\~7JVr imid Pub Wandeling van de maand. Wisselende winterpracht in bosgebied Beerschoten parkeergelegenheid SOEST VEN VASTGOED BV 0OR°P^ NVQE BEDRIJF Ve,b° klaar. De S van de Bondsspaar- en alle mensen. - - wgen. vraagt uw aandacht voor: Raadsvergadering Inleveren knelpuntenlijsten Verkeersplan Bestemmingsplan „eerste herziening Overhees" Hinderwet Hinderwet Bouwzaken Prijswinnende lotnummers „Soester Vogelvrienden" Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Hinderwet Bouw- en Onderhoudsbedr. WALET bv m NVGB; BSD&13F Merkbroeken Jeans en iCorduroy vrijetijdskleding V erkeerslichten Dalweg-Beukenlaan anders ingesteld? Kinderzegels en kaarten „voor het kind" voor jaarwisseling - t 4 Soester Courant van woensdag 10 december 1980 - Postbus 331 - soest "erkend" Soi/wmf® d. i sneeuw-vakantie andsspaarbank. of uw kostbaar- n kunt u tijdens de vens mooi 18, tel. 16600 De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal op donderdag 18 december, om 19.30 uur worden gehouden in de Instructiezaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de Instructiezaal geopend. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 sep tember 1980. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel tot vaststelling van het welzijnsplan 1981-1984 en de verdeling in drie groepen van de projecten, voorzieningen, aktiviteiten, genoemd in het beleidsplan. Voorstel tot het vaststellen van de nota ..Energiebesparingsbeleid Soest". Voorstel tot het vaststellen van het bibliotheekplan voor de periode 1983 tot en met 1985. Voorstel tot overdracht van een aantal bevoegdheden aan de Dis trictsgezondheidsdienst Eemland". Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Soestdijk- Koninginnelaan". Voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening en het Algemeen Ambtenarenreglement en tot intrekking van het Kledingreglement in verband met het vaststellen van een regeling voor kledingtoelagen. Voorstel tot beantwoording van het schrijven van gedeputeerde staten - d.d. 23 september 1980 betreffende de Lozingsverordening riolering. Voorstel tot medewerking aan de totstandkoming van een tennis- hal te Soest aan de Schrikslaan. »Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het tref fen van onderhoudsvoorzieningen aan de woning Verlengde Talma- laan 33 te Soest. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer P. A. Kuyer, Eemstraat 16 te Soest, waarbij deze aan de gemeente Soest een zakelijk recht verleent en vestigt voor de aanleg en instandhouding van een bergingsriool op het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie B, nummer 791, plaatselijk bekend als Ferd. Huyck- laan te Soest. Voorstel tot verpachting van gronden voor het jaar 1981. Voorstel tót het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagplaats van 7,5 kg. kruit en 10.000 patronen op/in het perceel Ereprijsstraat 70 te Soest. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een bèslissing op een door de heer C. Meeder ingesteld be roep tegen de weigering van een bouwvergunning. Nota Grondbedrijf. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a tegenover het gemeentehuis Tot maandag 20 december bestaat de mogelijkheid om de ingevulde lijsten uit het Verkeersplan in te leveren in het gemeentehuis, in het INFOrmatiecentrum of in de hulpsecretarie Soesterberg. Geïnteresseerden kunnen deel I en deel II (hoofdstuk I) afhalen in het INFOrmatiecentrum, in de hulpsecretarie Soesterberg en in de plaatse lijke Bibliotheken. Door middel van het invullen van de knelpuntenlijsten in beide eerste delen wordt de bevolking uitgenodigd mee te werken aan de totstandkoming van het Verkeersplan. Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „eerste herziening Overhees", regelende de bestem ming van de gronden globaal gelegen ten zuid-westen van de Konings weg en ten noorden van de Boerenstreek, met ingang van 12 december 1980 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling, kamer I (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum en de plaatselijke bibliotheken ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan indienen. Op de gemeentesecretarie van de gemeente Amersfoort ligt ter inzage een verzoek van de Minister van Defensie. Plein 4, Den Haag, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een huishou delijke installatie ten behoeve van een inrichting tot het opleiden en huisvesten van militairen alsmede voor een herstelinrichting voor mili taire voertuigen in de Bernhardkazerne, Barchman Wuytierslaan 198 te Amersfoort (kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie C 4811 en 4812). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 10 december 1980. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op donderdag 18 december 1980 om 10.15 uur in het gemeentehuis, Stadshuisplein I, Amersfoort. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een vergunning van FRIVOS, Industrieweg 10 te Soest voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het voorbakken van frites, het verpakken en bewaren van frites en de opslag van snacks en kokswaren op het perceel Industrieweg 10 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5130). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 10 december 1980. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 24 december 1980 om 9 uur in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2, Soest. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen laten beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van het bepaalde in artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergun ning te verlenen aan H. van Oest, Eigendomweg 80 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een bloemenkas op een terrein, gelegen aan de Ei- gemdomweg 80 te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nummer 7698. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van veertien dagen, te rekenen vanaf vrij dag 12 december 1980, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders in te dienen. Tijdens de vorige week gehouden re gionale tentoonstelling van de vereni ging „Soester Vogelvrienden", waar in totaal 635 vogels te bewonderen vielen, is een loterij gehouden. Prijzen zijn gevallen op de hieronder volgende nummers: 5108, 3602, 3334, 9880, 1647, 2982, 6106, 6188, 4272, 6776, 5839, 0355, 4061, 3075, 6841, 3546, 0564, 0698, 0655, 6128, 4032, 1456, 4258, 0722, 6559, 5782, 5480, 6336, 2175, 6863, 2921, 1257, 0805, 3751, 2403, 5842. 4305, 6844, 6612, 2987 5606, 4614, 0235, 0863, 1658, 6341, 3518, 0186, 0412, 5033, 4052, 1125, 0638, 0967, 5923, 2806, 0845, 3779, 1114, 0156, 6660, 4042, 2503, 6918, 2663, 0687, 1106, 5345, 6377 en 4450. De prijzen zijn af te halen bij de heer J. H. Hoitingh, St. Theresiastraat 35. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling, kamer 1, voor een ieder ter inzage. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 2 december 1980. - uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Gen. Win kelmanstraat 102 te Soesterberg, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr. 2777) - uitbreiden van een lunchroom op een terrein, gelegen aan de Van Weer den Poelmanweg 20, (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 3078). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. dinsdag 16 december -19.30 uur - commissie onderwijs en jeugdzaken Op de agenda staat o.m. beleidsvoornemen inzake het verlenen van medewerking ingevolge de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting voor katho liek onderwijs te Soest voor het verbouwen van de Mariaschool voor g.l.o. dinsdag 16 december -16.30 uur - commissie openbare werken De agenda vermeldt o.m. Project Studie vuilverwijdering provincie Utrecht dinsdag 16 december - 20.30 uur - Stichting L.O. en Sport Aan de orde komen de volgende punten: bespreking atletiekakkommodatie S.O. Soest. voorstel in beginsel medewerking te verlenen aan de bouw van een kleed/club akkommodatie t.b.v. Alg. Nedl. Kunstskibanen Beheer- en Expl. Mij b.v. voorstel te beslissen op verzoek van Stichting Bentinck Fonds om toe te mogen treden als deelnemer van de Stichting maandag 22 december - 19.30 uur - commissie maatschappelijke dienst verlening Op de agenda staat buitenlandse werknemers maandag 22 december -16.30 uur - commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt o.m. voorstel tot het vaststellen van a. ,het „reglement betreffende de,aanwijzing en. de positie van de le- den van de raad, geen wethöiider zijnde,'inde bèsturen van gemeen schappelijke regelingen en privaatrechtelijke rechtspersonen b. de eerste wijziging Vaii hét'.reglement Vah órde voor vergaderingen van de raad der gemeente Soest" voorstel tot het vaststellen van I a. dealgemene voorwaarden gas 1981" (AVG-1981) b. de „aansluitvoorwaarden gas 1981", als bedoeld in artikel 6 van de „algemene voorwaarden gas 1981" II de „voorwaarden voor het verhuren van gaswarmteapparaten door het gas- en cai-bedrijf gemeente Soest" geregionaliseerde brandweer Eemland voorstel inzake de ladderwagen voor de brandweer vergaderplaats raad maandag 22 december -19.30 uur - commissie verkeer dinsdag 23 december -19.30 uur - commissie financiën Op de agenda staat o.m. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen nabij de Nachtegaalweg te Soest aan de Postduivenhoudersvereniging De Vriendschap. Voorstel tot verhuur van het jachtrecht op gronden, gelegen aan de Wieksloterweg, Dorresteinweg, Koningsweg en het landgoed Pijnen burg aan de heer W. van Dorrestein. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het bestuur van de stichting voor katholiek onderwijs voor het verbouwen van de Mariaschool. Voorstel tot aankoop van gronden, gelegen nabij de Albert Cuyplaan/ Dalweg te Soest van hetChr. Bejaardencentrum Groot Engendaal. Voorstel tot aankoop van een perceel grond nabij de Middelwijkstraat te Soest. De vergaderingen vinden plaats in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid tuin opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dann 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) liggen ter inzage verzoeken om vergunning van: a. Esso Nederland b.v., Zuid-Hollandlaan 7, Den Haag, voor het uitbreiden en wijzigen van een ondergrondse bewaarplaats voor benzine, auto- gasolie, mengsmering met electrische aftapinrichting, en afgewerkte olie op het perceel Beukenlaan 27 te Soest, (kadastraal bekend ge meente Soest, sectie Hnr5927 b. Autobedrijf Mannessen, Beckeringhstraat 4, Soest, voor het uitbreiden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Becke- ringhstraat 4 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 286) c. Splinter Eemland b.v., Beukenlaan 80, Soest, voor het uitbreiden van een self-service verkoopinstallatie voor vloeibare motorbrandstoffen op het perceel Beukenlaan 80 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nrs. 6738/6739 Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende vier weken vanaf 10 december 1980. Op woensdag 24 december 1980 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoon lijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zittingen zijn resp. „a" om 09.30 uur, „b" om 10.00 uur en „c" om 10.30 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Schitterende doorkijkjes zijn er te vinden op de Wandeling van de Maand in het bosgebied Beerschoten bij De Bilt. Vijftien jaar geleden was het bosge bied Beerschoten in De Bilt nog een ontoegankelijk gebied van ruim hon derd hectaren, vooreen groot deel rond 1850 aangelegd in de Engelse land schapsstijl door de bekende architect David Zocher. Thans is het samen met Houdringe en Heijntjeskamp het grootste natuur gebied van de Stichting Het Utrechts Kantoor en werkplaats industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 Bouw/W® Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Landschap en voorbestemd om in de nabije toekomst, als ook het tot natuur- educatiecentrum verbouwde koetshuis eind 1981 gereed is, te fungeren als het meest gevarieerde natuureentrum in de provincie Utrecht. Jong en oud, alleen of in groepsver band, zal men dan binnen een straal van enkele kilometers de frappante verschillen kunnen ontdekken van de natte kleigrond ten Zuiden van de Utrechtseweg tussen Utrecht en Zeist, de droge zandgronden tussen Bilthoven en Zeist en het vruchtbare overgangs gebied ten Oosten van De Bilt. Die bodemverschillen vormen weer aan leiding tot verschillen in boom- en plantengroei, die op hun beurt weer beschutting en voeding geven voor totaal verschillende vogel- en diersoor ten. In december kunnen natuur- en wan delliefhebbers genieten van de wisse lende winterpracht op Beerschoten tij dens de Wandeling van de Maand, die door de boswachter en consul van Het Utrechts Landschap via oranje gekop te paaltjes is uitgezet. Er is veel te zienbeukenbossen^eiken- bossen, sparrenbossen, dennenbossen en af en toe wat uitheemse bomen. Wie goed oplet en zich een beetje stil houdt kan bij de weilanden hazen en konijnen zien door het halfhoge eikenhakhout ook reewild ontdekken. Er valt veel te vertellen over Beerschoten. Daarom is er alleen in december op elke zaterdag ochtend om 10.00 uur een excursie onder leiding, vertrek vanaf het nog bouwvallige koetshuis, 5 minuten lopen van restaurant De Biltse Hoek. Wie liever alleen stapt moet even het Land schap in De Bilt bellen (030)765555 en vragen om een gratis tekstboekje dat aan de hand van de wandelroute al veel wetenswaardigheden bevat. Bij regen of bij zon., voor een kado de SOESTER BON. VVV Kadobonnen verkrijgbaar bij VVV Soest/Soester- berg en de Rabobanken. U kunt hem besteden bij heel veel Soester- en Soes- terbergse winkeliers en restaurants. v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest In de Ambtelijke Verkeers Commis sie (A.V.C.) is afgesproken dat po litie en gemeentewerken zullen na gaan hoe de wachttijd voor de fiet sers op het kruispunt Dalweg-Beuken laan kan worden bekort. Nu komt het voor dat de fietsers vaak een fase moeten overslaan. Bekeken zal wor den of de installatie zodanig kan wor- den ingesteld, dat de fietsers tegelijk met de auto's kunnen oversteken. Als de Goedheiligmatt weer naar zui delijker streken is vertrokken, komt het einde van het jaar écht dichtbij. Het wordt tijd om de Kerstman vóór te zijn: nü is het moment om wens kaarten te kiezen. Behalve die alleraardigste Kinderpost zegels 1980 - met vrolijke afbeeldingen op het thema Kind Boek naar ont werp van vier bekende en bekroonde illustratoren, verkoopt men aan de stalletjes van het Comité Kinderze gels een uitgebreide en zeer gevari eerde collectie algemene, kinder- en kerst'-/nieuwjaarskaarten „voor het "kind". Dit jaar zijn dé zegels ook op Kaarten (serie 2,- en als poster (serie 15,-) te koop bij het plaatselijk comité en in de boekhandel. De verkoopstand van het plaatselijk comité te Soest is te vinden in het hoofdpostkantoor tot en met 23 de cember. Geopend van 9 tot 16 uur. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Lindner Industrie B.V. 10144 Onderhouds Bankwerker (2 ploegendienst) toestel 45 Jac. Hermans Prijsslag 10404 Direktie-Sekretaresse Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Chemco Inc. 19844 Bedieningsassistent afd. verwerking m/v toestel 232 Medewerkers Gietzaal (3 ploegen) Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Assistent-Boekhouder Branson Europe B.V. 15551 Knipper/Ponser B.V. Nederl. Kunsttof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. i ft ft

Soester Courant | 1980 | | pagina 5