Eemvogels verrassen koploper Esdo met 7-5 Jeugdlid Peter Benschop verslaat alle oudere duivenmelkers Tweede lustrum oliehollenaktie S.E.C. Ia. oer weerdI Klein winstkansje voor Soester schakers De Gulle Lach üanö Netoer Mooiste duif van tentoonstelling: reiniging van Sieraden gezegend Kerstfeest en een gelukkig 1981 Frans Rauch 5e in halve marathonloop in Linschoten P. v. Rouwendaal b.v. WIL en FRANS BR0ERZE Inbraken Autowasserette Wij wensen u prettige feest dagen en een voorspoedig 1981 Nieuwe records bij schaatsvereniging Eemland Schakers blij met vertrek uit "De Borg" Top handbal van Europese klasse in sporthal Beukendal te Soest plaats] Tsjechi- Foto: Herman van Dam De 14-jarige Peter Benschop is op de jaarlijkse tentoonstelling van de post- duivenlielhebbersvereniging De Zwa luw, welke dit weekend in het clubge bouw aan de Schrikslaan gehouden werd, gaan strijken met de hoogste eer. Zijn oude dotter werd door keurmeesters Boldink uit Amsterdam en Van de Vegt uit Putten uitgeroepen tot mooiste oude dotter en tevens tot mooiste duif van de gehele tentoonstel ling. De bekroning krijgt nog meer betekenis als men bedenkt dat er liefst 391 duiven ingezonden waren; een recordaantal en ruim 55% méér dan andere jaren. Dit was een gevolg van het feit dat men dit jaar voor het eerst geen voorselectie toepaste. Voorzitter J.van den Brakel opende vrijdagavond de vermoedelijk eenen- vijftigste tentoonstelling van de vere niging die in 1919 werd opgericht. Van den Brakel, al drieendertig jaar voor zitter, heette zijn leden welkom en feliciteerde de winnaars met hun prij zen. Dank bracht hij aan de keurmees ters die een gigantische hoeveelheid werk verzetten. De vereniging heeft het afgelopen jaar een leuke ledenwinst geboekt; de jeugdafdeling telt nu vier leden waar van er drie, duiven voor de tentoonstel ling inzonden. Buiten Peter Benschop die de hoogste waardering kreeg, vie len pok de twee anderen in de prijzen. De uitslagenKlasse I, oude doffers tot 250km: 1. H. de Bree; 2. H. de Bree; 3. A. vanDorrestein; 4. B.v.d.Deijssel; 5. J.de Ruig; 6. R. Voskuilen. Klasse 2, oude duivinnen tot 250 km.1. R.Voskuilen; 2. H. den Dekker; 3. J.van Dijk; 4. R.v.d.Mast; 5. H.de Bree. Klasse 3, oude doffers 250 tot 500 km. 1. F.Limburg; 2. H.den Dekker; 3. R.Voskuilen; 4.Th.Wigtman; 5. J. de Ruig sr.; 6.A.van Ginkel. Klasse 4, oude duivinnen, 250 tot 500 km.: l.A.de BesV 2. J.v.d.Brakel; 3. R.Voskuilen; 4.G'.Zeijpveld; 5. H.den Dekker. asse 5, oude doffers boven 500 km. P. Benschop; 2. R. Voskuilen; 3. Th. Wigtman; 4.P.Benschop; 5. A.v.Dorre- stein; 6. G.Rijksen. Klasse 6, oude duivinnen boven' 500 km.': l.R.Voskuilen; 2.P.Benschop; 3. Jóh.Schimmel; 4. G.'Rijksen. Klasse 7, damesklasse: 1. Th.Wigt man^. G.Rijksen; 3. H.den Dekker; 4. A.van t Riet; 5., G.Visser; 6.- J-fvan Dijk; 7. L. van 't klooster. Klasse 8, jonge doffers, 0 tot 150 km.1. A.Dorrestein; 2. F. Limburg; 3. Joh. Schimmel; 4. L.van 't Klooster; 5. A.de Bes. Klasse 9, jonge ^duivinnen, 0 tot 160 km.: 1. J.v.Dijk; 2. B.Roest; 3. H.dè Bree; 4. P.Grift; 5. A.de Bes. Klasse 10, jonge doffers 150 tot 350 km. 1. C.v.d.Veen; 2. E.v.d.Brakel; 3. Th. Wigtman; 4. E.v.d.Brakel; 5. A.v.Dor- restein; 6. A.v.Ginkel. Klasse 11, jonge duivinnen 150 tot 350 km.: 1. H.den Dekker; 2. B. v.d.Deijs- sel; 3. J.v.d.Brakel; 4. E. Meijers; 5. H.de Bree. Klasse 12, jonge doffers boven 350 km. I. G.Rijksen; 2. J.v.d.Brakel; 3. E.v.d. Brakel; 4. A.Boeklagen; 5. C.v.d.Veen. Klasse 13, jonge duivinnen boven 350 km.: 1. R.Voskuilen; 2.J.v.d.Brakel; 3. J.de Ruig sr.4. H.de Bree; 5. B.Roest. Klasse 14, late jonge doffers: 1. Th. Wigtman; 2. J.v.d.Burg; 3. J.v.d.Bra kel; 4. K.de Jong; 5. J.v.d.Brakel. Klasse 15, late jonge duivinnen: 1. G.Rijksen; 2. J.v.d.Burg; 3. B.Roest; 4. H.Eggink. Mooiste oude doffer tevens mooiste van het geheel, P. Benschop. Mooiste oude duivin R. Voskuilen. Mooiste jonge doffer Th. Wigtman. Mooiste jonge duivin R. Voskuilen, Olympiade klasse 1. H. den Dekker; 2. Th. Wigt man; 3. P. Benschop; 4. R. Voskuilen; 5. H. de Bree. Met een gevoel van erkentelijkheid jegens hen, wensen wij al onze relaties een HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Het in de. Promotieklasse van de Stichtse Gooise schaakbond puntloze Soest 1 heeft z'n vierde competitiewedstrijd vorige week na vier uur speeltijd moeten afbreken. In de reglementaire speeltijd werd tegen het reserveteam van het schaakgenootschap Amersfoort het kampioensteam van de SGS] een 3%-2% voorsprong opgebouwd. Het is hoogst twijfelachtig of Soest die voorsprong winnend over de eind streep zal kunnen tillen. Vier partijen zijn afgebroken en zullen gearbitreerd, c.q. uitgespeeld gaan worden. De ver wachtingen in het Soester kamp zijn zeker niet hooggespannen want in het gunstigste geval zal misschien alleen uit de partij van derde bordspeler Harry Schilder een vol punt kunnen 'gaan komen. Deze partij wordt gearbi treerd door de bondsarbiters evenals de van Brai die z'n comeback vierde vanwege het feit dat Samson afwezig was. Z'n goede vorm van de laatste weken kon de heer Braf aan het negende bord niet waarmaken want hij liet een stelling achter die vermoede lijk verloren zal gaan voor Soest. De partijen van Bakker en Henze ,wopden uitgespeeld. Beide Soester spe lers hebben een pion achterstand en zullen op zeker niet meer dan punten- delingen mogen rekenen. Al met al zal Soest met een 5-5 gelijkspel z'n handen mogen dichtknijpen al moet eerder gevreesd worden dat de vierde neder laag slechts een kwestie van tijd zal zijn. Muis, Bestman en Vennik zorgden voor de winstpunten, terwijl Van Dijk daar nog eens een halfje aan toe wist te voegen. Kampioen Vegter ging op nieuw onderuit. Dat deed ook Goes die tegen de Amersfoortse jeugdkampioen geen schijn van kans had. De persoon lijke resultaten van Soest 1 - Amers foort 2; Vegter-Escher 0-1; Muis-Lam me 1-0; Bestman-Snijders 1-0; Schil der-Van Ingen afg; Vennik-Rigter 1-0; Henze-Van de Berg afg; Van Dijk- Floor Bakker-Van Bijleveldt afg; Braf-De Berg afg; Goes-Verwey 0-1. De Soester atleet Frans Rauch nam j.1. zaterdag deel aan de halve marathon wedstrijd die gehouden werd in Lin schoten bij Montfoort. Aan de start waren 150 wedstrijdatleten. Frans wist zich in het voorste gelid te handhaven en een 5e plaats te bereiken in de tijd van 1 uur 12 min., 20 sec. Hij bleef hierbij 4 minuten achter zijn clubge noot Rob Strik van de BAV Baarn die deze wedstrijd wist te winnen in de tijd van 1 uur 8 min., 2 sec. KONINGINNELAAN 66 SOEST LAANSTRAAT 58 SOEST 19 Soester Courant van woensdag 24 december 1980 19 Aannemersbedrijf Autobedrijf Petra en Herman VAN ROUWENDAAL KONINGINNELAAN 9 JANNIEenTEUS VAN ROUWENDAAL NIEUWSTRAAT13 - SOEST Gesloten van 27 t/m 31 dec. 1980 Verleden week kwamen de Soester korfballers net iets tekort tegen Houten, maar de vorm was van dien aard dat er wel wat te verwachten viel van de Soes ter ploeg. Afgelopen zaterdag moest men aantreden tegen het nog ongeslagen ESDO uit Kockengen. Al in de beginfase werd duidelijk dat Eemvogels niet van plan was zich bijvoorbaat bij een nederlaag neer te leggen en het was al in de derde minuut dat Ton Kraaikamp met een mooi afstandschot de score opende. Men ging daarna door het oog van de naald toen ESDO een strafworp mocht nemen, maar deze kans niet benutte. Wim van Rheenen werd vlak daarop vrij gespeeld achter de korf en benutte die kans op rustige wijze: 2-0. De volgende tien minuten gaven heen en weer golvend spel te zien en het was Henk Jan Kraaikamp die nummer drie liet aantekenen, ESDO vond in dezelf de minuut ook de mand: 3-1. De ploeg uit Kockengen kwam nog dichtbij door in de 2Óe minuut 3-2 te scoren, in dezelfde minuut kreeg Wim van Rheenen een goede kans de score te verhogen maar helaas miste hij de strafworp. Enkele minuten later kreeg hij een herkansing maar liet deze over aan Ton Kraaikamp die de strafworp wel verzilverde. Op slag van rust scoorde vervolgens Jan v.d. Kuil van grote afstand en bepaalde de ruststand op 5-2. In de tweede helft een steeds inlopende ESDO-ploeg die binnen een kwartier terugkwam tot 5-4. Het eerste aanvalskwartet van de Eemvogels probeerde de voorsprong te vergroten en ondanks het wat moei zaam draaiende spel van Wim van Rheenen wisten de overige aanvallers het nodige te compenseren en het goed verdedigen van de Eemvogelploeg gaf zo de nodige spanning. Het was de goed spelende Ton Kraai kamp die zijn derde treffer liet noteren en de Eemvogels een iets veiliger voorsprong bezorgde: 6-4. Het werd nog heel spannend toen ESDO middels een strafworp in de 20e minuut 6-5 scoorde. Vlak voor tijd maakte een afstandschot van Pauline Wijnmaalen een eind aan de spanning en bepaalde de eindstand op 7-5. De goede lijn van de wedstrijd tegen Houten werd zo doorgezet en tegen koploper ESDO werden twee belang rijke punten binnengehaald. Naast deze belangrijke punten is er de hoop dat de goede weg gevonden is en er zijn dan ook nog wel wat leuke wedstrijden te verwachten. Eemvogels 2 Dalto 5 5-3 Ook het tweede achttal wachtte nog steeds op de eerste overwinning en was zeker van plan hier Dalto de dupe van te laten worden. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of Leendert van den Berg scoorde van afstand 1-0. Dit wapenfeit werd nog extra onderstreept toen Cora Deuring in de 5e minuut 2-0 scoorde. Het tweede aanvalsvak had grote moeite met het vinden van de korf en daar het verdedigend goed klopte bleef het tot de rust 2-0. Na de rust ging het beter en binnen twee minuten scoorde Tiny Martens tweemaal zodat er een comfortabele 4-0 op het scorebord stond. De aandacht verslapte en Dalto maak te daar dankbaar gebruik van en liep in tot een 4-3 stand. Henk Friebel scoorde in de laatste minuut 5-3 waarmee de eerste zege veilig gesteld was. Eemvogels 3 - Viko 5 4-3 Viko opende in deze wedstrijd de score maar het was in vrijwel dezelfde minuut dat Hans Moerman gelijk maakte. Ook dit was van korte duur daar Viko opnieuw uitliep tot 1-2, in de 10e minuut bracht Sydney de Jager de ploegen weer op gelijke hoogte. In de 17e minuut kwamen de Soester korfballers zelfs op een voorsprong door een afstandsschot van Hans Moer man. In de tweede helft kwam Viko middels een strafworp weer op gelijke hoogte waarna de ploegen regelrecht op een puntendeling leken af te gaan, In de laatste minuut echter scoorde Ria Rauch van grote afstand 4-3 waar mee de wedstrijd ook gelijk werd beëindigd. Eemvogels 4 - Spirit 4 2-4 Het vierde achttal kon het tegen Spirit net niet bolwerken ook al kwam men wel in de tweede minuut op een 1-0 voor sprong door een doelpunt van Ad v.d. Hoed. Spirit maakte gelijk uit een strafworp en liep uit tot 1-2 door een afstands schot. van afstand bracht Theo Hospes de Eemvogels weer naast Spirit. In de tweede helft liep Spirit langzaam uit tot een 2-4 overwinning. Telstar j.3 Eemvogels j.1 l-i Een matige partij korfbal waarbij de ploegen de punten deelden. In de eerste helft scoorde Herman van Essen 0-1. De tweede helft was nog maar nauwe lijks begonnen toen Ad Brouwer moest invallen wegens een flinke enkelbles sure van Berry Cornelisse. Telstar maakte vervolgens ook n»g gelijk en was de eindstand 1-1. Dejeugd Eemvogels Al moest spelen tegen O VVO en verloor met 3-0, de A2 deed het tegen Telstar A2 beter en stond al na vier minuten met 2-0 voor door doelpunten van Erik Rauch. Vlak voor het eindsignaal scoorde Tel star 2-1. De pupillen hadden het erg moeilijk tegen Soesterkwartier en verloren met 4-1, Johan Leertouwer redde de eer. 'n goed verzorgd kapsel ^^voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Afgelopen zaterdagmorgen zijn er weer wedstrijden gereden door de A, B en C-junioren van de schaatsver eniging Eemland. André Bosboom, een C-junior, 500 meter in. 56,4 seconde en meter in 3 min. 11,3 seconde, beide nieuwe records. A-juniore Yvonne van der Lienden en B-junioren Erik Walgreen en Meike Weverink reden een 500 en 1000 meter. Yvonne reed deze afstanden in respec tievelijk 47,6 seconde en l min. 38,5 seconde, Erik had voor de 500 meter 51,2 se conde nodig en 1 min. 49,7 seconde voor de 1000 meter. Meike deed 59 seconden over de 500 me ter en 2 min. 5,2 seconde over de 1000 meter. Verkrijgbaar bij: Afgelopen weekend is in twee huizen aan de Nieuweweg ingebroken. Uit het eerste huis werden sieraden en enige honderden guldens weggenomen. Uit het tweede huis werden 20 cheques en een geluidsinstallatie ontvreemd. Naast een bridgeclub gaat ook de Soes ter Schaakclub met ingang van het vol gend jaar "De Borg" verlaten. De re den hiervoor is dat een groot deel van de leden ontevreden,is met de gang van zaken in het dorpshuis. Het meeste bezwaar had men tg%en de geluidsoverlast. Schaken is immers een denksport welke men bij voorkeur in een rustige omgeving beoefend. Doordat de schaakclub het laatste jaar bovendien meer aktiviteiten is gaan ontwikkelen (denk bijv. aan de jeugd- competitie en aan de wekelijkse schaaklessen) wérd de huidige acco- modatie te klein. Tevens werden niet alle door "de Borg" gemaakte afspraken nageko men zalen werden niet klaar gezet en soms zelfs dubbel verhuurd. Hierdoor was de Soester Schaakclub al geruime tijd bezig met 't uitkijken naar een meer passende speelruimte. Na veel zoeken en kijken, werd het Credo-gebouw aan de Julianalaan uitgekozen. s, De heren Fugers en Balvers zijn hier de afgelopen maanden mee bezig geweest. Men krijgt de beschik king over een grote zaal voor de senioren en een apart zaaltje voor de jeugd waar ze onderricht kunnen krijgen. Bovendien is er bediening aanwezig Door de ruime zaal heeft de club weer ruimte voor nieuwe leden. Er wordt elke vrijdagavond gespeeld voor de interne competitie. Voor meer inlicht ingen: A.Tas, tel. 13507. Peter Benschop met de mooiste duif van de tentoonstelling van De Zwaluw en voorzitter J. van den Brakel SPORT Voor het tiende achtereenvolgende jaar wordt door de voetbalvereniging S.E.C. weer een oliebollen-aktie op touw gezet. Ook dit jaar zullen er weer tienduizenden oliebollen gebak ken worden; de totale produktie wordt dan ook geschat op zo'n 50.000 stuks. De produktie van deze oliebollen is met de jaren steeds groter geworden. Het zou daarom best wel eens kunnen dat dit jaar de vierhonderdduizendste oliebol gebakken gaat worden. De belangstelling voor deze oliebollen- aktie is alle jaren erg groot geweest. De geïnteresseerden wordt dan ook aangeraden met het bestellen van olie bollen niet te lang te wachten. Vanaf zondag 28 tot en met dinsdag 30 december kan men voor het ko pen van oliebollen terecht in de kan tine van de voetbalclub aan de Bos straat. De prijs bedraagt 3,75 per zak van 8 stuks. Voor zieken en minder-validen kunnen ze thuis bezorgd worden. Hiervoor kan men kontakt opnemen met de kantine, telefonisch bereik baar via nummer 15790. Vrijwillige medewerking voor de ze befaamde oliebollen-aktie wordt als altijd verleend door het gemeentelijk gasbedrijf en het loodgietersbedrljf Jan Sakkers. Dit loodgietersbedrljf is overigens al tijd al van de partij geweest. De opbrengst van deze aktie wordt gebruikt voor jeugdaktiviteiten. In verband met het tweede Lustrum wordt er door middel van een trakta tie extra aandacht geschonken aan de medewerkers. Op oudejaarsdag worden de laatste „indien aanwezige" oliebollen ver kocht. Ook deze verkoop vindt dan 'plaats in de S.E.C. kantine. De expeditie-afdeling van SEC's oliebollenbakkerij; tafels vol uw gouden of zilveren ring, broche of ketting in een ommezien flonkerend glanzend. met zeefje en borsteltje Handig om in huis te hebben! Dinsdagavond 30 december a.s. zal een vriendschappelijke internationale handbal wedstrijd (heren) plaatsvin den in Sporthal Beukendal. De heren van B.D.C. [lste divisie 3de spelen dan tegen het bekende sche team Tatra. Deze ploeg draait op dit moment in de Tsjechische staatsliga (ere-divisie) in de kopgroep mee. In het team spelen diverse internationals en oud jeugd-in- ternationals. Voor de regio Eem land en voor Soest in het bijzonder een uniek gebeuren om een dergelijk team van europese topklasse in Soest te zien spelen. De wedstrijd vangt aan om 21.00 uur, zaal open 20.15 uur.

Soester Courant | 1980 | | pagina 19