7S\ Insprekers wijk 't Hart langzamerhand ongeduldig W.L.S. akoord met bouwplaats politiebureau en gemeentehuis 0 N Leden van de SOESTER ZAKE NKRIN G hebben WERK voor U Provincie legt openbaarheid in verordening vast QDeSoestef Duinen.^ Gedeputeerde staten willen eigen emancipatie-onderzoek Eng blijft akkerland: vrijetijdskleding JACKS GEMEENTE vraagt uw aandacht: voor: Tot 24 november inleveren vragenformulier Bar Discotheek „De Kluis" Waarom langer in de kou gelopen? Hinderwet V oorlichtingsa vond Werkgroep Soester Eng Bouwzaken Openbare commissievergadering Groep jongens molesteert 12-jarige knaap WALET bv ERKEND m BEDRIJF jJ besef" „Opvoeding door Soester Courant van woensdag 19 november 1980 5 VanWfo* Tc1eto°° v.V\teedestraatt1c tel.12424 Soest Bij de Mid-Pub kun je nu afgeprijsde kopen! Sinds vorige week woensdag heeft iedere burger in principe het recht om de informatie die hij bij het provinciaal bestuur vraagt ook te krijgen. De verordening waarin deze zogenaamde „passieve openbaarheid" is neerge legd, is met algemene stemmen door Provinciale Staten vastgesteld. Het gaat daarbij om gegevens die zijn neergelegd in documenten, waaronder ook geluids- en video-opnamen worden verstaan. Op de informatieplicht, die voor iedere provinciale ambtenaar geldt, zijn wel een paar uitzonderingen. Zo vallen stukken, die zijn opgesteld voor een besluitvorming die niet openbaar is, buiten de informatieplicht. Ook als stukken nog in bewerking zijn, of als ze een vertekend beeld geven omdat an dere gegevens er nog niet zijn bijge voegd, is de provincie niet verplicht ze vrij te geven. 6h verzoek om informatie kan zowel schriftelijk als mondeling worden ge daan. Gemeld moet alleen worden om welke bestuurlijke aangelegenheid het gaat. Mocht iemand de gevraagde informa tie worden geweigerd, dan is het moge lijk om bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State beroep aan te tekenen. De provincie zorgt in dat geval voor de vereiste schriftelijke afwijzing van het verzoek. De provinciale afdeling voorlichting is in principe belast met het geven van informatie aan pers en publiek. Het telefoonnummer is 030-321632 tst. 222, 333, 444. Iedere vrijdagavond onbeperkt mosselbuffet bepaal uw keuze uit 4 soorten slechts 15,50 p.p. Iedere zaterdag en zondagavond onbeperkt fonduebuffet bepaal uw keuze uit 3 soorten, 5 soorten vlees, slechts ƒ18,50 p.p. Iedere zondagmiddag panne koeken ƒ5,- p.p. SOESTERBERGSESTRAAT1M. SOESTDUINEN. CK Onze openingstijden zijn: woensdag 20.00-1.00 uur donderdag 20.00-1.00 uur vrijdag 20.00-2.00 uur zaterdag 20.00-2.00 uur zondag 15.00-1.00 uur Na een ingrijpende verbouwing opent een vernieuwde Kluis zijn deuren vanaf vrijdag 21 november a,s. Tot maandag 24 november a.s. heeft iedereen de gelegenheid het vra genformulier in te leveren dat achterin het vorige week huis-aan-huis bezorgde „Op 't Hoogt" zat. Door het invullen van het vragenformulier kan men zijn mening geven over de inrichting van het gebied rondom de Dalweg. Wanneer men nog vragen heeft bij het invullen, kan men morgen, donder dag 20 november, .tussen 14.00 en 19.00 uur terecht in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum tegenover het gemeentehuis. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een vergunning van C. J. de Winter, Schoutenkampweg 111 te Soest voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting voor metaal bewerking op het perceel Dorresteinweg 3 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 7580). U kunt gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 12 november 1980. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 27 november 1980 om 9 uur in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2, Soest. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b.enw. worden ingediend. Maandag 1 december a.s. wordt 's avonds om 8 uur in de instructie zaal van de Brandweerkazerne door de Commissie Soester Eng een toe lichting gegeven op het door hen uitgebrachte rapport over de Soester Eng. Aan de hand van dia's, foto's en tekeningen zal de commissie haar ziens wijze over de verdere bestemming van de Enggronden kenbaar maken. Het rapport is voor geïnteresseerden vanaf donderdag 20 november af te halen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) en bij de plaatselijke bibliotheken. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een woonhuis met garage op een terrein aan de In- singerstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5262 ged.). het bouwen van een woonhuis met garage op een terrein gelegen aan de Insingerstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5262 ged.) N.B. Het gaat hier dus om twee woningen op hetzelfde terrein. Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 21 november 1980 geduren de 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenbejAde^ewnijh kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. "lvo INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR De Werkgroep Leefmilieu Soest (W.L.S.) heeft geen bezwaar tegen de bouw van het nieuwe politiebureau en het nieuwe gemeentehuis op de Eng- helling, achter de sporthal Beukendal, aan de Dalweg. In het in samenwer king met de werkgroep opgestelde plan zullen grote delen van de Eng behou den blijven voor akkerbouw en zal de Witte Boerderij een functie krijgen als stadsboerderij. Tenslotte zal er naar gestreefd worden het gebied rond de Lazarusberg in ieder geval een visuele relatie met de Eng te laten behouden. Vorig jaar werd, zoals wij voor weken reeds vermeldden een werkgroep gevormd, welke zich bezig hield met de toekomst van de Eng. Het initiatief daartoe werd genomen door de W.L.S. en op hun verzoek werkte de gemeente daaraan mee. Namens de W.L.S. heb ben in deze groep zitting de heren C. de Heus (eertijds voorzitter van de Eng- parkcommissiéde éommissie die dat idee toen verwierp), D. Haver Droeze, C. Uiterwijk, K. Koppenaal en P. Veen. Van gemeentezijde, namen er aan deel de heren J. van Tol (afdeling Welzijn), J. van Dommelen (alg. zaken), A. van den Broek (plantsoenendienst) en mej. Berends (ruimtelijke ordening). De doelstelling van de werkgroep was het behoud van de Soester Eng als onderdeel van het oorspronkelijk es- dorpenlandschap (én dan van Park laan tot Lazarusberg)het behoud van de visuele karakteristiek van de Soes ter Eng; de handhaving van het agra risch gebruik van die delen van de Eng waar dat thans nog het geval is én de recreatieve ontwikkeling afstemmen op het agrarisch gebruik en de land schappelijke mogelijkheden. Deelgebieden Het terrein werd ingedeeld in een vijftal min of meer zelfstandige eenhe den (aanvankelijk zes maar later te ruggebracht tot vijf) 1. gebied omsloten door Molenstraat- spoorlijn-Kolonieweg-Enghenberg- steeg; 2. gebied omsloten door Molenstraat- Enghenbergsteeg-Kolonieweg-spoor- lijn-Nieuweweg; 3. gebied tussen Molenstraat-Verleng de Talmalaan-Talmalaan; 4. gebied tussen Verlengde Talmalaan en Waldeck Pyrmontlaan 5. gebied tussen Waldeck Pyrmontlaan en Korte Bergstraat. De werkgroep ziet de toekomst aldus: deelgebied 1: behoud akkerbouw; be- Dinsdag 25 november - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken. Lange Brinkweg: openbare bestuursvergadering Stichting L.O. en Sport De agenda vermeldt o.a. het voorstel tot het aanschaffen van een hogedrukreiniger het voorstel tot het verlenen van medewerking aan het verzoek van de Soester Schaakclub inzake bijdrage kosten clubavonden. het voorstel in te stemmen met de jaarlijkse toerekening van de stichtings- en exploitatielasten sportzaal De Borg e.a. De volledige agenda alsmede de op deze vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steen hoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis) Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com- misie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. Voor de derde achtereenvolgende keer is een 12-jarige knaap in de omgeving van de Insingerstraat/Eerste Heeser laantje door een groep jongens van 14 a 15 jaar gemolesteerd.,De jongen werd van zijn tiets getrokken, geslagen en getrapt en ook de fiets werd niet ontzien. Vorige week werd daarbij zelfs een ketting gebruikt en liep de 12-jarige een bloedneus op. De vader van de jongen heeft er nu aangifte van ge daan bij de politie. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 ^/h 2nas ver0oi\# Bouwm?1 Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! 14 Juni 1979 werden de bewoners van de wijk 't Hart geïnformeerd over het rapport „Verkeersonderzoek 't Hart". Er werden nogal wat bezwaren tegen gemaakt en dat resulteerde in het samenstellen van een wijkvertegen- woordiglng die als gesprekspartner voor burgemeester en wethouders zou gaan fungeren. Het duurde bijna een jaar voor dat dat gesprek er kwam en vervolgens weer zowat een half jaar voor het tweede gesprek gehouden kon worden. Bij dit laatste gesprek bleek dat de gemeente haar huiswerk niet gedaan had en daarom zijn de bewo ners nu met afgeronde voorstellen gekomen. Men hoopt nu op korte ter mijn op een duidelijke reaktie van de plaatselijke overheid. Het verkeersonderzoek in de wij ken Soestdijk en 't Hart werd ver richt door de externe adviseur: het buro Goudappel en Coffeng. Op 14 juni 1979 werden de bewoners over de resultaten van dat onderzoek geïnfor meerd. Reeds direct bleek al dat er bezwaren waren tegen de veronderstellingen, die aan het rapport van Goudappel en Coffeng ten grondslag lagen. Het rap port ging er van uit dat doorgaand verkeer mogelijk moest blijven en zo werden alternatieve geschets voor con centratie van dat doorgaande verkeer op één of enkele routes. De bewoners wezen dat af en opperden dat het doorgaande verkeer beter via Vredehofstraat/Burg. Grothestraat en/of Biltseweg/Beckeringhstraat/ Beukenlaan en Dalweg geleid kon wor den. „Een omweg van maximaal twee kilo meter (Biltseweg/Dalweg) voor een doorgaande auto is acceptabel en staat in geen verhouding tot de overlast en onveiligheid die de bewoners op dit moment ondervinden", aldus de wijk- vertegenwoordigers. Op 13 mei van dit jaar vond dan het gesprek plaats met burgemeester en wethouders en toen werden, mede op basis van een in de wijk gehouden enquête, de volgende uitgangspunten geformuleerd: a. de wijken 't Hart en Soestdijk zullen onaantrekkelijk gemaakt worden voor doorgaand autoverkeer; b. als pro bleempunten worden met name ge zien: Beetzlaan/Waldeck Pyrmont laan, Nieuwstraat, Koninginnelaan; c. als oplossing wordt gedacht aan tegen gesteld éénrichtingverkeer, versmal len van wegprofiel, verbod van vracht verkeer en verkeerslichten op het Nieuwerhoekpleind. de wijk blijft goed bereikbaar maar wordt onaan trekkelijk als sluiproute. Afgesproken werd toen dat b. en w. zijn standpunt ten aanzien van deze uit gangspunten schriftelijk zou beves tigen en in september een uitgewerkt rapportplan zou voorleggen. Op 27 oktober volgt dan het tweede gesprek, maar op deze bijeenkomst komt het college niet met een uitge werkt plan. Wel heeft men „enkele nog niet uitgewerkte Ideeën": afsluiten van de Nieuwstraat en Beetzlaan res pectievelijk bij Beckeringhstraat en Laanstraat. De wijkvertegenwoordigers zijn van mening dat daardoor twee van de drie probleempunten zouden zijn opgelost. Aan het doorgaande autoverkeer via de Koninginnelaan is dan nog niets gedaan en dat verkeer gebruikt deze route om de verkeerslichten bij het Paleis te ontlopen. De wijkvertegenwoordigers vinden het onverantwoord dit probleem onopge lost te laten, temeer omdat er geen zinnig argument te vinden is waarom dat doorgaand verkeer geen gebruik zou maken van de normale route Vre- dehofstraat/Biltseweg. De wijkvertegenwoordigers komen daarom nu maar met twee alternatie ven: a. afsluiten van de Koninginne laan vlak voor de Beckeringhstraat of b. tegengesteld éénrichtingverkeer (van de Beckeringhstraat af een inrij- verbod en een inrijverbod vanaf Nieu- werhoek Men stelt dat in beide alternatieven de winkels aan de Koninginnelaan bereik baar blijven; in geval „b" via de Regentesselaan. Deze alternatieven zouden nog gecombineerd kunnen wor den met een versmalling van het weg profiel en verbreding van de parkeer- strook, zodat daarmee ook het parkeer probleem bij de winkels vooraan in de Koninginnelaan wordt verminderd. „Tenslotte", zo schrijft de wijkver- tegenwoordiging, „De verkeerssituatie in Soestdijk en 't Hart is nu al zo'n twee jaar in behandeling bij B. en W. Na de informatie-avond in mei 1979 is nu al zo'n anderhalf jaar verstreken. Op de hoofdzaken waren de resultaten van de enquête duidelijk. Er is echter nog niets gebeurd. Wij waarderen de be reidheid van B. en W. de problemen met de bewoners te bespreken. Wij krijgen echter zo langzamerhand het gevoel aan het lijntje gehouden te worden". Men verzoekt op korte termijn om een duidelijke reactie en (hoe die reactie ook uitvalt) „een procedure uit te zetten, die binnen een redelijke termijn tot concrete maatregelen leidt". De bewoners van Soestdijk en 't Hart willen geen doorgaand autoverkeer meer! waren openheid; inrichten bestaande wegen voor langzaam verkeer; het creëren van nieuwe verbindingspaden tussen bestaande wegen; inrichtings maatregelen afstemmen op karakte ristiek van de Eng (aangepaste verlich ting) deelgebied 2: behoud en versterking akkerbouw; bewaren openheid ten op zichte van Soest-Zuid; afschermen hoogbouw Soesterveen door middel van houtwallen; toekomstige randbe- bouwing afstemmen op karakteristiek van de Eng; bestaande paden handha ven; visuele relatie vanaf de Nieuwe- weg met de Eng bewaren; langs de Nieuweweg recreatief ^gebruik, zoals volkstuinen zonder opstallen, inpas sen; langs Enghenbergsteeg mais- cultures omzetten in bloemrijke graan- cultures; tegengaan semi-agrarische ontwikkelingen. deelgebied 3: behoud agrarische func ties, waarbij aangetekend dat minder heid van werkgroep woningbouw in het bestemmingsplan Dalweg-Zuid niet storend vindtafscherming hoogbouw; instandhouding visuele relaties met zuidelijk Enggebied; in plan Dalweg- noord bebouwing toestaan (gemeente huis en politiebureau); groene corri dors realiseren naar aangrenzende ge bieden en groenstrukturen behouden; deelgebied 4: zandputten volstorten; inrichten voor recreatie; behoud func tionering Witte Boerderij; behoud groene corridors deelgebied 5: veilig stellen vanaf La zarusberg) visuele relatie met overige Eng; agrarisch gebruik continueren; inpassen tennishal Schrikslaan; groe ne bestemming voormalige hockey velden; behoud natuurlijke begroeiing op Lazarusberg en wandelroute langs Lazarusberg aansluiten op groene cor ridors. Inforamtie-avond Op maandag 1 december, aanvang 19.30 uur, zal in de zaal van de brand weerkazerne een informatie-avond ge houden worden. Dan zal ook een dia serie vertoond worden van het plange bied, alsmede enkele door de werk groep vervaardigde kaarten. De eindrapportage wordt deze week aan burgemeester en wethouders aan geboden. Het rapport is vanaf morgen, donderdag 20 november verkrijgbaar in het gemeentelijk informatiecentrum en in de plaatselijke bibliotheken. In het eindrapport is ook de ontstaans geschiedenis van de Eng opgenomen. „Op vrijdag, 21 november a.s., zal. in het Internationaal Kunst- en Ont moetingscentrum „Ewijckshoeve", Soestdijkerweg 12, Lage Vuursche, door Otto Blom de 2e lezing in de serie: „Aanwezig door afwezigheid" worden gehouden, onder de titel „Opvoeding door besef". Zaal open: 19.45 uur. Aanvang: 20.15 uur. Kosten: 5,- p.p. Voor inlichtingen: tel. nr. 02156-232. Tevens is op deze Open Dag vanaf 10 uur tot 20 uur een expositie te bezich tigen van tekeningen, etsen en schilde rijen van de jonge kunstenaars: Peer van Ede, Willem de Vries, Johan Vóórhaar, Ruud Krijnen en Ad Meer man. De leeszaal op Ewijckshoeve met tijd schriften op o.a. sociaal-cultureel ge bied en een boekentafel staat open voor belangstellenden. Ook is er een foyer waar men voor consumpties terecht kan. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Rabobank 12568 Balie-Assistent(e) Jac. Hermans Prijsslag 10404 Admin. medewerker m/v (vanaf ca. 40 jaar) Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker savonds 033-723986 Drukkerij Atlas B.V. 14751 Admin. kracht (vrl. niet-parttime) Chemco Inc. 19844 tst. 150 of Bedieningsassistent afd. verwerking m/v 138 Techn. adviseur reproductiefotografie Branson Europe B.V. 15551 Monteur (mechanisch) B.V. Nederl. Kunsttof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, willen laten nagaan welke wensen er bij de vrouwengroeperingen reeds le ven op het gebied van emancipatie. Een tijdelijke medewerkster zou die inventarisatie binnen zes maanden moeten afronden. Gedeputeerde Staten zien daarmee af van het aanbod van het ministerie van CRM om een func tionaris te financieren die voorberei dingen zou moeten treffen voor een provinciaal emancipatiebureau. Het besluit is genomen nadat op een hoorzitting eind september een deel van de vrouwengroeperingen liet we ten niets in een dergelijke functionaris te zien. Het geld kon, volgens vertegen woordigsters van die groeperingen, beter worden gebruikt voor bekosti ging van bestaande emancipatiewen- sen. Vanwege de tegenstrijdige geluiden op de hoorzitting bestaat er, naar de mening van GS, geen werkbare basis voor een functionaris zoals CRM die ziet. Als Provinciale Staten het plan Van GS overnemen gaat de provincie bekijken op welke wijze iets aan de bestaande emancipatiewensen kan worden ge daan. Daarbij moet niet uit het oog worden verloren dat de provincie slechts beperkte financiële middelen heeft. Subsidiëring van plaatselijk emancipatiewerk is ook in de eerste plaats een taak van Rijk en gemeen ten. Vrijdag 21 november praat de provin ciale emancipatiecommissie over de notitie waarin GS het plan hebben neergelegd. De vergadering begint om half tien 's morgens en wordt gehouden in de Statenzaal, Achter Sint Pieter 20. Op hetzelfde adres is de afdeling Wel zijn gevestigd, waar de notitie te ver krijgen is. Het telefoonnummer is 030- 321632 tst. 247.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5