Nelleke Burg in Baarnse „Speeldoos" Dorpshuis nog dicht voor sportieve recreatie Verkoop Kerst- en Nieuwjaars- Pendule en beelden gestolen kaarten 't Hart-ballonnen in Duitsland Geslaagde feestmiddag van Algemene Nederlandse Bond van ouderen Utrechtsche Philate listen Vereniging brijmodepsr 3 Soester Courant van woensdag 5 november 1980 3 Foto: Herman van Dam middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 «tuesvtetwioiMCve» In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. kom naar Ons TOURISTENMENU voor/13,75 Groentesoep o Schnitzel Pommes frites Groente van de dag Chutney saus - o - Chocolademousse met slagroom .ItagS Hl RESTAURANTS**^! Foto: Herman van Dam De laatste tijd blijkt het Parvovirus van de hond toch wat venijniger te zijn dan eerst werd gedacht. Eind vorig jaar toen deze nieuwe ziekte via de pers in de belangstelling kwam te staan was er weinig over bekend. Er waren slechts incidentele problemen bij puppies geweest in grote kennels; Volwassen honden liepen nauwelijks gevaar. In het begin van 1980 zijn er in Soest in een korte periode 3 puppies aan deze ziekte overleden. Hiervan zijn twee puppies onderzocht aan de afdeling Pathologie van de Diergeneeskundige Faculteit te Utrecht, waar de diagnose bevestigd werd. Vrijdag 7 november, aanvang 20.30 uur, treedt Nelleke Burg in het Baarns cultureel centrum „De Speeldoos" op met haar One-Woman-Show. Zij wordt begeleid door een combo onder leiding van He^ik Sprengers. Nellekq Burg heeft o.a. met Robert Long Veel sukses geoogst. Zij is ook bekend1 van de t.v. waar zij acteerde in een verhaal van Guy de Maupassant en waar zij een jeugdserie verzorgde. Zij werkte in het seizoen 78/79 samen met Seth Gaaikema. In haar One-Woman-Show brengt zij teksten van Hans Dorrestein, Gerrit Komrij, Ivo de Wijs, Karei Eijkman en Mensje van Keulen. Inmiddels is het Parvovirus nu bekend bij het publiek en worden vooral de jonge honden geënt. Fokteven worden vaak vlak voor het dekken geënt om zo de puppies al heel jong te beschermen via de moedermelk. Om risico's tijdens de vacanties t§ vermijden, zijn die honden die gedurende deze periode in een pension of asiel zouden doorbren gen, zoveel mogelijk geënt. Ook werd geadviseerd om honden die tentoon stellingen of gehoorzaamheidcursus sen volgden eerst te laten enten. In de zomermaanden zijn vooral in Brabant veel volwassen honden aan de ziekte overleden. Het ging hier voor namelijk om ongeënte honden in pen sions, dus plaatsen waar veel honden bij elkaar komen. Jammer genoeg was veel te weinig vaccin voorradig zodat men niet in staat was om toen al veel honden te enten met dode-katteziekte- vaccin. Gelukkig is er nu weer genoeg vaccin te verkrijgen en raden wij de eigenaren van die honden, die nog niet tegen het Parvovirus geënt zijn, aan om hun dier als nog te laten vaccine ren. Temeer daar in Baarn kort geleden twee volwassen honden waarschijnlijk RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. '122 Soest Tal. 02155-12706 VERGADEREN? Geen parkeerproblemen, gemakkelijk bereikbaar, centraal en rustig gelegen. Omdat het bestuur van het Soester- bergse Dorpshuis niet mee wil werken, blijft de sportzaal van het Dorpshuis op zaterdag gesloten voor sportieve recre anten. Het bestuur van het Dorpshuis heeft geen genoegen genomen met de ook in Soest betaalde vergoeding van 43 gulden per dagdéel, maar het Dorps huisbestuur wil nog een extra vergoe ding van 120 gulden. „Dat gaat ver boven de afspraak uit", zei wethouder Plomp in de vergadering van de Sportstichting. Hij hoopt alsnog met het bestuur tot' overeenstemming te komen. aan de ziekte zijn doodgegaan. Er is materiaal opgestuurd doch de uitslag hiervan is nog niet bekend. Het beste is het om de honden twee maal te enten met een dode entstof met een tussentijd van 14 dagen. Gelukkig gaan niet alle ongeënte dieren dood als ze in aanraking komen met het parvo virus. De meeste honden zullen zonder dat U er iets van merkt de ziekte probleemloos doorstaan of vertonen een wat zachte ontlasting voor een paar dagen. Deze dieren verspreiden wel het virus, hierna ontwikkelen ze antistoffen tegen dat virus en na een 3 tot 4 weken zijn ze ongevoelig voor deze ziekte. Gevoelige honden kunnen wel grote problemen met dit virus krijgen. Zij krijgen hoge koorts, braken bloed en na een paar dagen vertonen ze bloed- diarrhee, soms met dodelijk afloop. Voor de entingen kunt U gewoon bij Uw eigen dierenarts op de normale spreek uur tijden terecht. Foto: Herman van Dam Voor wie de verbouwing nog niet zelf bekeken heeft, drukken wij hierboven twee foto's af. Al onze lezers kunnen nu zien, dat het postagentschap links naast de hoofdingang gesitueerd werd. werd. Tevens zijn als gevolg van deze verandering, de afdelingen voor kaas en noten samengevoegd tot de KAAS-NOTEN-SHOP. Van Dam Supermarkt hoopt met deze veranderingen haar cliënten in hoge mate van dienst te zijn geweest. Wethouder Plomp, met handzaag en helm, knot de eerste wilg FotoHerman van Dam De wandelsportvereniging Olympia heeft weer toestemming gekregen voor de verkoop van Kerst- en Nieuwjaars kaarten. Uit een boerderij aan de Eemstraat werd een pendule en twee beelden gestolen. De inbraak gebeurde vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag en de inbreker forceerde om binnen te komen een deur. Afgelopen zaterdag heeft wethouder Plomp [van sportzaken] het knotsei zoen geopend door een wilg van zijn pruik te ontdoen. Hij deed dat niet met de hand, maar met een handzaagje. Plomp bleek een uitstekende „vrijwil liger", want in 25 minuten had hij zijn boom kaal. Uit dankbaarheid, want zijn goede voorbeeld had grote gevolgen, mocht hij de zaag behouden. Milieu-wethouder Menne zag, In gezel schap van boscommissielid R. van Logtenstein, toe. Na Plomp gingen de vrijwilligers van de werkgroep „Bijltjesdag" aan de slag. Er waren er deze eerste zaterdag liefst twintig. Tot tien over zes in de namiddag bleven zij bezig, maar toen waren ook 89 wilgen langs de Stadhou derslaan van hun takken ontdaan. Het dunne hout wordt weggehaald door Faas Jonkers uit Langbroek, die het doorlevert aan Rijkswaterstaat. Daar gebruikt men het voor zogenaamde zinkstukken bij landwinning. Het zwaardere hout kan gekocht wor den voor gebruik in open-haarden. Voor informatie kan men terecht bij Chris Uiterwijk (Kerkpad NZ 49, tel. 11381. Twee van de 350 ballonnen welke op zondag 5 oktober opgelaten werden bij gelegenheid van de opening van het speelterrein, annex trimbaan aan de Koninginnelaan, zijn in Duitsland te recht gekomen. De gelukkige „afzen ders" krijgen vanmiddag, woensdag 5 november, een prijs uitgereikt. Dat gebeurt om half twee in het clubge bouw De Vangrail aan de Nachtegaal- weg. In totaal zijn er 35 kaartjes teruggezonden. De afdeling Soest van bovenstaande Bond herdacht dezer dagen het 25-ja- rig bestaan. Vorige week hield het be stuur een druk bezochte receptie in Honsbergen en dinsdag bood het be stuur de leden een feestmiddag aan, die in het wijkgebouw aan de Paral lelweg werd gehouden. Van de 600 le den waren ruim 200 aanwezig. De middag werd verzorgd door „De Berido's'uit Arnhem. Dit trio, bestaande uit de heren D. Heersink (Benny), Theo van de Sand en Hans Gerrits, wist de zaal op een «itbundige wijze te vermakep. Dit, trio treedt geregeld op'voor radio en'T.V. en heeft veel succes met hun lied „De bruidsklokken van Avi Maria". De pla ten van dit nummer, welke werden verkocht tijdens de pauze gingen als gesneden koek weg. Er werd koffie met koek geserveerd, een rokertje voor de heren en bon bons voor de dames. De liedjes wa ren allen in het Nederlands, zodat ze voor eenieder verstaanbaar waren en ze werden ook luidkeels meegezon den. Aan het einde van deze geslaag de middag, dankte mevrouw Oranje- Entink het bestuur voor de organisatie van die middag. De 12e „Midden Nederland" Postzegel- ruildag zal op 8 november a.s. van 10-17 uur gehouden worden in het restaurant van de Veemarkt, Sartreweg 1-3 te Utrecht. Behalve de mogelijkheid tot ruil, koop en verkoop van postzegels, postwaar- destukken, is er een stand met vele catalogi, albums en verdere philatelis- tische benodigdheden. De postzegel club „Jong Maarssen" zal de jeugdige verzamelaar inlichten over het opzet ten van een verzameling'. Ieder uur zal er een loterij plaatsvinden onder alle op dat moment aanwezige bezoekers. Een ruildag dus met vele evenementen die zeker een bezoek zal lonen. A.s. zaterdag wordt het werk aan de Stadhouderslaan en de Inspecteur Schreuderlaan afgemaakt; de zater dag daarop worden de wilgen aan de A.P. Hilhorstweg/Bremeentje onder handen genomen. En als 't om brillen gaat in de mooiste en modernste variaties is er bij ons nog veel meer dan u verwachtte. Ook wethouder Menne pakt de wilgen aan, maar dan zonder zaag Voor een bedrag van 57.000 tot 74.000 gulden, exclusief 18% BTW gaat het bureau Berenschot, adviseurs voor be leidsvorming en organisatie, het ge meentelijk apparaat doorlichten. Dat betreft dan de huidige financiële positie; de te verwachten ontwikke ling in de financiële positie en de mo gelijkheden tot beïnvloeding van de financiële positie. De bijdrage van het bureau is erop gericht, door advi sering en ondersteuning van werk zaamheden, de genoemde inzichten in een periode van drie tot vijf maanden te doen ontstaan en ook de daarbij toegepaste denkbeelden en werk wijzen zo intensief mogelijk aan de betrokken ambtenaren over te dragen. De leden van de financiële commis sie zijn inmiddels akkoord gegaan met de inschakeling van Berenschot. Er is een aktiviteitenprogramma opgesteld bestaande uit zeven pakket ten: 1. historische analyse van het uitgavenpawon; 2. vergelijkingen; 3. opstelling van een basisprognose; 4. opstelling van een projectenlijst; 5. selectie van projecten; 6. besparings mogelijkheden completeren; 7. aktivi- teitenanalyse. De pakketten 1 tot en met 5 worden in ieder geval uitge voerd; 6 en 7 blijven in reserve ën zijn eventueel aanvullend toe te voe gen. De pakketten één en twee zijn erop gericht het inzicht in het huidige be stedingspatroon te verdiepen. Het gaat om een verklaring van de huidige financiële positie, waarbij vier tot zes jaar wordt teruggekeken. KPaJarbij zal ook een vergelijking niét andere gemeenten gemaakt worden. In pakket drie gaat het om een prog nose van de inkomsten en uitgaven 4 'voor een periode van vier jaar. Re kening wordt gehouden met de zich zo wel binnen als buiten de gemeente voordoende ontwikkelingen waarop het gemeentebestuur geen invloed heeft. Ook veranderingen met betrek king tot de kapitaalslasten, wijzigingen in het personeelsbestand door te voor zien vertrek, èn de financiële conse quenties van reeds genomen raadsbe sluiten met het oog op de toekomst, worden in deze prognose betrokken. Het opstellen van de prognose houdt tevens in dat een radikale vereenvou diging wordt toegepast op de begro tingsopstelling en wel voornamelijk door reduktie tot een beperkt aantal van de kosten - c.q. uitgaafcatego rieën en het elimineren van zogenaam de neutrale (als inkomsten- èn uit gaafpost tegenover elkaar staande) posten. Projectenlijst Met pakket vier wordt een projecten lijst opgesteld. Onder projecten zijn te verstaan alle veranderingen die men vanuit de uitvoerende organisatie voorstelt aan te brengen op de uit gangspositie. Het begrotingsproces moet dan zo ge organiseerd worden dat van afdelings chefs, diensthoofden enz., voorzover zij budgetaanvragen indienen, wordt verlangd dat zij ook voorstellen doen met betrekking tot bijvoorbeeld effi- ciency-verbetering, kwaliteitsver betering e.d. De projectenlijst zal drie hoofdgroepen omvatten: a. de lijst van inkomsten verhogende maatregelen (belastingen, leges, tarieven); b. een lijst van gaaf verlagende beslissingen (stopzet ten van bepaalde voorzieningen en/of de verbetering van de efficiency van een voorziening) en c. een lijst van nieuwe voorzieningen elk voorzien van een motivering en een kostenbereke ning. Prioriteiten In pakket vijf worden alle ingediende projecten naar volgorde van prioriteit geselecteerd. Dat geldt dan voor zowel de besparende projecten als voor de continuerende- of vernieuwende pro jecten. Beleidsanalyse lijkt dan wen selijk en de eerder genoemde histo rische analyse kan daarbij goed ge bruikt worden. In principe moeten dan de besparings mogelijkheden op rij gezet adjn; :ma&iS het kan nodig blijken, het zoeken nog voort te zetten.. Dit zal dan,; - varTde -Uitkomsten' van de basisprog- hösè en van de aard van de kosten die op de projectenlijst zijn verzameld. Mocht dat verdergaande onderzoek no dig blijken dan zal pakket zes een zwaar accent dienen te krijgen. Het gaat dan immers om het opsporen van mogelijkheden tot verlaging van het totale uitgavenniveau in de „ge wone" dienst (inleveren van b.v. 5% per dienst). Het kan tenslotte ook nodig blijken het bestaande patroon van activitei ten te onderzoeken (activiteitenana lyse-pakket zeven). Dat zou het geval zijn als zich besparingsmogelijkhe den voordoen door het niet aanvul len van vertrekkend personeel en het niet verlengen (of ten dele verlengen) van uitbestedingscontracten. Stuur- en werkgroep Berenschot stelt voor aan de slag te gaan met een stuurgroep en een werk groep. In de stuurgroep zouden enige diensthoofden en/of afdelingschefs moeten zitten terwijl de burgemees ter voorzitter zou moeten zijn. Die stuurgroep zal drie a vier maal bijeen komen gedurende de analyseperiode. De uitvoering van het werk wordt over gelaten aan een werkteam, bestaande uit één of twee medewerkers van de gemeente (met kennis van het be- staandejianciële systeem) en aan twee adviseurs van Berenschot. Birkstraat 2, Soest, tel. 1 2874.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3