9 m ?tf yoga Toestaan zal verstrekkende gevolgen hebben voor woonwijken Ruim 2000 bezoekers aan vogeltentoonstelling LEOLUX1981 Musicalgroep Silo in de „Open Hof" w<m Dat is 't gebaar van "zo" tevreden! ada hogarth heeft noa enkele eest, plaatsen vrij 3102155-18169 Winkeltje in garage: IdeVadhouder LEOUUX 30 november jeugdappèldienst: v-*iÉN ''**£0 HBm immm Zoekt U een WONING? butzeiaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Caravans worden nog „gedoogd" De Samenwerkende Boekhandel maakt uw Sint Nicolaaskeuze weer erg makkelijk. Zie pagina 8. Duiven- tentoonstelling „de Vriendschap" Kerstviering van het Leger des Heils Nieuwe aktiviteiten van bibliotheek Speelplaats Kornet/ Gemshoorn Dodelijk verkeersongeval brilmode kom naar middelwijkstraat 54 telefoon 02155-13539 ItidNBMj In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. n|QOtCQn 7/r;veegbreestraat48, >erg in 15 iwoonhuis met c.v.-gas, *arage en berging en >uden achtertuin, formaat als u let op mfort. Jong '75) en at van onderhoud, onkamer, keuken. Verdieping: 3 slaap kamer met ligbad en it 346 1 met c.v.-gas op lift. opzet, royale par ing en sierlijke aanleg n vijverpartijen in de ving. Indeling: grote xmkamer met fiks 3 slaapkamers, bad- gbad, toilet, hal en voonhuis met kap, maar liefst 6 slaap/ rs, waarvan 2 op de Een heerlijk be- >r dit type huis zeer ïin op het zuiden, veel extra luxe en oerende goederen in pen. ige, 2 slaapkamers, onkamer die evenals open eetkeuken en de avuizenvloer heeft, mer. 2 toiletten, 3 >p de slaap- een riant ingerichte ■ner op de bovenste it 26 net c.v.-gas, garage n hobby kamer, ft de begane grond xir/hobby/studeer- 25 m*. is uitermate origi- split-level, open lag. sierpleister en verlaagd laapkamers. bad- oilet en portaal op ping. dt geleverd met ekking. :17 itige villa met jas. Bulten: Beslist voorkomen, te afwerking; zeer er met moderne te grindstenen mmen als ndkast, ingebouwde e, grote open eet- uten uitvoering met enkbare appara- p de begane grond er met voornaam l plafond, grote hal,., grote slaap- ikamer, afzonder- e trap naar 2e :en heel bijzondere e slaapkamer die etingen heeft, ieping badkamer menten bij de winkels aan de leeft de een grote, open Indeling: de volle front- ken, 2 slaap- sr met ligbad en de begane iet zolderverd. -F004 Oranjepark", ld in dit riante partement te koop t bospark. "ner, kitchenette, amer, toilet en l, restaurant met vendien een liting met het aan iante nieuwbouw- carport, achter- Sging. bouwstijl, tie en een com- ters woonruimte, irmige woon- lard en plavuizen toilet en ruime 3 slaapkamers ler met ligbad loeklaan 29 hoekwoning met 1 grote tuin op lichtbij bossen verhogen uw optimaal van dit nen genieten, ler met parket uindeur, hal, ïers, badkamer loop. ireikbaar via w 12155-16251 9147/033-30488 Soester Courant van woensdag 26 november 1980 Raymond en Renè Vonk, jeugdkampioenen van „Vogelvreugde"; links de heer P. Wagenaar Foto: Herman van Dam en rechts voorzitter A. van Klooster De 24ste tentoonstelling van de 24 jaar bestaande vogelvereniging „Vogelvreug de", dié vorige week in het bekende duivenzaaltje aan de Schrikslaan gehouden werd heeft ruim tweeduizend bezoekers getrokken. Daarmee is het een van de beste tentoonstellingen, wat het bezoekersaantal betreft, die in Soest gehouden werden. Volgend jaar bestaat de vereniging vijfentwintig jaar en reeds nu worden er plannen gemaakt om tijdens de jaarlijkse tentoonstelling aan dit zilveren jubileum extra aandacht te besteden. Voorzitter A. van Klooster sprak de openingswoorden, waarin hij allen be dankte die aan de totstandkoming van het evenement hadden meegewerkt. Dit keer werden er 250 vogels ingezon den, waaronder een aantal afkomstig van de florerende jeugdafdeling van de vereniging. In dat verband sprak de keer Van Klooster van een voor de vereniging gunstige tijd, nu ook de jeugd zich daadwerkelijk met de vogel liefhebberij bezig hield. Dank bracht hij tenslotte aan de Soes ter middenstand die weer prijzen be schikbaar stelde voor de tombola. De keuring van de ingezonden vogels leverde het volgende resultaat op: Jeugdklasse: kampioen tropische vo gels en kampioen jeugd, Raymond Vonk; mooiste vogel van de jeugdklas se, Renee Vonk; aanmoedigingsprij zen gingen naar Robby Pauw en Ron v.d. Grift. Senioren: kampioen vetstof kanaries, J. v.d. Broek; kampioen pigment ka naries, C. Pauw; kampioen postuur kanaries en mooiste B-vogel, D. v.d. Ent, Baarn. Grossier in kampioensprijzen bleek de heer Rondhuis uit Baarn te zijn. Hij kwam als winnaar uit de bus met „de mooiste vogel van het geheel"; kam pioen „puppy's"; kampioen „stellen"; mooiste C-vogel, kampioen „derby" en kampioen „grote parkieten". Kampioen „kruising" werd de heer Luijtelaar, terwijl het kampioenschap van de damesafdeling terecht kwam bij mevrouw Wagenaar. staan. Soesterveen is een plan zonder gebruiksvoorschriften, wat volgens mr. Beijering betekent, dat het niet verboden is de 9,50 meter lange garage voor andere doeleinden te gebruiken. De heer Van Dommelen herinnerde eraan, dat in de overgangswet ruimte lijke ordening een uitbreidingsplan al jaren een bestemmingsplan wordt ge acht te zijn. Hij waarschuwde voor het scheppen van precedenten, want als de wolwinkel mag, dan moet iedereen worden toegestaan een winkel in z'n garage te vestigen. Dat willen B. en W. ook niet vanwege het belang van het handhaven van het karakter van de woonstraat. Mevrouw Allard (D'66) zei, dat de kwestie van het wolwinkeltje door B. Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid Tel.: 02155-12419 v. Weedestraat, hoek Stadhouderslaan - Soestdijk jTTel.02155-17699 De caravans, die buiten op het terrein van de heer C. de Gier aan de Ko- ninginnelaan 158 zonder toestemming zijn gestald, hoeven niet onmiddellijk te worden verwijderd. Wethouder D. Hoekstra (CDA) liet in de commissie openbare werken weten, geen voor stander te zijn van enige dwang daar toe. De heer J. J. van den Brak el (PvdA) had geïnformeerd wat er zal gaan gebeuren nu de Raad van State heeft uitgesproken dat de caravans er illegaal staan en dat Soest niets in de weg staat om tot verwijdering ervan over te gaan. Van Den Brakel vreesde dat bij directe verwijdering de proble men alleen maar zouden worden ver plaatst, omdat de caravans dan moge lijk op openbare parkeerplaatsen zou den worden neergezet. Wethouder Hoekstra zei, dat probleem ook al te hebben onderkend. Volgens hem ligt er een voorstel aan b. en w. om enige clementie te hebben betreffende het weghalen van de caravans. Het college moet hier nog over heslissen. De wet houder liet al wel weten, dat hij die clementie graag wil geven. De postduivenhoudersvereniging „De Vriendschap" organiseert op za terdag 13 en zondag 14 december haar jaarlijkse tentoonstelling. De ope ningstijden zijn: zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zondagmiddagworden de tentoon- stellingsprijzen uitgereikt. De exposi tie wordt in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg gehouden. De kerstviering voor de bejaarden in Soest door het Leger des Heils valt dit jaar op donderdag 18 december. Even als vorig jaar is iedere bejaarde wel kom, maar moet wel in het bezit zijn van een toegangskaart. Deze kaarten kuntu verkrijgen bij de Rank, Soester bergsestraat 18 te Soest, van 's mor gens 9 uur tot 12.30 uur. We zien nu al naar u uit!!! Als u niemand heeft die de kaart op kan halen mag u ook bellen naar het Leger des Heils in Baarn. (02154-12776). Met ingang van maandag 1 december a.s. zullen in de Centr^le-1Biblj,afheek aart'de Albert Cuyplaarrxen behoeve van het publiek om in te zien, te horen en te: lenen „informatieve geluidscas settes en dia's" beschikbaar zijn. Deze audio visuele media bevatten Uit gebreide informatie over allerlei be langrijke onderwerpen zoals over lite ratuur, maatschappij, land en volken kunde enz. Op 1 december zal aan de ingebruikneming van de apparatuur een feestelijk tintje worden gegeven. Iedere belangstellende is om 19.30 uur van harte welkom. De cassettes en dia's zijn tussen de boeken, bij ieder onderwerp te vinden. In totaal gaat het om zo'n achthonderd De ravage op het wegdek werd nog vergroot toen een 30-jarige autobe stuurder achter op een voorganger reed, die vaart minderde in verband met het eerder vermelde ongeluk. Ook hierbij viel een slachtoffer. De 34-jari ge passagiere van de aangereden auto bestuurder moest met een hersen schudding in het ziekenhuis worden opgenomen. Over de speelplaats Kornet/Gems hoorn is enige tijd geleden kon takt geweest met voor- en tegenstanders van de plek van de speelplaats en het gemeentebestuur. Naar aanleiding hiervan heeft het college besloten na der advies in te winnen van gemeente werken, waarbij gedacht moet worden aan een spreiding van de toestellen. Tot en met 8 december staan bij Achterbergh Wonen de Leolnx meubelen in volle glorie uitgepakt. Ook 1981 is in ruime mate vertegen woordigd. Kom dit zitfeest bij Achterbergh beleven! Koopavond op donderdag 2? en vrijdag 28 november. Amersfoort, Hellestraat-Westsingel. Telefoon 033-13048. Op maandag gesloten: donde'dag koopavond Het omstreden wolwinkeltje aan de Valeriaanstraat Foto: Herman van Dam De groep hoort, dat ook a.s. zondag velen aangesproken zullen worden door deze verwoording van het geloof in Jezus Christus. De al ruim drie jaar slepende zaak van het wolwinkeltje van mevrouw B. Lug- tenborg-Lodewijk, gevestigd in de ga rage bij de drive-in woning aan de Valeriaanstraat 132, diende vorige week voor de eerste keer voor de commissie voor de beroepschriften. Was het meningsverschil tussen me vrouw Lugtenborg en het gemeentebe stuur daar al in 1977 behandeld, dan zou de kwestie niet zijn uitgegroeid tot een, zoals commissie-voorzitter mr. J. Beijering het noemde, „geruchtma kende zaak, die kan bogen op een langdurige en belangwekkende voor geschiedenis". De Raad van State heeft zich sindsdien twee keer met de zaak beziggehouden. Deze nam het Soest kwalijk, dat bur gemeester en wethouders het bezwaar van mevrouw Lugtenborg, tegen het b. en w.-besluit om een ontheffing van de gemeentelijke bouwverordening, niet aan de gemeenteraad hadden voorge legd. Dat is nu pas gebeurd, reden waarom de commissie voor de beroep schriften zich erover boog. B. en W. vinden het als winkel in gebruik nemen van woningen of ge deelten daarvan (waartoe de garage wordt gerekend) ongewenst in een woonbuurt die uitsluitend- *ult wonin gen bestaat. Namens B. en W. stelde de heer J. van Dommelen, dat heel Smitsveen één groot winkelcentrum kan worden als de vestiging van het wolwinkeltje in de garage wordt toegestaan. „Dan mager ook wijn en kaas verkocht worden", zei hij. De heer G. Beijen (WD) wees erop, dat in meer dan tweehonderd (van de 452) garages in de wijk iets gebeurt of gebeurd is dat niets met het stallen van een auto te maken heeft; er zijn mensen die er een badkamer hebben gemaakt. „Maar in dit geval gaat het essentieel om iets anders dan wonen", zei de heer Van Dommelen. Beijen vond, dat de gemeenteraad in deze kwestie een hele duidelijke prin cipe-uitspraak moet doen. Overigens moet zijns inziens worden voorkomen dat er een heksenjacht wordt ontke tend tegen hen, die de garage voor andere doeleinden gebruiken. Twee keer vernietigde de Raad van State het besluit van B, en W. tot aanschrijving van mevrouw Lugten borg om het winkeltje te sluiten. Zono dig zou daarbij politie dwang worden toegepast. De Raad tikte Soest voor deze handelwijze op de vingers, omdat hij vond dat er sprake was van onbe hoorlijk bestuur: de gemeenteraad was immers gepasseerd, zodat me vrouw Lugtenborg niet bij de juiste instantie in beroep kon. Mr. Beijering constateerde dat het om twee fundamentele vragen gaat: Is het gebruik van de garage als verkooppunt in strijd met het bestemmingsplan Soesterveen?, en zo ja, is dan onthef fing mogelijk. De voorzitter wees erop, dat de Raad van State, na in eerste instantie de strijdigheid niet te hebben aangevochten, later ernstige twijfels heeft geuit of de winkel niet is toege- Lange Brinkweg 25 Op de Birkstraat heeft vorige week woensdagavond een verkeersongeluk plaatsgevonden, dat het leven kostte aan de 21-jarige Gerarda Kool uit Soest. Zij reed als passagiere mee op ,-,d£motpr, bestuurd ddor de 20- jarige. A,,, flij kwam in botsirtg met de 18-jari ge automobiliste M..y„ die,vanaf een. ~erf de weg op reed/H. kon niet meer remmen en had ook geen tijd om uit te wijken. Het slachtoffer kwam vijfen twintig meter verder in de linker wegberm terecht; H. belandde op de linkerrijstrook. Zowel de beide motorrijders als de autobestuurster werden met de ambu- lancè naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Vandaar werd mej. Kool onder politie begeleiding naar Utrecht vervoerd, waar zij echter om half elf aan de bekomen verwondingen over- en W. met grotè onzorgvuldigheid is behandeld. Zij zag geen enkel bezwaar tegen handhaving van het winkeltje. Ook de heer Beijen had geen bezwaar. Wat betreft het B. en W.-argument betreffende parkeerproblemen, zei de heer P. Lugtenborg dat men in de straat geen last heeft van auto's die voor het winkeltje komen (want prak tisch iedereen komt-te voet), maar wel van de auto's die de naastgelegen school bezoeken, „en straks ook van de auto's die naar het terrein tegenover ons komen, dat als evenemententer rein is aangewezén", zei hij. De commissie 'voor de beroepschriften formuleerde haar advies aan de ge meenteraad in besloten zitting. Als u dat ook van onze kollektie wilt zeggen moet u deze kollektie kennen en daarom vragen wijKom eens kennis maken. Birkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74. A.s. zondag 30 november wordt er in de Open Hof een Jeugdappèldienst ge houden, waarin de bekende musical- groep „Silo" uit Utrecht zal optreden. Zij zullen de door hen zelf geschreven musical „Geloof in uitvoering" bren gen, waarin zij naast het verkondigen van het evangelie ook ingaan op twij fels en vragen, die het evangelie op roept; vragen die hen, en naar bleek uit vele gesprekken, ook andere jon geren bezig houden. De musicalgroep is in 1973 opgericht, nadat een aantal jongelui zo onder de indruk waren gekomen van de musi cal „It's getting late", die de Conti nental Singers het jaar daarvoor had den uitgevoerd, dat ze bij elkaar kwa men om deze musical te gaan verta len en instuderen. In juni 1974 ging „Het wordt al laat" in première. Dat het een groot suc ces was bleek wel uit de vele opvoe ringen in diverse kerken en zalen in heel Nederland, die daarna volgde. Hun tweede musical „Groot Nieuws" ging in februari 1978 in première en werd daarna 32 maal uitgevoerd. De ze musical handelde over het leven van Jezus, zoals het beschreven is door de vier evangelisten. De première van de musical „Geloof in uitvoering" vond plaats in februari '79. Deze musical was de eerste die, wat tekst betreft, helemaal door de musi calgroep Silo zelf is geschreven. Op het ogenblik is de groep bezig met de vierde musical te schrijven. De musicalgroep Silo ziet o.a. als haar doelstelling: a. het verkondigen van het evangelie van Jezus Christus, b. dat evangelie brengert in een aan sprekende vorm naar deze tijd en c. anderen aanzetten tot het nadenken en praten over levensbeschouwelijke vragen. Om deze doelstelingen te verwezenlij ken maakt de groep gebruik van mo derne middelen als geluid- en lichtap- paratuur. De dienst begint om 19 uur; verstan dig is om op tijd aanwezig te zijn ge zien de grote verwachte opkomst. Tekstboekjes a 1,25 verkrijgbaar bij de ingang.

Soester Courant | 1980 | | pagina 3