Chauffeurs wonen te ver van centrale Toneelgroep Evanee in „De Borg" wAARDERHOOGT 50 jaar geleden in Soest tin ins M-. kuis- in Mnsünscn In het Kaashuis JOS JwORTMANN REUZE AFSLAG A. BOS VREDEHOTSTRAAT 1 TELEFOON 2208. ni V SIERADEN ALS OCCASIONS Aaron Sassoon voor DOE-HET-ZELVERS sr Vakantie info-markt voor 55-plussers MOOIERE KLEURENFOTO'S Goed smakende KOFFIE 39 cent per pond Gehannes... Kritiek brandweercommandant Groart: Bloemen in de wintertuin deel 2) lady Brax - King - Burberry - Loden Frey - Gor-Ray J Nu met reële kortingen! o o 1 Wilson Glenny - Stylemaster Schiesser van oosten Zla da kwaliteit en de prijzen. 4 Pond dik gerookt «pek voor 1 gulden enz. enz. Burgsmeistsr Grothestraat 45-47, Tel, 2040 23 Januari 1931 OPEN HAARD? VERBOUWING? ACCESSOIRES? DE VRIES SOEST Jan Nieuwenhuis spreekt over religieuze opvoeding P.V.O. weer open voor nieuwe leden Soester Courant van woensdag 21 januari 1980 11 Tijdens de traditionele januari-bijeenkomst van de vrijwillige brandweer uitte commandant J.F. Groart kritiek op de toewijzing van woningen aan het brand weerpersoneel. Volgens hem moeten de uitrukchauffeurs dichter bij de brand weercentrale worden gehuisvest, omdat binnen twee minuten uitgerukt moet kunnen worden. Ook zal de regionalisatie van de brandweer niet meer tegen te houden zijn, waardoor Soest zijn zelfstandigheid zal moeten opgeven. De heer Groart betreurde het vertrek van de ondercommandant A.Timmer, die ruim 27 jaar in brandweerdienst is geweest, waarvan 9 jaar in Soest. Dé reden waarom de heer Timmer moest vertrekken is zijn leeftijdsontslag. De heer Groart was blij met de komst van de heer C.A.Tammer uit Soesterberg als preventie- functionaris. Ook was hij blij met de nieuwe ladderwagen die de oude spoedig zal vervangen. Naast deze nieuwe ladderwagen zal ook nog een nieuw blusvoertuig worden aangeschaft. Dit voertuig zal uiterst geschikt zijn voor het bestrijden van bosbranden, omdat de tankinhoud 8000 liter is. Bij de huidige wagens is dat "slechts" 3000 liter. In het openingswoord werd verder districtsinspekteur K.Loevezijn verwelkomd. Tijdens de bijeenkomst werden door burgemeester mr. P.Scholten be noemingen en bevorderingen bekend gemaakt. Hierbij kwam ook de aan stelling van twee vrijwillige officieren, de heren H.J. van Assen en C. van Essen. Zij werden bevorderd tot ad junct hoofdbrandmeester. De heer G.H.Schuurs werd benoemd tot adspirant brandwacht met een proeftijd van één jaar. R.G.Steenman werd bevorderd tot brandwacht tweede klas. De heren C.J.Achterberg en M.A.M. Steenman werden bevor derd tot brandwacht eerste klas. Tot brandmeester werden bevorderd de heren B.Fabriek. D.A.de Raadt, H.N. P. van Rensen en J.Starink. Na de bevorderingen werd door de burgemeester afscheid genomen van vier korpsleden. De heer A. van Essen kreeg een penning voor ruim vijftien jaar brandweerdienst. De heer J.A. van Dorresteyn kreeg een medaille voor ruim vijfentwintig jaar dienst. T.Ruiter kreeg eveneens een medaille voor twaalf-en-een-half jaar brand weerdienst. Ais laatste werd afscheid genomen van de heer A. Timmer. Hij werd hartelijk door burgemeester Scholten en de heer Groart toege sproken, waarna hij een aantal ca deaus kreeg aangeboden. Drie dingen zijn er volgens de heer Groart in 1980 uitgesprongen: de komst van de nieuwe burgemeester, het 40-jarig jubileum van de commandant en het vertrek van de ondercomman dant. Het totaal brandschadebedrag bedroeg in 1980 590.275,-. De brandschade in Soesterberg is hierbij niet meegere kend. Het bijzondere vond de heer Groart dat in het afgelopen jaar niet één keer voor een hooiberg-brand uitgerukt hoefde te worden. Wel moest de brandweer twee maal uitrukken voor een bosbrand-melding. De schade bleef in beide gevallen gering. De totale brandschade van ruim 590.000 gulden is in verhouding met voorgaande jaren gering gebleven. De totale brandschade bedroeg in 1979 ruim 6.329.000 gulden. In 1980 is de brandweer in totaal 87 keer uitgerukt, waarbij 13 keer van Brandweercommandant J. Groart. vals alarm sprake was. Naast het uit rukken voor brand heeft men ook uit moeten rukken om andere redenen zoals: 40 keer voor een defecte lift, 20 keer voor het openen van voor deuren en 11 keer voor het schoon maken van het wegdek. Ook heeft de brandweer nog al eens moeten ingrijpen bij autobranden. In 1980 is dit 12 keer gebeurd. Wij hebben schitterende gouden armbanden, chokers, han gers, ringen, horloges (met en zonder gouden band), munten e.d. voor 50 procent onder de normale prijs. Kijkt u daarom regelmatig in onze goud-etalage, bij occasions. diamantair - juwelier Laanstraat 18 - Baarn Rembrandtlaan 13 - Soest Op zaterdag 24 januari komt de toneelgroep Evanee met de komedie "Bitter Lemon" in het dorpshuis "De Borg". De schrijver van deze komedie; Dimitri Frenkel Frank, werd in 1928 in München geboren als zoon van een Russisch-Joodse café-violist en een kleindochter van een circusdirecteur. Hij is zeer bekend door televisieprogramma's als "Hadimassa", "De Liefdeswacht", enz., maar ook als auteur van toneelstukken als "De Polyester Polka", "In de holte van je arm", en vele anderen. "Bitter Lemon" beleefde de première in 1977 en de opvoering onder zijn regie ontlokte vele enthousiaste reakties. "Slechts" drie spelers op het toneel vereist nogal wat van de acteurs. De rolverdeling luidt als volgt: Polly wordt gespeeld door Tineke v.d.Wetering, Axel door Jan Rijswijk en John door Roel de Waard. Kaarten zijn verkrijgbaar in "De Borg". De aanvangstijd is 20.30 uur. Vorige week bespraken we reeds enkele winter- bloeiende gewassen, hetgeen we deze keer vervol gen. De rijkst en langstbloeiende winterbloeier is een klein heestertje dat eigenlijk niet als zodanig wordt gezien. Het is de Erica of dopheide, die alleen al in winterbloeiende vormen en variëteiten een breed voorkomen heeft. De kleur van de winter bloeiende heide varieert van helder wit tot donker wijnrood met alle mogelijke kleurnuances hiertus sen. Afhankelijk van het type bloeien de struikjes van eind november tot aan einde april toe. Enkele heel goede bloeiers zijn Erica carnea „Winterbe- auty" en E.c. ..Vivellii". Een langdurige bloei geeft Erica darleyensis te zien waarvan witte en rose vormen aangekweekt worden. De heide is er in allerlei groeivormen, zowel bodembedekkend als opgaand zodat er voor ieder tuin wel een geschikt exemplaar voorhanden is. Een erg mooie winter bloeier die pas in februari, met redelijk weer, zijn bloesem gaat ontvouwen is de schijnhazelaar. De bloempjes lijken op klokjes en zijn margarine geel van kleur. Het struikje wordt maximaal 125-150 cm. hoog en heeft als voordeel er ook 's zomers aantrekkelijk uit te zien. De frisgroene - rose blaadjes geven de plant in de zomer een heel eigen voorkomen. Een wat krachtige uitgroei ver toont de Corylopsis spicata, die wel tot ruim 2 meter hoogte kan uitgroeien. Een andere heester voor de kleine tuin is het peper boompje met witte, rose of rose-rode bloempjes naar gelang de variëteit. Rond eind februari bren gen de bloemen een sterk zoete geur voort. Het peperboompje wordt tot plm. 1 m. hoog. Vast planten die in de winter bloeien zijn er niet veel. Toch zijn er enkele dappere doordouwers onder hen die alle kou trotseren. Zo bloeit met redelijk weer in februari - maart de kerstroos met een weinig opvallende bloem. De eenvoudige bloeiwijze en de aparte bloeitijd maken de plant toch erg gewild. De kerstroos bloeit van nature vrijwel nooit met de kerst, maar wordt wel vaak voor dit doel in bloei getrokken. De planten worden 2 tot 3 weken voor de kerst opgenomen uit de tuin en in een pot gezet. In een verwarmde ruimte zullen de eerste bloemen dan tegen de kerstmis bloeien. Andere vaste planten die we in februari kunnen zien bloeien zijn „Arabes" of randjesbloem, Primula of sleutelbloem en Draba of vroegeling. Een heel vroege Rhododendron, de Rhododendron Praecot kunnen we in feite ook wel als een winterbloeier beschouwen, omdat deze al in maart bloeit met prachtige lila bloemen. Deze halfbladverliezende heester bloeit dan zo rijk dat hij menigeen versteld doet staan. Bij een flinke nachtvorst is het dan erg belangrijk de bloeiende plant 's nachts af te dekken met een plastic zak of kartonnen doos. De bloeitijd en de lengte van de bloei van alle bovengenoemde winterbloeiers is afhankelijk van de standplaats. Een beschutte standplaats uit de wind is het meest geschikt en biedt de planten dan ook een goede kans om bij kouder weer zich slapende te houden om daarna met wat zachter weer hun bloeiperiode weer te vervolgen. De verwachting die in 1979 uitge sproken was, dat er in 1980 een functio naris voor de brandpreventie zou bij komen, is niet uitgekomen. Om de brandbeveiligingsverordening tot zijn recht te doen komen zal de brandweer hiervoor een extra man moeten aan trekken. In het -verslagjaar werd nauw samen gewerkt met bouw- en woningtoe zicht en de afdeling hinderwetten, in zake de te nemen brandpreventie maatregelen. De belangstelling van scholen, instellingen en bedrijven werd weer groter. In klas se verband en in groepen werd. onderricht in wat te doen en hoe te handelen in geval van brand. Het personeel van diverse bedrijven kreeg instructies in het voorkomen, beperken en bestrijden van brand. In het jaarverslag zegt voorzitter R.E.H.Biiss dat het jaar 1980 een rustig jaar is geweest, zonder uitzonderlijke uitschieters. Helaas is bij het overgaan in het nieuwe jaar nog niet de organi satorische duidelijkheid bereikt waar op men had gehoopt, dergelijke reorganisaties altijd men sen betrokken zijn. Zeker was wel dat de onder-kommandant A.Timmer per 1 januari met functioneel leeftijdsont slag zou gaan, maar wie, hoe en wat zijn opvolger wordt is nog een open vraag. De grootste brandschade die in 1980 is geregistreerd was een binnen brand aan de Laanstraat. De oorzaak was hier brandstichting en de schade bedroeg 250.000 gulden. Een kelder- brand aan de Van Goyenlaan zorgde voor een schade van ruim 110.000 gul den. Van een uitslaande brand aan de Vinkenweg bedroeg de schade 90.000 gulden. Een brand tengevolge van een defecte thermostaat in een woning aan de Korte Ossendam 35.000 gulden schade op. Een iets kleinere schade werd veroorzaakt door een autobrand aan het Minstreelpad, ten gevolge van kortsluiting. De schade bedroeg hier ruim 26.000 gulden. Een autobrand aan de J.Poststraat, waar van de oorzaak onbekend is, had ruim 15.000 gulden schade tot gevolg. Een kelderbrand aan de Birkstraat zorgde voor een schade van 12.000 gulden en 10.000 gulden was de schade toen op de zelfde straat een bouwkeet in vlam men opging. 09 OS JC 03 09 9 O O 1 DAMES- EN HERENKLEDING nèt even anders! IKI..45U» I.AANSTUAAT IIAAHN O 09 —1 C/9 o" Op donderdag 23 januari gaan om 10.00 uur de deuren open van de drie-daagse vakantie-info-markt die in Astoria te Baarn wordt gehouden. Dit op initiatief van Stichting 55+ reizen die op deze wijze de iets oudere vakantieganger meer gerichte informatie wil bieden. Aan deze vakantie-info-markt werken o.a. de verkeersbureaus mee van: Oostenrijk. Duitsland. Zwitserland. België. Engeland. Joegoslavië. Israël en Skandinavië. De presentatie vindt plaats vanuit kramen die door het betreffende land zijn ingericht. Daar naast worden er doorlopend films ver toond en vindt een audiovisuele-dia- presentalie plaats over cruises naar de Noordelijke Hoofdsteden. Nouveautés Stichting 55+ reizen komt met twee nieuwtjes: een apart binnenlands pro gramma dat een 6-tal reizen in eigen land bevat en een speciale Seniorenva kantie in Kramsach/Óostenrijk. Tijdens de beursuren (van 10.00-17.00 uur) kunnen bezoekers die per open baar vervoer in Baarn arriveren, ge bruik maken van het 55+ busje dat tussen het NS-station en het zalencen trum pendelt. Op donderdagmiddag 22 januari laat Stichting 55+ reizen een extra bus rijden voor liën die anders dit evene ment niet kunnen bezoeken en in Soes terberg of Soest wonen. Het ophaal- schema is: vertrek om 13.00 uur De Drie Eiken, Soesterberg. 13.15 uur De Oude Kerk. Torenstraat. Soest. 13.25 uur VVV kantoor. Steenhoff- straal. Soest. 13.35 uur Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat. Soest. Als men van deze service gebruik wil maken dan dient men zich vooraf bij hel VW kantoor te Soest op te geven. Dit kan ook telefonisch, het nummer is Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109, INGEZONDEN STUKKEN Het Wit-Gele Kruis Naar aanleiding van de bekendmaking in de kerken op Zondag 11 dezer, meent het bestuur van bovenge noemde vereeniging goed te doen, om mogelijk misverstand te voorkomen, eenige aanvulling te geven. Daar het Wit-Gele Kruis in deze gemeente wettig opgericht is en de goedkeuring van Z.D.H. den Aartsbisschop heeft verkregen, is hier natuurlijk van een nieuwe oprichting geen sprake. De personen, die zich reeds voor het lidmaatschap hebben aangemeld, behoeven dit niet ten tweede male te doen. Er zal nader bekend gemaakt worden, wanneer de lidmaatschapskaarten voor die leden en ook voor hen, die nu pas lid wenschen te worden, verkrijgbaar zullen zijn. Men kan zich opgeven bij de zusters van Nieuw Mariënburg en bij den secretaris, A. Brouwer, Korte Melmweg 3. Deze aanvragen zullen statuair behandeld worden. Het is de bedoeling van Z. D. H. den Aartsbisschop, dat vanaf den datum van in werking treding van het Wit-Gele Kruis, door de Eerwaarde Zusters, alleen hulp zal verleend worden aan die personen, welke lid zijn van het Wit-Gele Kruis. Alle pogingen zullen in het werk gesteld worden dat het Wit-Gele Kruis practisch werk verricht vanaf 1 Februari. Het Bestuur van het Wit-Gele Kruis, A. KOENDERS, VÓorz. Soester Muziek Vereeniging „Patientia Vincit Omnia" Genoemde Muziek vereeniging hield Vrijdag 1.1. onder voorzitterschap van Notaris Dammers hare ledenvergadering tot het vaststellen o.m. van be grooting en werkplan 1931. Ook kwam weer ter sprake het geven van een winterconcert voor de donateurs, welk concert de laatste jaren werd gegeven in het gebouw van „Religie en Kunst". Voor het orkest is die zaal wel wat klein en werd daarom besloten in stede van dit winterconcert een zomerconcert te geven, hetwelk dan - in tegenstel ling met de verplichte openbare zomer-uitvoeringen - zal worden gegeven op een of ander besloten terrein. Als zoodanig werd o.a. genoemd „Oranjehof", wat ons wel zeer geschikt lijkt, om de donateurs bijeen te noodigen. Het bestuur zal hiervan te zijner tijd kennis geven en hoopt, dat de donateurs dan door groote opkomst blijk zullen geven van hunne waardeering voor deze vereeniging. Wellicht ook kan dit voor hen, die nog geen donateur zijn een aansporing wezen om tijdig als zoodanig toe te treden. Men kan zich opgeven bij den lsten Secr. W. H. C. Doorman, Spoorstraat 43. Schenking Door Jonkvr. Van Weede te Utrecht is een bedrag van 1000,- geschonken voor het Orgelfonds der Evangelisatie-Vereen, der Ned. Herv. Gemeente alhier. Dienstweigering noodzakelijk? De Anti-Militaristen-vereen, hield Vrijdagavond j.1. een Openbare vergadering, waar de heer A. L. Constandse uit den Haag sprak over dit onderwerp. Ondanks het stormweer was de opkomst redelijk. Spr. wees op de groeiende anti-oorlogsbeweging in dezen tijd. Daarin schuilen echter onzuivere ele menten; het is voor een deel angst-pacifisme. Het karakter van den komenden oorlog, die ook de burgerbevolking zal treffen, is algemeen bekend geworden en dat heeft het publiek verontrust. Maar feitelijk was het vroeger even erg, al betrof het toen alleen de soldaten. Want het misdadige van het militarisme is, dat iemand gedwongen wordt om te dooden, niet zijn vijanden, maar hen, die zijn kameraden moeten zijn. Oorzaak van het militarisme is het kapitalisme, het systeem, waarbij het aan enkelen mogelijk is zich ten koste van anderen te verrijken. De mentaliteit van het kapitalisme: ieder voor zich, komt zoowel vóór bij degenen, die zich Christenen noemen, als bij de arbeiders, die ook slechts voor eigen loon staken en oorlogstuig vervaardigden. In nauw verband met kapitalisme staat de Staat, de regeering. Van geen enkele regeering verwacht spr. iets, noch van de Russische dictatuur v.h. proletariaat, noch van de Engelsche Arbeidersregeering. Het eenige, waar op aan gestuurd moet worden is: een staatlooze samenleving. En wie dat bewust wil, moet dienst- weigeren in algemeenen zin, militaire en burger lijke dienst. Als een moedige minderheid voorgaat, komt de massa vanzelf. Een 6-tal personen kwam in debat. De eerste debater interrumpeerde hinderlijk, toen de spr. hem beantwoordde. Hij verweèt den spr. naïviteit en uitschakeling van de haat, die van nature tusschen de menschen bestaat. Een dame sprak de overtui ging uit, na al wat ze van Rusland had gehoord, dat het communisme het Christendom ten onder zal brengen. Een derde debater wilde in dezen tijd van werkloosheid het leger en de wapenfabricage behou den als werkverschaffing. Eenige anderen begrepen njel, dat de spr. zoo lichtwaardig over het verlies van nationaliteit dacht. De spr. beantwoordde ze allen, zeide, dat als er zulk een haat bestond, wij ons daarvan moeten onthouden - dat, al waren de misdaden van het Bolsjewisme nog zoo groot, ze toch nog niet zoo erg konden zijn als het Tsarisme - dat verlies van nationaliteit geen verlies van zeden, gewoonten en taal hoeft te zijn; Zwitserland b.v. is drietalig. Tenslotte wekte spr. allen op tot den strijd voor een betere samenleving. UIT DE AD VERTE N'TIEN WAT NOTEERT JAN KAATS VANAF 24 JANU- ARI?Prima Kleiaardappelen, klaar bloem, per tien kilo 75 ct„ 65 ct. Zandaardappelen per tien kilo 45 ct. Versche Groenten en Wintergroenten: Brus selslof p.pond 13 ct.; spruitjes per pond 6 ct.; schorseneeren per pond 9 ct.roode kool 6 ct.Holl. harde uien per tien kilo 45 ct.mooie stoofprei 2,5 ct.echte Fyffes bananen 35 cent per kilo. Onze zaak is gevestigd Lange Bergstraat 2. Jan Kaats is grootendeels altijd nog voordeeliger. OPRUIMING BIJ VAN DE WITTE: Torenstraat 17, Soest. Huishoudelijke artikelen, glas, porselein, aardewerk, galanterieën. Noa joarelaang vergoadere, ben ze der op Soest aachter, daawwe un tweepolig winkel- aapperoat motte kriege. De noordpool an de vaan Wee- destroat en de Zuudpoól an de Soesterbargsestroat. En daan houwe we nog een bosje pooltjes over voor de buurt- winkels. Zo as de Koninginne- loan en de Smitshof. 't Kon wellus koud worre op Soest met aal die iezige streke. En t wor nog kouwer ajje verneemt, daawwe d'r licht nog un poöl bie kriege. Doarom is ut goed bekeke, daatter vaast een wol winkel anvaangt in de Euro woningen an de Vaalerioan- stroat. Aalle vrouwe an 't truuje brie je. Ajje 't goed speult krieje nog subsidie veur de isolatie vaan je lichoam en daat scheelt thuus ok weer gaas. Ik vin ut aallenig niet eerlijk daat de energie weer duurder goat koste om daawwe zunig benne. Voortemee komme d 'r nog meer zoake bie an de Vaaleri- oanstroat. Daa's weer nieuw veur Soest. Daan kriege we drive-in winkels en daa's krek waawwe hebbe motte, waant op Soest wille ze toch met de auto veur de toónbaank as 't effe kaan. D'r stoan Euro-wo- ninge zaai; aas tie aallemoal un haandeltje oprichte, kaan't best un oardig pooltje worde doaro. Ajje d 'r zin in het, mojje 't wel effe anvroage bie de ge- meengte, aanders krieje traam- melaant. Daan mojje wel un paak mooie haandtekeninge vaan de bure bie je hebbe, moar die hejje zo, waant die hebbe d'r ok belaang bie. Die wille ommers zelluf ok groag an de baak.. En woar winkels komme krieje ok nog wel un baank ter bie. Daat wordt daan een Euro drive-in baank en doar hoal je je Eurocheques om mee te be- toale. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge: moak ter ok nog un drive-in bioscoop bie. D'r is nog zo'n stukkie laand doar in de buurt, woar de kaarmis mot komme. Daa's ter net mooi veur. De primeur vaan neder- laand. Kaajje lekker in je auto blieve zitte en noar Silvia Kristel kieke. In Oamerika loöpe die opelucht filmzoale best. Is ter iemand die 't wil ongerderneme? Vergunning kaajje anvroage op 't Ge- meengte huur. Showroom: KONINGINNELAAN 84 TELEFOON 10652 De Basisgroep Baarn/Soest organi seert dinsdag 27 januari a.s. een ge- spreksavond over religieus opvoeden. Jan Nieuwenhuis, pastor van de Domi- nicuskerk te Amsterdam leidt de avond in en gaat in op vragen alswat is religieus opvoeden; heb je daarbij een christelijke gemeenschap nodig; wat doe je met de bijbelverhalen. De avond wordt gehouden in gebouw Het Brandpunt. Oude Utrechtseweg 6, te Baarn, en begint om 20.00 uur. Nu de vorig jaar begonnen "uiter lijke" vernieuwing, zowel wat "geluid als uniformen" betreft van de Soester Harmonie P.V.O. is afgerond, staat het orkest weer open voor nieuwe leden. Er zijn plaatsingsmogelijkheden op diverse instrumenten: klarinet, trombones, trompet, trommel, over slag e.d. Maar ook de showgroepen kunnen aanvulling gebruiken en daarbij heeft het PVO-bestuur het oog op puppyrettes, majorettes en de vlaggengroep. Voor zowel muziek als het showge- beuren verzorgt de harmonie zelf de opleiding. Er zijn minimumleeftijden aan verbonden: muziek en drumband vanaf tien jaar; meisjesgroepen vanaf zeven jaar en majorettes vanaf twaalf jaar. "Soest", zegt voorzitter H.Reulen, "is een plaats die het waard is om een goede muziekvereniging en showband te hebben en met het huidige inwonertal met veel jeugd moet dat ook te realiseren zijn' Gedurende vier weken houdt de har monie "open huis". Dat wil zeggen dat de wekelijkse repetitie-avonden zonder enige verplichting, bezocht kunnen worden. Maandag-, dinsdag- en donderdag avond kan men vanaf 19.00 uur terecht in het eigen gebouw aan de Rem brandtlaan 9 voor muziek, majorettes en drumband; woensdagmiddag vanaf 15.30 uur voor puppyrettes en vlag gengroep. Inlichting kan men ook verkrijgen bij de sekretaris de heer E.Veld kamp, Choristenpad 92, telefonisch be reikbaar onder nummer 14218.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11