m,is Wisselend succes voor SVV/Stam teams Springwedstrijd Stichting R.C. Eldorado Traditionele Kerstcross met toprenners Broeken Olympia dames 2 behaalt belangrijke overwinning HOMEE Redstar-meisjes "bekeren'verder Atletiekaccommodatie nu definitief aan Bosstraat Volleybal: ismteii VOOR AL UW SPORTEN Lois - Love - Lee - Cooper - Lois Pak mee die twéé!!! Lee - Cooper - Lois - Wrangier - Love „DE GULLE LACH" BDC-heren winnen van Enschede Geslaagd biljarttoernooi in „Honsbergen" 17 Soes ter Courant van woensdag 24 december 1980 17 bwg grölha S- Het enige waarmee Red Stars dit jaar nationaal nog wat kan bereiken is de bekercompetitie van de meisjes juni oren. Het afgelopen weekeinde waren de wedstrijden voor de 4e ronde van deze bekerstrijd gepland. Zaterdag avond kwamen de meisjes van Sea Devils op bezoek, en zondagmiddag was Red Stars te gast in Castricum. De bedoeling om in het begin van de wedstrijd Sea Devils al op afstand te zetten mislukte. In de eerste twee minuten was er aan beide kanten nog niet gescoord, en bij "7-6 waren er al vijf minuten speeltijd verstreken. Het verschil had er wel kunnen zijn. Red Stars kwam steeds even los, maar gunde het Sea Devils om via de break- out terug te komen. Die breaks waren te wijten aan het vaak nog slordige aanvalsspel van de Soester meisjes. Bij balbezit in de verdediging wilden zij nog wel eens te snel een aanval opzetten. In de aanval was dat net weer andersom. Hier durfden de meisjes juist geen beslissende pass te geven, waardoor zij of te snel schoten of de bal te lang rondpassten. Toch was het een aantrekkelijke wedstrijd, waarin het spel snel heen en weer ging. Tot de rust (36-34) kon Red Stars de voorsprong -hoe klein soms ook- vasthouden. Daar na was het even Sea Devils dat voor het eerst de leiding had. Dit team speelde overigens met twee ededivisie-speèl- sters. Deze meisjes waren het die het Red Stars herhaaldelijk lastig wisten te maken. De spelverdeelster stichtte aanhoudend gevaar in de Soester ver dediging, en de pivotspeelster wist zich continu vrij te spelen onder de basket om vervolgens te scoren. Het team van Hans de Rond leek in de laatste tien minuten te beseffen dat er nog een tweede wedstrijd zou volgen. Met behulp van de foutenlast van de tegenpartij kon Red Stars langzaam een respectabele voorsprong forceren. Monique Lotze wist met de haar zo eigen drive de score op te voeren. Met 29 punten werd zij top- scoorster. Ook José Koster had met 22 punten een belangrijk aandeel in de score. De voorsprong liep op tot negen tien punten, maar de laatste twee scores waren toch weer voor de Castri- cumers. De uiteindelijke 87-72 overwinning had veel groter kunnen en moeten zijn. Van de 38 toegewezen vrije worpen werden er slechts 18 benut. De volgende dag moest echter blijken of de voorsprong van 15 punten genoeg zou zijn om in de kwartfinales te komen. Zonder Monique Lotze vertrok men ietwat pessimistisch naar Castri cum, om daar de beslissing te laten vallen. Die beslissing viel, en wel ten gunste van Red Stars. Van het begin af aan hadden de meisjes junioren van Red Stars de wedstrijd in handen. Het pessimisme was dus overbodig ge weest, en de 15 punten voorsprong die Red Stars in de eerste wedstrijd had genomen bleken meer dan voldoende. Ook in de returnwedstrijd bleven de Soester meisjes hun tegenstandsters de baas. De kwartfinale is nu een feit geworden voor de toekomstige, dames van Red Stars. Het zal zeker moeilijk voor hen worden om na dit succesje ook nog de halve finales te bereiken. Als zij echter de lijn van de laatste weken voortzet ten, kan niemand het hun misgunnen. In februari moet blijken of zij daar ook werkelijk toe in staat zijn. Overige uitslagen: Red Stars BI - Dunckers BI 51-41. Red Stars MCICrackerjacks MCI 48-14. Red Stars MDI - Quidam MDI 20-21. Red Stars II - Quidam II 22-37. Behalve het scholierenkersttournooi van 27 t/m 30 december, en op 2 en 3 januari is er voorlopig geen basketbal meer te verwachten in Sporthal Beukendal. De competitie begint weer in het weekeinde van 9/10/11 januari 1981. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Meubelen, een etentje, kleding, boeken en platen, huisdiertjes of bloemen en planten kunt U allemaal kopen met een SOESTER KADOBON (en nog veel meer). Deze bonnen zijn verkrijgbaar bij VW SOESTERBERG en SOEST en bij de Rabobanken. Diverse cord/denim 2 voor70«~ of 2 voor 100.- Diverse kinderbroeken voor Jeans-mode NIEUWEWEG 60 - SOEST VUURWERK! J Bestelformulieren beschikbaar. Verkoop 29,30 en 31 dec. 1980 Herman en Petra van Rouwendaal Koninginnelaan 9 Soest Het le damesteam kwam niet binnen de lijnen afgelopen zaterdag. Het 2e damesteam en le herenteam speelden in Barneveld de voorrondes voor de bekerwedstrijden. Het 2e damesteam is winnaar geworden en bekert nu verder. Het le herenteam, aangevuld met junioren, is in de kruisfinale gestruikeld. Voor hen is het doek voor verder bekeren gevallen. Dames SW 3 speelde vrijdagavond tegen Sportcentrum. Hét is een matte partij geworden. In de le set stond SVV al zeer snel met 14-2 achter. Er is nog getracht terug te komen, maar verder dan 14-7 is het niet gekomen. In de 2e set begon het iets beter te lopen, maar de verdediging was te statisch om de aanval van Sportcentrum goed te ver werken. 15-10. In de 3e set ging de strijd tot 11-11 gelijk op, maar door persoonlijke fou ten en misverstanden in het achterveld moest SVV ook deze set aan Sport centrum laten met 15-12. SW 6 speelde tegen koploper Salvo. Het werd een 3-0 nederlaag, maar geen afgang. Middels een grote inzet konden de dames er nog een leuke partij van maken. 2-15/4-15/7-15. Junioren Olympia b - SVV a. Een wedstrijd om het systeem met penetreren te oefe nen. En het liep goed, via de midden- aanval werd veel gescoord. Het serve ren gebeurde wat slordig. Setst. 7-15/ 7-15/4-15. SW b - Leos - 2-1. Doordat de le set gemakkelijk werd gewonnen, be gon SVV wat nonchalant te spelen, hetgeen hen de 2e set kostte, 15-17. De 3e set werd gewonnen door SVV met 15-13. Heren SW 3 - A.G.A.V.S. Uitslag 0-3. Een goed gespeelde wedstrijd, waarin als minpunt het blok van SVV gold. Deze liet het nogal eens afweten, waar door de aanval van AGAVS de punten kon makon. Setst. 12-15/2-15/9-15. Junioren Surf - SWa. Een zwakke wedstrijd van SW. Een te zwakke opbouw van het spel kon de aanval niet laten schitteren. Desondanks toch een gemakkelijke overwinning. 12-15/1-15/5-15. Kompetitiestanden eind le helft le divisie A dames l The Smash 11-31; 2 Ovra 11-28; 3 Texoclean D.2 11-21; 4 Molenwiek 1 Comb. 11-18; 5 Valkenberg/M 11-18. 10 Olympia (G) 11-9; 11 Ruba/Orion 11-8; 12 SW 11-7. Distriktsklasse dames Volkei 2 10-18; SVV 2 11-18; Sport centrum 11-17; Zelky 2 10-14; Leos 10-12; ASVD 9-11Spokers 11-10; SW 3 11-6; SVH 10-15; Surf 11-5; SSS 10-4; Zelky 310-4. Dames le klasse G.V.C. 10-17; Olympia 2 9-14; Lovoc 9-14; SW 410-12. Junioren a: SWa 10-28; Surf a 10-21; Spirit a 10-19. Districtsklasse heren: Huizen 10-18; SVV 10-13; KGU/V en S 10-13; Set-Up 10-12; G.V.C. 10-10; Wou denberg 10-8; Olly B 10-6; Spirit 9-8; Oberon 10-7; Unicornus 9-6; Volkei 3 10-5. In de 2e klasse A heren voert SW 4 de ranglijst aan met 11-21. Junioren a: SW a - 8-23; Leos a 9-21; Volkei a 8-19; Surf a8-15; Spirita8-15. Wethouder Plomp zette uiteen dat het ging om de besteding van het vorig jaar uitgetrokken miljoen voor de aan leg van de atletiekaccommodatie. Be keken was waar dit bedrag het meest verantwoord gebruikt kon worden en in dat verband werden ook alternatieven (aanlegplaatsen) bekeken. Het college was nu tot de slotsom gekomen dat aanleg bij het sportpark Bosstraat- Oost de voorkeur bleef verdienen. De leden van het bestuur van de Sportstichting zijn het met burgemees ter en wethouders eens dat de atletiek accommodatie aangelegd moet wor den bij het sportpark Bosstraat-Oost, langs de Zoom. Het voorstel heeft ook de steun van het bestuur van de afdeling atletiek van de Sportorgani satie Soest. Namens de S.O.Soest-atleten merkte René van Zee in de vergadering van de Sportstichting op dat de atletiek-afde- ling het belangrijk vindt dicht bij de moedervereniging" te blijven. Be langrijk temeer omdat men dan ook gebruik kan blijven maken van de bestaande kleedaccommodaties. Van Zee merkte verder op dat door de ligging aan de bosrand, het voor de recreatieleden ook mogelijk blijft een intensieve binding met het vereni- gingsgebeuren te behouden. En ten slotte stelde hij wat de plaats betreft vast, de kosten van de grondvoorbe- reiding in verhouding met het alterna tiefplan (bij de hockey accommodatie) beduidend lager zouden zijn. Van Zee besloot met het vertrouwen van de atleten uit te spreken dat nu ook de kosten voor de atletiekaccommoda tie ten laste van de begroting voor 1981 zullen komen. De accommodatie kreeg vorig jaar een hoge prioriteit en toen werd toestem ming verleend om in 1980 met de planologische voorbereiding alsmede met het uitvoeringsgereedmaken van het project te starten. De atletiekvertegenwoordiger in het stichtingsbestuur drong aan op spoedi ge afronding van de planologische voorbereidingen, terwijl de hockey- vertegenwoordiger zijn verwondering uitsprak over het (nieuwe )keuzevoor- stel van burgemeester en wethouders. ,,Die keuze hebben we in 1976 toch al gemaakt!", aldus de hockeyman. Dames 2 speelde de erg belangrijke wedstrijd tegen Lovoc en kwam als win naar uit de strijd. Dames 3 speelde tegen het vijfde damesteam en won zonder veel problemen. Een vol zelfvertrouwen Olympia/Bentinck Stars kreeg een duidelijke les gele zen door Rodeoss. Dames Dames 2 speelde tegen het gelijk op de ranglijst staande Lovoc. Het was een geheel gelijkopgaande wedstrijd met volop spanning. In de eerste set was er een erg goede pass en werd er tac tisch erg goed gespeeld. Met 13-15 werd deze set gewonnen. In de tweede set was de pass echter minder waar door de in de gehele wedstrijd aanwe zige goed gevarieerde aanval iets min der werd. Met 15-12 eindigde deze set in Lovoc-voordeel. De vierde set was opnieuw enorm spannend. Veel goed geplaatste aanvallen zorgden uiteinde lijk voor de 14-16 overwinning. Toen was Lovoc duidelijk aangeslagen en liet het initiatief geheel aan Olympia over. Olympia maakte hier gretig gebruik van en won met 9-16 hetgeen een heel belangrijke overwinning betekende. Een beter spelend dames 3 won met 3-0 van het vijfde Oiympia-dames- team. Hoewel dames vijf zo goed mogelijk tegenstand bood, was het derde over de gehele wedstrijd gezien de betere en won verdiend met 3-0. Dames 4 speelde twee erg goede sets tegen Sportcentrum 2. Beide sets ein digden in een 15-11 stand voor Olym pia. Toen kwam er echter een tegen slag en de derde set ging met 10-15 verloren. Het vierde damesteam kwam toen erg moeilijk weer in het eigen spel en Sportcentrum zette het goede spel van de derde set voort. Hierdoor ging tenslotte ook de vierde set verloren en wel met 5-15. Dames 8 moest aantreden tegen liet tweede team van Devu. Ondanks het feit dat Olympia qua techniek niet beter of slechter was dan Devu werd deze wedstrijd met 0-3 verloren. Dit was voor namelijk te wijten aan de slechte op slag. Er werd wel goed in drieën ge speeld en af en toe werd er ook re delijk aangevallen. De setstanden wa ren 7-15,11-15 en wederom 7-15. Heren Met veel zelfvertrouwen ging Olym pia/Bentinck Stars de strijd in tegen Redeoss uit Delft. Men ging ook erg vlot van start en nam snel een flinke voorsprong. Redeoss bleef echter goed aanvallen en kwam terug. Uiteindelijk werd deze set zelfs met 14-16 door de gasten uit Delft gewonnen. In de twee de set behaalde Redeoss erg veel pun ten door de vele slordige foutjes van Olympia/Bentinck Stars. Na een 0-6 achterstand kwam men nog redelijk te rug maar moest de overwinning toch aan Redeoss laten en wel met 8-15. Ook de vierde set verliep in het ge heel niet zoals iedereen gehoopt en verwacht had en ook deze set ging ten slotte verloren (4-15). BDC trad aan tegen het op papier mindere Enschede. Na een 1-0 achterstand zorgde Cleem Diemens voor 1-0. De eerste tien minuten werden geken merkt door een BDC dat er niet in slaagde afstand te nemen. Steeds als men twee punten wist voor te komen dan scoorde Enschede tegen. In de slotfase van de eerste helft probeerde BDC opnieuw uit te lopen. Paul v.d. Deijssel scoorde tweemaal achtereen en men kwam op 11-8. Echter Enschede kon voor het rustsig- naal toch nog een keer scoren. In de tweede helft heeft BDC geen kans gezien om verder uit te lopen. Enschede bracht via 14-11 de stand zelfs op 14-14. Een kwartier voor tijd werd deze ge lijke stand veranderd in een achter stand voor BDC. Via Ralph Christiani die twee maal scoorde kwam BDC weer voor te staan. De stand was nu op 16-15 gekomen. BDC begon nu greep op het spel te krijgen en liep uit tot 19-16. Via 20-17 en 21-18 werd door een mooi doelpunt van Paul v.d. Deijssel de eindstand op 22-18 gebracht. In het dienstencentrum Honsbergen werd een Kersttoernooi georganiseerd voor alle spelers uit de biljartgroep-A. Winnaars van dit geslaagde evene ment werden de heren S. Thuis, W. Epskamp en J. J. Stuiver. Laatstge noemde reikte als voorzitter van de club de prijzen uit. Een speciaal woord van dank had hij voor de heren D. H. Tuenter en C. Kooij, die respec tievelijk als wedstrijdleider en pen ningmeester, in het afgelopen seizoen veel werk verzetten. Zij werden met een extra attentie bedacht. De volledige uitslag ziet er als volgt uit: Groep 1 Winnaars: 1. de hr. S. Thuis met 16% punt. 2. de hr. A. Nieuwenhuis met 16 pun ten. 3. de hr. H. Ph. C. v. Beek met 16 punten. Groep II Winnaars: 1. de hr. W. Epskamp met 17% punt. 2. de hr. B. de Rooy met 16% punt. 3. de hr. A. Ebing met 16 punten. Groep Hl Winnaars: 1. de hr. J. J. Stuiver met 22 punten. 2.de hr. H. L. v. Eikelenburg met 19% punt. 3. de hr. B. 't Lam met 15 punten. Dp het bekende parkoers in de Soester- duinen, dat start en finish op de De Baufortlaan heeft, komen op de Twee de Kerstdag achtereenvolgens liefheb bers en veteranen uit de provincie Utrecht aan de starten worden een uur later de liefhebbers en veteranen van buiten de provincie weggeschoten. Om 13.00 uur vertrekken de nieuwelin gen; drie kwartier later de junioren en om 15.00 uur de beroepsrenners en amateurs. G. Ruttenberg Bij de veteranen komt good-old Gerrit Ruttenberg aan de start die nu voor de 25ste keer meedoet. De nu 50-jarige oud-Soester (hij woont tegenwoordig in Baarn) was in zijn jonge jaren een niet weg te cijferen kanshebber. Meerdere malen stond hij op het erepodium. Als veteraan was hij eens kampioen veldrijden van Nederland en dat lever de hem een uitzending naar het wereld kampioenschap op. Ruttenberg is overigens een allround sportman; hij reed de bekendste schaatsmarathon van de wereld qit; de Friese elfsteden tocht, nam deel aan hardloopwedstrij den over 25 kilometer en wil nog eens een marathon lopen. Achter het wielrennen zet hij dit jaar een punt; de Kerstcross van Tempo wordt wat het veldrijden betreft zijn laatste wedstrijd. Op Tweede Kerstdag moet hij het opnemen tegen ondermeer zijn plaatsgenoot W. Hommes, provin ciaal kampioen; de gebroeders v. 't Klooster uit Leusden en de gebroeders Borst uit Haarzuilers. Ruttenberg heeft startnummer 38; Hommes num mer 24. Bij de niet-provinciale liefhebbers en veteranen komen we namen tegen als Cock v.d. Hulst uit Zoeterwoude, de winnaar van vorig jaar; H. Zuiderduin uit Lisse (Vorig jaar nummer twee) G. Slingerland uit Warmond; J. van Dijk uit Lisse; en de Looijenstijn's uit Noordwijkerhout. De veteranen en liefhebbers rijden dertig minuten plus een ronde. Niewelingen De nieuwelingen, starttijd 13.00 uur, rijden vijfentwintig minuten en é'en ronde. In dit veld is de hele top aanwezig met ondermeer de nummer twee en vorig jaar, J. van Laarhoven uit Oisterwijk; de nummer drie, Dek ker uit Hoogeveen en verder M. Ove- rest uit Leiden, G. van Straaten uit Hilversum, F. Berkhouwer uit Stol wijk, E. Nijboer uit Denekamp en uit de regio R. Beuker uit Bussum, B. van Boeyen uit Baarn, D. Bos uit Groene- kan, Cor Broekhuizen uit Maartensdijk en M. Veenman uit Ankeveen. Junioren Bij de junioren, starttijd 13.45 uur voor 40 minuten rijden plus een ronde, komt ondermeer Rob v.d. Broek uit Soest De Duitser Reinier Paus, grote favoriet voor de eerste plaats. Foto: Herman van Dam Een deelneemster aan de Indoor-wedstrijd in manege Eldorado neemt feilloos een 80 cm-hindernls. Zaterdagavond werden er in de feestelijk, met groen en bloemen versierde binnenmanege van R.C.Eldorado springwedstrijden gehouden. De parcours- bouwer de Heer J.Kraay had een parcours ontworpen met lange lijnen, en veel wendingen. De spits werd afgebeten door de deel nemers van het 80 cm parcours. In deze klasse moest iedere deelnemer 2 parcours afleggen. Eerste werd Margreet van Brummelen met Recer. De tweede plaats was voor Mej. F.Buys met Olga. Derde werd Mej.P.Grosman met Silvia. Vierde Pe tra v.d.Heyden met Mini. Daarna werd het parcours verhoogd naar één meter. Een barrage op tijd was nodig, om de juiste plaatsing te verkrijgen. Wilhelmien Huigen met Sjors, wist in de tijd van 1.19 minuut en een foutloos parcours zich als eerste te plaatsen. Tweede werd de heer J. Meesters met Olmo, Mevrouw van der Heg met Medly werd derde. Vierde de heer G.Altena met Solaris, vijfde de heer A.J.v.Koerten met Pedro. Vervolgens werd het parcours ver hoogd tot één meter twintig. De meest succesvolle combinatie in deze rubriek was de heer A.Kraay met Astrid, op de voet gevolgd door Wilhelmien Huigen met Nancy. Een derde plaats was weggelegd voor de heer J.v.Wessel met Norman. De door de Rabobank beschikbaar gestelde prijzen, werden door direc teur W.G.Hilhorst aan de prijswin naars uitgereikt. De zesendertig-jarige Shetlandpony Blanzo, bracht de rozet ten binnen, die tevens aan de prijswin naars werden uitgereikt door de voor zitter en secretaris van de Stichting. De speaker bedankte, alvorens vrij af te geven voor de ereronde, alle deel nemers voor hun sportieve inzet. Een bijzonder woord van dank aan de sponsor van deze wedstrijd, Rabo Bank Soest en de fa. van Oest, Eigen domweg, voor het beschikbaar stellen van de fraaie bloemen. SPORT mmm Voor de 26ste achtereenvolgende maal organiseert de Ren- en Toervereniging Tempo op Tweede Kerstdag te Soestduinen een nationale wielercross. Ook nu weer komen bij de beroepsrenners en amateurs meerdere coryfeeën uit de vaderlandse veldrijderstop aan de start. Aangemeld hebben zich de kampioen van Nederland Herman Snoeijink; Wil Brouwer uit Horst, altijd goed voor een eerste of in ieder geval ereplaats; de gebroeders Scheffer; Hans Steekers uit Noordwijkerhout, Berry Zoontjes uit Tilburg. En dan dit jaar niet te vergeten de Duitser R. Paus, die formidabele vorm verkeert en als winnaar getipt wordt. Vorig jaar reed de bekende Belg Eric de Vlaeminck mee, die het evenwel niet verder bracht dan een vijfde plaats. Hennie Stamsnijder, de nummer twee van feet wereldkampioenschap, won toen. aan de start. Hij rijdt niet ongunstig maar heeft vele concurrenten onder andere R. Rol uit Alkaar, vorig jaar tweede; H. van Staten uit Rotterdam; T. van Gerwe uit Erp; H. Kools uit Baarle Nassau; B. Egbers uit Twello; B. Hofmans uit KortenhoefW. Nissing uit Hilversum en R. Mackay uit De Meern. Amateurs en profs De amateurs en profs beginnen aan hun wedstrijd over één uur plus één ronde om 15.00 uur. Grote kanshebber is, zoals gezegd de Duitser Reinier Paus, die dit jaar al tien veldritten op zijn naam bracht. In zijn nabijheid zal ongetwijfeld Herman Snoeijink en óók Wil Brouwer rijden, terwijl de gebroe ders Scheffer niet ver van dit drietal vandaan zullen blijven. Ook Hans Steekers mag men in de gaten houden evenals de provinciaal kampioen van vorig jaar, Max de Vries uit Hoevelaken. Uit Soest zelf komen aan de start Bert van de Broek, Jan Overbeek, Stef Smit en Ron Westra en verder Jaap Bon uit Baarn, zijn plaats genoten W. v.d. Hoef en H. v.d. Hoef, J. Bakker uit Hilversum en Van Wegen uit Amersfoort. Eremetaal Zijn Koninklijke Hoogheid Prins Bern- hard heeft een plaquette beschikbaar gesteld voor de winnaar bij de ama teurs en profs. Voor de eerste drie winnaars en de provinciaal-kampioe nen zijn er bloemen beschikbaar, die worden uitgereikt door ronde-miss Co- bie van de Broek. En dankzij het bedrijfsleven zijn er weer vele premies en leidersprijzen te verdienen. Langs het gehele parkoers is er geluid en U wordt op de hoogte gehouden van het gebeuren door de bekende speaker Ton Rademaker uit Maartensdijk. Het startschot zal worden gelost door de gemeentelijke voorlichter B. v. Os. De profs en amateurs worden wegge schoten door burgemeester Scholten. De entreeprijs bedraagt 3,- en kinde ren tot 14 jaar gratis. Programma boekjes zijn verkrijgbaar voor 1,25 met alle namen en rugnummers. VOOR FIJNE VRIJETIJDSKLEDING STEENHOFFSTRAAT 66 TELEFOON 10880 ij

Soester Courant | 1980 | | pagina 17