Weefster aan huis 25.- 25.- 25.- 1 vraagt uw aandacht voor: I BROEKEN r BROEKEN BROEKEN BROEKEN „Open Dag" Scholengemeenschap „Eemland" MOOIERE KLEURENFOTO'S Leden van de SOESTER ZAKENKRING hebben WERK voor U m GEMEENTE Hinderwet Wintertarief paspoorten Spreekrecht publiek Bouwzaken een medewerk (st) er voor halve dagen ('s middags) Openbare vergadering regionale schoolraad Viering Basisgroep Baarn/ Soest Voor tweede keer proces-verbaal Verleende Bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Openbare vergadering Stichtingsraad „De Borg" Vergadering School psychologische Dienst Nieuw in het INFOrmatie- centrum Ontslagprocedure Lindner opgeschort Aktiviteitenu in ,De Flint" vrijetijdskleding vrijetijdskleding van oosten 4 Soester Courant van woensdag 31 januari 198D 5 Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: A.D.Hooijer, Bosstraat 61 te Soest voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Bosstraat 61 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4139) H.Tiggelaven, Klein Engendaalweg 5 te Soest voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van vuurwerk op het perceel Klein Engendaalweg 5 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest Ben Becker Internationaal Transportbedrijf B.V., Beukenlaan 17 voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een trans portbedrijf (kantoren, opslagruimte, werkplaats en doorsmeerruimte op het terrein Nijverheidsweg te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 6772 ged. Compak B.V., Parallelweg 15 te Soest voor een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een inrichting voor de fabricage van duplex kartonnages op het perceel Parallelweg 15 te Soest (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 2162) Grondexploitatiemaatschappij A.W.Kuyer en Zn.B.V., Ferd.HuyckJaan 20 te Soest voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats van bouwafval op het perceel Verlengde Talma- laan te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 838, 839 en 2799 ged. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 21 januari 1981. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op donderdag 5 februari 1981 om resp. 09.00 uur, 10.00 uur, 10.30 uur en 11.00 uur. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Tot en met 31 maart a.s. geldt nog het wintertarief paspoorten. Dat bete kent een besparing van 14 gulden. Nu betaalt men voor een paspoort- vernieuwen of verlengen 59 gulden. Na 31 maart 73 gulden. Het is ver standig reeds nu naar de afdeling bevolking c.a. Van Weedestraat 11 te gaan en niet te wachten tot de laatste week van maart. Woensdag 28 januari - 16.45 uur (in gemeentehuis) commissie algemene bestuurszaken. Op de agenda staat o.m. lijst prioriteiten beleidsplan ambtelijke bijstand raadsleden agenda gewest Eemland woensdag 28 januari -19.30 uur - commissie verkeer De agenda vermeldt o.m. verkeerssituatie Kerkpad N.Z. Donderdag 29 januari 09.00 uur (in gemeentehuiscommissie financiën De agenda vermeldt o.a. Voorstel tot het aangaan van een exploitatie-overeenkomst met Exploi tatie Vastgoed Holland b.v. te Gouda en Planorex b.v. te Rotterdam t.b.v. het in exploitatie brengen van het terrein gelegen nabij de Korenweg en de Emmalaan. Voorstel tot verkoop van grond gelegen in het bestemmingsplan "de Gouden Plooeg" aan de -Woningbouwvereniging^oest. Voorstel tot verkoop van het perceel Kerkstraat 46. Evaluatie van de in 1979 gekozen 36 projecten waaraan de hoogste prio riteit werd toegekend. Voortgezette behandeling nota grondbedrijf naar aanleiding van gestelde vragen en gemaakte opmerkingen. Maandag 26 januari - 20.00 uur - commissie milieubeheer. De agenda vermeldt: uitwerking inventarisatie van doelstellingen en knelpunten. De agenda vermeldt: uitwerking inventarisatie van doelstellingen en knelpunten. De vergaderingen vinden plaats in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg. Alleen de commissies financiën en algemene bestuurszaken vergaderen in het gemeentehuis. De volledige agenda's en de voorstellen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOr- matiecentrum, Steenhoffstraat 9a (tegenover het gemeentehuis). 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de com missie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het uitbreiding van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Pru nuslaan 6 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3065) Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 23 januari gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van bur gemeester en wethouders schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het bouwplan. Bij het bureau boekhouding G.S.D. en automatisering van de afdeling comptabiliteit wordt voor het tijdvak 1 maart tot 1 juli 1981 gevraagd die in hoofdzaak zal worden belast met de bediening van de office-computer. Functie-eisen - Opleiding op tenminste MAVO-niveau - Typevaardigheid. Zij die bekend zijn met het bediening van een office computer genieten de voorkeur. Salaris Afhankelijk van opleiding en ervarin van 833,50 tot 1093,50 bruto per maand. Nadere informaties kunnen worden verkregen bij de chef van de afdeling comptabiliteit (telefoon 02155-16744, toestel 453). Aan de selectie zal worden deelgenomen door een vertegen woordiging van het personeel van de afdeling. Sollicitaties aan de gemeentesecretaris, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 7 dagen onder vermelding van vacature nummer 81-1. Brigitta van der Zee voor een weefgetouw. Sinds kort bestaat er naast de vele creatieve cursussen, die in Soest als paddestoelen uit de grond rijzen ook een cursus touwweven die wordt gege ven door Brigitta van der Zee. Brigitta is na het afmaken van haar cursus weven in Veenendaal, zelf be gonnen met het lesgeven van touwwe ven. In haar nieuwe huis aan het Claroen- stekerpad dat naar eigen ontwerp is gebouwd heeft ze dan ook een grote ruimte ingericht voor het lesgeven aan haar cursisten. Brigitta woont sinds vijftien jaar in Nederland en is geboren in Zweden. Daar leerde zij al het oude ambacht: weven. Op de Volkshuishoudschool in Zwe den maakt dit een belangrijk onder deel uit van de dagelijkse lesstof. Het wordt gezien als een noodzakelijkheid. ,,Want" zoals ze zelf zegt „weven kan uiterst belangrijk zijn voor de uitzet of dagelijkse huishouding. In de huis houding wordt alleen al erg veel kle ding versleten. Wanneer men deze kle ding zelf maakt kan dit een aanzien lijke kostenbesparende funktie heb ben. Bovendien kan men in dit geval De openbare vergadering in het ge meentehuis van Amersfoort van de regionale schoolraad is verplaatst van woensdag 21 januari naar dinsdag 17 februari. Deze verschuiving houdt ver band met het feit dat aan het eind van de maand januari belangrijke ontwik kelingen zijn te verwachten inzake de regionalisering van de onderwijs begeleidingsdienst Eemland. De agenda van 17 februari vermeldt naast de hierboven genoemde zaak, ook een inleiding over de volwassenen educatie, een advies over een regio naal vakantierooster voor het school jaar 1981-1982 en de verkiezing van leden voor het dagelijks bestuur. De vergadering begint zoals gebruike lijk om 20.00 uur. Zondag 25 januari a.s. is er weer een viering van de Basisgroep Baarn/ Soest. Ze wordt gehouden in gebouw: De Ark, Reigerstraat 16 te Baarn. Ook kinderen van harte welkom. Voor inl.: Tineke Dorr, tel. 02155-11859 en Harry Hemink, tel. 02154-11557. De viering begint om 11.00 uur. Op 18 december werd tegen een 20- jarige jongen uit Soest proces-verbaal opgemaakt wegens het fietsen door rood licht. De jongen gaf aan de politie een valse naam op. Hij werd echter op woensdag weer door de politie her kend, en mee naai: het bureau geno men. Daar werd opnieuw proces-ver- baal opgemaakt. De jongen verklaarde tegenover de politie dat hij een valse naam opgaf omdat hij tegen het beta len van het verbaal opzag. ook nog zelf de kleur, het patroon en het model bepalen". Toen Brigitta naar Nederland kwam is ze zich geheel gaan toeleggen op het weven. Na het volgen van een weefcursus in Veenendaal wilde ze zich meer met het oude ambacht gaan bezighouden. Mede doordat ze na het volgen van haar opleiding nu zelf bevoegd is tot lesgeven. Daarbij komt ook nog dat het weven in Nederland nog niet zo populair is. De oorzaak ligt waarschijnlijk bij de textielindustrie, waartegen nu een maal niet op te werken valt, aldus Bri gitta. Brigitta is overigens al zo'n zeven jaar bekend op de Ludgerusschool te Soest- Zuid. Naast het weven houdt ze zich op deze school ook bezig met andere vormen van textiele werkvormen, zoals breien en naaien. Uit de inrichting van haar huis blijkt wel dat ze zich zeer intensief met het weven bezig houdt. Het interieur bestaat voor een zeer groot gedeelte uit zelfgeweven spullen, zoals: be kleding van stoelen, tafelkleden, vloer kleden, gordijnen en kussens. Ook maakt ze zelf kleding en sjaals. Het leuke van weven is dat je het geheel aan eigen smaak en stijl van de inrichting kunt aanpassen. Zo kan men dus ook het gordijnpatroon gaan verwerken-in de stoelen. Ook zou men een geheel ander pat roon kunnen gaan gebruiken, waar weer wel dezelfde kleur in terugkomt. Het materiaal waarvan gebruik ge maakt wordt is: katoen, cottoelin „ge mengd linnen met katoen" en wol. Deze wol spint ze zelf en wordt door haar gekocht in Friesland en Zweden, want het geboorteland wordt nog zeer regelmatig door haar bezocht. Naast het lesgeven op de lagere school geeft Brigitte ook les in haar eigen huis. Sinds ze in haar nieuwe huis woont is er een aparte ruimte ingericht voor het weven. In deze sfeervolle inrichting staan zes weeftoestellen. Van deze weeftoestellen wordt door de cursisten intensief gebruik ge maakt. Het touwweven betekent voor Bri gitta, zoals ze zelf zegt, een waar stuk geluk. Je kunt immers zelf kleur en patroon bepalen. In de cursus die op dinsdag-ochtend wordt gegeven is nog plaats. Mocht de belangstelling erg groot zijn dan be staat ook de mogelijkheid op andere dagen een cursus te volgen. De begincursus bestaat uit tien lessen waarin men leert omgaan met het weeftoestel, en het werken met ver schillende materialen. Naast de cur sus bestaat de mogelijkheid de weef toestellen te huren, zodat men thuis zelf kan oefenen of het werk kan af maken. Ook bestaat de mogelijkheid zelf wol te spinnen, hierin wordt echter geen les gegeven. Het lesgeven gebeurt in kleine groep jes van vijf a zes, waardoor er volop aandacht kan worden besteed aan ie dere cursist afzonderlijk. In de cursus wordt tevens geleerd de juiste kleuren en patronen samen te stellen. Voor nadere inlichtingen omtrent het weven kunt u terecht bij Brigitta van der Zee. Haar telefoonnummer is: 17966. niet-gebonden besluiten Verlening d.d. 6 januari 1981 bouwen van een woonhuis met garage op een terrein, gelegen aan de Raadhuisstraat, hoek Kerkpad N.Z. (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 4665) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Dinsdag 27 januari - 19.30 uur - commissie maatschappelijke dienst verlening. De agenda-vermeldt o.m. subsidieverordening welzijnsplanning dinsdag 27 januari -19.30 - stichting L.O. en Sport Soest Op de étgenda staat o.m. Voorstel geen medewerking te verlenen inzake de subsidie-aanvraag van de watersportvereniging "Eemland" t.b.v. renovatie jachthaven Voorstel medewerking te verlenen aan het verzoek van de v.v. S.E.C. tot verbetering ventilatie van de kantine Voorstel medewerking te verlenen aan het verzoek van S.O.Soest, afde ling voetbal inzake uitbreiding kleed/clubakkommodatie. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR r- „„-.-I., i.i De Stichtingsraad van het wijkdien stencentrum „De Borg" vergadert vol gende week donderdag. 29 januari, aanvang 20.00 uur. in het dorpshuis aan de Willaertstraat. De vergadering is openbaar. De agenda vermeldt onder meer de begroting voor het jaar 1981: de benoeming van afgevaardigden uit de Stichtingsraad in het Stichtingsbe stuur en de benoeming van een nieuwe beheerder voor „De Borg". Met een rondvraag wordt de bijeenkomst beslo ten. De voorzitter van de Commissie voor de Schoolpsychologische Dienst brengt ter openbare kennis, dat op vrijag 30 januari 's middags om 14.00 uur een openbare vergadering van de commis sie zal worden gehouden in het ge meentehuis te Baarn Nieuw in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum aan de Steenhoffstraat te genover het gemeentehuis zijn de brochures die als wegwijzer bedoeld zijn voor de ouders van die. kinderen die de lagere school aan het einde van dit schooljaar gaan verlaten. Verder hangt er in het INFOcentrum een tekening waarop de situering van het buurtwinkelcentrum Overhees is aangegeven. Gepland is dat in septem ber aanstaande met de bouw gestart kan worden. Tenslotte hangen in het centrum de overzichten van de Ver keerstellingen in Soest en Soesterberg over 1980. De vorige week gehouden bespreking van de directie van Lindner met de vakbonds vertegenwoordigers heeft tot resultaat gehad, dat zolang de onder handelingen duren, de ontslagproce dure bij het Gewestelijk Arbeids bureau te Amersfoort, wordt opge schort. De onderhandelingen hebben op dit moment betrekking op de sociale con sequenties van het ontslag dat de Lindner-directie aan vijftien werkne mers wil geven. In een eerder bericht werd over negentien en zelfs negender tig werknemers gesproken. In het Amersfoorts Cultureel Centrum „De Flint" speelt a.s. zondag 25 janua ri. aanvang 15.00 uur, „The Sammy Rimington"-band. Zij brengt een pro gramma van New Orleans Jazz uit Engeland. Op dinsdag 10 februari treedt in „De Flint" het Carl Schulze Quartet op met een programma Latin Jazz (aanvang 20.15 uur) en op zondag 22 februari is het Waso-kwartet te beluisteren. v.WeedestraatTF tel.12424 Soest 'v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest Met het oog op de komende tijd, waarin bijna alle zesde klassers van de basisscholen moeten bepalen welke vorm van onderwijs zij gaan volgen, vindt donderdag 22 januari a.s. de traditionele „informatiedag" c.q. „open dag" van de Scholengemeenschap „Eemland" plaats. Beide gebouwen in Soest, Soester- engweg 15 en Talmalaan 42, staan overdag speciaal open voor al de leerlingen uit Soest. Baarn en omgeving van de zesde klassen van de basisscholen met hun leerkrachten. 's Avonds is er eveneens gelegenheid voor de ouders van deze leerlingen en andere belangstellenden de school te bezoeken. De openingstijden zijn: 's morgens van 9.00-12.00 uur 's middags van 13.30-16.00 uur 's avond van 19.00-21.00 uur. De Scholengemeenschap „Eemland" heelt een afdeling Technisch Onder wijs en een afdeling Huishoud- en Nijverheidsonderwijs. Hel eerste en het tweede leerjaar zijn algemeen vormend, waarbij veel aan dacht aan de creatieve vakken besteed wordt. In deze leerjaren zitten de jongens en de meisjes bij elkaar in de klas. Aan het eind van het tweede leerjaar kan de leerling(e) een keuze maken uil vele mogelijkheden. De technische afdeling hegft drie vak richtingen: mechanische techniek, bouwtechniek en motorvoertuigen techniek. De meeste jongens, maar ook wel meisjes, kiezen voor de technische •afdeling. De-huishoudafdeling heeft als mogelijkheden: huishoudkundige vak ken, naaldvakken en de opleiding leer ling-verkoopster. Bovendien kan men in beide afdelingen nog kiezen voor verschillende niveaus: A-, B- en C- niveau. De schooldecanen geven advies aan de ouders en leerlingen om te bevorderen dat er een zo goed mogelijke keuze wordt gedaan. Volgende week donderdag, dus 22 ja nuari, probeert de school zich zo goed mogelijk te presenteren. Hiertoe wordt in elk lokaal een over zicht gegeven van wat er zoal gedaan wordt. Ook zullen de leerlingen bezig zijn aan werkstukken of andere op drachten. De bezoeker kan een goed beeld krijgen van de activiteiten in een technische en een huishoudschool. In de hal van het hoofdgebouw van de school aan de Soesterengweg wordt een informatiestand geplaatst, waar u met al Uw vragen terecht kunt. Vak technische zaken kunt U ook aan de in hun lokaal aanwezige leerkrachten vragen. Het is alleszins de moeite waard om op 22 januari een bezoek aan de Scholengemeenschap „Eemland" te brengen. Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 NAAM BEDRIJF Jac. Hermans Prijsslag Drukkerij Klomp B.V. Chemco Inc. TEL.NR. FUNKTIE Vves Rocher Nederland B.V. B.V. Nederl. Kunststof Industrie Soesterberg B.V. Mercurius Dosco B.V. Handelmij. Progress B.V. Nederl. Middenstands Bank 10404 13435 's avonds 033-723986 19844 toestel 232 21324 Direktie-Sekretaresse All-round offsetdrukker Bedieningsassistent afd. verwerking m/v Analyst verwerkingsbaden m/v Assistent-Boekhouder 03463-1647 Assistent(e) voor de Administratie 19544 Onderhoudsmonteur (ploegendienst) 12734 Allround Project Engineer 19304 Administratief medewerkster Vertegenwoordigers 18054 Kasmedewerker(ster) Solliciteer of vraag inlichtingen onder bovenstaande telefoonnummers. ♦Wi

Soester Courant | 1981 | | pagina 5