SWik&m& In nieuwe kabinet Minister voor Export vereist KLEUREN FOTO'S! OPRUIMING Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U Wolwinkeltje in woonwijk toegestaan Hon derden koopjes! met vele honderden koopjes! voor: vrijetijdskleding VAN OOSTEN FOTOGRAFIE de winkel waar kleren kiezen kinderwerk is Raadsvergadering Bestemmingsplan Soestdijk/Koninginnelaan Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Commissie voor de Beroepschriften Bestemmingsplan Woonwagencentrum Koninginnelaan" Verleende Vergunning NEC-voorzitter L. Fokkema: „De Vangrail" wegens ziekte gesloten Aangifte van vernieling 5 Soester Courant van woensdag 14 januari 1981 5 funktie NAAM BEDRIJF v.V\teedestraatt1c lel. 12424 Soest In het advies aan de raad stelt de commissie voor de beroepschriften voor het wolwinkeltje in de garage van het perceel Valeriaanstraat 132 toch maar toe te staan. Aan de vrij stelling van de bestemmingsplanvoor schriften moet dan wel de voorwaar de verbonden worden dat de uiterlij ke vormgeving en het assortiment van de winkel onveranderd dienen te blij ven. Xiet méér artikelen derhalve en ook geen wijziging van ex- en inte rieur van het winkeltje. Het is een langlopende zaak gewor den, sinds de eigenares van het win keltje, mevrouw B. Lugtenborg-Lode- wijk, op 30 maart 1977 een brief van de gemeente kreeg om het winkeltje in de garage van haar drive-in wo ning binnen een maand te sluiten. Zij was niet in het bezit van de vrijstel ling als bedoeld in de geldende bouw verordening. Mevrouw Lugtenborg ging op 8 juni van dat jaar in beroep bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De Raad van State vernietigde het besluit van b. en w. van Soest, omdat dit college niet met de nodige zorg vuldigheid te werk gegaan was. Het was toen inmmiddels 15 november 1978. Met inachtneming van de uitspraak van de Raad van State weigerden b. en w. op 8 januari 1979 de vergun ning opnieuw; nu echter beter gemo tiveerd. Mevrouw Lugtenborg ging op 30 mei opnieuw in beroep bij de Raad van State en opnieuw vond men daar dat het gemeentebestuur van Soest niet met de nodige zorgvuldigheid gehan deld had. Men had mevrouw Lugten borg slechts gewezen op de mogelijk heid een beroep in te dienen op grond van de wet-Arob, en niet op de moge lijkheid in beroep te gaan bij de raad. Het bezwaarschrift van mevrouw Lug tenborg belandt dan uiteindelijk bij de commissie voor de beroepschriften, die er op 19 november 1980 een hoor zitting aan wijdt. Deze commissie is van oordeel dat de vrijstelling nu toch maar verleend moet worden. Men zegt: ,,Het winkel tje tast, zowel wat betreft de uiter lijke vormgeving als wat betreft het aantrekken van verkeer en publiek, het karakter van de woonwijk en de woonstraat in het geheel niet aan. Bo vendien voorziet dit winkeltje, gezien de 1200 handtekeningen, in een be hoefte in deze wijk". De commissie vindt ook het gevaar voor precedentvorming niet reëel. B. en w. en in tweede instantie ook de raad, kunnen immers beoordelen of een bepaald gebruik van een garage, gelet op het karakter van de wijk en de straat, al dan niet toelaatbaar is. Het voorstel wordt morgen, donder dag 15 januari in de raadsvergadering behandeld. door onszelf ontwikkeld! Binnen 24 uur gereed! Ook nabestellingen! Soesterbergsestraat 57 Soest-Z. - Tel. 13109 Kinderkleding t/m maat 176 's Maandags gesloten - vrijdagavond open van 7 tot 9 uur. Kerkstraat 7. Soest. Tel. (02155) -1 62 86 De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal morgenavond, donderdag 15 januari om 19.30 uur gehouden worden in de Instructie zaal van de Brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Vanaf 19.00 uur is de Instructiezaal geopend. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 ok tober 1980. Ingekomen stukken Vragenhalfuurtje Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voorbereidingsbesluit). Voorstel tot aankoop van gronden gelegen nabij de Albert Cuyp- laan/Daiweg te Soest van het Christelijk Bejaardencentrum Groot Engendaal te Soest. Voorstel tot aankoop van een perceel grond nabij de Middel wijk straat te Soest van mevrouw G. A. van den Berg te Soesterberg. Voorstel tot verhuur van het jachtrecht op gronden, gelegen aan de Wieksloterweg, Dorresteinweg, de Koningsweg en het landgoed Pij nenburg aan de heer W. van Dorrestein. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen nabij de Nachtegaalweg te Soest aan de Postduivenhoudersvereniging ,,De Vriendschap" te Soest. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een verkooppunt van motorbrandstoffen op/in het perceel Beu kenlaan 80. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing ais bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen op/in het perceel Beckeringhstraat 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het vernieu wen van de dakbedekking van het garderobegebouw van het Soes ter Natuurbad. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting voor katholiek onderwijs te Soest voor het verbouwen van de Maria- school voor gewoon lager onderwijs. Voorstel tot wijziging van de Verordening Hondenbelasting. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer J. van Blokland ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing terzake van het al dan niet toelaatbaar zijn van de vestiging van een wolwinkeltje in de garage van het perceel Valeriaan straat 132. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a tegenover het gemeentehuis Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 16 januari 1981, gedu rende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken en het gemeentelijk informatiecentrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt, het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 18 december 1980, af deling I, nummer 16291, vastgestelde bestemmingsplan „Soestdijk-Konin- ginnelaan", regelende de bestemming voor gronden gelegen ter hoogte van het perceel Koninginnelaan 44 te Soest. Er zijn tegen het ontwerp-bestemmingsplan geen bezwaren ingediend bij de gemeenteraad. De gemeenteraad heeft bij de vaststelling geen wij ziging aangebracht in het ontwerp-bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het R.V.V. bekend, dat zij hebben besloten aan te geven, door het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met- onder bord GH-19-PP, een parkeerruimte voor een invalide nabij het gebouw Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat te Soest. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Den Haag, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nederl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 23 december 1980 gedeeltelijk uitbreiden van een fabrieksgebouw op een terrein, gelegen aan de De Beaufortlaan 28 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2975). Verlening d.d. 30 december 1980 bouwen van een bloemenkas op een terrein gelegen aan de Eigen domweg 80 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nr. 7698). gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woonhuis op een ter rein gelegen aan de Bartolottilaan 7 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 2115). uitbreiden van een schuur tot garage op een terrein gelegen aan de Betje Wolfflaan 26 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C., nr. 3041 ged.). gedeeltelijk uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Braamweg 24 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 2381). gedeeltelijk uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Braamweg 22 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D., nr. 2380). Verlening d.d. 6 januari 1981 bouwen van een berging op een terrein gelegen aan de Van Hamel straat 37 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G., nummer 6627). bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Oude Tempel laan 68 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummers 3749 ged. en 3879). bouwen van 25 voorzieningsgebouwen en een rioolgemaal ten behoeve van het woonwagencentrum op een terrein gelegen aan de Koninginne laan ter hoogte van de Akkerweg. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van burgemeester en wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het bouwen van een winkel-woonhuis op een terrein gelegen aan de Rademakerstraat 35-37 te Soesterberg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1968). het bouwen van een garage/berging op een terrein gelegen aan de Lange Brinkweg 13A te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3122). Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 16 januari gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 7 van de Verordening behandeling AROB-bezwaar- schriften, bekend, dat op dinsdag 20 januari 1981 om 16.00 uur in de com missiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, alhier een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt het bezwaarschrift van de familie Eshuis-Heemskerk, Ossendamweg 12, gericht tegen de weigering van de gemeenteraad een schadevergoe ding toe te kennen op basis van het stelsel van bestuurscompensatie. (Openbare bekendmaking) De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 17 januari 1980 vastgestelde bestemmingsplan Woonwagencentrum Koninginne laan" voor gronden gelegen ten noorden van de Koninginnelaan en ter hoogte van de Akkerweg te Soest, door gedeputeerde staten van Utrecht is goedgekeurd bij hun besluit van 25 november 1980, afdeling RO num mer 427RO/2249. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 16 januari 1981 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op werkdagen van 09.00-12.00 uur)alsmede in het gemeentelijk informatie-centrum en de plaatselijke bibliotheken op de gebruikelijke openingstijden voor een ie der ter inzage. Gedurende deze termijn van één maand kunnen degenen, die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig tot gedeputeer de staten hebben gewend met bezwaren tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van het plan door de gemeenteraad in het ontwerp is aange bracht. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht en kunnen worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's Gravenhage. Het college van b. en w. heeft aan de Stichting Coördinatie Kermissen voor de periode van 20 tot en met 24 mei 1981 het terrein aan de Konings weg nabij de IVO-MAVO verhuurd voor het houden van een kermis. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 -17.00 UUR Johan Baks, leider van clubhuis ,,De Vangrail" en coördinator van Stich ting Jeugdzorg Soest, is ziek. Omdat deze ziekte nogal van langdu rige aard blijkt te zijn, heeft Stich ting Jeugdzorg besloten dit clubhuis tijdelijk te sluiten. Johan is nu al ongeveer een maand ziek en het laat zich aanzien dat de ze situatie zal voortduren tot begin februari. Tot die tijd zullen de onge veer 500 bezoekers van de Vangrail het zonder hun kookclubs, knutsel clubs, soosavonden en andere aktivi- teiten moeten stellen. Op donderdag 8 januari werd een 20-ja- rige jongen uit Amersfoort door de poli tie aangehouden. De jongen werd ver dacht van de op 24 december gepleeg de diefstal van een suèdejas en een portemonnee. De diefstal werd ge pleegd tijdens een feestje in een huis aan de Soesterbergsestraat. Na verhoor door de politie bekende de jongen de diefstal. Op dezelfde dag werden ook twee jon gens door de politie uit Zeist aange houden. Zij werden verdacht van de inbraak in twee panden aan de Nieuweweg. Hier werden een stereo-installatie, 20 eurocheques, een aantal girokaarten en een hoeveelheid sieraden buit gemaakt. Ook deze jongens werden door de politie verhoord en bekenden de inbraak. Het is onbegrijpelijk dat een land met een nationaal inkomen dat voor meer dan de helft uit export afkomstig is wel Ministers heeft voor Wetenschapsbe leid en Ontwikkelingshulp en niet voor Export, aldus NEC-voorzitter L. Fok kema tijdens de Nieuwjaarsbijeen komst van de Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest. Een Mi nister voor Export geniet meer aanzien in het buitenland dan een staatssecre taris, een funktie die men in de meeste landen niet eens kent. Als volwaardig lid van het Kabinet kan hij binnen de regering een grote invloed uitoefenen. En het wordt hoog tijd dat er op het hoogste niveau in Nederland prioriteit gegeven wordt aan de export. In de eerste 10 maanden van het afgelopen jaar steeg onze uitvoer ten opzichte van dezelfde periode in 1979 met 17 miljard tot 121,5 miljard. Na aftrek van prijsstijgingen resteert een groei in volume van 2%. Deze groei is nog te gering, maar in ieder geval lijkt de daling van de export die zich in het voorjaar van 1980 voordeed, tot stil stand te zijn gebracht, zo stelt de heer Fokkema. De NEC-voorzitter meent dat de keer ten gunste voor onze export in belangrijke mate te danken is aan de beperkte loonkostenstijging in het af gelopen jaar. Onze exportgroei zal dit jaar verder kunnen toenemen mits de loonkosten opnieuw niet te veel zullen stijgen. En mits de produktiviteit toe neemt. De energiebesparing is in alle lagen van de bevolking een 'eclatant succes geworden, omdat men er - terecht - in geloofde. Ditzelfde, aldus de heer Fokkema, moeten we met zijn allen waarmaken wat de produktiviteit betreft, zowel in de direktiekamer als op de werkvloer. Als we allemaal bereid zijn er een schepje bovenop te doen, dan zullen de resultaten verras send "jn, want de mogelijkheden over heel de wereld voor Nederlandse pro- dukten zijn verheugend groot. We moe ten er alleen wel bovenop zitten, ver volgde de heer Fokkema, daarmee uiting gevend aan een reëel optimisme voor de kansen van de dynamische ondernemer. Voor de wat verdere toekomst is de heer Fokkema minder optimistisch. Over enkele jaren zullen de exportop brengsten uit aardgas met miljarden guldens teruglopen en dat kan Neder land niet compenseren met enkele procenten exportgroei per jaar. Willen we in de tachtiger jaren onze welvaart en werkgelegenheid behouden, dan zal de export nog meer aandacht moeten krijgen. In dat verband pleit de heer Fokkema voor het opnemen van een Minister voor Export in het kabinet dat na de komende Kamerverkiezingen gaat aantreden. Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. Jac. Hermans Prijsslag Drukkerij Klomp B.V. 's avonds Chemco Inc. Yves Rocher Nederland B.V. Branson Europe B.V. B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg B.V. Mercurius Dosco B.V. Handelmij. Progress B.V. Nederl. Middenstands Bank 10404 13435 033-723986 19844 toestel 232 21324 15551 03463-1647 19544 12734 19304 18054 Direktie-Sekretaresse All-round offsetdrukker Bedieningsassistent afd. verwerking m/v Analyst verwerkingsbaden m/v Assistent-Boekhouder Knipper/Ponser Assistent(e) voor de Administratie Onderhoudsmonteur (ploegendienst) Allround Project Engineer Administratief medewerkster Vertegenwoordigers Kasmedewerker(ster)

Soester Courant | 1981 | | pagina 5