7ïï\ Bulgaarse Ambassadeur op bezoek bij Ghemco in Soestduinen >iï Onderwijscommissie verdeeld over verbouwing Mariaschool Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Fototentoonstelling in stationsgebouw aan de Stationsweg en Marianne BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM vraagt uw aandacht voor: Sluiting gemeentelijke diensten op 2 januari Gemeentebegroting 1981 Commissie voor de Beroepschriften Bouwzaken Verleende Bouwvergunningen Personeel gevraagd een part-time medewerker voor de bode- en huishoudelijke dienst 2e Kerstdag 1980: vredesmars Steenwijk WALET bv ^O«OE0<, .<9 >N- ERKEND BEDRIJF N Burgerlijke Stand Hele prettige toegewenst door In verband met de feestdagen, in welke periode ook veel bedrijven gesloten zijn, zal de vacature vermelding weer plaatsvinden met ingang van het nummer van 7 januari a.s. 5 Soester Courant van woensdag 24 december 1980 5 vrijetijdskleding v.V\feedestraatTlc tel.12424 Soest Twee leden van de onderwijscommis sie, de heer H. Gerth van D'66 en me vrouw L. Tomassen van Progressief Soest, zijn niet van plan medewerking te verlenen aan het bestuur van de stichting katholiek onderwijs te Soest voor het verbouwen van de Maria- school. De verbouwing wordt nodig nu het schoolbestuur besloten heeft Ma ria- en St. Theresiaschool te laten fuseren en het onderwijs in de naaste toekomst alleen in de Mariaschool te geven. Gerth en Tomassen vinden dat het verzoek van het bestuur niet vol doende onderbouwd is waardoor het hun niet duidelijk wordt waarom voor keur gegeven wordt aan de Maria school boven de St. Theresiaschool. De andere fractievertegenwoordigers, mevrouw Greefhorst en de heer Ver- heus van het CDA, de heer Beijen en mevrouw Blommers van de VVD en de heer Kingma van de PvdA steunden het voorstel van burgemeester en wet houders, de gevraagde medewerking te verlenen. Het R.K. schoolbestuur diende het ver zoek voor het verbouwen van de Ma riaschool op 26 september in. Daarbij werd gehoor gegeven aan een advies van een begeleidingscommissie, be staande uit ouderdomscommissies van de beide scholen en het kleuterhuis en de teams van de drie scholen. Pas in no vember ondernam de oudercommissie van de St. Theresiaschool, tegen alle afspraken in, een aktie om de St. The resiaschool voor onderwijsdoeleinden te behouden. In de vergadering van de onderwijs commissie bracht mevrouw Lambert, geen lid van de oudercommissie, een aantal argumenten op tafel, waarmee de keus van het stichtingsbestuur (en van de begeleidingscommissie) werd aangevallen. De (nieuwere) St. Theresiaschool had grote lokalen; was aan een minder drukke straat gelegen en dan ook nog zo gesitueerd dat verkeerslawaai er nauwelijks in doordrong; de speel plaats was groter en door aanbouw van twee (kleuter)lokalen zou de inte gratie kleuter-basisonderwijs makke lijker tot stand komen. De St. Theresiaschool heeft weliswaar geen gymnastieklokaal, zo zei me vrouw Lambert, maar het bij de Ma riaschool staande gymlokaal is te klein en voldoet niet aan de huidige eisen. Gebruik van de St. Theresiaschool, die eigenlijk nu al geschikt is voor de opvang van de kinderen van beide scholen, zal vele tonnen besparen. De heer Gerth verduidelijkte het standpunt van mevrouw Lambert, door de vergelijking te maken tussen een nog op te knappen ,,T-Ford" (de Mariaschool) en een „Volvo" waar zo mee weggereden kan worden (St. The resiaschool). Mevrouw Tomassen meende dat de raad door medewerking te verlenen, een verantwoordelijkheid op zich nam. De argumenten van de ouders (mevrouw Lambert) spraken haar erg aan en daarom wilde zij de twee plan nen met elkaar vergelijken. Wethouder Plomp hield zowel de heer Gerth als mevrouw Tomassen voor, dat er voor het gemeentebestuur geen sprake was van vergelijken. De raad kon het verzoek van het (bijzon dere) schoolbestuur inwilligen en me dewerking verlenen dan wel dat niet doen, maar dan de weigering met re denen omkleden. Motieven daarvoor waren er niet. Plomp: „We moeten oppassen niet op de stoel van het bijzondere school bestuur te gaan zitten. Wij moeten aan nemen dat toen het verzoek van het schoolbestuur binnenkwam, de in terne discussie was afgerond". Hij zette daarom vraagtekens bij de aktie van de oudercommissie van de St. Theresiaschool waarvan het ge meentebestuur pas op 20 november op de hoogte gesteld werd en hij voegde eraan toe dat er op 16 december weer een andere brief over de kwestie was binnegekomen. waaruit bleek dat de keus van het bestuur ondersteund wordt. „De vragen van de oudercommissie van de St. Theresiaschool zullen aan het schoolbestuur gesteld moeten wor den; wij als raadscommissie en als ge meentebestuur hebben daar niets mee te maken", aldus de heer Plomp. De wethouder zei van het begin af aan op de hoogte gehouden te zijn van de fusieplannen en hij wist ook dat de in specteur van het onderwijs daar van meet af aan bij betrokken was. Ook de inspecteur kan zich met de verbouw van de Mariaschool verenigen en dan rest commissie en gemeenteraad niets anders dan medewerking te verlenen. Plomp kreeg de steun van de verte genwoordigers van de VVD, het CDA en de PvdA. De WD-er Beijen vroeg zich evenwel af of er ook een negatief advies lag ten aanzien van de St. Theresiaschool en hij was bang dat het nu door de oudercommissie van de St. Theresia school ingediende plan. verder nooit meer boven tafel zou komen. Zijn hoop was daarom gevestigd op het ministe rie van financiën dat t.z.t. de kosten- vergelijking zal kunnen maken. Overi gens veronderstelde hij dat in wer kelijkheid de aanpassing van de St. Theresiaschool ook aanzienlijk méér zou gaan kosten dan nu voorgegeven werd. „Die bedragen zijn irreëel", al dus de heer Beijen. Met de verbouwing is een bedrag van ruim 5% ton gemoeid. Ondanks dit forse bedrag hebben de inspecties van kleuteronderwijs en lager onderwijs zich achter het voorstel van het school bestuur gesteld. „Men vindt het ook daar de beste oplossing", aldus wet houder Plomp. Hij wees het verzoek van de heer Gerth, om als gemeentebestuur zelf de inspectie in te schakelen, af. „Dat PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Vrijdag 2 januari zijn de gemeentelijke diensten (waaronder de hulp secretarie Soesterberg) gesloten. Uitsluitend voor aangiften van geboorten en overlijden is de afdeling Burgerlijke Stand, Van Weedestraat 11 op 2 januari van 9 tot 10 uur geopend. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de ontwerp begroting voor het dienstjaar 1981 a. van de plaatselijke inkomsten en uitgaven b. voor het openbaar slachthuis/vleeskeuringsdienst c. voor het bedrijf gemeentewerken d. voor het grondbedrijf e. voor de gemeentelijke sociale dienst en f. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen. aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secretarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op maandag 29 december a.s. om 14.30 uur in de commissie-kamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt; het beroep van A. G. van Doorn Sr. tegen het besluit van burge meester en wethouders hem een vergunning te weigeren voor het bou wen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Dorresteinweg', kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6305. (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van een kassencomplex op een terrein gelegen aan het Oude Grachtje te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr.6288) Genoemd bouwplan ligt vanaf maandag 29 december gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tus sen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 16 december 1980 bouwen van 48 wooneenheden op een terrein gelegen aan de Middel wijkstraat (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nrs. 2215 en 2216) aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis op een terrein gelegen aan de Meidoornweg 6 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3373) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Voor de gemeentesecretarie wordt gevraagd, die - wanneer nodig - kan invallen bij verschillende werkzaamheden, zoals: serveren van consumpties het bezorgen en verwerken van de interne post het verwijzen van publiek. Nadere inlichtingen worden zonodig gaarne verstrekt door de heer L. van den Berg, chef bode- en huishoudelijke dienst, (telefoon: 02155-16744, toestel 151). Arbeidsvoorwaarden nader overeen te komen. Sollicitaties aan de gemeentesecretaris, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen één week na het verschijnen van dit blad, onder vermelding van vacaturenummer 80-21 INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30-17.00 UUR Ook dit jaar zal er in Steenwijk/Havel- terberg een landelijke vredesmanifes- tatie plaatsvinden op Tweede Kerstdag. De organisatie is in handen van WAAKS (Werkgroep Anti Atoom Kop pen Steenwijk). Het programma ziet er als volgt uit: 11.15 uur: Ochtendprogramma, Spreker: Jan ter Laak (pastor) Informatiestands Sprekershoek Plaats: Meenthe, tegenover station NS. Steenwijk; Steenwijk is per intercity te bereiken. 14.00 uur: Vertrek naar de NAVO-basis te Havel- terberg. 15.00 uur: Manifestatie bij de NAVO-basis Na afloop gelegenheid tot napraten en het gebruiken van een concumptie in de Meenthe tot 18.00 uur. In WAAKS werken samen, IKV, PvdA, JS, PPR en PSP. De organisatoren hopen op een grote opkomst evenals een ruime financiële ondersteuning. Bijdragen kunnen gestort worden op giro nr. 3520934, t.n.v. WAAKS Steen wijk. Voor inlichtingen, tel. 05210- 15313 en 05210-14156. Bouw- en Onderhoudsbedr. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 UI Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Op 17 december j.1. bracht Zijne Excellentie de heer L. Avramov, de Bulgaarse Ambassadeur voor Nederland, een bezoek aan Chemco in Soestduinen. Hij heeft daar onder meer het R D-laboratorium bekeken. Dit als gevolg van recente ontwikkelingen voortvloeiend uit een samenwer kingsovereenkomst tussen Chemco Inc. en het Centraal Laboratorium voor Fotoprocessen van de Bulgaarse Akademie van Wetenschappen. Drs. A. C. H. van Peski, Research Di- rector van Chemco verklaarde dat het akkoord te maken heeft met reprogra- fische toepassingen van opgedamp- te-laagtechnologie, een gebied waar de Bulgaarse groep al meer dan 10 jaar ervaring mee heeft. Het document werd in juni te Sofia getekend tijdens een bezoek van Drs. van Peski. Volgens de heer W. J. Streeter, alge meen Directeur van Chemco verwacht men toepassing in het maken van licht gevoelige films als vervanging van sommige huidige Chemco-produkten. waardoor zilver verminderd wordt of vervangen wordt door andere stoffen, alsmede voor het produceren van een nieuw soort drukplaten. Deze innovaties kunnen omvangrijke uitbreidingsmogelijkheden voor Chem co met zich meebrengen, aldus de heer Streeter. GEBOREN: Daniël Rudolf. zoon van J. K. van Rossum en C. E. Kunkel. - David Hendrik, zoon van D. van Randeraad en M. Litzau. - Marlies Ellen Kathari- na, dochter van M. A. E. Pellikaan en M. Baardman. - Renger, zoon van G. van de Hoef en A. J. M. Schuiling. - Linda, dochter van H. Vree en R. C. Bikker. - Mandy, dochter van R. van Bladeren en Y. E. Nije. - Martine, dochter van J. W. de Munk en N. Venema. ONDERTROUWD Johannes Gerardus Wolfsen en Willy van Mil. - Jan Izaak Stolk en Maria Jonker. - Ruthgerus Johannes van dt>n Bedilm en Maria Johanna Andriessen. GEHUWD Theodorus Martinus Gerardus Pouw en Marieke Verwoerd. - Frank Marius Mandemaker en Bouchien Henny Gé Slijm. - Josephus Gerardus Marie Vonk en Maria Hermina Smit. - Mari- nus Robert de Haay en Elisabeth Geertruida Maria Reijerse. - Gerardus Josephus Henri Toemen en Gerda Berrevoets. OVERLEDEN Hendrik Willem Jansen, echtgen. van N. Schuller. - Herman Jan Hendrik Nijhuis, echtgen. van G. H. Prinsen. - Aalt van den Essenburg, echtgen. van W. Voskuilen. - Johannes Thomas Dijk stra, wed. van C. M. E. Woertman. - Jannetje van Eijkelenburg, wed. van H., Ribberink. - Jan Chrxstiaan Visser, echtgen. van M. C. van der Wal. Op de Tweede Kerstdag en zondag 28 december van 14.00 tot 17.00 uur èn op maandag 29- en dinsdag 30 december van 20.00 tot 22.00 uur evenals op Nieuwjaarsdag van 14.00 tot 17.00 uur, wordt in het stationsgebouw van de N.S.-halte Soest aan de Stationsweg [vlakbij de Oude Toren] een fototen toonstelling gehouden. De expositie gaat uit van de leden van de fotoclub „Astra" en het tentoonge stelde werk betreft prachtige foto's van Soester boerderijen, maar dit keer genomen vanuit een wat onverwachte, een andere hoek. En omdat de foto's heel nadrukkelijk het karakter van Soest betreffen, heeft de Historische Vereniging Soest mede werking verleend in de vorm van korte onderschriften over de geschiedenis van sommige boerderijen. Ook zullen er veel foto's te zien zijn van recente opgravingen aan de Eemstraat op de plaats waar ooit een klooster stond, terwijl onlangs daar gevonden (en gedetermineerde) voorwerpen de expositie zullen vervolmaken. Een interessante tentoonstelling die heel wat laat zien van het Soest-van- vroeger. De toegang is gratis. Drs. A. C. H. v. Peski (r.) Research Director, begeleidt het bezoek aan Chemco van Z. Excellentie de heer L. Avramov OOïltVCLCt CTOSSteTVeifl ÏOOpt Ctf. Ambassadeur van Bulgarije in Nederland. J J1 r_n_ Tl .«t De heer Avramov bracht zijn bezoek in verband met het recente tekenen van een samenwerkingsovereenkomst tussen W QQF 0^0|TÏ~||0 10 P^JL ©Ï1 ZflXl Chemco en de Bulgaarse Academie van Wetenschappen. V.l.n.r.: W. J. Streeter, alg. dir. Chemco, de heer G. D. Manchev, Bulgaars handelsattaché, J. L. Dekker, fin. dir. Chemco, de heer Avramov en de heer v. Peski. A j Foto: van Oosten Fotografie. ©©FSt OV©Fg8ï»llg§P®riOCi© kunnen wij niet; dat is de taak van het gemeentebestuur, die dat overi gens van het begin af aan gedaan heeft", aldus de wethouder. De heer Kingma (PvdA) merkte ten slotte op dat naar zijn mening het ge bouw van de Mariaschool meer kan sen bood op een „sfeervolle" school, terwijl hij ook aandacht vestigde op het energieverbruik, dat in de Maria school ongetwijfeld lager zou zijn. Het eenjarig contract van de Jeugd Cross Club Soest met de gemeente, voor het gebruik van het crossterrein aan de Koningsweg loopt per 1 januari a.s. af. Van gemeentezijde zijn er nog geen maatregelen genomen om dat contract al dan niet te verlengen. In de onderwijscommissie zei wethouder Plomp dat het daarvoor benodigde materiaal, bestaande uit de Inventari satie van de klachten en de resultaten van de geluidmetingen, nog niet com pleet is. De afloop van het contract werd door mevrouw J. Greefhorst-Van Overdam (CDA) naar aanleiding van de behan deling van de notulen aan de orde ge steld. Zij merkte op daar maanden ge leden al naar gevraagd te hebben en zij betreurde het daarom dat er nog steeds van de kant van het gemeente bestuur geen aktie ondernomen was. „U kunt per 1 januari a.s. het crossen daar toch zo maar niet stopzetten", aldus mevrouw Greefhorst. Wethouder Plomp zei daarom aan een overgangstermijn te willen denken. Hij zou het in de vergadering van burgemeester en wethouders bespre ken. Van mevrouw L. Tomassen-Holshei- mer (Pr.S.) kreeg hij het verzoek een oplossing te zoeken voor de openstel ling van het terrein op de zondagen. „De overlast voor de omwonenden is dan groot. Geef door de week wat meer gelegenheid", zo vroeg mevrouw To massen. De heer Gerth (D'66) verzocht de wet houder vooral ook tijdig aan de om wonenden mede te delen dat er in af wachting van een nieuw contract, met een overgangstermijn gewerkt zou worden.

Soester Courant | 1980 | | pagina 5