paar. Foto- en Slagzinnenwedstrijd Winkelkring van Weedestraat groot sukses STUDIEBEGELEIDERS M/V Jaarcontract directeur/beheerder „De Borg" niet verlengd Integratie ziekenhuizen Baarn en Soest vordert INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING MEINERS brilmode 't Plaatje inspireert tot een praatje over een paar brillen. Om 't veilige gevoel te hebben van reserve ....in geval van iets met uw "enige" bril ....die in dat geval niet enig meer 112 gelukkige prijswinnaars IBirkstraat 2, Soest, tel. 1 28 74 tuur- \e lazing sijnen. ^as. 2 van woon- toilet :n com- jnruimte. in 29 voning ,rote c.v.-gas voon- ;aat deze awstijl 450 m2 ;e woon- euken, garderobe, ners en 2 slaap- afzon- let en aap- imte. »n bos- aag elke n komt de vervloed woon- derne .1. toilet, twee ;amers ruime toilet, ar zolder /eel EIGEN uze heeft ijstaande c.v.-gas, ieme Idenhuis legde tuin {je een ;terras). er met /loer, :en, toilet ners, overloop, ïer met e zolder tra berg- ng. i toilet. Huiswerk voor Van Weedestraat-winkeliers Foto: Herman van Dam 10 Polaroid zonnebrillen ter beschikking gesteld door Bril-centrum Speciaal Optiek W. van der Veer, v.d. Weydenstraat 20; Th. Kroon, Irenelaan 49; G. v.d. Heu vel-du Pree, Thorbeckestraat l; C. H. Witpaard, v. Goyenlaan 7Heymerink, Beckeringhstraat 60; Joh. v. 't Kloos ter, Ruysdaellaan 60; A. Hoogkamer, Veenbesstraat 102; M. Hofstra, Pr. Het instituut houdt zich bezig met het begeleiden van middelbare scholieren bij hun studiemoeilijkheden. Gezien de grote toeloop van nieuwe cursisten roepen wij op: Die op part-time basis ons begeleidersteam zullen versterken. Wij vragen: Opleiding op minimaal HAVO-niveau; Minimumleeftijd 20 jaar; Goede contactuele eigenschappen; Representatief voorkomen; Positieve benadering van individuele begeleiding. Wij bieden: Een aantrekkelijk honorarium; Lestijden in overleg samen te stellen; Een plezierige werkkring; Betaalde opleiding tot studiebegeleider. Informatie: Instituut voor Studiebegeleiding Meiners - Tel. 17089 of 16086. Het instituut werkt volgens de normen voorgeschreven door de Stichting Landelijk Overleg- en Keuringsorgaan van Huiswerk instituten. s I Doos bonbons ter beschikking gesteld door: Jamin W. J. v.d. Craats, W. Beckmanstraat 262. twee etuis en een buro thermometer ter beschikking gesteld door: Nederlandse Middenstands Bank G. Prinsen, Kerkpad 63 N.Z. Portable Zwart-wit tevee ter beschikking gesteld door: Schoemaker Radio/TV G. R. Mulder, Frans Halslaan 5. Eikenhouten Barometer ter beschikking gesteld door: Drukkerij Smit/Soester Courant Marlies Vis, Nassaulaan 2. 2 Kodak direkt-klaar kamera's ter beschikking gesteld door: Foto Swager P. v. Schalkwijk, Vinkenweg 24; H. A. Croezen, Margrietlaan 17. Waardebon voor 150 gulden vlees ter beschikking gesteld door: Van Asch Slagerij Mevr. E. v. Dort, Beatrixlaan 42. '5-16251 7/033-30488 Soester Courant van woertsdag 14 januari 1981 Het contract van de vorig jaar op 24 februari aangestelde directeur/be heerder van het dorpshuis „De Borg", de heer J. Lensing, wordt niet ver lengd. Met ingang van 25 februari a.s. zal de heer Lensing het dorpshuis ver laten. In een persbericht zegt het bestuur van de Stichting Wijkdienstehcentrum Soesterveen het volgende: „Zoals bekend was de huidige direk- teur/beheerder de heer J. Lensing aan getrokken voor een periode van één jaar. Zijn taak was om gedurende dat jaar orde op zaken te stellen in De Borg, het dorpshuisgebeuren te or ganiseren en eventueel de aanstelling en werving van een definitieve direk- teur/beheerder voor te bereiden. Alhoewel nog niet alles in De Borg vlekkeloos verloopt zijn de grote pro blemen, zoals die begin 1980 beston den, opgelost. Het bestuur van De Borg heeft in haar vergadering van 8 januari 1981 beslo ten tot werving van een direkteur/ beheerder over te gaan. Voor de heer J. Lensing betekent dit, dat hij De Borg met ingang van 25 februari 1981 zal verlaten. De heer J. Lensing is reeds geruime tijd op de hoogte van het voornemen van het be stuur en kan met het besluit instem men. In de periode vanaf 25 februari tot de indiensttreding van een nieuwe di rekteur zal de heer B. Prinz, lid van het bestuur, worden belast met de dagelijkse leiding van De Borg' Vorig jaar januari kwamen tijdens de eerste vergadering van de Stichtings- raad, waarin alle gebruikers van het dorpshuis zitting hebben, nogal wat moeilijkheden aan het licht. Dat was in de tijd dat „de Borg" zonder be heerder werkte en het bestuur zich met de dagelijkse leiding bezig hield. Binnen twee weken had men toen een oplossing gevonden door de aanstel ling van de heer Lensing. Lensing had een „horeca verleden" en leek de juiste man op de juiste plaats. Hij werkte in korte tijd de „schoon heidsfoutjes" in de organisatie weg, waaronder de problemen met de jeugd. Voor dit najaar stelde hij een ambi tieus programma samen, wat ech ter tot gevolg had dat er hier en daar bezwaar gemaakt werd tegen deze gang van zaken. „De Borg" zou niet meer als een écht dorpshuis functio neren; teveel tijd zou besteed worden aan grote voorstellingen waarvoor en tree gevraagd werd. Die voorstellingen bleken overigens niet altijd een onverdeeld sukses; in enkele gevallen bestond er zelfs nau welijks belangstelling voor. De carna valsavond trok bijvoorbeeld slechts vier bezoekers, maar de toneelvoor stelling van „Ronde Ka" een overvol le zaal, waardoor weer niet alle bezoe kers een behoorlijke zitplaats konden krijgen. Daarentegen floreerden de bowlingbanen bijzonder goed. Het bestuur heeft echter besloten het contract met Lensing niet te verlengen en men is nu op zoek naar een an dere directeur/beheerder. /oon- plavuizen »n ruime kamers ligbad rond: RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 Gezellig uit met z'n tweetjes? Niet voor niets zijn we onderscheiden voor onze kwaliteit en service. Doen! Op de gebruikelijke Nieuwjaarsbijeen komst voor alle medewerkers van het Ziekenhuis Zonnegloren heeft de heer J. H. W. Habermehl, voorzitter van de Stichting Maarschalksbos-Zonneglo ren, welke - vooruitlopende op de voorgenomen totale fusie - sinds 1979 de exploitatie van beide ziekenhuizen heeft overgenomen, een overzicht ge geven van de bestuurlijke en andere activiteiten in het afgelopen jaar en een vooruitblik op de plannen voor het komende jaar. Het afgelopen jaar heeft in het teken gestaan van een verdere integratie en het werken aan een onderbouwing van de plannen voor de bouw van het nieuwe gemeenschappelijke zieken huis. De integratie van de besturen kreeg verdere gestalte, doordat het voorzit terschap van zowel de Stichting Maar schalksbos-Zonnegloren als van de Vereniging Zonnegloren te Soest en van de Vereniging tot Ziekenverzor ging te Baarn, thans in één persoon is gecombineerd, evenals dit het geval is met het penningmeesterschap van Stichting en Verenigingen. Het onder ling contact van de beide medische staven en de beide ondernemings raden leidde tot gemeenschappelijke activiteiten en vergaderingen. Een interne studie met een positieve uitkomst over de realiseerbaarheid van de nieuwbouwplannen werd afge rond en zal in 1981 in bredere kring bekendheid worden gegeven. Voor de toekomst - want de realisatie van de plannen is een kwestie van jaren - deed de heer Habermehl een beroep op alle medewerkenden zich positief op te stellen en mee te werken aan de noodzakelijke verdere integra tie, waar dit maar mogelijk is. Voor 1981 moet worden gestreefd naar een integratie van de medische staven en de ondernemingsraden en die activi teiten, die gemeenschappelijk voor beide huizen kunnen gebeuren. De voorzitter memoreerde voorts, dat naast het onderzoek van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen, thans ook de Provinciale Overheid een aan vang heeft gemaakt met het opstellen van een plan voor de toekomstige ziekenhuissituatie in de regio Amers foort, waartoe de beide ziekenhuizen te Soest en Baarn behoren. H. Witpaard-Staverman, v. Goyen laan 7; Fam. L. de Vos, Margriet laan 11; A. v. Laar, Amsterdamse- straatweg 6, Soestdijk; Jan-Paul de Vries, Joh. Poststraat 290. 2 encyclopedieën voor iedereen ter beschikking gesteld door: De Stadhouder Boekhandel/Kadoshop Annemarie Kuiper, Beetzlaan 78; Fam. B. Dooper, Nassauplantsoen 15. Hendriklaan 32; Margreet v. Roomen, Grote Melmweg 2A; Y. v. Otterloo, Ha verweerd 159. Lois hemd ter beschikking gesteld door: Middelman Midpub J. Visscher, Korte Brinkweg 22A Herentrui ter beschikking gesteld door: Middelman Midman Parker balpennen ter beschikking gesteld door: Amro Bank A. Boersen, B. Grothestraat 17; Joan- tine Joutstra, v. Mecklenburglaan 27; Ekeler, Colenso 42; E. M. Schuurman, Ir. Menkolaan 69; A. M. Bentum-de Vries, Sophialaan 7; Leber, Sophia- laan 27. Waardebon voor fruitmand t.w.v. 50,- ter beschikking gesteld door: Reehorst Groente en Fruit Diana v.d. Broek, F. C. Kuyperstraat 4. 2 waardebonnen voor een kist sinaas appelen, ter beschikking gesteld door: Van Dasselaar Groente en Fruit Joh. v. 't Klooster, Ruysdaellaan 60; H. Los, Korte Brinkweg 36. 5 waardebonnen voor een .feitelijke taart, ter beschikking gesteld door Maison Verkley Banketbakkerij J. H. J. Plug, J. Steenlaan 23; Mevr. de Vos, Margriétlaan 11; Nijman, Gerrit v.d. Veenstraat 95; F. P. M. v. Brussel, Wald. Pyrmontlaan 14; N. v, Groningen, Schaepmanstraat 36. 5 tafelaanstekers ter beschikking gesteld door Sigarenmagazijn Jansen J. v. Luipen, Valeriaanstraat 89; Eve lien de Hollander, v. Weedestraat 9^; E. Spoelstra-Schröder, Stadhouders laan 35; H. v. Beek, Lange Brink weg 19; E. v. Renswouw, Dorrestein- weg 72. grote delicatessenmand ter beschikking gesteld door: Joh. Mets Delicatessen Fam. G. v.d. Veer, v.d. Weydestraat 20. Waardebon voor een plantenbak t.w.v. 50,- ter beschikking gesteld door: Geytenbeek's Bloemsierkunst M. Hensen, Valeriaanstraat 10. Parkiet met kooi en voer ter beschikking gesteld door Langhout Dierenspeciaalzaak Gineke Dooper, Nassauplantsoen 15. Heren pullover ter beschikking gesteld door: René Borgts Herenmode A. C. Jans v.d. Veen, Korte Brink weg 15. Kristallen karaf ter beschikking gesteld door: Van Hall Luxe huish.art. J. F. Groart, A. Paulownalaan 13. R. v. Zeeland-Bosman, Pr. Hendrik- laan 13. Dames pullover ter beschikking gesteld door: Middelman Midlady A. B. v.d. Craats, W. Beckman straat 262. 2 aanstekers ter beschikking gesteld door: Sigarenmagazijn Pieneman J. Voortjes, Korte Hartweg 40; Fam. H. A. Croezen, Margrietlaan 17. Certina herenhorloge ter beschikking gesteld door: Colitico Juwelier/Horloger J. G. Lieverse, Eikenhorstweg 12b. Boosch boorset ter beschikking gesteld door: Gielen Ijzerwaren i Rasch, K. Brinkweg 39.' Grote plantenbak ter beschikking gesteld door: Aalsmeers Bloemenhuis W. A. v. Dorresteyn, Luytenaar- pad 55. 4 kadobonnen a 100 gulden te besteden bij en tevens ter beschik king gesteld door: Modehuis De Ster A. v.d. Wal-Groeneveld, Wald. Pyr montlaan 52; F. T. v. der Valk, Bea trixlaan 5; Boersen, Burg. Grothe straat 17; Mevr. Vosse, Kerkstraat 80. Verlichte kerststandaard ter beschikking gesteld door: Bosboom Elektra Linda van der Valk, Beatrixlaan 5. Vierkant stuivertje dames- en herenagenda ter beschikking gesteld door: Algemene Bank Nederland H. F. Rutgers, L. Brinkweg 10. 2 sierkussens ter beschikking gesteld door Arti-Home Binnenhuis architectuur Jeroen Vis, Da Costalaan 3; v.d. Dus- sen, v. Weedestraat 12*. Behangers gereedschapkist ter beschikking gesteld door: Meilof's Behang A. P. v.d. Tweel, Willem de Zwij gerlaan 26. Microscoop met toebehoren ter beschikking gesteld door: Hulleman Optiek D. Nieswaag, Kolonieweg 14. „De Winkelkring Van Weedestraat begint 1981 aan het eerste lustrumjaar. Een belangrijk jaar, niet alleen vanwege de lustrumviering, maar vooral om dat wij het in een tijd van sombere voorspellingen het dit jaar met het hele winkelbestand in Soest weer moeten gaan maken. Met collega's zullen wij B. en W. en gemeenteraad er van moeten overtuigen dat er op de kortst moge lijke termijn in onze gemeente een nieuw winkelbeleid dient te komen. Wil len wij dat kunnen bewerkstelligen, dan zal eenheid in ons optreden en onze uitspraken voorop dienen te staan" Met deze woorden opende de heer J. Nota, voorzitter van de winkelkring van Weedestraat, dinsdagavond een feestelijke Nieuwjaarsbijeenkomst in restaurant Darthuizen. Feestelijk, omdat in een fleurige entourage de le den van de winkelkring goede wensen voor het jaar 1981 uitwisselden. Veel tijd was daar overigens niet voor. De vele aanwezigen werden door voor zitter H. Nota ai spoedig aan een ste vig stuk huiswerk gezet. Uit een geïm proviseerde postbox werden de duizen den wedstrijdformulieren gehaald waarop even zovele Soesters de oplos sing van de fotowedstrijd hadden inge vuld en eenieder er een al of niet ge slaagde slagzin aan had toegevoegd. Tenminste 50 bij deze actie betrokken Van Weedestraatwinkeliers contro leerden met grote precisie de onder schriften van de foto's, terwijl een door Jan Leijendekker aangewezen jury met als Van Weedestraatver- tegenwoordiging de heren H. E. J. Smit, H. C. Schoemaker en J. Bos boom zich verdiepte in de kwaliteit van de slagzinnen. De opdracht luidde de zin „Winkel kring Van Weedestraat het winkelen waard" met een pakkend en passend zinnetje (al of niet op rijm gesteld) te besluiten. Kreupel rijmwerk werd afgewisseld met compleet op papier gestelde ge dichten, kortom het had er soms de schijn van dat de goed-heilig-man in sommige Soester gezinnen nog niet de finitief afscheid had genomen. Nadat de foto-controleurs hun werk hadden gedaan bleken er ruim 1200 goede oplossingen met het predicaat „goed" te zijn gestempeld. Elders in de Darthuizenzaal kwam de jury tot het besluit dat „slechts" 418 wedstrijdformulieren voorzien wa ren van een passende slagzin. Het duurde tot na middernacht toen de ju ry de hulp inriep van de nog steeds in de zaal aanwezige Van Weedestraat winkeliers. Gezien het ontbreken van eenstemmigheid bij de jury werd de aanwezigen verzocht een keuze te ma ken uit de slagzinnen: „Winkelkring Van Weedestraat het winkelen waard, het centrum van Soest ondanks de ge meenteraad", ingezonden door G. R. Mulder, Frans Halslaan 5, en de naar de hoofdprijs solliciterende slagzin van Marlies Vis, Nassaulaan 2: „Winkel kring Van Weedestraat het winkelen waard, waar kwaliteit voorop staat wordt altijd bespaard". Een ruime meerderheid besliste dat de hoofdprijs, een draagbare t.v.-ontvanger, beschik baar gesteld door de fa. Schoemaker, Een ongewone nieuwjaarsbijeenkomst P. v. Schalkwijk, Vinkenweg 24; Mar lies Veneman-Spijker, Waalstraat 109 Utrecht; M. C. de Vos-Burchart, Noor- derweg 3 Roel Vis, Nassaulaan 2; G. Rasch, Korte Brinkweg 29; M. C. de Vos-Burchart, Noorderweg3; Marianne v. Woerden, Stadhouderslaan 34; Mevr. A. G. Beyer, Dr. Rupertlaan 84. 6 fondue-stellen ter beschikking gesteld door Tip-Top Huish.art./speelgoed Marianne v. Woerden, Stadhouders laan 34; C. Ladrah, Stadhouderslaan 48; v. der Dussen, v. Weedestraat 12*; W. v. Rossem, Stadhouderslaan 42; C. J. Oostenhuis, Varenstraat 79; P. H Lansaart, Margrietlaan 1. 2 waardebonnen a 50 gulden te besteden bij en tevens ter beschik king gesteld door: Fa. van Dorrestein Schoenen J. G. Walboom, Irenelaan 48; Marian ne v. Woerd, Stadhouderslaan 34. Pannekoek eten voor 4 personen Ter beschikking gesteld door: Crepe Lisette Petit Restaurant Besselsen, Beetzlaan 111. 4 wandspots ter beschikking gesteld door Binnen-Buiten Verlichting Fam. Ekeler, Cólenso 42; T. H. T. v. der Eist, v. Straelenlaan 23; G. v.d. Pol-Honing, Thorbeckestraat IA; E. G. Timmer-Geerlings, Willaert- straat 8. Grote wasmand ter beschikking gesteld door: Wasserette De Bree M. Voskuilen, Molenstraat 77; Mevr. W. Wildenberg, Beatrixlaan 50. 5 waardecheques a 50,- ter beschikking gesteld door: Reisburo Gerth Weverink, Prins Hendriklaan 68; S. bij de familie G. R. Mulder zou te recht komen. De resterende hoofdprijzen, 2 Kodak camera's beschikbaar gesteld door fo to Swager kwamen terecht bij res pectievelijk dhr. P. v. Schalkwijk, Vinkenweg 24 en de heer H. A. Croe zen, Margrietlaan 17. Vijfde en laats te hoofdprijs, een bedrag van 150,- te besteden aan vlees en/of vleeswa ren bij klasseslager Van Asch, ging als hartig geschenk naar de heer E. van Dort, Beatrixlaan 42. Daarna verdeelde de jury de resteren de 107 prijzen. Wat in de lijn der ver wachtingen lag gebeurde. Vele vervaar digers van slagzinnen schreven zich met hun teksten in meerdere prijzen. Niet ten onrechte stelde de jury zich op het standpunt dat slechts de kwaliteit bepalend mocht zijn om in aanmerking voor een of meerdere prijzen te komen. Evenals bij het winkelen in de Van Weedestraat stond ook bij het bepalen van de uitslag het begrip kwaliteit voorop. Ruim 100 Van Weedestraat- klanten zijn er op een gelukkige ma nier wijzer van geworden. 5 kofferwagentjes Ter beschikking gesteld door: Reisburo Holland International A. Kamerbeek, Kerkpad N.Z. 10; van der Craats J. Nieuwstraat 37; Mevr. Schoonhoven, Laanstraat 71C. A. But- zelaar, Haverweerd 183; A. Fergusen, Hartmanlaan 4. 15 platenbonnen a 10,- Beschikbaar gesteld door Audio/video De Gouden Snaar J. H. J. Plug, J. Steenlaan 23; O. Wiemans. Stadhouderslaan 60; P. Coo- rens, W. Toplaan 5; C. Ladrak, Stad houderslaan 48; P. v. Schalkwijk, Vinkenweg 24; H. C. Kamerbeek, Kerk pad N.Z. 10; J. H. J. Plug, J. Steen laan 23; Fam. G. Donken, Rembrandt- laan 12; Henk v. Piggelen, A. Paulow nalaan 35; J. J. Kamerbeek, Kerkpad N.Z. 10; Duermeyer, Julianaplein 3; A. H. Vugts, Kerkpad N.Z. 29; Joh. v. 't Klooster, Ruysdaellaan 60; Hen nephof, Frans Halslaan 15; Jerry v. Kleef, v. Weedestraat 86. Garland luxe pennenset ter beschikking gesteld door Kantoorboekhandel v.d. Ven Y. M. Looi-Mets, Julianalaan 52. Tien sporttassen ter beschikking gesteld door: Nic. van Dam Schoenen/Sport Y. M. Looi-Mets, Julianalaan 52; Van der Dussen, v. Weedestraat 12*;

Soester Courant | 1981 | | pagina 3