Maak een rondje Winkelkring en win één van de vele prijzen F Een greep uit de prijzenpot 50 jaar geleden in Soest Appollo's Kinderkoor i Wijk Steenberghe afgerond met boomplanting UITVOERING ;oest Win één van de vele luxe prijzen WORTMANN Gehannes... Winkelkring Van Weedestraat, meer dan ooit het winkelen waard! De Lantaarntjes wijzen de weg Wedstrijd-for mulieren depone ren in de bus bij de Nederlandse Middenstands Bank De Kerst-aktie Lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray Nu óók voor dames. £2 Wilson Glenny Vico - Bleyle LaCoste Maak een rondje Winkelkring en win één van de vele prijzen! lui 12 December 1930 Zonde van uw goud Aaron Sassoore Uitbreiding verlichting Minstreelpad Geslaagden zwemdiploma' s AenB 15 Soester Courant van woensdag 10 december 1980 15 en, kerkelijk van de Oude ter Courant- s, die u hier- artout en zijn deze reproduktie an onderstaande ioester Courant i te ontvangen. iERSTAAND ADRES ant, Antwoordnum- 152 bellen gaat nog pomp en omgeving De Winkelkring Van Weedestraat, die in enige jaren uitgroeide tot een verbond van uiterst aktieve klasse-zaken in Soest, pre senteert de traditionele Kerst-aktie. Dat doen die winkeliers met gepaste trots. Waarom een Winkelkring Van Weedestraat? Omdat de 40 aan gesloten winkeliers beseffen dat hét nodig is op originele wijze aan dacht te schenken aan een winkelcentrum dat wat betreft de sa menstelling en kwaliteit eigenlijk uniek is in Soest en wijde om geving. Men begreep dat dit alleen sukses zou opleveren als elke winkelier zijn aan deel zou leveren in de diverse vormen van publiciteit. Vrijwel dagelijks vestigt de Winkel kring met een eigen gezicht de aan- dacht op hun zaken. Die dat ook ten volle waard zijn. Ook dit nummer van de Soester Cou rant getuigt weer van de eensgezind heid van de Van Weedestraat, want men introduceert een unieke, boeiende I Kerst-aktie die uiteraard gericht is op de decemberverkoop. De uitgebreide prijzenlijst" vindt u hieronder ver- meld. Ongetwijfeld heeft iedere inwoner ge durende de laatste weken reeds op gemerkt, dat de Van Weedestraat, door middel van de bekende lantaarn- tjes-verlichting, zich weer voor de maand december heeft opgemaakt voor een levendige en tevens attrak- tieve winkelmogelijkheid, o.a. voor de nu achter ons liggende St. Nicolaas- tijd. Vanaf heden kunt u in de etalage van de Nederlandse Middenstands Bank zien met welke veelal kost bare prijzen de Winkelkringleden hun winkelcentrum in het middelpunt van de belangstelling brengen. Naast de feestverlichting is elke Win kelkring-winkelier herkenbaar aan het eveneens bekende Winkelkring-vignet. De acht aan elkaar geplakte stroken voorzien van naam, adres en woon plaats en een afgemaakte slagzin, be ginnend met - WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT, HET WINKELEN WAARD -, te deponeren in de grote aktiebus die staat bij de Nederlandse Middenstands Bank in de Van Weede straat. Van alle ingezonden formulieren, waarvan de juiste bedrijfs-namen on der de betreffende winkelkring-win- kels staan vermeld, worden de ori gineelst afgemaakte slagzinnen be kroond met de prijzen die door de winkeliers ter beschikking van de Win- kelkring-aktie zijn gesteld. ÖÖÖO ;jJr^ Q) jac o UKKKNKLIipINr, nvt even umlers! CD 09 TC CO In het plantsoen van de Bakkeneslaan (wijk Steenberghe) te Soesterberg is vorige week dinsdag 2 december een acht meter hoge kastanjeboom ge plant. De boom was aangeboden door het bouwfonds en werd beschouwd als af ronding van de vijftig koopwoningen in deze wijk. De boom is afkomstig uit Hansweert (Zeeland) waar deze moest wijken voor de sluizenbouw. De boom werd geplant door wethouder Menne, die voor het planten zijn onge rustheid uitsprak over het feit dat de bewoners van ruim één miljoen - me rendeel na-oorlogse - huurwoningen (427r) ten hoogste 10<7r van hun in komen aan huur uitgeven. En dat terwijl ca. 480.000 een hoger dan mo daal inkomen genieten. De tevredenheid over de woonsituatie blijkt bij eigenaar/bewoners over het algemeen groter te zijn dan bij de huurder. Het zou daarom voor de hand liggen meer mensen dan nu toe in de gele genheid te stellen eigenaar/bewoner te worden, zoals dat in vele andere West- Europese landen het geval is. Winkelkring Van Weedestraat met „feestverlichting Maar zo eenvoudig zou dat in Neder land niet zijn. Er is uitgerekend dat koop de overheidslast verlicht, maar er zal altijd een groep mensen blijven, die als het ware de slaap niet meer kunnen vatten, zodra zij eigenaar/be woner zijn geworden. Er moet natuur lijk niemand tegen zijn zin in geluk kig gemaakt worden. De keuze tussen kopen en huren zou dan ook eigenlijk vrij moeten zijn, dat wil zeggen dat het kopen of huren even hoog of laag zou moeten worden gesubsidieerd voor iemand met het zelfde inkomen. Nederland kent momenteel subsidies aangepast aan de bewoner en subsi dies aangepast aan de woonplek. Maar Nederland dreigt met dit systeem klem te lopen. De heer Menne noemde de situatie dan ook echt ernstig, want indien het nationaal inkomen „groeit" zoals de laatste iVt jaar en het aandeel van de uitgaven van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening constant blijft op 2.8r/r daarvan, kunnen de totale uitga ven van Volkshuisvesting en R.O. in 1985 slecht 11,5 miljard bedragen, en dat zou onvoldoende zijn om de lopende beloofde uitgaven te blijven doen, al dus de heer Menne. Het eigen Van Weedestraatdeceniber- hoogtepunt è^at men nu accentueren met een kerstaktie door middel van een fotoaktie, waarvoor het winkelend publiek in de Van Weedestraat een mooie prijzenpot te wachten staat. Aan deze Kerst-aktie nemen zo'n 40 winkeliers deel. Dat is nogal wat. Want deze 40 winkeliers vertegenwoordigen met elkaar vrijwel elke branche, zodat wie in de Van Weedestraat de feeste lijke lantaarnverlichting ziet branden, ontdekt, dat juist in de Van Weede straat het winkelen anno 1980 duidelijk een vorm van rekreatie is geworden. Waarbij ribg komt dat elke winkelier zich verantwoordelijk weet voor.een perfekte presentatie en èen voorlich ting die helaas op nog maar weinig plaatsen in ons welvarende Nederland voorkomt. Elke winkelier verstrekt u, tijdens de aktie-periode een fotoreeks bij elke aankoop. Het deelname-formulier bestaat uit acht gedeeltes. Op elk gedeelte staan foto's van de Winkelkring-winkels afgebeeld. De könsument móet eerst allé acht ver schillende winkelstroken sparen. Vervolgens moet onder elke winkel kring-winkel-foto de naam van het be treffende bedrijf worden ingevuld. 5 koffer-wagentjes 15 platenbonnen van 10 gulden Garland pennenset 10 sporttassen 6 fondue-stellen 2 waardebonnen a 50 gulden Pannekoeken eten voor 4 pers. 4 wandspots 2 grote wasmanden Grote fruitmand 5 waarde-cheques van 50 gulden 2 encyclopedieën voor iedereen 6 Parker pennen 1 vleeswaardebon a 150 gulden (vlees voor de diepvries) 2 kisten sinaasappelen 5 feestelijke taarten Portable televisie 5 tafelaanstekers Delicatessenmand Plantenbak Parkiet kooi voer Heren pullover Kristallen karaf Eikenhouten barometer 10 zonnebrillen 2 Kodak kamera's direkt klaar Lois hemd, herentrui, dames pullover 2 aanstekers Certina herenhorloge Bosch boorset Plantenbak Kleding-kado-bon t.w.v. 100,- Kleding-kado-bon t.w.v. 100,- Kleding-kado-bon t.w.v. 100,- Kleding-kado-bon t.w.v. 100,- Verlichte kerststandaard reisburo Holland International Audio/video de Gouden Snaar Kantoorboekhandel v.d. Ven Nic. van Dam schoenen/sport Tip-Top huish. art./speelgoed Fa. Dorrestein schoenen Crêpe Lisette Binnen - Buiten verlichting Wasserette de Bree Reehorst groente en fruit Reisburo Gerth De Stadhouder boekh.-kadoshop Amro bank Slagerij van Asch Dasselaar groente en fruit Maison Verkley Radio/T.V. Schoemaker Sigarenmagazijn Jansen Joh. Mets Geytenbeek's bloemsierkunst Langhout dierenspeciaalzaak Renè Borgts herenmode Van Hall luxe huish. art. Drukkerij Smit/Soester Courant Bril Centrum Foto Swager Middelman Modes Sigarenmagazijn Pieneman Colitico Gielen ijzerwaren Aalsmeers bloemenhuis Modehuis de Ster De Ster baby-kleding De Ster Linette Livera Corsetterie-Lingerie Bosboom elektra Prijzen staan geëtaleerd bij de Ned. Middenstands Bank in de Van Weedestraat. Ondarafdeellng van de Mannenzangver. „Apollo" Directeur H. J. VAN MAURIK. Beschermheer Mr. G. DEKETH, Burgemeester van Soest. op WOENSDAG 17 EN ZATERDAG 20 Dec., 's avonds 7.30 uur, In de zaal van Hotel „Eemiand", ingang zijkant Opvoering van hot groot Zangopol „De Vier Jaargetijden", daarna „De Kuiper en Knechts" (gebarenspel) door het knapenkoor. Toegangsbewijzen 55 cent verkrijgbaar bij de leden en avonds aan de zaal. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Mag ik, als antwoord op het ingezondene van de besturen der drie samenwerkende bouwvakorgani saties, het navolgende ter plaatsing aanbevelen. Men wrijft mij daar aan, dat ik gezegd zou hebben, dat de bouwvakarbeiders luiaards waren en zij liever bij de kachel bleven zitten met drie gulden toeslag op hun kasuitkeering, dan voor 18,- te gaan werken. Laat ik beginnen U te zeggen mijne heeren, dat niemand dit zoo gehoord kan hebben, dan U volgens U zeggen. Trouwens U heeft dit ook zoo niet gehoord, want die uitdrukking, door U mij op de tong gelegd, zou (anders dan onbedoeld per abuis geuit)een niet waar te maken en zelfs verregaand onbeschaamde beschuldiging zijn. Indien gij mijn uiteenzetting juist had gevolgd, zou U eerlijkshalve mij in 't gelijk moeten stellen. Waar is, dat de bouwvakarbeiders in hun adres niet om drie gulden toeslag hebben gevraagd, doch even goed is waar, dat de bouwvakarbeiders, waarvan de heer Van Eek de streektrompet wil zijn, liever 15 gulden per week hebben (voor een gedeelte der arbeiders) en 3,- toeslag op de kasuitkeering, dan doorloopend voor allen daarvoor in aanmerking komende arbeiders gedurende het geheel seizoen 18,- per week. Dat de commissie ondemocratisch is, wijs ik van de hand, want juist deze commissie is de eerste geweest, die inniger contact en overleg heeft gezocht met de organisaties. Dat dit heeft gefaald, is niet in de eerste plaats de schuld van de commissie, evenmin dat de perspectieven niet zijn benut die in het reglement lagen opgesloten. Dat de bouwvak arbeiders geen gelegenheid hebben gehad hun wenschen en grieven te bespreken, is grovelijk onwaar. De organisaties hebben een onbeperkte beschouwing kunnen houden (en daar zou een onderlegd en slagvaardig organisatieman dankbaar en met elan gebruik van hebben gemaakt) alleen artikelsgewijs debat was niet toegestaan, maar waar gebeurt dit wel? Gebezigd heb ik de uitdruk king „een drijven in zekere richting" doch besluit ik dan gelijk gij, ter beoordeeling aan deze lezers met een gezonde gedachte en niet aan de ketting loopende, of dit misplaatst gezegd is, ja of nee? Met verschuldigde gevoelens BUSCH. De nieuwe provinciale weg Er begint thans lijn te komen in den nieuwen provin cialen weg Soestdijk-Bllthoven. Men is thans druk bezig de aansluiting te maken aan den rijksweg bij Hotel „Trier", waardoor een belangrijke verkeers- verbetering tot stand komt. Spoedig zal ook het gedeelte langs de Praamgracht voor het verkeer worden opengesteld. R.K. Kiesvereen. Soesterberg Zondag 14 december (na het Lof) zal in de R.K. Militaire vereeniglng te Soesterberg een vergade ring worden gehouden door de R.K. Kiesvereeni- ging- De agenda bevat o.a. de volgende punten: 1. Verkiezing van een bestuurslid; 2. Candidaatstel- ling voor de a.s. Provinciale Statenverkiezingen; 3. Voorstel van het bestuur inzake de samenwerking met de R.K. Kiesvereeniging te Soest inzake de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. Procesverbaal Door de politie werd aangehouden zekere D., die in kennelijken staat van dronkenschap, een voertuig met een paard bespannen, mende. De politie volgde den man, die daarop erg te keer ging. Procesver- baal werd opgemaakt wegens ordeverstoring en dronkenschap. Vereeniging voor Huisvrouwen De vereeniging, die zich in voortdurenden bloei mag verheugen, is vooral in den laatsten tijd wel gelukkig in de keuze harer sprekers en spreek sters, en het groote getal aanwezigen op de mid dagen, welke de vereeniging hare leden minstens eens per maand aanbiedt, bewijst wel hoe die keuze wordt gewaardeerd. Ditmaal betreft het een spreken van den heer J. Beerends van hier, die een boeiende causerie hield over „Het Gewaad door alle Eeuwen", waarbij tal van zorgvuldig gekozen, schoone lichtbeelden wer den vertoond. De Heer J. Beerend, die zich kort geleden in Soest vestigde, is een zeer begaafd spreker, iemand van groote kennis en diep inzicht, die zijn onderwerp op zulk een hoog plan tilde, dat van een, allicht verwacht modepraatje wel aller minst sprake was. Noodlanding Dinsdagmorgen moest het militaire vliegtuig 496 van de Luchtv. afd. te Soesterberg een noodlanding maken op een weiland bij Oud-Valkenveen, onder Naarden. Bij de landing werd een der vleugels ernstig beschadigd. De vliegenier bleef ongedeerd. Het vliegtuig werd per auto naar Soesterberg vervoerd. UIT DE ADVERTENTIËN: BELANGRIJKE LEZING: In Hotel „De Gouden Ploeg" te Soest op Vrijdag 12 December, aanvang 6.30 uur. „Doelmatige Onkruidbestrijding en Be mesting met Kalkstikstof" met lichtbeelden door den heer P. Rogmans te Amersfoort. Entree vrij - Komt allen. BURGERWONING met tuin te huur aan de Talma- laan (6 kamers, keuken, bijkeuken, gang enz.). Huurprijs 8,50. Te bevr. Julianastraat 60. J. ZOETELIEF, Firma P. H. Hesp, Van Weede straat 14-16, tel. 2143: Heden voorradig Balkenbrei, 25 cent per pond; Knakworstjes 25 cent per jaar. Ak ut goed het, kriege we d'r weer een nieuwe tuut bie. Hoe'k daat weet? Juust, je roait ut aal. Ze bouwe weer een hokkie bie ut tutebero an. Ajje over de Prins Bernaard- loan loopt kaajje zo de bouw- vaakmedewaarkers an 't waark zien. Mojje meteejn us kieke noar daat grote hek doa- ro. Daa 's een haarstikke mooie kestruksie. As ter een pliesiewoage an komp rieje, goat daat iesdere gordien vaan eiges öpe en ken- ne ze zo deurrieje met de op- gevaange illegoale butelaan- ders. Ik ree der us met me ouwe fiets zaachies teuge an, moar toeng gong ut niet ope. Un slim hek. Hoe kriege ze ut veur mekoar. Der zit vaast un kom- puter in 't bero. Vrogger haajje ok aal auto- moate. Me zoontje kwaam us thuus mettut verhoal daattet pliesiebero de grootste auto- moat op Soest waas. Ik vroeg: Woarom? Ajje der vaan bove un steejn in gooit, rolt ter beneje een agent uut", zee die. Affing, omdaat een tuut effe ut verkeer ho hield, kon 'k over- steke en toeng hek geliek effe ,,Het Verkeersplan voor de Ge meente Soest" bie 't infokan- toor ehoald. Je krieg ut groa- tis kado veur niks, dus kaajje 't aaltied woarneme. Ik waas nieuwsgierig waat of daat noeng weer veur plaanne woare. Bute op ut boek stoat: Deel I en Deel II. Veur ming zitter heul geejn deel in. 'k Wis aalles aal joa- re laang, waat ovve ze doaro schrieve. Ze hebbe ut moar over probleemstelling e en knelpunte. Die hek zelluf ok me nieuwe schoene. 't Heule boek liekt wel in kruus- woordpuzzel. Aallemoal vroa- ge en doar mojje een kruus aachter zette: noodzakelijk - zeer gewenst - gewenst vroa- ge ze. Ajje 't ming vroagt daan mok zegge: Veur ming waas 't heu le boek niet „noödzoakeluk" en ik hettut ok niet gewenst. En ik vin ut zéér gewenst daat de insproak thuus blieft, daan kaajje licht nog waat met de aantwoorde anvaange. HANNES VAN DE NENG. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair- juwelier Rembrandtlaan 13 - Soest (let op nummer: 13!) Naar aanleiding van een schrijven van een bewoner van het Minstreel pad, waarin hij opmerkt dat het 's a- vonds op het doodlopende deel van het Minstreelpad ter hoogte van de wo ningen 15, 17 en 19, erg donker is, heeft het college besloten daar twee lichtmasten te plaatsen en tevens het verkeersbord nr. 101 a (doodlopende weg) aan te brengen. Alle 42 kandidaten voor het zwem diploma A zijn vorige week geslaagd. Ook de 19 kandidaten voor het zwem diploma B konden na afloop van hun zwemproef het zwemvaardigheidsdi- ploma in ontvangst nemen. De zwem- examens werden afgenomen in „De Turf". De geslaagden voor het A-diploma zijn: F. T. van Arkel, J. van Arkel, T. E. Butzelaar, P. J. M. Dam, P. J. Dok ter, N. van den Duine, J. A. van Eek, S. M. van der Heijden, E. Houkes, K. de Jonge, C. M. van Klingeren, M. Knoope, P. de Koek, A. E. Kön- nen, B. Kooter, C. G. Kruidenier, H. J. P. Limburg, E. S. F. Lub, M. Mathijssen, B. A. J. Meijer, J. H. Nijman, S. I. A. Ponsen, M. J. E. P. G. Porton, M. P. van Riessen, R. W. Rijksen, M. S. van Rijsbergen, E. E. Schmale, Y. L. Schlebaum, M. R. Vos- sestein, R. J. de Vries, J. A. Wegerif, G. Welling, R. A. J. Westerlaken, T. Westhof, A. Heeregrave, J. Sukking, I. A. van den Berg, R. Brouwer, M. Doorduym, B. Kerkhoff, P. Meijer en P. Stolwijk. De geslaagden voor het B-diploma zijn: M' Ayar, M. M. van Bloemendaal, N. v.d. Brakel-v. Brummelen, A. Burg stede, G. Burgstede, O. F. Christiaan- se, J. G. Dorrestein, S. G. Dorrestein, E. H. J. A. Goossen, C. Hooft, S. M. Rademaker, W. Routers, M. D. Scha- dee, A. W. F. E. A. Tengnagel, D. Tuizenga, H. M. Westerlaken-v.d. Broek, B. Wiegmans, W. K. Hols en I. J. Willems.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15