M Echtpaar Krijgsman zestig jaar getrouwd Dierenshow in „De Rank" trok veel publiek Nieuwtjes horen of nieuwtjes zien... nu i*,vn,ö|g mwwtv Deelnemerslijst van de Sint Nicolaasaktie van de gezamenlijke Soester middenstand Zoekt U een WONiNG? iiilliiiS butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Restaurant van den Brink Stormschade Onrust rond „De Borg" Uitbreiding Grift-Trappen niet op groenstrook „Busstations - pakjesfestival" jongerendienst in „De Open Hof" 1 Oecumenische brilmode eest 2 3 Soester Courant van woensdag 1» november 1980 3 kom naar mlddefwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Paté d la Mode de la Patronne Paté naar recept van onze keukenprinses. Geserveerd met Cumberlandsaus l'Extrait du Tableau de Chasse Heldere dubbelgetrokken wildbouillon Pilet de porc aux poivre verts Varkenshaas in een zachte peperroomsaus geserveerd met vers seizoengroentes en gebakken aardappeltjes Pouding d la Chipolata Chipolatapudding met aardbeiensaus en slagroom De prijs van dit menu bedraagt f b5,~ p.p. Zaterdag en zondag zijn we vanaf 11.00 uur geopend. Voor Uw party maken wij echter graag een uit zondering. Soesterbergsestraat 123 Soest Telefoon 03155-12706 Menu van de Maand: t 34- 83f S* 3f 34- 34- 34- >4- 34- 3*- 34- 34" Rijwielhandel H. Grift en Zonen Van Dam Supermarkt De Kaasspeciallst Robberse Foto- en Filmbedrijf Astra Brood- en Banketbakkerij W. J. van Leek Zaadhandel Spruyt Boutique Snoopy Foto/Optiek van Essen Gebr. van Woerkom, Meubelen Attent A. Kortekaas Brood- en Banketbakkerij Faas Wasiel Steitner Supermarkt Jan Koot Bloemisterij H. van Oest b.v. Rijwielhandel De Bruin Slijterij v.d. Undeh René Borgts Herenmode Optiek Hulleman Meilof's Behang Audio Radio en T.V. Mikimo kindermode Bakkerij van Brummelen Pieter Bor's Kaashuis Rijwielhandel Klomp Drogisterij At Breij Tolboom Textiel Fa. Frank Louise Fashion Sjoe Hakkenbar Zuivelhandel Jak Minimarkt Drogisterij De Pil Textielhandel Van Breukelen D. v.d. Broek, Huish. Artikelen en Speelgoed Binnen en Buiten, Verlichting Banketbakkerij Raderaaker Woninginrichting De Rond Drankenhandel Ben Rademaker Slijterij Fa. van de Breemer Drogisterij, Parfumerie Riemens Stam Soestdijk b.v. Centra Supermarkt Schipper Banketbakkerij Oudwater De Stronk, Kunstnijverheid Jadi's Mode J.C. Spruyt Maak 't zelf Groentehandel Hilhorst Levensmiddelenbedrijf Hilhorst Sigarenmagazijn Botzenhardt Slagerij De Blanken Wolfsen Doe-het-zelf Bakkerij G. van Brummelen Van de Berg, SRV Zuivelhandel Horloger-Juwelier W. M. van Setten Drogisterij Kok Impodra Dranken Slagerij Bakker Vreman's Supermarkt b.v. Bakkerij Van Buuren Sporthuis Eb Kareisen b.v. Centra Markt N.H. van de Graaf Sigarenmagazijn H.J. Meijering Slijterij H. J. Manders Foto- en Filmbedrijf Astra Horloger, juwelier, optiek A. van denWeerd Groentehandel B.H. ten Brink Ijzerhandel Hooyer Maison Borgts Wijnands Woninginrichting Fa. Nilsson, Luxe en Huish. Artikelen Baketbakkerij de Meij Slijterij - Wijnhandel Van der Linden Adama Dames- en Herenmode Boekhandel van de Ven Reehorst Supermarkt Brandsma Behang en Verf b.v. Van Amerongen Drogisterij/Parfumerie Van Oosten Fotografie Zaadhandel Avicultura Fa. Tolboom, bloemen en planten Boutique des Fleurs Kantoorefficiency van de Ven b.v. De Gouden Snaar, Stereo/Video Advies Centrum Electrotechn. Instailatieburo Bosboom Kapsalon Hans Wewer Loodgietersbedrijf Koeleman b.v. Van Schalkwijk b.v., El. apparaten, Verlichting Sigarenmagazijn Akkerman Wijnhandel, slijterij Brouwer Homee Spiekershop Banketbakkerij Dogterom Kave Doe-het-zelf Markt Modehuis De Ster Kantoorboekhandel Immerzeel Aalsmeers Bloemenhuis Gielen b.v. Ijzerwaren Juwelier Colitico Sigarenmagazijn J.J.J. Pieneman Middelman Mode Nic. van Dam, schoenen/sport Foto Swager Bril centrum Nota Tip Top Drukkerij Smit b.v. Van Hall Soestdijk Schoenhandel Van Dorresteijn Would Be Damesmode Wasserette De Bree Fa. C. Reehorst De Stadhouder, Boekhandel 3-Suisse Handwerkzaak Slagerij Van Asch Rijwiel- en Bromfietshandel Z. J. van Homoet Delicatessehuis J. van Dasselaar Banketbakkerij Maison Verkley Schoemaker Radio en TV Sigarenmagazijn Jansen Bonneterie Joh. Mets Delicatessen Shell Quick Service Bedrijf Davo Ijzerhandel Beckeringhstraat 36 Wiardi Beckmanstraat 491 Beetzlaan 89 Beukenlaan 37 Beukenlaan 46 Beukenlaan 54 Beukenlaan 66 Birkstraat 2 Birkstraat 50 Birkstraat 91 Birkstraat 93 Lange Brinkweg 38 Dalweg 79 Eigendomweg 80 Gallenkamppelsweg 11 Burg. Grothestraat 6 Burg. Grothestraat 7a Burg. Grothestraat 8 Burg. Grothestraat 19 Kerkstraat 3 Kerkstraat 7 Kerkstraat 13 Kerkstraat 40 Koninginnelaan 4 Koninginnelaan 6 Koninginnelaan 16 Koninginnelaan 22 Koninginnelaan 24b Koninginnelaan 24 Koninginnelaan 29 Koninginnelaan 31 Koninginnelaan 44 Koninginnelaan 74 Koninginnelaan 103/Smitshof F.C. Kuyperstraat 24-26 Laanstraat 31 Laanstraat 37 Laanstraat 44a Korte Melmweg 15 Molenstraat 4 Nieuwerhoekplein 1 Nieuwerhoekplein 4 Nieuwerhoekplein 8 Nieuweweg 46a Nieuweweg 60a Nieuweweg 60 Nieuweweg 112 Nieuwstraat 15 Nieuwstraat 16 Nieuwstraat 23 Nijverheidsweg 6 Ossendamweg 24 Parklaan 45 Rembrandtlaan 18 rSfhitswbë,2 Z oio Mul oJoig r.** Smitswegl2 Smitsweg 18 Smitsweg 20-22 Smitsweg 24 Soesterbergsestraat 3 Soesterbergsestraat 4 Soesterbergsestraat 11 Soesterbergsestraat 20 Soesterbergsestraat 24 Soesterbergsestraat 29 Soesterbergsestraat 30 Soesterbergsestraat 32a Soesterbergsestraat 37 Soesterbergsestraat 39 Soesterbergsestraat 41 Soesterbergsestraat 49 Soesterbergsestraat 51 Soesterbergsestraat 53 Soesterbergsestraat 51b Soesterbergsestraat 52 Soesterbergsestraat 55 Soesterbergsestraat 57 Soesterbergsestraat 59 Spoorstraat 9 Steenhoffstraat 1-3 Steenhoffstraat 13 Steenhoffstraat 15 Steenhoffstraat 16 Steenhoffstraat 53 Steenhoffstraat 55 Steenhoffstraat 61 Steenhoffstraat 62 Steenhoffstraat 64 Steenhoffstraat 66 Torenstraat 6 Veldweg 4 Van Weedestraat 5a/Smitshof Van Weedestraat 7 Van Weedestraat 7a Van Weedestraat 9a Van Weedestraat 9b V an Weedestraat 9d Van Weedestraat 11 Van Weedestraat 16 Van Weedestraat 17 Van Weedestraat 17a Van Weedestraat 20 Van Weedestraat 29 Van Weedestraat 31 Van Weedestraat 44 Van Weedestraat 46 Van Weedestraat 52 Van Weedestraat 54 Van Weedestraat 60 Van Weedestraat 51 Van Weedestraat 66 Van Weedestraat 68-70 Van Weedestraat 74 Van Weedestraat 76 Van Weedestraat 78 Van Weedestraat 86 Van Weedestraat 88 Van Weedestraat 90 Weegbreestraat 54 Weteringpad l 34- 34- 34- 3f 34- 3f 34- 34- 34- 34" 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 3f 3f 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 3f 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 34- 3f 34- 3f 34- 34- 34- 34- 34- >4- 34- 34- 34- 34- De heer H. Wilhelm met P.V. Soest-voorzitter D. Huisman op de dierenshow in De Rank De vorige week in gebouw „De Rank" gehouden dierenshow heeft veel pu bliek getrokken. De gecombineerde tentoonstelling van duiven, kanaries, parkieten, exoten, sierkippen en konij nen doet het wonderwel en daarom kan de postduivenhoudersvereniging Soest terugzien op een zeer geslaagd week end. De heer H. Wilhelm, rentmeester van het Landgoed Pijnenburg en bestuurs lid van de Soester Sportstichting, zei in zijn openingswoord, dat in het wel- zijnsgebeuren het hebben van een hobby van eminent belang is. „Wie een hobby beoefent, heeft geen tijd voor ruzie maken of voor racisme en alleen al daarom is het hobbyis me belangrijk", aldus de heer Wil helm. Hij noemde het ook een belangrijke stap in het verenigingsleven dat clubs uit Baarn en Soest elkaar weten te vinden. „Samen exposeren haalt een maximum aan toeschouwers". De heer Wilhelm complimenteerde de jongste van de vier verenigingen, de P.V. „Soest", pas vier jaar oud, dat ze het weer aangedurfd had met drie „oudjes" in zee te gaan: het 25-jarige „Vogelvreugde" uit Soest, de 55-jarige konijnenfokkersvereniging „De Éem- streek" uit Baarn en de even oude sierkippenfokkersvereniging „Eem- land" eveneens uit Baarn. Hij wenste de verenigingen een ge slaagde show met veel publiek toe en sprak de wens uit dat er volgend jaar nog meer verenigingen op gebied van milieu en natuur zullen meedoen. Ondanks het soms zeer slechte weer, was de belangstelling, zoals gezegd, groot. Er kwam aanzienlijk meer publiek dan vorig jaar. Volgend jaar viert de P.V. Soest haar eerste bestaanslustrum en dat zal vermoedelijk bij het organise ren van deze jaarlijkse dierenshow wel tot uitdrukking komen. 13 3 met garage, c.v.-gas zuiden. Een monter het Nassauplantsoen \delijke, moderne it overdadig groene ikamer met open toilet en hal. 3 slaapkamers, bad- toilet. Vaste trap ;t grote, aantrek- met dakkapel en jergruimte. Ic uxe villa (stolpdak) muren nog meer n buiten af gezien zou at souterrain bijvoor- 1 opp. van bijna 120 rarage na volledig n oogwenk is dit aktijkruimte ge- 1. Een prachtige ar luxe, gemak en n2) u tegemoet aard, schuifpui naar achtertuin en ■c de keukeninrlch- itemming. Kera- at, vaatwas- overige apparatuur Cn dan nog 5 slaap- mer, badkamer, ine dakterras, iseerd dan is er te vertellen en te een vrijblijvende 9 istraat 151 aen van Soester- ekfijn halfvrij- garage en vrije ïtijlvol huis met -a's zoals auto- nstallatie in de beglazing rondom, binnen als buiten ing. Ind.ruime apen haard, hal, en halfopen uken. camers, badkamer ollet, overloop, >lder met 4e d 323 m2. 12 half vrij staande v.-gas, souter- ïpe, vrije achter- Luxe afwerking, an uitvoering apparatuur, !t en plavuizen tl, aluminium en bouw- aen minimum leling: L-vor- net open haard, -en bij schuifpui >en keuken, 1 hal. Verdie- rs, badkamer en 2e toilet, aatongeveer25 32155-16251 >91A7/033-30488 uid .taande villa, modern, vormige woonkamer, tuin en sierbestrating s. Het huis heeft een ij staande garage en t „natte" ruimte, oonkamer met open lkenplafond, nieuwe et en hal. Ie verdieping: ers en badkamer met erverdieping met 4e »rging. kvijgerlaan 44 jstaande villa met -gas en tuin. De laan im alle eer aan. Het is woont u op korte af- le denkbare voor- ,aakt deel uit van een e zeer fraai gebouwde ïandvorm baksteen, de \g, de afwerking binnen n het zien meer dan vormige woonkamer ard, thermopane be- -ertin vensterbanken ten, ruime hal en toilet, g: 3 slaapkamers (de :t altijd nog 12 m2opp.), iet ligbad. Vaste trap ïlder met 4e slaap- el bergruimte. ...wij kunnen u best veel nieuws over brillen en glazen vertellen en ook veel montuur -"nieuwtjes" tonen uit vele brilkreaties. Elke dag mag u komen. Tengevolge van een harde windstoot sneuvelde een ruit van de apotheek aan de Kerkstraat. 1 soeSt Het is j.1. vrijdagavond even onrustig geweest rond het dorpshuis „De Borg". Tijdens de carnavalsviering werden een paar stinkbommetjes naar binnen gegooid. De daders wachtten de komst van de politie niet af. 's Nachts om twee uur werd nog een ruit inge gooid en ook nu verdwenen de daders ongezien. De uitbreiding van Grift-Trappen zal niet ten koste hoeven te gaan van de veel geprezen groenstrook langs de Vrijheidsweg. De directie van het be drijf heeft besloten de geplande show room met kantoor als verdieping op de bestaande opslagloods te bouwen. Daarbij zal de bestaande hoogte van zeven meter niet overschreden wor den. Een nieuwe houtloods zal achter het bedrijf gerealiseerd worden op een stuk grond dat van garage Berkhof gekocht wordt. Supermarkt J. Reehorst Soesterbergsestraat. Bakkerij Wim Rademaker Laanstraat 31. Fa. Frank Koninginnelaan. Smitshof, Vreman's Supermarkt b.v. Smitsweg 20-22. Het diamanten bruidspaar Krijgsman Foto: Goos van der Wilt sloten en kwam het voltallige perso neel van 160 man op straat te staan. Nog tijdens de oorlog ging De Witte weer open en kon het personeel terug komen als het dat wilde, maar dan wel op door de Duitsers gestelde voor waarden, zoals het verplicht brengen van de Hitler-groet. De heer Krijgs man weigerde dat. Het echtpaar verhuisde in de oorlog naar Zeist, waar de heer Krijgsman gérant werd van Het Wapen van Zeist. Nog één keer veranderde hij van betrekking. In 1950 verhuisde het echtpaar naar Soesterberg, waar het het café- en slijtersbedrijf De Taveer ne aan de Rademakerstraat exploi teerde. Op z'n 65ste ging de heer Krijgsman op aanraden van zijn vrouw met pensioen: „Laten we ons zelf maar pensioneren, want een ander doet het niet", zei ze toen. Tien jaar had het echtpaar Krijgsman toen in Soesterberg gewoond en gewerkt. In 1960 verhuisde het naar de P. C. Hooft- laan in Soest, waar het echtpaar nu nog woont en van een goede gezond heid geniet. Het diamanten bruidspaar heeft één kind, een dochter, en twee klein kinderen. Bij de navolgende adressen kunt u vanaf morgen, donderdag 13 novem ber tot en met zaterdag 6 december, uw deelnameformulier inleveren. K Zonhi.g 'ïïr rfövémbéi^Qa- W.? 3 aahvang 12.00'uur wordt in „De Ópen Hof" een oecumenische jongerendienst gehou den over het thema: „Mag ik twijfe len?". Centraal staat de vraag of men als christen zou mogen twijfelen. In deze dienst gaat ds. D. Land voor. Slijterij v.d. Linden Burgemeester Grothestraat. Middelman Mode Van Weedestraat. Electrotechnisch Bedrijf v. Schalkwijk Steenhoffstraat. Banketbakkerij Dogterom Torenstraat. Supermarkt Van Dam Wiardi Beckmanstraat onder Honsbergen. Centra's Supermarkt Soesterbergsestraat. Het was vorige week woensdag feest aan de P. C. Hooftlaan08 in Soest, waar de bewoners, het echtpaar L. Krijgsman en F. J. Krijgsmari-Haver- mans, hun diamanten bruiloft vierden. Ter gelegenheid van dit 60-jarig huwe lijk kwam burgemeester mr. Paul Scholten namens het gemeentebestuur bloemen aanbieden. Bij de talrijke ge lukwensen was een felicitatietelegram van Koningin Beatrix. De heer Krijgsman (84) en zijn 83- jarige echtgenote zijn beiden geboren Hagenaars. Op 12 november 1920 trouwden zij in hun geboortestad. Na de schoolperiode begon de heer Krijgs man als jongen in de fameuze socië teit Dé Witte in Den Haag. ontmoe tingspunt voor talloze vooraanstaan de Nederlanders, onder wie prins Bernhard., ministers en andere hoog geplaatste functionarissen. De heer Krijgsman was er jarenlang werk zaam als ober en sous-chef en had er een levenspositie. Maar de twee de wereldoorlog gooide roet in het eten. Van het ene op het andere uur werd de sociëteit door de bezetter ge- Birkstraat 2, Soest, tel. 1 2874.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3