2.48 0.99 0.99 Snackbar „De Munt uitgebreid met petit-restaurant Bestuur Dorpshuis Soesterberg moet door de knieën r Mikim* hall 50 jaar geleden in Soest J. v. d. Linden Amstel-Bokbier 10 19 1.39 2.29 1.59 1.49 WmL Bijspijkerkampen voor middelbare scholieren Kerstconcert Mannenkoor Apollo Slijterij en Wijnhandel Binnen- en Buitenlandsch gedistilleerd Gehannes... SHINGLES DAKBEDEKKING Vetkamp B.V. Mikimo tip: Leuke FEESTJURKJES zijn er nu volop! „Messer im kopf' mm, 5 December 1930 Burgemeester Grothestraat 6 - Telefoon 2112 Agentschap Beiersche Bierbrouwerij De Amstel maakt bekend, dat het alom bekende vanaf 11 December a.s. verkrijgbaar is tegen den prijs van 22 cent per halve flesch. Filmvoorstelling in „De Open Hof Flinke buit bij inbraak in café I Soester Courant van woensdag 3 december 1 13 :ER ILO >6.49, nu Foto: Goos van der Wilt -r"* De van ouds bekende snackbar „De Munt" op de hoek van de Eigendom weg en Nieuweweg is sinds enige we ken uitgebreid met een petit-restau rant. In de horeca-sector is zo'n res taurant te plaatsen tussen een snack bar en een bistro. De huidige eigenaar, Alex Vos (33), „mikt" ermee op een eterskring die gezelligheid en sfeer niet persé wil kombineren met „duur"; wel complete diners met een glaasje wijn, maar dan tegen redelijke prijzen. A. B. J. (Alex) Vos nam de snack bar drie jaar geleden over van de heer de Munt. Een goed lopende zaak op de rand van oud- en nieuw Soest met heel wat vas te klanten. Een aangebouwde, tot de zaak beho rende ruimte werd niet of nauwelijks benut en dan overdenkt een onderne mer al gauw hoe dat deel van zijn pand rendabel gemaakt kan worden. Voor Vos lag de oplossing voor de hand: een petit-restaurant, waar men net als in een snackbar binnenwipt om even te eten. Er werd een kok aan getrokken met grote buitenlandse er varing en een specialist in midden oosten gerechten: pizza's, kabab, schaslick, shoarma. Ook de „Nederlandse keuken" is hem bekend en grill-gerechten wor den door hem uiterst vakkundig bereid. Om een prijsrichting aan te geven: pizza's worden geleverd voor een bedrag tussen de 6,50 en 10 gul den; de grill-gerechten tussen de ne gen en eenentwintig gulden; een des sert kost rond de 3,50. Voor kinderen heeft men een aange past menuutje. Het restaurant is gezellig en sfeervol ingericht; geen overdadige luxe maar afgestemd op de eter die toch even „uit" wil zijn. Het is uiteraard ge scheiden van het snackbar gedeelte, zodat er van die kant geen „sto ringen" verwacht behoeven te worden, ven te worden. Men kan er dagelijks van 12.00 tot 24.00 uur terecht. Naast de gebruikelijke zomerkampen voor middelbare scholieren organi seert de NCSV (Nederlandse Christen Studenten Vereniging) ook speciale bijspijkerkampen. Deze kampen zijn bedoeld voor scholieren, die op school leermoeilijkheden hebben. Tijdens zo'n kamp, dat in de herfst-, kerst- en paasvakantie wordt gehouden wordt zo'n zes uur per dag gestudeerd in kleine groepjes, onder begeleiding van studenten. Zo wordt geprobeerd slechte rapportcijfers weg te werken. Niet alleen door hard te blokken, maar juist ook door veel aandacht te beste den aan het „leren leren". Zo kan een bijspijkerkamp invloed hebben op de manier waarop in een heel schooljaar geleerd wordt. Wat er daarnaast in een kamp gebeurt is net zo belangrijkgenieten van de omgeving, „chocolademelk drinken met ontbijtkoek", „gewoon gek doen" en kletsen met anderen. De kampen worden gehouden in Kalen- berg, Riethoven en Oostelijk Flevo land. De bijspijkerkampen duren een week en kosten 210,- en 35,- schrijfgeld. Nadere inlichtingen: NCSV, Woudschoten, 3707 HX Zeist (tel. 03439-233). Voor: villa's; bungalows, kerken, motels, utiliteitsbouw, boerderijen enz. zeer duurzaam zeven jaar schriftelijke garantie geen onderhoudskosten ideale vervanging van rieten en pannen daken Wij brengen het aan door geheel Nederland. Vraag vrijblijvend offerte! Uit voorraad leverbaar: ook voor de doe-het-zelver! h/ Techn. Installatie Buro Birkstraat 129, Soest Telefoon 033-16579 In onze showroom aan de Birkstraat 129 te Soest showen wij voor u alle soorten shingles, asbest- cementleien en natuurleien. Unaniem heeft het bestuur van de sportstichting vorige week besloten vast te houden aan het standpunt dat het bestuur van de Stichting Dorpshuis Soester berg slechts die tarieven voor de huur van gymnastiekzaal in rekening mag brengen, die door het college van burgemeester en wethouders zijn goedge keurd. Het zijn de tarieven die vorig jaar december door het dorpshuisbestuur zelf, schriftelijk aan het college ter goedkeuring werden voorgelegd: 16,40 per uur of maximaal 43,50 per ochtend, middag en avond. Tarieven óók die exact gelijk zijn aan die welke voorkomen in een ciculaire van het Ministerie van Onderwijs, betreffende vergoeding voor gebruik van zalen. In de drukbezochte vergadering van de sportstichting stelde de heer J. Al- tena, secretaris van het dorpshuisbe stuur, dat er sprake was van vergoe ding voor dagdelen èn aaneengesloten klokuren. Er kon aanmerkelijk ver schil tussen zitten en het probleem was dat er verschillende interpretaties van waren. Domeinen had hem geïnformeerd dat de vergoeding voor de drie en een half uur van een dagdeel, bij langer gebruik van de zaal, aangevuld kon worden met een vergoeding per uur. Op die vergoeding kon het dorpshuisbestuur aanspraak maken, meende de heer Al- tena en daar wilde men dan ook van uitgaan. De vertegenwoordiger van het korf bal in het sportstichtingsbestuur, de Soesterberger L. van Vliet, deed in eerste instantie een beroep op zijn me debestuurders, aan het verzoek van het dorpshuisbestuur gehoor te geven. Deed men dat niet dan zag het er voor de Soesterbergse zaalsporters bijzonder somber uit. „Het kan nooit de bedoeling van het dorpshuis-bestuur zijn de zaalsport verenigingen het slachtoffer te laten worden van dit meningsverschil", al dus de heer Van Vliet. Hij stelde daarom voor een commissie van goede diensten in te stellen om uit de impas se te komen. Absurd vond hij het overigens dat in Soesterberg de sportinstuif op zater dag niet kon doorgaan, omdat volgens het dorpshuisbestuur dan een beheer der in dienst moest komen. „In Soest wordt dat anders geregeld daar be schikken de leiders van de instuif over een sleutel van de sportzaal. Dat moet toch ook in Soesterberg mogelijk zijn". Een andere oplossing was volgens hem de gymnastiekzaal geheel van het dorpshuis af te sluiten, waardoor apart gebruik mogelijk werd. Tenslotte wees de heer Van Vliet op een onmogelijke clausule in het stich- tingscontract waardoor het dorpshuis bestuur, in verband met bijzondere gebeurtenissen, het contract ongedaan kon maken. Dat was voor sporters on aanvaardbaar. Afschuiven Hockeyvertegenwoordiger D. Stro band merkte aansluitend op, dat de sportstichting primair voor Up operi diende op te komen en dat de pro blemen van het dorpshuisbestuur daarom niet op de gebruikers en huur ders van de gymzaal afgeschoven kon den worden. Ook hij meende dat overleg de meeste kans op een oplossing bood. Raadslid P. Storimans zei vervolgens dat de sportstichting in ieder geval niet méér moet gaan betalen dan af gesproken was. Hij vond dat het dorpshuisbestuur de exploitatie-pro blemen aan de gemeenteraad moet voorleggen;'via subsidies zou mogelijk een en ander geregeld kunnen wor den. Voorzitter Plomp wees op de vergoe- dings-aanvraag van het dorpshuis bestuur van 11 december 1979, waarin b. en w. gevraagd werd akkoord te gaan met een vergoeding van 16,40 per uur of maximaal 43,50 per dag deel (ochtend, middag en avond). Dat verzoek had het college exact ingewil ligd en het ging niet aan dat het dorpshuisbestuur achteraf een andere vergoeding declareerde. Bij een controle was het aan het licht gekomen en daarom had de sportstich ting gevraagd het tarief toe te pas sen, waar men zelf om gevraagd had. De heer Altena wees in tweede in stantie op een nieuwe brief aan het college, een brief waar de sportstich ting geen weet van bleek te hebben, en waarin verzocht werd een uurver goeding van 17,10 en een tarief van 45,10 voor drie aaneengesloten uren te mogen berekenen. Dat verzoek was weliswaar afgewezen, maar het dorps huisbestuur wilde daar alsnog van uit gaan. Nadat de heer Van Vliet nog eens ge steld had dat de Soesterbergers niet de dupe mochten worden van het feit dat ,,'n" dorpshuisbestuur een brief anders uitlegt en de heer Storimans datzelfde bestuur „hardnekkig heid" verweten had kwam men unaniem tot het besluit dat: a. de huur overeenkomst nagekomen moet wor den volgens het door het college goed gekeurde tarief; b. de problemen van het dorpshuis besproken dienen te worden met het college van burge meester en wethouders en c. dat, af hankelijk van het resultaat van dat gesprek, de sportstichting eventueel nog bereid is met het dorpshuisbe stuur verder te overleggen. de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 A Het Soester Mannenkoor Apollo geeft op donderdagavond, 18 december, een kerstconcert in de Oude Kerk aan de Torenstraat. Medewerking verlenen het koperkwartet van de Baarnse Har monie „Crescendo"; de bariton Martin Dorresteijn; de tenor Joop Jansen en de organist Theo Hes. Apollo hoopt zich in het nieuwe cos- tuum te kunnen presenteren; een en ander is afhankelijk van de leveran cier. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het se cretariaat van het koor: Frans Hals laan 15 te Soest en op de dag van de uitvoering, voor zover nog aanwezig, in de kerk. Op 5 februari 1981 geeft het koor een donateursconcert in dorpshuis „De Borg" en daaraan werkt de toneelver eniging „De Rietpluim" mee. Zater dag 16 mei wordt in de Julianakerk een zogenaamde „zangersavond" georga niseerd, waaraan verschillende koren uit het gewest Utrecht van het Ko ninklijk Nederlands Zangersverbond meedoen. Deze koren worden dan beoordeeld door de heer René Verhoeff, lid van de muziekcommissie van het KNZV en dirigent van o.a. de mannenkoren „Die Haghe Sanghers" en „Rotte's mannen koor". Filmhuis Artishock Filmhuis Artishock vertoont donder dag 4 december a.s. de film Messer im Kopf. Regie: Reinhardt Hauff. Kleur 108 minuten - 1978. Onder de druk van de gebeurtenissen die het bestaan onmiddellijk bedreigen kunnen mensen een ongelooflijke ener gie ontwikkelen. Dat is de hoop die in deze film zit. Voor de pers is de hoofd persoon een „terrorist" voor vrienden een „slachtoffer van politie-terreur' De eenzaamheid op zijn tocht naar de waarheid die hij wil bewijzen, heeft betrekking op de politieke situatie in de Bondsrepubliek, waar vormen van een kollektieve indentiteit nauwelijks meer zichtbaar zijn. Aanvang 21.00 uur. Wedgwood een traditie in stijl sinds 1759 Wedgwood, een naam die een symbool werd van tafelkultuur en stijl. In diverse vormen en dessins Thuisbezorging zonder prijsverhooging. TB EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREEN DAG ZONDAG. Bloemen behoeven niet te worden gezien om te kunnen bloeien. MAANDAG. Over „de groote menigte" wordt heel wat onaange naams gezegd, ook door menschen, die niet begre pen hebben, dat zij er ook toe behooren. DINSDAG. Er zijn menschen die van louter gedachten niet tot denken komen. WOENSDAG. Er zijn weldaden, die nooit bewezen zouden zijn, als degene, die ze bewees, zekerheid had gehad, dat zijn naam niet bekend zou worden. DONDERDAG. Protectie is het schitterendste surrogaat voor ta lent. VRIJDAG. Hou 't er voor, dat gij gelukkig zijt: En (ik raak mijn geld er niet bij kwijt) 'k Wed, dat gij het wordt, in korten tijd. ZATERDAG. Wanneer wij geen gebreken hadden, zouden wij er niet zoo'n genoegen in vinden ze bij anderen te ontdekken. Zendingsfilm „Melawan Gelap" Deze film, die een mooi overzicht geeft van den üitwendigen groei der zending op Sumatra, Borneo en andere gebieden in Oost-Indië, werd Woensdag avond in de Rembrandtzaal getoond en toegelicht door oud-zendeling v.d. Roest uit Utrecht. Spr. deed mededeelingen over het groote mooie werk, maar ook voor de zware taak van hen, die op de buiten bezittingen zijn geplaatst. Vooral voor de vrouw, die het leeuwenaandeel draagt,, is het dikwijls zeer moeilijk, te arbeiden. De arbeid is zeer groot en mooi. De arbeid voor de zending veel te klein. Spr. hoopte, dat velen hun gebed en offer zullen brengen aan de zending. De afd. Soest hoopt op veel contribuanten. Deze film van licht en duisternis werd met aandacht gevolgd. Ds. Gerth van Wijk opende en sloot den avond met gebed. St. Nicolaas-bal Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie, waarin door den heer Ettema, Stationskoffiehuis een St. Nicolaasbal wordt aangekondigd. Op het rijwielpad Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende personen proces-verbaal opgemaakt, wegens het op de Amersfoortschestraatweg rijden op den midden weg, inplaats van op het rijwielpad. De waarschu wingen schijnen niet te helpen. Niet zoo mis Door de Rijkspolitie te Soesterberg werd proces verbaal opgemaakt tegen een bestuurder van een auto, wegens ten le het te snel rijden, dat daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. 2e. wegens het gebruiken van den mecha- nischen fluit. 3e. voor het rijden met verblindend licht en ten 4e het rijden zonder rijbewijs. Een aardig St. Nicolaas-cadeautje. Aanbesteding verbouwing Gemeentehuis Dinsdagmiddag had ten gemeentehuize de aanbe steding plaats van een inwendige verbouwing van het raadhuis. Ingeschreven werd door de navolgen de personen: M. Hornsveld, ƒ4350,-; W. v.d. Velden, 4150,-; Gebr. v.d. Lugt, 3300,-; W. Hilhorst 3195,-; G. v.d. Berg, 3135,-; G. van Egdom, 2846,-. Het biljet van Van Egdom werd, doordat het ongezegeld was, ongeldig verklaard. St. Nicolaasbal De gerant van Bosch en Duin had tegen (gisteren) Woensdagavond een St. Nicolaasbal georganiseerd voor de leden en invité's der dansclub, hetwelk aardig bezocht was. Te 9 uur werd de Sint met gejuich ontvangen en nadat hij bekomen was van de verre reis, deelde Piet de verschillende verrassingen uit, die nog al eens hilariteit verwekten. De getrouwe le den der club ontvingen een banketleter; de pers werd ook niet vergeten, hetgeen wel geapprecieerd werd. Verder werd nog gedanst om 2 fijne groote boterletters, zoodat het geheel insloeg. De leden hebben eer van hun werk gehad. Uitvoering Apollo's kinderkoor Op 17 en 19 December a.s. zal dit kinderkoor, onderaf deeling van de mannen-zangvereen. „Apol lo" een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden het zeer mooie zang- en dansspel genaamd: „De vier jaargetijden"; n.1. lente, zomer, herfst en winter. Het staat onder leiding van den bekenden regisseur Willy Diemei, terwijl het muzikale gedeelte ver zorgd zal worden door den heer H. J. van Maurik, directeur dezer vereenigingen. Gezien het groote succes, dat Apollo's Kinderkoor gehad heeft met de opvoering van „Goudmuiltje" verleden jaar tijdens de jubileumfeesten onzer gemeente, mag verwacht worden, dat op beide avonden de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld zal zijn. Aan dit zang- en dansspel gaat vooraf een inleiding, terwijl het eindigt met een prachtig tableau. Het geheel wordt rijk gecostumeerd en kleurrijk belicht. Ieder jaargetijde heeft haar eigen Koningin, feeën en kabouters. Ais bijzondere attractie zal tot slot opgevoerd worden: „De Kuiper en z'n knechts"; een gebaren spel. Een ieder, die dit zeldzame en artistieke zang- en dansspel wil bijwonen, verzuime niet zich tijdig van kaarten te voorzien. UIT DE ADVERTENTIËN: AANBESTEDING De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Soest zal op Dinsdag 16 December 1930 trachten aan te besteden: Het bouwen van een kerkgebouw met dienstvertrekken op een terrein aan de Nieuwerhoekstraat te Soest. De inschrijvers moeten zijn belijdend lid der Ned. Herv. Gemeente (kerkelijk Soest). Bestek en teekeningen te verkrij gen ten kantore van den Architect Heuvelweg 22, tegen betaling van 25,-, hetwelk aan inschrijver bij inlevering van bestek en teekeningen wordt geresti tueerd. De Architect P. Beekman. PRIJSVERLAGING VAKKENSVLEESCH: Carbo- naden vanaf 50 cent per pond. J. P. Matthijssen, modelslagerij, F. C. Kuijperstraat 5, tel. 2206. Woar noeng in de vaan Weede- stroat de brommers en de fiet sers aachtermekoar deur ut rooie licht sjese, doar haajje vrogger Hotel Eemlaand. Doar kioaam heul Soest as ter waat te doen ivaas. Ze haadde doaro een grote feestzoal met un echt tónneel d'r an. As de Braandweer of K.P.S. en de E.H.B.O. waat viere moste daan gong je aal- tied op Eemland an. Vaan aal les waaster te doen. Je kon d'r ok daanse en lekker an de baar haange. Hoechtum zo gezellig waas ut doaro. Ik hetter heul waat schik en lol ehaad. Awwe goed op gaang woare, trokke we mekoars jaassie binneste bute an. Zuk laachel Moar ajje noeng op Soest uut wil, daan mojje op De Borg an. Die legt in 't butegewest Overhees. Ze zegge aaltied: op Soest is nooit niks te doen! Daat hek ok wellus ezeid, moar ajje noeng verneemt waat ovve ze in die tent wille kloarmoake, daa's heul baar maan. D'r ben aal een poar toestaan de eweest en ik haad edaacht daatter un heule stomp volluk op aaf zouw komme. Zó veul, daazze haarde stoele te kort zouwe hebbe. Kajje denke! Noe hewwe op un end un boas doaro, die us waat durft an te vaange en daan kompter geejn hongd. Je kaan toch niet aaltied met de T.V. rekening houwe, waant daan hoef je naarges an te beginne. Ik ben de knerpkaast aallaang zaat. Ze komme aaltied vaan een gróte traap aaf as ze zinge mot te en aawwe daat ehaad hebbe motte ze weer nódig an 't schie- te en moorde of ter stoat weer een kerel over 't bezuni- ge te zwaamme. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daatter an De Borg nog wellus waat veraanderd mot. worre. In Duutslaand hejje ut iesdere gordien; in De Borg is ter eejn vaan plaastik. Ongderlest waaster in 't weste een zaangkoor an de gaang en an de oostkaant woare ze tón neel an 't speule. Ze moste om ut haardste doen om mekoar te verstoan. Wie daatter ge- wonne het, hek niet eleze in de Soesder. Volgend joar moar weer an Sinterkloas vroage om\een ech te schouwburgzoal op Soest. Zoaterdaag goat de Sint aal- weer op Spaanje an. Op un end het die ouwe boas hiero ok moar te moake met een stel ondaankboare luu. Ze hoale um in met een hoop taam-taam en as aalle paakkies uutte- paakt benne, kaan die weer op- D'r is nog niet eejns een kom missie vaan uutzwoaiers, die um noar de boot brengt. De T. V. kaan daaro veur ming paart wel vurt blieve. Loa- te ze de opnoames vaan de aan komst moar aachteruut aaf- droaie. Kaajje nog us laache. HANNES VAN DE NENG. '■99 In „De Open Hof" [Veenbesstraat, hoek Dalweg] wordt donderdag 11 december aanvang 20.00 uur de film „Time to run" [„De Vluchteling"] vertoond. De film gaat over een idealist die een leidinggevende functie heeft bij een kern-energie centrale en in de proble men komt met zijn zoon. In de „Vluchteling" spelen bekende acteurs. De rol van de vader (Warren Cole) wordt vertolkt door Ed-Nelson, bekend o.a. als Dr. Rossi in „Peyton Place" Randal Carver (als de zoon Jeff) speelde o.a. in de serie „Alias Smith and Jones." De film wordt aanbevolen boven 14 jaar. In de nacht van woensdag op donder- is ingebroken in een café aan de Gen. Winkelmanstraat te Soesterberg. De buit was aanzienlijk. Uit de open gebroken speelautomaat werd duizend gulden meegenomen en verder hon derd gulden uit de fooienpot en nog eens vierhonderd gulden wisselgeld. Dan verdwenen ook nog twee sloffen sigaretten; 36 bespeelde muziekcas- settes, vier pentekeningen en een hoe veelheid gereedschap en met dat laats te is tesamen nogeens een bedrag van vierduizend gulden gemoeid. 4 m

Soester Courant | 1980 | | pagina 13