Uitzendbureau „Always Ready nu in Soest Bridgeclub Soest verhuist naar De Rank Filmagenda Amersfoort Ophalen huisvuil met de feestdagen Achttien vrije sectorwoningen in plan Albert Cuyplaan Bewoner Kerkpad boos op gemeente Politiekorps krijgt er twee man bij Kerstvakantieprogramma van de kinderboerderij Kerstvakantie programma „Molensoos" T&müWtïBZv 11.000 gulden voor Unicef Verdwijnt de milieuheffing? 23 december a.s. Kerstconcert Ewijckshoeve Kerstviering van het Leger des Heils Schilderijen tentoonstelling in Eemnes Vleesverkoop Foxboro-directie houdt zich aan afspraak Inschrijven voor nieuwe cursus Algemene Basis Opleiding Hondje weg Hondje terug Kostbare stoeltjesklok gestolen Opnemen gasmeterstanden door gasbedrijf Snelheidscontrole DE VRIES „Rode Vlier" Filmhuis Artishock Opbrengst boekje „Het kind bemind..." Soester Courant van woensdag 17 december 1 13 by. En er is volop ichtingen. ikelen is als u rustig deskundig advies krijgt. ke vrijdag koopavond Amersfoort Als feestelijke afsluiting van de aktivi- teiten 1980 op Ewijckshoeve, Lage Vuursche, waar het Internationaal Kunst- en Ontmoetingscentrum is ge vestigd, zal Glen Wilson op zaterdag- middag 20 december a.s. een claveclm- belconcert geven. Glen Wilson werd in Amerika geboren. Hij studeerde bij Albert Fuller (Juil- liard Schoolen Gustav Leonhardt ■(Amsterdamsch Conservatorium 1971 - 1975 diploma solospel). In 1975 werd hij benoemd als clavecinist van het Nederlands Kamerorkest en hij trad veelvuldig in binnen- en buitenland met succes op. In de sfeer van de kamermuziek gaf hij concerten met James Bowman, Qice Harnoncourt, Gustav Leonhardt, ark Lubotsky en Abbie de Quant. Glen Wilson bespeelt een clavecim- bel, welke gebouwd is door Walter JBurr naar het instrument van Stehlin J(1760 Parijs) in de Smithsonian Insti- ^ntion te Washington. In alle recen- Jstes komt tot uitdrukking dat zijn spel. ^miritueel. vitaal, briljant is en een pldzaam element van lyriek bezit. Het programma luidt als volgt Van W.F. Bach Fantasia in C klein en Polonaises en van J.S. Bach Par tita in E klein en Toccata in D groot. ^Het concert vindt plaats op Ewijcks- Hoeve, Soestdijkerweg 12. Lage Vuur- lêche. gegin concert 14.00 uur precies, ein- e circa 16.30 uur. r zijn een beperkt aantal plaatsen be- ^hikbaar. men dient zich telefonisch te voren aan te melden 02159- (0793 of 030-780641 na 17.00 uur. kosten zijn 7,50 per persoon. i kerstviering voor de bejaarden in Soest door het Leger des Heils valt dit r op donderdag 18 december. Even- ils vorig jaar is iedere bejaarde wel- maar moet wel in het bezit zijn jlvan een toegangskaart. Deze kaarten kuntu verkrijgen bij de Rank, Soester- Jbergsestraat 18 te Soest, van 's mor gens 9 uur tot 12.30 uur. Als u niemand heeft die de kaart op kan halen mag u ook bellen naar het Leger 3 Heils in Baarn. (02154-12776). Iln Eemnes bij J. J. van Wijk, Kunst en K Antiek, aan de Nieuweweg, wordt 20, B21, 26, 27 en 28 december een tentoon- 1 stelling gehouden van werken van W. |F. Noordijk die in 1887 geboren is te k Schiedam en een groot deel van zijn leven heeft doorgebracht in dit dorp. Hij volgde zijn opleiding aan de Haag- J sche Akademie. Lang is hij lid geweest f van de Nederlandsche Kunstkring en de Gooische Schilders Vereniging. Hij nam deel aan de Internationale tentoonstellingen te Schevingen en te f Leipzigj.in 1921. Werken van zijn hand werden o.a. aangekocht door het Rijks Prenten. Kabinet. Hij schilderde en etste veel boerenkoppen, landschappen en die ren. Tevens zijn er nog enkele werken van Jos Croïn en Frans Hollaardt. De tentoonstelling is geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan alle houders van kaarten. In een rondschrijven aan alle per soneelsleden heeft de directie van Fox- boro-Nederland nog eens benadrukt zich in ieder geval te zullen houden aan I de gemaakte afspraken. „Het is onze eerlijke intentie geen acties te onder nemen welke indruisen tegen de af spraken gemaakt met de respectieve lijk Vakbonden èn de Ondernemings raad". In de circulatie wordt daarbij ten over vloede aangetekend dat van manage- ment-zijde volledige openheid betracht zal worden om na gezamenlijk overleg tot de juiste beslissing te komen. In het tweede deel "an de circulaire zegt de Ondernemingsraad haar in stemming te betuigen met het door de directie ingenomen standpunt. Van haar kant. zegt de Ondernemingsraad alles te zullen doen om in samenspraak met de directie te komen tot een zo reëel mogelijke afweging van feiten en standpunten. In het t.z.t. uit te brengen advies zal deze afweging terug te i vinden zijn. De Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport organiseert ook in 1981 bij voldoende belangstelling weer een cursus Algemene Basis Opleiding (A. B.O.). Het ligt in de bedoeling dat deze cursus medio januari 1981 van start zal gaan en gehouden zal worden op maandagavond in het wijkdienstencen trum De Borg. Men kan zich aanmelden tot 1 januari 1981 bij het bureau van de sportstich ting, Steenhoffstraat 6, tel. 16744, tst. 458. Het doel van deze opleiding is de cur sisten voor te bereiden op het volgen van een sporttechnische vervolg opleiding c.q. een opleiding tot re creatiesportleider A. Om toegelaten te worden tot deze vervolgopleiding is het A.B.O.-bewijs noodzakelijk. De op leiding is niet uitsluitend bestemd voor het huidige kader van de verschillende verenigingen, doch kan bovendien van groot nut zijn voor die leden van de verenigingen, waarvan verwacht mag worden dat zij in de toekomst een (bege) leidende functie in de sport gaan vervullen. De behoefte aan gekwalificeerd kader begeleiding van recreatiesport in het en ook bii de diverse sport- yy Sinds vorige week donderdag is Soest aan de Hartmanlaan 40 een vestiging van het uitzendbureau „Al ways Ready" rijk. Deze vestiging van het uitzendbureau wordt geleid door Heima van Klooster-Kleinveld (28). In de eerste twee uur van het Soester bestaan van het bureau meldden zich liefst twaalf kandidaten aan voor be middeling bij het zoeken naar werk en daarmee is voorlopig de levensvat baarheid van dit kantoor wel beves tigd. Helma van Klooster „Always Ready" is niet direct een. nieuwe ster aan het uitzend-firma- ment. Het bureau bestaat al zesen twintig jaar en heeft vestigingen in Amsterdam (twee); in Den Haag, Rotterdam, Nieuwegein en Spijkenis- se; Soest is derhalve de zevende plaats waar „Always Ready" met bemidde^ ling start; Weesp wordt vermoedelijk het achtste kantoor. De manager van de kantoren, me vrouw Brinkman: „In kleinere plaat sen vestigt Always Ready zich meestal met een huisagentschap. De stap om zich bij een uitzendbureau te laten inschrijven wordt daardoor kleinere gemaakt; men hoeft niet naar de „grote stad" en bovendien geeft zo'n kantoor aan huis toch wel een zeer persoonlijke sfeer, waarin ruime aan dacht is voor iedereen die zich laat inschrijven. Veelal gebeurt de inschrij ving in eerste instantie telefonisch, waarna men wordt uitgenodigd voor een persoonlijk gesprek op kantoor. Aan de hand van een kaart worden persoonlijke gegevens, opleidingen, vorige werkgevers, referenties en voorkeur enz. aangetekend en doorge sproken, zodat goed inzicht ontstaat in welke richting moet worden gedacht voor uitzending." „Always Ready" is niet een kantoor dat zich verder passief opstelt; de inschrijving is binnen dus maar even afwachten. De kantoorleidster, die haar sporen in het bedrijfsleven ver diende als directie-secretaresse, gaat er op uit en bedrijven bezoeken. Zo'n driehonderd bedrijven in de regio, in eeri straal van circa twintig kilometer rond Soest, hebben een aankondiging van de opening van het kantoor ontvan gen. Zij worden nu in de loop van de tijd allemaal bezocht. Mevrouw Brinkman: „Wij vinden het erg belangrijk om ze persoonlijk te bezoeken om te weten wat voor bedrijf het is; wat de voorkomende functies en taken zijn en hoe de werkomgeving en het werkklimaat is. Ook wordt daarbij gesproken over de via het bureau reeds geplaatste mensen en op deze wijze wordt zowel met het bedrijf als met de uitzendkracht een relatie opgebouwd, die toch wel verder gaat dan het strikt aanbieden van een werkkracht en het vaststellen van een uurloon." Voor de uitzendkracht is het belangrijk te weten dan men geheel sociaal ver zekerd is. Bij het bureau kan men dan ook terecht met alle vragen op het gebied van sociale wetgeving, cao's, vakantiegelden enz. Voor het bedrijfsleven is het goed om te weten dat Always Ready een dege lijke selectieprocedure hanteert bij de inschrijving. Het hoofdkantoor heeft voor al zijn vestigingen een „algemene vergunning" van het Ministerie van Sociale Zaken en kan daardoor zowel voor geschoold- als ongeschoold perso neel bemiddelen. Er kan uitgezonden worden in alle sektoren, zoals admini stratief, computer, paramedisch, in dustrieel en technisch personeel. Het A.R.-kantoor aan de Hartmanlaan 40 is op alle werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur; op donderdag tot 19.00 uur. Het telefoonnummer is 22374. De bridgeclub Soest, die in haar zeven de jaar is, verhuist met ingang van 8 januari a.s. van het dorpshuis De Borg [waar anderhalf jaar gespeeld werd] naar De Rank, waar vanaf die datum de wekelijkse clubavonden zullen plaatsvinden. Van donderdag 18 december t/m dinsdag 23 december 1980. GRAND 1 2: Tel. 033-14632. Een doldwaze aaneenschakeling van alle situaties die tijdens een vliegreis mis kunnen gaan. FLYING HIGH a.1. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur. Zondag: 14.00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 3: Tel. 033-114173. Het grootste nucleaire oorlogs schip ooit gebouwd gaat terug naar de tijd van Pearl Harbour. THE FI- NAL COUNTDOWN (terug haar de hel) a.1. met o.a. KirkDouglas, Martin Sheen, Katharine Ross e.v.a. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 4: John Belushi en Dan Aykroyd. THE BLUESBROTHERS a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 5: Jack Nicholson en Shelley Duval THE SHINING 16 jr. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. De nieuwe daverende, denderende, donderende belevenissen van SMOKEY AND THE BANDIT (deel 2) a.1. met Burt Rey nolds, Jackie Gleason, Jerry Reed e.v.a. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: De nieuwe Nederlandse speelfilm voor het hele gezin. Opgeno men in Amersfoort. DE BENDE VAN HIERNAAST a.1. Let opDonderdag env rijdag 13.30 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 uur overige dagen: 13.30 - 18.30 uur CINEMA 2: Het gebeurt alleen in de mist THE FOG 16 jr. do. en vr. 18.30 - 21.15 uur overige dagen: 21.15 uur EURO: Tel. 033-33655. De ontbrekende schakel in de evolutie is terecht. THE MISSING LINK niet voor al te jeugdige bezoekers. Een film' van Picha. Zaterdag: 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur overige dagen: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur EURO: KINDERVOORSTELLINGEN De held uit de stripboeken. BILLIE TURF a.1. Zaterdag: 13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Geen last was haar te zwaar. ANNA OBSESSED 18 jr. Dagelijks: 14.15 - 19.15 - 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Sean Connery als 007 GOLD- FINGER 12 jr. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.15 uur Zondag: 14.00 - 16.15 - 19.00 - 21.15 uur DUO: NACHTVOORSTELLINGEN Vrijdag- en zaterdagnacht: 23.45 - 24.00 uur. DUO 1: Het heetste hoertje blijft op temperatuur. JOSEFINE MUTZEN- BACHERIII18 jr. 24.00 uur James Coburn in een film van Sam Peckinpah CROSS OF IRON 16 jr. 23.45 uur. Men start dan tevens met de tweede serie van de clubcompetitie van dit jaar; de eerste serie is onlangs afgeslo ten met als resultaat, dat in de A-groep (hoogste) het echtpaar Schneider met een gemiddelde van 54,41 p.ct. boven aan staat, gevolgd door mevrouw Jan sen met de heer Grim (52,47 p.ct.). In de B-groep leiden mevrouw Houtman met de heer Thiellier (59,88 p.ct), gevolgd door het echtpaar - van den Berg jr. (52,27 p.ct.). Beide paren promoveren naar de A-groep. In de C-groep staan bovenaan het echtpaar Vriens (57.88 p.ct.) en de dames Wijs- muller-Vlas 54.61 p.ct. Ook zij promo veren. De club telt momenteel pl.m. zeventig leden, dankzij een flinke toeloop van nieuwe leden nadat een groep de ver-, eniging had verlaten en toetrad tot de nieuwe bridgeclub Eemland; het le dental is dan ook even hoog als een half jaar geleden. Toch is er nog wel plaats voor enkele nieuwe leden (opgave bij de secretaresse mevrouw Jetten, Stad houderslaan 120, tel. 02155-18513). Deze maand staat overigens mede in het teken van St. Nicolaas (geslaagde drive op 4 december) en kerstmis (feestelijke avond met drive en een dansje, in het Soester Natuurbad op donderdagavond 18 december. De clubavonden zijn steeds op donder dag; in De Rank gaat men in januari door met het speel-schema, dat naast de wedstrijden van de clubcompetitie (drie series van zes) ook een ladder wedstrijd en de nodige viertallenwed- strijden omvat. De B.C. Soest neemt met twee viertallen deel aan de offi ciële viertallencompetitie van het dis trict Gooi en Ommeland van de Neder landse Bridgebond; deze viertallen staan momenteeel op de zevende (eer ste klasse C) en tweede plaats (derde klasse B Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis. Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing ol vondst van een huisdier. VERMIST: 7-12. Poes, zwarte rug en staart en bo venzijde van het kopje, witte bef, buik, voetjes, witte plek op de rug, 1% jr. Kemp, Kolonieweg 3, 3768 EW Soest-Z, tel. via 12819. GEVONDEN 8-12. Katje, zwart/wit, bruin hals bandje; Kamphorst, Kerkstraat 22, 3741AK Baarn. tel. 02154-17900. 9-12. Kat. rood, mager; (P.C. Hooft- laan); Dierentehuis, tel. 13583. In verband met Eerste Kerstdag, donderdag 25 december, wordt het huisvuil dat anders op die donderdag zou worden opgehaald op woens dag 24 december door de reinigingsdienst opgehaald. Ook op Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december, wordt geen huisvuil opgehaald. Hiervoor wordt op dinsdag 23 december één papieren vuil niszak per emmer verstrekt. Voor wat betreft Nieuwjaarsdag, donderdag 1 januari, geldt dezelfde regeling als Eerste Kerstdag. Dan wordt namelijk het huisvuil op woensdag 31 december opgehaald. Als onderdeel van de in het plan Al bert Cuyplaan aangevangen bouw van 151 woningen, worden langs de Soester- engweg 18 fraaie vrije sector wonin gen gebouwd. Deze woningen zijn ontworpen door het architectenburo Duêrmeijer, Verweij, Messing en worden gebouwd door het Soester aannemersbedrijf G. W. van de Grift. Een aantal van deze woningen heeft een kelder onder de gehele woning. Verder zijn alle woningen voorzien van een berging en een carport. De woningen worden traditioneel ge bouwd met dragende muren van kalk zandsteen. De prijzen van deze 18 woningen zijn relatief laag. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat de woningen worden uitgevoerd als onderdeel van het tota le bouwplan van 151 woningen. De prij zen variëren dan ook van 224.000,- tot 265.000,- en zijn vrij op naam. Volgens planning worden deze .18 wo ningen begin 1982 opgeleverd. Voor deze woningen komen in aanmer king: personen die in de gemeente Soest werken, of in Soest wonen en werken in de gemeenten Baarn. De Bilt, Amers foort en Zeist. de in de gemeenten Soest wonende bejaarden. personen die in de gemeente Soest wonen en op verschillende plaatsen werken (bijvoorbeeld vertegenwoor digers). in bepaalde gevallen personen die in de gemeente Soest een huur- of koop woning achterlaten. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum, Steenhoffstraat 9a. ligt een docu mentatiemap ter inzage met tekenin gen en technische omschrijvingen van de woningen. De heer \V. C'. >1. van der Meijden heeft een boze brief geschreven aan het college van burgemeester en wethou ders, omdat hij nog steeds geen ant woord heeft gehad op zijn brief over de verkeersproblemen op het Kerkpad. In de in mei geschreven brief aan de gemeente maakte de heer van der Meijden duidelijk dat het woongenot aan het Kerkpad vooral tussen de F.C. Kuyperstraat en de Korte Melmweg tot een minimum is beperkt. Dit komt doordat het vrachtverkeer van dit drie meter brede voor fietsers bestemde Kerkpad gebruik maakt. De heer van der Meijden noemt de situatie dan ook levensgevaarlijk voor zijn kinderen. Het vrachtverkeer zou gemakkelijk geweerd kunnen worden door het plaatsen van paaltjes. Auto's van aan- wonenden zouden alleen het pad mogen berijden als deze op eigen terrein geparkeerd zouden kunnen worden. Tevens zou er een laad- en losnaven moeten komen voor het vrachtverkeer, vooral voor de auto's van Simon de Wit, aldus de heer Van der Meijden. Zijn brief is enige malen onderwerp van bespreking geweest in raads commissies. maar heeft echter nooit tot resultaat geleid. Burgemeester en wethouders hadden wel een concept antwoordbrief gereed, maar de inhoud werd door de gemeenteraad afge keurd. In de conceptbrief werd onder meer geschreven, dat door de bedrijfsleider van Simon de Wil was toegezegd dat de tuin van het bedrijf zou worden inge kort, zodat de vrachtauto's tijdens het laden en lossen niet meer op het Kerkpad geparkeerd zouden hoeven te worden. Vooral dit laatste was reden om de brief niet te versturen, omdat enkele raadsleden er van op de hoogte waren dal Simon de Wit zijn toezeg ging niet zou nakomen. Volgens burgemeester en wethouders heelt het Kerkpad voor de beyoorra- dihg van winkels (aan de Van Weede- straatde voorkeur, want door het laden en lossen aan de Van Weede- straat komt het doorgaande verkeer in de knel en bovendien de parkeerge legenheid in het gedrang. De stelling dat door het laden en lossen de veiligheid op het Kerkpad in gevaar komt, kunnen burgemeester en wet houders slechts ten dele onderschrij ven, want de auto is op het Kerkpad een heel normaal verschijnsel. De be woners rijden tenslotte zelf ook met hun auto's over het Kerkpad waardoor voorzichtigheid ten alle tijden geboden is. Een eventuele laad- en loshaven aan de F.C. Kuyperstraat biedt naar de me ning van burgemeester en wethouders -geen oplossing. Hierdoor komt de par keergelegenheid nog meer in het gedrang. Het eventueel plaatsen van paaltjes zou evenmin een - oplossing bieden want het parkeren van enkele auto's mag toch niet als een belemme ring gezien worden waartegen onmid dellijk zou moeten worden opgetreden. Tijdens de raadsvergadering a.s. don derdag gaat fractievoorzitter Visser nader op deze zaak in met de volgende vragen: U kent de brief van W. C. M. van der Meijden 9-12-'80aan U ge richt? Wanneer beantwoordt de Raad de brief (mei 1980!) van deze Soester burger? Is het juist dat de „gemeente" en de Politie Simon de Wit hebben verplicht op het fietspad Kerkpadte laden en te lossen? Bent U bereid de heer Van der Meijden zelf, zoals hij vraagt, bij het onderzoek en het oplossen van de problemen te betrekken? Zo ja, hoe dan? Minister Wiegel van Binnenlandse Zaken heeft een jaren oud verzoek van het gemeentebestuur van Soest, betref fende de sterkte van het politiekorps ingewilligd. Er komen twee man bij, die evenwel in verband met hun oplei ding bij de politieschool te Leusden, pas 1 januari 1983 effectief in dienst zullen zijn. De uitbreiding is een gevolg van de aanwezigheid van het grote aantal Amerikaanse militairen met hun ge zinnen in de Soesterbergse wijk Apollo. Zij telden tot nu toe niet mee bij de bepaling van de sterkte van het korps, omdat zij niet in het bevolkingsregister van Soest staan ingeschreven. De minister gaf eerder ai aan de gemeente Brunssum, waar ook veel Navo-militairen gehuisvest zijn. toe stemming de sterkte van het politie korps op te'trekken. Mede daardoor kon hij niet langer aan het al jaren lopende verzoek van Soest voorbij gaan. Soest heeft op het ogenblik nog enkele vacatures, die echter niet vervuld kun nen worden omdat er geen woningen beschikbaar zijn. In de vorige week gehouden vergadering van de commis sie algemene bestuurszaken hebben de commissieleden bij burgemeester Scholten er in dit verband op aange drongen, dat aan huisvesting van nieuw politiepersoneel een hogere prio riteit wordt gegeven. De uitbreiding van het personeel met twee man heeft ook invloed op het aantal brigadiers; dat kan nu van tien op elf worden gebracht. Tijdens de kerstvakantie zijn de ope ningstijden van de kinderboerderij als volgt: Maandag 22 december 14.00-17.00 uur Dinsdag 23 dec. 10.30-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur Woensdag 24 december 14.00-17.00 uur Zaterdag 27 december 12.00-17.00 uur Maandag 29 december 14.00-17.00 uur Dinsdag 30 dec. 10.30-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur Woensdag 31 december 14.00-16.00 uur Zaterdag 3 januari 12.00-17.00 uur Het programma biedt op maandag 22 december een spel doen in het bos: dinsdag 23 december 's ochtends en 's middags kerststukjes, kaarsen, kaarten en versieringen maken, ver der worden er die dag voorbereidingen getroffen voor het kerstmaal dat woensdag 24 december op het pro gramma staat. Zaterdag 27 december worden er aller lei spelletjes en wat sport georgani seerd, zoals een tafeltennistoernooi, sjoelen, voetballen, enz. Maandag 29 december probeert de kinderboerderij een film te huren over kou en sneeuw. Dinsdag 30 december is er de gelegenheid tot het bouwen van iglo's en het maken van winterkleding. Op woensdag 31 december wordt er oud en nieuw gevierd op z'n eskimo's, met oliebollen en appelflappen. Zaterdag 3 januari staat op het pro gramma het verbranden van kerstbo men. De kinderboerderij is gesloten op eer ste en tweede kerstdag; zondag 28 december; donderdag 1 en vrijdag 2 januari. Uit een antiekzaak aan de burgemees ter Grothestraat werd een stoeltjes- klok ter waarde 'van 12.000 gulden ge stolen. Met de klok verdwenen ook nog twee delftsblauwe bordjes en twee engelenkopjes. De onbekende dader verschafte zich toegang tot het pand door het uitnemen van een ruit van de achterdeur. Ook dit jaar biedt het Soester jongeren centrum de Molensoos een uitgebreid kerstvakantie programma, dat woens dag 17 december a.s. van start gaat en tot zondag 4 januari duurt. De Molen soos zal dan iedere werkdag, dus maandag tot en met zaterdag geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Het jongeren ontmoetingscentrum biedt mogelijkheden tot tafeltennis, biljart, en diverse gezelschapsspelen. In het middagprogramma worden een aantal competities opgezet en als extra een muziekfilm met Rory Gallhegar, op dinsdagmiddag 30 december. Voor meer informatie van het Molen- soos programma, tel. 15557. Op 20 december komt de Soester rock formatie „Hardware" in de Molensoos. De groep „Hardware" bestaat nu 1 jaar en er hebben zich tot nu toe geen bezettingswijzigingen voorgedaan. Het reportoire is gebaseerd op hard rock en rock.& roll. „Hardware" heeft verleden jaar ook al een keer met veel succes opgetreden in de Molensoos. De groep bestaat uitGerry van de Meer, solo gitaar; Rene Neuburger, drums Henk Diters. zang; Marcel Lugten- burg, slag gitaar; Mare van Eick, bas gitaar. Op woensdag 24 december wordt de popfilm „Montery pop", met bekende topartisten als Janis Joplin, Jimmy Hendrix. Jefferson Airplaine, Eric Burton en The Who vertoond. In de film zijn fantastische opnamen verwerkt van Jimmy Hendrix met „W ild Thing" waarbij hij zijn gitaar in de fik steekt, en van „The Who" met „My Generation" waarbij de gehele installatie werd opgeblazen. De film begint om 20.00 uur. De toegang is voor Molensoosleden gratis. Tweede Kerstdag is er een speciaal programma van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is 2,50 en van 20.00 tot 24.00 uur is er Disco. Op nieuwjaarsdag is er een nieuw jaarsdisco en wel 's middags van 14.30 tol 17.00 uur. Vrijdag 2 januari is er 's avonds een popfilm, de aanvang is 20.30 uur. De toegang is voor soos-leden gratis. De film heet „de Stones Story". Het is een Verfilmd levensverhaal van de Rolling Stones, waarin het ontstaan van de groep in 1963 tot de grote tour in 1977 verfilmd wordt. Alle grote hits van „Satisfaction" tot „Jumping jack flash." en achtergrond informatie zijn er te zien. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 In het afgelopen jaar heeft het gemeen telijk gasbedrijf aan de gasverbrui- kers gasnota's gestuurd over het ge schatte gasverbruik. Dit waren zoge naamde termijn-nota's. Om een afrekening te maken moet men het juiste gasverbruik weten. Daarvoor moet de gasmeterstand op genomen worden. Dit „meter-opne men" zal geschieden tussen 22 decem ber en 7 januari aanstaande. De meteropnemer komt eenmaal langs om de meterstand op te nemen. Wan neer men niet thuis is. laat hij een kaart achter, waarop de gebruiker zelf de meterstand kan invullen en die daarna portvrij aan het gasbedrijf ge zonden kan worden. Wanneer men rond deze periode lan ger dan veertien dagen afwezig is, wordt men verzocht dit door te geven aan het gasbedrijf (tel. 14258, tst. 247) waarna een regeling getroffen kan worden. Op de Burgemeester Grothestraat werd maandagmiddag gedurende twee uren het verkeer op snelheid gecontro leerd. Er passeerden 815 voertuigen en daarvan reden 22 bestuurders harder dan de toegestane yijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 83 km. OPEN HAARD? VERBOUWING? ACCESSOIRES? SOEST Showroom: KONINGIN NELAAN 84 TELEFOON 10652 Filmhuis Artishock presenteert don derdag 18 december a.s. de film Rode Vlier, regie: Wassilij Sjoeksjin. Kleur - 1C8 minuten - G.B. 1974. Jegor Prokoedin, een ontslagen straf- gevangene, probeert in de provincie een nieuw leven te beginnen. Daarbij wordt hij geholpen door Ljoeba, die hem al in de gevangenis schreef. Zij vangt hem op en brengt hem eerst bij het huis van haar ouders. Jegor pro beert zich in het dorp aan te passen. Hij wordt tractorbestuurder. Eén van zijn vroegere makkers probeert hem ertoe over te halen zich weer bij hen aan te sluiten. Wanneer Jegor weigert komt het tot onenigheid, waarbij hij door zijn vroegere kameraden wordt gedood. De broer van Ljoeba wreekt zijn dood door de auto van de boeven van de pont af te duwen, waarna de ze in het water plonst. Aanvang 21.00 uur. In de pauze gratis thee. Elf duizend gulden heeft mevrouw Hansje van Helden-Kroes in Baarn aan de heer R. H. La ten s té in van Voorst, direkteur Nederland van Unicef, over handigd als opbrengst van het boekje „Het kind bemind...?" dat zij eind december 1979 op eigen initiatief en voor eigen rekening heeft uitgegeven. Het boekje, gevuld met opmerkelijke uitspraken van kinderen uit de vrien den- en kennissenkring van mevrouw Van Helden, kreeg een voorwoord mee van toen nog prinses Beatrix. Drie Baarnse kunstenaars leverden belan geloos de illustraties bij de teksten. Mevrouw van Helden, die de uitgave van haar boekje geheel in eigen beheer hield, ook voor de verzending zorg droeg, als er bestellingen uit plaatsen in de omgeving van Baarn kwamen, ze zelf persoonlijk ging bezorgen, wat de opbrengst niet weinig deed stijgen, is in aansluiting op haar boekjes-projekt een nieuwe aktie begonnen. Van de voorplaat van haar boekje, een kind dat tegen de doornstruiken om hoog probeert te klauteren (gemaakt door Judith Hestia van Doorne) heeft zij een poster laten maken, die nu bij haar is te bestellen door 7,50 (zeven gulden vijftig) te storten op giro 620846 t.n.v. mevrouw Van Helden, Nassaulaan 8 in Baarn. De baten zijn wéér geheel voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. In de vorige week gehouden vergade ring van provinciale staten van Utrecht is de motie van het PvdA- statenlid mevrouw mr. A. S. Holle- man-Stratman behandeld, waar in gedeputeerde staten gevraagd wordt bij de Rijksoverheid er op aan te dringen de zuiveringsheffing in de toekomst naar rato van het waterver bruik op te leggen, en de daarvoor noodzakelijke wettelijke voorzieningen te treffen. De motie werd met 29 tegen 25 stem men aangenomen. Tot de tegenstem mers behoorden het CDA, de SGP en het grootste deel van de WD-fractie. Vóór de motie stemden de PvdA, D'66 enige VVD-ers en de PSP. De milieuheffing wordt op het moment via aparte halfjaarlijkse aanslagen verwerkt middels drie groepen: 1. niet-huishoudelijke afvallozers met meei- dan duizend vervuilingseenheden (VE's), 2. niet-huishoudelijke afval lozers met minder dan duizend VE's; 3. huishoudelijke afvallozers. Bij de laatste groep wordt onderscheid ge maakt in 2- en meerpersoonshuis- houdens en éénpersoonshuishoudens. De laatsten betalen één VEde'ëersten 3 VE's. De niet-betalers, georganiseerd in de zogenoemde MAN-groepen gaan er van uit dat alleen de bedrijven moeten betalen en niet de huishoudens. De kans is echter groot dat juist de huishoudens door de motie van me vrouw Holleman méér moeten gaan betalen. In provinciale staten werd de motie namens het CDA aangevochten door de plaatsgenoot van mevrouw Holleman, de heer J. Zwanenburg uit Soest. Uitgangspunt van de heer Zwanenburg was het bestaande standpunt: de ver vuiler betaalt. Nu zou dat worden: de verbruiker betaalt. Het CDA is van mening dat men dan op de verkeerde weg is. De overheid moet daar ingrij pen waar het probleem is en niet elders. „Veel water verbruiken wil nog niet zeggen dat men ook veel vervuilt", aldus de heer Zwanenburg. Met name grote gezinnen zouden er de dupe van worden, omdat de motie Holleman uitsluitend de heffing voor particuliere huishoudens betreft. Mevrouw Holleman heeft echter het oog op de tweepersoonshuishoudens, die in vergelijking met grote( re (gezin nen teveel betalen, terwijl zij ander zijds hoopt het waterverbruik te druk ken. Het CDA wees op het gevaar dat grote bedrijven zelf water zouden gaan op pompen, zoals dat is toegestaan in de Wet op het Grondwater. De pomp moet dan een capaciteit hebben van tien kubieke meter per uur en dat is voor grootverbruikers geen punt. Diezelfde wet schrijft ook voor dat niet meer dan duizend kubieke meter per maand onttrokken mag worden, maar de con trole daarop is moeilijk. De motie werd evenwel aangenomen en dat betekent feitelijk dat de Mi nister wordt verzocht om de betreffen de wet te wijzigen. Dat kan lang duren zeker langer dan het statendebat.

Soester Courant | 1980 | | pagina 13