Soest heeft weer wat 5 december-pakjesfestival van Soester Middenstand Elf vragen voor insprekers Dalwegplan Z» gezien... a m I 3.50 11.40 Soester Middenstanders vervolgen de Sint Nicolaas-aktie met een Kerst-aktie Fietsmobiel „Busstations - pakj esf estival" Stuurgroep energiebesparing komt met voorstellen nA"»cr* St. Nicolaas komt zaterdag in Soest Perssinaasappelen UNIEKAAS HEINEKEN BIER Boerenmetworst HAMLAPPEN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Woensdag 12 november 1980 SOESTER 59e jaargang no 12 COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Söest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Verschijnt iedere woensdag Bij de navolgende adressen kunt u vanaf morgen, donderdag 13 novem ber tot en met zaterdag 6 december, uw deeinameformulier inleveren. Slijterij v.d. Linden Burgemeester Grothestraat. Middelman Mode Van Weedestraat. Electrotechnisch Bedrijf v. Schalkwijk Steenhof f straat. Banketbakkerij Dogterom Torenstraat. Supermarkt Van Dam Wiardi Beckmanstraat onder Honsbergen. Centra's Supermarkt Soesterbergsestraat. Supermarkt J. Reehorst Soesterbergsestraat. Bakkerij Wim Rademaker Laanstraat 31. Fa. Frank Koninginnelaan. Smitshof. Meer dan ooit is de gezamenlijke Soester Middenstand er van doordrongen dat men alleen samen een zakelijke vuist kan maken om met redelijke kansen op sukses dreigende omzetda lingen het hoofd te bieden. De verminderde koopkracht van het winkelende publiek heeft zijn uitwerking ook in Soest niet ge mist. Vanaf morgen tot aan eind december luidt de onuitge sproken opdracht voor iedere Soester winkelier dan ook: ALLE HENS AAN DEK. Men wil in grote en kleine winkelcentra, met en zonder parkeerproblemen, oude en nieuwe Soester klanten nog eens met de winterse neuzen op de feiten drukken. De Soester zakenwereld heeft geïnvesteerd en zal dit blijven doen teneinde af te rekenen met het al lang achterhaalde sprookje dat Soest de kijkende en kopende klanten in de komen de feestweken minder te bieden zou hebben dan de middenstand in de randsteden. Dat daarbij zeer scherp is ge let op een concurrerende prijs stelling zal u in de komende weken in advertenties van de Soester Courant en uiteraard in Soester winkels en bedrij ven duidelijk worden. ALLE HENS AAN DEK houdt tevens in dat er op andere wijze, en wel op een zeer spe ciale manier, aan klantenbin ding zal worden gedaan. Fees telijke etalages, fonkelende verlichting omlijsten in 1980 de nieuwe actie van de gezamen lijke Soester Middenstand die onder de titel PAKJESFES TIVAL 1980" wordt gepresen teerd. Waar draait het in deze van donderdag 13 november tot en met zaterdag 6 december du rende actie om? Kort en goed komt het hier op neer. Tijdens de aktieperiode ont vangt iedereen van de deelne mende winkeliers herkenbaar aan een gele raamsticker) voor iedere bestede 10 gulden een zegel. Er zijn vijf zegels uit gebracht die elk twee of drie letters van het woord PAK JESFESTIVAL bevatten. Geen zorg en angst dat u er niet in zou slagen het woord PAKJES FESTIVAL compleet in uw be zit te krijgen. Bij aankoop voor een bedrag van 50,- ineens heeft u de verzameling letters en woorden die op PAKJESFES TIVAL uitkomen reeds in uw bezit. Is er sprake van wat gespreider aankopen dan is het in theorie, denkbaar dat het ma ken van het woord PAKJES- FESTIVAL iets meer moeite en vooral vindingrijkheid vraagt. Tien tegen een dat fa milie en kennissen, die onver hoopt met dezelfde problemen zouden kunnen zitten, best een ruilt je met u willen maken. De vijf zegels die het woord PAKJESFESTIVAL vormen dienen op een deelnamefor mulier, verkrijgbaar bi> elke deelnemende winkelier, te wor den geplakt. Op uw formulier ook uw naam en adres invul len en dan maar wachten op de avond van de 16e december. Die dag zal notaris M. A. van Veeren in café-restaurant Darthuizen) voor die gelegen heid door de eigenaar-Sinter klaas gratis ter beschikking gesteld, de prijzentrekking verrichten. Op 24 december zal in de Soes ter Courant het resultaat van de trekking door publicering van een trekkingslijst, bekend worden gemaakt. PAKJESFESTIVAL, wat doet een mens er mee? Nou dat kan best nog eèns mee vallen. Bijna tienduizend gul den waardebonnen, te besteden bij de aan deze PAKJE SFES- TIVAL-deelnemende winke liers, liggen er op u te wach ten. Wie op een van de vele kansen aanspraak wil maken vindt in alle delen van Soest grote bus sen opgesteld die tot de dag van de trekking uw deelname formulieren in ontvangst en be waring zullen nemen. En wanneer al die Soester in spanningen u toch nog doen twijfelen of het elders niet be ter winkelen is, dan deze op merking: heeft u de kilome- terprijs van uw auto wel eens berekend wanneer u zoge naamd buiten Soest uw inkopen doet? Kan best zijn dat u er voordeel aan heeft, maar dan loopt uw wagen kennelijk óp spuitwater en .mist u het Soesr ter PAKJESFESTIVAL en een kans op grote en kleine prijzen. Direct na St. Nicolaas zal de aktie ,,Pakjesfestival" met een daaraan verbonden nieuwe prijzenpot worden vervolgd tot Kerstmis. De dan bij het publiek overbekende aktie gaat heten Pakjesfestival II en ondergaat geen wijziging. De plakzegels zullen een andere kleur hebben en iets van formaat verschillen. In onze volgende nummers houden wij u met verdere bijzonderheden op de hoogte. Na bijna een jaar werken is de door de raad vorig jaar december gevraag de nota energiebesparing door de ge lijknamige stuurgroep uitgebracht. Daarin komt de groep met een aantal concrete voorstellen: 1. Het opzetten van een energie-regi stratie-systeem (opzet en uitvoering over te laten aan het gas- en cai- bedrijf); 2. Aan de werkgroep „bestaande open bare gebouwen" vragen na te gaan of het aanbrengen van thermische isola tie in alle gemeentelijke gebouwen (óók in niet-gemeentelijke scholen) kan worden opgezet; 3. Verder onderzoek naar besparings maatregelen in gemèèntéipke gebou wen; H Via de gemeentelijke huis-aan-huis- folder „Op 't Hoogt" kunnen alle inwo ners van Soest inspreken bij het zoge noemde „Dalweg-plan". Dit plan voor ziet in eerste instantie in de bouw van een nieuw politiebureau en een nieuw gemeentehuis. Er is voorlopig alleen te praten over de structuurschets, dat wil zeggen over de planologische inrich ting. Door beantwoording van elf vra gen kan men kenbaar maken hoe men over deze „schets" denkt. Er is een informatieavond op maandag 17 no vember a.s.: uitsluitend informatie, géén discussie. Die discussie kan ge voerd worden op 10 december, wan neer het resultaat van de inspraak [de vragenformulieren moeten 24 novem ber binnen zijn] bekend zijn. „Inspraak is een verworven goed waarvan vaak maar in beperkte mate gebruik wordt gemaakt. En dat is jammer, want de inspraak geeft de burger juist de gelegenheid mee te denken over zijn eigen omgeving", aldus de inleiding in de voorlichtings folder. In de structuurschets zijn een aantal mogelijkheden aangedragen voor de invulling van het gebied dat omsloten wordt door de Beukenlaan, de Molen straat, de Verlengde Talmalaan en de Soesterengweg. In dit gebied liggen alléén de plaatsen voor het gemeente huis en het politiebureau vast. Dat is dan in het gebied dat Dalweg-Noord genoemd wordt. Met Dalweg-Zuid wordt het gebied bedoeld dat aan de Molenstraat grenst. In Dalweg-noord ligt de sporthal en verder kan er dan nog gestoeid worden met de vraag of er buiten gemeente huis en politiebureau (aan een plein tje), woningen moeten komen (aan de kant van de Verl. Talmalaan) en of het pleintje opgesierd moet worden met bijvoorbeeld een café, een hotel/ restaurant, kiosk enz. Voor Dalweg-zuid zijn de mogelijkhe den: onbebouwd laten, woningbouw, gedeeltelijk woningbouw eventueel dan met sportzaal. De vragen zijn opgesteld met mede werking van de Stichting Hilversumse Gemeenschap, dezelfde stichting die zich ook met de winkelplanning in Soest heeft bezig gehouden. Deze stich ting zal de inspraak begeleiden en ook rechtstreeks rapporteren aan de leden van de gemeenteraad. De structuurschets is gemaakt door een werkgroep waarin zitting hebben prof. J. Sterenberg (57), hoogleraar aan de Technische Hogeschool en in Soest geen onbekende want zijn stede bouwkundig bureau uit Ter Apel verde digde indertijd het befaamde Centrum plan; de Soester architect G. Duêr- meijer (50), de architect van het nieu we gemeentehuis; de heer R. Bokhorst van het gelijknamige architecten bureau en ontwerper van het nieuwe politiebureau; de landschapsarchitect R. Pieterse (38) en de beeldend kunste naar Cyril Lixemberg (48). Duêr- meijer heeft in de heer D. Messing een plaatsvervanger en prof. Sterenberg wordt geassisteerd door de heer A. Argun. Deze beide laatste genoemde heren hebben ook zitting in de werk groep. Dan is er nog een stuurgroep onder voorzitterschap van de burgemeester waarin namens het bureau Beren schot de heer L. M. Kramer zitting heeft in verband met de kredietbewa king. In deze stuurgroep zitten ook weer prof. Sterenberg en de architec ten Duërmeijer en Bokhorst; verder o.a. wethouder Hoekstra, politie commissaris Adema en de directeur van gemeentewerken ir. Dubbeldam. De gemeenteraad heeft voeling met het geheel via een beleidsgroep waarin naast de burgemeester en wethouder Hoekstra o.a. de raadsleden Gerth, Kingma, Nuijten, Oldenboom en On- derdelinden zitting hebben. Discussie De structuurschets staat voor de in woners van Soest ter discussie op woensdag 10 december in de zaal van de brandweerkazerne. Zo nodig zal daar nóg een avond extra beschikbaar voor zijn. Ook op 20 januari, wanneer de schets in de openbare vergadering van de com missie ruimtelijke ordening behandeld wordt, kan men bij het begin van de vergadering, nogeens zijn mening ken baar maken. De gemeenteraad behandelt de struc tuurschets in de vergadering die op donderdag 19 februari gehouden wordt, (abusievelijk staat in de voorlichtings folder maartdag 16 februari). De dan vast te stellen schets heeft weliswaar geen rechtskracht, maar wordt voor de gemeenteraad wél uit gangspunt voor het opstellen van het bestemmingsplan Dalweg. y^RLE^GD 7 t/m 17 t/m V 50 meter molenstraat plan albert-cuyplaan groot engendaal bestaande woning met erf stortgat beukenbosje sporthal beukendal parkeerplaats beukendal gebied dalweg-noord gebied dalweg-zuid de praatpaal l.t.s. eemland bestaande bebouwing waardevolle bomen wegen fiets- en wandelpaden hoogtelijnen in meters n.a.p.) dwarsdoorsneden (zie kaart nr. 2) schaal KAART NR. 1 "INVENTARISATIE" 4. Bij alle ambtenaren het energie- bewust-zijn verhogen; 5. Aan de werkgroep „openbare ver lichting" verzoeken of de toepassing van natriumlampen kan worden uit gebreid; 6. In gemeentelijke (nieuw)bouwplan nen de energie-besparingsmogelijk heden steeds afzonderlijk vermelden 7. Bij daarvoor in aanmerking komen de ontwerpen van bestemmingsplan- nende energie-rapportage toevoegen; 8. Medewerking verlenen aan de toe passing van warmtepompen en aan het gebhuik van zonne-energie 9. Het gebruik van de fiets stimule ren door het nemen van daartoe ge- eigendamaatregelen. Topverbruikers Bij de nota is een overzicht gevoegd van het energieverbruik in de onder scheiden gemeentegebouwen. Vorig jaar was wat het gas betreft de Ivo-Mavo aan de Valeriaanstraat met 91.870 m3 topverbruiker. Met 88.608 m3 was het kantoor van gemeen tewerken aan de Lange Brinkweg een goede tweede en de brandweerkazerne met 83.453 m3 een mooie derde. Bij het electriciteitsverbruik kwam gemeentewerken op de eerste plaats met 106.325 kWh. De politie staat hier op de tweede plaats met 100.210 kWh. De politie verbruikte in dat jaar slechts 34.302 m3 gas, maar wel 13.746 liter olie. Op de derde plaats wat het electri citeitsverbruik betreft stond vorig jaar de openbare school aan de Wil- laertstraat met 54.174 kWh. De ge meentesecretarie zat daar met 52.878 kWh vlak achter. De brandweer komt hier slechts tot 34.053 kWh. en afname die door de eerder genoemde Ivo-Mavo ver wordt overtroffen: 44.780 kWh. Het gasverbruik van het openlucht- bad slaat met 200.000 m3 alles, ter wijl een electriciteitsverbruik van 85.000 kWh. er ook mag zijn. Bij het overdekte bad (De Turf) was het gas verbruik 160.000 m3 en het electrici teitsverbruik 170.000 kWh. Wat betreft het openluchtbad is als be sparende maatregel ingevoerd dat de seizoentijden veranderd zullen wor den; bepaalde bassins tijdens de op- warmperiode zullen worden afgedekt en dat een adviesbureau zal worden ingeschakeld om te onderzoeken welke verwarmings- en energievoorzienings systemen kunnen worden toegepast. GEKARDPAUL Hem op de fiets voorbijrijdend wilde ik iets van hallo" zeg genmaar tot mijn niet gerin ge verbazing sprak de mij be kende collega-wielrijder: „Hier c.q. kanaaltje 14. Is er iemand staande bij?" Ik keek hem van opzij eens diep in de ogen en zei enigs zins bezorgd: „Is er iets?" „Een ogenblik, hoor. Dit is mijn fietsmobielzei hij alsof dat alles onmiddellijk verdui delijkte en tegelijk hoorde ik uit één of ander kastje iemand „stand by" zeggen. „Zoek jij effe een schoon ka naaltje op?". „Kappa" zei het kastje weer. „Praat jij met de radio?" vroeg ik belangstellend. „Kanaaltje 17" zei de radio, waarop mijn medefietser heel professioneel reageerde met „stand by". Direkt daarop raakte hij duide lijk even in de war en vergat bijna de bocht te nemen toen een boze metalen stem uit het kastje schalde: Wat mot dat nou weer op mijn kanaaltje?Hé „Nightflash zit jij d'r weer doorheen te tokke len? Oprotten!" „Ja, ja, sorry hoor. Ik ben al weg". „Heb je dat nog nooit gezien?" vroeg hij mij tussen de bedrij ven door. Dit is nou zo'n bakkie, weet je wel. Vroeger mocht het niet, maar nu kan ik via de 27MC- band andere jongens oproepen en dan kletsen we wat over... Met zijn ene hand aan het stuur had hij met de andere intussen aan allerlei knoppen zitten rommelen en kon zijn zin blijk baar niet afmaken, want hij toeterde schijnbaar zonder eni ge aanleiding in een microfoon tje: „C.Q. kanaaltje 14, mijn col is NightflashIk luister en roep op kanaaltje 14. Brekie, brekie". Hij koerste met zijn fietsmo biel het tuinpad in, maar ik verstond nog zoiets als: Okay, hier „Cathweazle". Staande bij. Mot ik effe een schoon kanaaltje opzoeken? Toen hij op zijn beurt „Okay genomenzei, wilde ik er toch even het mijne van hebben, dus sjeesde ik hem achterna en vroeg wat dat nou weer be tekende. Hij trok een bedenke lijk gezicht en zei: „Ja, dat kan ik eigenlijk niet uitleggen, maar het is net zo iets als honderd procentjes of zo. Begrijp je?" Ik zei dat zulks niet het geval was en dat ik het allemaal knap ingewikkeld vond. Met de trein van 13.30 uur arriveert St. Nicolaas a.s. zaterdag op het station Soest-Zuid. Na verwelkoming volgt de rit naar het gemeentehuis via de Eikenlaan, Soesterbergsestraat, Korte Ossendam, Ossendamweg, Nieuwe- weg, Eigendomweg, Weegbreestraat, langs het winkelcentrum Smitshof naar de Dalweg, Beukenlaan, Beetz- laan, Koninginnelaan, Burgemeester Grothestraat en Van Weedestraat. Op het bordes van het gemeentehuis wordt hij ontvangen door burgemeester Scholten. ALLEEN DONDERDAG SPAANSE 15 stuks, nu Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG BELEGEN KILO, van 12.20 voor GEHELE WEEK KRAT a 24 FLESJES van 13.49 voor slechts ALLEEN DONDERDAG Ring (ongerookt) van 3.65 voör ALLEEN DONDERDAG MAGERE KILO, van 14.50 voor (Athaalpnjs) Zie onze advertentie

Soester Courant | 1980 | | pagina 1