Behoud Soester Eng gaat veel geld kosten /A\ 9 Doe-middag in Artishock s? Leden van de SOESTER ZAKE NKRIN G hebben WERK voorU Wat is het ons waard: WALET bv ERKEND BEDRIJF Oosterse tapijten Berbers kijken PERZENRIJK Dronken autobestuurder aan de haal Merkbroeken Jeans en I Corduroy GEMEENTE vraagt uw aandacht voor: Hinderwet Commissie voor de Beroepschriften Verleende Bouwvergunningen Bouwzaken Onroerend Goed Belasting V oorbereidingsbesluit 5 Soester Courant van woensdagj) december 1980 5 Inspraak- en informatiemoeheid beginnen zich klaarblijkelijk langzamerhand al weer meester te maken van de inwoners van Soest. Trok vorige week de informatie-avond onder het Dalwegplan toch nog zo'n zeventig belangstellenden, afgelopen maandagavond kwamen er slechts vijfendertig naar de informatie avond van de werkgroep „Soester Eng". Met nog vers in het geheugen de ruim vijfduizend bezwaarschriften tegen de voorgenomen aantasting van dit voor Soest heilige stukje grond, is zo'n geringe opkomst wel erg teleurstellend. Want uiteindelijk gaat het nu om de „invulling" van dat stukje dierbare grond. Mogelijk hebben de thuisblijvers al ingezien dat het bewaren van de Eng veel geld gaat kosten en bleven ze daarom weg. Op de informatie-avond liet men daar geen verschil van mening over bestaan. Het gaat erom, werd in alle eerlijkheid gesteld; „Wat hebben we er voor over met z'n allen. Het is een uitdaging, die veel geld gaat kosten!" Ter plekke werd die uitdaging aangenomen door het raadslid mevrouw Korthuis: „Laten we de grond per centimeter verkopen; dan is vlug te zien wat ons de Eng waard is!". Het forum viel daarop in brokken uiteen. Terwijl de een uitriep dat door dit voorstel de informatie al geslaagd was, zei de ander dat er niets van terecht zou komen. „Soest is niet zo vrijgevig. Kijk maar eens naar het bed rag dat voor Dé Borg bijeengebracht moet worden en dat er na jaren nog altijd niet is". En vanuit de zaal werd opgemerkt dat men het voorstel van mevrouw Korthuis voortaan graag na ieder raadsbesluit aan de bevolking wilden doen. „Wat is uw [raads] voorstel ons waard?" Een groot, tè groot deel van de avond ging voorbij met vrij overbodige, althans voor dit gezelschap, uitleg van de door de werkgroep opgestelde noti tie. Er werden ook veel dia's vertoond; schitterende plaatjes die als een soort hersenspoeling op de belangstellenden inwerkten. Gelukkig zaten er op de tribune een handvol autochtonen; boe ren die een sterke binding met de Eng hebben, maar dan toch wel nuchter bekijken wat men ermee doen kan. Een van dè eerste vragen ging daar ook over. Een agrariër hield de werk- Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 °de BouwW® Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen i* Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! groep voor dat de werkgroepsleden dan wel tegen het verbouwen van mais mochten zijn. maar dat de boer agra- rischgebied nu. eenmaal economisch moet exploiteren. De werkgroep repliceerde dat men van de meest ideale ontwikkeling wil uit gaan en dat voor de aantrekkelijkheid van de Eng een grotere diversiteit van landbouwgewassen het aardigste is. „Mais", zo zei de heer Veen van de werkgroep, „is in strijd met de recrea tieve functie van de Eng." Van achter de tafel werd ook opge merkt dat de Eng ook een regionale functie als wandelgebied zou gaan krijgen; een minder gelukkige opmer king omdat daardoor veel extra ver keer (dat we toch al niet verwerken kunnen) aangetrokken zou worden en gezien in het licht van de discussie rond de Wieksloterplas, helemaal een mis ser. Het ging daarbij om het probleem van de financiën. Voorzitter J. L. van Dommelen daarover; „Als we de Soes ter Eng willen behouden, dan zullen we offers moeten brengen. Naast veel zand ligt daar ook veel geld." Van Dommelen meent dat het een taak van het gemeentebestuur is om te onder zoeken of er ergens financiële steun voor te krijgen is. Uil de zaal kwam de suggestie de Eng uit te delen (c.q. te verhuren) voor alternatieve landbouw. Daarop werd uit de agratische hoek nogal fel gerea geerd met de opmerking dat alternatie ve landbouw noodgedwongen beoefend moest worden in de Derde Wereld en in landen achter het IJzeren Gordijn, maar dat daar dan ook hongersnood heerste. „Hier is het een absurditeit; leuk voor de enkeling die het als hobby beoefent en er niet van hoeft te be staan." Gemeenteraadslid Kingma merkte op blij te zijn met de door de werkgroep geschreven notitie, al vond hij dat men wat al te veel „in de wolken" gelopen had. „Er zal rekening gehouden moe ten worden met de financiële kant; met wat maatschappelijk haalbaar is", een opmerking die velen bekend in de oren klonk. Kingma zette zich ook af tegen de opmerking van de landschapsarchi tect. de heer D. Haver Droeze, dat de werkgroep niet gekend was bij de invulling van het Dalwegplan. De heer Haver Droeze veronderstelde dat het landschap opgeofferd werd aan de nieuwbouw van gemeentehuis en poli tiebureau en dat er geen sprake was van rekening houden met de Eng. Kingma zei van dergelijke onzinnige opmerkingen, niet gestoeld op de wer kelijkheid, „de kriebels te krijgen". Het ene laatste woord was aan de heer J. van Doorne van de Stichting tot herbouw van de molen de „Windhond". Van Doorne riep op het initiatief van de Stichting geldelijk te steunen „waar door het de gemeente onmogelijk wordt gemaakt veel boze plannen uit te voeren". Voorzitter Van Dommelen sloot daar na de avond af. Hij zei het makkelijk gehad te hebben en daar was hij zijn gehoor dankbaar voor. De avond werd bijgewoond door acht raadsleden; twee van CDA. VVD en Progressief Soest en één van PvdA en D'66. Iedere koopavond en in het boven Kela Woninkrijk Amersf oortsestraat 22 Soesterberg Tel. 03463-2080 Slingerend reed een 45-jarige Soester autobestuurder in de nacht van zondag op maandag op de Beetzlaan. Bij hét naderen van de politie deed hij een poging door hard te gaan rijden, om weg te komen. Die poging slaagde niet; op de Beukenlaan werd hij tot stoppen gedwongen. Na de blaasproeven volg de een bloedproef en een rijverbod. Op de Burgemeester Grothestraat werd een 21-jarige automobilist uit Utrecht aangehouden. De jongeman kreeg een rijverbod omdat hij niet geheel alcoholvrij was. vrijetijdskleding v.Wfeedestraatfl0 tel.12424 Soest stemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor gronden, gelegen langs en/of in de omgeving van de Koningsweg en voor gronden, gele gen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn, globaal omgrensd door de Wieksloterweg O.Z., de Eigendomweg en de Parklaan, zoals die op de bij dit besluit behorende tekening met een grijze kleur zijn aan gegeven. Kinderfilmhuis Artishock draaide afgelopen zondag met een „volle bak", Sneeuwitje en de 7 dwergen. Na de film bleven praktisch alle kinderen voor de doe-middag. Er was ook veel belangstelling van ouders; dit wordt door de werkgroep zeer op prijs gesteld. In december wordt er geen film gedraaid, wel is er op zondagmiddag 14 december a.s. om 2 uur, een kijk-luister- en doe- middag voor kinderen van 4-12 jaar. Met ingang van januari organiseert de werkgroep kinderfilmhuis Artishock, iedere laatste zondag van de maand een film-doemiddag. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: Brilmij B.V., Amersfoortsestraat 84a te Soesterberg voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een glasslijperij op het perceel Amersfoortsestraat 84 a. Soesterberg (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 1336) woningbouwvereniging Soest, Laanstraat 84 te Soest voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een onderhouds werkplaats op het perceel Laanstraat 84 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6790 ged. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 te Rotterdam voor het uitbreiden van een quick service bedrijf annex verkooppunt voor motorbrandstoffen op het perceel Weegbreestraat 54 (hoek Smits- weg) (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5995) PEKO B.V., Nijverheidsweg 1 A te Soest voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een stalling, wasplaats en doorsmeerruimte voor kranen op het perceel Nijverheidsweg 1 A ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6772 ged. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 3 december 1980. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 18 december 1980 om resp. 09.00 uur, 09.30 uur, 10.00 uur en 10.30 uur. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op woensdag 10 december a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 een open bare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarbij de volgende zaak aan de orde komt: het beroep van de Stichting „Vervolgd Christendom" tegen de weigering van burgemeester en wethouders vrijstelling te verlenen van het be paalde in artikel 352 van de Bouwverordening ten behoeve van het als kantoorruimte in gebruik hebben van een woning. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 18 november 1980. aanbrengen van dakkapel op woonhuis op een terrein gelegen aan de Birkstraat 71 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C.nr. 3814 plaatsen erfscheidingsmuurtje op een terrein gelegen aan de Hobbema- laan 18 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 1980 ged. uitbreiden woonhuis op een terrein gelegen aan Cplenso 26 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3933) bouw van een duivenhok op een terrein gelegen aan Bloemheuvel 51 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3878 ged. tijdelijk plaatsen van een bouwkeet op een terrein gelegen aan de Insingerstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6275) Verlening d.d. 25 november 1980. bouwen van een hoogspanningsruimte op een terrein, gelegen aan de Middelwijkstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 2215). bouwen van 48 wooneenheden op een terrein, gelegen aan de Middel wijkstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nrs. 2215 en 2216). bouwen van 18 woningen (type Eop een terrein, gelegen aan de Albert- Cuyplaan-Dalweg-Soesterengweg en Talmalaan (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K., nrs. 1958,1959 en 1960). bouwen van 133 woningen (typen A t/m D) op een terrein, gelegen aan de Albert Cuyplaan-Dalweg-Soesterengweg en Talmalaan (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nrs. 1958,1959 en 1960). plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Meidoornweg 6 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 3373). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagteke ning van de beschiking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen van - Lawn Tennis Club Soest, p/a De Genestetlaan 14 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een tenniscentrum op een terrein, gelegen aan de Schrikslaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 1202; - J. L. M. Majoor, Vosseveldlaan 32 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Vosseveld laan 32, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 1662; - J. C. Muller, Michaëlplein 80 te Duivendrecht, ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Bartolottilaan 7, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 2115; - G. Rodermond, Betje Wolfflaan 26 te Soest, ten behoeve van het uil breiden van een schuur tot garage op een terrein, gelegen aan de Betje Wolfflaan 26, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 3041 - J. P. van Dalen, Braamweg 22 te Soest, ten behoeve van het gedeelte lijk uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Braam- weg 22, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 2380; - P. L. Roest, Braamweg 24 te Soest, ten behoeve van het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Braamweg 24, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D.. nr. 2381 - Philip Schaap Assurantiën, Birkstraat 108 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een kantoorgebouw op een terrein, gelegen aan de Birk straat 95/97, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 2355. Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 5 december 1980 gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk dagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. ixtrft-Qpenbare oy_embei> om njCange Brinl In een^ÊXtra-openbare vergadering van de commissie financiën op dins dag 9lnovembefc>om 16.30 uur in de commissiekamer gebouw gemeen tewerken^ Lange Brinkweg, zal gesproken worden over de nieuwe Veror dening Onroerend Goed Belasting. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 20 november 1980, afdeling I, nummer 16214, be- Tevens heeft de raad bepaald, dat: I het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden, uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onder houdswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede ,het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voor zover een en ander noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerking treding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet- afgedankte landbouwvruchten en produkten 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van één of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, als mede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor.; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, kampeer- of cara van terreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, construc ties, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm.; onder leidingen constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voor zieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en ap paratuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming ont trokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergun ning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griend- hout of ander hakhout, voor zover betreffende de nörmale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik i. het winnen van bosstrooisel of mos j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerking treding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aange merkt; II. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direkt, hetzij indirekt te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende kaart ligt met ingang van woensdag 3 december 1980 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Avia Nederland C.V. 14251 Pompbediende Lindner Industrie B.V. 10144 Onderhouds Bankwerker (2 ploegendienst) toestel 45 Jac. Hermans Prijsslag 10404 Direktie-Sekretaresse Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Chemco Inc. 19844 tst. 150 of Bedieningsassistent afd. verwerking m/v 138 Medewerkers Gietzaal (3 ploegen) Branson Europe B.V. 15551 Knipper/Ponser B.V. Nederl. Kunsttof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5