Tips voorde modebewuste man Nieuwe Alfa Romeo op aanstaande auto-Rai 50 jaar geleden in Soest P. B. Rademaker Voor de a.s. Feestdagen Kerstkransen Weinachtstollen vf. 50 ct. VAARDERHOOGT Gehannes Boter-, Chocolade en Amandelkransjes voor 1 DOE-HET-ZELVERS Liesbeth Cheval exposeert in Soest Kerstzang Christelijk Gemengd Koor „Juliana" Electr, Brood-, Koek- en Banketbakkerij Hangers voorden KERSTBOOM Versperringen op A.P. Hilhorstweg 19 December 1930 -/ Winterwerk Fietser aan de haal na aanrijding Vrachtwagen verliest wiel 15 Soester Courant van woensdag 17 december 1980 15 De Soester poppenmaaksterLiesbeth Cheval exposeert van 20 december tot en met 4 januari haar Karakter- en Symbool- Poppen in Hotel des Indes op de Lange Voorhout 54-56 in Den Haag. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur en zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Het Christelijk Gemengd Koor Julia na" onder leiding van Gerard van Dolder en met medewerking van orga nist Arie Bax zal op 25 december, 1ste kerstdag, medewerking verlenen aan de kerstdienst die zal worden gehouden in de Julianakerk, aanvang 10.00 uur v.m. Predikant is Ds. J. Baumfalk. Dit koor, bestaande uit ongeveer 60 zangers en zangeressen kan nog enige versterking gebruiken. Men kan hier naar informeren en zich opgeven op de wekelijkse repetitie avond op woens dagavond van 8-10 uur n.m. in gebouw Credo achter de Julianakerk, Juliana- laan 19, Soestdijk, of bij de volgende adressen; Valeriaanstraat no. 118, Acacialaan 12 b. Ongderlest kreeg ik bie de uut- geverie vaan de gemeengte Soest zo moar een romaan over ut verkeer. Ik haad um gauw uut. Waat d'r in stingwis ik aallaang, zo ak in 't leste ge hannes zee. Bie de Info haadde ze ok nog een verhoal over de neng en daat konk ok zo moar aafhoa- le. Zeker om daak op de bult woont. Voortemee hewwe d'r weer een bibliotheek bie op Soest, licht komme d'r daan nog meer boeke uut, b.v. ,,Het sprookje van 't pliesiebero", ,,Het ge heim van 't nieuwe Roadhuus" of: „Toeng Soest blut waas". Ik weet nog veul meer titels, moar dit is aal zaat, waant met deuze verhoale kaaje een heule tied veuruut. Romaans leest ik aallenig as ze op ut end mekoar kriege, „un haapie end", zaak moar zegge. Moar daa's in 't neng boek niet ut gevaal. D 'r mot vaan aalles an de neng edoan worre, moar d'r maag niks veraandere. Toon Hermaans zouw ut be- daacht kenne hebbe. Ik ben d'r onderhaand moar haarstikke drok mee met aal die aanghettesformuiiere. Net haa'k de verkeers knelpunte uut de knup ehoald en toeng mos ik de kwus vaan de Daal- weg weer uutroafele. Aalle- maachtig, waat een vroage. 't Heule aalfoabet kompter an te paas. Ik schrief me rot. Ajje d'r noeng nog waat mee winne kon, moar daat haajje edaacht; nog geejn stuver. llfOOO vaan die vroagtekes heb be ze uuttedeeld en toeng kwaam d'r nog geejn darde deel vaan weerom. Kaajje ver- neme, hoe de Soesders mee- denke met aalle plaanne. En daat kost effe waat, aal d,ie boeke en invulaalbums As de road op un end spiekers met koppe wil sloan, daan stoat haallef Soest op ze aachterste póote met de insproak, daan worre ze opeejns waakker. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daak ut baar mooi vin, daawwe ok mee maagge proa- te. Moar ajje aal die aantwoor- de leest die de invulders op toafel legge, daan moewe wel een knaappe road hebbe om aal die verlaanges te behaarti- ge. Ik wens de sjurie staarkte, die mot licht deurwaarke met de feestdoage. HANNES V.D. NENG Seizoen 80/81 kenmerkt zich door een tweetal totaal verschillende stijlen. Enerzijds een jonge sportieve mode met veel pullovers (shetland, lambswool), prachtige shirts o.a. van Melka, Sachs en Bleyle, gecombineerd met vlotte pantalons, uiteraard uitgevoerd in Stretch. Anderzijds is er in antwoord op de snel wisselende, vaak extreme rages van de jaren '70, thans een heel mooie klassieke mode. De Blazer b.v. komt weer sterk in de belang stelling, niet alleen in gladde stoffen, maar ook in moderne frotte's. Blauw, grijs en bordeaux zijn dit seizoen duidelijk favoriet. Dit alles vindt U uitgebreid in de kollektie 80/81 van Middelman Midman. Trendgevoelige kwaliteitskleding. Speciaal voor U. Begin februari komt Alfa Romeo met twee nieuwe modellen op de markt, de GTV 6 2.5 en de GTV 2.0. Voor het ontstaan van de nieuwe Alfa Romeo GTV 6 2.5 zijn twee faktoren van belang. De eerste is dat Alfa Romeo sinds kort met de produktie van een 6-cilindermotor is teruggekomen en daarmee een traditie herstelt die de basis vormt van haar wereldfaam. Tegelijkertijd wijst een marktanalyse in Italië en in Europa uit, dat van het automobielmarktsegment - sportieve modellen het marktaandeel van Alfa Romeo in de laatste drie jaren pro gressief is gestegen. Er bestaan dus reële verkoopmogelijkheden. Het logische gevolg daarvan is, dat een nieuwe Alfa Romeo wordt uitgebracht met een 6-cilin- der motor in V-vorm. De technische en stylistische nieuwtjes van de GTV 6 2.5 zijn talrijk. Het belangrijkste, behalve de toepas sing van de 6 cilinders is de benzine toevoer door middel van elektronische injektie. De 6 cilinder motor in V-vorm heeft een totale cilinderinhoud van 2492 cc, en wordt ook in de Alfa Romeo 6 ge bruikt, maar dan niet met benzine in jectie maar met drie dubbele carbu rateurs. Het rendement van deze auto is hoog, en een toerental dat niet hoog genoeg kan worden. Bij een snelheid van 140 km/u is het benodigde vermogen van 117.6 kW (160 pk) bij 5600 toeren/ min. Op het gebied van prestatie en tech niek heeft de GTV 6 2.5 een exep- tionele gewichts/vermogensverhou- ding, dat met een waarde van 7,6 kg/pk. de laagste van alle auto's in hetzelfde marktsegment is. Dat het hier om een werkelijk snelle auto gaat blijkt wel uit het feit dat de maxi mum snelheid de 205 km/h over schrijdt, en de 400 meter met staande start in minder dan 16 seconden doet. De wielophanging is een van de sterke punten van de GTV 6 2.5. De Dion achterbrug garandeert een op timale geometrie van de achterwielen en zorgt voor een minimaal onafge- veerd gewicht. De veiligheid wordt gegarandeerd door een stuurinrichting in twee delen, met een cardanische en elastische kop peling. Het remsysteem is uitgevoerd zoals bij alle Alfa Romeo's met schijfrem men op de vier wielen, met een dub bel circuit en remdrukregelaar voor de achterwielen. De voorremmen van de GTV 6 cilinder zijn zelfventilerend. De passieve veiligheid „dankzij de carrosserie met gedifferentieerde struktuur" is bij de Alfa Romeo GTV maximaal, De voorkant van de auto behoudt de pure strakke lijn, maar de stylistische moderniseringen heb ben bijgedragen de waarde ervan te verhogen. De bumper, in zwart plastic materi aal met verstevigingsstukken, absor beert botsingen tot 6 km/h en in deze bumper zijn ook de knipperlichten ver werkt. Deze bumper scheidt de voor kant in lengterichting, in twee ge deelten. In het bovenste gedeelte is een Voor wat betreft de mechaniek, be schikt de nieuwe GTV 2.0 over een versterkte versnellingsbak, dezelfde als die van de GTV 6 2.5 De motor van deze Alfa is hetzelfde gebleven met 2 liter motor, 4 cilin ders en 96 KW (130 pk), en een top snelheid van 190 km/h. De verschillen tussen de GTV 2.0 en 2.5 zijn de motor, de lichtmetalen wie len (en de bobbel op de motorkap van de 6-cilinder door de grotere mo- toromvang De beide nieuwe Alfa's zijn voorzien van een zincrometal-behandeling het geen een langere levensduur van de carrosserie betekent. De prijzen van de nieuwe Alfa's zijn vastgesteld op 36.490,- voor de 6-ci- linder en 28.490,- voor de 4-cilinder. Meer informatie kunt U krijgen bij uw Alfa Romeo dealer Alblas. HERENKLEDING Van Weedestraat 11°, 3761 CA Soest. Telefoon 02155-12424. zeer geprononceerde spoiler met in het midden twee luchtopeningen voor de koeling. Een zwarte plastic strip aan de zij kanten verbindt de wielschermen, die een doorlopende stylistische lijn geeft aan de afwerking en bovendien een praktische bescherming biedt te gen deukjes. Van matzwart materiaal zijn ook de raamlijsten, de lijsten van de dakgoot jes, de luchtinlaten op de motorkap, de roosters op de achterraamlijsten, de tankdop en de por tier sloten. Aan de achterkant is het ontwerp van de Iichtgroep nieuw, dat wil zeggen aan beide zijden in één groot element sa- mengebouwd. De achterbumper is van dezelfde struktuur als de voorbumper. De buitenspiegel is elektrisch van binnenuit bedienbaar. De magnesium-velgen zijn van een ex clusief Alfa Romeo ontwerp. De GTV 6 2.5 is alleen verkrijgbaar in de kleuren zwart, Alfa-rood en grijs. De uitvoering van het interieur toont de gevoeligheid aan van de Alfa Ro meo ontwerpers voor de eisen van de bestuurder. De plaatsing van de instrumenten, zeer belangrijk voor een sportieve auto, is perfekt, dankzij de rationele opzet van het dashboard. Drie grote en goed verlichte instru menten zijn tegenover de bestuurder geplaatst, namelijk de snelheidsme ter, de elektronische toerenteller en het kwartsklokje. Het instrumenten paneel bevat ook benzinemeter, wa tertemperatuurmeter en oliedruk meter. Het dashboard is bekleed met een schokabsorberend materiaal en loopt door in het centrale konsole dat over gaat in de middentunnel. Het exclusief ontworpen stuur is in hoogte verstelbaar. De bekleding is naar keuze, in ge streept fluweel van een apart dessin of leer. Beide voorstoelen zijn voor zien van hoofdsteunen en die van de bestuurder is traploos in hoogte ver stelbaar. Ook de GTV 2000 verandert van ge zicht. Ter gelegenheid van het ont staan van de GTV 6 2.5 profiteerde ook het model met de klassieke 2-liter en 4-cilinder motor van de esthetische en funktionele verbeteringen. SOESTDIJK LAANSTRAAT No. 15 - SOESTDIJK Zondagmorgen werden op de A.P. Hilhorstweg versperringen aangetrof fen. Op een honderdtal meters van de kruising met de Peter van den Bree- merweg was de rijbaan versperd met takken en afval en' vijfenzeventig me ter verder was de weg bezaaid met glas. De politie heeft de rommel aan de kant geveegd. ETEN APART GEZELLIG Geopend: 's maandags t/m zondags vanaf 17.00 uur. Gespecialiseerd in kwaliteits- MANAU - ROTAN MEUBELEN meubelstof fering en interieur verzorging den heer De Bruijn bij de rondvraag in de gemeente raadsvergadering van Maandag 8 Dec. Het betreft hier het voorstel tot verkrijging van een verbod tot verkoop van melk op Zondag, welk voorstel m.i. met zooveel klem ter tafel had moeten komen, dat B. en W. verplicht waren geweest, dit zonder op of aanmerking over te nemen. Ik acht het een schande voor een gemeente, als Soest, die zich met vele andere gemeenten gelijk wil stellen dat hier Zondags de melkslijters en venters moeten werken, terwijl, voor alle andere vakken een Zon dagsrust wordt verlangd. Ik vraag mij af, zijn de melkventers dan geen menschen en waarom kan een ieder Zaterdags niet voldoende melk opdoen? De slager, bakker en kruidenier komen toch ook niet op Zondag. Burgers van Soest, laat U op Zondag geen melk meer bezorgengeef ook aan die menschen de vrije Zondag. En aan U, gemeénteraad van Soest, geef ik in overweging het door den heer De Bruijn gedane voorstel met 1 Jan. 1931 in werking te doen treden. Uit een Christelijk oogpunt had dit reeds lang verboden moeten zijn. U, Redacteur, dankende voor de opname. Hoogachtend, D. L. VAN PEURSEN. Ziekenauto De commissie, belast met de aanschaffing van de Zieken-auto, ontving van de Ver. Het Groene Kruis alhier, een gift van 25,-, alsmede een bedrag van 10,- van de Levensverz. Mij. „Ons Belang" te Amersfoort. De trekking van de verloting ten bate van het aanschaffingskapitaal zal plaats hebben op Maandag 29 Dec. a.s., deze avonds te 8 uur in de Chr. U.L.O. aan de Spoorstraat. Schrikbarend is helaas nog het groote aantal onverkochte loten. Komt ingezetenen van Soest, werkt nu allen mede, opdat bij de a.s. trekking deze geheel uitverkocht zullen zijn en de commissie niet voor een tekort komt te staan. Behalve verkoop aan de huizen, zijn deze nog verkrijgbaar bij den heer Groart, Van Weedestraat 34-36. De Commissie. Opheffing tollen In de Dinsdag gehouden vergadering der Staten van Utrecht is met algemeene stemmen besloten met ingang van 1 Januari 1931 den weg Baarn-'s Grave- land betreffende het gedeelte tusschen Baarn en de grens van Noord-Holland, in het beheer en onder houd te nemen bij de provincie Utrecht. Aangezien op goeden grond verwacht mag worden, dat ook de medewerking der Staten van N.-Holland verkregen zal worden zullen dus de tollen op dezen weg met ingang van bovengenoemden datum tot het verleden behooren. VOOR KERSTMIS: Heerlijke vette konijnen, enkele stuks, 45 ct. per pond, levend gewicht. Afslag versche eieren 6,5 en 8,5 ct. Koninginnelaan 138. VOOR DE a.S. FEESTDAGEN leveren wij gaarne de bij uitstek prima wijnen en likeuren der fa. Hoogendijk, exploitante van de Bodega „Oporto": Roode of Witte Portwijn 1,10 per fl. Pale Sherry 2,10; Madeira 2,-; Vermouth 1,60; Voorburg 2,10; Cherry Brandy 2,75; Kummel 2,50; Ani sette 2,50; Witte Curacao 2,50; Pepperminth 2,75. Aanbevelend G. Kroon Co., Koninginnelaan 21. „De Zwaluw" In „De Gouden Ploeg" werd j.i. Zaterdag en Zondag door de Postduiven Ver. „De Zwaluw" een tentoon stelling gehouden, ter herinnering aan het 10-jarig bestaan. Het bestuur was als volgt samengesteld: W. C. Priem, Voorz.W. Priem, Secr.G. W. Visser, Penn.; B. Groeneveld; A. Rijksen en A. van Sitter. Keurmeester A. Brands te Schiedam. Prijzen; zilveren beker, 1 verguld zilveren medaille en zilv. en bronzen medailles en tal van kunstvoor werpen. Inzendingen 130 stuks. De zilveren beker toegewezen aan W. Priem voor de schoonste duif, eveneens de verguld zilveren medaille voor de mooiste roode duif. Overige prijzen werden behaald door: Ie klasse A. Rijksen, H. Pauw en W. Priem, Ile klasse G. B. Visser, J. Groen, H. Pauw, Ille kl. J. Groen, H. Pauw en W. Priem, IV kl. H. Pauw, C. Schut en W. Priem, V kl. B. Groeneveld, H. Majoor, B. Priem en G. W. Visser, VI kl. H. Priem en H. W. Visser, Vlle kl. B. Priem, G. W. Visser, W. C. Priem en H. Pauw. Winkelsluiting De Inspecteur van Politie, verzoekt ons er melding van te maken dat, ingevolge het bepaalde bij artikel 171 der Algemeene Politieverordening dezer ge meente, gedurende het tijdvak van 17 tot en met 24 December a.s., de winkels voor het publiek ge opend mogen zijn: le. Op werkdagen van 5 uur 's morgens tot des avonds 11 uur; 2e. Op Zondag van 12 uur namiddags tot 9 uur namiddags. A.B.T.B. Voor de leden van genoemde organisatie de Jonge Boerenbond en de Pluimvee ver. hield de heer Jos. Boshouwer uit Lent een lezing over „Met voordeel kippen houden". Spr. ging achtereenvolgens na de plaatsen en de stand van het hok tot in de kleinste détails; het opfokken der eendaags kuikens, aankoop hennen onderhoud van hok en dier enz. Een en ander werd zeer begrijpelijk weergegeven. Na afloop werd door de A.B.T.B., welke vereeniging de vergadering had uitgeschreven in de vacature van secretaris voorzien door de benoeming van den heer C. Wantenaar. 15 januari a.s. houdt de heer Stuurman een lezing met lichtbeelden over Melkhygiëne. Kinderkoor „Apollo" Genoemd koor heeft eer ingelegd met de uitvoering van het zangspel „De Vier jaargetijden". Er werd zeer aardig gespeeld en gezongen terwijl de aan kleeding en belichting eveneens uitstekend verzorgd bleken. De zeer velen, die waren opgekomen naar de groote zaal van „Eemland" hebben een paar genotvolle uren medegemaakt; een aanbeveling te meer voor a.s. Zaterdag, wanneer de tweede opvoering plaats heeft. Directeur, regisseur en de uitvoerenden hebben meer dan hun best gedaan. GEZONDEN STUKKEN Mijnheer de' Redacteur. Vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw veel gelezen blad, naar aanleiding van een voorstel van Dinsdags gesloten. SI Tevens SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 mand' rietwerk H. VBSSER BRINKSTRAAT 34 - BAARN TELEFOON 02154-20396 ('s Maandags gesloten) Vrijdagavond koopavond) Op de Burgemeester Grothestraat werd donderdagavond tegen zes uur een plotseling overstekende fietser aangereden door een automobilist. De auto schoof bij het sterk remmen door tegen een in de berm geparkeerd voertuig. Beide wagens liepen schade op. De fietser ging aan de haal, maar liet zijn rijwiel achter. Het is een zwarte damesfiets, merk IC, zonder kettingkast, met twee bellen en een cijferslot en beplakt met diverse stic kers met opschrift „Runner 180". De fiets werd in beslag genomen en de eigenaar kan hem terug krijgen bij de politie. Tot twee keer toe hebben vorige week uit België afkomstige vrachtwagens een wiel verloren. De eerste keer betrof het een wagen bestuurd door een chauffeur uit Wommelgem, die op de Batenburgweg moest stoppen omdat hij een wiel van zijn oplegger verloor. De wielbouten waren losgeraakt. In de tweede geval ging het om een vrachtwagen uit het Belgische Jeel, die op de Amersfoortsestraat een wiel verloor. Het wiei kwam tegen de ach terzijde van een personenauto aan, die daardoor beschadigd werd. De beide Belgische chauffeurs kregen een pro ces-verbaal. Deze week zomaar wat korte tips over werkzaam heden die in de wintermaanden kunnen gebeuren. Niet alle tips zullen op iedere tuin van toepassing zijn maar voor iedereen zal er wel wat bruikbaars bij zijn. Vijvers moeten een dezer dagen schoonge maakt worden. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat dit alleen bij open weer kan gebeuren. De bagger afkomstig uit de vijver kan worden uitgespreid door de tuin en op die manier weer als bemesting dienen in het komende jaar. De vorst maakt de bagger 's winters rul voor het gebruik. De oeverplanten knippen we liever nog niet af. Dit gebeurt bij voorkeur in het voorjaar. Bij het leeghalen van de vijver kunnen we het beste voorzichtig zijn met de groenblijvende waterplanten zoals waterviolier en waterpest. Ook de zogenaamde overwinteringstop- pen van het hoornblad doen we pa het schoonmaken van de vijver weer in het water terug. Voor diegenen die nog geen tijd hebben gehad voor het bemesten van het gazon, bestaat alsnog de mogelijkheid. Compost is hiervoor nog altijd het meest geschikt, omdat dit goed te verdelen valt en alle voedingsstoffen bevat die ons gazon nodig heeft. Ook dit is een bezigheid die we natuurlijk alleen kunnen uitvoeren bij vorstvrij weer. Ook bekalken is een bezigheid die bij uitstek in december of januari kan plaatsvinden. In deze tijd wordt de kalk het beste opgenomen. Kalk strooien we als onze tuingrond te zuur blijkt te zijn. De wat zwakkere gewassen kunnen we met flinke vorst het beste wat beschermen, zodat de combina tie van vorst en wind er geen vat op krijgt. Schermen kunnen we doen d.m.v. het plaatsen van rietmatten om de bewuste planten. Zijn deze niet voorhanden dan kunnen we ook sparretakken voor het beoogde doel bereiken. Als het gras bevroren is mag er niet over gelopen worden. Daardoor ont staan later dode plekken in-het gazon. Als het niet anders kan wordt er een plank over gelegd. Deze mag echter niet te lang blijven liggen anders gaat het gras onder de plank weer dood. De kans op sneeuw in dit jaargetijde is ook vrij groot, waardoor we dan ook al enkele keren verrast zijn. Voor de meeste planten is sneeuw een be schermende vacht die de echte wind en vrieskou weert. Voor sommige groenblijvende planten en coniferen wordt de sneeuwlast toch wel wat te veel, zodat deze na hevige sneeuwval het beste kunnen worden „afgestoft". Het is wel niet zo'n mooi gezicht maar de kans op takbreuk is anders vrij groot. Als er veel sneeuw ligt is het ook wel eens goed om aan de vogels te denken, die het dan al vrij gauw moeilijk krijgen. Het plaatsen van een vogelhuisje of voederplank is niet alleen fijn voor de vogels maar verschaft ons vaak ook veel kijkple zier. Het is zelfs misschien wel mogelijk om een nestkastje in de tuin te plaatsen, waardoor vooral mezen naar de tuin gelokt worden. Het is sowieso al erg interessant om een mezenpaar te zien nestelen, maar van groot belang is ook de bestrijding van allerlei ongedierte in de tuin, waarvoor de beestjes garant staan. Voor het ophangen van het nestkastje zoeken we een beschaduwde plaats, waar het voor katten moeilijk bijkomen is.

Soester Courant | 1980 | | pagina 15