Sn Eemvogels behalen twee kostbare punten Programma Soester schaakclub nog geen winst op Oud-Zuylen Nederlands Scrabble-kampioenschap Korfbal: Duinkikkers zwemmen redelijke F-competitiewedstrijd Soest II begint nieuwe jaar goed Gecostumeerd springen hoogtepunt spring wedstrijden in manege Eldorado 11e Internationale munten- en postzegelbeurs Tevreden Soester Vogelvrienden „De Springbokken" net niet in de finale Hond springt door ruit Cursus ethiek in Leusden Vijfde klaverj aswedstri j d van VVZ voor Rob Duit lilli Vernieling Parkeermeter van balkon afgehaald Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Dorpshuis Soesterberg fWet blijdschap geven wij kennis. Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 20 21 Soester Courant van woensdag 14 januari 1981 21 Voor de 9e maal zal op zaterdag 7 maart 1981, het Nederlands Scrabble- kampioenschap in Soest plaatsvinden. Na in 1972 te zijn begonnen met een 60 tal scrabble - lie f hebbers uit Soest en omgeving, is het kampioenschap uitge groeid tot een waar Nederlands Scrabble-kampioenschap, met deel nemers uit het gehele land. Het kampioenschap wordt georgani seerd door het jongeren ontmoetings centrum (J.O.C.), van de Gerefor meerde kerk te Soest-Zuid. Het vorig jaar werd het kampioen schap in Dorpshuis „<le Borg" georga niseerd, dit jaar zal het echter als voor gaande jaren in de „Rank", Soester- bergsestraat 18 te Soest, geüouden worden. Voorheen ontvingen de .deelnemers van voorgaande jaren, een inschrij vingsformulier, het moet dit jaar ech ter bij onderstaand adres worden aan gevraagd. Het inschrijfgeld bedraagt 8,50 en dient aan de zaal, op de desbetreffen de dag voldaan te worden. Wanneer men een inschrijvingsformu lier aanvraagt, moet deze naam, adres, woonplaats en postcode bevat ten. Het formulier moet voor 18 februari bij het inschrijfadres aanwezig zijn. Het inschrijfadres is: M. Jongma, Vermeerlaan 47, 3764 WB Soest. Een gecostumeerd springconcours aan het eind van een zeer geslaagd Indoor Springconcours, zorgde j.1. zaterdag avond voor dolle pret in de manege van het R.C. Eldorado aan de Bos straat. De jury, bestaande uit de heer en me vrouw Van Dijk had de moeilijke taak om uit de talrijke inventieve creaties de meest originele te kiezen. De vermommingen waren dermate goed, dat zelfs de paarden hun berij ders (sters) nauwelijks herkenden. Dat zij toch braaf, zij het met ge fronste wenkbrauwen, de 1 meter hoge hindernissen sprongen, kwam wel licht door de geestelijke ondersteu ning van monnik Van 't Net, die met zijn paard Oran het spits afbeet. Het opééngepakte publiek in de foyer genoot met volle teugen van dit ludie ke evenement en iedere deelnemer (ster) werd met een, warm applaus beloond. De eerste prijs werd, na veel wikken en wegen, toegekend aan Margreët van Brummelen, die als zwemster, com pleet met zwemvliezen en snorkel, het parcours in een recordtijd aflegde. De tweede prijs was voor Claudia de Borst als Pippi Langkous, die met haar als Appaloosa-paard omge toverde Plato, een schitterende com binatie vormde. De derde prijs ging naar de heer A. van 't Net, die als monnik zijn paard Oran met verve reed, hoewel hij, al vorens hindernis drie te nemen, voor alle zekerheid toch eerst maar een kruisje sloeg. De springtrofee in deze rubriek werd gewonnen 'door de als clown vermom de heer W. Hazeleger, die zijn onge zadelde paard Rinaldo zonder trens foutloos over alle hindernissen wist De Stichting Munt- en Penningkunde Nederland organiseert op zondag 18 januari a.s. een internationale munten- en postzegelbeurs in het cultureel cen trum Harmelen's Initiatief, Prins Alexanderlaan 1 te Harmeien t.o. raad huis. De beurs is geopend van 10.00 uur v.m. tot 17.00 uur n.m. en de toegang is gratis. Tevens is er een tentoonstelling van penningen o.a. van de Koninklijke Begeer te Voorschoten en van koper en steengravtires. Op 8, 9, 10 en 11 januari hebben in het Turfschip te Breda weer de Bondskam- pioenschappen plaatsgevonden. Deze grote Nationale tentoonstelling, welke wordt georganiseerd door de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers, vormt het jaarlijkse sluitstuk van het tentoonstellingsseizoen. Leden van de Soester Vogelvrienden hebben ook hier hun beste „vogeltje" voorgezet. Dit heeft 2 nationale kam pioenen opgeleverd. De heer J. v.d. Pol uit Amersfoort werd kampioen met een oranje/rode kanarie, die 91 punten kreeg. De heer P. J. F. Klören uit Soest behaalde een kampioenschap met een stam (4 stuks) grasparkieten met een puntentotaal van 360. Tenslotte behaalde de heer C. de Goede met een oranje/rood/bruine kanarie 90 punten, hetgeen hem een 3e prijs opleverde. Op deze tentoonstelling werden in totaal 6968 vogels aange boden en de genoemde leden kunnen daarom spreken van een mooi resul taat. J.1. zaterdag zijn in de sporthal „de Lunet" te Naarden de turnwedstrijden gehouden om een plaats in de lande lijke finale voor meisjes tot elf jaar. Mede door de enorme hoeveelheid deelnemers, werd de wedstrijd in twee poules afgewerkt. Bij het inturnen werd al duidelijk dat de Soester meisjes, behorend tot de jongste deelnemertjes, het moeilijk zouden krijgen. Maar hoe verder de dag vorderde, hoe beter de meisjes gingen draaien en doordat zij de klein sten waren, stalen zij de show. Bii het paardspringen ging het niet ai te best en hier wreekte zich het euvel dat de Soester sportstichting geen goede springplank beschikbaar stelt. Op de brug eindigden de Springbokjes met 38.30 punten als tweede en de vrije oefening leverde zelfs met 36.60 punten de eerste plaats op. Het slechte resultaat van het paard springen was er echter de oorzaak van dat de finale-plaats met 0.05 punten net niet gehaald werd. In totaal namen 24 verenigingen aan deze wedstrijd deel. De uitslag was als 1 W S.V. Weesp, 150.85 ptn.; 2. K.V. Utrecht, 150.40 ptn.; 3. Turnlust Hui zen. 147.65 ptn.; 4. Amersfoort 67, 147.25 ptn.; 5. Hoogland, 144.90 ptn. en 6. de Springbokken, 144.85 ptn. De eerste vijf verenigingen gaan over naar de finale. te brengen, hetgeen hem een extra applaus opleverde. De uitslagen van de hieraan vooraf gaande wedstrijden waren als volgt: 80 cm. parcours: 1. Petra v.d. Heijden met Remco 2. Fieke Buis met Recer 3. Jan Kraaij met Mini 4. Luuk van Malenstein met Tanja 1 meter parcours: 1. Claudia de Borst met Plato 2. Mevr. v.d. HegmetMadley 3. Martha Hutten met Maddy 4. Harriët de Graaf met Zatopek 1.10 meter parcours: 1. Willemien Huigen met Piruto 2. Heer J. Schouten met Nancy 3. Heer J. Meesters met Olmo Alle, zeer fraaie, prijzen, beschikbaar gesteld door Wedstrijd- en Handelsstal A. Kraaij-BIokhuizersteeg 9, Nijker- kerveen, werden met een toepasse lijk woord door Mevrouw Kraaij aan de winnende combinaties uitgereikt. De 36-jarige „Prijzenpony" Blanzi werd door de 7-jarige Matthijs Esser steeds keurig naar de plaats geleid waar de jury hem wilde hebben. Na afloop van de prijsuitreiking be dankte de voorzitter namens het be stuur van de stichting R.C. Eldorado alle amazones en ruiters voor hun sportieve inzet en alle medewerkers voor hun hulp op stal, in de bak en in de foyer. Zonder deze medewerking zou het niet mogelijk zijn om een der gelijke wedstrijd te houden! Een bijzonder woord van dank richtte hij aan de jury, de heer en mevrouw Van Dijk van het W.P.E. en bood hun bloemen en een rokertje aan. Verder complimenteerde hij de par- coursbouwer, de heer J. Kraaij, die erin geslaagd was om een zeer interes sant, parcours te ontwerpen. De firma Van Oest van de Eigen domweg bracht hij dank voor het schenken van de prachtige tulpen, waardoor het er overal zo feestelijk uitzag. Tenslotte, maar zeker niet op de laats te plaats, bedankte hij de sponsor van deze wedstrijd, de wedstrijd- en Handelsstal A. Kraaij uit Nijkerker- veen, voor de vele prachtige prijzen die men beschikbaar had gesteld en die thans zeker in vele huiskamers een ereplaats gekregen zullen hebben. Maandagmorgen omstreeks half elf werd door een inwoonster van het Soester-Hoogt om een ambulance ge vraagd. Haar dochtertje van anderhalf jaar oud had snijwonden opgelopen in haar gezicht. Het ongeluk gebeurde toen haar hond dwars door een ruit sprong waarachter het meisje stond. Een ieder komt regelmatig voor de vragen te staan, als: „Wat behoor ik te doen?". Welk handelen verdient de voorkeur?" of „Wat is goed?". Om deze een soortgelijke vragen gaat het in de ethiek. In de cursus wordt aan twee dingen aandacht besteed name lijk: Wat houdt het vak ethiek in, en hoe pak je zelf een ethisch probleem aan? De doelstelling van deze cursus is eveneens tweeledig; Het verschaffen van enige informatie en het aanleren van enkele vaardigheden, die nodig zijn om zelf ethische problemen te lijf te gaan. Het gaat bij deze cursus om een inleiding en er wordt van de deelnemers dan ook geen kennis van het vak verondersteld. De cursus bestaat uit vier lessen, elk op donderdagavond van 19.45 tot 22.00 uur. De lessen vinden plaats op 5,19 en 26 februari en op 5 maart; de kosten bedragen 40,-. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Internationale school voor Wijsbegeer te, Dodeweg 8, 3832 RD te Leusden. De telefoonnummers hiervan van 033- 15020 en 033-13990. De afgelopen maandagavond in de VVZ-kantine gehouden klaverjaswed- strijd is met 5657 punten gewonnen door Rob Duit. Op de tweede plaats eindigde mevrouw Van Asselt met 5619 punten en ook de derde plaats was voor een dame: mevrouw Van Tricht met 5245 punten. Ondanks het slechte weer en de haast onbegaanbare wegen kwamen er toch nog 58 kaarters opdagen. Van hen bereikt de heer Van Houten de vierde plaats met 5091 punten; 5. Y. Huisman, 4977 ptn.6. Kastele 4975 ptn.; 7. J. Versloot 4942 ptn.; 8. mevr. Slagter 4871 ptn.; 9. mevrouw v.d. Broek, 4821 ptn. en 10. Jan Striet- man, 4805 ptn. De troostprijs ging naar J. Kok die het niet verder bracht dan 3579 ptn. SPORTS 5 V' iPiil In de sporthal Beukendal korfbalden de Eemvogels tegen Activitas uit Maurik. De Soesters wonnen maar net met 4-3 Foto: Herman van Dam De Soester korfballers speelden afgelopen zaterdag de uiterst belangrijke wedstrijd tegen Activitas uit Maurik; bij winst zouden de Eemvogels uit de degradatiezorgen zijn. Na drie minuten leek de wedstrijd al beslist doordat Wim van Rheenen in de eerste minuut vanaf de strafworpstip raak schoot, Ton Kraaikamp deed dit vervolgens van grote afstand en bepaalde de stand op 2-0. Het tweede aanvalsvak had meer moeite met het vinden van de korf en mede daardoor kwam de verdediging onder grote druk en moest een van afstand gescoorde treffer toelaten. In de twaalfde minuut zorgde Marina treffer waarna de wedstrijd vervol van den Berg voor de derde Eemvogel- gens even „weg" viel. Het was tenslotte Activitas wat scoorde en de achter- stand verkleinde tot 3-2. Veel treffers op de rand konden aan deze stand niets veranderen, omdat het verdedigend goed klopte. De rust werd dan ook bereikt met een 3-2 stand. In het begin van de tweede helft scoorde Activitas uit een strafworp gelijk en was het weer vakwisselen. Het aanvalsvak kon maar moeilijk tot scoren komen en er werd het uiterste van de Eemvogelsverdediging ge vraagd. De verdediging was goed óp dreef en toen in de veertiende minuut Jan van de Kuil vanaf de middenlijn scoorde kwam er enige ontspanning. Activitas miste vervolgens een straf worp en de krappe voorsprong kwam niet meer in gevaar. De volle buit bleef in Soest. De Eemvogels staan nu vier punten voor op Activitas en lijken hiermee de degradatie te zijn ontlopen. K.V.O. 2 Eemvogels 2 - 6-3 Het tweede achttal kwam er niet aan te pas tegen koploper K.V.O. uit Soester- berg. Zeer regelmatig liep KVO uit en stond na een kwartier spelen al met 3-0 voor. Het eerste echte wapenfeit kwam van Tiny Martens die een mooie doorloop- bal verzilverde en hiermee was de ruststand van 3-1 bereikt. Dolf Voorn bracht de spanning terug door in de eerste minuut van de tweede helft de tweede Eemvogeltreffer te scoren. KVO liet er echter geen gras over groeien en had maar een enkele mi nuut nodig om tweemaal te scoren. Tiny Martens scoorde van afstand en bracht de stand zo ojï 5-3. Hiermee hadden de Eemvogels het kruit ver schoten en KVO "bepaalde "middels een strafworp de eindstand op 6-3. K.V.O. 5 - Eemvogels 3 3-2 In de allereerste minuut scoorde Rei- noud Toonen 0-1 voor de Eemvogels en daarmee is het verloop van de eerste helft getekend. Het spel golfde heen en weer maar leverde weinig op. In de tweede helft vergrootte Nanda Toonen de voorsprong tot 0-2. In de resterende tien minuten liet K.V.O. zich niet uit het veld slaan en sloot de wedstrijd met een 3-2 overwinning af. K.V.O. 6 - Eemvogels 4 7-1 Het vierde achttal kwam er niet aan de pas tegen een sterker K.V.O. Via een 3-1 ruststand - een doelpunt van Sonja Kruitbos redde de eer - werd er met 7-1 verloren. Eemvogels jun. 1 - Antilopen jun. 3 2-4 De junioren hadden het moeilijk tegen Antilopen en ook al scoorde Marco Kuil tweemaalyer werd toch met 2-4 verlo ren. Van de aspiranten hoefde alleen de A aan te treden en zij verloren met 2-0 in Maartensdijk van T.Z. In de eerste wedstrijd na de winterstop heeft de zwemploeg van de Duinkik kers redelijk gepresteerd. Zij behiel den hun derde plaats in de F-competi- tievijfkamp. Christine Buist bleef slechts één seconde boven haar beste tijd op de 100 m. vlinder, terwijl Adriana Jonkheim na een blessurestop op deze afstand zelfs 1.8 sec. sneller was dan haar vorige tijd en finishte in 1.35.8 min. 100 m. vlinder heren gaf weer de bekende 'krachtsexplosie met goede tijden van Roel Timmer 1.20.2 min, en Huib Klein 1.16.3 min. Hans Vermey liet alle heren van dit vijfkamponder- deel achter zich met een egalisering van zijn beste tijd van 1.07.8 min. Ingrid van Essen verraste iedereen, door voor de eerste keer uitkomend in de F competitie meteen een A-limiet- tijd te zwemmen op de 100 m. vrije slag meisjes met 1.27.6 min. Barbara Schip pers tikte aan in 1.33.7 min., daarmee weer haar tijd verbeterend. Annet de In een flatgebouw aan de Weegbree straat werd in het afgelopen weekend door een aantal jongelui een electrici- teitskast vernield. De politie nam maatregelen om ongelukken te voor komen. De surveillerende politie zag vrijdag op het balkon van een woning aan de Valeriaanstraat een parkeermeter staan. De bewoonster zei, dat zij de parkeermeter had gekregen als souve- nier van een kennis uit Amsterdam. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de meter en de identiteit van de souvenierjager. Kiewit zwom zich bij de meisjes onder 16 jaar op de 100 m. vrij naar een gedeelde 3e en 4e plaats met 1.15.6 min. De 100 m. vrije slag jongens onder 16 jaar leverde de Duinkikkers weer een verrassende eerste plaats. Emke Fop- ma verbeterde zijn beste tijd en finish te in 1.05.5 min. Broer Pieter maakte 1.18.2 min. en Bert Boom zwom 1.22.2 min. De tijden van Pieter en Bert zijn voor verbetering vatbaar. De vlinderslag blijft voor de jeugd een zwaar en moeilijk te zwemmen onder deel. Brigitte van Hengstum. Sandra Uyland en Lauret Uyland moesten voor de Duinkikkers bij de meisjes onder 12 jaar de 50 meter zwemmen. Brigitte had 58.8 sec. nodig, Sandra maakte een redelijke tijd van 50.2 sec. en 10-jarig nichtje Lauret stopte op 50.4 sec., waarmee ze 3.5 sec. van haar tijd afhaalde. Meer trainingskilometers zullen haar zeker nog snellere tijden bezorgen. De jongens onder 12 jaar konden niet achterblijven op deze 50 m. vlinder. Arjon Stalenhoef had 49.5 sec. nodig, Sander van Mil 50.9 sec., daarmee 3.5 sec. van zijn tijd afhalend en Steven Uyland was de snelste met 48.8 sec. Een verbetering van 4.9 sec. Voor Sander en Steven een prima beloning voor hun goede trainingsin- zet. Nog moe van 100 m. vrije slag was de tijd van Ingrid van Essen op de 100 m. rugslag redelijk met 1,40.2 min., maar deze tijd zal zij zeker in de komende wedstrijden verbeteren, gezien haar keiharde trainingsaanpak. Anita van Hengstum tikte op dit nummer aan met 1.36.2 min., 1.7 sec. sneller en Petra Buist bezorgde de Duinkikkers een gedeelde 2e en 3e plaats door 1.3 sec. sneller te zwemmen tot een tijd van 1.29.6 min. Tegenvallend waren de tijden van Arnoud Banda en Harry van der Deyssel op de 100 m. rugslag jongens onder 14 jaar, maar Axel de Zoete pakte een tweede plaats met 1.24.1 min. Routine sprak een woordje mee bij de 100m. en 1.25.5min., maar Ans Egbers trok zich tot en met de derde baan keurig op aan haar tegenstandsters, waardoor ze kans zag de laatste baan sterk uit te zwemmen en een algemeen tweede plaats te veroveren met een tijd van 1.21.3 min. De heren tegenstanders waren belust op een revanche voor de 100 m. vlinder. Hun kans kwam op de 100 m. rugslag. Huib Klein en Roel Timmer namen 1.17.2 min. en 1.22.6 min. Hans Vermey gelukte het net niet om weer als eerste te eindigen. Slechts 0.2 sec. scheidden hem van de eerste plaats 1.11.6 min. Het trio Sandra Uyland, Barbara Schippers van Annet de Kiewit moe sten 50 m. schoolslag rondmaken. Ook hier een derde plaats voor Annet de Kiewit met 43.7 sec. en voor Sandra en Barbara respectievelijk 51.8 sec. en 48.4 sec. Harry van der Deyssel zwom op de 50 m. schoolslag 46.0 sec. Ralph Hellebrand een goede 43.3sec. en Emke Fopma pakte een goede vierde plaats met 40.5 sec. Helaas was er voor de dames estafetteploeg slechts een vijfde plaats weggelegd. Veel beter deden de heren het in de 4 x 50 m. wisselslagestafette. Zij pakten de tweede plaats dus punten voor de Duinkikkers. Ondanks de persoonlijk betere tijden moet de Duinkikkerploeg in staat zijn sterker naar voren te komen, waar door het kleine puntenverschil met De Zwoer goed te maken is. Eindstand na drie wedstrijden: Woesduin 326 326 ptn. Zwoer 396 pnt. Duinkikkers 436 ptn. Blauwe Schuur 508 en VZC de Ritmeester 523 ptn. Bij de A-limietwedstrijden 's middags in Leusden hadden de deelnemers van de Duinkikkers kennelijk de ochtend wedstrijd nog in de benen. Alleen René van Walsem slaagde er in onder de A-limiet tijd te zwemmen op de 100 m. vrije slag jongens geboren in 1970 met een tijd van 1.27.7 minuut. Zaterdag 17 januari 1981 09.00 -12.00 uur Ned. Handbal Verb. 12.30 -18.00 uur K.N.K.V. korfbahyedstr. 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 18 januari 1981 09.00 -18.00 uur Ned. Handbal Verbond 19.00 - 23.00 uur M.H.C.-zaalhockey Zaterdag 17 januari 1981 09.00 -13.00 uur Tennisinstr. R. Blok 13.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 18 januari 1981 09.00 -18.00 uur Badso badminton Donderdag 22 januari 1981 16.00 -17.30 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 17 januari 1981 08.00 -12.00 uur Sportinstuif jeugd 12.00 -17.00 uur Selby badminton 18.00 -19.30 uur boksschool Soest 20.00 - 23.00 uur Basketbal Amerik. legerteams Zondag 18 januari 1981 10.00 -15.00 uur Selby badminton 16.00 -19.00 uur Basketbal Amerik. legerteams 20.00 - 22.00 uur F. Zwaneveld Donderdag 22 januari 1981 16.00 -17.30 uur sportinstuif jeugd Zaterdag 17 januari 1981 08.00 -12.00 uur sportinstuif jeugd t De Soester schaakclub mag het nieuwe jaar dan wel uitstekend begonnen zijn met z'n intrede in de goed geoutilleerde en voor de schaaksport bijzonder geschikte zaal in Credo, op de 65 velden wil het de vereniging in competitiever band nog altijd maar niet lukken. De in de Promotieklas gespeelde wedstrijd tussen koploper Oud Zuylen 1 en Soest 1 leverde een voorlopig resultaat op van 4-3 voor de Utrechters. Drie partijen werden afgebroken en zullen voor 21 januari aanstaande in de Domstad worden uitgespeeld. Het uit spelen gebeurt op verzoek van de Soesters die in dit geval meer in eigen denkwerk zien dan dat zij de bondsar- biters er zich over laten buigen. Objectief gezien mag Soest uit de drie hangstellingen niet meer dan ander half punt verwachten maar uitgaande van het feit dat een. schaakpartij pas beëindigd is als de tegenstander mat staat, hoopt men er in Soester gelede ren een beetje op dat de Utrechters nog wel wat steekjes zullen laten vallen, iets dat Soest overigens zelf ook kan overkomen. Het klinkt misschien, getuige de stand, wat tegenstrijdig, maar toch kan ge steld worden dat Soest het in Utrecht niet slecht gedaan heeft. Soest ver scheen met invallers achter de borden voor de onlangs in Abcoude benoemde burgemeester Ad Bestman, Bakker en de nog niet topfitte Samsom. Gesteld kan worden dat de drie inval ler (Jonker, Van de Berg en Mossing Holsteijn) het zeker niet onverdienste lijk gedaan hebben. Van de Berg wist tegen de tijdcontrole z'n betere stelling tot winst te leiden, terwijl de andere twee invallers hun partijen afbraken in stellingen die Soest zeker perspectief bieden op anderhalve punt. De derde afgebroken partij - die van vijfde bordspeler Henze - levert weliswaar materiaal evenwicht op, positioneel zal de stelling van de Soester waarschijn lijk niet te houden zijn. De winstpunten werden voor Soest gescoord door Van de Berg, Vegter en Schilder. Laatstgenoemde handhaafde daarmee z'n ongeslagen status in bondscompetitieverband. Vegter kreeg aan het tweede bord misschien een half puntje teveel. Na in de opening in een valletje getuimeld te zijn, waar door hij de kwaliteit tegen een pion achter geraakte en in remisehaven terecht gekomen bleek te zijn, raakte z'n tegenstander in het eindspel het spoor bijster met verlies als direct gevolg. Kopman Muis overkwam iets derge lijks. Zijn tegenstander profiteerde daar bekwaam van. Verlies was er ook voor Vennik (die dit seizoen aan de topborden nog niet veel gepresteerd heeft), C. van Dijk en Goes die in Utrecht de vijfde nederlaag in successie moesten incasseren. De persoonlijke resultaten Oud Zuylen 1 - Soest 1: Bergman - Muis 1-0 Roos-Vegter 0-1 Van Eeden - Schilder 0-1 De Bruin-Vennik 1-0 Van de Lee - Henze afg. Schwartz - V an Dij k 1-0 Carlier - Goes 1-0 Wittebol- Jonker afg. Van Doorn - Van de Berg 0-1 Aalten- Mossing Holsteijn afgebr. liet tweede tiental van de Soester schaakvereniging is het nieuwe jaar hoogst waarschijnlijk goed begonnen. In de thuiswedstrijd tegen Doorn/Drie bergen II werd een voorsprong van 4-3 verkregen met nog 3 afgebroken par tijen te spelen. Balvers, v.d. Berg en Jongkind moes ten hun partijen afbreken. Balvers aan bord 2 met een pion minder, maar bijna alle stukken nog op het bord; waarschijnlijk kan hij dit nog remise houden. Van de Berg, bord 5, heeft een gewon nen stelling, maar het zal toch moeilijk worden om de juiste winstweg te vin den. Debutant Jongkind aan het tiende bord had het in de tijdnoodfase erg moeilijk waardoor zijn voorsprong van twee pionnen slonk tot nul pionnen. Het ontstane toreneindspel is misschein nog remise te houden. Als alles dus meezit voor Soest wordt de uitslag 6-4, maar waarschijnlijker is 5^-4^ of zelfs een gelijkspel 5-5. Persoonlijke resultaten 1. Groen Vè 2. Balvers afgebr. 3. Jonker 1 4. Tas Vé 5. v.d. Berg afgebr. 6. Molenaar 1 7. Mossing-H. 0 8. Gustafsson 9. v. Zijtveld jr. 10. Jongkind afgebr. Vrijdag 30 januari speelt Soest II weer een thuiswedstrijd in het Credo-zaaltje aan de Julianalaan. van de 'geboorte' van onze vernieuwde en smaak volle kollektie geboortekaartjes. Receptie: op alle werkdagen bij ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders die natuurlijk iets moois willen voor de a ,s. blijde gebeurtenis, nodigen wij bij deze uit om uit die prachtige kollektie van 133 verschillende geboorte kaartjes hun keuze te komen doen!

Soester Courant | 1981 | | pagina 21