Stichting „Vervolgd Christendom" afgegaan op mededeling ambtenaar Komende vrije dagen (ook) goed voor leesplezier r mid Pub 7"\ JSfö&t 1 r Woning ingericht als kantoor: Kerst-aktie bij winkelkring ,Van Weedestraat Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt; uw aandacht voor: Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering Personeel gevraagd een part-time medewerkster voor de bode- en huishoudelijke dienst f-Q Als we j het doen, doen we het goed! Honderden merkbroeken voor WALET bv NVOB BËDRI3F Weer diefstal uit auto Kerstconcert Nicolaaskerk Baarn N.P.B.-koor zingt in Kerstnacht Feestdagen samen in „de Vaart" t 5 Soester Courant van woensdag 17 december 1980 5 Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het verbouwen en uitbreiden van een winkelpand tot winkelpand met twee bovenwoningen op een terrein, gelegen aan de Nieuweweg 99 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 5060). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 19 december gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 18 november 1980 aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Birkstraat 7 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 3814). Verlening d.d. 10 december 1980 gedeeltelijk veranderen van een erfafscheiding op een terrein gelegen aan de Draailier 119 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7877) gedeeltelijk veranderen en vernieuwen Dorpshuis Soesterberg, Dorps plein (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nr. 3252). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het be sluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagte kening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. maandag 29 december - 16.00 uur - kantoor gas- en c.a.i.-bedrijf, Lange Brink weg: commissie gas- en c.a.i. bedrijf De agenda vermeldt de volgende punten: Kredieten uitbreiding en vervanging vaste activa in 1981 gas- en c.a.i.-bedrijf. Algemene voorwaarden voor de levering van gas: algemene voor waarden gas 1981; aansluitvoorwaarden gas 1981 voorwaarden voor het verhuren van gaswarmteapparaten door het Gas- en Caibedrijf gemeente Soest. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeente huis). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 mi nuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de .meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Voor de gemeentesecretarie wordt gevraagd die - wanneer nodig - kan invallen bij verschillende werkzaam heden, zoals: serveren van consumpties het bezorgen en verwerken van de interne post het verwijzen van publiek. Nadere inlichtingen worden zonodig gaarne verstrekt door de heer L. van den Berg, chef bode- en huishoudelijke dienst, (telefoon: (02155) -1 67 44, toestel 151). Arbeidsvoorwaarden nader overeen te komen. Sollicitaties aan de gemeentesecretaris. Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen één week na het verschijnen van dit blad, onder vermelding van vacaturenummer 80-21 INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00-12.30 - 13.30- 17.00 UUR De vele vrije dagen die ons tot 1981 resten bieden de gelegenheid de boekenkast er weer eens op na te kijken en te ontdekken dat bepaalde boeken best nog eens de moeite waard zijn herlezen te worden. Wie wel wil lezen maar voor „herhalingsoefeningen" geen belangstelling heeft, wordt in deze kolommen geïnformeerd over, hoofdzakelijk bij Bruna, De Boekerij en Elsevier, versche nen uitgaven. Uiteraard recentelijk uitgegeven; een elck wat wils-selectie in diverse prijsklassen. Wat ons betreft al vast veel leesplezier. Titel; „Niet meer bang zijn" Auteur: Adriaan van der Veen. Uitgegeven door Elsevier. Van de 64-jarige Limburgse auteur Adriaan v.d. Veen verscheen in Else- viers Literaire Serie de roman „Niet meer bang zijn"Geen boek om op een verloren avondje in een ruk uit te lezen. Daarvoor wordt te indringend geschreven. In deze roman is Sylvia de hoofdpersoon. Een vrouw die probeert zich los te worstelen uit haar verleden. Een verleden waarin haar domineren de moeder de hoofdrol heeft gespeeld. Een boeiend geschreven roman waarin velen zichzelf of vergelijkbare levens situaties zullen herkennen. De auteur heeft in het verleden vele literaire prijzen gewonnen. Het zou ons niet verbazen indien „Niet meer bang zijn" voor een bekroning in aanmerking komt. verdiend. Het staat bol van een soort sensatie dat tegenwoordig veel aftrek heeft. Wat ons betreft gaan er 13 van in een dozijn. Naast het Pakjesfestival 2, dat een vervolg is op Sintcrklaasaktie van de gezamenlijke winkeliers in Soest, is in de Winkelkring Van Weedestraat een Kerst-aktie bezig onder het motto: „maak een rondje winkelkring en win een van de vele prijzen." De Kerst- aktie wordt gepresenteerd door de Winkelkring, die in enkele jaren is uit gegroeid tot eenverbond van uiterst aktieve klassezaken. Ongetwijfeld heeft iedere inwoner van Soest gedurende de laatste weken op gemerkt dat de Van Weedestraat ver sierd is met lantaarntjes. Het eigen Van Weedestraat december hoogte punt wordt met de Kerst-aktie bena drukt. Aan deze Kerst-aktie nemen ongeveer 40 winkeliers deel. De meer dan honderd prijzen die men kan winnen zoals kofferwagentjes: platen- bonnen; sporttassen, encyclopedieën, Parkerpennen, kledingkadobonnen" zijn door de deelnemende bedrijven zelf beschikbaar gesteld. Deze prijzen zijn te bekijken in het kantoor van de Nederlandse Midden stands Bank. Tijdens de aktieperiode verstrekt elke winkelier bij ieder aan koop een fotoreeks. Het deelname-formulier bestaat uit acht van dergelijke reeksen. Op elk gedeelte staan foto's van de Winkel kring-winkels afgebeeld. De konsument moet eerst alle acht verschillende winkelstroken sparen. Vervolgens moet onder elke winkel kring-winkel-foto de naam van het betreffende bedrijf worden ingevuld. Daarnaast moet een originele slagzin afgemaakt worden beginnend met: winkelkring Van Weedestraat, het win kelen waard... De acht aan elkaar geplakte stroken en de afgemaakte slagzin moeten voor zien van naam, adres en woonplaats vóór zaterdag 27 december in de aktie- bus gestopt worden. Deze aktiebus staat in het N.M.B.-gebouw aan de Van Weedestraat. Van alle ingezonden formulieren, waarvan de juiste bedrijfsnamen on der de betreffende winkelkring-win kels staan vermeld, worden de origi neelst afgemaakte slagzinnen be kroond met de prijzen die door de winkeliers aan de winkelkring-aktie ter beschikking zijn gesteld. De inzendingen worden beoordeeld door een deskundige jury. De in Soest gevestigde Nederlandse afdeling van de internationale Stich ting „Vervolgd Christendom" heeft moeilijkheden met de gemeente Soest in verband met het in gebruik nemen als kantoor van een woning aan de Ereprijsstraat. Dat gebeurde zonder vergunning en bij brief van 3 oktober 1.1. werd de Stichting verzocht binnen een maand het gebruik van de woning als kantoor te stakeiï>sHet Stichtings bestuur tekende beroep aan en de zaak diende vorige week voor de ge meentelijke commissie voor de beroep schriften. Volgens de secretaris/penningmeester van het bestuur, de heer W. Repko, heeft het bestuur het pand pas ge kocht nadat van een ambtenaar van huisvesting hem verzekerd had dat hij weliswaar voor het onttrekken van het huis aan de woonruimte geen Titel: „De Griekse moordenaar" Au tour Jack Higgens. Uitgegeven door: Elsevier. De Griekse moordenaar is een boek werkje dat uit 220 pagina's bestaat, geschreven door een auteur die op dit terrein zijn sporen ruimschoots heeft Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797 -19260 Voor al uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Op de parkeerplaats Sparrenlaan is weer ingebroken in een personenauto, waar dit keer mevrouw J. K. uit Amersfoort „de dupe" van werd. Uit haar auto werd een tas waarin 175 gulden, autopapieren en een rijbewijs zat weggenomen. De tas met autopa pieren werd later teruggevonden. De dader heeft waarschijnlijk van een valse sleutel gebruik gemaakt. Zondag 21 december a.s., aanvang 14.30 uur, wordt in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn door het Groot Nicolaaskoor het Weihnachts- Oratorium van Joh. Seb. Bach uitge voerd. Medewerkenden zijn: Mayke Suur- mond, sopraan; Delia van Schaik, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Frans Lambour, bas; Yolanda Zuurendonk, fluit; Henk Knöps, hobo; Karei Bres ter en Nelleke Akerboom, viool; Jo- hannes Linnartz, violon cel; Rien Voskuilen, orgel en het orkest van de Bach-Cantorij te Baarn. Het geheel staat onder leiding van Hans Lin nartz. vergunning zou krijgen, maar dat de ze gemeentedienst zeker geen be zwaar zou maken. De ambtenaar zei ervan op de hoogte te zijn dat ook an deren woonruimte niet als zodanig in gebruik hadden en dat daar evenmin tegen opgetreden was. „Op die mededeling", aldus de heer Repko, „heb ik het stichtingsbe stuur geadviseerd tot aankoop van het pand over te gaan". Er was daarna nog 50.000 gulden besteed aan verbou wing en voor inrichting van de kanto ren. Namens het college zei de heer J. L. van Dommelen dat de Stichting zelf in haar verweerschrift aangaf dat niet op een vergunning gerekend kon wor den. Dat had hen aan het denken moe ten zetten. Men had daarna ook geen vergunning aangevraagd. De heer Van Dommelen zei het onaan- Titel: „Het geslacht Grano" „Avond in Parijs" Auteur: Gerda Achen. Uitgegeven door: Zuid-Hollandse Uitgeversmaatschappij. Avond in Parijs is het derde en tevens laatste deel van een groots opgezette familieroman over het geslacht De Grano. Eraan vooraf gingen Ochtend in Budapest en Middag in Wenen, pretentieloze romans in een zeer fraaie verpakking en uitvoering. Luchtig werk dat echter veel belangstelling trekt. Zo zal het „Avond in Parijs" ook vergaan, omdat de ingrediënten niet of nauwelijks verschillen. Wie zich kan laten meeslepen door beschrijvingen over zuivere liefdes en vurige passies wordt met Avond in Parijs op zijn/haar wenken bediend. Titel: „De hoer van Bahia" Auteur: Jorge Amado. Uitgegeven door: De Boekerij. Een titel die er niet om liegt, maar de kwaliteiten van de Braziliaanse schrij ver Jorge Amado staan er borg voor dat de uitkomst geen goedkoop, smake- loss niemandalletje is. Zoals in al zijn romans is ook in zijn laatste werk een stuk sociale bewogenheid te proeven. Bewogenheid die voortkomt uit een intens medeleven met de slechtst be deelden. Hoofdpersoon Tereza Batista is er zo een. In slavernij verkocht, werkend als prostituee weet ze zich aan een mensonwaardig leven te ont worstelen. Aan hartstocht en erotiek geen gebrek in dit boek, aan bruisende vertelkunst evenmin. Titel: „Het lied van de beul" Auteur: Norman Mailer. Uitgegeven door: Bruna. Even een geheugensteuntje. Norman Mailer kreeg wereldbekendheid met zijn roman „Helden zonder glorie". Geen auteur die aan de lopende band producties weet af te leveren. Is het daarom dat hij in ieder boek een kwali tatief hoog peil weet te handhaven? nemelijk te vinden dat iemand die zo betrokken is bij de huisvesting dat ge zegd zou hebben. „Het is aanneme lijker dat men gedacht heeft „ze ne men een kantoor aan huis". Dat ge beurt wel meer", aldus de heer Van Dommelen. De heer Repko vertelde echter dat in een tweede (telefonisch) gesprek met de afdeling van de gemeente, zelfs doorgegeven was „dat men het huis voor de statistiek als woonruim te zou schrappen". De Stichting heeft het kantoor hard nodig. Men heeft vier man in vaste dienst en nog eens vier part-timers aan het werk. Tot voor kort was men op vier adressen in Soest gevestigd: Anna Paulownalaan, Jan de Rooy- straat en Veenbesstraat (twee pan den). Verder had men ook nog een vestiging in Huizen. Evenals bij Helden zonder glorie gaat hij ook in „Het lied van de beul" uit van een stuk werkelijkheid. In dit geval draait alles om Gary Gilmore, de moordenaar die na zijn veroordeling gratie weigert aan te vragen en zelfs voor zijn terechtstelling moet vechten. Dit onwaarschijnlijk, maar toch waar gebeurde gegeven wordt door Norman Mailer knap gereconstrueerd en boeit van de eerste tot de laatste bladzijde. Opnieuw een Mailer om ademloos uit te lezen. Titel: „Alles is Heimwee" Auteur: Toon Hermans. Uitgegeven door: Elsevier. Ook al is de nieuwe Toon niet helemaal meer zo kersvers, in deze kolommen mag Alles is Heimwee niet ontbreken. Smaken zullen blijven verschillen, maar wat mij betreft is „Alles is Heimwee" het beste wat hij ooit in boekvorm geschreven heeft. Misschien komt het omdat hij een boek-aan-een- stuk geschreven heeft. Een boek met een thema. Een' boek over angst en geweld, ondergang en verval, echter op iedere bladzijde met uitzicht op Hoop. Je zou „Alles is Heimwee" zonder bezwaar een moderne bijbel kunnen noemen. Wie Toon Hermans beschouwt als een zorgeloze, moet met verzuimen „Alles is Heimwee'-' aan te schaffen. Duidelijk zal worden dat er ook een andere Toon bestaat. De Toon met oog en gevoel voor de realiteit van het leven. Een Toon met een antwoord waarom lang niet in alle gevallen gelachen kan worden. Lr. Commissie-voorzitter mr. J. Beijering merkte op dat men weer eens te ma ken had met een geval dat de bur ger meent te mogen afgaan op mede delingen van een ambtenaar van de gemeente. Hij stelde daarbij de vraag of redelijkerwijs aangenomen moet worden dat de burger dan weet op eigen risico te handelen, omdat er strijdigheid bestaat met de voorschrif ten. „Het blijkt steeds opnieuw dat het voor de burger moeilijk is de juiste weg te vinden", aldus de heer Beijering. Mr. Beijering wilde wel we.ten wat het standpunt van de gemeente zou geweest zijn indien er geen sprake was van woningnood, maar daar kon de heer Van Dommelen geen zinnig woord over zeggen. De heer Beijering betreurde het wel dat de gemeenteambtenaar niet duide lijk gemaakt had wélke vergunning niet verstrekt zou worden. Dan was de zaak misschien voor de Stichting wat duidelijker geweest. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Repko vroeg commis sielid R. van Logtenstein de gemeen te een overzicht op te stellen van an dere woningen welke geheel als kan toor Worden gebruikt. Repko had ge zegd dat dat in Soest meer voorkomt, maar de heer Van Dommelen zei geen ehkel geval te kennen. Wel hield een advocaat kantoor aan huis en had ook een tandarts zijn praktijk ondergebracht in een wo ning, maar vooral in dit laatste ge val was er bovendien sprake van een wijkgebonden voorziening. Van Dom melen vond dat daar bij „Vervolgd Christendom", een afdeling van een internationale organisatie, geen spra ke is. Het werd door de heer Repko niet bestreden al was de relatie van zijn Stichting met de plaats Soest in heel Nederland bekend. Daarom was men toch wel plaatsgebonden. In beslotenheid stelde de commissie daarna haar advies aan de gemeente raad vast. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Op 24 december a.s.. aanvang 23.00 uur. wordt aan de Kerstnachtdienst van de Nederlandse Protestanten Bond in het kerkgebouw Rembrandtlaan 20 meegewerkt door het N.P.B.-koor Soest onder leiding van de heer Ger van Dóren. In deze dienst gaat voor ds. W. Lee- rink. Het orgel zal worden bespeeld door Steef van 't Slot, terwijl ook een trompetsolist aanwezig zal zijn. Een ieder is van harte welkom. Evenals voorgaande jaren wordt door de „Stichting Werkgroep Kerst-inn" en de Hilversumse dienst voor cultuur, in „de Vaart" een Kerst-inn-program- ma georganiseerd. Het programma biedt de eerste kerst dag vanaf 2 uur het maken van brood figuren onder leiding van Ria Schün- gel en het drukken van wenskaarten onder leiding van Aat Breur. Het pro gramma van de tweede kerstdag be staat uit het binden van bloemen on der leiding van Mark Schoutens en het werken met klei onder leiding van Eila Schrameijer-Loudon. Ook dit programma begint om 2 uur. Vanaf half drie is er simultaanschaken on der leiding van Peter Blakmoor. Verder zijn er voor de liefhebbers op grote tafels een keur van spelletjes en kerstlectuur klaargezet. Ook op oudejaarsavond is centrum „De Vaart" geopend. Èr wordt dan echter geen speciaal programma aan geboden. Bezoekers kunnen er te recht om samen met anderen in een gezellige sfeer de laatste uren van het jaar door te brengen. „De Vaart" is tijdens de beide kerst dagen geopend van 13 tot 17 uur en op oudejaarsavond van 20 tot 01 uur. NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Lindner Industrie B.v. 10144 Onderhouds Bankwerker (2 ploegendienst) toestel 45 Jac. Hermans Prijsslag 10404 Direkt're-Sekretaresse Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Chemco Inc. 19844 Bedieningsassistent afd. verwerking m/v toestel 232 Medewerkers Gietzaal (3 ploegen) Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Assistent-Boekhouder Branson Europe B.V. 15551 Knipper/Ponser B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Handelmij. Progress B.V. 19304 Administratief medewerkster Vertegenwoordigers Nederl. Middenstands Bank 18054 Kasmedewerker(ster) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. I

Soester Courant | 1980 | | pagina 5