"Welnee. Ik spaar toch bij de Bondsspaarbank. Nou, dan heb je het "Zo, mooi spulletje heb je daar! 'n Prijsje gewonnen zeker...?" BONDSSPAARBANK boekfoaaidel Gemeentelijk Infocentrum druk bezocht Filmagenda Amersfoort Meningen van lezers Minder geld voor kunstwerken Hondje weg Hondje terug Agenda Soester gemeenschap Glaasje op toch gereden Inderdaad. Sparen bij de Bonds spaarbank, dat gaat zo gemakkelijk. Voor u het weet staat er 'n flink bedrag op uw rekening. Want de Bondsspaar bank is van oudsher dé spaarspecialist. Bovendien heeft de Bondsspaar bank zo n verscheidenheid aan spaarvormen, dat er voor iedereen een spaarvorm op maat is. Kijkt u bijvoorbeeld maar eens naar de Girospaarrekening, nieuw van de Bondsspaarbank. Da's handig. Zo'n Girospaarrekening. U krijgt niet alleen een fikse rente, op dit moment 6%, uw geld blijft toch altijd beschikbaar. Tot f 5000,- per kalendermaand. Mocht u meer geld nodig hebben, dan spreekt u dit gewoon 30 dagen van te voren af. Bovendien, en dat vindt u alleen bij ons, u kunt kontant aan de balie storten en u bent zelfs niet verplicht een salarisrekening bij ons te hebben. Hoewel dat laatste natuurlijk toch niet zo'n gek idee zou zijn... Alle zaken voor alle mensen. De Bondsspaarbank in uw omgeving: Soest: Steenhoffstraat 56, tel. 12691. Smitsweg 18 hoekNieuweweg, tel. 19525. Soesterbergsestraat 32, tel. 18016. Koninginnelaan 18, tel. 16600. De Borg en andere zaken Stroomgroep Soest kan niet lezen Lezing „Ewijckshoeve" Aanrijding door drank Auto in slip; bestuurder breekt ribben Kosten inspraak stijgen Discussie-avond over defensie en kernwapens Marianne Engel exposeert in „De Borg" Aanrijding Hondenbelasting Nog volop OPRUIMING! Het gemeentelijk Informatie-centrum aan de Steenhoffstraat werd vorig jaar goed bezocht. In totaal kwamen er 5310 bezoekers langs en dat komt bij de vijfdaagse werkweek neer op ruim twintig per dag. Telefonisch werden bovendien 2472 informaties verstrekt en dat komt neer op ongeveer tien per dag. Sinds de opening van het centrum in de maand oktober 1979, zijn er totaal 0413 bezoekers en 2905 tele foontjes geregistreerd. 19,1% van de bezoekers (1010) man en 17% (415) van de telefoontjes kwam om informatie over huisvesting. Een zeer groot deel van de bezoekers (14,4% 760 man) en van de telefoontjes 25% 608 stuks) bestond uit weg- vragers en informanten naar adressen. Bestemmingsplannen trokken 280 be zoekers (5,1% en leverde 99 (4%) tele foontjes op; sociale en juridische pro blemen respectievelijk 29 en 19; scho len en beroepen voorlichting 31 en 9 (bezoekers/stuks); toerisma (eigen lijk bestemd voor de buren van de WV) 39 en 4 bezoekers (c.q.stuks) terwijl informaties over voorzieningen voor bejaarden en gehandicapten ge vraagd werden door 96 bezoekers en in 33 telefoongesprekken. 413 nieuwe of toekomstige bewoners van onze gemeente wisten de weg naar het Infocentrum te vinden en van die groep kwamen ook nogeens 97 tele foontjes binnen. 222 Studenten en scho lieren kwamen langs en 27 poogden hun informatie telefonisch te krijgen. Er kwamen ook 23 leerkrachten langs en 6 belden er op. Geïnteresseerd in het gemeentelijk ge beuren in het algemeen waren 326 bezoekers en daarover gingen ook 98 telefoongesprekken; jeugd, sport en recreatie leverden 83 bezoekers en 56 telefoontjes op. Hoog scoorden tenslotte "aktuele on derwerpen" (1072 19,4% bezoekers en 172 7,1% telefoontjes) en de ru briek "diversen" (926 bezoekers 17,5% en 784 telefoontjes 32,3%), De gesprekken over "huisvesting" be troffen zowel navraag naar huur-koop- en bejaardenwoningen, als bouwgrond, subsidies en de huurwet. Bij gesprek ken over bestemmingsplannen ging het over Overhees 2,3 en 4, Egghermonde, Albert Cuyplaan, Vorstentuin (Claus laan), Steenberghe en Gouden Ploeg. Studenten en scholieren kwamen langs in verband met bepaalde projecten of een werkstuk over Soest. Ook de ge schiedenis van ons dorp trok hun be langstelling. De leerkrachten bezoch ten het centrum in verband met be paalde projecten. De adressen- en wegvragers kwamen langs om wat duidelijkheid te ver- Van donderdag 22 januari t/iji woens dag 28 januari Ï98ll GRAND 1: Tel. 033-14632. Een aaneen schakeling van komische situaties. FLYING HIGH a.1. Dagelijks: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur Zondag: 13.30 - 16.00 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 2: Een schitterend monu ment voor Peter Sellers (Telegraaf) BEING THERE a.1., met Peter Sellers en Shirley Maclaine. Zaterdag, zondag en woensdag: 18.30 - 21.15 uur Overige 'dagen: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur GRAND 3: De moeizame weg van een zanger naar de top. Neil Diamond is THE JAZZ SINGER a.1. met de hits: ,,Love on the rocks" en America America". Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur GRAND 4: Een nucleair vliegdekschip terug in de tijd naar de dagen van Pearl Harbour. THE FINAL COUNT DOWN (terug haar de hel) a.1. met o.a. Kirk Douglas en Martin Sheen. Dagelijks: 14.00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur GRAND 5: Federico Fellini's specta culaire meesterwerk VROUWEN- STAD 16 jr. Dagelijks: 13.30 - 19.30 uur GRAND: MATINEE: Tekenfilmplezier voor jong en oud THE ARISTOCATS a.1. geheel Neder landse gesproken. Zaterdag en woensdagmiddag: 13.30 uur Zondagmiddag: 13.30 - 16.00 uur CINEMA 1: Tel. 033-18900. De ,,STAR WARS" sage gaat door. THE EMPIRE STRIKES BACK a.1. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur CINEMA 2: John Belushi en Dan Aykroyd zijn THE BLUESBROTHERS a.1. Zaterdag, zondag en woensdag: 18.30 - 21.15 uur Overige dagen: 13.30 - 18.30 - 21.15 uur CINEMA 2: De in Amersfoort opgeno men jeugdfilm. DE BENDE VAN HIERNAAST a.1. Zaterdag- en woensdagmiddag: 13.30 uur Zondagmiddag: 13.30 - 16.00 uur EURO: Tel. 033- 33655. Burt Reynolds in SMOKEY AND THE BANDIT (deel II) a.1. Zaterdag en woensdag: 18.45 - 21.30 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.30 uur Overige dagen: 13.45 - 18.45 - 21.30 uur EURO: KINDERVOORSTELLINGEN De populairste popgroep nu in de bio scoop. ABBA the movie a.1. Zaterdag- en woensdagmiddag: 13.45 uur DUO 1: Tel. 033-16572. Porno studente brengt theorie in praktijk. BABY BLUE 16 jr. Dagelijks: 14.15 -19.15 - 21.30 uur Zondag: 14.15 - 16.30 - 19.15 - 21.30 uur DUO 2: Terence Hill en Bud Spencer in een dolgekke western. ACE HIGH (azen zijn troef) 12. jr. Dagelijks: 13.45 - 18.45 - 21.15 uur Zondag: 13.45 - 16.15 - 18.45 - 21.15 uur DUO 1: NACHT VOORSTELLINGEN Een vrolijke film over lustige proble men. PORNO PARADIJS 18 jr. Vrijdag- en zaterdagnacht: 24.00 uur DUO 2: De Mexicaanse bandiet, die een nationale held werd, VILLA RI- DES 16 jr. Vrijdag- en zaterdagnacht: 23.45 uur krijgen in de ingewikkelde gemeente lijke hiërarchie en in verband met de decentralisatie van de verschillende diensten. Geïnformeerd werd verder naar de mogelijkheden in en van het Soester (sport) verenigingsleven; de scholen; gemeentelijke belastingen, industrie vestigingen, winkels en kantoren, bur gerlijke stand, de centrale antenne in richting, de plaatselijke gezondheids dienst en de politie. Op de begrotingspost aankoop kunst werken zal dit jaar vijfhonderd gulden worden bezuinigd. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat, ge zien de stand van het fonds aankoop kunstwerken (per 31 december j.1. 107.000 gulden) en gelet op de grote financiële problemen van de gemeen te, deze geringe bezuiniging uitermate redelijk is. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing oi vondst van een huisdier. VERMIST: Kater, rood, ongecastreerd. 6 jr.; Tschur, Nieuwstraat 56, 3762 TE Soest, tel. 14322. 15-1. Poes, zwart, bastaard siamees, spitse kop, gesteriliseerd, vlooien band met naamkokertje, „Famke"; Geerars, Klaarwaterweg 71, 3762 XV Soest, tel. 20476. Op dit adres gesigna leerd; zwarte jonge kater. 13-1. Poes, grijs-cypers, scheurtjes in beide oren. 3 jr.Schuls, Korte Kerk straat 3, 3764 DA Soest, tel. 22479. 12-1. Poes. cypers, 4 jr., hangbuik; Barendse, Walraven van Hallhof 3, 3762 XW Soest. tel. 19902. Poes, siamees. 4 jr., krols op het tijdstip van verdwijen, Kluvers, Groot Hertoginnelaan 34. Bussum, code Ï4Ö5 EE, tel. 02159-18796. GEVONDEN: 14-1. Poes. cyjiers-lapje, (Van Hamel straat); Dierentehuis, tel. 13583. 21 januari: Informatieavond in De Borg over Transcendente Meditatie. Aanvang 20.00 uur en vrij toegankelijk. In Dorpshuis De Borg aan de Willaert- straat te Soest. Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46 te Soest. In Tros-radioprogramma, ,,-'s Lands wijs- 's Lands eer", componist-arran- geur en dirigent Rogier van Otterloo als middelpunt in De Borg, Willaert- straat, Soest, m.m.v. Toots Tielemans. Thijs van Leer. Frans Halsema en een orkest onder leiding van Ruud Bos. Edwin Rutten zorgt voor de presenta tie van het programma, aanvang 20.30 uur. 22 januari: Filmhuis Artishock met de film, ..Lohn und Liebe", regie Marianne Lüdcke en Ingo Kratsisch in kleur en 98 min. lang. Aanvang 21.00 uur in Artishock. Dia-avond in Dienstencentrum Hons- bergen met als thema: „Tibet/Tibe- taans (vluchtelingen) kinderdorp in India". Presentatie mevr. D. van Gu- lik-Bruin. Toegang gratis, aanvang 20.00 uur. 24 januari In ,,De Borg", het wijkcentrum Over hees te Soest treedt op de toneelgroep Evanee" met „Bitter Lemon", een blijspel van Dimitri Frenkel Frank. Aanvang 20.30 uur, entree 10,-. In Artishock Literaire Salon met de bekende dichter Bert Schierbeek. Pre sentatie: Ton Luiting, aanvang 20.30 uur, entree 4,50, leden 3,50. 25 januari: Kinderfilmhuis Artishock presenteert: „Drie Noten Voor Assepoester". Leeftijd: 8 -12 jaar en voor de kleintjes een voorstelling door de poppenkast- groep Dijn met 2 korte stukken n.1.: „Jan Klaassen doet 't huishouden en „Jan Klaassen en de boef", voor kin deren van 4 - 7 jaar. Na afloop van film en poppenkast voor de kinderen aller lei aktiviteiten om mee te doen zoals tekenen, schilderen, kleien, toneelspe len enz. Aanvang van 't programma om 14.00 uur. Tel. reserveren zondag 25 januari vanaf 13.00 uur onder nr. 02155- 19577. 28 januari Repetitieavond Chr. Gemengd Koor Juliana in gebouw Credo, Julianalaan te Soest. Vrouwencafé Artishock vanaf 20.30 uur in Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. In de nacht van woensdag op donder dag werd op de Dal weg een 37-jarige man uit Leusden door de politie aange houden wegens zijn opvallend rijge drag. De man bleek verre van nuchter te zijn. Hij weigerde de blaas en bloedproef, waarop een proces-ver baal volgde. De politie legde hem tevens een rijverbod op. Gelukkig dat het Ministerie van Bin nenlandse Zaken de Gemeente Soest op zijn vingers getikt heeft i.v.m. de hondenbelasting. De opmerking van Burgemeester Scholten, dat men zich maar eens moet beperken in zijn hobby, wordt niet in dank afgenomen door mij en hoogstwaarschijnlijk vele anderen. Als men nl. al enige jaren twee honden heeft is het een nare zaak. dat je vanwege de financiële consequenties één hond de straat op zou moeten schoppen. Het dierenasyl zal hier ook niet gelukkig mee zijn! Wat de vervuiling betreft maakt het nl. niet uit of je één of meerdere honden hebt. Het gaat uitsluitend om de op voeding van de honden, waar ze hun behoefte doen. Zolang ze het tussen struiken en bomen doen, waar geen mensen lopen, is het slechts een na tuurlijk iets en kan je toch slecht van "milieuverontreiniging" spre ken. H.J.F.v.Vuuren-Greidanus Naschrift redactie: De burgemeester is tegenstander van op straat schoppen. De Stroomgroep Soest blijkt niet te kunnen lezen. In mijn artikel sprak ik niet over de fascisten tijdens de oor log maar de terreur in Duitsland van voor de oorlog waardoor alles mogelijk werd. Daar de Stroomgroep dreigt de admi nistratie van de PUEM te schaden indien niet aan haar eisen wordt vol daan is ook dit een regelrechte daad van terreur. Het feit dat men niet wil wachten op het resultaat van de maat schappelijke discussie wijst op een ondemocratisch denken. De „progressieven" blijken zeer „conservatief" te zijn daar zij, evenals de tegenstanders van de stoommachi ne in de vorige eeuw niet geloven in de technische vooruitgang en deze willen belemmeren. Zulks ten nadele van o.m. de derde wereld. Een teruggaan naar de trekschuit zou fijn zijn, want dan was de Stroomgroep brodeloos. Helaas kan dit niet. De beschuldigingen aan de OSL-Stich- tingen zijn een belediging voor onze „progressieve" leden met wie wij schouder aan schouder stonden in de strijd tegen een beestachtig systeem. Wij zijn er van overtuigd dat wij dank zij een sterke Navo de ene dictatuur niet hebben geruild voor de andere en hopen dit vol te houden. Bij zo'n dictatuur zou geen plaats zijn voor de Stroomgroep en dat zou jammer zijn. De Navo heeft kernwapens en wij wensen die pas te verminderen als de andere zijde niet meer bewapent en er sprake zal zijn van een „tweezijdige" ontwapening. Het is onze plicht dit standpunt te hebben vanwege de nage dachtenis aan onze kameraden die gevallen zijn voor het ideaal van een betere, dus democratische, wereld. Als de Stroomgroep beweert dat wij voor de wereldvrede zijn is dit juist als zij een democratische wereld bedoelt. In deze wereld is geen plaats voor stenen gooiende terreur groepen die onder het mom van burgerlijke onge hoorzaamheid de weg vrij maken voor een nieuwe dictatuur. In deze wereld dient plaats te zijn voor vrije meningsuiting en andere demo cratische rechten maar worden de beslissingen genomen in het parlement en niet op de straat. In deze wereld is een vrij verkeer van land tot land zonder muur of belemme ring voor vestiging in Israël. Indien de Stroomgroep ons dit wereld beeld verwijt mag zij ons „reactio nair" noemen want dan zullen wij het als een erenaam beschouwen. O.S.L.-Stichtingen Werkgroep: 't Sticht B. Vermeulen, secretaris In het internationaal Kunst- en Ont moetingscentrum „Ewijckshoeve" aan de Soestdijkerstraatweg te Lage Vuursche houdt Otto Blom in de serie „Aanwezigheid in Afwezigheid" twee lezJngen. De eerste vindt plaats op zondag 25 januari a.s. over het onder werp: „Huwelijk"; de tweede op zon dag 1 februari over het onderwerp: „Dwang en geestelijke bevrijding". De aanvangstijd is 10.30 uur; bezoe kers moeten zich vooraf telefonisch aanmelden onder nummer 02156-232 of 02159-40793. Op het kruispunt Dalweg-Beukenlaan veroorzaakte een 29-jarige Soester autobestuurder. door overmatig drankgebruik, een botsing. Hij had te laat in de gaten dat twee medewegge bruikers voorsorteerden en probeerde er slingerend'tussendoor te rijden. Hij raakte met de rechtervoorzijde van zijn auto. de linker achterzijde van de eerste wagen. Beide voertuigen wer den beschadigd. Voor de 29-jarige ein digde de rit in het politiebureau, waar na de blaasproef ook de bloedproef werd afgenomen. Op de Amersfoortsestraat te Soester- berg raakte de ex-coach van het Neder lands waterpolo zevental de Joego slaaf I. T. door de gladheid met zijn auto in een slip. Het voertuig kwam in de middenberm tegen een lichtmast tot stilstand. De bestuurder werd met gebroken ribben naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort ge bracht. De kosten voor de inspraak zijn vorig jaar opgelopen tot een bedrag van 88.732 gulden. In 1979 was daar 59.429 gulden voor nodig. Bovendien is het ook nog zo dat een exact bedrag niet op te geven is. omdat niet alle op in spraakprocedures betrekking hebben de kosten als zodanig verantwoord worden. De salariskosten van het secretarie- personeel worden namelijk niet aan de projecten waarvoor zij zijn besteed, toegerekend. Burgemeester en wethouders antwoor den dit naar aanleiding van een vraag die door een lid van de commissie voorlichting en inspraak werd gesteld bij de commissiegewijze behandeling van de begroting. De gemeentelijke voorlichtingskrant „Op 't Hoogt" kost de gemeenschap jaarlijks 45.000 gulden. Voor dat be drag worden zes kranten huis-aan-huis bezorgd. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie (JOVD) te Amersfoort or ganiseert volgende week donderdag, 29 januari een discussie-avond, waar de fensie en kernwapens in het bijzonder, centi'aal zullen staan. Er zijn twee inleiders: de luitenant der cavalerie A. Pronk en de heer E. Eisma. werkzaam op het secretariaat van Kerk en Vrede. In de uitnodigingscirculaire zegt de JOVD: „Hier geldt meer dan ergens anders, dat één foute beslissing fataal kan zijn. Het is daarom noodzakelijk om vóór het nemen van welk besluit inzake defensie en kernwapens dan ook, zeer uitputtend alle mogelijke consequenties van zo'n besluit te bestu deren". De avond wordt gehouden in de P.P.M. Bowling aan de Lavendelstraat 11 in de binnenstad van Amersfoort. De aan vangstijd is 20.15 uur. Marianne Enfjel exposeert vanaf 1 februari in het dorpshuis ,.De Borg" met haar hobby: bloemen en planten. De planten en bloemen hebben haar altijd al geïnteresseerd. Mede doordat ze veranderen met de seizoenen, leven, groeien hebben ze allemaal een eigen karakter. Als kind werkte ze graag in de tuin maar vond het vreemd dat onkruid er uit moest terwijl andere planten kon- den blijven staan. Een paar jaar geleden is door Marian ne het vakdiploma bloembinden ge haald. Op deze kursus leerde ze de Latijnse namen van families, soorten en variëteiten, bij elke naam een eigen uiterlijk, een eigen karakter. Van bloemstukken vindt Marianne het jammer dat ze maar zo kort staan. Ze is dan ook een tijd met droogbloemen bezig geweest. Ook schilderijtjes zijn door haar gemaakt met gedroogde viooltjes en boterbloemen. De klaproos wordt door Marianne ge bruikt om haar gevoelens tot uitdruk king te brengen, doordat elke roos naar haar mening een eigen karakter heeft ten gevolge van de stand van de steel. Op de expositie zijn onder andere wilde bloemen en planten te zien, alsmede kleurige boeketten. Ook zijn er bosjes gras te zien die getuigen van bepaalde weersomstandigheden, zoals: onweer en herfst. De toegang van de expositie die tot 1 maart duurt is vrij Maandagmiddag werd op de van Straelenlaan een 7-jarige scholier door een personenauto aangereden. De 67-jarige bestuurder uit Baarn reed een groep scholieren voorbij, toen op eens de jongen met zijn fiets uitweek. De jongen werd door de auto geschept, waardoor hij met zijn hoofd op de stoeprand terecht kwam. In bewuste loze toestand werd hij naar Zonneglo ren gebracht. Tot mijn spijt heb ik het lichten van de doopceel van de direkteur van de Borg, in de schoenen van het bestuur geschoven! Geheel ten onrechte vol gens de redactie van de Soester Cou rant. De verslaggever van het dag blad, dat wij behalve de Soester lezen, zal vast wel weten waar de doopceel vandaan is gekomen, maar het feit dat die er was, daar heb ik mij aan geërgerd. Overigens is er steeds beroering oVer schuurtjes, bouwketen en niet te ver geten het Soesterveense wolwinkeltje. Het buurtwinkeltje dat gezien wordt als oneerlijke concurrentie van de toe komstige wolwinkel op het toekomstige winkelcentrum in Overhees. Als dat winkelcentrum met net zo'n noodgang gebouwd wordt als de 2e fase van Over hees II, dan kunnen er nog massa's truien gebreid worden, voordat de con- currentie-strijd zal losbranden. Trouwens, tegen die tijd zal het wol winkeltje in de Nieuwstraat wel ge sloten zijn, zodat we echt niet onder de wol gestopt zullen worden. Wat ik nog nergens gelezen heb (ik zal toch wel goed gekeken bebben?) is een ant woord op de vraag van Hannes hoe de brandweer zal gaan werken, nadat de regionalisatie een feit zal zijn. Ik ben er best benieuwd naar. De ambu lancejongens zijn er niet zo gelukkig mee, dat het ziekenvervoer al gere gionaliseerd is. Er moeten nu n.1. ook zieken of gewonden buiten Soest opge haald worden en omdat de jongens heg noch steg weten in Hoevelaken, Nij- kerk enz., duurt het soms onnodig lang voordat ze op het goede adres zijn. De jongens krijgen er de zenuwen van en voor de patiënten blijkt het ook niet gezond. Misschien mag de brandweer na de regionalisatie, die onafwendbaar lijkt, toch uitsluitend in Soest blijven opereren en dan blijft alles bij het oude: dus goed. E.G.Timmer-Geerlings Soesterbergsestraat 53 Soest Met staaapels laag geprijsde restanten, ook licht beschadigde boeken en jeugdboeken. 'n Eldorado voor snuffelende boeken wurmen nu bij

Soester Courant | 1981 | | pagina 12