Cruise-vakanties Kijkdoos-prijzen ,,'t Vaarderhoogt" veelzijdig, verrassend, ontspannend en, betaalbaar. Reisbureau Gerth, van Weedestraat 58 te Soest, 02155 -2 2144 of Soesterbergsestraat 22 te Soest, tel. 02155 -12683. Expositie in ,,De Vaart" Conferentie over Friedrich Nietzsche Video-informatie in kantoor arbeidsbureau Amersfoort A.s. zaterdag wilgenknotten Loslopend paard Inbraken Begrotins- vergadering Twee jongens gewond bij vechtpartij Olielozing via riool? Programma „Speeldoos" Baarn Openbare vergadering sportstichting Voetbal programma zat. 24 januari Zondag 25 januari CDA- ledenvergadering Bestuur Dorpshuis Soesterberg schrijft tekorten af Hengstenkeuring in Utrecht en Zuidlaren Amsterdam en Venetië zijn dit jaar de vertrek- havens in het europese cruise-programma van Chandris Zeereizen. Het was vooral deze griekse rederij, met een eigen vestiging in haven-terminal van Amsterdam, die de laatste jaren de cruise vakantie ook in ons land een flinke en nog steeds groeiende populariteit bezorgde. Foto: Herman van Dam bliotheek, een kapsalon, een win kel, een bioscoop en (voor de la tere uurtjes) een speel-casino. Er worden kompetities georgani seerd voor tafeltennissers, scha kersendammers. Er bestaat gele genheid enige griekse dansen (als de Sirtaki) te leren onder leiding van één der charmante dan seressen van het eigen Romanza- ballet. Een groep die elke avond een ander showprogramma pre senteert in de gezellige balzaal. De maaltijden worden gebruikt in de restaurants; zij bestaan - even als het ontbijt - uit vele gangen. Met dieetverlangens kan reke ning worden gehouden. Vrijwel alles inclusief En nu nog die onbetaalbaarheid. De gehele verzorging aan boord - behalve de excursies in de aan loopplaatsen en de drankjes aan de bar en aan tafel (overigens te gen tax-free prijzen) - is in de passageprijs inbegrepen. Voor dekstoelen, het dagelijkse koud buffet, de middernachtelijke sandwiches in de bars, de spelen, de danslessen, de filmvoorstellin gen, het casino, de shows etc. be hoeft niet extra te worden be taald. En de prijs: incl. vliegen Am- sterdam-Venetië v.v. fl. 1915.- tot fl. 2780.-p.p., vanaf Venetië fl. 1330.- tot fl. 2275-- Voor de buscruises is de prijs bijzonder aantrekkelijk. Hij varièert van fl. 1680.-tot fl. 2415.-. En voor die prijs is men dan niet slechts één week, maar dertien dagen op vakantie. Want voor de hierboven genoemde bedragen krijgt men ook de geheel verzorgde busreis die zowel heen als terug drie da gen lang door de mooiste gebie den van Europa voert. Is de tocht met de Romanza een ware droomreis voor de liefheb bers van het Middellandse Zee gebied, de cruises met de 1188 BRT grote The Victoria' vanaf Amsterdam zijn als het ware ge maakt voor hen die van iets heel bijzonders houden. Bij dit zeer luxe schip kan men kiezen uit di verse, steeds 15-daagse reizen. Met name gaat men naar de noordelijke hoofdsteden (Oslo, Kopenhagen, Gdansk, Stock holm, Helsinki en Leningrad), naar de Noordkaap - Spitsbergen en de noorse fjorden, en naar de Noordkaap en nóg meer noorse fjorden. Aan het eind van het zo merseizoen gaat The Victoria via Genua naar het Caribisch gebied. Ook die reis langs o.a. Lissabon en Casablanca kan men meema ken, evenals een tweetal cruises in oktober van Genua naar Egypte en Israël. Voor deze 15-daagse cruises va riëren de prijzen van fl. 3 310.- tot fl. 6530.-. En ook hier geldt weer: alles inbegrepen, behalve de excursies en de drankjes. Aanvullende hotelvakanties mogelijk Zowel ten aanzien van de cruises in het Middellandse Zee-gebied als van die in het Caribisch gebied geldt, dat de cruise-vakantie met een verblijf in een hotel kan wor den uitgebreid. Bij de Romanza kan men de cruise bijv. onderbre ken voor een vakantie in één der Chandris-hotels op Corfu of Kreta of in Athene. Bij de Britanis gaat het om hotels op San Juan en Martinique. Voor nadere informaties kan men terecht bij de bekende reisbu reaus, die over het volledige cruise-programma voor de zomer '81 beschikken. 11 rt vanaf 1 ,,De Borg" en planten, ebben haar ede doordat enen, leven, il een eigen j in de tuin t onkruid er jlanten kon- loor Marian- nbinden ge arde ze de lies. soorten im een eigen er. larianne het jrt staan. Ze -oogbloemen ierijtjes zijn t gedroogde larianne ge- tot uitdruk- it elke roos jen karakter stand van de andere wilde ien, alsmede ;ijn er bosjes van bepaalde jals: onweer jitie die tot 1 op de van scholier door eden. ,it Baarn reed rbij. toen op- iets uitweek, .uto geschept, hoofd op de In bewuste- aar Zonneglo- Soester Courant van woensdag 21 januari 1980 In het Cultureel Centrum ..De Vaart" te Hilversum exposeert Hans Cornelis- sen tot en met 15 feburari kruiscon- structies van balken en latten. Zijn inspiratie is het lijnenspel dat onder meer in Amsterdam te zien is in de balken waarmee bouwvallige huizen gestut wórden. Het ..kruismotief" is het thema voor de collectie zeefdruk ken en tekeningen die in ..De Vaart" te zien is. Op 27 en 28 februari en 1 maart organi seert de Internationale School voor Wijsbegeerte een conferentie waarop een aantal belangrijke aspecten van het denken van Friedrich Nietzsche zal worden belicht. Inleiders zijn: op vrijdag, Pieter Mostert. zaterdag. Paul van Tongeren. Ger de Gooyer en Gerard Visser. Op zondag is inleider: Dr. Eric Bolle. Inlichtingen bij de desbetreffende school zijn te verkrijgen via het adres: Dodeweg 8. 3832 RD Leusden. Het telefoonnummer is 033-15020. De arbeidsbureaus van Amersfoort en Rotterdam doen mee aan een landelijk experiment van video-voorlichting aan werkzoekenden. In het kantoor van het gewestelijk arbeidsbureau Amersfoort zijn voorlopig twee videofilms te zien: één van een in Amersfoort gevestigd ingenieursbureau en één van een in Soest gevestigde drukkerij. Het is de bedoeling het aantal films dit jaar nog te brengen op twintig. In de vacaturebank, staat bij het desdetreffende bedrijf, aangegeven of er een video-informatiefilm voorhan den is. (voorlopig dus slechts twee). Op verzoek wordt de videoband dan afge draaid. De informatie is gefilmd in samenwer king met het arbeidsbureau en. zo verzekerde men ons. beslist opbe- jectief. Ook tegenvallende werkom standigheden worden in de film opge nomen. Naai-het resultaat met deze twee films wordt nu een onderzoek ingesteld. Het resultaat daarvan wordt binnenkort bekend gemaakt. Bij redelijk weer. dat is zonder sneeuw en stortregen, wordt er a.s. zaterdag verder gewerkt aan het knotten van plaatselijke wilgen. Vrijwilligers, in grote getale, worden vanaf negen uur in de morgen verwacht op het adres Birkstraat 125a. Gereedschap is aan wezig; de vrijwilligers zijn tijdens het werk verzekerd. Op de Middelwijkstraat werd vorige week een loslopend paard ontdekt. Toen men het beest na enige moeite te pakken had, werd tegen de eigenaar proces-verbaal opgemaakt. Hij was namelijk al meer dan eens door de politie gewaarschuwd voor het slechte hekwerk waarachter het paard zich bevindt. Uit een woning aan de Generaal Spoor straat werd een hoeveelheid sieraden, enkele cheques en een bedrag van ongeveer 1100 gulden gestolen. De dader heeft zich toegang verschaft door een raam van de keuken te bre ken. Ook in een caravan aan de Birkstraat werd ingebroken. Hier werden de voor tent ter waarde van 1.700 gulden en een klokradio van 120 gulden meegenomen. De begroting van de gemeente voor het nu lopende jaar wordt behandeld in twee vergaderingen van de gemeente raad welke op maandagavond (aan vang 19.30 uur) 2 februari en woens dag (aanvang 9.00 uur) 4 februari in de zaai van de brandweerkazerne worden gehouden. Op maandagavond worden de algeme ne beschouwingen (per fractie) gehou den, met aansluitend het antwoord van het college. Een vechtpartij op het Dorpsplein te Soesterberg, tussen twee jongens uit Soesterberg en acht knapen uit het Zeister woonwagencentrum is de Soes- terbergers duur komen te staan. Zij moesten zich in het ziekenhuis De Lichtenberg laten behandelen. De Zeisters vochten met stuk geslagen bierflesjes, wurgstokjes en een mes. Dat was in het bezit van de 20-jarige A. G. die een nacht in de cel belandde. Hij stak er mee naar één van de Soester- bergers. die er een wond in zijn been aan over hield. Een inwoner van Colenso constateer de op maandag een sterke oliegeur in het toilet van zijn woning. Na een onderzoek stelde de brandweer vast dat waarschijnlijk olie in het riool gelopen was. In ..de Speeldoos" aan de Rembrandt- laan te Baarn draait donderdag 22 januari, aanvang 20.30 uur. de film ..Als adelaars vielen zij aan" (Where eagles dare). Het is een oorlogsfilm over een groep geheime agenten van de geallieerden, die in Duitsland ach ter de vijandelijke linies gedropt zijn. Vrijdag 23 januari, eveneens om 20.30 uur. treedt de Belgische zangers Della Bosiers op met een ..Tour de Chant". zij wordt begeleid door Ben van der Linden. Zaterdagmiddag 24 januari, aanvang 14.00 uur. wordt voor de jeugd door het speeltheater „Juliette en Julietta" op gevoerd. Het is poppentheater. Zon dagmiddag 25 januari, aanvang 15.00 uur. brengt het Figurentheater „Trian gel" een poppenspel voor volwassenen. Bij tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt werden afgelopen zaterdag de prijzen uitgereikt in de zo suksesvol verlopen kijkdoos-wedstrijd. De twaalf winnaartjes kregen stuk voor stuk uit handen van de glazenierster mevrouw Hans de Ruiter (zie foto) een prachtig cadeau. Mevrouw De Ruiter verving de tekenaar van de bouwplaat, de kunstschilder Egbert de Rooij, die door ziekte verhinderd was zich met de uitreiking van de geschenken te belasten. Voor Kerstmis 1980 werden meer dan achtduizend bouwplaten uitgedeeld en het aantal inzendingen was boven verwachting groot. De bouwplaat had alles te maken met het kerstgebeuren en de fraaiste „stallen" werden ingeleverd. Overigens waren er ook kijkdozen, waarbij de „doos" ontbrak. Volgende week dinsdagavond, 27 janu ari, wordt in gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg een openbare vergadering gehouden van de sport stichting. De agenda vermeldt ondermeer een voorstel geen medewerking te verle nen aan het verzoek van de watersport vereniging Eemland, om de renovatie van de jachthaven te Baarn, te subsi diëren. De weigering is gebaseerd op het feit dat de jachthaven op Baarns grondge bied ligt en dat ook het bestuur van de watersportvereniging van mening is dat er geen sprake is van een regionale voorziening; Voorgesteld wordt verder wel mede werking te verlenen aan het verzoek van de voetbalvereniging SEC tot ver betering van de ventilatie van de kantine en ook medewerking te verle nen aan het verzoek van de Sport Organisatie Soest inzake uitbreiding van de kleed/clubakkommodatie. Wat dit laatste verzoek betreft blijft de bijdrage van de gemeente beperkt tot 32.000 gulden op een totaal bedrag van 150.000 gulden. De vereniging neemt zelf, onder andere door zelfwerkzaam heid 65.000 gulden voor haar rekening en dan komt er 17.750 gulden van de provincie, waarvan weer 8250 gulden als renteloze lening; 15.000 gulden van de Nationale sporttotalisator en 20.250 gulden van de sportstichting, zijnde het al veel eerder beschikbaar gestelde bedrag voor verbetering van vloeren en berging. De vergadering begint om 19.30 uur. VOETBAL WZ 14.30 uur VVZ - DVVA 12.00 uur VVZ 2 - VVOP 2 13.00 uur BI. kwartier 2 - WZ 3 13.15 uur VVZ 4 - VVOP 5 13.15 uur VVZ 5 - Benschop 3 10.00 uur SDVB 8 - VVZ 6 13.15 uur VVZ 7 - VVOG 9 12.00 uur Argon 5 - VVZ 8 (terr. Vrien- denlust) HEES 14.30 uur Hees - Stroe 12.00 uur Hees 2 - SDVB 4 13.15 uur Hees 3 - Laren 3 10.00 uur Hees 4 - Loosdrecht 4 15.15 uur Hoogerheide 6 - Hees 5 10.00 uur Hoogerheide 7 - Hees 6 SEC 15.15 uur FC Hoi st - SEC 13.15 uur Barneveld 3 - SEC 2 13.15 uur SEC 3 - Barneveld 4 12.00 uur SEC 4 - De Glind 2 SOESTERBERG 14.30 uur Naarden - S'berg 13.15 uur S'berg 2 - Bunnik 2 12.00 uur S'berg 3 - NSVS 2 11.00 uur Valleivogels 4 - S'berg 4 VOETBAL S.O.SOEST 14.30 uur Soest - LVV 11.30 uur Soest 2 - Victoria 2 13.30 uur Quick 4 - Soest 3 11.30 uur Nederhorst 2 - Soest 4 12.00 uur S'berg 3 - Soest 5 14.30 uur EMM 4 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - LVV 7 12.00 uur Soest 8 - Victoria 8 9.45 uur Victoria 12 - Soest 10 11.00 uur Quick 11 - Soest 11 SEC 14.30 uur HVC - SEC 11.30 uur SEC 2 - 't Gooi 2 11.30 uur SEC 3 - Veensche Boys 2 11.00 uur Hoogl.veen 3 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - Mal. Muda 2 14.30 uur VVZA 7 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - Amsvorde 11.30 uur HVC 3 - S'berg 2 12.00 uur S'berg 3 - Soest 5 11.30 uur Patria 6 - S'berg 5 Het CDA-Soest houdt op maandag 9 februari a.s. een ledenvergadering in het Medisch Centrum aan de Nieuwe- weg, hoek Smits weg. Er komt een groot aantal huishoudelijke zaken aan de orde, terwijl ook het plaatselijk politieke beleid met o.a. de raads fractie besproken wordt. Voor de bestuursvacature zijn kandi daat gesteld mevrouw M. G. Brouwer- Traa en de Heer R. Wijmenga. De ver gadering begint om 20.00 uur. In een vorige week gehouden informa tieavond heeft het bestuur van de Stichting Dorpshuis Soesterberg be kend gemaakt de financiële tekorten in twee jaar te zullen afschrijven op de post dubieuze debiteuren. Het gaat om een bedrag van vijftienduizend gulden. „Er zijn", zo zei het bestuur, „ver schillen gekonstateerd tussen de inge kochte goederen en de opbrengsten. Daarom hebben we indertijd aangifte gedaan van vermissing. We hebben nooit iemand beschuldigd; het geld was gewoon weg. Door de gemeente is een civiele procedure niet toegestaan. Daarom zullen wé de zaak in twee jaar afschrijven". Daarmee is een streep gezet onder de geruchtmakende affaire die vorig jaar in Soesterberg nogal wat stof deed opwaaien. Het Stichtingsbestuur had de avond belegd om meer openheid van zaken te geven in het reilen en zeilen van het dorpshuis. Er werd vragen gesteld door de circa veertig bezoekers, over de zalenhuur, het subsidiebeleid van de gemeente, de voorgenomen verbouwing (op een laag pitje gezet vanwege het ontbreken van financiën), vrijwilligerswerk en het bestuursbeleid in de toekomst. Het bestuur verzocht een streep onder het verleden te zetten en samen te werken aan de toekomst. Men deed een beroep op de Soesterbergers zitting te nemen in een werkgroep „Vrienden van het Dorpshuis". De groep zou zich met die zaken moeten gaan bezighou den, waaraan het bestuur niet toekomt. Het bestuur van de vereniging Warm bloed-Paardenstamboek in Nederland (W.P.N.) nodigt iedereen uit tot het bijwonen van de centrale hengstenkeu- ringen in Zuidlaren (23 en 24 januari) en Utrecht (30 en 31 januari). De hengstenkeuring is primair een fok- teehniseh gebeuren, waarbij de selec tie van goede toekomstige dieren cen traal staat. In de eerste plaats zijn er de zadel en tuigpaardrubrieken, waarbij het kunnen van het mannelijk fokmate- riaal wordt getoond. In Utrecht komt er op zaterdagmiddag een dressuur- presentatie met 12 hoog geklasseerde dressuurpaarden. Het programma voor Utrecht op 30 januari begint om 8.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Deze dag begint met een eerste bezichtiging van de rijpaard- hengsten gevolgd door groepsgewijze rondstappen. De tuigpaardhengstei zullen op dezelfde manier te zien zijn gevolgd door de rijpaardhengsten. Het programma op zaterdag 31 januari begint eveneens om 8.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Op deze dag zijn Volbloed- hengsten, Hackneyhengsten, rij- en tuigpaardhengsten te zien. Op vrijdag 23 januari zijn in Zuidlaren rijpaarden, tuigpaarden en volbloeds van de afdelingen Groningen, Fries land en Drente te zien. In het programma van 24 januari zijn hengsten te zien die worden aangewe zen voor de tweede bezichtiging, die op zaterdag 31 januari te Utrecht wordt gehouden. Dit programma begint om 8.30 uur en duurt tot 14.00 uur. Voor het zover was dienden ech ter wel enige hardnekkige voor oordelen uit de wereld geholpen te worden. Want voor velen was een cruise enerzijds onbetaalbaar en anderzijds stomvervelend. Beide kwalificaties missen iedere grond. Het tegendeel is waar: een cruise is alleszins betaalbaar en boeiend van begin tot eind. Een voorbeeld: de 7-d cruise met de 7544 BRT metende 'Romanza' vanaf Venetië. Een reis, die geboekt kan worden zo wel vanaf Amsterdam als vanaf Venetië. In het eerste geval kan men vliegen met Air France of per bus aanreizen met de De Jong Intratours. Wil men op eigen ge legenheid naar de vertrekhaven gaan, bijv. per auto, dan is dat natuurlijk mogelijk. Zo'n cruise van 7 dagen betekent allerminst zeven dagen op zee. Nadat de Romanza zijn ankers heeft gelicht en - varend langs het San Marco-plein, het Doge-pa leis en de Brug der Zuchten - Venetië verlaat,volgt in de barsen restaurants de eerste kennisma king met het schip en zijn typisch griekse ambiance. De volgende ochtend is er de verplichte sloepenrol, een voor de pas sagiers altijd weer opwindend en ook wel amusant gebeuren, waar aan elke reis echter stipt de hand wordt gehouden. Als de zwem vesten zijn opgeborgen, wachten de dekken metvolop (gratis) lig stoelen, dekspelen, vele bars en (voor wie geen uitgebreide lunch in de eetzaal wenst) een geva rieerd koud buffet rond het zwembad. Maar dan zitten de eerste zeemijlen erop en loopt de Romanza de haven van Du- brovnik binnen, dankzij zijn oude stad één der meest bezienswaar dige steden van Joegoslavië. Zo Ook cruises in Caribisch gebied Wie deze zomer eens wat verder van huis wil, kan ook voor cruises in het Caribisch gebied bij Chandris Zeereizen terecht. De prijzen voor een cruise van 8 da gen met de 18254 BRT metende 'Britanis', met bezoek aan San s.s. Britanis Juan (PortoRico), Martinique, La Guaira Curagao en St. Thomas, variëren van fl. 2665.- tot fl. 5200.- p.p. bij onderbrenging in een 2-persoonshut. En dat incl. de vliegreis heen en terug. gaat het dan elke dagdoor. Terwijl men slaapt in één dc r vele kom- fortabele hutten (met douche en toilet) is de Romanza inmiddels al weer een heel eind gevorderd op weg naar de volgende bestem ming. Tijdens deze cruise achter eenvolgens: Corfu (een verruk kelijk bloemeneiland) en Kreta met zijn rauwe bergland en de eeuwenoude opgravingen uit de Minos-periode bij Knossos. Onvergetelijk Efesus De vijfde dag volgt de oversteek naar Turkije, waar de Romanza afmeert aan de kade van Kusada- si. Een weinig bekende badplaats in opkomst. Maar wereldbekend zijn de nabij gelegen opgravingen van Efesus, waar Oostenrijkse ar cheologen nu al vele jaren bezig zijn een stad, die tientallen eeu wen geleden 250.000 inwoners telde en een grote rol in de bij belse geschiedenis vervult, in ou de glorie te doen herrijzen; Een bezoek aan Efesus is dan ook iets dat men niet licht zal vergeten. Van Kusadasi gaat de tocht verder naar Athene. Maar onderweg wordt nog wel voor enige uren ontscheept bij het (hippie)-eiland Mykonos met de gelijknamige plaats, bekend om zijn molentjes, zijn spierwitte huizen, nauwe straatjes en gezellige terrasjes. Voor wie nog nooit in Athene was, is er een goed geprogrammeerde stadstour, die een prima indruk geeft van de schoonheden van de griekse hoofdstad en waarin te vens een bezoek aan de wereld beroemde Akropolis is opgeno men. De laatste dag is men op zee, maar desondanks biedt het programma een toeristische belevenis van je welste: de doorvaart door het Ka naal van Corinthe, dat het schier eiland Peloponnesus scheidt van de rest van Griekenland. Fas cinerend! Zaterdagochtend vroeg loopt de Romanza de wateren binnen rond het Lido voor Venetië. De koffers staan gereed voor de ontscheping, die direkt na aankomst begint. Een week van overweldigende indrukken zit erop. Kan zo'n programma nou stomvervelend zijn? Natuurlijk niet. Helemaal niet wanneer wij nu het leven aan boord ook nog even onder de loupe nemen. Want niet alleen tij dens de excursies is er van alles te zien en te beleven, overdag en 's avonds is dat aan boord al even zeer het geval. Wij noemden reeds de zonnedekken, de spelen en het zwembad. Maar er zijn ook lounges om te kaarten, een bi-

Soester Courant | 1981 | | pagina 13