35 jaar aktief lid bij E.H.B.O. Soest 'tZumntje Prij s winnaar s Pakjesfestival Herbouw „De Windhond" binnen bereik KLEUREN FOTO'S! Breng Uw Kerst- en Nieuwjaarswensen gesplitst op het postkantoor Soester EHBO heeft 22 nieuwe EHBO-ers if Onderwijsinst. Hulscher Volkskerstzangdienst jj t in Julianakerk S Sint Nicolaas aktie van de gezamenlijke Soester middenstand VAN OOSTEN FOTOGRAFIE Soesterberg i Restaurant van den Brink (f Voor de Kerstdagen In Kerstperiode geen sportinstuiven Soester Courant van woensdag 17 december 1980 3 Hoofdprijzen van vijfhonderd gulden: Mevr. C. J. Bou-Floor, Lange Brink- weg 41; Hr. van Heivoort, Dr. 's Ja- cobstraat 12; Hr. W. Liebrecht, Nieu- weweg 33. Eerste prijzen van vierhonderd gul den: Fred van Sprang, Van Weedestraat 9c; Hr. C. v/d Wansem, Dorresteinweg 52; Hr. P. J. Walet, Van Mecklenburglaan 11; Fam. Lamers, De Zoom 11. Tweede prijzen van driehonderd gul den: Mevr. S. Paswan-Sakkers, Joh. Post- straat 59; Daniëlle Stam, Oranjelaan 25; Hr. K. de Vries, Eikenlaan 43; Fam. B. v/d Hoogen, Heeserspoor 6; Ina Bos, Smitsweg 165. Derde prijzen van tweehonderd gul den: Mevr. M. Batteljee-van Hattum, Wal deck Pyrmontlaan 7; Natalie Smink, Cimbaal 13; Fam. Bosboom, Juliana- laan 17; Hr. L. E. Groen, Sophialaan 17; Fam. van Brienen, v.d. Weijden- straat 21; Hr. J. M. E. Majoor, Van Straelenlaan 10. Extra prijzen van honderd gulden: Mevr. H. Nilsson-Stevens, Soester- bergsestraat 39; Hr. D. Blonk, Brem straat 48, Baarn; Hr. G. Grootveld, Gooiergracht 5, Laren N-H.Fam. C. Wamsteeker, Eikenlaan 6A; Hr. H. G. van Ooyen, Schoutenkampweg 99; Hr. C. v/d Heyden, Dr. Rupertlaan 49; Hr. E. H. Hulleman, Anna Paulownalaan 17. 150 Kadocheques van vijfentwintig gulden: Hr. G. Hoekzema, Plasweg 63; Mevr. Th. Weber-Hoveling, Colenso 77; Fam. Pijnenburg, Vosseveldlaan 22; Hr. H. M. Scharringa, Wiardi Beckmanstraat 336; Hr. F. Verweij, Bilderdijklaan 36; Ton Plekkepoel; Heuvelweg 46; Ingrid Raspe, Theo Dobbehof 36; Mevr. M. W. Brinkers-Dedechor, Van Lenneplaan 7 b; Hr. K. Wiss, Kerkdwarsstraat 12; Audrey Koops, Vinkenweg 30; Mevr. G. Tuenter, Wiardi Beckmanstraat 109; Mevr. v/d Broek-van Bussel, Honsbergen nr. 461; Hr. S. Meerding, Burg. Grothestraat 68AMevr. C. Bie- mans-Verboom, Oude Utrechtseweg 34 A; Hr. O. v/d Bor, Schoutenkamp weg 86; Mevr. I. Brink-Hogenbijl, Pij- perpad 20; Mevr. R. Vervat-Hars kamp, Heuvelweg 2; Hr. W. van Hoorn, Wiardi Beckmanstraat 177; Hr. A. Alphenaar, Veenbesstraat 718; Hr. A. Blank, Waldeck Pyrmontlaan 46; Ly- dia Barbani, K. Rietberghof 15; Hr. B. Jasperse, Eikenlaan 87; Mevr. A. Prijs-Waal, Varenstraat 37; Hr. J. K. Habes, Schoutenkampweg 133; Mevr. B. E. Bosman, Kastanjelaan 7; Hr. W. Volger, Jan Steenlaan 7; Fam. Krak, Jan de Rooystraat 10; Hr. J. G. de Haan, Vinkenweg 49; Hr. J. Kramer, Beukenlaan 82 B; Petra Voskuilen, Beetzlaan 64; Hr. H. G. van Megen, Willaertstraat 22; Hr. H. Veen, Gerrit v/d Veenstraat 22, Anita Lambrechts, Bartolottilaan 29; Tinus Smits, Plas weg 42; Mevr. J. de Ruiter-Kraai- kamp, Vondellaan 18; Mevr. G. F. Bos-Treub, Prins Hendriklaan 5, flat 704; Hr. P. Waals, Prins Bernhardlaan 18; Mevr. L. Konijn-de Bruin, Olijke- weg 32; Jan Kers, Kostverlorenweg 3 B; Mevr. A. van Wijk-van Essen, K. Rietberghof 2; Hr. O. J. Buisman, Weegbreestraat 1; Fam. de Kievit, Ereprijsstraat 12; Hr. B. D. ten Brin- ke, P. C. Hooftlaan 37; Hr. R. C. T. van 't Klooster, Buntweg 26; Mevr. R. Wassenaar, Kerkstraat 48; Michael van de Kuit, Dr. Schoonenbeeklaan 15; Ans Steenman, Den Blieklaan 36; Hr. C. Christiaanse, Smitsweg 253; Hr. J. Kamphorst, Korteweg 15; Mevr. Z. Taber-Canari, Smitsweg 549; Hr. E. Kamphorst, Korteweg 15; Hr. P. van der Heijden, W. Speelmanhof 25; Hr. R. van Doorn, Kamperfoeliestraat 111; Hr. W. Glas, Braamweg 87; Hr. J. Starink, Bosstraat 3; Hr. A. Stelloo, Albert Cuyplaan 164; Hr. B. Terlouw; G. Gelderhof 1; Mevr. W. Citeur-Hoo- gewoud, Veenbesstraat 580; Lissette van den Hoven, Middelwijkstraat 62; Mevr. M. Pastenning-Heuer, Braam- weg^; Hr. A. Stello, Albert Cuyplaan 164; Hr. J. M. Kabalt, Luytenaarpad 51; Hr. L. de Vries, Nieuweweg 47; Fam. Spijker, Staringlaan 8; Hr. P. M. M. Heetkamp, Van Weedestraat 2 A; Hr. E. de Jong, Koninginnelaan 67; Hr. L. van der Zanden, Tromslagerpad 3; Mevr. M. S. Eshuis-Heemskerk, Ossen- damweg 12; Hr. J. Stigter, Talmalaan 9; Gerda van Dorrestein, Nieuweweg 105; Mevr. W. van Dooremaal-Engels, P. C. Hooftlaan 39; Hr. P. van Rouwen daal. Koninginnelaan 66; Hr. W. J. A. Vonk, Weegbreestraat 34; Hr. H. de Jong, Buntweg 1; Hr. A. G. Dorrestein, Lindenlaan 4 AHr. C. de Man, Duin weg 38; Hr. C. G. van Dorresteijn, Molenstraat 121; Mevr. Geytenbeek, Klaarwaterweg 52; Mevr. E. J. Selter- Ooievaar, Bosstraat 31Ilona van Eg- dom, Kamperfoeliestraat 16; Hr. H. J. Spetter, Ericaweg 14; Mevr. L. Lab lans-Dijkman, Koninginnelaan 80; Mevr. Grootveld, Amsterdamsestraat weg 15; Hr. E. de Wit, Veenbesstraat 524; Fam. Bisschop, Isaacstraat 26; Fam. Visman, Pijperpad 1; Hr. M. L. Plakke, Luytenaarpad 19; Hr. J. Gros, Minstreelpad 59; Hr. P. Groenesteijn, Pijnenburg 10, Lage Vuursche; Mevr. M. Routers-Lemaier, Cimbaal 19; Mevr. van Schalkwijk, Smitsweg 69; Hr. M. van de Bos, Julianalaan 7; Mevr. Wenneker, Veenbesstraat 410; Hr. E. F. de Boer, Kamperfoeliestraat 143; Hr. M. Küh, Kerkpad N.Z. 18; Mevr. A. Kikkert-Rosenboom, Albert Hahnweg 17; Hr. 1. Wiemans, Stad houderslaan 60; Mevr. J. Roos, Weeg breestraat 435; Mevr. Roest-Bosboom, Beckeringhstraat 10; Hr. J. J. van Roest, Korteweg 9; Fam. van de Haar, Smitsweg 55; Hr. G. van Drie, Troel- strastraat 31; Aty Jansen-de Boer, Weegbreestraat 217; Hr. H. den Boer, Burg. Grothestraat78, flat 314; Mej. J. G. Taffijn, Nieuwstraat 77; Mevr. B. Taylor, Theresiastraat 25; Pieter Jak, Theo Dobbehof 11; Hr. W. p. A. Tol boom, Nieuwstraat 15 A; Hr. J. van Steen, Julianalaan 4; Mevr. A. W. Wolse-Karreman, Kerkstraat 7-1; Fam. van Ouwerkerk, Troelstastraat 60; Hr. H. Hensums, Nieuweweg 30; Fam. Gianotten, Prins Hendriklaan 58; Fam. Berkhout, Soesterbergse- straat 184; Hr. L. Weerkamp, Kamper foeliestraat 49; Hr. C. H. T. Vink, Kornet 29; Hr. A. Simonis, G. van de Veenstraat 89; Hr. E. F. de Boer, Kamperfoeliestraat 143; Mevr. A. Jo- chems-van Drumpt, Aaghe Dekenlaan 39 A; Fam. Beijer, Van Beuningenlaan 16; Lilian Keyzer, Bonifaciusstraat 16; Hr. S. A. van Bentum, Larixlaan 15; Hr. M. de Metz, Valeriaanstraat 37; Hr. H. Besson, Irenelaan 9; Hr. C. Hessels, Veenbesstraat 256; Hr. G. C. Roest, Soesterbergsestraat 103; Hr. H. Th. van Schalkwijk, Groen van Prin- stererstraat 17, Mr. M. Andriessen, Soesterbergsestraat 33; Hr. J. G. A. Batenburg, Wilhelminalaan 6; Fam. de Bruin, Soesterbergsestraat 146; Mevr. W. Bruyniers, Van Hamelstraat 82; Hr. H. Hornsveld, Burg. Grothe straat 23; Hr. R. Jorna, Korte Hartweg 13; Adrie Reyerse, Troelstrastraat 16 Hr. C. J. van Brummelen, G. van Veenstraat 5; Fam. van Knapen, Ere- rpijsstraat 23; Monique van Dorre- steyn, Hartweg 11; Hr. M. Jaarsveld, Door onszelf ontwikkeld! Binnen 24 uur gereed! Ook nabestellingen! Soesterbergsestraat 57 Soest-Z. - Tel. 13109 Reserveert u bijtijds uw koude schotels voor de komende feestdagen! H KEdlAUKANI BIRKSTRAAT 108SOEST02155- 1 37 20B .cZKjh Het examen na afloop van de eerste wintercursus, die in september aan ving, leverde de afdeling Soest Van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken twee en twintig nieuwe EHBO-ers op. Voor deelname aan de tweede winter cursus, die 6 januari a.s. aanvangt kunnen zich nog enkele kandidaten aanmelden bij mevr. J. C. Verkade- Bodt, telefoon 15937 en bij de aanvang van de cursus in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest, aan vang 19.30 uur. De Parallelweg is een zijweg van de Dalweg en loopt langs de spoorbaan. Meldt U snel aan onder het motto: ,,Wie leed en pijn de mensheid spaart, die leeft gelukkig op deez' aard". De navolgende geslaagden zullen bii nenkort hun diploma en insigne ont vangen: De dames G. R. Eichholts- Siebbeler, C. P. L. Lavrijsen, P. H. Luyben, A. G. Kuyper, A. H. Mertens- Ramrath, W. Renes, L. Schaatsbergen- Dooly, A. van Schaik, H. A. M. van de Schepop en J. Voerman, alsmede de heren R. E. van Arnhem, H. J. M. Biemans, B. v.d. Burg, R. E. v. Dop, H. J. Flierman, H. E. Graafland, H. J. van de Kogel, P. Kuypers, B. R. Pausma, W. J. van Schaik, J. G. M. Schalkx en R. L. Voüte. Evenals de zo juist beëindigde cursus zal ook de nieuwe cursus onder leiding staan van de instructrices mevr. C. E. Beens-Maas, mej. E. Holleman, mevr. W. Meyer-de Graaff en mevr. J. C. Verkade-Bodt. Foto: Herman van Dam MOLENSTRAAT 11 - SOEST Tel. 02155-12900 In januari beginnen er weer nieuwe kursussen voor Kursus duur Moderne Bedrijfsadministratie 16 maanden Praktijkdiploma Boekhouden 16 maanden Stenografie plm. 10 maanden Machineschrijven 5-9 maanden De lessen worden gegeven in kleine groepen van maximaal 16 kursisten. Inschrijvingen graag vóór 24 december 1980. Chr. Uyland, gefeliciteerd door EHBO-hoofdbestuurslid J. Freriks De heer Chris Uyland was 9 december 35 jaar lang aktief lid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken. (E.H.B.O.). In al die jaren heeft hij altijd hulp en dienst verleend op de sportvelden; stands gebouwd op beurzen; gecollecteerd; en vroeger maakte de heer Uyland de verbandkoffers zelf. Het avondprogramma begon dit keer anders dan anders, want na een korte inleiding van de voorzitter dokter J. Over- beek kreeg de heer Uyland voor dit jubileum een zilveren draagpenning van het hoofdbestuur, welke werd uitgereikt door de heer J. Freriks. Van de vereniging ontving de heer Uyland een gevulde E.H.B.O. tas. Van het districtsbestuur ontving mevrouw Uyland bloemen voor het vele alleen zitten thuis. Minder zorgen in de keuken met de Kerst! Hoewel de postdienst ieder jaar een groot aantal maatregelen neemt om de toenemende stroom Kerst- en Nieuw jaarswensen tijdig te verwerken, is dit niet geheel mogelijk zonder enige me- dewerking van het verzendende pu bliek. Het was reeds lang de gewoonte om de Kerst- en Nieuwjaarswensen afzonder lijk te sorteren. Evenals vorig jaar verzoekt het postdistz-ict Utrecht het publiek aan te sluiten bij deze geschei den behandeling en zelf de Kerst- en Nieuwjaarswensen afzonderlijk te hou den van de gewone post, dat wil zeggen ze te splitsen in streekpost, overige bestemmingen binnenland en buiten land en de bundeltjes voorzien van een elastiekje of touwtje zo mogelijk af te geven aan het loket van een postin- richting. Op de grotere postkantoren is tot en met 2 januari hiervoor een speciaal zakkenrek in de hal geplaatst. De voor het bundelen benodigde elastiekjes zijn desgewenst aan het zegelloket te ver krijgen. Zoals gesteld, is de gescheiden behandeling van de Kerst- en Nieuw jaarswensen van de overige post nodig om te waarborgen dat de beide post- stromen op tijd de geadresseerde be- i'eiken. Voor de Kerst- en Nieuwjaarscorres pondentie geldt dat bezorging vóór de Kerstdagen alléén verzekerd is indien de wenskaarten enz. uiterlijk dinsdag 16 december vóór de laatste buslich ting ter post bezorgd zijn. Om zeker te zijn dat Nieuwjaarswensen nog dit jaar aankomen, dienen deze uiterlijk dins dag 23 december te worden gepost. Extra aandacht wordt nog gevraagd voor geboortekaarten, verlovings- en huwelijksaankondigingen. Om te be werkstelligen dat deze drukwerken niet tussen de gewone correspondentie en de Kerst- en Nieuwjaarswensen te recht komen, verdient het aanbeveling om ook deze op de eerder genoemde wij ze gesplitst naar bestemming - in de periode 8 december tot en met 2 januari aan de loketten van de postin- richtingen af te geven in een speciale verzamel-enve lop familiedrukwer ken". die ook aan de loketten van de postkantoren verkrijgbaar zijn. Postcode De PTT gaat steeds meer in het sor- teerproces gebruik maken van de post code, hierdoor zal familiedrukwerk, Kerst- en Nieuwjaarspost zonder post code vertraging opleveren. -k -W T fin rnnrta ït 01 Hacümhor a Q aanvnno- IQ 3(1 uur r/al in Ho Tnlianalrot-V -k Op zondag 21 december a.s. aanvang 19.30 uur, zal in de Julianakerk -k aan de Julianalaan de volkskerstzangdienst worden gehouden. Mede- J -k werking verlenen Burgemeester P. Scholten; pastor W. P. Th. Mali; ■k Drs. P. H. van Harten; het kerkkoor „Cantate Domino" van de parochie Heilige Familie te Soest-Zuid; het kinderkoor van de parochie Petrus en jc 'PaulUs'onder leiójng van.,de heer G. v£in de Schepop; Anne Holtrop, -k 'j declamatie; de organist Jan Telder en een koperkwartet. De muzikale -k leiding is in handen van Gert Muts. Iedereen is welkom. -k -k Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 127 06 Menu van de Maand Paté de poisson d la Maison Heerlijke vispaté geserveerd met Mierikswortelsaus Consommé a la Moelle Heldere bouillon met merg en kervel Filet de rable de lièvre garni Hazerugfilet geserveerd met wildsaus, verse seizoengroentes en kastanjes Bavarois d}Airelies Vossebessenbavarois met slagroom of Fromages assortis Diverse Franse kaassoorten De prijs van dit menu bedraagt f Jf5,~ P-P- Zaterdag en zondag zijn we vanaf 17.00 uur geopend. Voor Uw party maken wij echter graag een uit zondering. Laanstraat 9; Hr. L. Groeneveld, Kamperfoeliestraat 171; Hr. A. de Gier Valeriaanstraat 21; Hr. H. F. M. Ver meulen, Haverweerd 121; Hr. J. Veld huizen, Koninginnelaan 112; Fam. Smit, Ereprijsstraat 41; Mej. G. Hil- horst, Hartweg 2; Mevr. M. P. Berg- van der Veer, Titus Brandsmastraat 35; Hr. P. J. M. Tool, Kamperfoelie straat 10; Mevr. C. van de Velden-Erd- brink, De Genestetlaan 10; Hr. A. E. vanMil, Beetzlaan 137; hr. R. Pieters, Varenstraat 66; Hr. J. J. Casander, Thorbeckestraat 20. De trekking heeft op 8 december plaatsgevonden door Notaris van Vee- ren. De opgave is in volgorde van trekking. Alle prijswinnaars hebben persoonlijk bericht ontvangen. De geldprijzen zijn op 16 december persoonlijk uitgereikt in Restaurant Darthuizen. De kadocheques zijn aan de winnaars toegezonden. Traditiegetrouw kunt u ook dit jaar weer bij ons uw wild laten braden. GRATIS! Bijbehorende saus f 12.50 (voor ca. 5 personen) Tot en met zaterdag 20 december kunt u uw wild bij ons afleveren. Gaarne weer ophalen: woensdag 24 december tussen 15.00 en 18.00 uur. Tevens verzorgen wij voor de feestdagen HORS D'OEUVRES v.a. 8.75 p.p. Vraag vrijblijvend inlichtingen (03463-1423) Ondanks de onrust der tijen Hopen wij dat 1981 voor U voorspoedig zat gedijen. Nieuwjaarsdag geopend vanaf 13.00 uur. Beide Kerstdagen gesloten. Cs maandags gesloten) De herbouw van de stelling-korenmolen „De Windhond" is binnen bereik ge komen, nu met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, wat de loonkosten betreft geput kan worden uit een oVerheidsfonds. En daar de loonkosten zeven tig procent van de totale stichtingskosten uitmaken, mag dit optimistisch geluid zeker gehoord worden. In het jaarverslag van de Stichting Herbouw „De Windhond" dat binnenkort bij de vijfhonderd donateurs en belangstellenden wordt bezorgd wordt van dit hoopvolle vooruitzicht melding gemaakt. In juli 1976 werden de eerste stappen gezet om tot herbouw van de korenmo len, welke tot in het begin van de der tiger jaren, zij het toen nog slechts als een bouwval, op de hoek van de Mo lenstraat en de Molenweg stond, te ko men. Er kwam een aktie op gang en op 26 maart 1977 werd onder leiding van de heer v.d. Beemt uit Amersfoort de eerste aanzet gegeven tot bodemonder zoek op de plaats waar de molen enkele honderden jaren gestaan heeft. Dat bodemonderzoek leverde overi gens weinig op; enkele restanten van molenstenen was het resultaat. Desal niettemin ging men door met het be oogde doel en in dezelfde maand werd de stichtingsactie bij de notaris gepas seerd. De reacties bleven niet uit; de belang stelling bleek groot en velen zegden geldelijke steun toe. Een bouwkundige bood zijn medewerking aan en vanuit Doetinchem kwam een kleinzoon van de vóórlaatste molenaar Smits, met hetzelfde aanbod. Zelfs vanuit België meldde zich een oud-Soester, die door hem verzameld historisch materiaal over „De Windhond" in principe ter beschikking stelde. In een wat later stadium werd naar alle delen van het land een geschrift je verzonden, waarin het hoe en waar om van de Stichting werd uiteengezet. In 1978 nam de Stichting deel aan de Manifestatie '78 en daar werden hon derden circulaires uitgedeeld en even- zovele foto's van de oude molen ver kocht. In onze krant van 23 mei 1979 werd via een pagina in onze krant een beroep gedaan op het-Soester bedrijfsleven de stichting daadwerkelijke financiële steun te geven. Als tegenprestatie bood de Stichting de binnenkant van de t.z.t. herbouwde molen aan. Er zullen dan tegels van 15 x 15 centimeter aangebracht wor den, met naam en vignet van het be drijf dat de Stichting geldelijk steunt. Gestaag werkten ondertussen de ge vormde commissies door en nu lijkt de herbouw in een stroomversnelling te recht gekomen te zijn. Gewerkt wordt nu aan een kostenbegroting, terwijl ook bestek en tekeningen worden ge reedgemaakt. Men kan wat dat laatste betreft putten uit archiefmateriaal dat in de loop der jaren werd verzameld. Geschiedenis „De Windhond" is voor de Soester be volking tussen 1600 en 1920 van belang rijke directe betekenis geweest. Alle boeren uit de omtrek lieten daar hun Dinsdag 23 december wordt de laat ste sporinstuif van 1980 gehouden. De eerstvolgende sportinstuif is dan op dinsdag 6 januari 1981 in De Borg. Eén en ander betekent dat er in de Kerstperiode op donderdag 25 decem ber, zaterdag 27 december, dinsdag 30 december en zaterdag 3 januari geen sportinstuiven worden gehouden. rogge en boekweit malen. Het was niet voor niets dat deze molen gebouwd was op het hoogste punt van Soest, zeer centraal gelegen te midden van de akkers. Maar hoe hoog de molen ook gelegen was, de wind liet wel eens verstek gaan en dan lag het werk in de molen stil. Toen dan ook de be schikking werd verkregen over rede lijk betrouwbare explosiemotoren en wat later over electrische aandrijf- kracht, die de grillen van de wind kon den buitensluiten, was het vonnis over tal van deze molens geveld. Oók het vonnis over „De Windhond". Want in de plaats van de door wind en wieken te weeg gebrachte draai- kracht op de maalstenen kwam die der motoren. Het gevolg was dat de molen nog wel werd gebruikt, maar de wie ken waren overbodig geworden en dus niet meer onderhouden. Het behoeft geen betoog dat in 1928 er eigenlijk niet meer dan een paar rottende stuk ken hout van deze wieken restten. Er was nóg een reden welke de beide ko renmolens in Soest overbodig maakte. Alles moest vlugger en efficiënter. De Soester boeren staken de koppen bij elkaar en berekenden dat wanneer zij zich aaneen sloten tot een coöperatie ve vereniging, zij niet alleen veel snel ler maar ook veel goedkoper konden werken. En zo kwamen de Soester mo lens geheel buiten het bedrijfsleven te staan. Naar het zich laat aanzien, heeft de voorlaatste molenaar die ont wikkeling wel zien aankomen. Om streeks 1917 verkocht deze laatste mo lenaar uit het geslacht Smits „De Windhond", die al vanaf 1774 in het bezit was geweest van deze familie, de molen aan de andere molenaar, de hr. Mulders, van „de Vlijt" in dé Kerkebuurt. Voor een appel en een ei heeft deze molenaar omstreeks 1926/1927 „De Windhond" aan het toenmalige ge meentebestuur te koop aangeboden, maar tevergeefs. En zo werd - naar de dochter van Mulders vertelde - „De Windhond" steentje voor steentje door Mulders zelf afgebroken en de vrijkomende materialen aan de gaan de en komende man verkocht, een veelvoud opbrengend van het bedrag dat Mulders er aan de gemeente voor had gevraagd. En dat afbreken is grondig gebeurd! Dat weten degenen, die in dit voorjaar betrokken zijn geweest bij de onder zoekingen van de grond, waarop eens „De Windhond" stond. Afgezien van heel interessante gegevens, van stuk geslagen maalsteen en wat puin is er van „De Windhond" niets van enige praktische betekenis teruggevonden, waarmee tevens het hardnekkige ge rucht als zouden de fundamenten van de molen nog aanwezig zijn, voorgoed uit de wereld is geholpen. Ook die grondige afbraak is goed ver klaarbaar. Immers, materialen waren duur en werkkracht goedkoop. Elk steentje werd dus geheel afgebikt en zo voor opnieuw-gebruik gereed ge maakt. Zo werden ook de fundamen ten, bijna een meter dik en 25.000 ste nen tellend, nauwkeurig gesloopt en verkocht. De molen „De Windhond" rtog in volle glorie

Soester Courant | 1980 | | pagina 3