„Geen zinvoller taak dan dagelijks kinderen op weg helpen naar de toekomst" mm WÈÈ. i™ lid Pub v/A\ 1 4 ËË3Ê Twee grote spaarbanken fuseren Bij afscheid school-inspektrice mevrouw P. Goedhart-Hogendoorn: 59 QDeSoestef Duinen.- 02155-1 28 74. vraagt: uw aandacht voor: Hinderwet Extra recreatief zwemuur in De Turf Openbare commissievergadering Wijziging A.V.S. Kassier en belastingen in ander gebouw Verkeersplan gemeente Soest gaat inspraak in Hinderwet Z85,- voor een genite broek? Kom op! dij ons zijn ze maar pop vrijetijdskleding Spreekuur wethouder Menne Bouvu- en Onderhoudsbedr. WALET bv IMS® ■BSbfêW? tX: Soester Courant van woensdag 26 november 1980 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage het verzoek om ver gunning van: Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20, Rotterdam om een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een quickservice- bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen op het perceel Soester- bergsestraat 76 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 4054). Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende vier weken vanaf 28 november. Op donderdag 11 december 1980 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 09.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instel len van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbe doelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen vol staan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag is er 's morgens van 7 tot 8 uur een extra recreatief zwemuur in het zwembad De Turf. Aan de openbare commissievergadering van de financiële commissie, donderdag 27 november om half acht 's avonds in gebouw gemeente werken - Lange Brinkweg, is een extra agendapunt toegevoegd. Besproken zal namelijk worden de nieuwe Verordening Onroerend Goed Belasting. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Openbare bekendmaking) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling I, voor een ieder gedurende een termijn van drie maanden na dagtekening van deze bekendmaking, de 3e wijziging van de Algemene Verordening van de gemeente Soest (vastgesteld 15 februari 1979) ter in zage is gelegd. Met ingang van dinsdag 25 novepiber zijn kassier, belastingen en invor deringen in een ander gebouw gehuisvest. Achter de huidige plaats, is langs de spoorlijn een nieuw paviljoen gebouwd. Dat betekent dat het publiek dat voor zaken naar kassier en/of belastingen moet, vanaf dinsdag niet meer terecht kan op de oude plek, maar om dit gebouw moet lopen of fietsen naar het nieuwe gebouw. De ingang van dit gebouw is aan de kant van de spoorlijn. Men kan zijn fiets daar kwijt in de fietsrekken. Borden op het terrein van het gemeentehuis zullen de bezoeker verwij zen naar de nieuwe huisvesting. Men kan er terecht 's morgens van half 9 tot half 1. Vanaf woensdag 26 november is voor geïnteresseerden deel I en deel II (hoofdstuk 1) van het Verkeersplan voor de gemeente Soest verkrijg baar in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, in de hulpsecretarie Soes- terberg en in de plaatselijke bibliotheken. De bevolking wordt uitgenodigd door middel van het invullen van de knel- puntlijsten mee te werken aan de totstandkoming van het Verkeersplan. Deel I gaat nader in op de doelstellingen wat betreft voetgangersver keer, fietsverkeer, bromfietsverkeer, openbaar vervoer, autoverkeer, vrachtverkeer en parkeren en stallen. Deel II, hoofdstuk 1, gaat over de inventarisatie van de bestaande knelpunten aan de hand van de doel stellingen uit hoofdstuk I. De bevolking wordt dan ook in de gelegenheid gesteld hierop commentaar te leveren en de lijst aan te vullen. Ingevulde lijsten kunnen tot maandag 20 december ingeleverd worden in het gemeentehuis Soest, INFOrmatiecentrum en hulpsecretarie. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van Chemco Inc., De Beaufortlaan 28 te Soest voor het uitbreiden van een inrichting tot het begieten, versnijden, verpakken en opslaan van film en papier, technische werkplaats; kantoorruimten e.d. op het perceel De Beaufortlaan 28 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest). T. van Rouwendaal, Nieuwstraat 13 te Soest voor een nieuwe de ge hele inrichting omvattende vergunning voor een brandstoffenverkoop- punt annex tectyleerstation en autowasserette op het perceel Nieuw straat 13 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, num mer 424-425 ged. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 26 november 1980. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 11 december 1980 in het ge meentehuis resp. om 10.30 uur en 10.00 uur. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs' niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. INFORMATIES; INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR De Bondsspaarbank Noord-Nederland te Groningen en de Bondsspaarbank voor Midden en Oost Nederland te Amersfoort hebben het voornemen per 1 januari 1981 een volledige samen werking aan te gaan. De nieuwe spaarbank heeft een balans totaal van bijna 3 miljard en heeft ruim 150 vestigingsplaatsen. Er zijn in totaal bijna 700 personeelsleden in vastte dienst en een 70-tal parttime krachten. De beide Ondernemingsraden hebben op de eerste informatie positief gerea geerd. De vakorganisaties, de S.E.R. en De Nederlandsche Bank zijn geïn formeerd. Hiermee wordt een belangrijke stap gezet naar een verdere koncentratie van grote spaarbanken in Nederland. Foto: Goos van der Wilt De onderwijswereld van de inspectie Zeist heeft vorige week in het Soes ter dorpshuis ,,De Borg" afscheid ge nomen van haar inspectrice mevrouw P. Goedhart-Hogendoorn (59), die om gezondheidsredenen haar taak moet opgeven. Dit alle geledingen van het onderwijs waren sprekers: van het rijksscholen toezicht, van de vereniging van inspec teurs, van de gemeentebesturen, van de schoolbesturen en van de leerkrach ten. Zonder uitzondering werden haar inzet, haar wijsheid, haar kennis van zaken en haar grote, hartelijke belang stelling voor alles en iedereen die met het onderwijs te maken had geprezen. Zelf merkte zij in haar slotwoord op: „Onderwijs geven, dagelijks kinderen op weg helpen naar de toekomst, ik kan me nauwelijks een zinvoller taak bedenken". Tijdens het officiële ge deelte van het afscheid kwamen ook kinderen ruim aan bod en zingend werd haar dank gebracht voor alles wat zij voor hen deed. De sprekers werden ingeleid door de heer Snoek en hij merkte direct al op dat mevr. Goedhart in de inspectie Zeist méér als raadsvrouw dan als inspectrice gezien werd. Drs. W. Bent, categoraal hoofdinspec teur noemde haar een gewaardeerde inspectrice die veel werk verzette. Haar grote inzet was bewonderens waardig. Hij memoreerde haar bij zondere loopbaan, die in 1948 in Eind hoven begon, waar zij kerkelijk werk ster was. Na twee jaar werd zij geestelijk verzorger in het Eindho- vense Diaconessenhuis en in de zes tien jaren dat zij daar werkte had zij kontakt met zowel patiënten als per soneel. Aan leerling-verplegenden gaf zij geestelijke en algemeen psycholo gische vorming. Na een studie peda gogiek aan de Vrije Universiteit te Amsterdam werd zij lerares en vanuit die funtie solliciteerde zij in 1966 bij het rijk als inspectrice. Zij werd angesteld in de zestiende in spectie voor het kleuteronderwijs. Op 1 januari 1978, bij de officiële start van de integratie van kleuter- en la ger onderwijs, werd zij inspectrice in het rayon Zeist. Daaronder vielen 176 scholen in Baarn, Bunschoten-Spaken burg, Eemnes, Soest en Zeist. De heer Bent bracht haar dank voor de wijze waarop zij haar beroep had uitgeoefend: altijd rustig en advies gevend. Hij wenste haar het allerbeste toe. De heer W. F. Pauw, inspecteur van het ko/lo in de inspectie Utrecht, spre kend namens de collegae en namens de Vereniging van leden van het Rijks- schooltoezicht merkte op dat mevrouw Goedhart steeds in het belang van de ander gewerkt had. ,,U stelde de ander steeds centraal en deed dat met gro te zelfverloochening" Zij was een gewaardeerd redactielid van het verenigingsblad „Spiegel"; zó zelfs, dat nadat zij het werk moest opgeven, het blad niet meer versche nen was. „Je was in staat met veel wijsheid alle zaken van het leven te benaderen en we zullen graag met je in contact blijven", aldus de heer Pauw. Nadat de heer C. Nelemans, hoofd van een basisschool te Bunschoten, namens het organiserende comité een receptie album met bijdragen van alle 176 scho len uit de inspectie had aangeboden, sprak wethouder drs. G. Plomp na mens alle gemeentebesturen uit de in spectie. De gemeentelijke overheden onder hielden altijd goede contacten met me vrouw Goedhart. Daarbij was haar deskundigheid opvallend. „Of het nu over bouwplannen, personeelsza ken, leerlingen of inrichtingen van scholen ging, u wist er alles van. Bij alles wat u deed viel de grote per soonlijke betrokkenheid en belangstel ling op. Daarbij liet u de ander al tijd uitspreken en daarmee gaf u blijk Susan Wildenburg, van de kleuterschool De Blokkendoos, verwelkomt mevrouw P. Goedhart-Hogendoorn bij de ingang van „de Borg" met bloemen ook een groot psychologe te zijn", al dus de heer Plomp. Hij prees ook haar rechtvaardigheid. „Bij sollicitatiegesprekken leek u streng omdat u recht op de man af ging, maar dat was alleen om een eer lijke mening te kunnen vormen". De gemeentebesturen betreurden daarom dat zij wegging. Men waar deerde het bijzonder dat zij alles ge daan had om het onderwijs in de in spectie zo goed mogelijk te laten ver lopen. Wethouder Plomp wenste haar nog ve le goede jaren toe en sprak de hoop uit dat zij goede herinneringen zou be waren aan haar werk in de inspectie Zeist. De dank namens de schoolbesturen in de inspectie werd uitgesproken door de heer J. Kok, voorzitter van de vereni ging voor Protestants Christelijk On derwijs te Soest. Hij benadrukte de moederlijke zorg, óók in de begeleiding van het personeel. Haar vertrek werd betreurd en namens de schoolbesturen wenste de heer Kok haar nog vele goe de jaren toe. Tot slot sprak de heer F. van Eist, hoofd van een school te Zeist, namens alle leerkrachten. Hij merkte op dat de formele kant van het werk in een inspectie, door mevrouw Goedhart altijd op een plezierige en vriendelijke manier was afgedaan. „U was een vriendelijke vrouw, met belangstelling voor de leerkrachten en u gaf de „bovenmeester" soulaas in zijn drukke werkzaamheden. U heeft altijd geprobeerd de leerkrachten heel bewust de dingen te laten doen; hun de tijd gegeven zich te realiseren waar ze mee bezig waren. Niet klakkeloos de trend volgen, maar bewust kiezen". Ook hij wenste haar nog vele goede jaren toe. In haar dankwoord richtte de scheiden de inspectrice zich allereerst tot het gemeentebestuur van Soest, dat zo vriendelijk geweest was het afscheid zo'n feestelijk karakter te geven. Ver volgens dankte zij „Den Haag" en met name de heren Th. Hadderingh, alge meen hoofdinspecteur en Bent, catego raal hoofdinspecteur, voor de prettige wijze waarop zij door de inspectie be naderd was. „Het is prettig te erva ren dat er een verbondenheid is tus sen de top van het departement en werkers in het veld". In de bijna veertien jaren dat zij als inspectrice werkzaam was, had zij nimmer vergeefs een beroep op het onderwijs-departement gedaan. Steeds had zij duidelijk gevoeld deel uit te maken van een groter verband en daardoor juist was zij in staat ge weest vruchtbaar te functioneren. Dank bracht zij aan de gemeentebe- sturen; aan de wethouders van onder wijs en de raadscommissies. Dank aan allen „omdat ik in onderwijszaken met u mee heb mogen denken. Ik heb in die jaren ook geleerd hoe gemeente lijk beleid tot stand komt", aldus me vrouw Goedhart. Veel bewondering had zij voor de be sturen van de bijzondere scholen. „Uw vrijwillige inzet moet geworteld zijn in een diepe overtuiging. Het is daarom een groot goed dat in Neder land in vrijheid voor onderwijs geko zen kan worden" De leekrachten bracht zij dank voor het altijd prettige contact. „Ik bewaar goede herinneringen aan de schoolbe zoeken en spreek mijn bewondering uit dat u er steeds in slaagt een klas als eenheid te laten functioneren. Dat kan alleen als de sfeer goed is". Na ook nog bedankt te hebben voor de geschenken waarmee zij overladen was (een gouden broche en vele boe ken) besloot zij: „Ik ben gelukkig ge weest een plaats in de Nederlandse onderwijswereld te hebben mogen bekleden. Het zal voor u moeilijk zijn in de nieuwe ontwikkelingen koers te houden. Blijft u daarom de vraag stel len of u zó bezig bent, dat de kinde ren zich met u kunnen identificeren. Hun identiteit zal gedeeltelijk bepaald worden door onze overtuiging", aldus mevrouw Goedhart. „Onderwijs geven, dagelijks kinderen op weg helpen naar de toekomst; ik kan me nauwelijks een zinvoller taak bedenken". En tenslotte: „Door dit afscheid hebt u allen een kostbare bladzijde aan mijn levensalbum toegevoegd". Daarna volgde een druk bezochte re ceptie, waar velen persoonlijk afscheid namen. v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest Het spreekuur van wethouder Menne van 3 december wordt verplaatst naar maandag 1 december 's morgens 9 uur en het spreekuur van 10 december wordt verschoven naar vrijdag 12 de cember eveneens om 9 uur. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 Voor al Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Iedere vrijdagavond onbeperkt mosselbulfet bepaal uw keuze uit 4 soorten slechts 15,50 p.p. Iedere zaterdag en zondagavond onbeperkt fonduebuffet bepaal uw keuze uit 3 soorten, 5 soorten vlees, slechts 18,50 p.p. Iedere zondagmiddag panne koeken ƒ5,- p.p. restaurant! SOESTERBERQSESTRAAT188. SOESTDUINEN. 02155 12730. NAAM BEDRIJF Avla Nederland C.V. Lindner Industrie B.V. Rabobank Jac. Hermans Prijsslag Drukkerij Klomp B.V. TEL.NR. FUNKTIE 's avonds Chemco Inc. Branson Europe B.V. B.V. Nederl. Kunsttof Industrie Soesterberg B.V. Mercurius Dosco B.V. 14251 10144 toestel 45 12568 10404 13435 033-723986 19844 tst. 150 of 138 15551 Pompbediende Onderhouds Bankwerker (2 ploegendienst) Balie-Assistent(e) Admin. medewerker m/v (vanaf ca. 40 jaar) All-round offsetdrukker s Bedieningsassistent afd. verwerking m/v Medewerkers Gietzaal (3 ploegen) Knipper/Ponser 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 19544 12734 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 6