Herziening busiijndiensten nu al zo goed als vaststaand Bibliotheek filiaal Soest-Zuid officieel in gebruik Zaterdag a.s. „Prinsenbal" VeSoestef' (Duinen.. Met ingang van 1 mei 1982 Geen weekend-recreatie en geen crossterrein op De Stompert GEMEENTE vraagt uw aandacht; voor: Voorbereidingsbesluit NotaOntwikkeling van het Markerwaardgebied" Wet Autovervoer Personen Verleende bouwvergunningen WALET bv ERKEND^ mê BEDRIJF 1 Nieuwe marktmeester in Soesterberg In,.Soester Natuurbad" te Soestduinen: stduinen: /j& voorproefje op de 25% korting op alle BADSTOF SWEATERS Progressief Soest tevreden over politie Uw succes is onze reclame Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool Soester Courant van woensdag 5 november 1980 5 NAAM BEDRIJF FUNKTIE Foto: Herman van Dam (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente*Soest bij zijn besluit van 16 oktober 1980, afdeling I, nummer 16137, een bestem mingsplan in voorbereiding is verklaard voor het gebied, dat op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven en dat wordt begrensd door de Schrikslaan, Waldeck Pyrmontlaan en Beetz- laan. Het genoemde besluit met de daarbij behorende kaart ligt met ingang van 5 .november 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op werkdagen van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ier inzage. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum ligt tot 15 februari 1981 ter inzage de nota „De ontwikkeling van het Markerwaardgebied- deel a: beleids voornemen". Deze nota geeft een beschrijving van de denkbeelden, die de Regering voor ogen staan ten aanzien van de ontwikkeling van het Markerwaard gebied, in het bijzonder de mogelijke inpoldering van een deel van dit gebied. De beleidsuitspraken, die in het stuk worden gedaan, geven de voorlopige standpunten van de regering weer. Op deze nota is de procedure van de planologische kernbeslissing (PKB) van toepassing. Deze procedure omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Bij de stukken is een bijlage gevoegd, waarin de inspraak nader beschre ven staat. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders brengen hiermee ter openbare kennis dat de bij hun besluit van 3 januari 1978 verlengde en ten name van de heer J. Tak staande vergunning voor het vervoer van personen met taxi's is gewijzigd en wel zodanig dat in plaats van vijf taxi's wordt gelezen ze ventaxi's. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep op ge deputeerde staten van de provincie Utrecht open binnen dertig dagen na heden. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 28 oktober 1980 gedeeltelijk vergroten van een woonhuis en bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Regentesselaan 2A (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 123). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschik kingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dag tekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemoti veerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17. Soest heeft volgens de nieuwe direkt- teur van de openbare leeszaal en bi bliotheek, de heer A, Jacobs (43), in vergelijking met soortgelijke plaatsen, „unieke bibliotheek voorzieningen". Het was een van de redenen waarom hij naar Soest kwam, als opvolger van mevrouw G. Hoekstra, die na vele ja ren Soest inruilde voor de provinciale bibliotheek centrale in Gelderland. Vorige week donderdag werd één van deze uitstekende voorzieningen, het fi liaal Soest-Zuid aan de Bonifacius- straat, officieel in gebruik genomen. In de prachtig voor dit doel verbouw de oude openbare Magrietschool, wer den woorden van dank gesproken door mevrouw M. C. P. Walter-v.d. Togt, voorzitter van het bibliotheek-bestuur. Ruim drie jaar geleden al had men voor het eerst bij het gemeentebestuur aangeklopt voor betere huisvesting omdat het filiaal aan de Schouten- kampweg/Buntweg danig in verval ge raakt was. Het dak lekte met alle ge volgen van dien voor het boekenbezit. Het lange wachten werd beloond met een voortreffelijke akkommodatie. „Het is prettig om te zien wat er met oude scholen nog te doen is", aldus mevrouw Walter. Namens het gemeentebestuur bood wethouder mevrouw M. Van Stiphout- Croonenberg een keurig verpakt boek Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Nel de Haan, de „directrice" van het bibliotheek-filiaal Soest-Zuid en wethou der mevrouw Van Stiphout bij de overhandiging van het cadeau van de gemeente aan, dat in ontvangst genomen werd door mej. Nel de Haan. Mevrouw Van Stiphout gaf toe dat er over deze huisvesting van de bibliotheek „on waarschijnlijk" lang gepraat was. Nadat het college voorjaar '78 met het voorstel kwam de school ter beschik king te stellen van de bibliotheek, liep de zaak vast, enerzijds omdat er ook andere gegadigden waren voor de school en anderzijds omdat met het ministerie van CRM een lang gevecht geleverd moest worden om aan de financiën te komen. Wat dat betreft merkte zij overigens op dat Soest blij moest zijn net voor de bui binnen te zijn. „Waren wij een jaar later met het plan gekomen, dan zou ons dat waarschijnlijk nooit meer gelukt zijn", aldus mevrouw Van Stip hout. Daarna werd het glas geheven en kon het nieuwe filiaal bezichtigd worden. Men kan er uitsluitend terecht voor boeken; voor alle andere uitleen, zo als grammofoonplaten moet men naar de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. De verbouwing werd in ruim twee maanden gerealiseerd door bouwbe drijf Huurdeman bv, terwijl gemeente werken de elektriciteitsvoorzieningen in eigen beheer uitvoerde en de centra le verwarmingsinstallatie aanpaste aan de nieuwe omstandigheden in sa menwerking met de firma Ouderdorp uit Baarn. Het schilderwerk werd ge daan door de firma Jansen uit Soest. Rondom het terrein werd ook een nieuw hekwerk geplaatst. Jammer is het te moeten constateren dat de jeugd het inmiddels gedeeltelijk alweer ver nield heeft. Nieuwe direkteur De nieuwe direkteur, de heer A. Ja cobs, was vijf jaar als hoofd algemeen beheer werkzaam bij de Provinciale Bibliotheek Centrale te IJsselstein. In die hoedanigheid „kende" hij de Soester bibliotheek omdat de admini stratie van deze plaatselijke voorzie ning al jaren in IJsselstein gevoerd wordt. De heer Jacobs is zelf geen biblio thecaris en in Soest belast met het algemeen management. Vorige week heeft de heer J. F. de Bruin [74] in Soesterberg afscheid genomen als plaatselijk marktmees ter. Hij is opgevolgd door de heer P. J. Tromp. Het afscheid ging niet onge merkt voorbij en zo bood wethouder drs. J. L. Menne namens het gemeente bestuur een enveloppe met inhoud aan. De standhouders bedachten de heer De Bruin met een radiotoestel. De heer De Bruin heeft er nu zestig jaar werken op zittenveertig jaar was hij bakker, als gevolg waarvan hij nog iedere morgen om zes uur wakker wordt; daarna werkte hij bij gas- en electriciteitsmaatschappijen om ten slotte op 57-jarige leeftijd in gemeente lijke dienst te komen. Hij was er incasseerder; een jaar ook deurwaarder en vanaf 1970 plaatsver vangend marktmeester in Soest om tenslotte in 1973 marktmeester te Soes terberg te worden. Hij regelde alles wat met de wekelijkse markt te maken had en kon het al die jaren uitstekend vinden met de marktkooplieden. Die betreurden zijn vertrek en boden hem een radio aan. Wethouder Menne vertolkte de dank van de gemeente en ook bij liet het niet bij woorden. Iedere vrijdagavond onbeperkt mosselbuffet bepaal uw keuze uit 4 soorten slechts 15,50 p.p. Iedere zaterdag en zondagavond onbeperkt fonduebuffet bepaal uw keuze uit 3 soorten, 5 soorten vlees, slechts 18,50 p.p. Iedere zondagmiddag panne koeken 5,-p.p. SOESTERBERQSESTRAAT188. SOESTDUINEN. 02155 -12739. Komende zaterdag organiseert de Soester Karnavalsvereniging de Narre Knol len wederom haar jaarlijkse Prinsénbal. Deze avond betekent de officiële ope ning van het komende karnavalsseizoen '80-'81. Naast het voorproefje op het grote karnaval eind februari, kent deze avond ook een officieel gedeelte. 'M DE HARRE KNOLLBi Op het prinsenbal worden namelijk de nieuwe Prins Karnaval met zijn adju danten officieel geïnstalleerd. Daar- -'rtciast' wordetr dë leden van de Raad van Elf aan het publiek voorgesteld en t.omprangen met de onderscheiding van de meüweTPrins. De avond begint om 20.30 uur en de naam van de Prins zal om plm. 21.30 uur bekend gemaakt worden. De muzi kale omlijsting van deze avond wordt verzorgd door de „Blue Cats" en de Eemlander Blaaskapel. De entree' is yoor jcdenyan fle Narre Knollen ""gratismaar ook "met-leden zijn yjin harte welkom op voorwaarde dat Zij aan de zaal lid worden van de vereniging. Het gehele gebeuren zal zich afspelen in Restaurant „Soester Natuurbad" te Soestduinen. Deze week: ln zijn vorige week gehouden politiek- café „Proest" heeft de fractie-voor zitter van Progressief Soest, Jan Vis ser, zijn tevredenheid betuigd over het optreden van de plaatselijke overheid waardoor de voorgenomen demonstra tie van de Nederlandse Volks Unie [NVU^kon worden voorkomen. Visser zei: Soest kan tevreden zijn. De manier waarop dit jaar de plaatselijke overheid ingreep bij een dreigende demonstratie van de N.V.U. verdient alle lof. Politie-commissaris Adema heeft zijn belofte („het zal nooit meer gebeuren") vorig jaar gedaan, volle dig waar gemaakt. Visser was vol lof over het correcte en snelle optreden van de Soester politie waardoor de botsing van fascisten en anti-fascisten voorkomen kon worden. Visser stelde verder vast dat door de bepalingen van de Algemene Verorde ning Soest makkelijk ingegrepen kon worden bij een betoging, die door de bevolking niet op prijs werd gesteld. Zeer tevreden was hij ook dat de burgemeester te voren de fractie-voor zitters over de op handen zijnde de monstratie had ingelicht. In „Proest" sprak die avond de lande lijk voorzitter van de PPR, de heer H. Verbeek, die eveneens zijn tevreden heid uitsprak voor het feit dat in Soest politiek en politie konden samenwer ken. Hij waarschuwde overigens voor fascisme „dat hier en daar steeds ^opnieuw de kop bp. steekt, al zal het nergens ooit meer een politieke meer- dorheid krijgen". „In dat verband "noemde hij ook hét afzetten tegen minderheden, zoals de buitenlandse werknemers. Hij weet een en ander aan de werkloosheid en de slechte economische situatie. A.N.W.B. TA/r T /"VCJ F.N.O.P ERKEND lT±« JLA.PÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 Met de wetenschap dat de door Cen traal Nederland voorgestelde wijzigin gen in het openbaar vervoer door Soest pas op 1 mei 1982 van kracht kunnen worden, hebben de leden van de ver- keerscommissie tijdens de vorige week gehouden vergadering alsnog gepoogd er voor de inwoners wat gunstiger routes uit te slepen. Het is hen in het geheel niet gelukt, want aan het slot van de ruim twee uur durende dis cussie kon worden vastgesteld dat Cen traal Nederland gedwongen is zich te houden aan het voor heel Nederland geldende Normeringssysteem Voor- zieningsnivo Streekvervoer (N.V.S.). Centraal Nederland, in de vergadering vertegenwoordigd door de heren Edel man en van Reenen, heeft in de nieuwe dienstregeling die op 1 mei 1982 in moet gaan, de lijn 71 (door Soest-Zuid en Overhees) geheel laten vervallen. Ter compensatie zal dan zowel de lijn 70 (Hilversum/Amersfoort) als de lijn 77 (Baarn/Amersfoort) langs de wijk Klaarwater (via de Nijverheidsweg) en langs de wijk Overhees (via Ko ningsweg en Weegbreestraat) geleid worden. Daardoor vervallen dan weer de bushaltes op de Beukenlaan en een groot deel van de Nieuweweg. De Heer Edelman zette vooraf uiteen dat na de overname van Tensen er nogal wat exploitatie problemen te voorschijn gekomen waren met o.a. te krappe rijtijden en niet nakomen van cao-voorwaarden. Daarbij had Cen traal Nederland dan ook nog te reke nen met de realiteit dat het Rijk minder geld voor het openbaar vervoer beschikbaar stelt, terwijl het aantal passagiers toeneemt. „Tot voor enkele jaren was dat precies andersom", aldus de heer Edelman, „nu moeten we toenemend vervoer verwerken met minder middelen". Hij stelde verder dat de busondernemin gen weliswaar de taak hebben zoveel mogelijk reizigers te vervoeren, maar dat men onder de huidige omstandig heden prioriteit moet geven aan druk ke lijnen. Dat gaat dan ten koste van minimum voorzieningen, die alleen een sociale funktie onderhouden. Voor hem stond het overigens nog niet vast dat de rijksverkeersinspectie de nu voorgestelde veranderingen zou goedkeuren. Overigens was het vol gens hem niet ondenkbaar dat in de toekomst de diensten op Amersfoort en Hilversum met een hógere frequentie gereden zouden kunnen worden. Bij de commissieleden was er achteraf toch vel sprake van enige tevreden heid, omdat men begrip had voor het feit dat Centraal Nederland met han den en voeten gebonden was aan het normèringssysteem. Maar voor het zover was werden een groot aantal vragen gesteld. Zo wilde de hear Van Poppelen (CDA) Beuken laan en Nieuweweg in ieder geval door één bus aangedaan zien. Dat kon niet, want dat betekende dan een uurdienst voor de wijken Overhees en Smitsveen, die straks met een halfuurdienst be diend worden in het nieuwe schema. Verder vond de heer Van Poppelen dat de bus, welke via de Stadhouderslaan en de Van Weedestraat naar het Nieu- werhoekplein rijdt, via de Noorderweg en Insp. Schreuderlaan omgeleid moest worden ten behoeve van school kinderen. En tenslotte informeerde de heer Van Poppelen naar de mogelijk heid van het laten rijden van kleine buurtbusjes. De gemeente zou volgens de heer Edelman die exploitatie zelf ter hand kunnen nemen, maar hij voorzag grote financiële problemen, vooral in de personele sector. De heer G. Stam (CDA) vond het onverantwoord de lijnen 70 en 72 beide door de Nieuwstraat te laten rijden; de straat was er niet geschikt voor. Stam stelde voor lijn 72 via het Nassauplant- soen naar de Dalweg te leiden. De heer Nuijten (PS) wilde de lijnen 70 en 72 de hele Koningsweg af laten rijden en dan via de Eigendomweg naar de Nieuweweg, een suggestie die overgenomen werd door de heer Beijen (WD). Beijen wilde dan wel over- steekvoorzieningen op de Koningsweg. De heer F. Kingma (PvdA) noemde de Koningsweg „de Grote barrière" voor Overhees met relatief weinig aan sluitende wegen voor Overhees 1. King ma wilde de beide bussen over de Nieuwstraat handhaven (de best mogelijke voorziening voor de wijk 't Hart). Kingma bracht verder de ver plaatsing van het busstation Soest- Zuid ter sprake (wel bespreekbaar voor C.N. maar liever niet) en de busverbinding met Soesterberg. De heer Beijen (WD) stelde voor één buslijn in Amersfoort over de Amster- damseweg te leiden ten gerieve van de bewoners van Overhees. („Dat zal u door de Soester middenstanders in dank worden afgenomen", reageerde de heer Kingma). Mevrouw Allard (D'66) tenslotte infor meerde naar het al dan niet gebruik maken van het 2%-budget voor bus diensten door nieuwe wijken. Daar zou mogelijk, zo zei de heer Edelman, gebruik van gemaakt kunnen worden bij de verdere afbouw van Overhees. Gewezen werd nog op de rij-problemen voor de buschauffeurs op de Eigen domweg bij de aansluiting op de Nieu weweg. Verlegging van de route via de Smits- weg zou stuiten op het bezwaar van de daar gevestigde scholen en omleiding vanaf de Veenbesstraat via de Vale riaanstraat over de Weegbreestraat en terug naar de Smitsweg, zou proble men geven in verband met de wekelijk se markt. Duidelijk werd ook dat als norm voor een halfuurdienst uitgegaan wordt van gemiddeld 24 passagiers per rit c.q. 1000 per dag en bij een uurdienst van acht passagiers per rit c.q. 300 per dag. Ook het plan Goote (ex-raadslid voor de PvdA) kwam aan de orde. Centraal Nederland had het bestudeerd, maar het was niet haalbaar vanwege de kosten en zou niet voldoen aan het nor meringssysteem. Resumerend sloot de burgemeester de discussie af met vast te stellen dat men met het haalbare tevreden kon zijn. •Het overleg wordt voortgezet en de commissie zal van de resultaten op de hoogte gehouden worden. Bakkerij Rademaker B.V. 20494 Administratief medewerker (m/v) Accountantskantoor Bosman B.V. 21909 Assistent-accountant Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Drukkerij Atlas B.V. 14751 Admin. kracht (vrl. niet-parttime) Chemco Inc. 19844 tst. 150 of Bedieningsassistent afd. verwerking m/v 138 Techn. adviseur reproductiefotografie Branson Europe B.V. 15551 Monteur (mechanisch) Restaurant Darthuizen 13807 Jongeman voor Bediening B.V. Neder!. Kunsttof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Machinevoerder Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Voor de bewoners vormt het verkeers lawaai van de Amersfoortsestraat, het lawaai van de oefenterreinen en het lawaai van de stijgende en dalende vliegtuigen een behoorlijk grote belas ting. Bij het inrichten van een cross terrein op De Stompert zou de betrek kelijke rust in het weekend ook ver stoord worden. Tenslotte zou bij een permanent inrich ten van een crossterrein op De Stom pert een Hinderwetvergunning ver leend moeten worden. Het is dan ech ter maar de vraag of aan een derge lijke verguning dusdanige voorwaar den kunnen worden verbonden dat de overlast voor de omgeving tot een aanvaardbaar niveau kan worden ge bracht. Het college van burgemeester en wet houders heeft gedeputeerde staten van de provincie Utrecht laten weten dat het geen medewerking kan verlenen aan de inrichting van een terrein voor weekendrecreatie op de Stompert en ook niet aan het inrichten van een crossterrein dat een regionale funktie moet krijgen. Het beleid van de gemeenteraad is er sedert jaren op gericht om de verblijfs- recreatie in het gebied rondom De Stompert te weren. Zo heeft de ge meenteraad op 28 september 1977 bij gedeputeerde staten een bezwaar schrift ingediend tegen het streekplan Utrecht-oost. De raad schreef hierbij „In elk geval maken wij ernstig be zwaar tegen de gedachte in het gebied (De Stompert, Vlasakkers) op beperk te schaal gelegenheid te geven voor weekendrecreatie in tent of caravan, omdat dit een stap is naar het tot stand komen van een of meer permanente kampeerterreinen". Het beleid van de gemeenteraad is sedertdien niet gewij zigd. Ten aanzien van het eventueel inrich ten van een crossterrein merkt het college op dat het gebied De Stompert in het bestemmingsplan Landelijk Ge bied (nieuw) de bestemming heeft van Natuurgebied, zóne voor militaire oefenterrein voor het houden van mili taire oefeningen. De gebruiksvoor schriften staan het gebruik van het terrein als crossterrein niet toe. Ver der ligt op korte afstand van het oefenterrein de bebouwing langs de Amersfoortsestraat in Soesterberg.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5