Bijltjesdag-vrijwilligers leverden 2300 manuren in 7K~ Prijsvraag Soester Courant groot sukses De juiste letters f fl V Gat in wegdek door gesprongen waterleiding KLEUREN FOTO'S! De juiste antwoorden Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U vraagt uw voor: WALET bv Concept „Algemene Subsidieverordening" Hinderwet Openbare commissievergadering Ferry Bunder exposeert in Artishock Bouw- en Onderhoudsbedr. ERKEND^** BEDRIJF kftt/ands 0 de Bouwree® AAN BIEDINGEN! BROEKEN f25, SHIRTS f 15, JACKS f25, TRUIEN f25, AAN- BIEDINGEN! vrijetijdskleding NCVB-avonden VAN OOSTEN FOTOGRAFIE Man valt in glasscherven 5 Soester Courant van woensdag 7 januari 1981 5 Van woensdag 7 januari tot en met woensdag 28 januari ligt in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff straat 9a (tegenover het ge meentehuis het concept van de „Algemene Subsidieverordening" ter inzage. Reakties op deze concept-verordening dienen voor 30 januari a.s. in het bezit te zijn van het college van burgemeester en wethouders. Nadere informaties kan men verkrijgen bij de afdeling welzijn, telefoon 16744, toestel 156 of 340. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) ligt ter inzage het verzoek om ver gunning van: Eerstaanwezend Ingenieur der Genie, Bilderdijklaan 1, Amersfoort, om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een zogenaamd ,,630 Intendance Basisdepot" op het perceel Kolonel van Rooyenweg te Amersfoort (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3926 en gemeente Amersfoort, sectie C, nr. 3907). Schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend gedurende vier weken vanaf 7 januari. Op donderdag 22 januari 1981 wordt in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zitting gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. De zitting is om 09.00 uur. N.B. Inwoners van deze gemeente hebben later het recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schriftelijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. donderdag 8 januari - 19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken: commissie ruimtelijke ordening Op de agenda staat: plan winkelcentrum O verhees Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon,en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155- 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 12.30 - 13.30-17.00 De Hilversumse kunstenaar Ferry Bunder (49) exposeert deze maand in het Artishockgebouw etsen en litho's. Deze tentoonstelling in de theaterzaal van Artishock wordt vrijdagavond 9 januari om 21.00 uur geopend door Franz Trautmann, met medewerking van Marieke Bunder (blokfluit). De expositie duurt tot 30 januari en is dagelijks gratis te bezichtigen van twee tot vier uur, behalve op zondag middag 25 januari in verband met Kinderfilmhuis-activiteiten. Bijltjesdag-vrijwilligers hebben afge lopen jaar bij hun werkzaamheden voor natuurbehoud 2300 manuren „in geleverd". Gedurende 37 zaterdagen waren in totaal 130 vrijwilligers bezig met het knotten van wilgen en elzen langs diverse Soester wegen en 346 vrijwilligers met het afplaggen van grond in het Natuurreservaat in de omgeving van de Wieksloterweg. Bui ten dit alles waren nog eens ruim duizend scholieren bezig met het „schonen" van de woonomgeving in diverse Soester wijken. De coördinator van deze werkzaamhe den, Chris üiterwijk, zegt in zijn jaar overzicht dankbaar te zijn voor de vrijwillige hulp. Belangrijk noemt hij het, dat de schooljeugd op deze manier eens met de neus op de vervuilings feiten wordt gedrukt. Üiterwijk hoopt dat althans zij, in tegenstelling tot vele ouderen, echt milieu-bewust worden en het dan ook niet laten bi het slaken van kreten, maar daadwerkelijk iets doen aan een schoner milieu. De 130 „knotters" namen 210 wilgen en 119 elzen onder handen en dat leverde de onder auspiciën van het I.V.N.- Eemland operende werkgroep „Bijl tjesdag" 31 kubieke meter haardhout op. Van de opbrengst werd nieuw materiaal aangeschaft, zoals kruiwa gens, grepen enz. Van 117 wilgen werden de takken verwerkt tot bossen rijshout, welke werden doorgeleverd aan Rijkswater staat voor inpolderingswerkzaamhe den. Het restant van de takken werd afgevoerd naar het dierenpark Amers foort. Bij de werkzaamheden in het 4 hecta ren grote natuurreservaat in de omge ving van de Wieksloterweg werden 368 vierkante meter grond afgeplagd en 92 kubieke meter zand met kruiwagens op hopen gereden. Daar waren 346 vrijwil ligers mee bezig, te weten de vaste kerngroep van „Bijltjesdag" en ge durende de Soester-milieuweken de leerlingen van de vier plaatselijke Mavo-scholen en de LTS-Eemland. Uit het natuurreservaat kwam nogeens 10 kubieke meter berkenhout, dat even eens verkocht werd. Betreurenswaardig is overigens dat het meerdere malen is voorgekomen dat het op stapels gelegde hout, werd gestolen. Mogelijk kunnen passanten in de toekomst autonummers van deze onverlaten noteren. Mede door een gift uit de kermispot werden in het voorbije jaar aange kocht: zes kruiwagens, zes grepen, twee schepbatsen, éën zaagpaard en vier motorzaagkettingen met een rail. Van de gift van zevenhonderd gulden van het Stichts Landschapsbeheer wer den 200 prikstokken aangeschaft. Deze stokken worden door de schooljeugd gebruikt bij het „schonen" van Soest. Vorig jaar waren daar ruim duizend leerlingen van totaal elf lagere scholen mee bezig. Gemeentewerken, afdeling plantsoenendienst verleende daarbij hand- en spandiensten door het be schikbaar stellen van papieren zakken en het afvoeren van het verzamelde vuil. Dank brengt Üiterwijk tenslotte aan de Coca Cola-fabriek, die op vele zater dagen voor een verfrissing zorgdeaan slagerij Van Asch, die tegen geredu ceerde prijs erwtensoep beschikbaar stelde en aan Apotheek Soestdijk voor de aangeboden ..Eerste Hulp"-doos. Chris Üiterwijk ..Wij hebben er gelukkig nog nooit gebruik van hoeven te maken", besluit Üiterwijk zijn jaaroverzicht. Kantoor en werkplaats Industrieweg 10 - Soest Postbus 171 Tel. 02155-17797-19260 Vooral uw Bouwwerken Onderhoudswerken Verbouwingen Vraag eens vrijblijvend prijsopgave! Foto: Horman van Dam Het nieuwe jaar is niet zo beste begonnen voor de bewoners van de Den Biieklaan en niet te vergeten voor twee medewer kers van het Waterleidingbedrijf Midden Nederland. Ook een 74-jarige wielrijder uit Lage Vuursche zal zo zijn eigen ge dachten hebben over het begin van 1981. In de vroege morgen van 1 januari bleek de hoofdaanvoerbuis van de waterleiding onder het wegdek van de Den Blieklaan gesprongen te zijn, waardoor een gat ontstond van vier bij vier meter en twee meter diep. De laan stond voor een groot deel onder water. Even na acht uur in de morgen fietste de bejaarde man op de weg en hij zag daarbij hf t omhoogspuitende water over net hoofd. Hij "kwam in het gat terecht en werd er door omwonenden uitgehaald. Met een flinke hoofdwond werd hij met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De inmiddels gewaarschuwde politie zorgde voor de afzetting van de weg en stelde het Waterleidingbedrijf van een en ander in kennis. De twee medewerkers van Midden-Nederland zijn in regen, sneeuwbuien en stormweer een groot deel van de Nieuwjaarsdag bezig geweest met het aanbrengen van een nieuw stuk buis, waarna het gat gedicht is. Bovenstaan de foto iaat aan duidelijkheid niets te wensen over. uWfecdestraattt0 lel.12424 Soest Woensdag. 14 januari a.s.. zal de afd. Soest-Zuid van de N.C.V.B. haar maan delijkse bijeenkomst houden in gebouw „De Rank". De heer J. Ph. Buddingh uit Amers foort zal over het onderwerp „De fees ten in Israël" spreken. Aanvang: 20.00 uur. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag 8 januari een ledenvergadering in het gebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. Hier zal mr. J. F. van Maanen (van de NCRV) spreken over het onder werp: „Media". Ook deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. door onszelf ontwikkeld! Binnen 24 uur gereed! Ook nabestellingen! Soesterbergsestraat 57 Soest-Z. - Tel. 13109 In het trappenhuis van een fiat aan het Saenredamplantsoen kwam een niet geheel nuchtere man te vallen. Hij kwam terecht in glasscherven die her en der op de grond lagen. Voor het verbinden van de opgelopen snijwon- den, werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. „Wat stond er in 1980 in uw Soester Courant?" was het motto van de prijsvraag die op 17 en 24 december j.1. in de Soester Courant stond afgedrukt. Evenals bij de jubileumprijsvraag in 1979 ook dit jaar weer grote belangstelling voor eenvoudig maar intensief en tijdrovend puzzelwerk. Belangstelling die tot uitdruk king kwam in de honderden op lossingen die de afgelopen we ken binnen kwamen. Zes en dertig vragen, zes en dertig antwoorden. Een opdracht die slechts door veertien puzze laars tot een goed einde werd ge bracht. Grootste struikelblok was vraag 14 waarbij de vraag stelling was hoeveel dagen de Soester Kermis had geduurd. In de oplossing van deze vraag hebben velen zich verslikt. Het waren namelijk slechts vier dagen. Elders op deze pagina staat de juiste oplossing afgedrukt en kunt u controleren waar de fouten al of niet zijn gemaakt. Na loting kwamen de navolgen de prijswinnaars uit de bus 1. J. L. Okhuyzen - Vosseveld- laan 3d-Soest. 2. Mevr. A. Blomberg - P. C. Hooftlaan 12 - Soest-Zuid. 3. Mevr. W. Blomberg-Gottmer - Birkstraat 47 - Soest. 4. T. Spelt - Verl. Kolonieweg 7 - Soest. 5. P. H. Verhaar - Ferd. Huyck- laan 28 - Soest. De VVV-geschenkbonnen zul len deze week aan de prijswin naars worden verzonden. Vanaf deze plaats onze hartelijke ge lukwensen. Puzzelaars die dit jaar niet in de prijzen vielen be danken wij voor hun medewer king. Wat ons betreft graag weer tot het eind van 1981 wan neer u weer wordt gevraagd: ..Wat stond er in 1981 in uw Soester Courant". Een krant om te lezen, een krant om te bewaren. 1. HermanBerkien (c) 2. Zachtjes met de deuren (c) 3. 60 jaar (c) 4. M'80 (a) 5. JanHilhorst (cl 6. Wijnands Woonmode (b) 7. J. Lensing (a) 8. Delfzijl (b) 9. De Borg (c) 10. De Kroon (b) 11. drs. P. (b) 12. A. Engbrink (a) 13.10 mei (b) 14. 4 dagen (c) 15. H. de Groot (a) 16. Soester Stratenloop (a) 17. Soesterberg (b) 18. Matt Black (b) 19. Bridge Club Eemland (c) 20. Jamborette (b) 21. Jan Veerman (a) 22. dr. C. H. Willemse (c) 23. Een barre zomer (a) 24. 975 personen (a) 25. H. v. d. Zouwen (b) 26. Braderie (c) 27. De voorwielaandrijving (a) 28. BobertPaul (c) 29. 'tHart (a) 30. 65 jaar (c) 31. Wethouder Plomp (a) 32. 15 november (b) 33. Indianen (b) 34. Soestdijk (b) 35. Petrus en Pauluskerk c) 36. Apollo (a) NAAM BEDRIJF TEL.NR. FUNKTIE Lindner Industrie B.v. 10144 Onderhouds Bankwerker (2 ploegendienst) toestel 45 Jac. Hermans Prijsslag 10404 Direktie-Sekretaresse Drukkerij Klomp B.V. 13435 All-round offsetdrukker 's avonds 033-723986 Chemco Inc. 19844 Bedieningsassistent afd. verwerking m/v toestel 232 Medewerkers Gietzaal (3 ploegen) Yves Rocher Nederland B.V. 21324 Assistent-Boekhouder Branson Europe B.V. 15551 Knipper/Ponser B.V. Nederl. Kunststof 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie Industrie Soesterberg B.V. Mercurius 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Dosco B.V. 12734 Allround Project Engineer Handelmij. Progress B.V. 19304 Administratief medewerkster Vertegenwoordigers Nederl. Middenstands Bank 18054 Kasmedewerker(ster) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers.

Soester Courant | 1981 | | pagina 5