oemaker Schoemaker... svnj. Dremiere Na speelgoed: Bij Van Hall meer ruimte voor serviezen en lederwaren codean Sint Nicolaas opent vrijdagavond Sintekraam in Artishock op porselein van Hutschenreuther ,-^t MOZftKf- 255«v/ Diefstal van zilver Zonde van uw goud Aaron Sassoon Vrouwenhuis 1 1 3 Bestuur Dorpshuis Soesterberg blijft dwars Hutschenreuther presenteert bij zijn eerste collectie ontworpen door een beroemde mode ontwerper LEONARD uit Parijs. Een begrip voor exclusiviteit, voor kleurrijke, harmonieuze ontwerpen. Soes ter Courant van woensdag 28 november 1980 11 :iiti LEONARD PARIS UJUpitfW9 O**?* vHl /ouo&r op STMAKI'J.VlIfll-j^XDÉ NKV11JLE N1ARRINER h\v: '.Cw^iacÖBSïtvtt^ Si3knii>- -i{C fiyiifl Uw Plus-zaak khMiiuikei SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT- TEL. 02155-10344 or viool, cello en op. 102 "Dubbel en, viool stropovitch, cello uworkest ■nard Haitink '691 5 CASSETTES 1 er weer, de onvol- Plus C-60 en C-90 tes. Uitstekend van eit, zeer voordelig snlijke 'oor Uw plalan- reiniglngsmlddet 2 Lencoclean. weergav» zondar bi|geluldan suparieura bescherming van naald en plaat v Lederwaren te kast en te keur Na een zo op het oog specta culaire opruiming van het speelgoed is bij Van Hall in het winkelcentrum Van Weede- straat bet roer definitief om gegooid. Het speelgoed heeft plaats moeten maken voor ser viezen, glaswerk en lederwa ren. Stuk voor stuk artikelen die al gevoerd werden, maar die nu uitgebreider „aan hun trekken" kunnen komen en daardoor ook een uitbreiding ondergaan. In 1930 startte wijlen de heer Wim van Hall in het toen wel bekende, maar toch vrij kleine, winkelcentrum Van Weede- straat zijn „Bazar de Luxe". Het was een nieuwbouwpand dat iets later gereed kwam dan het winkelcomplex rond garage Alblas. „Bazar de Luxe" voerde in de crisistijd van de dertiger ja ren het bazargoed: huishoude lijke zaken met rond de Sinter klaastijd speelgoed en rond de Kersttijd de kerstboomver siering en de .stalletjes' Met de opruiming verdwenen deze artikelen uit het assorti ment. In de eerste oorlogsjaren kre gen de geschenken, vooral van hout, het enige zowat dat nog verkrijgbaar was, wat meer accent, maar na de oorlog kre- gen de huishoudelijke zaken >ch weer de volle aandacht. Foto: Herman van Dam Met het stijgen der welvaart werd het geven van speelgoed aanzienlijk minder tijdgebon den; niet meer alléén op de verjaardag en met Sinterklaas, maar het gehele jaar door was er belangstelling voor. De zakelijke bakens werden daarop bij- en afgesteld; er kwam een forse speelgoedafde ling, waarvoor een flinke ruim te werd benut. In de jaren vijftig werd het bazaar-idee voorzichtig verla ten. De naam prijkte nog wel op de gevel, maar werd toen hier en daar al weggelaten. Het ,,iuxe" werd, niét in de gesprekken, maar wel in de collectie wat opgevoerd. Er was meer geld en in die welvaartstijd was men ook be reid voor ,,luxe" geld neer te tellen. Dezelfde ontwikkeling maakte ook het speelgoed mee, want ook daarvoor werden soms kapitalen betaald. Toch is door Wim van Hall jr. nu het besluit genomen dat speelgoed af te stoten en daar aan liggen twee oorzaken aan ten grondslag: a. de combinatie speelgoed met serviezen, glaswerk enz. blijkt op den lange duur niet ideaal te zijn; b. de persoonlijke voor keur van Van Hall voor de veel eisende in- en verkoop van wat we dan voor het gemak maar „luxe" blijven noemen. Er moest een keuze gemaakt worden en voor Van Hall en ook voor Soest is de keus op „luxe" gevallen. Iedere bezoeker van de zaak weet dat „luxe" in dit geval niet inherent is aan „kost baar", maar veel meer aan mooi, apart, dikwijls exclusief. Voor deze luxe had Van Hall té weinig ruimte; te veel moest in het magazijn blijven en wat in de zaak stond, kwam niet tot zijn recht. En onder die omstandigheden is de keus gemaakt ten nadele van het speelgoed, maar hon derd procent ten voordele van luxe. Van Hall jr.: „Het luxere goed stelt hogere eisen qua presen tatie en bediening. De klant vraagt meer en wij zijn ge dwongen „goed" te zijn. Goed betekent in dit geval ook voldoende sortering". De sfeer in de zaak moet daar ook op afgestemd zijn en ook dat is een reden geweest om het speelgoed er aan te geven. Speelgoed brengt een zekere onrust van gezellig rondhobbe- lende kinderen, maar het valt met deze „luxe" niet te com bineren. Uitbreiding De luxe-collectie is nu uitge breid: meer merken en bij voorbeeld naast „Wedgwood" nu ook „Leonard". Maar het „Brabantsbont" heeft zijn plaats niet verloren. Naast het Delfts Blauw blijft er het Makkum's aardewerk en wat ook een sterke uitbreiding onderging is de afdeling leder waren. Niet verdwenen is de collectie tuinmeubelen; sterk seizoenge bonden en daarom uiteraard op dit moment niet te zien. Veel meer ruimte hebben ook de ar tikelen in de echte cadeau sfeer gekregen en iedere bezoe ker zal ervaren dat het bij cadeaus niet gaat om tientallen guldens. Ver onder de tien gul den kan men leuke nouveau- té-tjes, aardige hebbedingetjes vinden. „Luxe" is op dit moment voor iedereen bereikbaar en bij Van Hall is dat te vinden; de dure luxe, maar óók de betaal bare luxe. Leonard Geheel nieuw zijn de serviezen met het merk „Leonard". Het is letterlijk en figuurlijk „bloemrijk porselein" van de Duitse fabrikant Hutschenreu ther. De naam „Leonard" is in de Haute Couture al heel wat ja ren een begrip. In de beginjaren ging het om het ontwerpen van stofdessins. Later werden daarvan eigen modellen gemaakt en nu is de naam „Leonard" verbonden aan kleding, bad- en vrijetijds- collecties, zelfbinders, maar ook parfum en porselein. De Duitse fabrikant neemt van „Leonard" zeven „dekors" af, >vaarvan er vier gebruikt wor den voor serviezen en drie voor cadeau-artikelen zoals vazen, schalen, doosjes enz. Het aparte daarbij is dat bij voorbeeld bij borden het dessin gedeeltelijk doorloopt op de onderkant, of bij vazen enz. over de rand heen naar de bin nenkant. Het gaat hierbij om bloemmotieven. De naam „Leonard" is onop vallend in het dessin verwerkt. Hutschenreuther is overigens een begrip voor kwaliteitspor selein dat nu bij Van Hall in zijn volle glorie te zien is. Links een deel van de Leonard-collectie; rechts Makkumer aardewerk Foto: Herman van Dam De door Kulturele bezuinigingen ge plaagde vereniging Artishock krijgt vrijdagavond 28 november bezoek van Sint Nicolaas. Om 19.00 uur zal Sint Nicolaas de opening verrichten van de dit jaar weer georganiseerde Sinte kraam. De goedhelllgman heelt dit maal naast zijn altijd warme belang stelling voor de jeugd, ook zijn oog laten vallen op Artishock, vanwege de belangrijke sociaal-ktllturelë aktivl- teiten die de vereniging ieder jaar weer ontplooit. Sint Nicolaas zal worden ontvangen door de nieuwe voorzitter van de ver eniging Artishock, Hans de Bruin en de ongetwijfeld talrijke aanwezigen. De Sintekraam is dit jaar weer bij uitstek opgezet voor alternatieve koop lustigen die eens iets anders willen inslaan voor het Sint Nicolaasfeest. Het ls een gezellige markt waarop ca. 30 deelnemers op het gebied van kunst nijverheid en andere zelfgemaakte produkten een schat van keuze mogelijkheden bieden voor kooplustige bezoekers. Zo valt er zelfgemaakte kleding, tex tiel, sieraden, tekeningen, houtdraai- werk, keramiek, kaarsen, droogbloe men, honing, wol etc. te kopen. Al met al veel keus voor weinig geld. De Sintekraam duurt vrijdagavond van 10.00 uur tot 22.00 uur en is zaterdag de hele dag geopend van 10.00-17.00 uur. Zaterdagmiddag om 15.00 uur is er voor de jeugd een optreden van Pop pentheater DIJN. Ditmaal met een stuk getiteld ,,Eens een dief, blijft een dief". Freule Eugenie raakt In dit stuk een kostbare ketting kwijt, die zij wil dragen bij het bezoek van Sinterklaas. Jan Klaassen en Katrijn raken ver- strikt ln een nieuw avontuur waarbij de boef Plet Gap de schuld krijgt van de diefstal. Dankzij Jan Klaassen en Kat rijn wordt de werkelijke dader, de kraai Harry Glitter spoedig ontmas kerd. Het is een. geïmproviseerde voorstel ling van DIJN die stellig zeer boelend voor de Soester kinderen zal zijn. De toegang is gratis. Uit een woning aan de Generaal Win kelmanstraat te Soesterberg werd vrij dag in de vooravond voor zesduizend gulden aan zilver gestolen. De dader verschafte zich toegang tot het huis door forcering van de achterdeur. Hij verdween met twee zilveren bloem vazen, twee zilveren schalen en een zilveren fotolijst. Uit een woning aan de Veldm. Montgo- meryweg werd een tasje met make-up spullen weggenomen, met daarin ook een gouden herenhorloge. Ook hier kwam de inbreker het huls aan de achterkant binnen. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. j Zonde van uw goud en van uw geld. V' Wij kopen dit graag van.u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer; 13!), Laanstraat 18 - Baarn Filmhuis Artishock Filmhuis Artishock presenteert don derdag 27 november a.s. de film l l 3. Regie; Heidl Genée. Deze vrou wenfilm is in kleur en duurt 85 minu ten. De film gaat over de jonge actrice Katerina, die een baby verwacht en in tweestrijd staat tussen twee mannen, die ze uiteindelijk geen van beiden wil: de jonge jurist Bernhard, vader van de baby, wil alleen de moeder, en beha- vlourlst Jürgen lijkt enkel geïnteres seerd in het ongeboren kind. Twee vaders te veel. Ondanks alle obstakels wil Katerina persé haar kind krijgen, in haar eentje. Alles wijst dus op eerv drama", maar in de luchtige ironie voelen we de hoop dat alles op z'n pootjes terecht zal komen, want daar van is Katerina overtuigd. Toegangs prijs 4,50, leden 3,50. Aanvang 21.00 uur. In de pauze gratis thee. Het bestuur van de Stichting Dorpshuls Soesterberg blijft dwars liggen. Door het berekenen van onjuiste tarieven, tarieven die voor geen enkele sportac commodatie in Soest gelden, heeft men tot nu toe weten te voorkomen dat de sportzaal van het dorpshuis gebruikt kan worden voor sportieve recreatie. De gebruikers van de gymzaal hebben voor het merendeel verzocht te mogen meedoen ln het door de sportstichting gehanteerde systeem van hoofdelijke omslag van de gebruiksvergoedingen. Dat betekent dat de sportstichting dan de zaal huurt en deze vervolgens aan de verenigingen beschikbaar stelt. Vanaf begint dit Jaar is dat feitelijk reeds het geval en de nota's worden sindsdien door de sportstichting be taald. Met een brief van 20 augustus ls het bestuur van het dorpshuis ge vraagd het gebruik via een overeen- komst te regelen en ln de brief van 22 oktober ls dat bestuur medegedeeld dat het, volgens de inzichten van het bureau sportzaken, niet de juiste tarie ven in rekening bracht. Het bestuur van het dorpshuls heeft daarop gereageerd met het voorleggen van een concept-overeenkomst waarin evenwel aan de mededeling van 22 oktober volkomen wordt voorbij ge gaan. De brief wordt geheel gene geerd. Het bestuur van de sportstichting is van mening dat op deze basis geen overeenkomst gesloten kan worden. Van Weedestraat 31

Soester Courant | 1980 | | pagina 12