Uitbreiding Renault 20-serie met nieuw topmodel; de Renault 20 TX Twee nieuwe versies van de Ford Fiesta groei eü bloei «j» R5r Hang- en plakspul in auto belemmert kijk op verkeer Groei en Bloei met Hydrocultuur' Lezing van de Biologische Tuinbouw vereniging Het Nut Meningen van Lezers Mr. Van Rhijn voorzitter van de huurcommissies in Utrecht en Amersfoort Problemen bij Howson Algraphy Hond doodgereden Beschonken bromfietser Glaasje op... Geslaagde verkoopmiddag „Groot Engendaal" Drie inbraken in één klap BROEKEN Parklaanbuurt Agenda Soester gemeenschap Zwembad Saul j Grande ■ola iska 26 27 «SR Vijf jaar na het uitbrengen van de Renault «n functionele automobielen in de hogere klasJ hoiï? *o Van een serie eerste belangrijke wijzigingen ondergaan nè™ -e,??e Re"ault 20 en 30 hun moiiik He vniipHiim wijzigingen betreffen voorna- melijk de volledig restyling van het interieur aanzien van de besturing en wegligging. en een aantal modificaties ten Het nieuwe dashboard, de nieuw ont worpen stoelen en bekleding mét daar bij de gewijzigde inrichting van het interieur, beantwoorden beter aan de huidige smaak van de automobilist en staan bovendien meer in overeenstem ming met het uiterlijk en prestatie niveau van de Renault 20 en 30. Tevens is de Renault 20-serie uitge breid met het nieuwe topmodel, de Renault 20 TX. Een model dat zich in de eerste plaats onderscheidt door de nieuwe 2,2 liter motor en de luxueuze uitrusting. MeL de komst van de Re nault 20 TX zijn de Renaults 30 TS en 30 TS Automatic komen te vervallen. De 1981 serie van de Renault 20 en 30 ziet er als volgt uit: - Renault 20 TL 1647 cm3 20 LS enTS*(*+ Aut.1995 cm3 20 TD en GTD 2068 cm3 (dieselmotor) 20 TX en Automatic2165 cm3 30 TX en Automatic2664 cm3. Restyling interieur: - nieuw dashboard ontwerp, in twee kleuren uitgevoerd. - instrumentenpaneel in Fuego stijl. - nieuwe middenconsole, onder een kleine hoek naar de bestuurder ge richt. functionele indeling van dashboard en bedieningsorganen. -verlichte schakelaars (druktoetsen). - verbeterd ventilatiesysteem, aparte zijruitontwaseming. - diverse bergruimten. - niewue deurpanelen en armsteunen. - gecombineerde schakelaar voor ver lichting, richtingaanwijzers en claxon. - nieuw ontworpen stoelen en achter- bank. - - - - aangepaste stoelbekleding, tapijt en hèmelbekleding in nieuwe kléuren. - gecapitonneerd 2-spakig stuurwiel. Drie uitrustingsniveaus Op het gebied van de uitrusting zijn er drie niveaus te onderscheiden, i. Het eerste wordt gevormd door de 20 TL, 20 LS en de 20 TD. Deze typen zijn standaard voorzien van onder meer: luidsprekerroosters in de portieren, instrumentenpaneel uit de Fuego TL, verstelbare ventilatie-opening met aparte zijruit- ontwaseming, klokje, draaiknop voor koplamphoogteverstel- ling, armsteun op de achterbank, vel gen van het type R 20 TD. achterruit- verwarming, verlichte asbak en aan steker, in middenconsole, mistachter- licht. Een 5-versneIlingsbak is standaard op de Renault 20 TD (optie 20 LS), terwijl de 20 LS standaard uitgerust is met een gelaagde voorruit. II. Het tweede uitrustingsniveau (Re nault 20 TS. TX en 20 GTD) biedt daarbij o.a. ruitewisser met pantograaf (voor een groter wisbereik), van binnenuit ver stelbare buitenspiegel, gelaagde voor ruit, stuurbekrachtiging, hoofdsteunen voor en achter (niet TS), intervalscha- kelaar, voorbereide radio-inbouw (an tenne, bedrading en motorontsto- ring), electrische bediende zijruiten vóór, electromagnetische portier vergrendeling, vijf-versnellingsbak, velgen van het type 20 GTD, instru mentenpaneel van Fuego GTS met toe ren teller en oliepeilmeter geen toe- renteller op 20 GTD), zonwerend glas op de 20 TX. Lichtmetalen velgen en Michelin TRX banden zijn als optie te verkrijgen op de Renault 20 TX. III. Het derde uitrustingsniveau is alleen bestemd voor de Renault 30 TX, die behalve van al het bovenstaande, is voorzien van nieuw gestyleerde bum pers die tot aan de wielkasten doorlo pen, en een nieuwe grille heeft gekre- gen^pet dubbele koplampen. Verder is^ de Rênault 30 TX uitgerust met o.a.-: een met leervbekie§dstuurwiel, arm-" steun" tussen de" voorstoelen niet" op- bergmogelijkheid, electromagnetische vergrendeling van de achterklep en benzinedeksel, digitale klok, sigaren aansteker voor achterpassagiers, con trole-instrument voor de parkeer-, nummerplaat-, remlichten en niet goed gesloten portieren. De Renault 30 TX is voorzien van zonwerend glas en uitgerust met licht metalen velgen met.Michelin TRX- banden. Renault 20 TX De Renault 20 TX is uitgerust met een nieuwe 2,2 liter motor. Deze motor is afgeleid van de 2-liter motor van de 20 LS en TS. Met het op de markt brengen van de Renault 20 TX voldoet Renault aan de op dit niveau bestaande behoef te aan: meer vermogen - grotere souplesse - meer comfort en geruisloosheid - meer rijplezier en bovenal: een lager verbruik. Door een vergroting van de slag met 7 mm werd de cilinderinhoud opgevoerd tot 2165 cm3. Speciale voorzieningen werden getroffen aan: motorblok, ci linderbussen en zuigers, drijfstangen, vliegwiel, koppeling, cilinderkop, dis tributie en uitlaatspruitstuk. Technische wijzigingen aan 20 en 30 gamma - montage van de nieuwe voortrein met negatieve stuurstraal op de Renaults 20 TL, 20 LS en TS, zoals reeds op de Renault 20 TD en GTD wordt toege past. - diagonaal gescheiden remsysteem op de 20 LS en TS. - stuurbekrachtiging, overgenomen van de 20 GTD. Stuurbekrachtiging standaard op Renault 20 TS, 20 GTD, 20 TX en 30 TX. - de Renault 20 TX en 30 TX werden voorzien van een iets straffere vering, zowel voor als achter, evenals dikkere stabilisatorstangen. Ook werd hierbij de wielgeometrie aangepast. - toepassing van een geïntegreerde electronische ontsteking op de typen 20 LS. 20 TS. 20 TX (en 30 TX). Het Renault 20 en 30 gamma onderging 1 aak de-volgende mjz^gingeiv; - - de Renault 30_TX,:kreëg een nieuw systeem yóor eenfcompeijsatte van "dé stand van de lichtBündéls Tijdens snél optrekken en fors remmen. - toepassing van een econometer in de vorm van 3 controlelampjes met ver schillende kleuren op de Renaults 20 TL en LS om de bestuurder te helpen het benzineverbruik zo laag mogelijk te houden. Onlangs is mr. G. van Rhijn benoemd tot voorzitter van de huurcommissies voor de ressorten Utrecht en Amers foort. Hij is de opvolger van de part time voorzitter, die tot voor kort de huurcommissie leidde. De nieuwe pro fessionele voorzitter is bij Koninklijk Besluit voor zes jaar benoemd. De huurcommissies doen uitspraken over geschillen tussen huurders en verhuur ders over de huurprijs en bijkomende kosten. De heer Van Rhijn is 36 jaar. Na zijn studie publiek recht aan de Rijks Universiteit Leiden is hij in dienst getreden bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Den Haag. De laatste vijf jaar was hij secretaris van de directie van de V.N.G. Bij problemen of vragen over huur en verhuur kan men zich het beste wen den tot het secretariaat van de huur commissies, Drieharingstraat 26, 'Utrecht, tel. 030-333513. Sinds enige tijd is in het bedrijf Howson Algraphy aan de Koningsweg, dat toeleveringsprodukten vervaar digt voor de grafische industrie, één van de twee produktiemachines stop gezet. Aanvankelijk zou dat, volgens een mededeling van de directie aan het personeel, tot woensdag 19 novem ber zijn, maar de machine is nog steeds niet opgestart. De ondernemingsraad heeft nu tegen de directie een kort geding aangespan nen dat maandagmiddag diende voor de president van de arrondissements rechtbank te Utrecht. De uitspraak is op vrijdag 21 november. In de nacht van zondag op maandag kreeg een 19-jarige autobestuurder op de Beukenlaan plotseling twee honden voor zijn auto. Het ene dier overleefde de botsing niet; het andere werd door een toevallig passerende dierenarts geholpen. De auto werd zwaar bescha digd de eigenaars van de honden zijn bekend. Van steeds meer personenauto's vrachtw agens worden de ruiten volgeplakt met stickers. Maar ook mini-shirts van voetbalclubs, voetbalschoentjes, poppetjes, vlaggetjes en vaantjes achter de autoramen zijn in opmars. Er hangt zelfs lingerie te bengelen achter het glas. „Het werkt allemaal zichtbelemmerend voor de bestuurder. Een medeweggebruikers worden er door afgeleid", aldus de .Algemene Verkeersdienst der Rijkspolitie tegenover Mens en Verkeer-Actueel, een uitgave van Veilig Verkeer Nederland. „Neem nu het uit Amerika overge waaide idee van dat zonwerende spul over de volle breedte van de achter ruit. Er staan allerlei afbeeldingen op - tijgers, soms hele landschappen met meertjes en bospartijen. Van binnenuit kan je er doorheen kijken, dat wel. Maar voor iemand die er achter rijdt of bezig is in te halen, is een dergelijk plaatje een blikvanger. Hij let dan even niet op het verkeer en dat kan minder prettig aflopen", brengt de Algemene Verkeersdienst naar voren. Ford brengt twee speciale versies van de populaire Fiesta serie op de Neder landse markt, en wel de Fiesta „Super sport" en de Fiesta „Festival". De Fiesta Supefsjxjrt Dé Fiesta Supersport is een-superspdr- .tievè aanvulling op de reeds bestaan'de „S" serie en is verkrijgbaar met een 1.1 en een 1.3 liter motor. Tot de stan daarduitrusting behoren lichtmetalen RS velgen incl. reservewiel185/60 x 13 sk radiaalbanden, uitgebouwde wielkasten, vóór- en achterspoiler, een in de kleur van de carrosserie gespoten grille, Ghia stoelen, zwart gespoten benzinetankdop, speciale sierstrepen op de zijkanten van de carrosserie, halogeen vèrstralers, bumperbescher mers en een wls/was-installatie op de j£t£erruit, - De nie(iwe'"8iïpéj:sport kan m vier ^'er5p^lle^dé"T)ugeflkleuy^ ^geleverd wo rel en,1 waaronder eéh^ëtaauaft:" Fiesta Festival De Fiesta Festival is gebaseerd op de Fiesta Custom en is leverbaar met een 957 cm3 en een 1117 cm3 motor. De Festival is uitgerust met rembe- krachtiger. achterruitverwarming, een elektrische ruitesproeier, inter- valschakelaar, 4b£" zwart gespoten stalen wielvelgen met wielsierringen. zwarte deurgrepen en bumpers, ver stelbare rugleuningen van de voorstoe- len.^apijtv^oerbedekking, speciale ,.Windsor"?r-stoelbekleding en twee kleurig^ sierstrepen op de zijkanten; varTtfê carFdSserie. Net zoals bij alle andere Fiesta's kunnen deze beide modellen geleverd worden met diverse extra-uitrustingen zoals een uitneembaar dak, getint glas, een stereo-geluidsinstallatie en een van binnenuit verstelbare buitenspie gel. Ongevallen „Daar komt nog wat anders bij. Veilig rijden is verder kijken dan naar de auto die vóór je rijdt. Maar als je door al dat plak- en hangspul niet meer door je voorligger heen kunt zien of van de wagens verderop de remlichten gaan branden, kan je dat „vooruitzien in het verkeer" wel vergeten". De Algemene Verkeersdienst stelt, dat de overgrote meerderheid van dikwijls toch ernstige ongevallen veelal wordt veroorzaakt door automobilisten die een moment afgeleid waren door iets bijzonders, of die even iets niet zagen doordat een sticker of ander ondoor zichtig voorwerp in de weg zat. Steeds iets nieuws DeAVD: „Deautoiszoontworpen.dat hij voor de bestuurder zicht naar alle kanten biedt. Daaraan moet je dan ook geen afbreuk doen door allerlei dingen op de ruiten te plakken of ervoor te hangen". „Het is onbegrijpelijk waarom de han del toch steeds weer met iets nieuws komt op het gebied van autoaccessoi- res die de waarneming van de autorij der beperken." Rommelig De handel in dat spul is voor een groot gedeelte gericht op het beroepsver voer. Vooral de slierten nationaliteits vlaggetjes achter de ruiten van vracht wagens en bestelauto's hebben aftrek. „Iedereen heeft er begrip voor dat chauffeurs die lange ritten maken, behoefte hebben aan een cabine die een beetje is opgesierd. Maar wat zie je soms? Dat het in de cabine zelf rom melig is. Touwen en allerlei andere zaken liggen er her en der verspreid". „In die gevallen, die - laten we dat wel even benadrukken - overigens niet re presentatief zijn, had de bestuurder beter zijn tijd kunnen besteden aan het opruimen van de cabine dan aan het ophangen van vlaggetjes", vindt de Al gemene Verkeersdienst der Rijkspoli tie. Voor de kinderen Behalve slierten vlaggetjes zie je ook massa's stickers. Als je de Gross- glocknerpas of Felbertauerntunnel in Oostenrijk passeert krijgt je een stic ker. Het is natuurlijk leuk die op je wagen te plakken, maar om dat nu iedere keer dat je er langs komt te doen, heeft geen enkele zin. Eén sticker is genoeg, geef de overige 99 maar aan de kinderen. Statussymbool „Langzamerhand ontstaat de indruk", zegt de Algemene Verkeersdienst, „dat men het een soort statussymbool vindt om zijn auto van stickers, vaan tjes en noem maar'op te voorzien. Maar.het zou prettiger zijn als iedere automobilist zijn status bewees door zijn uitzicht vanachter het stuur zo on beperkt mogelijk te houden". Weghalen dus die dingen. Een heel eenvoudige maatregel, zegt Veilig Ver keer Nederland. Veel eenvoudiger dan dat de politie moet gaan optreden tegen zichtbelemmerende toestanden. AFDELING SOEST Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Op dinsdag 25 nov. a.s. organiseert Groei en Bloei een avond waar U alles te weten kunt komen over Hydrocultuur: plantengroei op „water zonder aarde dus. Een specialistisch onderwerp, wat enkele jaren geleden onder amateurs nog weinig belangstelling genoot. Dat is langzamerhand aan het veranderen; in de beroepstuinbouw wordt de hydrocultuur steeds meer toegepast en ook by liefhebbers is er veel meer interesse. De voordelen van hydrocultuur voor beroepskwekers zijn o.a. de afwezig heid van grond in de kassen, waardoor zich geen bodemziekten meer kunnen ontwikkelen. Het steeds terugkerende probleem van grondontsmetting of grondvernieuwing is daarmee uit de wereld. Ook het gieten is niet meer nodig, wat een grote arbeidsbesparing betekent. Voor de liefhebber liggen de voordelen vooral in dit laatste: wie regelmatig met vakantie is hoeft zich met planten in hydro-potten geen zor gen meer te maken of alles nog wel in leven zal zijn als hij terugkomt. Ook mensen, die niet van verpotten houden of hun planten altijd weer om zeep brengen door te véél water te geven, zouden het eens met hydrocultuur kun nen proberen. Ook voor kantoor- en werkruimten is hydrocultuur duidelijk zeer aan te bevelen; daar is het bij schoonmaakwerkzaamheden nog een extra voordeel dat de hydrocultuur- bakken met planten veel lichter zijn dan de normale bakken met aarde. Hydrocultuur betekent natuurlijk niet, dat je van een willekeurige plant de wortels een beetje schoonspoelt en hem dan in een vaas met water zet, waar je misschien nog een theelepeltje kunst mest aan toevoegt. Voor hydrocultuur heb je speciale potten nodig. Deze bestaan uit een buitenpot met een waterniveau-meter en een binnenpot. In de binnenpot komen de wortels van de planten, aangevuld met gebakken kleikorrels. De binnenpot past precies in de buitenpot en de wortels van de planten komen maar gedeeltelijk in het water. Vrijwel alle soorten planten voelen zich thuis in hydrocultuur. U kunt gerust uitgaan van een plant die gewoon in een pot met aarde staat. Belangrijk is, dat de potgrond volledig wordt weggespoeld met lauw water. Doop de kluit eerst in een emmer met lauw water en friemel met de vingers zo veel mogelijk aarde weg; spoel daarna onder de lopende kraan alle restjes aarde weg. In de binnenpot komt nu eerst een laagje korrels van tot 4 cmdaarna de wortels en dan vult U de ruimte tussen de wortels op met korrels. Vervolgens goed nat maken met lauw water, om het houvast van de wortels te verbeteren. De onderpot wordt nu met lauw water gevuld; de eerste week blijft de plant alleen op water staan, daarna moet er een voedingsoplossing in, die van oplostabletten te maken is die zo te koop zijn. Als het vloeistof niveau zakt wordt uitsluitend water bijgevuld. Na 4 tot 6 weken moet de voedingsoplossing in de pot helemaal vernieuwd worden. Het restant van de oude oplossing moet dan uit de pot geheveld worden met behulp van een bij de pot geleverde hevel. Dat is dan alles wat U nog aan de planten moet doen. Zelfs cactussen en vetplanten doen het goed in hydrocultuur, al moet U de rusttijden van de planten wel aanhouden en ze in die tijd alleen op water houden en geen voeding geven. Dhr. R. D. Bruinsma, directeur van de firma Bruinsma Hydrocultuur te Aals meer. zal een grote hoeveelheid mate riaal meenemen om U de praktijk van oppotten en verzorgen te demonstre ren. U bent welkom in het Medisch Centrum, dinsdag 25 november om 20.00 uur. Toegang niet-leden 3.-. Vrijdagavond tegen middernacht werd op het Nieuwerhoekplein een 16-jarige bromfietser aangehouden. Hij reed op het trottoir rond en dan zonder verlich ting. De jongeman bleek niet alcohol vrij te zijn. In de nacht van maandag op dinsdag werd op de Van Weedestraat een auto mobiliste aangehouden, die opviel door bijzonder voorzichtig en langzaam nj den Zij bleek alcohol genuttigd te heb ben. De dame (ZT) weigerde de bloed- proef. De bewoners van het bejaardencen trum „Groot Engendaal" hebben op de druk bezochte middag veel van hun zelf gemaakte artikelen kunnen verko pen. Met deze opbrengst en die van de bazaar kan weer veel materiaal wor den gekocht voor het komend jaar. Iedereen en in het bijzonder zuster Schans en de Welfare-medewerksters komt dank toe voor het slagen van deze middag. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 36. 37, 60, 111, 125, 405 430, 458, 464, 501 en 712. Ze zijn bij „Groot Engendaal" af te haien. In een bedrijfshal van het transport bedrijf Roest, aan de Nijverheids- weg. hebben inbrekers een driedubbele slag geslagen. In het complex zijn ook Procar en Howson Algraphy gevestigd en alle drie de bedrijven kregen be zoek. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Eerst werd een gat in de buitenmuur gemaakt en daardoor kwam men bij Procar binnen! Kantoren en kasten werden doorzocht en de inhoud op de grond gegooid. Met een vorkheftruck werd daarna dwars door de muren naar de twee andere bedrijven gereden. Bij Roest werd de lading van drie vracht auto's doorzocht. De ravage is groot; wat er vermist wordt is nog niet exact bekend. ■aktie! diverse cord/denim 2 voor f70,- of 2 voor f 100,-. Diverse KINDERBROEKEN 2 voor f 70, Jeans/mode Nieuweweg 60 Soest WRANGLER - LOIS HONDENKAARTJE - Ik koop altijd een kinderkaartje als ik onze hond meeneem in de trein. Maar hoe zit het als ik een gezinskaart zou nemen? Antwoord. Bij enkele reizen maken de Ned. Spoorwegen verschil tussen een grote hond, waarvoor een kinder kaartje moet worden gekocht, en klei nere die in een mand of tasje reizen. Die laatste kunnen gratis worden mee genomen. Bij de NS-gezinskaarten en de NS-jaarkaarten mag altijd één hond gratis mee. Op donderdag 27 november a.s. zal Peter Ketel voor de Biologische Tuin bouw vereniging Het Nut een lezing houden in De Open Hof te Soest, aanvang 20.00 uur. Peter Ketel is de beheerder van het „Voorlichtingscentrum voor milieu vriendelijk tuinieren". „De Kemp haan" te Almere. Dit centrum, waar over tot op heden betrekkelijk weinig is gepubliceerd, is in het leven geroe pen door de Rijksdienst voor de IJssel- meer Polders. Men beschikt over een terrein waarop volgens 3 biologische methoden wordt gewerkt, n.1. met Compost, stalmest en mulch. Voor elke methode is er een jaar-rond-tuin en een zomertuin. Ook is er een zelfvoorzienende tuin, waaruit duidelijk wordt hoeveel vier kante meter grond men nodig heeft om zichzelf te voeden, hoofdzakelijk vlees loos. Hierop worden alle benodigde gewassen gekweekt waaronder ook koolzaad voor olie. Verder wordt ook aandacht besteed aan natuurlijke vij anden van schadelijke insecten. Over al deze zaken zal Peter Ketel spreken terwijl er eveneens gelegen heid zal zijn tot het stellen van vragen. Behalve de leden van de Biologische Tuinbouw vereniging zijn alle belang stellenden van harte welkom. De toe gang is vrij. Andermaal staat de Parklaanbuurt ter discussie. Niemand zal betwisten dat hier dringend reconstructie nodig is na het verwaarlozingsbeleid van de laat ste 10 jaar en laten we er dan ook blij om zijn dat het er nu eindelijk van gaat komen. Maar waarom er nu bungalows moeten komen langs de Engrand (naar ik aanneem: achter de huidige Parklaantuinen) ontgaat mij geheel. Dat kan (met al die leegstaande hui zen in de hogere prijsklassen) toch on mogelijk zijn om de woningnood te be strijden. En dat het landschap er daar beter van zal worden, zal toch wel nie mand willen beweren. Ik lees voorts dat men zal bekijken of de nog bestaande huizen in het plan in gepast kunnen worden. Moet ik daaruit begrijpen dat ze, als dat niet zo is, worden afgebroken? Dat zou toch een zeer slechte zaak zijn. Het plan dient zich te richten - zeker daar - naar de bestaande gegevens en niet omgekeerd. Het is planologie van de zestiger jaren om het plan te laten prevaleren over de buurt, de huizen en de mensen die daar wonen (waarbij het er niets toe doet of de huizen al dan niet gemeentelijk bezit zijn). Ik dacht dat we dat ook in Soest nu toch wel zo langzamerhand geleerd konden hebben. En dan een kantoorgebouw. Welke pla noloog bedacht heeft om in deze buurt, die zich daarvoor wel het allerlaatste leent, een kantoorgebouw neer te zetten, weet ik niet, maar de keuze had nauwelijks ongelukkiger kunnen zijn. Ik kan zo 10 plaatsen in Soest noemen waar het minder uit de toon zou val len dan in deze woonbuurt waarvan het eigen karakter wederom grondig verstoord dreigt te worden als de ge meentelijke plannen doorgaan. Laat men dan liever kijken naar wat de Werkgroep Soestér Eng (waarin o.a. de gemeente vertegenwoordigd is) t.a.v. de Parklaanbuurt voorstelt: géén bungalows langs de Eng, wél woningen vnl. tussen Parklaan en Nieuweweg, géén kantoorgebouw, en vooral: geen aantasting van het karak ter van de buurt. Ik hoop zeer dat de gemeente bijtijds inziet dat dit een be tere weg is zodat we straks een ont- werp-bestemmingsplan krijgen dat op algemene instemming kan rekenen. W. ZWEERS Weegbreestraat 19 november: Thema-avond in Vrou- wencaf Artishock door Annelies Fran- cke over het onderwerp: „Schoonheid zonder wreedheid". Dit houdt in: het gebruiken van schoonheidsmiddelen die niet op dieren worden getest en waarin alleen plantaardige produkten worden verwerkt. Aanvang 20.30 uur in de Soos van het Artishockgebouw. Wat een toevalligheid dat de Soester bevolking net tegen Sinterklaas het Dalweggebied mag invullen. Hopenlijk wordt het vragenformulier van de gemeente, dat in „Op 't Hoogt" is opgenomen, door heel veel Soesters serieus bekeken en ingevuld, (koste loos) opgestuurd. Alle lof voor het Duinkikker bestuur, dat hier onmiddellijk hoopvol op heeft gereageerd, door in een brief aan alle leden en mensen, die de zwem- en polo vereniging een goed hart toedragen, met klem te verzoeken, de actie van de vereniging, die moet leiden tot de bouw van een overdekt 50 m. zwembad (in het Dalweggebied bij de Turf) te ondersteunen, met heel zwemlievend Soest hoop ik van harte dat de gemeen te een sponsor vindt om deze zo begrij pelijke wens te realiseren. Zonder financiële hulp van buiten af hebben de zwemmers m.i. echter geen schijn van kans, omdat de gemeentepot volgens de geruchten, zo goed als leeg is. Nog steeds ben ik van mening, dat de hoog nodige verbetering van de zwemac- commodatle gezocht moet worden in een overkapping van het Soester Na tuurbad. Dat lijkt me op veel kórtere termijn te realiseren, dan de bouw van een nieuw zwembad, terwijl de kosten aanmerkelijk lager zullen zijn. Boven dien zal het bad door intensiever ge bruik, minder of misschien helemaal geen subsidie meer nodig hebben. Het is beter bereikbaar voor de mensen uit Soesterberg en wat ook belangrijk is: er hoeft geen extra ruimte (niet alleen voor het bad maar ook voor de par keerplaatsen) aan opgeofferd te wor den. Dat het water in de Turf voor school- zwemmertjes recreanten en invaliden niet warm genoeg te krijgen is. terwijl er volgens de advertenties in Soest tenminste twee zwemgelegenheden (of gelegenheidjes) zijn, met water van 28° a30° snap ik niet. Maar ik ben dan ook maar een leek en een goede sponsor zou het allermooiste zijn. E. G. TIMMER-GEERLINGS Amnesty Theater treedt op in „De Borg", Willaertstr. 45, Soest. Deze Theatergroep van Amnesty Internatio nal uit Bunnik-Odijk speelt het stuk, „ANNO NU". Na het stuk gelegenheid tot discussie en informatie over het scholen en ker- kewerk van respectievelijk de onder wijsgroepen en de kerkengroep van de Soester werkgroep. Toegang gratis, nadere informatie bij het secr.Draai- lier23, 3766 EN Soest, tel. 02155-17001. Met de Ned. Ver. van Huisvrouwen een excursie naar Utrechbhet Muziek centrum Vredenburg en het Krulde- nierswinkeltje van de „Erven Betje Boerhave". Inl. mevr. ter Meulen, tel. 02155-17096. Animato, de Soester Accordeonvereni ging geeft een winterconcert in Dien stencentrum Honsbergen, aanvang 20.00 uur, Wiardi Beckmanstr. te Soest. 20 november: Indianen Project in Ar tishock van 20 tot en met 23 novem ber. Donderdag 20 nov. wordt een ten toonstelling geopend met fotomateriaal en gebruiksvoorwerpen van Indianen, door een medicijnman van de Mini- conjou-Lakotah (Sioux) Indianen stam. Na de opening om 20.00 uur, is er een filmavond van het Filmhuis Artishock met drie korte films over Noord- en Zuid-Amerikaanse Indianen („Ballade van de Zwartvoet In dianen, Peru een andere wereld" en „Ze zeggen dat ze ons moeten bescha ven"). 21 november Indianenproject met In diaanse poëzie van en voorgelezen door een Zwartvoet Indiaan James Welch. Ook worden op deze literaire avond twee dia-series vertoond over de poli tieke strijd van de Mohawks („Bele gering in Akwasasne") en „The frog and pool"), aanvang 21.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. 22 november: Idianenproject Arti shock met een optreden van een groep traditionele Lakotahzangers en drum mers, die oude stamliederen ten geho re brengen, aanvang 21.30 uur in het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46 Soest. Verkoping WELFARE-ARTIKELEN ZONNEBLOEM in Mariënburg Nieu werhoekplein 10 van 9.30 tot 12.00 uur en in Dienstencentrum Hons bergen van 14.00 tot 17.00 uur, Wiar di Beckmanstr. 476 Soest. Koffiebar „DE LOOFHUT" met het volgende programma: „Hardop ge dacht", door Carel Heinsius en Bart Repko. een boeiende vertoning. Aan vang 19.30 uur toegangsprijs 2,50, Steenhoffstr. 28, Soest. 1x200 cm. astjes, deurkast ïtig mahonie, tor jeschuurd modem 5,- voor hout,

Soester Courant | 1980 | | pagina 27