Geslaagde tentoonstelling „De Vriendschap" Maak een rondje Winkelkring en win één van de vele prijzen! KLEUREN FOTO'S! Baarn bezit 'n jogging-winkel Dam Vereniging Soest tegen De Bilt-Bilthoven 1 10 - 10 Clubkampioenschappen Ski club Soesterberg Uw succes is onze reclame!!! Voor alle RIJBEWIJZEN Autorij- en Verkeersschool VAIM OOSTEN FOTOGRAFIE Red Stars scholierentoernooi Basketball organisatorisch startklaar INFOrmatiecentrum gesloten Schaatsen: Eemlanddames winnen omnium Pijnenburgcross bij Top-Tien Lopen 1981 BDC heren winnen op het nippertje van Sparta Tariefsverhoging zwembad De Turf P.V. de Zwaluw exposeert Vanaf 4 jaar inschrijven voor zwemlessen Goede prestaties S.O. Soest Atleten in Crosscompetitie Soester Courant van woensdag 17 december 1980 Duivenhouder A. Stolker met de „schoonste duivin" gefeliciteerd door de heer Rietveld Afgelopen weekend hield de postdui- venhoudersvereniging „De Vriend schap" haar jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw aan de Nachte- gaalweg. Er bestond grote belangstel ling voor. Tijdens de opening deelde de heer Rietveld namens het bestuur mede dat uit de nalatenschap van wijlen de heer Co Stalenhoef door de vereniging het duivenbezit verkocht werd. Van de op brengst schafte het bestuur nieuwe kooien aan; een besluit waar de leden zich van harte mee konden verenigen. De keuring leverde het volgende resul taat op: Foto: Herman van Dam A.N.W.B. T»/f T f-VCJ F.N.O.P ERKEND 1tJL« JUVFÖ VAMOR VAN LENNEPLAAN 47 - TELEFOON 16621 De in november 1979 opgerichte Dam Vereniging Soest, voor de eerste maal deelneemster aan de club-competitie van de Utrechtse Provinciale Dam- bond, beëindigde deze competitie met een gelijk spel tegen De Bilt-Bilthoven 1. Hiermede kwam haar puntenaantal op 8 uit 9 wedstrijden en eindigde D.V.S» op een vierde plaats. Een resultaat dad goede verwachtingen voor de toekomst wekt, temeer als men bedenkt dat een aantal wedstrijden met 2 a 3 invallers moest worden gespeeld. Men kon slechts volledig uitkomen tegen IJsselstein, Austerlitz en Veenendaal en toen was het resultaat 5 punten uit drie partijen! Tegen De Bilt bracht Hulsman de eerste punten binnen; reeds binnen een uur verkreeg hij door een damzet een gewonnen stelling. Na sterk positiespel bracht de altijd secuur spelende Da- men de stand op 4-0. waarna v.d. Veer een remise moest toestaan. Veerman vond in een iets nadeliger stand de wel aanwezige remise-voortzetting niet en door onszelf ontwikkeld! Binnen 24 uur gereed! Ook nabestellingen! Soesterbergsestraat 57 Soest-Z. - Tel. 13109 verloor (5-3). Het zat invaller van Egdom niet mee. In een partij met wisselende kansen, trok hij aan het kortste eind. Davelaar daarentegen liet de volle winst niet glippen toen zijn tegenstander, in een overigens gelijk waardige stand, een verkeerd bere kende afruil maakte (7-5). Meijerink had vervolgens de pech dat zijn opponent in een opsluitingspartij de enige lastige uitweg middels een uitruilcombinatie vond. De resterende stand ging in tijdnood verloren en, de D.V.S.-er keek tegen zijn eerste nul van dit seizoen aan. Luttik deed het beter, hij was in goede vorm en dat betekent veelal winst (9-7). v.d. Meer leed' een regelmatige neder laag, terwijl tenslotte de jeugdige van Heiningen een prima remise op het bord bracht (10-10). Al met al kan D.V.S. op een zeer geslaagd eerste jaar terugzien, vooral ook omdat met groot succes tevens andere activiteiten werden ontplooid, zoals de organisatie van het tournooi om het kampioenschap van Nederland voor pupillen en van de wedstrijden om het schooldamkampioenschap van Soest. Nu de clubcompetitie achter de rug is. gaat de volle aandacht weer uit naar de onderlinge wedstrijden om het club kampioenschap en de bprdyolgftrde voor het volgende competitieseizoen. De clubavonden van D.V.S. worden gehouden op de maandagen in het verenigingsgebouw van de P.V. „De Zwaluw" aan de Schrikslaan (het zgn. „Duivenzaaltje"Belangstellende dames en heren zijn uiteraard van harte welkom. Uitslag: De Bilt-Bilthoven D.V.S. R. Damen - D. De Boer F. Veerman - H. Pul W. E. Meijerink - H. v. Vulpen IJ. Luttik - A. v. Vulpen T. v.d. Meer - L. Hoven A. v.d. Veer-G. v. Girikel E. Davelaar - H. Hendriks H. Hulsman - H. Vermey M. v. Heiningen - J. Faber W. v. Egdom - R. v. Lunteren 0-2 10-10 Schoonste gehele tentoonstelling te vens schoonste duivin: A. Stolker. Schoonste oude doffer: Altenaar- Reyerse. Schoonste jonge doffer; Kamerbeek. Schoonste jonge duivin: Altenaar-Rey- erse. Klas 3 oude duivinnen 0-300 km. 1. A. P. Kok, 2. Stolker, 3. H. Rauch, 4. Blanken, 5 Koster, z.e.v. Mevr. Roest. Klas 4 oude duivinnen 300 en meer km. 1. Stolker, 2. Grift, 3 Kruzeman, 4. H. Rauch, 5. Kamerbeek, z.e.v. Alte- -naar-Reyerse. Klas 5 jonge doffers 0-300 km. I. Kaats, 2. Veenendaal, 3. Huurde- man, 4. P. Rauch, 5. A. P. Kok, 6. A. P. Kok, z.e.v. H. Rauch, e.v. Stolker. Klas 6 jonge doffers 300 en meer km. 1. Kamerbeek, 2. H. Rauch, 3. Kruze man, 4. Altenaar-Reyerse, 5. Grift, 6. Jak, 7. Ottens. Klas 7 jonge duivinnen 0-300 km. 1. M. Uhl, 2. H. Rauch, 3. Kamer beek. 4. Blanken, 5. Altenaar-Reyerse, e.v. Veenendaal, z.e.v. Wijnands. Klas 1 oude doffers 0-300 km. 1. Z.K.H., 2. H. Rauch, 3. Z.K.H., 4. Kruzeman, 5. Altenaar-Reyerse, 6. Blanken, z.e.v. Altenaar-Reyèrse. Kas 2 oude doffers 300 en meer km. 1. Altenaar-Reyerse, 2. Kruzeman, 3. Altenaar-Reyerse, 4. Sukel v. Kloos ter, 5. Grift, 6. Grift; 7. H. Rauch, Klas 8 jonge duivinnen 300 en meer km. 1. Altenaar-Reyerse, 2. Jak, 3. H. Rauch, 4. Kaats, 5. Stolker, 6. Blan ken. Late jonge doffers 1. Huurdeman, e.v. A. P. Kok. Late jonge duivinnen: 1. Altenaar-Reyerse. Foto: Herman van Dam ware op maat. Daarnaast ook nog een uitstekende schoen in de goedkopere prijsklasse. Voorts een grote selectie sokken, super zacht, ademend en zij blijven mooi in de was. Erg licht te dragen zijn de pakken (jack en broek) van Frank Shorter of Bill Rodgers (viermaal de New York-marathon gewonnen), wa terbestendig voor zomer en winter. Waterdicht, maar wel vocht naar bui ten doorlatend. Als atletiekkleding is de Sub 4 zeker niet duur. Wie op straat „joggt" kan zich beveiligen met re flecterend materiaal op de kleding. Er komt een speciale sportapotheek. Nu al zijn diverse voedingsstoffen (in drank of poedervorm) aanwezig. On dermeer gebruikt door de olympische ploeg. Aan te bevelen is ook de voorra dige lectuur. Alles over hardlopen, maar ook een medische sportgids. J«"' alweer do 14de maal dat basketballvereniging The R d Stars het jaarlijkse kerst ball-festUn organiseert in Beukendal. U Het zal zich afspelen op 27-28-29 en 90 december, voor de middeiSre ®chm Na de jaarwisseling wordt op 2 en 3 januar. het toernooi voor de lagere scholen afgewerkt. Organisatorisch is alles rond. Dit jaar hebben er ook weer teams van ven reg'° AmersIoort ingeschre. Ongetwijfeld zal dit ten goede komen aan het spelniveau. Men rekent op een grote belangstelling en ook dat de ouders van de spelende kinderen de tijd willen nemen- om hun zoon of dochter te zien spelen In totaal doen er 19 lagere scholen mee waarvan 1 uit Amsterdam Van de basisscholen zijn er 23 meisjes- en 25 jongensteams. Er doen 25 middelbare scholen mee, waarvan 6 uit Soest, 1 uit Hilversum, 15 uit Amersfoort, 1 uit Amsterdam,' 1 uit Utrecht en 1 uit Arnhem. Deze middelbare scholen komen in to taal met 53 meisjes- en 67 jongens teams. Afgelopen zaterdag werden op de kunstskibaan te Soesterberg de eerste ronde van de ski club kampioenschap pen gehouden zowel op het onderdeel langlauf als alpine. Er werd gestreden in diverse leeftijdsgroepen terwijl de skileraren een aparte profesionals groep vormden. Winnaar in deze groep werd de Oostenrijkse skileraar Josef Weinbergen die in de totaaltijd van 13,5 sec. 0,2 sec. sneller was als skischool leider Otto Zoetelief. De wedstrijden werden afgesloten met een grandioos ski leraren bal waarbij om middernacht door de skileraren een met fakkels verlichte demonstratie werd gegeven hetgeen een fantastisch schouwspel werd. De winnaars van de eerste ronde van de clubkampioenschappen zijn: Alpine: Veteranen: Nel Copier Naarden 16,4 sec. Senioren II: (31-40 jaar) Leendert van den Bosch, Soest 15,2 seconden Senioren I: (20-30 jaar) Marijn Klaas- sen Zeist 15,0 sec. Ria Snijders Zeist 18,6 sec. Junioren I: (15-19 jaar) Hanneke de Birk Soesterberg 16,3 sec. Junioren II: (12-14 jaar) John Pieter- son IJsselstein 13,8 sec. Carla Meerbeek Amersfoort 16,4 sec. Aspiranten: Stephan Zoetelief Soest JjO.O sec. Langlauf Veteranen: Nel Copier Naarden 11,44 min. Senioren II: Josef Weinbergen Utrecht 4,48 min. Dikkie Zuidhof Zeist 10,22 min. Senioren I: Joop Groos Soest 4,46 min. Dana Bruggeman Utrecht 7,57 min. Junioren II: Gerrit Jan Konijnenberg Driebergen 6,15 min. Carla Meerbeek Amersfoort 10,03 min. Junioren I: Gerrit Jan van Rheenen Soesterberg 8,42 min. Het interieur van de Baarnse jogging-winkel Zaterdag j.1. begon in het pand Brinkstraat 25 [tot voor kort een deel van „De Krokodil"] het echtpaar Han en Karin Perier een winkel, geheel gericht op het jogging-gebeuren. Een gespecialiseerde sportzaak, zoals die in de Verenigde Staten als paddestoelen uit de grond schieten. Volgens de initiatiefnemers dan ook beslist geen modegril, maar een steeds groeiende branche. Zij zijn er echt van overtuigd, dat dit jogging het „geneesmiddel van de jaren 80" is. Niet alleen enorm prettig om te doen, maar verkwikkend, rustgevend en dus een gezonde bezigheid voor de licha melijke, maar zeker ook geestelijke conditie. Of men dit nu alleen of met anderen onder deskundige leiding (in Baarn bijvoorbeeld de BAV) doet. Voor deze vorm van hardlopen (want dat is jogging) heeft men de spullen in huis. Voor de man of vrouw, die eenmaal of vaker per week in het bos trimt. Maar ook voor de atleet, die intensief wedstrijden loopt. Bovendien artikelen, die evclusief voor Baarn en omgeving verkocht worden. Veel nadruk krijgt goed schoeisel. Geen wonder bij die belasting van wel driemaal het gewicht, dat op de voet bij iedere stap terecht komt. Karhu is een van de beste op dit gebied van Europa, een Fins produkt met luchtkussens en een perfekte pasvorm, die de voet corrigeert. Voorts uit de States de New Balance, vooral voor de bredere of smallere voorvoet. Iedere maat is in 4 breedtematen leverbaar en zo als het Van maandag 22 december tot en met vrijdag 3 januari is het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff- straat 9a, gesloten. De explosieve toename van allerlei trim- en wedstrijdlopen in de afgelopen jaren, hebben vijf atletiek- en trimor- ganisaties uit de regio, doen besluiten om tien kwalitatief voortreffelijke lo pen onder te brengen in de z.g. Top Tien Lopen 1981. In samenwerking met de Stichting Heideloop, de Gooische Atletiek Club, de Baarnse Atletiek Vereniging en de Organisatie „Geinloop" uit Driemond formuleerden de afdeling recreatie sport van de Sektie Atletiek allerlei kwaliteitseisen waaraan deze Top Tien Lopen moesten voldoen. Zoals een goede afzetting, medische begeleiding (EHBO), toilet- en kleed gelegenheid, redelijke verhouding tus sen inschrijfgeld en herinnering, de verkoop van consumpties, duidelijke Start en Finish etc. Verder stemden zij de diverse lopen zoveel mogelijk op elkaar af, waardoor de keuzemogelijkheid binnen de regio makkelijker is geworden. Bovendien hebben de Top Tien Lopen als aantrekkelijk facet, dat de parcour- sen in typische Gooise natuurgebieden zijn uitgezet. Om deze activiteit onder de aandacht te krengen is de Bondsspaarbank voor Midden- en Oost Nederland bereid gevonden om een geplastificeerd ka- leridertje uit te geven met alle informa tie over het trim- en wedstrijdgebeu- ren in 1981. Belangstellenden kunnen aan de balie van van alle kantoren van de Bonds spaarbank in Soest, zo'n kalender gra tis verkrijgen. De Atletiek en Trimorganisaties die dit initiatief hebben genomen hopen dat met deze extra service voor alle trim mers en wedstijdsporters een eerste stap is gezet naar een algehele kwali teitsverbetering. De BDC heren wonnen op het nippertje met 20-19 van Sparta, de BDC dames daarentegen wisten moeilijk tot scoren te komen tegen Ookmeer, waardoor de einduitslag 11-6 werd. BDC heren was in de eerste helft erg overmoedig, maar liet veel kansen liggen. Toch wist BDC de ruststand op 9-8 te brengen. In de laatste 15 minuten van de tweede helft kwam BDC achter te staan, maar toonde toen enig herstel waardoor ze nog net de wedstrijd met 20-19 wonnen. De wedstrijd Dames Ookmeer - BDC beloofde een spannende wedstrijd te worden. In de eerste minuut werd er al gescoord door BDC, maar Ookmeer wist toch snel terug te komen waardoor de stand 2-1 werd. De ruststand werd 5-5. Ookmeer gooide het in de tweede helft op hun break-out wat een duide lijke voorsprong opleverde. BDC wist zich verdedigend te herstellen maar kon niet tot scoren komen. De einduit slag werd dan ook 11-6. Per 1 januari 1981 zijn de tarieven voor het zwemmen in De Turf ver hoogd. Tot en met 14 jaar betaalt men nu voor een uur zwemmen 1,55, het geen na 1 januari 1,65 wordt. Van 15 tot en met 64 jaar betaalt men nu 1,80 en na 1 januari 1,90. De tarieven voor 65-plussers blijven ongewijzigd: 1,00 per uur. De vereniging van postduivenhouders De Zwaluw houdt haar jaarlijkse club tentoonstelling op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 december in haar verenigingsgebouw aan de Schriks laan. Hiervoor zijn vierhonderd duiven ingeschreven. De expositie wordt op vrijdag om 20.00 geopend en blijft tot 22.00 uur geopend, op zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 15.00 uur. Kinderen die de leeftijd van 4 jaar be reikt hebben, kunnen thans ingeschre ven worden voor zwemlessen. Infor matie hierover alsmede het inschrij ven kan men verkrijgen bij het bureau sportstichting, Steenhoffstraat 6 (tel. 16744. tst. 258). Het vrijdagavond gehouden schaats- omnium werd bij de dames gewonnen door Eemland. Voor de 500 mtr. no teerden zij 48.2; voor de ploegentijd- race 3,06.6 en voor de estafette 2.48.7. De ploeg bestond uit Yvonne van der Uenden, Corine van der Meijden, Mit- zy Renooy, Ans Richters en Meike We- verink. Een herenseniorenploeg, bestaande uitErik Groenhart, Ron Ottenhof Hans Dijs, Emjl Aridriessen en Mar cel van Hornsveld noteerde resp. ,45.2, 3.14.2 en 2.22.8. Zij behaalden een 7e plaats. Vrijdagavond reden asp. en D-junio ren. De afstand was 2 x 500 mtr. Edwin van der Heiden reed tweemaal een persoonlijk record. Eerst 60.- en toen 59.3. Edwin had eerder in de week deelgenomen aan schoolwedstrijden, bezette toen een 2e plaats met op de 500 mtr. 60.5. Jan van Manen reed op de eerste 500 mtr. een persoonlijk record 62.4, noteerde op de 2e 500 mtr. 63.-. Arnoud Donker kwam voor de eerste maal aan de start en reed op de eers te 500 mtr. 69.6, maar kwam op de an dere rit ten val. Selektiewedstrijden in Alkmaar wer den wegens de zeer slechte weers omstandigheden afgelast. In Utrecht reden toen de A-B junio ren, inclusief de baanselektie. Corine van der Meijden zette op de 500 mtr. 48.2 op de klokken en reed een persoonlijk record op de 1000 mtr. 1.40.-. Meike Weverink had voor de 500 mtr. 66.6 en voor de 1000 mtr. 2.20.5 nodig. Erik Sleutelberg noteerde resp. 56.6 en 1.58.6 en Fred van Tol viel op de 500 mtr. en reed 2.05.- op de 1000 mtr. Vrijdagavond selektie voor de C-D ju nioren. Zaterdag 13 december namen de S.O. Soest Atleetjes in Hilversum deel aan de tweede wedstrijd van de districts crosscompetitie. Dat zij zich in de Soester bossen goed kunnen voorberei den op deze wedstrijden blijkt wel uit de uitslagen. De S.O. Soest delegatie wist zich tussen de ruim 700 deelne mers uit 18 verenigingen goed te hand haven. Bij de jongens Pupillen A. eerste groep behaalde Erik-Jan Ransdorp een zeer fraaie tweede plaats. Christiaan Smit 9. Christiaan Vonk 11 en Frank Redel 20 zorgden voor een goede klassering i.v.m. de ploegenprijs. Bij de jongens pupillen A. tweede groep werd Arjen Tak 5e, Kasper Mo- ree 9e, Arvid Jansen 12e, Jan-Jaap van Beest 21e, Maurits Jansens 34e, David Brouwer 40e en Marnix v. Stip hout 42e. Bij de meisjes D. eerste groep werd Esther v.d. Bolt 8e, Esther Bal vers 2le, Sacha Bos 36e en Nelly Re- nes 37e. In de tweede groep meisjes D. behaal den Judith Lazonder en Nelly Renes, in hun eerste wedstrijd, een zeer goe de 5e en 6e plaats. Ires Boom werd hier 53e. De jongens D. eerste groep behielden, door goede klasseringen van Eelco Moree 4e, Den nis Esselman 8e, Arnold Vonk 16e en Hans Blik 27e, hun kans op een goede eindklassering. Bij de jongens D. tweede groep verwis selde Seymour Bos het volleyballen vo<pp .atletiek en, hij behaalde een zeer goede tweede plaats. Angelo v: Leijen- horst wérd 7e, Kaj Jansen 18e, Nedja Ensdorff 2Óe, Karei Mezger 54e en Marco van Vulpen 57e. Marion v.d. Broek behaalde bij de meisjes C. de lle plaats, Gisela v. Kouwen werd 16e en Kitty Vos 25e. Tot slot behaalde Bas v. Os een 10e plaats bij de jongens C.

Soester Courant | 1980 | | pagina 23