Puzzel mee met de Soester Courant en win twee VVV- geschenkbonnen terwaarde van ƒ25,- Wat stond er in 1980in uw Soester Courant? m B B Wat stond er in 1980 in uw Soester Courant? 8 Aan het eind van 1979 vierde drukkerij Smit, uitgeefster van de SOESTER COU RANT het 60-jarig bestaan. Een gebeurtenis die o.m. onder de aandacht van het lezende Soester publiek werd gebracht door het uitschrijven van een jubi leumprijsvraag. De reacties daarop waren zo overweldigend dat wij, ook al valt in '80 „slechts" het 61-jarig bestaan te vieren, besloten hebben van deze prijsvraag een traditie te maken. Wat moet u daarvoor doen? Heel simpel. Op het op deze pagina afgedrukte formulier kruist u achter het nummer van de vraag aan welk antwoord u meent dat juist is. (a - b - c). Uw oplossing voor 1 januari a.s. toezenden aan of afgeven bij de redaktie van de SOESTER COURANT. Onder de goede inzendingen worden wederom vijf VVV geschenkenbonnen elk groot 50,- verloot. De bekendmaking van de winnaars wordt in de SOESTER COURANT van 7 januari '81 vermeld. Veel sukses! De namen van de 5 gelukkigen leest U in de Soester Courant van 7 januari 1981 JANUARI 1980 FEBRUARI 1980 MAART 1980 APRIU 1980 JUNI 1980 MEI 1980 JULI 1980 AUGUSTUS 1980 SEPTEMBER 1980 OKTOBER 1980 NOVEMBER 1980 DECEMBER 1980 13 f' 14 15 17 18 19 20 21 l 22 23 24 L t j 17 Soester Courant van woensdag 17 december 1980 1 In de Soester Courant schreven wij een recensie over de LP Lachen en laten lachen Welke caberetier speelt daar in een hoofdrol a. Robert Paul b. GerardCox c. Herman Berkien 2 De toneelvereniging Soester Applaus speelde in deze maand een blijspel. Hoe luidt de titel van dit blijspel a. Arsenicum en Oude kant b. Naakt met viool c. Zachtjes met de deuren 3 Tijdens een feestelijke receptie werd een jubileum van druk kerij Smit gevierd. Hoe oud werd de jubilaris a. 40 jaar b. 100 jaar c. 60 jaar 4 Begin deze maand werden de voorbereidingen gestart voor een 2-jaarlijkse Soester Mani festatie. Voorbereidingen die betrekking hadden op: a. M'80 b. Scrabble kampioenschap voor bejaarden c. Soest 551 jaar 5 Ook in Soest zou het in 1980 Carnaval gaan worden. Wie- was de regerende vorst tijdens het Soester Carnaval? a. Toon v.d. Linden b. Frans Bosboom c. Jan Hilhorst 6 Feest in Soest-Zuid t.g.v. het feit dat een bekende zaak zich 121/* jaar geleden in Soest ge vestigd had. Welke zaak wordt bedoeld? a. Reehorst Supermarkt b. Wijnands Woonmode c. Boekhandel v.d. Ven 7 Dorpshuis De Borg kreeg een nieuwe direkteur. Naar later zou blijken een zeer actief baasje. Wel even uit drie na men kiezen. a. J. Lensing b. J. de Visser c. S. Joosten 8 De naam van mr. P. Scholten is nadrukkelijk genoemd als de nieuwe burgemeester van Soest. Zijn laatste burgemees- tersfunktie vervulde hij in: a. Wormerveer b. Delfzijl Appingendam 9 Ook in deze maand weer de jaarlijkse Nederlandse scrab- ble-Jcampioenschappen. Gezien de belangstelling werd uitge weken naar een grotere ruim te. Waar was in maart '80 de plaats van handeling? a. Eltheto b. Honsbergen c. De Borg 10 Soest werd in maart verrijkt met een nieuwe lunchroom. In advertenties dienden de ei genaren zich aan als Jansen en Jansen. Wat is de juiste naam van de lunchroom a. De Nieuwe Enghe b. De Kroon c. Happie van Appie 11 Artishock was dit jaar actie ver dan ooit tevoren. Films, lezingen en optredens van ar tiesten stonden op het pro gramma. In april '80 kwam o. m. op bezoek: a. Jules de Corte b. drs. P c. LiesbethList 12 Tijd van komen, tijd van gaan. Ook voor gevestigde herenkap pers. Welke Figaro verklaarde zijn gereedschap voor gezien? a. A. Engbrink b. H. Wewer c. Tielemans 16 Particuliere initiatieven zijn in Soest altijd welkom. Zeker wanneer ze afkomstig zijn van Van Dam's Supermarkt. Op welk sportief evenement heeft van Dam's Supermarkt patent? a. Soestér stratenloop b. Soester hengelcompetitie c. Nederlands kampioenschap Mens erger je niet 17 Met demonstraties zijn Soeste- naren meestal zuinig. Worden ze gehouden dan mag op grote belangstelling worden gere kend. Waar vond deze maand de demonstratie tegen kernwa pens plaats a. Soestdijk b. Soesterberg c. De Vlasakkers 18 En natuurlijk was er ook in 1980 het Bal der Geslaagden. Geslaagd qua naamgeving, ge slaagd qua belangstelling. Het laatste was vooral te dan ken aan de drive-in-show van: a. Felix Meurders b. Matt Black c. Veronica 13 Ook al wisten wij niet dat het een barre zomer zou gaan wor den, het Soester Natuurbad opende de poorten. Wanneer vond dat plaats? a. 1 mei b. 10 mei c. 31 mei 14 Kermis werd er ook gevierd en tal van Soester organisaties hebben opnieuw van de op brengst geprofiteerdHoeveel dagen duurde in '80 de Soester kermis? a. 3 dagen b. 5 dagen c. 4 dagen 15 Schud- en klaverjassen zijn in Soest populaire binnenspor ten. Er is voor klaverjassen zelfs een officieel kampioen schap ingesteld. Wie werd in '80 klaverjaskampioen Soest? a. H. de Groot b. G. de Bruin c. H. Pul 19 Louis Davids bezong het al: „dat bridgen, dat bridgen, het is zo'n heerlijk spel". Geluiden die ook tot Soest en omgeving doordrongen. Onder welke naam werd een bridgeclub ten doop gehouden? a. Soester Bridgeclub b. Kaarten op Tafel c. Bridge Club Eemland 20 Soest had in deze maand een internationaal evenement bin nen de dorpspoorten. Het stond bekend als: a. Internationaal kampioen schap pijproken b. Jamborette c. Internationaal kampioen schap droogskiën 21 Trainers komen, trainers gaan. Niet alleen in het betaal de voetbal. Amateurs weten er ook wat van. VVZ 9 haalde een nieuwe oefenmeester bin nen. Wie van de drie? a. Jan Veerman b. Ton de Beuk c. Henk Wery 2 Komen en gaan ook bij het ziekenhuis Zonnegloren. Wis- seling van de directeurswacht. Wie werd het nieuwe „opper hoofd?" Uiterste dag van inzending: woensdag 31 december 1980. a. dr. J. W. D. Berkelbach v.d. Sprenkel b. dr. J. Nicolas c. dr. C. H. Willemse 23 Leuke zaken blijven een mens lang bij, vervelende toestanden zijn snel vergeten. Weet u nog hoe de zomer '80 in de maand augustus werd genoemd a. Een barre zomer b. Een mooie zomer c. Een redelijke zomer 24 Weer of geen weer, er werd in de maand veel aan de ont wikkeling van beenspieren ge daan. Zo was er een Paleis Soestdijk-wandeltocht waar aan werd deelgenomen door: a. 975 personen b. 1111 personen c. 2345 personen 25 Maand van het gilde, maand van een nieuwe regeerperiode van een gilde-koning. In '80 werd dit voorrecht toegekend aan: a. B. v.d. Dijssel b. H. v.d. Zouwen c. P. Hom 26 Heel Soest terug van vakantie en dus op een vrijdagavo?id volop drukte in Hartje-Zuid. Welk jaarlijks evenement bracht weer duizenden op de been? a. Bal der geslaagden b. Markt der oude ambachten c. Braderie 27 Auto Vandermeer en andere Forddealers introduceerden de gloednieuwe Ford Escort. Wat was daaraan het meest opvallende? a. De voorwielaandrijving b. De banden c. Een zesde versnelling 28 Het gebeurde in de maand ok tober. In De Borg liet een ar tiest op zich wachten. Het ging hier om een optreden dat zou worden verzorgd door: sl. Urbanus b. Herman Berkien c. Robert Paul 29 Het sportieve gebeuren greep ook dit jaar in Soest om zich heen. Een wijk werd verrijkt met een nieuw trapveld en een nieu we trimbaan. In welke wijk is dit 2-tal te vinden? a. 'tHart b. Overhees c. Söest-Zuid 30 Ergens in Soest werd deze 33 In november werd aan een bij maand groot feest gevierd. Het echtpaar Kathe en Rinke Tol man vierde hun huwelijksver jaardag. Om hoeveel jaar ging het? a. 40 jaar b. 55 jaar c. 65 jaar 31 Natuurliefhebbers zijn er in Soest gelukkig nog steeds vol doende. Ze hebben o.a. jaar lijks aandacht voor het grote knot gebeuren. Wie opende in 1980 het knotseizoen? a. Wethouder Plomp b. Chris Uiterwijk c. Wethouder Menne 32 Hij was er weer op 5 december, de goede Sint. Aanzienlijk eer der arriveerde hij echter in Soest. Op welke datum werd hij bij ons officieel verwel komd? a. 8 november b. 15 november c. 22 november Artishock, wij schreven het al eerder, haalde dit jaar vele malen de pers. zonder project aandacht bq- steed. Om welk project ging het? a. Poolse Kunst b. Indianen c. Chili 54 Waar heeft men deze maand te kennen gegeven de klok weer te willen horen luiden? a. Overhees b. Soestdijk c. Soesterberg 35 Deze maand was er weer een klinkend concert van de Soes ter Orkest Vereniging. Waar vond de december-uit- voering plaats a. De Borg b. De Oude Kerk c. Petrus en Pauluskerk 36 Een Soester mannenkoor liet deze maand nadrukkelijk van zich horen tijdens een Kerst concert. Welk mannenkoor wordt bedoeld? a. Apollo b. Crescendo c. Cecilia i j i Woonplaats:

Soester Courant | 1980 | | pagina 17