Bonifacius Vergadering deelnemers sportstichting weer een formaliteit Foto VAN ESSEN stunt met zoomlenzen Tips voorde modebewuste man Koot en Bie in topvorm WASO in Artishock voor DOE-HET-ZELVERS fijnproevers Vioolmuziek voor 550 vragenformulieren binnen Verhoging gasprijzen valt slecht s i s Rick v.d. Linden en Rein v.d. Broek slaagden „CUM LAUDE" Verbreding fietspad Van Weerden Poelmanweg Adventsversieringen i>LU>- HERENKLEDING Van Weedestraat lle, 3761 CA Soest. Telefoon 02155-12424 Ik sta versteld van wat ik heb gehoord. Dat iemand zeer bewust durft te beweren Dat Bonifacius niet werd vermoord bij ons in Dokkum, want op school heb ik het moeten leren. En wordt het weten van mij nu niet wreed verstoord. Waar moet ik nu tegen gaan protesteren, Tegen degeen die een bedrog heeft opgespoord, Of tegen die geschiedenis doceren? Ik had voor Dokkum er zo op gehoopt, Dat er van vroeger nog een moord viel te vermelden. Was die er niet gebeurd dan hoorde je maar zelden Van het riskante dat je daar in Dokkum loopt. En toch, hier eindigt waar ik wijs op het gevaar, Er is er een die zegt het is niet waar. De deelnemersvergaderingen van de sportstichting zijn sinds enkele jaren weer een formaliteit. Dat was ook afgelopen maandagavond het geval. De afwerking van de acht punten tellende agenda nam nog geen uur in beslag. Slechts de rondvraag leverde wat op. Na een paar openingswoorden passeer den in ongekend snel tempo de notulen, de ingekomen stukken, het jaarverslag I over 1978, de planning voor 1981 en de begroting voor het volgend jaar. 1 Voorzitter Plomp had een lichtpuntje te melden wat de beschikbare zaal- ruimten betrof. In het Kamp van Zeist te Soesterberg zal volgend jaar sep- i tember een hal aanbesteed worden, geschikt voor sportbeoefening. Bur gers mogen daar gebruik van maken, als defensie de hal niet zélf nodig heeft. In dat verband zei voorzitter Plomp zijn hoop op meer sportzalen alsnog gesteld te hebben op particulier initia tief. Daarvan zal de soelaas moeten komen voor de Soester zaalsporters. De zaalruimte verdelingscommissie zal zeker voorlopig nog in de proble men blijven zitten, omdat, ook al gezien de financiële positie van de gemeente, nieuwbouw door de sport stichting welhaast uitgesloten is. Op voorzitter Plomp's mededeling dat de reparatie van de installatie 25.000 gulden zou kosten en dat dat bedrag nu niet beschikbaar was en ook niet op de begroting voor 1981 opgevoerd zal wor den, werd protest tegen deze gang van zaken aangetekend. SVV-voorzitter J. Lijkedijk merkte op dat het sportstichtingsbestuur wèl 18.000 gulden uitgaf voor een scorebord (ten behoeve van de volleybalvereni gingen) in de sportzaal De Bunt en dat het hem onbegrijpelijk voorkwam dat niet voor 7000 gulden méér, voorkeur gegeven was aan het herstellen van de douches in Beukendal. Daar bleef het bij, al zei voorzitter Plomp toe te zullen bekijken of de reparatie toch niet voor een lager bedrag gedaan zou kunnen worden. Een onbevredigend antwoord kregen ook de gymnastiekverenigingen die beweerden nooit meer iets géhoord te hebben van de sportstichting na de bijeenkomst van 29 november 1979, waarin de problemen van de drie plaatselijke verenigingen aan de orde geweest waren. Zelfs geen verslag van de bijeenkomst", zei Springbok- ken-penningmeester M. Smit. Smit pleitte ook voor betere verwar ming van de sportzalen en dan met name voor de gymnastiekzaal aan de Heideweg. Verzoeken hadden tot nog toe niets uitgehaald. De beide zaken krijgen de aandacht van het sportstich tingsbestuur en daar hadden de gym nasten vrede mee. De vergadering werd door afgevaar digden van 27 Soester Sportverenigin- gen bijgewoond. Seizoen 80/81 kenmerkt zich door een tweetal totaal verschillende stijlen. Enerzijds een jonge sportieve mode met veel pullovers (shetland, lambswool), prachtige shirts o.a. van Melka, Sachs en Bleyle, gecombineerd met vlotte pantalons, uiteraard uitgevoerd in Stretch. Anderzijds is er ir. antwoord op de snel wisselende, vaak extreme rages van de jaren '70, thans een heel mooie klassieke mode. De Blazer b.v. komt weer sterk in de belang stelling, niet alleen in gladde stoffen, maar ook in moderne frotte's. Blauw, grijs en bordeaux zijn dit seizoen duidelijk favoriet. Dit alles vindt U uitgebreid in de kollektie 80/81 van Middelman Midman. Trendgevoelige kwaliteitskledingSpeciaal voor U Het uit België afkomstige WASO-kwartet sluit a.s. zaterdag, 29 november, een tournee door Nederland af met een optreden in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Het concert begint om 21.30 uur. Het repertoire van dit kwartet is opgebouwd uit stukken en stijl van de zogenaamde Hot Club de France Jazz a la Django Reinhardt en anderzijds in de sfeer van de Tzigane en Flamengo- muziek. Het kwartet werd in 1975 geformeerd en staat bekend als één van de meest swingende jazz-formaties van deze tijd. Leider is Koen de Cauter en verder spelen mee Fapy Lafertin, Vivi Limberger en Michel Verstraeten. WASO heeft drie LP's gemaakt waarvan één in België (Live at Gringo's); één met de Franse zanger Jacques Mercier en de laatste („Live In Laren") in Nederland. Bij de gemeente zijn tot nu toe 550 in gevulde vragenformulieren over het Dalwegplan binnengekomen. Officieel was de sluitingsdatum j.1. maandag 24 november, maar men verwacht dat er ook in de komende dagen nog formu lieren afgeleverd zullen worden. Begin december zullen alle antwoor den verwerkt zijn en zal het resul taat daarvan bekend gemaakt worden. Op woensdag 10 december kan er over dat resultaat gediscussieerd worden tijdens een openbare bijeenkomst wél ke om half acht 's avonds begint in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Dorpshuis Soesterberg Inhakend op de mededeling over de zaalruimte verdeling, merkte AGAVS- bestuurder, de heer Hagmeijer uit Soesterberg op, dat juist de driehon derd leden van zijn vereniging de dupe werden van de problemen rond het gebruik van de sportzaal in het dorps huis. Het gaat daarbij om de door het bestuur van het dorpshuis berekende tarieven. Deze zijn hoger dan de sport stichting wil betalen. Mej. C. van Esseveld sprak er in dat verband haar bevreemding over uit dat de door het dorpshuisbestuur in reke ning gebrachte tarieven door het college van burgemeester en wethouders wa ren goedgekeurd en dat de sportstich ting nu bezwareij maakt. Voorzitter (en wethouder) Plomp ont kende dat b. en w. zich hadden uitge sproken over deze tarieven. Het dorps huisbestuur vergaderde maandag avond óók en voorzitter Plomp meende dat men, alvorens ach en wee te roepen over de toekomst van de Soesterberg- se gymnastiekverenigingen, men het resultaat van die vergadering moest afwachten. Geen geld Veel langer moeten vermoedelijk de gebruikers van de sporthal Beukendal wachten op goed functionerende dou ches. BDC-voorzitter H. Duit consta teerde dat jarenlange correspondentie over het euvel niets opgeleverd had. Sterker nog; de douches leveren nauwelijks meer warm water. e s Onder de even veelbelovende als ■pretenderende titel „CUM LAUDE" is zeer recent een nieuwe LP ver schenen waarop Rick v.d. Linden orgel en piano) en zijn muzikale collega Rein v.d. Broek (trompet en bugelde hoofdrollen spelen. Naast de hoofdrolspelers hebben Wilma van Diepen en Getty Kaspers voor de vocals getekend en lijkt het achtergrondsound je voor dit genre muziek op maat gemaakt. Alles op deze plaat draait om bewerkingen en ex.clusieve arrangementen van overbekend klassiek repertoire. Bach (Ave Maria - Oh Haupt Voll Blut Und Wunden - Jesu Joy of Man's Desiring - Jesu Meine Freu- de) Beethoven (Song of Joy) Mozart (Ave Verum) Saint Saens (Synfo- nia) zijn door arrangeurs Rick v.d. Linden, Rein v.d. Broek onder han den genomen. Zelfs de meest verstokte liefhebbers van klassieke muziek zullen na het beluisteren van deze opvallende LP moeten toegeven dat de „gedaante verandering" die Rick en Rein heb ben toegepast geen enkele afbreuk doet aan de schoonheid van de oor spronkelijke composities. Vakmanschap is meesterschap geldt daarom ook, en misschien juist wel, voor CUM LA UDE. Een plaat om grijs te draaien. 1 Op mijn draaitafel een nieuwe uit gave van de „Nederlandse Klassie ke Vakhandelt.w. THE GLORY OF CREMONA. Bij het beluis teren van deze hoogst exclusieve opname realiseer ik mij dat het slechts verwende fijnproevers van vioolmuziek zullen zijn die voor deze LP grote belangstelling aan de dag zullen leggen. Ondanks een weloverwogen en zorg vuldig gekozen repertoire is de LP inhoudelijk eenvoudig. De violist Ruggiero soleert onnavolgbaar, pia nist Leon Pommers is daarbij zijn meer dan attente secondant. Daarmee is echter nog geen ver klaring gegeven waarom ik deze LP als een plaat voor verwende fijn proevers van vioolmuziek bestem pel. Waar het bij deze opname om draait is het feit dat de vijftien werken die er op worden vertolkt zijn gespeeld op zes wereldvermaar de vioolbouwsels. De diepe warmte van Stradivarius - Guarneri del Ge- su - Andrea Amati - Nicolo Amati Bergonzi en Gasparo da Salö. Na men die liefhebbers, maar vooral kenners van vioolmuziek in positie ve zin koude rillingen moeten be zorgen. Dat laatste doet deze LP. Wat kan een mens zich nog meer wensen. Wereldberoemde composi ties van wereldberoemde componis ten gespeeld op instrumenten die door wereldberoemde vioolbouwers werden vervaardigd. Een plaat die je moet proeven als wijn uit de schoonste jaargangen. Uitgeluisterd zult u er nooit van raken. Groot nieuws voor de liefhebbers, en wie is dat niet, van de heren Koot en Bie. Samen vormen zij reeds vele jaren de directie van het Simplistisch Ver bond. Een directie die gestalte krijgt in hun maandelijkse VPRO-uitzendin- gen, de jaarlijkse „Bescheurkalen der" en hun grammofoonplaten. De laatste nieuwe „Op hun pik ge trapt" is de vierde langspeelplaat van het Simplistisch Verbond. Eers te en belangrijkste conclusie: Koot en Bie in absolute topvorm. Als Fredje Jacobse en Tedje van Es, als Cor v.d. Laak en Walter de Ro- chebrune, als Koot en Bie. De verleiding is groot om een aantal grappen die ze als typetjes op de plaat neerzetten in deze recensie te verwerken. Dat doen wij niet omdat het een onmogelijke taak is hun hu mor op de juiste wijze te verwoor den. Humor die de liefhebbers van dit genre van de ene lachstuip in de ander zal brengen. Naast alle bab bels en nonsens twee liedjes: „Komt allen bij de tegenpartij die er is voor jou en mij" en „Papa zal niet meer roken". Een 5-tal zeer fraaie hoes-foto's completeren een LP die ons uiter mate geschikt lijkt om Koot Bie - fans een geslaagd Sinterklaasfeest te bezorgen. Niet kniesoren moe ten deze plaat onverwijld bij de Soester platenhandel bestellen. Het zal lachen-lachen-lachen worden. Alle leden van de gascommissie heb ben hun ongenoegen uitgesproken over de verhoging per 1 januari van de gasprijzen met gemiddeld 7,9 cent. Wat dat betreft had wethouder D. Hoekstra (CDA) een vervelende me dedeling: het zit erin dat de prijzen midden volgend jaar verder omhoog gaan. Hij hield de leden voor, dat hieraan niets is te doen, omdat de prijzen van hogerhand worden opge legd. De gasprijs is gekoppeld aan de prijs van aardolie. ,,Als we zien dat ook in deze regio de werkloosheid met honderdtallen om- hoogspringt, waardoor de betrokkenen twintig procent korting op hun salaris krijgen, hoeveel leveren die mensen dairin met dl deze verhogïhgen erbij?" vroeg de heer J. J. van den'Brakel zich af. ,,We gaan zo langzamerhand terug naar 1940, toen de mensen ook hele maal niets meer konden. Je kunt een citroen net zolang uitpersen tot er geen druppel meer uitkomt, maar dan is 't ook helemaal gebeurd", zei hij. Hij voorspelde tenslotte een stijging van hét aantal onbetaalde gasrekeningen. Het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg tussen het Natuurbad en de Amersfoortsestraat wordt op dit ogenblik door de firma Almere ver breed met 50 centimeter en gebracht op 3 meter. Er wordt gewerkt met milieu-vriendelijk materiaal. Zo wordt als ondergrond huisvuil-verbrandings- slakken gebruikt, waarop later het asfalt komt. Aangeraden wordt niet eerder over het nieuwe gedeelte te gaan rijden, alvorens de asfaltlaag is aangebracht. De werkzaamheden zul len ongeveer drie weken duren. Pak weg een jaar of tien geleden kwamen ze vanuit Japan de plas over en in West-Europese etalages terecht. Zoomlenzen, ideaal van Iedere serieuze be roeps- en amateurfotograaf. En daar lagen ze dan. Aangekeken en voorbij gelopen door vele duizenden. Zelfs mensen met een inkomen hoog boven dat vari Jan Modaal werden afgeschrokken door de prijs. Voor minder dan duizend gulden ging de begeerde zoomlens niet over de toonbank. Dat de belangstelling duidelijk geen gelijke tred hield met de verkoop kreeg men in de produceren de landen, Japan voorop, spoedig in de gaten. Desondanks heeft het vele jaren geduurd alvorens men er in slaagde een volwaardig produkt tegen een accepta bele prijs te vervaardigen. Sinds enkele dagen liggen de veelge vraagde zoomlenzen tegen absolute stuntprijzen in de etalage van foto VAN ESSEN in de Birkstraat. „Een fantastisch produkt" luidt de mening van Van Essen jr. „Het kan wedij veren met alle bestaande zoomlenzen. In technisch opzicht onovertrefbaar De glaskwaliteit is verbeterd, er is sprake van reflex-vermindering, kortom optimale kwaliteit in het zoom- bereik. De prijs is binnen het bereik van iedereen gekomen. De zoomlenzen die onder het merk VIVITAR door ons in Soest op de markt worden gebracht vragen een be drag dat om en nabij de 400,- per stuk schommelt. De importeur doet er bij de intro ductie nog een stuntje bij en vergoedt tegen inlevering van actie-bonnen een bedrag van 25,- waardoor de kopers praktisch allemaal beneden een be drag van circa 400,- uitkomen. Groot voordeel is bovendien dat de zoomlenzen praktisch voor alle be kende en gangbare camera's geschikt zijn. Leverbaar zijn ze in ieder geval voor Canon - Olympus - Nikon - Pen- tax en... de voorraad is voldoende om iedereen op zeer redelijke termijn van dienst te kunnen zijn. Verder bij de aankoop van een zoomlens geen con cessies aan de service die wij op on ze artikelen bieden. Geen aanbieding dus met een bijsmaakje. Als Combi fotozaak bieden wij ook op zoomlenzen van VIVITAR twee jaar verzekering aan tegen verlies - diefstal en bescha diging, daarnaast geeft VIVITAR maar liefst vijf jaar fabrieksgarantie. Dat laatste wijst er op dat wij niet alleen te maken hebben met een sen sationele prijs, maar tevens met een hoogwaardig produkt' Geïnteresseerden moeten deze dagen zeker niet verzuimen eens bij foto VAN ESSEN binnen te stappen. In een oog opslag zullen zij constateren dat het stunten zich niet uitsluitend tot zoom lenzen beperkt. Wanneer ons nog vier zondagen van kerstmis scheiden wordt in veel huizen een adventskrans opgehangen. De bedoeling van de adventskrans is dat op de vierde zondag voor kerstmis een kaars enige tijd wordt aangestoken, op de derde zondag voor kerst mis komt daar de tweede bij en zo gaat dat ver der tot de laatste zondag voor kerstmis waarop dan alle vier de kaarsen branden Hoe kan men nu eenvoudig zelf een adventskrans maken? Men neemt als ondergrond een metalen draadhoe pel met kaarsenhouders, een hoepel van wilgen- takken of een strokrans. Deze kale hoepel gaan we bekleden met dennegroen, het beste kunnen we hier voor „Nordmann of Nobilis" groen nemen dit valt nauwelijks uit en is erg mooi van kleur. Zorg ervoor dat we takken met veel kleine snij- takjes kopen, want deze kleine snijtakjes moeten we voor een mooi geheel juist gebruiken. De zijtakjes knippen we los van de tak. Met be hulp van wikkeldraad op een klosje gaan we dit groen op de hoepel bevestigen. Het draad beves tigen we aan de krans en leggen de takjes als een ring om de krans, met de linkerhand drukken we takjes tegen de krans aan terwijl men met de rechterhand het wikkeldraad om de krans windt zodat de uiteinden van de takjes vastgeklemd worden. Nu leggen we weer een nieuwe ring dakpansge wijs over de vorige ring heen en gaan ze door tot de hele hoepel bedekt is. Het wikkeldraad wordt nimmer doorgeknipt maar wordt als een spiraal om de hoepel gedraaid waaronder de takjes zitten. Nu steken we de kaarsen erin. In een krans van stro met behulp van een kaarsenhouder en be vestigen we vier linten met een strik aan de krans. De kleur van de kaarsen en het lint is volgens de kerkelijke viering paars, maar men kan na tuurlijk ook andere kleuren nemen. Nu gaan we de krans verder afwerken met wat bijmaterialen zoals hulst, ijslandsmos, denneappels enz., de keuze is hierin zo groot dat vele mate rialen gebruikt kunnen worden. Deze materialen bevestigen we met bloemendraad op de krans tot we een mooi geheel krijgen. Nu hangen we de krans zo op dat de kaarsen vrij kunnen branden. Hebben we geen plaats voor een advertentskrans dan kunnen we ook een adventsstuk voor de tafel maken. In een langwerpig mandje of bakje doen we natte oasis waarin we vier kaarsen steken. Dit bakje vullen we verder op met groen, ijslands mos, hulst en diverse bij materialen totdat ook weer een mooi geheel is bereikt. Door alles in een kleur te schikken of bepaalde kleurencombinaties toe te passen kan men verrassende effecten krijgen. Om de materialen lang mooi en goed te houden kan men met de bloemenspuit het geheel regel matig natspuiten.

Soester Courant | 1980 | | pagina 14