Vijf generaties „Meester" Ankone 25 jaar bij de Mariaschool KLEUREN FOTO'S! Ouderavond voor ouderparen en alleenstaande ouders „Wil de échte christen f nu opstaan?" TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT VAN OOSTEN FOTOGRAFIE Restaurant van den Brink Ma;: Menu van de Maand Patédepoissonala Maison Mm" kï Consommé ala Moelle Filet de rable de lièvre garni Hazerugfilet geserveerd met wildsaus, gjjpg Bavarois d'Airelies 10e Prestatieloop in Leusden Q Ouders hebben óók behoeften! 3 Soester Courant van woensdag 7 januari 1981 3 Hernr Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken? Tel. (033)729097 Intensieve kursus: 20 weken. Door onszelf ontwikkeld! Binnen 24 uur gereed! Ook nabestellingen! Soesterbergsestraat 57 Soest-Z. - Tel. 13109 Soesterbergsestraat 122 Soest Telefoon 02155 -127 06 ':S> Heerlijke vispaté geserveerd met Mierikswortelsaus Heldere bouillon met merg en kervel SÊjjSS? verse seizoengroentes en kastanjes •g:-: Vossebessenbavarois met slagroom of Fromages assortis Diverse Franse kaassoorten De prijs van dit menu bedraagt f jó,~ pp. ■iGeopend vanaf 11.30 uur, zondags en maandags gesloten. Voor Uw party maken wij echter graag een uit- 'zondering. Zondag 11 januari 1981 wordt in Leus den de 10e grote Prestatieloop gehou den van de K.P.J. afdeling Leusden. Deze prestatieloop waar iedereen aan mee kan doen, trekt jaarlijks zo'n 1000 deelnemers uit alle delen van het land. Er wordt in 4 afstanden gelopen, n.1. 1500 meter voor de jeugd t/m 14 jaar, limiettijd 15 minuten. De deelnemers vanaf 15 jaar kunnen een keuze maken uit de 3000 meter, limiettijd 30 minu ten, 5000 meter limiettijd 40 minuten en de 10.000 meter limiettijd 60 minu ten. Worden de afstanden binnen de ruime vastgestelde limiettijden gelo pen dan ontvangt men een fraai her inneringsvaantje. Het startschot voor de 1500 meter is om 14.00 uur, de 3000 meter start om 14.15 uur, terwijl het startschot voor de 5000 meter en voor de 10.000 meter om 14.45 uur gelost zal worden. Het startschot voor alle afstanden zal worden gelost door T.T winnaar 1980 Jack Middelburg. De start is op het terrein van inter naat ,,Don Bosco" aan de Dodeweg te Leusden. In de kantine van ,,Don Bos co" kunnen de deelnemers al vanaf 12.30 uur terecht voor de inschrijving. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 2,00 p.p. en vanaf 15 jaar 3,00 P-P- Het parkoers is uitgezet op en rond de terreinen van internaat ,,Don Bos co" aan de Dodeweg te Leusden en is gelegen in het prachtige landgoed ,Den Treek-Henschoten" Internaat ,,Don Bosco" aan de Dode weg te Leusden is eenvoudig te vin den. De Dodeweg ligt namelijk parallel aan de snelweg Amersfoort - Zwolle. De Prestatielopen van de K.P.J. zijn al jaren een geliefd trimobjekt voor vele mensen. De sfeer, het fijne par koers, de soep na afloop, de prachti ge omgeving van Leusden zijn steeds weer de juiste ingrediënten voor het welslagen van dit grote sportgebeu ren. Daarom mag niemand dit schouw spel missen, dus ga op zondag 11 ja nuari 1981 als deelnemer, of als toe schouwer naar de 10e Prestatieloop van de K.P.J. afdeling Leusden. o Woensdagavond 14 januari 1981 - 8 uur - Open Hof - f dr. j. C. Gilhuis spreekt over: 2 - antwoord op het T.V. amusements-programma ,,Oud en Nieuw" g o uitgezonden door de NOS - Oudejaarsavond 1980 (zie artikel verderop in dit blad) We leven in ,,de eeuw van het kind", zoals dat soms wel wordt genoemd. We hadden zelfs het ,,Jaar van het Kind". Maar wie denkt er over het „Jaar van de Ouders[s]?". Over de opvoeding van kinderen zijn vele, vele boeken geschre ven. Zo is voor vele ouders b.v. het boek „Baby- en kinderverzorging" van de be kende Amerikaanse arts. dr. B. Spock. jarenlang een bijna onmisbaar hand boek gebleken. Veel aandacht voor het kind dus. maar weinig aandacht voor de ouder. Wie leert je hoe je moet opvoeden? Waar blijf je als ouder, hoe blijf je jezelf? Houd je wel tijd en ruimte voor jezelf over? En zo nee, hoe realiseer je dat zonder met je kind (eren) in een machtsstrijd verwikkeld te raken? Wanneer kom je eindelijk aan jezelf toe? Kinderen hebben (soms véél) behoef ten, maar ouders óók! Hoe bereik je binnen het kader van die wederzijdse behoeften een positieve balans, zodat niemand echt tekortkomt, niemand verliest? Over deze vragen kunnen ouders met elkaar van gedachten wisselen in het kader van wat je een soort „ouderca fé" - met de nadruk op „café" (lees: koffie!) - zoudt kunnen noemen. Uiter aard onder leiding van een ervaren gespreksleider. Aan deze avond zijn geen kosten verbonden, behoudens consumpties. De bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 14 januari a.s. in een zaaltje van Gebouw „De Rank". Soesterberg sestraat no. 18 te Soest. Belangstellen den kunnen zich telefonisch opgeven bij het buro van het CPS-Centrum Psychosociale hulpverlening Soest tij dens de kantooruren en 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur, telefoon: 02155-21598. Meubidick door brand verwoest Vurige week in de nacht van dinsdag 30 op woensdag 31 december is het histo rische pand „Huis ten Halve", waar Circus Toni Boltini enige jaren zijn winterresidentie had en nu al weer enkele jaren „Meubidick" gevestigd was, door brand volledig in de as gelegd. Van het 4500 vierkante meter grote meubelcentrum aan de Radema- kerstraat te Soesterberg bleef niets over. De Soesterbergse brandweer vrijwilligers, geassisteerd door hun Soester collega's hadden uren nodig om het vuur meester te worden. De schade loopt in de miljoenen. Op 28 december 1979 brandde de R.K. kleu terschool „Hummelhonk" aan de Smitsweg af en op 29 december 1976 werd er door brand voor 40.000 gulden schade aangericht in een woning aan de Waldeck Pyrmontlaan. December lijkt een belangrijke maand voor de brandweervrijwilligers. De brand bij Meubidick werd 's nachts om half een ontdekt. Aanvankelijk zag het er niet ernstig uit, maar toen na korte tijd de vlammen door het dak naar buiten sloegen, was er geen redden meer aan. Door de wind werd het vuur aangewakkerd en over het gehele gebouw verspreid. Daarbij kwam dan ook nog dat de watervoor ziening het zo nu en dan af liet weten. Volgens de politie, die als eerste ter plaatse was/ staat wel vast dat de brand op de bovenverdieping van het oude gedeelte van het gebouw is ont staan. Wat er de oorzaak van is ge weest, is niet bekend. Een buurtbewoner meldde de brand om half één aan de politie. De Soester bergse brandweer rukte met alle be schikbare materiaal uit en ook bij de Soester brandweer werd alarm gesla gen. Deze arriveerde tegen één uur. Als gevolg van de enorme hitte, sneu velden ruiten van nabij gelegen wonin gen én sommige bewoners van de Bakke neslaan verlieten hun huizen toen de loeiende vlammen hun panden naderden. Het bluswerk kon ongehinderd worden uitgevoerd doordat de politie van Soest, geassisteerd door collega's uit Zeist, Amersfoort en van de Konink lijke Marechaussee het vrij talrijke publiek op afstand hield. De brand werd met in totaal vijftien stralen en twee waterkanonnen bestre den; de ladderwagen van de Soester brandweer was wel ter plaatse, maar werd niet gebruikt. Door een instortende muur werd de Soesterbergse brandweerman H. Vos, die op dat moment nog een verdeel- stuk wilde wegtrekken, aan beide be nen gewond. Hij werd naar het zieken huis De Lichtenberg in Amersfoort gebracht, vanwaar hij na behandeling weer naar huis kon terugkeren. De brandweer is tot de volgende och tend met de blussingwerkzaamheden bezig geweest; het sein „brand mees ter" kon om twee uur gegeven worden. Er bestond toen geen gevaar meer voor uitbreiding. De schade wordt geraamd op vier miljoen. Burgemeester mr. P. Scholten woon de een groot gedeelte van de blussings- werkzaamheden bijwethouder Hoek stra kwam de volgende morgen pols hoogte nemen. Foto: Herman van Dam Op 30 december j.1. werd in de kraamafdeling van het ziekenhuis Zonnegloren Charissa Dominique langbroek geboren. Een voorspoedige geboorte die de krant niet gehaald zou hebben als ze niet de vijfde generatie betekende, want dat is toch nog altijd een wat zeldzaam voorkomende gebeurtenis. De vijfde generatie van moeders (Verkerk) kant wel te verstaan. De stamboom ziet er alsvolgt uit: Charissa Dominique (Langbroek) 30 december 1980; moeder Johanna Margaretha (Langbroek)-Verkerk 6 oktober 1958; grootvader Johannes Cornelis Verkerk geboren 8 juli 1938; Overgrootmoeder Maria Elisabeth Verkerk (van Beelen) geboren 10 maart 1919 en betovergrootmoeder Elisabeth Johanna van Beelen geboren 26 januari 1890. Op de foto van links naar rechts Charissa; moeder Johanna; grootvader Johannes; overgrootmoeder Maria en (inzet) betovergrootmoeder Elisabeth. Meubidick brandt totaal Foto: Herman van Dam Op 1 januari was het precies vijfen twintig jaar geleden dat de heer H. J. M. Ankone als leerkracht te werk ge steld werd aan de Mariaschool in de wijk Soestdijk. De dag is vrij onge merkt voorbijgegaan, al liet het school team wel van zich horen. De kinderen van de zesde klas, de klas van „mees ter" Ankone, zullen er tijdens het zomerkamp ook nog wel iets van mer ken. De heer Ankone werd op 2 augustus 1929 in Oldenzaal geboren. Na de lagere school bezocht hij het lyceum in zijn geboorteplaats en daarna volg den vier jaren aan het R.K. Internaat Ludgerus te Hilversum, de „kweek school" zoals de pedagogische acade mies van tegenwoordig toen heetten. In 1951 werd de onderwijzers-acte ge haald en aansluitend de militaire dienstplicht vervuld. De eerste standplaats als onderwijzer werd Bentelo (gemeente Delden) van 1953 tot 1955; op 1 september 1955 volgde de benoeming aan de Land- bouwhuishoudschool te Losser en enige maanden later, op 1 januari 1956, de aanstelling de Mariaschool te Soest, waar toen de heer G. L. A. Nij huis hoofd was. Op de Mariaschool maakte de heer Ankone ook de heren v.d. Borg en Zoomers als „hoofd" mee alvorens hij op 1 september i974 zelf met de leiding van de Mariaschool belast werd. Plaatselijke bekendheid genoot de heer Ankone ook als voorzitter van de Sport Organisatie Soest. Gedurende tien jaar bekleedde hij deze functie en onder zijn „bewind" werd de naam van de toen malige R.K. voetbalclub B.D.C. ver anderd in S.O.Soest. Twee jaar geleden nam hij afscheid van de vereniging, waarvan hij erelid is. H. Ankone „Huis ten Halve" in de twintiger jaren Collega's snellen toe om de gewonde brandweerman Herman Vos te helpen Vanaf aangrenzende percelen pakt de brandweer het vuur aan Foto: Herman van Dam Dam

Soester Courant | 1981 | | pagina 3