Slot-ontdooier kan veel ellende besparen Populariteit gezelschapsspel stijgt Auto VSidermeer Amersfoort b.v. ».raswa= Bij Auto Vandermeer dit weekend een Taunus voer een bodemlage jmjs! lig»RUÏK|^^p|^ KOOP VERTROUWD KOOP BU AUTO Kees Frank December: spelletjesmaand AANNEMER dezelfde II >PËN ALS NIEUW! - O RU Hl-. O DEGELIJK O VEILIG O BETROUWBAAR Taunus 1600 L 2 drs. garantie op arbeidsloon en onderdelen! 1 Een greep uit onze 40 kwaliteits occasions, J dit weekend voor een uitzonderlijk lage prijs! i ir- 8.500,- 9.250,- 8.850,- 9.250,- 9.850,- 10.250,- 10.250,- 10.850,- 11.250,- 11.500,- 12.850,- 13.750,- 26 27 Soes ter Courant van woensdag: 26 november 1 27 Halma ol Gan^boS^rT^^l00!6,6'.^^ «ens-erger-je-niet, De afgeldpêh kwart eeuw wareft we met dé Opmars Van de televisie niet rrteër vafi dê buis Wég të slaan, maar die verslaving begint wat over te gaan, vermoedelijk juist dank zij het enorme aanbod van programma's via de ka bel, waardoor je töch niet meer „al les" kunt zien ën selectief kijkën ge boden is. Daardoor leren we weer dat er nog Wel artdere actievere manieren van órttspanniiig bestaan en omdat we het uitgaan wat verleerd zijn, vallen we terug op hét traditionele gezel schapsspel. Waren het vrdéger de ouders die hurt kindéren op hoogtijdagen verrasten met allerlei spelletjes ert puzzels, riu zijn het veelal de jongeren die de Char me Van hét gezelschapsspel ontdekken, en dat vóór hun ouders óf voor elkaar kopen. Maar er is tegenwoordig zö'n enorme keus in spellen en puzzéls, dat men ai gauw dóór de bómen het bos niet meer ziet. Nu december de spelletjes maand bij uitstek - weer voor de déur staat, gééft jumbo wat cadeautjes voor de komende feestdagen. En Jum bo kan het weten met zijn keus uit meer dan 260 creatieve-, educatieve-, behendigheids-, kans- en andere gezel schapsspellen, domino's, lotto's, kleu- terwerkjes, dam- en schaakborden, goocheldózen, bóuwspeelgoed, volwas senen- ên kinderpuzzels en kwartetten. Gezelschapsspelen Voor wie het nog niet heeft, is Mens- erger- je-niet natuurlijk altijd dé keus. Het is niet voor niets het meest ge speelde en het meest verkochte spel ter wereld. Sinds de oorspronkelijke versie van 1933 is de uitvoering nauwe lijks gewijzigd (alleen de ,,ch" is ach ter de „mens" verdwenen) en het óp de doos beroemde „mannetje" blijft zich groen en geel ergeren als zijn pion vlak voordat hij „binnen" is er door een tegenspeler toch nog rièt wordt afgewipt. De goedkoopste uitvoering is er al voor 7,75, maar voor nog geen tien tje meer heb je een zeer fraaié Uit voering van geprepareerd kartön én met linnen scharnier. Een nieuwigheidje van de laatste ja ren is overigens de Pop-O-Matic Uit voering met een automatische dóbbél- steen-gooier (vals spelen kan dan niet meer) en een drie dimensionaal Speel bord, maar de echte spelletjesliéfhëb- ber gooit toch het liefst de dobbel steen uit de hand. Ganzenbord En dan is er natuurlijk het goede oude Oudhollands Ganzenbord. Alleen de naam roept al een sfeer van gezellig heid op, van de gehele familie rond de tafel met een kop chocolademelk In tijden dat men zelfs nog niét droomde van TV. De oudste versie stamt voor zover bekend van vóór 1575. Geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. Dammen/schaken Nóg ouder vermóedeiijk het oudste spel ter wereld - is natuurlijk het schaakspel. De oude Indiërs speelden het al rond de zesde eeuw voor Chris tus. Voor de beginner is er al een eenvou dig kartonnen bordjë met bi jbehór efide stukken (Staunton) vaóf f 15,-} de wed strijdschaker of wie dat wil worden koopt liever een hóüten schaakbórd voor 62,50 met bijbehorende gêventis- te palmhouten stukken, uitgevoerd met lood en vilt voor 65,-, maar dan heeft hij ook wel Wat moois. Zóals gebruikelijk kan jé za'tl bord om draaien vóór een spelletje dammen éft daarvoor heeft men weer de keus tus sen de goedkoopste gepolijste 3 cm. damsteentjes voor 5,75 tot chique palmhouten schijven van 3,6 cm- voor ƒ18,75. Ëërt leük Sifitefkl&asCdddeautje Vóór niét zóveel gêid. Verschillende uitvoe ringen vanaf een mini-versie voor 14,90 tot een fraaie luxe uitvoering voor/37,50. Backgahimön-rage Hét spel van de afgeiöpefl jaren is wei Backgarnmon óf zijn eertvoüdige va riant Tric-Trac, Of het nu komt dóór dat toeristen oude mannetjes op Griek se terrasjes dit speï onafgebroken heb ben zien spelen of door de grote popu lariteit ervan die uit angló-saksische gebiedsdelen is overgewaaid, het is in ieder geval een ware rage geworden. Een échte backgarnmon verslaafde be zit natuurlijk een houten met parel moer ingelegde döos met Vilten speel velden, maar vóór de beginnende trik- trakker is er al een góed uitgevoer de set vöor 19,90 met êen Uitsteken de gebrulksaaatiwijzing voör de ver schillende varianten als backgarnmon, tric-traü en het minder bekende Acey Deucy, Voor de kleintjes Voor de allerkleinsten (vanaf vier jaar) is er Tingo, een creatief bouw- speelgoêd van hout, Met verbindirtgs- stökjes kan het kind de kleurrijke (gifvrijé) blokjes van verschillende vorm tot leuke figuurtjes samen brengen, oók tót rijdende. Vijftien voorbeelden Worden bijgeleverd, maar het is de bedoeling dat Hêt kind spe lenderwijs zijn eigen variaties gaat bedenken, is het kind wat ouder dan kan hij of zij „de eerste stappen op het podium" zetten met een gooehei- doos, Wat is voor kind leuker dan triomfen té Vierén met de Ver dwijnende toverstaf, het touw met de knoop, de hoed met dubbele bodem of de magische speelkaarten, Voor het kind van zes is er al een does met wat simpele trucs voor 13,75) dat breidt zich tenslotte uit voor kinderen van g en 6 tot eén bijna pföfeSsiOrtélé doos (ƒ47,50) met honderd trucs voor de magiër van tien jaar en ouder, Ma gische kracht bezit ook hét gezel schapsspel Treffer (39,50), waarbij het gehéügefl van de tWëe Spelerê een be langrijke ról speelt. Treffer Werd be gin september tot „Speelgoed Van hêt jaar" gekozen, evenals een ander Jumbo-spel Computer Eiectro, waar bij kinderen (en volwassenen niet te vergeten) eigen kennis en dat van an deren kunnen testen en vergaren. Ais gezelschapsspel of solitair te spelen. Ook voor in je eentje irt de donkere wintermaanden zijn de legpuzzels. Sommigen kunnen er aan verslaafd ra ken) je hebt daarbij de ongeduidigen, die sriel resultaat Willen zien of de be jaarden Voor wie de kleine stukjes wat onduidelijk zijn, Voor hen zijn dé zoge heten „quickpUzzelS" vaii rénd de 6ÖÖ stukjes ideaai. Kindéfpuzzéis (vanaf e,5ö) variëren van 12 tot ieo stuk jes. Maar er zijrt ook mensen, die de tijd en het geduld hebben om een heel schilderij met kleine Stukjes te maken) voor deze échte puzzeiiiefhébbèfs zijn er fraaie platen tussen de g,96 en 29,90 van 620 tot maar liefst 3000 Stukjes. a j Voor wie de Laurel Hafdy-fiim „Me and my pal" kent, waarbij de brui loft van öliie wordt opgehouden door één ontbrekend stukje van een legpuz zel is hier een geruststelling; de fa brikant stuurt een ontbrekend stukje van een legpuzzel overal ter wereld gratis na, Eén van dé populairste spellen van de laatste twintig jaar is Stratego, het behoedzame spel tussen twee legers, Hoewel gekozen is voor Napoleonti sche figuren en slagordes, is Stratego in de Tweede Wereldoorlog bedacht door een Nederlandse ónderduiker. Sinds de introductie door Jumbo in 1959 heeft het spel de gehele wereld veroverd en is vooral in de Verenig de Staten zeer populair. Volwassenen en kinderen boven de 12 jaar beleven er veel plezier aan. KNIPTIP Filmen is mooi filmen met geluid nog mooier. Wie gaat filmen kiest voor beweging, kleur èn geluiden. KNIPTIP (f Kijk voor u gaat fil men even of er nog wel voldoende film In de kassette zit. i WATERVREES OVERWINNEN - Ik heb wel eens iets gelezen over een Duit se zwemschool annex pension, waar men zich heeft gespecialiseerd in zwemonderricht aan oudere mensen en lieden met watervrees. De naam was Bolle, meert ik, Kunt u mij na dere gegevens verstrekken? Antwoord Het betreft hier Sportho tel Zwemschool Bolle, Berrtbefg- strasze 3 in Hemef (West-Duitsland), waar u een een- óf tweeWeekêé zwem- vakantie kunt hóüderi, Irt Vier zwem- hallén geeft meh daar les zonder toe schouwers in water Van 33 graden. U kunt er Vervölgkufëussen gaan Vol gen eri dê zwembaden zijn vanuit dé hotelkamers gemakkelijk bereikbaar. Het Nederlandse kontaktadres is: A. Rietdijk, Hengelolaan 1212,2544 Gv 's- GRAVENHAGE, tel. Ö7Ö - 67 68 48, Ook in eigen land is zoiets wel móge lijk, zij het niet zo gespecialiseerd, u kunt n.i. een groepje vormen van oudere rhenëen of mensen met water vrees éri dan in contact treden met de directie Van een overdekt zwembad, Ook kunt u zich wel eërtS aansluiten bij eeh gróépje gehandicapten. Want watervrees is tenslotte 66k een han dicap, Het Duitse irtStitUUt is natuurlijk miri of meer éeil welvaftftsvérschijnsel maar als u het betaieii kUMt zult U ef stellig êèfi prettige vakantie bij hebben, verbpuw+onderhoucUkeukens betimmeringen* open haërden eni, KONINGINNELAAN 48 SOEST TEL! 02155-11066 De winter is dit jaar al vroeg begon nen, want al in de eerste week van november waren We samen met vele lotgenoten In de vroege morgen bezig, de auto sneeuw-vrij te maken. De eerste problemen waarde automobilist Op gure winterdagen mee te maken krijgt. Zijn bevroren portiersloten, sneeuw en Ijs op de ruiten cn een vastgevroren handrem. Aan dat Jaatste is heël makkelijk wat te dóen. Zet de aütó 's avorids weg iti de éérste versnelling, dan hoeft u de handrem niet te gebruiken. Voor het ontdooien van slotën en riiltéfi is de aanschaf van een zgn. „wirttérpakket" aan te raden, In zo'n pakket zitten meéstal twéé spuitbussen waarmee U binnen enkele seconden de ijslaag op de ruiten oplost en een kleine slotont- dooier. Dit mini-spuitbusje is makke lijk mee te nemen in jaszak of tasje. Om Het slotontdooiertje in dé auto te leggen heeft weinig zin natuurlijk. Met de aanschaf Van het winterpakket kunt U zich een heleboel ellende besparen. Het is echt geen pretje om in de vrieskou te staan met de restanten van eéii afgëbfökën SlëUtél irt dë Hand. taunus prusshow Déze Ford Taunus Is als volgt gespecificeerd: Kenteken: 88-UV-49 Souwjadr: 1978 MofOf.' 1600 cc Kfri) 61.000 KléUt) Inca Gold/Bruinstof Vergelijkbare nieuwwaarde: f 19.050,- Geadviseerde verkoopprijs: f 10,760,-- Uw spéciale prijs dit weekend '80 Taunus met "de kop eraf". Doe uw voordeel Taunus 1600 LS 2 drs. 1980 Taunus 1600 GL4 drs. 1980 Taunus 1600 GL 2 drs. 1980 Taunus 1600 L 4 drs. 1980 TYPE KENTEKEN BOUWJAAR PRIJS Taunus 1600 L 2 drs. 12-TÈ-11 1977 Taunus 2000 L 2 drs. V6 59-NS-93 1977 Taunus1600 L 2 drs. 22-PZ-49 1977 Taunus 1600 L 4 drs. 43-NF-97 1977 Taunus 1600 GL 2 drs. 57-PX-89 1977 Taunus 1600 GL2 drs. aut. 16-PA-76 1977 Taunus 1600 L 2 drs. 57-UJ-39 1978 Taunus 1600 L 4 drs. 49-UX-24 1978 Taunus 1600 L 2 drs. sp 83-VN-33 1878 Taunus 1600 L 2 drs. DK-38-RL 1879 Taunus 1600 L 2 drs. DH4-NK 1979 Taunus l600GL2drs, DT-91-BV 1979 Uw official voor Amersfoort e.o. Fluor weg 49-51[p - - - Amersfoort i@ J De»ss«'l Tel. 033-15548

Soester Courant | 1980 | | pagina 28