39 Banen weg bij Lindner Ministeriële bezuiniging kan politie problemen geven Weer „katten kijken in Utrecht groei en bloei «j» Detailhandel onder zware druk Geen goedkeuring voor woningbouw Clauslaan Zuinigheid HANRO OPRUIMING BIJ MAGNETTI Doorgereden na aanrijding Israël-avond in Amersfoort Rogier van Otterloo en Toon Hermans in „De Borg" Vakbond niet akkoord Ondernemingsraad Lindner akkoord met ontslag Hondje weg Hondje terug Inbraken in Soesterberg Agenda Soester gemeenschap Gelddiefstal 99 Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde 15 Soester Courant van woensdag 14 januari 1981 15 De detailhandel staat er allesbehalve florissant voor. Nog meer dan andere bedrijfssectoren blijkt de detailhandel in directe mate afhankelijk van de ontwikkeling van de koopkrachtige vraag, welke duidelijk is afgenomen. Dit wordt vooral ervaren door de detailhandel in de zogenaamde non- food-sector. De lokale overheid kan hieraan evenwel een positieve bijdrage leveren door bij het maken van plan nen in ieder geval de economische aspecten voldoende aandacht te geven. Met name waar het gaat om de plan nen die van invloed zijn op bereikbaar heid, parkeervoorzieningen en bijvoor beeld de attractiviteit van het winkel apparaat. De voorzitter van de Kamer van Koop handel vroeg onder meer hiervoor aandacht in de traditionele nieuw jaarsrede. Gedoeld werd op onder andere de ontwikkelingen in de Amers- foortse binnenstad, waar het Verkeers circulatieplan naar het oordeel van de Kamer als kapstok wordt gebruikt om allerlei andere plannen aan op te hangen. Ook de inspraak op basis van het ..Binnenstadsschrift" mist een noodzakelijke economische onder bouwing. Voor Leusden zal bij eventue le verdere uitbreiding van de bewinke- ling aan temporisering moeten worden gedacht, aldus de heer Karelse. Met name het geplande warenhuis zal er pas dan kunnen komen, wanneer duidelijk is, dat de in het nieuwe win kelcentrum Hamershof gevestigde on dernemingen hun bestaansrecht heb ben bewezen en er een formule kan worden gevonden die afgestemd is op het gevestigde bedrijfsleven. Ook voor Bunschoten geldt, dat onder nemers zo min mogelijk hinderpalen in de weg mogen worden gelegd, juist daar waar de aantrekkelijkheid gele gen is in een goede bereikbaarheid van de winkels. Dit zal volgens de KvK gehandhaafd moeten blijven, ook op en rond het Spuiplein. Voor wat Soest betreft is de Kamer gelukkig met de in 1980 eindelijk tot stand gekomen keuze voor het com promis van een tweepolig winkelmo del. „Synchroon met de ontwikkeling van het buurtcentrum „Overhees" zal nu alles op alles moeten worden gezet om aan dit thans in brede kring steun vindende winkelbeleid daadwerke lijk vorm te geven", aldus de heer Karelse. Voor de detailhandel in Baarn sprak de KvK-voorzitter tevens de hoop uit, dat met de economische aspecten in de „Centrumplannen" ten volle rekening wordt gehouden. Ook bij de recente uitbreiding van het winkelapparaat in Eemnes stond de Kamervoorzitter stil. „Hier zal nog moeten blijken of de gewijzigde detail handelsstructuur levensvatbaar is in verhouding tot de ontwikkeling van het inwonertal van deze gemeente", zo stelde hij. Ten aanzien van Renswoude en Wou- 1 denberg werd nog eens benadrukt, dat verder gewerkt zal moeten worden aan een verbetering van de attractiviteit van het winkelapparaat. Tenslotte kondigde de heer Karelse verschillen de activiteiten van de Kamer aan ter bestrijding van de beunhazerij en de oneerlijke concurrentie in de horeca- sector. Een bewoner van de Albert Hahnweg kwam zondagmorgen tot de ontdek king dat zijn auto die hij zaterdag avond voor zijn woning had gepar keerd, was aangereden. De eigenaar stelde de politie ervan op de hoogte. De politie vond lakschilfers, die bij onderzoek in de omgeving afkomstig bleken te zijn van de auto van een 21-jarige jongen uit Soest. De jongen bekende dat hij de aanrijding had veroorzaakt en kreeg een proces verbaal. Ook op het parkeerterrein aan de Bosstraat werd in het weekend een auto aangereden en aan de linkerach terzijde zwaar beschadigd. De dader meldde zich echter niet. De eigenaar, een 57-jarige man uit Leusden deed aangifte bij de politie, die een onder zoek zal instellen. In het Doopsgezind-Remonstrants Cen trum aan de Stadsring te Amersfoort wordt zowel op dinsdag 20 januari als op dinsdag 17 februari een Israël- avond gehouden. Op 20 januari spreekt de hoofdredac teur van de Amersfoortse Courant, de heer K. L. Koopmans over het onder werp: „Presidentswisseling in de Ver enigde Staten van Noord Amerika en de gevolgen daarvan voor Nederland en vooral voor Israël". Op 17 februari spreekt mr. L. J. Brinkhorst, lid van de Tweede Kamer voor D'66 over: „Israël en de Palestij- nen; de noodzaak van een samenle ven". Beide avonden beginnen om acht uur. In het TROS-radioprogramma ,,'s Lands wijs 's Lands eer" worden de schijnwerpers in januari gericht op de componist-arrangeur en dirigent Ro gier van Otterloo en in februari op Toon Hermans. Op 21 januari a.s. is eerst Van Otter loo aan de beurt. Hij schreef onder meer de muziek voor de films: „Sol daat van Oranje" en „Turks Fruit". Meer bekendheid geniet hij mogelijk ook nog als dirigent van het Metropole Orkest. Aan het programma dat op 21 januari wordt opgenomen werken mee Toots Tielemans, Thijs van Leer, Frans Hal- sema en een orkest onder leiding van Ruud Bos. Edwin Rutten zorgt voor de presentatie. Kaarten voor bijwonen van de opnamen zijn bij „de Borg" verkrijgbaar. De avond begint om 20.30 uur. Op woensdag 18 februari wordt het muziekleven van Toon Hermans op de korrel genomen. Voor deze opname zal ongetwijfeld veel belangstelling be staan. Ook hiervoor zijn kaarten bij „de Borg" verkrijgbaar. Mis management is volgens Henk Wijninga, districtsbestuurder van de Industriebond FNV, de oorzaak van de ontslagen die gevallen zijn en nog zullen vallen bij Lindner. De bond is er woedend over, omdat de directie van het bedrijf, dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van afsluitdoppen voor glazen verpakkingsmateriaal, op geen enkele wijze de noodzaak van de ontslagen heeft aangetoond. De bond neemt er, evenals de ondernemingsraad van Lindner, geen genoegen mee dat de directie volstaat met de mededeling dat gezien de financieel-economische situatie van het bedrijf een reorganisatie noodzakelijk is. Zo dit al het geval is, dan zijn er volgens Wijninga andere oplossingen te bedenken dan te grijpen naar het gemakkelijkste middel: ontslagen. Werktijdverkorting zou volgens hem eerder overwogen moeten worden. De Industriebond FNV heeft zich inmiddels fel tegen de ontslagen verzet. Het toeval wilde, dat de FNV vorige week twee ledenvergaderingen in Soest had vastgesteld. Uitgerekend op dezelfde dag kregen negentien werk nemers van Lindner uit alle sectoren van het bedrijf (van de produktie- afdeling hoofdzakelijk buitenlandse werknemers) een brief met de aanzeg ging tot ontslag en de mededeling dat een ontslagvergunning was aange vraagd bij het Gewestelijk Arbeids bureau (GAB) in Amersfoort. Wijninga: „De directie van Lindner heeft c.a.o.-afspraken met voeten ge treden. In de c.a.o. staat onder meer dat bij reorganisatie in een bedrijf (en daar is hier wel sprake van omdat er intern veel geschoven zal worden) voor af contact moet worden opgenomen met de vakbeweging over de te volgen procedures. Dat is niet gebeurd"). De Industriebond FNV heeft inmiddels de directie van Lindner per telegram laten weten dat zij intrekking van de aangekondigde ontslagen eist; op korte termijn een gesprek met de directie wil, en een uitleg wenst van hetgeen er precies gaande is in het bedrijf. „Het totale ondernemingsgebeuren moet aan de orde worden gesteld, omdat het naar onze mening om meer gaat dan allen maar het ontslag van eerst acht tien en nu negentien mensen", aldus Wijnijnga, die van mening is dat de problemen bij Lindner hiermee niet zijn opgelost. „We weten dat er problemen zijn, maar de oplossing daarvan ligt niet in ontslagen. Mogelijk in werktijdver korting. Daar komt bij, dat we de in druk hebben dat het bedrijf een struc tuur heeft met een vrij zware top. Daardoor liggen de salarisverhoudingen scheef. We willen dan ook zeker bekijken hoe de loonsommen liggen van c.a.o.- en niet c.a.o.-personeel. Ook de arbeids voorwaarden willen we op een rijtje zetten, want daar schort ook wel een en ander aan. Al met al zeggen we: Het is bij Lindner een grote puinhoop, de bezem moet nu maar eens door die Augias-stal". De wijze waarop de ondernemingsraad bij de ontslagaanzegging is betrokken, noemt Wijninga „schofterig". De raad werd pas vorige week dinsdagochtend om negen uur geïnformeerd. Men is toen tot half twaalf 's avonds bezig geweest om daar iedereen van op de hoogte te brengen. Het was erg moei lijk om enig begrip voor de maatregel te krijgen: er is de laatste tijd immers nog personeel aangenomen, zelfs maandag nog, en Lindner adverteert volop om personeel te krijgen. De ondernemingsraad kreeg van de directie twee brieven: Eén waarin gevraagd wordt akkoord te gaan met de ontslagen, en een brief waarin advies gevraagd wordt over het ont slag van een lid van de directie. Volgens vertegenwoordigers van de ondernemingsraad zijn beide brieven in de ijskast gelegd tot het moment waarop de directie meer inzicht heeft gegeven in de problematiek in het bedrijf, een sociaal plan op tafel heeft gelegd, en mededelingen heeft gedaan over de toekomst van het bedrijf. In verband met de gebeurtenissen bij Lindner is een comité gevormd van vakbonds- én ondernemingsraads leden, dat in samenwerking met FNV- districtsbestuurder Wijninga bij Lind ner het proces gaat begeleiden naar aanleiding van directie-maatregelen. Ook eerder al Voordat de negentien werknemers (van de ongeveer 230) de aanzegging tot ontslag kregen, waren bij Lindner sinds augustus al dertien pas in fe bruari aangenomen contractanten de laan uitgestuurd. Voor vijf van hen loopt de ontslagaanvraag nog. Nu staan wat de directie betreft binnen kort negentien werknemers in vaste dienst ook op straat. Wijninga gelooft dat met opzet voor dit getal is gekozen immers, bij ontslag van minstens twin tig personeelsleden moet dit vooraf gemeld worden bij het arbeidsbureau. Dat is in dit geval niet gebeurd. Volgens Wijninga had dit toch gemoe ten, omdat de vijf werknemers van wie de aanvraag al liep, bij de negentien van nu geteld moeten worden. De nieuwe ontslagen vallen onder perso neel van 21 tot 60 jaar. Sommigen van hen zijn al zestien of achttien jaar aan het bedrijf verbonden. Uitermate vreemd en tekenend voor het beleid bij Lindner vindt Wijninga het, dat na de mededeling van de betrokkenen dat voor hen collectief ontslag was aangevraagd de werkne mers weer gewoon aan het werk moe sten. Dé afspraak is, dat in zulke geval len de betrokkenen naar huis mogen. „Wat hier gebeurd is, is sociaal volko men onverantwoord. Hier stonden hui lende mensen tussen de machines", aldus Wijninga. Hij is er niet van overtuigd, dat er na het ontslag van de eerste groep van achttien en de tweede groep van negentien werknemers niet nog meer zullen volgen. Hij weet nog niet of de directie van Lindner een salami-taktiek toepast: telkens een schijfje afsnijden van negentien of minder. Wijninga kondigde tenslotte acties aan in het bedrijf indien de kwestie niet geregeld wordt zoals de c.a.o. eist en waarvan de Industriebond FNV vindt dat deze volkomen genegeerd is. Weliswaar onder grote druk van de Amerikaanse eigenaar van doppen- fabriek Lindner, is de ondernemings raad van de Soester vestiging akkoord gegaan met het ontslag van negentien collega's. Door de harde opstelling van de Amerikaan heeft de O.R. moeten kiezen tussen het beperkte ontslag of de sluiting van de gehele vestiging, waardoor 230 man op straat zou ko men te staan. Eén en ander werd maandagavond duidelijk tijdens het gesprek van de werknemers van Lindner met de FNV- vakbondsman Wijmenga. Hij vond het teleurstellend dat de Lindner-direc- tie in het weekeinde geen contact met hem opgenomen had. Hij zag er op nieuw een teken in dat de directie de vakbond overal buiten wil laten. Wijmenga stelde overigens nadrukke lijk het ontslag op zich niet te willen betwisten. Wel meende hij recht te heb ben op een betere inzage in de stand van zaken bij Lindner. Het zou dan best mogelijk kunnen zijn dat ook de vakbond vindt dat er mensen ont slagen moeten worden. Voor hem was het ook niet duidelijk of nu de juiste mensen worden wegge stuurd en hij drong aan óp een sociaal plan. De door het FNV belegde vergadering werd niet door het voltallige personeel bijgewoond. Buiten de vergaderzaal stonden andere medewerkers te beto gen dat het beter whs het dinsdag middag gehouden gesprek tussen vak bond en Lindner-directie af te wachten. Nu de minister van binnenlandse zaken de personele vergoeding van de politie kosten heeft verlaagd en ook nog heeft aangegeven dat deze mindering ge zocht moet worden in de te verrichten overuren, zal ieder politiekorps in Ne derland vermoedelijk problemen krij gen met het optimaal functioneren. „Het zal", zei commissaris J. K. Ade- ma tijdens het vorige week gehouden traditionele nieuwjaarbijeenkomst van de Soester politie, „ook zijn weerslag op ons hebben". Vooral in de weeken den zal het problemen geven, als na sluiting van de horeca-inrichtingen meer mankracht op straat nodig is, om vernielingen tegen te gaan. Tijdens de korpsbijeenkomst, die dit jaar voor het eerst door burgemeester Scholten en zijn echtgenote werd bij gewoond, bracht commissaris Adema dank aan de korpsleden. In het bijzon der noemde hij de surveillancedienst, die zonder problemen de wijziging van een jarenlang bestaand systeem ver werkte. „De leiding van deze dienst komt de eer toe, dat deze tak van dienst zich in de goede richting ontwikkelt, namelijk een goed werkend team, waarin ieder zijn taak kent en uit voert", aldus de heer Adema. Hij betreurde het dat het korps nog niet toegekomen was aan de uitbreiding van het takenpakket en hij hield de korpsleden voor dat de mogelijkheden om eigen initiatieven te ontplooien, ruimschoots aanwezig zijn. Tevreden was hij ook over het functioneren van de wijkagent. Zuinigheid „Het is heden ten dage de mode om overal prijskaartjes aan te hangen. Door het gewijzigde surveillancesys teem is 2700 liter benzine minder verbruikt; een besparing van ongeveer 4000 gulden", aldus de korpschef. Minder enthousiast was hij over het vooruitzicht van de verlaging van de personele vergoeding door de minister. De gevolgen daarvan zouden merk baar zijn. In 1979 was het aantal aangiften van verniëlingen 157in 1980 waren dat er 181 en velé hadden in het weekeinde plaats. Het aantal bestuurders dat onder in vloed van alcohol achter het stuur zat was in 1979 honderdzeventien; in 1980 driehonderddertig. De kosten voor de gemeente stegen daardoor van 11.000 gulden naar 19.000 gulden. Adema meende daarom dat er wat de over uren betrof, zeker een keuze gemaakt zou moeten worden. Verder bleef het aantal misdrijven vorig jaar, vergeleken met 1979, vrij constant en bedroeg het aantal illegale vreemdelingen 38 tegen 43 in 1970. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van vorig jaar maart,, waarin aan Exploitatie Vastgoed Hol land b.v. en Planorex b.v. te Rotter dam, grond gelegen nabij de Koren- weg, Emmalaan en Anna Paulowna- laan werd verkocht voor 164.300 gul den, exclusief btw. De grond zou ge bruikt worden voor woningbouw, te weten 18 geschakelde eengezinswonin gen en 13 patiobungalows. Met de bouw werd een aanvang gemaakt, maar vorig jaar december werden die aktiviteiten gestaakt vanwege de in zakkende woningbouwmarkt. Er is nog niet èên woning verkocht. Het onthouden van goedkeuring door G.S. richt zich vooral op het door de gemeente aan de kopers in rekening gebrachte bedrag en het ontbreken van verkoopregulerende bepalingen in de exploitatie-overeenkomst. G.S. stellen zich op het standpunt dat de 31 te bouwen woningen uitsluitend verkocht mogen worden aan gegadig de uit de categorie van de Vijf Vin ger Theorie VVT Deze V.V.T. bepaalt dat huizen alleen betrokken mogen worden door: 1. aan de gemeente economisch gebon- denen; 2. in de gemeente wonende bejaarden; 3. in de gemeente wonen de incomplete gezinnen; 4. in de ge meente wonende zwerfforensen en 5. aan in de gemeente wonende woning- behoevenden, die aan een andere in de directe omgeving gelegen gemeen te, economisch gebonden zijn. Ook daardoor stagneerde de ver koop en b. en w. van Soest zijn van mening dat als de VVT-bepalingen in de exploitatie-overeenkomst worden opgenomen, de belangstelling voor de huizen nagenoeg geheel zal afnemen en potentiële gegadigden zal afschrik ken. Het college stelt de raad daarom voor aan G.S. duidelijk te maken dat het te betalen bedrag redelijk is en het op nemen van de VVT-bepalingen onge wenst. De nadere motivering wil men aan Gedeputeerde Staten voorleggen, waarbij dan ook gewezen zal worden op het belang van het stimuleren van de woningbouw. Burgemeester en wethouders willen verder Planorex-E.H.V. een jaar uit stel geven van de opleveringstermijn en hen bovendien toestaan op het ter rein méér en qua uitvoering sober der huizen te bouwen. Daarmee zou dan alsnog tegemoet gekomen worden aan een wens van de bouwer. In een eerder stadium trokken gegadigden zich terug omdat zij niet de hoeveelheid woningen moch ten bouwen, waardoor voor hen een redelijke exploitatie niet mogelijk was. B. en w. wilden nooit verder gaan dan in totaal eenendertig huizen. Volgens bureau voorlichting-wordt de nieuwe visie niet direct aan de om wonenden voorgelegd. Het bestem mingsplan staat de bouw van meer wo ningen toe. Er moeten nieuwe teke ningen gemaakt worden en ge ven die een zeer ingrijpend beeld te zien, dan zullen de omwonenden alsnog in de gelegenheid gesteld worden om hun mening daarover kenbaar te maken. In eerste instantie gaat het er nu om of de raad het met het plan van bur gemeester en wethouders eens is. Politiecommissaris Adema Huisvesting „De huisvesting", aldus de commissa ris is een hoofdstuk apart. We hebben momenteel een aantal vacatures. Deze zijn moeilijk te vervullen door het ontbreken van passende woonruimte". „De huisvesting", aldus de commissa ris „is een hoofdstuk apart. We hebben momenteel een aantal vacatures. Deze zijn moeilijk te vervullen door het ontbreken van passende woonruimte". Er is wat dat betreft een oplossing in zicht, maar de heer Adema vond wel dat op dit punt gedane.beloftes dienden te worden nagekomen. Teleurstellingen ook in het nabije verleden, waren niet uitgebleven, maar hij zei te rekenen op een afdoende regeling. Wat de nieuwbouw van het politie bureau betrof, hoopte de heer Adema dat daar in 1981 mee begonnen kon worden. Rekening hield hij daarbij wel met de benarde financiële positie van de overheid wat weer een spaak in het wiel zou kunnen betekenen. De heer Adema besloot met enige woorden tot de plaatselijke politie sportvereniging. Hij bracht het be stuur hulde voor het vele werk dat het verzette en de mogelijkheden die de politie-ambtenaar daardoor geboden werden om in eigen kring te recreëren. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing ol vondst van een huisdier. VERMIST: 31-12-80. Dwergkonijn, wit, rode ogen; Zwarteveen, Van Beuningenlaan 9, 3768 GE Soest. tel. 22281. GEVONDEN: 11-1. Duitse herder, mist in onderkaak premolaren, gewond (Eemnesserweg, Baarn); inl. Dierenarts Teunissen- Strik, tel. 02154-12535. 11-1. Bouvier, iets grijs op rug, verder zwart, ongec. oren, gec. staart, (Lage Vuursche); inl. Amivedi, tel. 02155- 10667. 10-1. Duitse herder, bult op kop; (nieuweweg); Dierentehuis, tel. 13583. 7-1. Dalmatiër, zwart-wit, zwarte oren; (Utrechtseweg Amersfoort); Dierentehuis Amersfoort, tel. 033- 16665. In de nacht van zondag op maandag werden uit een woning aan de Koppen laan te Soesterberg 1.750 gulden aan buitenlands geld, twintig cheques van driehonderd gulden elk en een rijbe wijs gestolen. De inbraak gebeurde terwijl de bewoners nog sliepen. De dader is binnen gekomen door het slot van een deur te verbreken. Ook op de Vliegtuiglaan werd in een huis ingegebroken. De buit bedraagt hier zestig gulden. De bezoeker is binnengekomen met een valse sleutel, en verdwenen met een herenfiets die hij uit het schuurtje haalde. 14 januari: Openbare vergadering Soester Ge meenschap ten huize van Anke v. Dusseldorp, Heideweg 10, Soest, aan- yang 20.15 uur! Vrouwencafé Artishöck vertoont een film, aanvang 20.30 uur in het Arti- shockgebouw, Steenhof fstraat 46, Soest. Ouderavond voor ouderparen en al leenstaande ouders onder leiding van een ervaren gespreksleider in een zaal tje van gebouw „De Rank", Soester- bergsestraat 18 te Soest. Belangstel lenden kunnen zich telefonisch opge ven bij het bureau van het CPS-Cen- trum, Psychosociale hulpverlening Soest tijdens de kantooruren en 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur, tel. 02155-21598. 15 januari: Filmhuis Artishöck met de film „Stal ker" in het Artishockgebouw Steen- hoffstraat 46, Soest, aanvang 21.00 uur. 16 januari Met de Ned. Ver. van Huisvrouwen weer een wandeling georganiseerd. Vertrek vanaf restaurant Groeneveld in Baarn om 10.00 uur. Bij twijfelachtig weer even bellen telefoonnummer 17418. 17 januari: Muziek in Artishöck met „Hot String Pushing Gang" uit Apeldoorn, jazz, folk en swing. Aanvang 21.30 uur, entree .6,--, leden 5,-. De toneelvereniging „Soester Ap plaus" met een voorstelling van „De Kat op het spek", een blijspel van John Dole, in drie bedrijven. Aanvang 10.00 uur in dorpshuis „De Borg", Willaert- straat te. Soest. Kaarten verkrijgbaar bij het VW-kantoor. 20 januari: Groei en Bloei, afd. Soest organiseert een jaarlijkse ledenvergadering, ge volgd door een Forumavond. Tijdens deze avond een grote plantenverloting met extra veel prijzen. Aanvang 20.00 uur in het Medisch Centrum, Nieuwe weg te Soest. 24 januari In „De Borg", het wijkcentrum Over hees te Soest treedt op de toneelgroep „Evanee" met „Bitter Lemon", een blijspel van Dimitri Frenkel Frank. Aanvang 20.30 uur, entree 10.00. Een 22-jarige inwoner van Soest deed aangifte bij de politie toen uit zijn woning aan de Torenstraat een geld kist met 600 gulden ontvreemd werd. In het kistje zaten onder meer honderd Unierijksdaalders. Het werd ont vreemd uit een kast in de woning. Ze waren zuinig geweest met 't verbruik van de stroom, Op een dringend verzoek van de grote bedrijven. Het advies was als volgt: „Mensen, denk er toch aan, Zo je leeft kan het heus niet blijven' En ze deden er naar, zo zuinig als wat, Ze hadden geen licht en geen luister, Geen lampje te veel dat er brandde, en zo, Zo zaten ze 's avonds in 't duister. Ze leefden in 't donker geheel op de tast, En ze droegen de straf en aanvaardden de last. Toen kwam het bericht: „Zeer tot onze spijt Moet 't tarief naar omhoog van d'electriciteit, De oorzaak daarvan is 't verbruik dat zo daalt". En zo wordt de strop op de klanten verhaald. Wie vraagt er in deze „Noem mij de moraal?" Waarom doe je 't zuinig, ach leef toch royaal! Gladde slips van gemerceriseerde katoen; wit, ivoor of zwart, S en M 10,90(15,50) Nachtponnen met korte mouw en knoopsluiting, bleu of roze raschelkant, 40 t.m. 46 125,-1165,-) Nachtponnen met aangeknipte mouwtjes; 100% katoenen single jersey 40, 42, 44 129,-1175,-) Lange ponnen met manchetmouw en knoopsluiting; raschel kant in turkois, 44, 46 en 48 179,- (269,-) Lange ponnen van 100% katoenen singlejersey, bleu bloem- dessin, 42, 44 en 46 198,-1295,-) Lange dusters van elastische badstof met knoopsluiting, bleu met witte garnering, 42, 44 en 46 249,- (385,-1 Op alle niet afgeprijsde Hanro artikelen 10% korting! Laanstraat 70 - Baarn Zaterdag 24 en zondag 25 januari 1981 zal in de Expozaal van het Beatrixgebouw (ingang Croeselaan 6) van het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht de 12e Internationale Kattententoonstelling „Katten Kijken" gehouden worden, geor ganiseerd door de Sociëteit van Kattenliefhebbers Neocat. Circa 1000 katten (langhaar, korthaar en ook een aantal huiskatten) zullen door het publiek te bewonderen zijn, waaronder een aantal bijzondere rassen (Somali's, Balinezen en Noorse Boskatten). Voor bezoekers met de naam Kat, de Ka(d)t, Catz, Kater of Poes zal „Katten Kijken" beide dagen gra tis toegankelijk zijn op vertoon van een geldig legitimatiebewijs met foto. Lichamelijk gehandicapten met één begeleider zijn op zaterdag hartelijk welkom (gratis). „Katten Kijken" is beide dagen van 10.00-18.00 uur voor het publiek ge opend. De toegangsprijs bedraagt 5,-. Kinderen t/m 14 jaar en 65-plus- sers (op vertoon van kaart) betalen half geld. Traditiegetrouw zal de Dierenbe scherming afdeling Utrecht onder lei ding van mevrouw C. A. M. Stafleu aanwezig zijn om een aantal vondelin gen aan een nieuw tehuis te helpen. Deze dieren zijn ingeënt tegen katte- ziekte en voor zover de leeftijd het toelaat gesteriliseerd of gecastreerd. Voor het symbolische bedrag van vijf tig gulden (minder dan de medische ingreep) kan de nieuwe eigenaar de kat van zijn keuze mee naar huis nemen. Belangstellenden wordt wel verzocht e.en goed sluitende mand of tas mee te nemen om de nieuwe huisgenoot in te vervoeren. Zaterdag zal een dierenarts de huis katten keuren op verzorging en condi tie en om ca. drie uur zal aan de eigenaar van de best verzorgde huis kat een prijs worden uitgereikt. Op zondag rond half twaalf zal de bekende schrijfster Yvonne Keuls aan de eigenaar van de mooiste Abessijn een prijs uitreiken. AFDELING SOEST „Tuin en Planten Forum" avond door Groei Bloei, de afdeling Soest der Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde. Nu eens een avond waar iedereen, leden en niet-leden, alle mogelijke vragen kunnen stellen op het gebied van sier planten, groenten, heesters, bomen, bemesting, tuinaanleg, onderhoud en ziekten van Uw tuin en kamerplanten. In het „Forum" ziiten vier deskundige leden van Groei Bloei, die zullen trachten Uw vragen te beantwoorden en Uw eventuele problemen op plan- tengebied op te lossen Vaak zijn Uw problemen op tuin- en kamerplantengebied eenvoudig op te lossen; 't zijn vaak de kleine kneepjes die het 'm doen. Neem nou onze Soester tuingrond: zand... Ja, maar toch met grote verschillen. Het opgespoten ge bied in de nieuwbouwwijken van 't Veen is toch anders, dan bijv. de Julianalaan waar het aanmerkelijk droger is. Of bijvoorbeeld de van Lenneplaan, waar de grondwaterstand weer veel hoger is. Weten de bewoners van Overhees wel, dat zij last kunnen hebben van een leemlaag in de grond? Te zien aan een groene aanslag (alg) op de grond in natte perioden. Als een tuinier natte voeten krijgt gaat hij ze bij de kachel drogen, maar een plant moet het maar zien vol te houden met z'n koude natte wortels. Weet U, dat veel bollen en heesters gefopt zijn door de korte maar felle koude periode in November '80? Zij denken, dat de winter voorbij is en komen met hun groene sprieten al boven de aarde, terwijl de heesters de knoppen zichtbaar laten zwellen. Een volgende vorstperiode kan daardoor veel schade veroorzaken. Hoe kunnen we dat voorkomen? Deze tip kan het deskundige Forum U wel geven en er zijn beslist veel meer interessante zaken waarmee U Uw voordeel kunt doen. Ook de antwoorden op vragen van anderen kunnen voor u interessant zijn. De „Forum" avond wordt voorafgegaan door een korte jaarvergadering. Een goede gelegen heid om te horen welke activiteiten „Groei Bloei" het jaar rond ont plooit. Dinsdagavond 20 januari in het Me disch Centrum, Nieuweweg, aanvang 20.00 uur. Entree niet-leden 3,-.

Soester Courant | 1981 | | pagina 15