"DE KAT OP HET SPEK" spel der vergissingen Meubidick uit de brand Wilde fietsers en honden verstoren woongenot Leerzame excursie als eerste in de reeks van 1981 .1 Met I. V.N. -Eemland winter gasten en geologisch reservaat bezoekenv Zondagavond- zangdienst in „Zonnegloren" DUTCH FOR FOREIGNERS TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT I I In 1980 Werkloosheid regio Amersfoort met 90% toegenomen 10.000 Gulden kinderpostzegel verkoop in Soest 3 Soester Courant van woensdag 21 januari 1980 3 „Tableau de la troupe"de acteurs van Soester Applaus. '1 Schrijven over de verrichtingen van het amateurtoneelgezel schap SOESTER APPLAUS is helaas ook vervallen in herha lingen. Want hoe de spelende en niet-spelende tonelisten ook heb ben gezwoegd om van het toneel van dorpshuis DE BORG iets aanvaardbaars te maken, het blijft behelpen. Zaterdag j.1., voor de opvoering van het kluchtachtige blijspel "De kat op het spek" bereikte mij een opmerking van één der bezoekers die er op neerkwam dat er van dit behelpen, zeker bij amateurs, toch een zekere charme uitging. Wie ervaart met welke passie en inzet, ernst en overtuiging het SOESTER APPLAUS tot een artistieke prestatie wil komen zal deze opmerking allerminst kunnen onderschrijven, laat staan beamen. Opnieuw hinderlijk gestoei met toneel gordijnen, een matige toneelbelichting en een décor dat nauwelijks funktio- neel mag worden genoemd. Het SOESTER APPLAUS mag men deze onvolkomendheden niet aanrekenen. Doe 't zei vers van het gezelschap hadden zelf de aan de mogelijkheden van het toneel aangepaste décorstuk ken vervaardigd, waren leveranciers van meubilair en rekwisieten, speel den voor grimeur en toneelmeester en verzorgden de belichting. Zelfs aan het funktioneel gebruik van de gordijnen had men bijdragen geleverd. Wanneer ere-gast van deze avond, burgemees ter Paul Scholten, oren en ogen goed de kost heeft gegeven, dan kan het hem zijn opgevallen dat aan het schaarse amateurtoneel in Soest, wat de technische voorzieningen betreft, nauwelijks, laat staan optimale kansen wordt gegeven. Jammer, want wan neer er in deze ook voor amateurs onaanvaardbare situatie geen veran dering komt dan blijft het behelpen. En daar gaat voor de meest verstok te optimist zelfs op den duur "de charme" van af. Al de gesignaleerde ongemakken werden door een goed lachs publiek in een uitstekend bezet te toneelzaal voor lief genomen. Pu bliek dat, ondanks de zaterdagavond en de niet geringe concurrentie van televisie op weg naar het SOESTER APPLAUS opnieuw wist te vinden. Het draaide zaterdag j.1. allemaal om "de kat op het spek", een door John Dole in drie bedrijven en vier tafe relen geschreven blijspel. Het stuk speelt zich af in de Londense flat van het echtpaar Abbots. David en Kate, een voorbeeldig en gelukkig getrouwd Engels echtpaar. De vriendelijke, wat oppvervlakkige, maar wel doortas tende schoonmoeder Suzie Scott, die zo nu en dan komt binnenwaaien com pleteert het jonge geluk. Dat zou zo zijn gebleven als David niet zo nodig Italiaans wilde leren, ging correspon deren met een Italiaanse "pen-friend" en een bladzijde uit zijn Italiaans woordenboek miste. De komst van de "friend" voor een logeerpartij leidt dan tot allerlei misverstanden, waar toe oplichters, smokkelaars en inbre kers het hunne bijdragen. Verder is er mevr. MacWhimble, een mannen hatende huisbazin, die ervan overtuigd is dat alle pijpen in huis degelijk zijn en loodgieter Bus die dat komt contro leren. Die komt dan echter wel voor verrassingen te staan. Gelukkig is daar nog hr. Kuit, de broeder van het Volle Licht, die het moreel hoog en de zeden zuiver probeert te houden. Kortom, "De kat op het spek" is een lichtvoetig gegeven dat men met een knipoog naar Shakespeare voor 't zelf de geld het spel der vergissingen had kunnen noemen. SOESTER AP PLAUS heeft er als ensemble, met alle reeds eerder gesignaleerde beperkin gen, een vlotte en vooral na de pauze soms boeiende voorstelling van ge maakt. Voor amateurbegrippen werd er in een goed tempo gespeeld en had ik, op minimale schoonheidsfoutjes na, veel waardering voor de rolkennis. Bij amateurtoneel dat zich in de pro vincie afspeelt schijnt het een soort ongeschreven wet te zijn dat men als recensent iets door de vingers moet zien. Ik wil daar best aan meedoen, al ben ik als regelmatig toeschouwer en belangstellende voor amateurtoneel dat zich afspeelt in grote steden nogal verwend. Er werden echter fouten ge maakt die zelfs bezoekers die voor het eerst met amateurtoneel kennis maken niet zullen zijn ontgaan. In Londen lezen Britten op een Engelse flat geen Nederlandse kranten, wordt de post niet door een met een PTT- pet getooide heer gebracht en lijkt het een zeldzaam verschijnsel dat de taxi chauffeur er met een biljet van tien gulden wordt betaald. Even zelden heb ik er op de deur van de badkamer een bordje met de tekst "bezet" aangetroffen. Men behoeft toch be paald geen scherpslijper te zijn om tot de conclusie te komen dat dit soort essentiële fouten door de regie voor komen hadden kunnen worden. Ze zijn vooral betreurenswaardig omdat de geloofwaardigheid van het gegeven er door wordt aangetast. Gelukkig be schikt SOESTER APPLAUS over vol doende talent dat in staat is in de loop van een voorstelling dit soort schoon- heidsfouten recht te trekken. Bij het nabeschouwen van deze voorstelling denk ik wat het laatste betreft aan het voortreffelijk op elkaar ingespeelde echtpaar Abbot, waaraan Leo Pappot en Cocky Bisschop op uitstekende wijze gestalte gaven. De in het begin wat moeizaam overtuigende mevr. MacWhimble rekende al spoedig met die onzekerheid af en deed mij, naar mate het stuk vorderde, herinneren aan Godfried Bomans' Tante Polle- wop. Kate's moeder, mevrouw Scott, de vrouw die in dit spel al maanden op een aanrander wachtte, werd door Truus Kudders gespeeld zoals wij dat van haar gewend zijn. Punctueel, rol vast, degelijk. Bep de Graaf had als taxi-chauffeur, postbesteller en politie agent een niet eenvoudige taak. Scha- Foto: Herman van Dam kei en sleutelrollen, van bescheiden formaat die met de beschikbare mo gelijkheden acceptabel over het voet licht kwamen. Waarom "broeder Kuit" door de auteur John Dole in dit stuk werd gesitueerd is mij niet dui delijk. Herman van Konkelenberg had 't er niet eenvoudig mee. Het lood en zinkwerk was bij mevrouw Bus (Joke van Doorn) in goede handen. Regis seur Peter Houtzagers liet zich als Arturo (Carlo) Cellini zien en bewonde ren. Hij maakte er een voortreffelijk typetje van. Hoogstandjes: zijn schit terende val, zijn fraaie spel tijdens de in aantocht zijnde ontmaskering. Een naam is in deze nabeschouweing nog onbesproken gebleven: Maria, de uit Napels afkomstige zwarte schoonheid, gespeeld door Irma van der Gaast. Wat mij betreft hoefde ze niet als Italiaanse te spelen, ze was het. Evenals Peter Houtzagers leuk en geestig van dictie, barstend van tem perament, geraffineerd, aandoenlijk onschuldig, en wat nooit weg is: mooi. Met alle grote waardering die ik voor de vertolking van de eerste plansrollen door Leo Pappot en Cocky Bisschop heb, in "De kat op het spek" was het Irma van der Gaast die van haar in alle bedrijven dragende rol een zeer fraaie creatie maakte. Om het op z'n Italiaans dan maar eens te zeggen: BRAVO-BRAVO- BRAVO! Souffleuse Henny Brugman was voor het publiek onhoorbaar. Een groter compliment is niet denkbaar. Het grime-werk van Wil de Graaf deed vermoeden dat er een schoonheidsspe cialiste aan het werk was geweest. Produeente Mia Kraal, een toneelta lent dat nooit buitenspel mag staan, inspeciënte Toos Slagt, technicus IJpe Dokter en regisseur Peter Houtzagers leverden ieder op hun terrein bij dragen tot deze geslaagde SOESTER APPLAUS-voorstelling. Vele bloem stukken en een langdurig applaus waren de terechte beloning van een aandachtig en dankbaar publiek. Jan Ley dendekker De jaarlijks door I.V.N.-Eemland te organiseren tocht naar de wintergasten. zal in twee delen worden voorgeschoteld. Eerst zal op zaterdag 7 februari drieëneenhalf uur „geloerd" worden naar allerlei concentraties van waterwild en -vogels. Ganzen, zwanen en eendesoorten en vogels van diverse pluimage krijgen de volle aandacht. Na de lunchpauze wordt een ander, nauw met de natuur verbandhoudend, onderdeel bekeken: een geologisch reservaat! Daarin wordt onder deskundige leiding een wandeling van enkele uurtjes gemaakt. Gezien de weersomstandigheden in dit jaargetijde wordt elke deelnemer aangeraden zich verantwoord te kleden. Ook het schoeisel [laarzen is altijd prima mag niet worden veronachtzaamd. Een vogelboek plus een kijker maken dan van de deelnemer een complete „exeursist". De eerste vertrekplaats is het Stations plein te Amersfoort (voor fietsenstal ling), om acht uur precies. Daarna gaat het per touringcar van Amers- foorts Bloei naar Pasedena (Birkho- ven) alwaar om 8.05 uur kan worden ingestapt. Garage Tensen te Soest is de volgende stop. Om 8.07 uur kan daar worden ingestapt. Garage Tensen te Soest is de volgende stop. Om 8.07 uur kan daar worden ingestapt. Beukendal is de dan volgende opstap om 8.10 uur. Het VW-kantoor is gemakshalve voor hen, die daarmee gebaat zijn ingelast om 8.13 uur. Kwart over acht is Colenso aan de beurt en tien voor half negen pikt de bus de laatste deelnemers op van het plekje voor het stationsgebouw te Baarn. Het verzoek „opstap vanouds Jan Tabak" Bussum wordt gehono reerd en wel om even half negen. Na al deze stops gaat het linea recta de polders in om te kijken of de zaagbek- ken, nonnetjes, smienten, talingen, briiduikers -zo maar enkele eendesoor ten- aanwezig zijn. Tal van andere watervogelsoorten zijn eveneens pre sent. Welke? Dat is elk jaar opnieuw een verrassing! Om twaalf uur kan er tot één uur een kopje koffie worden gedronken bij de meegenomen boterham. „De eerste aanleg" in Lelystad-haven werd hier voor uitgekozen. Half twee bestijgt men opnieuw de bus om op weg te gaan, dwars door de polders, naar het Urkerbos, waar het geologisch reser vaat „Piet van der Lijn" zich bevindt. Het zal zo'n 200.000 jaar geleden zijn, dat een enorm grote hoeveelheid land- ijs ons land bedekte. Het was af komstig uit Scandinavië en moet in zijn laatste, fase een dikte van een meter of zestig hebben gehad. Iets terug in de tijd liefst 200 meter. Die ijskap bracht een enorme hoeveelheid grof en fijn gesteente met zich, dat afkomstig was uit gebergten in Scandinavië. In dikke hopen werd dat afgezet en kreeg de naam keileem mee. (Leem met keien). Dat dat geen kleine jongens waren, bleek wel uit het feit, dat hunnebed- bouwers er gebruik van maakten voor het maken van hun grafheuvels. Wéér later kreeg die keileem andere grondsoorten over zich heen. Zo waren dat venen, kleien en zanden. De kei- leemafzettingen liggen aan of dicht onder de oppervlakte en vooral de voormalige eilanden Wieringen en Urk (Schokland in mindere mate) bestaan geheel of gedeeltelijk uit keileem en erractica (zwerfstenen). Toen de Noordoostpolder in 1942 droog viel, kwam een groot gebied, volkomen bezaaid met zwerfkeien aan de opper vlakte. Vooral in de directe omgeving van Urk. Nimmer werd er zo'n groot gebied in ons land waargenomen. Publicaties De geoloog Piet van der Lijn, kwam tijdens een bezoek aan dit gebied, op de gedachte, het als geologisch reservaat RESTAURANT Van den Brink Soesterbergsestr. 122 Soest Tel. 02155-12706 LUNCHEN? Onze steeds wisselende spijskaart komt zeker aan uw wensen tegemoet! MEUBIDICK MEUBIDICK Wat een glorieus einde van 1980 had moeten worden rond de Kerstshow, die in volle gang was, werd een deceptie. 30 december 1980, rond de klok van 24.00 uur, brandde Meubidick in Soes- terberg tot de grond toe af. Niets, maar dan ook helemaal niets was er overgebleven van dit gezellige, sfeervolle wooncentrum in het hart van Soesterberg. Meubidick stond juist in het komende jaar in het teken van het 10-jarig bestaan! 19 Jaar geleden begon de heer D. V. T. de Bruin, als aktief ondernemer in het voormalig circuspand van Toni Bol- tini met de verkoop van meubelen. De filosofie „een goed meubel, uit stekende service, prettige bediening, tegen zeer aantrekkelijke prijs", straalde Meubidick ook nu nog steeds uit. Een suksesformule waar men groot mee werd, want in 10 jaar tijd groei de men van 250 m2 naar ruim 3000 m2. In 1980 is Meubelcity Meubidick geïn tegreerd in de Interieurgroep Pijn- acker B.V. Een gelukkige omstandig heid omdat daardoor order-admini stratie, financiële administratie en le veringsproblemen ontstaan door de brand, niet aan de orde zijn en de kliënten van Meubidick geen enkel na deel van de brand ondervonden. Meubidick „Uit de brand" Dankzij de medewerking van zeer ve len, waar men uiteraard bijzonder dankbaar voor is, en een uiterste krachtinspanning van direktie en medewerkers (sters), is Meubelcity Meubidick zaterdag 17 januari 1981, ruim 2Vé week na de fatale brand weer open. Aan de Sterrenbergweg 40, Soester berg, heeft men de beschikking over bijna 3500 m2 magazijnruimten en de ze zijn in zeer korte tijd omgetoverd tot een sfeervolle showroom. Hier kan een keuze gemaakt worden uit de kollektie die Meubidick altijd ge voerd heeft. Dat Meubidick aan klan tenbinding doet, blijkt vooral nu, door een groot aantal schitterende aanbiedingen extra voordelig te prij- zen tegen z.g. „Meubi-Dankprijzen". Zo genoemd uit dankbaarheid dat de klanten van Meubidick bereid zijn even „om te rijden" en een stukje ongemak op de koop toe nemen. Geen feest nog, dat komt later wel vertelt men ons. De konsument is momenteel zeer ge baat met besparing in de portemon nee en daar voldoen we gaarne aan! Iedereen bruist van enthousiasme bij Meubidick en iedereen is hoop vol gestemd! Direktie en medewer kers staan te popelen de konsument te kunnen bewijzen dat Meubidick een goede zaak is: Meubidick, een meu belshowroom die niet weg te bran den is uit Soesterberg omdat in de af gelopen 10 jaar gebleken is dat ze aan een grote behoefte in de regio voldoet. A.s. zondagavond, aanvang acht uur, zingt het Christelijk Gemengd Koor „Deo Cantemus" uit Huizen in de kerkzaal van het ziekenhuis Zonneglo ren, Nederlandse geestelijke liederen. De leiding is in handen van Piet Philipse en het orgel wordt bespeelt door Albert Brasz. Iedereen is van harte welkom. voor het nageslacht te behouden. Zijn studievriend Jac. P. Thijsse schreef erover, samen met hem, in het tijd schrift „De levende natuur". Oorlogs omstandigheden maakten dat het tot het begin der vijftiger jaren duurde, eer gedachten in daden konden worden omgezet. Thans is het er. dat geolo gisch reservaat. Het kreeg de naam „Geologisch reservaat P. van der Lijn". het is zes hectare groot en in beheer van Staas Bos Beheer. Men houdt het zoveel mogelijk vrij van begroeiing en gesloten voor individuele bezoekers. De werkgroep „Excursies" van het Instituut Voor Natuurbeschermings educatie afdeling Eemland is er echter in geslaagd toestemming te verkrijgen voor een bezoek. Onder deskundige leiding van de heer W. T. Hellinga en enkele van zijn medewerkers zal dat geschieden op zaterdag 7 februari a.s. Vele facetten van de ijstijd zijn er in dit wetenschappelijk waardevol, echt authentieke maagdelijk gebied terug te vinden. Natuurliefhebbers kunnen op deze dag genieten van de wintergasten en het reservaat, waarin drie uur wordt ge wandeld. gekeken en genoten... De excursie staat onder leiding van Rita Kuiper plus de I.V.N.-vogelken ners bij uitstek: Edo Staal en Kees van Leeuwen. Laatstgenoemden willen ook u gaarne van hun kennis laten profite- ren. Aanmelding kan -van heden af- geschieden bij Joke Pidoux, Jacob Catslaan 15, 3768 GP Soest, tel. 02155- 16487. Prijs: 18,- voor leden en begunstigers en 20,50 voor hen, die dat niet zijn. Leer ook dit onderdeel van de vele werkzaamheden van I.V.N.-Eemland eens kennen. Ook bij deze excursie bent u van harte welkom! RITA, I.V.N.-Eemland. VW Kadobonnen. Zo handig en bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Intensive course in the language laboratory Information: 033-729097 Le néerlandais pour étrangers. Hoflëndisch für Auslander. Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans voor Nederlands-sprekenden. In het afgelopen jaar is het aantal bij het gewestelijk arbeidsbureau Amers foort ingeschreven werkzoekenden met 90% toegenomen. Koploper was Leusden met een vermeerdering met 187%. Dan volgen Bunschoten 135%; Soest 104%; Woudenberg: 92%; .Amersfoort 86% 71% en Eemnes 35%. Eind december stonden er totaal 1988 mannen en 1140 vrouwen als werkzoekend ingeschreven en dat is vergeleken met december 1979 wat de mannen betreft 1054 méér en wat de vrouwen betreft 416 méér. De vraag is vergeleken met december 1979 tot op 1/3 gedaald: 1898 in 1979 en nu 545 mannen en vrouwen samen. Wat die vraag betreft zijn de grootste klappen gevallen in de sectoren bouw (van 422 in 1979 naar 54 in december 1980); metaal (497 naar 110); handel (113 naar 42) en administratie (224 naar 133). Ook voor ongeschoold per soneel ziet het er somber uit. Decem- bër 1979 was er nog vraag naar 253 man; nu, december 1980 nog slechts naar 41 man. In de bouw telt men in de regio Amersfoort 404 werkzoekenden; in de metaal 235; in de handel 334; in de administratie 496; in onderwijs 185; in de medische sector 221huishoude lijk personeel 55 'terwijl het onge schoold personeel met 663 werk zoekenden absolute koploper is. De stad Amersfoort heeft nu 1722 werk lozen (1076 mannen en 646 vrouwen); Baarn 330 (218 m. en 112 vr.); Bun schoten 164 (122 m. en 42 vr.); Eem nes 42 30 m. en 12 vr.Leusden 221 (144 m. en 77 vr.); Soest 574 (343 m. en 231 vr.) en Woudenberg 75 (55 m. en20vr.). Het percentage werkzoekende mannen is voor Nederland 6,7; voor de pro vincie Utrecht 4 en voor de regio Amersfoort 4,2. Wat de vrouwen be treft zijn deze percentages 10,3 (Ne derland); 6,8 (Utrecht) en 7,7 (Amers foort). VAKATUREKRANT Om de ingeschreven werkzoekenden zoveel mogelijk bij het zoeken naar een nieuwe baan te helpen, hebben de in de provincie Utrecht gevestigde ar- beidsbureau's (Amersfoort. Kreuke len, Utrecht, Veenendaal, IJsseistein en Zeist) gezamenlijk een "Vacature krant" uitgegeven. Dit is een tegen hanger van de "Vakaturekroniek", die regelmatig naar de in de provincie gevestigde werkgevers wordt gezon den. Het is de bedoeling de vakaturekrant vierentwintig keer per jaar. twee keer per maand te laten verschijnen. Het eerste nummer is aan alle ingeschre ven werkzoekenden toegezonden. Willen zij ook het tweede nummer ont vangen, dan moeten zij dat op het arbeidsbureau kenbaar maken. Abonnementhouders ontvangen zes exemplaren gratis. Het einde van het abonnement is te herkennen aan de gele kleur van de adresband om het zesde exemplaar. Voor een nieuw abonnement moet men zich dan weer mélden bij het arbeidsbureau. De in deze krant opgenomen vakatures zijn tenminste één week eerder bij de arbeidsbureaus gemeld. Het kan derhalve voorkomen dat in de vaka- ture reeds is voorzien als de krant be zorgd wordt. Het provinciaal bestuur heeft de financiën voor dit experiment, dat voorlopig voor één jaar is opge zet. beschikbaar gesteld. Gisteravond is aan mevrouw B. van Breukelen,' in haar woning aan de Smitsweg, een bedrag van 10.000 gul den overhandigd uit de landelijke op brengst van de kinderpostzegelver koop. Zij kreeg dit bedrag in haar funktie als landelijk bestuurslid van de kerngroep „Samen over de drempel"; een groep die zich bezig houdt met hulp aan gehandicapten. Fietsers in de Honsbergen-passage; de gewoonste zaak van de wereld. De bewoners van het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat, zien hun in grote mate aanwe zige woongenot, nogal dikwijls, té vaak zelfs, verstoord door op het trottoir rijdende fietsers. Ook hondepoep ver aangenaamt het wandelen niet, maar dat is een euvel dat zich in heel Soest en heel Nederland voordoet, al heeft uitglijden voor de wat oudere mens soms hele nare consequenties. Minder prettig is dat deze viezigheid ook aan getroffen wordt in de passage, waar langs de bewoners van Honsbergen het wandelparkje achter het flatge bouw kunnen bereiken. De stank is soms enorm en die wordt nog eens extra verhoogd door passanten, die menen dat de doorgang ook als open baar toilet gebruikt kan worden. De bewonerscommissie van Honsber gen heeft er wat zorgen over. In het nabije verleden werd enkele keren geklaagd bij de plaatselijke overheid over de luchtverversingsinstallatie van het onder de flat gelegen restau rant. De klacht is sinds kort afdoende verholpen. De overlast van de in het complex opgenomen bar, valt ook wel mee en men kan glimlachen over de opvatting van de barkeeper "dat het toch maar treurig is dat boven de bar een der gelijk aantal woningen gebouwd is". Het probleem van de wilde fietsers ligt wat anders. Een kwartiertje posten levert het treurige aantal van twaalf fietsers, die alsof er niets aan de hand is, vanuit het wandelparkje de over dekte passage infietsen, over het trottoir vlak langs de hoofdingang van het dienstencentrum rijden en dan zo de Titus Brandsmastraat bereiken. "Opmerkingen daarover", zo zegt ons mevrouw C.Scheuermann, voorzitter van de bewonerscommissie, "worden met een grote mond beantwoord. Nu zijn we dat van de huidige jeugd wel gewoon, maar verbijsterend is toch wel dat ook volwassenen dat doen. Alsof wij iets onbehoorlijks vragen". Dat kwartiertje posten levert het be wijs dat juist ook volwassenen, dik wijls vergezeld van hun kinderen, ge woon het trottoir en de passage als mede het wandelparkje als fietspad ge bruiken. De wandelaar heeft maar te wijken voor de stug doormalende fietser en wie niet aan de kant gaat, wordt met de fietsbel gewaarschuwd "toch maar eens wat beter op te let ten". Een gesprek met de wijkagent en het diensthoofd van de surveillance, heeft geresulteerd in de belofte dat het wan delparkje wat meer aandacht zal krijgen. Vreemd, maar mogelijk uit de visie van de politie wel begrijpe lijk, is de opvatting van de korps leiding, dat de wijkagent niet direct verbaliserend moet gaan optreden. Hij moet de wijk te vriend houden en door praten zien te bereiken dat men zich wat socialer gaat gedragen. De bewonerscommissie hoopt nu maar dat dat sukses heeft. Het probleem van de hondepoep is een Foto: Herman van Dam landelijk probleem en daar is ook de bewonerscommissie van overtuigd. Toch moet naar hun mening voor iedereen duidelijk zijn, dat het niet aangaat de hond zijn behoefte in de passage te laten doen. "Dat ook mensen dat doen, is voor ons bewoners onbegrijpelijk en ook onaanvaardbaar. Verzoeken aan de "aanwonenden" (de bar en de bank), aan de eigenaar van Honsbergen en aan de gemeente, om zo nu en dan de passage eens schoon te spuiten, hebben nog niets uitgehaald. Ieder haalt zijn schouders op en zegt dat het niet zijn taak is. Men kan ons bewoners daar toch moeilijk voor op laten draaien", aldus de bewonerscommissie. Het is een kwestie van mentaliteit en het blijft de vraag of die te verande ren, laat staan te verbeteren is. Plassende mannen en eigenaars van poepende honden moesten beter weten. Er is nóg een klein probleempje. Dat van de parkerende automobilisten. De ingangen van het parkeerterrein zijn tevens de uitgangen. De bewoners commissie wil het gemeentebestuur vragen een soort éénrichtingsverkeer op de parkeerplaats in te stellen: van de beide buitenzijden het terrein op rijden en de middenopening voor het uitrijden. De moeilijkheid voor de wat oudere mens is, dat bij wijze van spreken de auto's hem links en rechts om de oren vliegen. Men de plaatsing van een paar borden en uiteraard be grip en rijfatsoen van de automobilist kan daar heel wat aan gedaan worden.

Soester Courant | 1981 | | pagina 3