Burgemeester Scholten laat vergadering onzakelijk lang duren Meerderheid Baad eens met verbouwingsplan Mariaschool Soest nadert de 41.000 inwoners Gemeenteraadsvergadering Dit jaar weinig geld voor sport beschikbaar VVV nieuws Wolwinkel in garage door raad toegestaan GARA6E. A.r, WEERD Acht raadsleden tegen Jachtrecht Scheve lading Auto Vandermëèr Amersfoort B.V. 9 Soester Courant van woensdag 21 januari 1980 9 WATCEj Auto van der Fieee. uruCTde woestijn uir, EM TAN MOET U HET NOGf êSVRA^sM Ce iSSFLTAAic/J SO€SURB£RGSEiTMATJ& De raad heeft met slechts de stemmen van de vier wethouders en van de CDA-er Storimans tégen, het advies van de commissie voor de beroep schriften overgenomen om mevrouw B. Lugtenborg-Lodewijk officieel toe stemming te geven haar al vier jaren bestaand wolwinkeltje voort te zetten. De raad maakte gebruik van artikel 352, vierde lid van de Bouwverorde ning, waarin een vrijstelling van de gebruiksvoorschriften is vastgelegd. Het college deed dat in het verleden niet, vanwege de precedent-werking. Aanvankelijk leek het er op dat de raad geen woord aan het advies van de beroepencommissie wilde wijden en zo maar daarmee akkoord wilde gaan. De burgemeester voorkwam dat min of meer, omdat het hier om een princi piële zaak gaat. Wordt in dit geval de vergunning voor het hebben van een winkelbedrijf in een garage verleend, dan zo redeneer de het college, is eenzelfde ontwikke ling op andere plaatsen niet meer tegen te gaan. De raad nam dat standpunt niet over, ook niet toen wethouder Menne con- eorrentievervaising in het geding bracht. Menne rekende de raad voor dat in het door de raad zelf geplande winkelcentrum (Smitshof) de (be- drijfs) grond voor 1700 gulden per vier kante meter verkocht werd. Voor een oppervlakte als de garage heeft, 25 vierkante meter, moet dan ruim 42.000 gulden betaald worden; acht keer méér dan de grond in de woonwijk kost. Menne stelde daarbij dat de woning bouw in vele gevallen ook nog gesub sidieerd wordt door de overheid en dat op deze manier de middenstander/on dernemer onevenredig zwaar becon- cureerd wordt. Hij noemde het in hoge mate oneerlijk wat er nu gebeurde. Achtereenvolgens werd de visie van wethouder Menne bestreden door me vrouw Korthuis (WD); de heer Nuijten (PS); de heer Bolhuis (CDA); mevrouw Van Gelder (PvdA) en de heer Jonker (D'66). Zij meenden dat het in dit geval ging om de ruimtelijke ordening en dat de .economie" en het concurrentie-beding niet ter sprake dienden te komen. Allen vonden dat de raad, via de plan- en bouwvoorschriften, uitwassen in de hand kon houden. Mevrouw Korthuis merkte daarbij op dat de gevraagde vergunning eenvoudig niét geweigerd kón worden vanwege het concurrentie beding. Daarover werd noch in de planvoorschriften noch in de bouwver ordening gesproken. Wel wilde zij in de vergunning-voorwaarde opgenomen zien, dat het winkeltje door verande ring aan het exterieur en door reclame borden, het uiterlijk van de woonom geving niet zal aantasten. Mevrouw Van Gelder vond dat het college onterecht planologische en economische aspecten combineerde en de heer Blaauw (WD) informeerde naar het collegestandpunt ten aanzien van dokterspraktijken, de fysiothera peuten, de sauna en de kapsalon. Wethouder Menne verdedigde deze vestigingen met de opmerking dat (landelijk) slechts die voorzieningen toegestaan werden, waarvan praktijk- aan-huis normaal is. Menne ontraadde de raad het wolwin keltje te legaliseren.Het hek is van de dam. U zult merken dat er steeds meer aanvragen komen. U mag mij dan daarover nooit meer aanspreken", al dus de wethouder. Wethouder drs. J. L. Menne Menne merkte verder nog op dat de Raad van State voor dit geval het bestuur van Soest weliswaar tweemaal in het ongelijk gesteld had, maar dat daaraan procedurefouten ten grond slag lagen. Het had niets te maken met de visie van het college op de onge wenste ontwikkeling. De raad bleef bij zijn standpunt. De discussie liep daarna uit de hand, toen wethouder Menne om duidelijk heid van de raad vroeg. „Is het uw bedoeling voortaan dergelijke winkel tjes in garages overal toe te staan?". De vraag werd ontkennend beant woord. Wel .wérd de wethouder ge vraagd of de vergunning overdraag baar was. De heer Storimans gaf te kennen dat hij het met het college eens was en de heer Jonker vond dat er nu eerst duidelijk moest worden wat de raad besloot. De heer Van Poppelen sprak zijn afkeur uit over deze wijze van vergaderen en hij eiste stemming. Op dat moment liet de burgemeester de hamer vallen en sloot de vergade ring. De raad onderging" het enigs zins verbijsterd. Met slechts de stemmen van de drie D'66-ers en de drie leden van progres sief Soest tegen, Is de raad vorige week akkoord gegaan met het voor stel van burgemeester en wethouders medewerking te verlenen aan het plan van het r.k. schoolbestuur, de Maria school te verbouwen. Deze verbouwing is nodig om de school optimaal ge schikt te maken voor de opvang van de kinderen die nu nog de St. The- resiaschool bezoeken. De tegenstem mers zijn van mening dat de St. The- resiaschool in de huidige staat, al voor dit doel geschikt is. Het voorstel van b. en w. werd in de afgelopen maand al uitvoerig behan deld in de vergaderingen van de on derwijscommissie en de commissie financiën. Nieuwe gezichtspunten wer den in de raadsvergadering niet aan gedragen. Wel stelde de fractie van D'66 zich op het standpunt dat men geen medewer king aan het voorstel wilde verlenen, omdat naar haar mening de toets ,,het voldoen aan de redelijke behoefte voor het geven van gewoon lager onder wijs" werd overschreden. Progressief Soest stemde tegen om dat, zoals mevrouw Tomassen zei, ,,er geen goed vergelijkingsmateriaal voorhanden is om te kunnen controle ren of het r.k. schoolbestuur wel een verstandig besluit genomen heeft". ,,De inspraak voor de op handen zijn de fusie tussen de Mariaschool en St. Theresiaschool is wel goed geweest; de keuze van het gebouw zelf heeft het schoolbestuur alleen gedaan", aldus mevrouw Tomassen. Zij verzocht de notulen van de raadsvergadering mee naar Den Haag te sturen. De CDA-er Verheus verzette zich te gen de discussie. Die was naar zijn mening overbodig, omdat ze al in de diverse commissies gevoerd was. Hij zei alle vertrouwen te hebben in de beslissing van het schoolbestuur en de CDA-fractie ging daarom una niem akkoord. De heer Kingma (PvdA) stemde daar mee in. Hij merkte op dat het bouw jaar van de twee scholen niet alles hoefde te betekenen (de Mariaschool is van 1921; de St. Theresiaschool van 1957). „Als ik moet kiezen tussen een flat aan de Weegbreestraat en het Muiderslot, dan valt de keus in het voordeel van het oudste gebouw uit", aldus de heer Kingma. Naar zijn mening moet de raad zeer voorzichtig zijn en niet op de stoel van het „bijzondere" (r.k.) schoolbes tuur gaan zitten. Dezelfde gedachte was ook mevrouw Blommers van de WD-fractie toegedaan. In zijn antwoord wees onderwijswet houder Plomp op het weloverwogen be sluit van het schoolbestuur, waarin de gemeente van het begin af aan ge kend was. Hij zag geen reden om de gevraagde medewerking te weigeren, evenmin als hij aanleiding zag om de notulen van de vergadering naar Den Haag te zenden. Dat bleek ook niet nodig te zijn, omdat het schoolbestuur zich nu zelf tot de minister moet richten. De burgemeester merkte wat dat be treft op, dat het heel ongebruikelijk zou zijn aan het verzoek van mevrouw Tomassen te voldoen. „Den Haag is niet geïnteresseerd in de wijze waarop een besluit is totstandgekomen. Het gaat daar allen om de beslissing van de raad", aldus burgemeester Scholten. De heer Jonker (D'66) vond dat dan de minderheden in de raad nooit aan hun trekken kwamen, maar deze visie ver anderde niets aan de uiteindelijke be slissing. Burgemeester Scholten is het jaar 1981 heel apart begonnen. Hij hield, zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is in Soest, géén nieuw- jaarsspeech; wenste uiteraard iedereen veel goeds toe en wat het raadswerk betreft „zo goed en zo zakelijk mogelijk vergaderen". Hij was daarna de eerste die er tegen zondigde, want hij drong de raad een wat overbodige discussie op, die vervolgens ge heel uit de hand liep. Toen het zover was, sloot hij de bijeenkomst vrij abrupt en gaf ondermeer de WD-er Blaauw en Jonker van D'66 niet eens de gelegenheid nog wat te zeggen. En het zag er wat de zakelijkheid betreft toch zo goed uit. De raadsleden kwamen opvallend traag binnen. Dat lag öf aan de sneeuw en de kou öf aan het feit dat ze niet warm konden lopen voor de agenda die afgehandeld moest worden. In sneltreinvaart werden vervolgens de pun ten besproken of liever gezegd, niet bespro ken. In vijf minuten zes hamerslagen en pas bij het zevende punt, het in Soest eeuwig omstreden jachtrecht, kwamen de tongen even los. Het aantal tegenstemmers groeit overigens met de jaren: nu al acht man, waaronder wethouder Menne. Langer bleef men bezig over het krediet voor de verbouwing van de Mariaschool, maar er werden totaal geen nieuwe visies door de zes tegenstanders (D'66 en Progressief Soest) aangedragen, zodat het eigenlijk verloren tijd was. Het is opvallend hoe in Soest D'66 en Progres sief Soest op elkaar lijken; ze hebben heel dikwijls dezelfde ideeën, al brengt D'66 die dan beter. Gert van D'66 zei bijvoorbeeld dat naar zijn mening met de verbouwing van de Mariaschool „De eisen voor het geven van goed onderwijs" overschreden werden, maar de progressievelingen kwamen niet ver der dan wat „blabla" (een woord dat Vis ser nogal eens gebruikt) over een falend en eigenwijs (omdat het niet maar Progres sief Soest luistert) R.K. schoolbestuur. Jam mer eigenlijk, want Progressief Soest komt van oorsprong uit de confessionele hoek en zou dus enige weet moeten hebben van de schoolstrijd in het begin van deze eeuw en de zwaar bevochten zelfstandigheid van de bij zondere schoolbesturen. Anno 1981 is het nog steeds zo dat vele voorstanders van het openbaar onderwijs, waar dat maar mogelijk is, de bijzondere scholen dwars willen zitten. En wat de aktie van de ouders van de St. Theresiaschool betreft: insiders weten dat ouders in Soestdijk altijd bewust gekozen hebben voor de Mariaschool óf voor de St. Theresiaschool. En zo lopen er nu heel wat gefrustreerde ouderparen rond die met lede ogen zien dat hun kind nu tóch die vermaledij de Mariaschool moet bezoeken. Was de St. Theresiaschool uitverkoren geweest, dan hadden Mariaschool-ouders aktie onderno men. Het R.K. schoolbestuur zal er vermoe delijk in de toekomst nog heel wat mee te stellen krijgen. En toen kwam dan het punt aan de orde, dat burgemeester Scholten eens flink uitgediept wilde zien. De vergadering had iets meer dan een half uur geduurd en iedereen maakte zich op om maar weer gauw naar huis te gaan. De burgemeester stak daar een „onzakelijk" stokje voor. Hij nodigde iedereen uit eens wat meer over de vestiging van een wolwinkeltje in een woonbuurt te zeggen. Aarzelend kwam de raad op gang en zoals dat meer gaat. daarna wist men nauwelijks van ophouden. Het leek de Poolse landdag wel; iedereen zei wat en velen door elkaar. De burgemeester had in zoverre gelijk dat het eigenlijk om een principe gaat: doen we aan ruimtelijk ordenen en plannen we van alles, dan moeten we voor de rechtszekerheid van de burger daar ook aan vast houden. Met het wolwinkeltje wordt daar ernstig de hand mee gelicht, maar de raad wilde er eigenlijk geen woord aan vuil maken. In het college had men klaarblijkelijk afgesproken dat de raad zeer nadrukkelijk met de neus op de feiten gedrukt moest worden, maar dan moest men hen wel aan het praten krijgen. Dat plannetje leek de mist iji te gaan, toen de raad helemaal niets wilde zeggen, maar de burgemeester hielp de leden op weg. En toen liep het een half uur uit, met als resultaat dat het wolwinkeltje er mag blijven. En dat was iedereen toch al van plan. Achteraf gezien heeft wethouder Menne het grootste gelijk van de wereld. Hij voerde, helaas voor hem tè laat, concurrentie-ver- valsing op. Winkels zijn in het Smitsveen gepland in de Smitshof. De winkeliers betaal den daar zo'n 1700 gulden per vierkante meter voor. De garage waar het wol winkelt je in gevestigd is, heeft een oppervlakte van 25 vierkante meteren daar zou in het winkelcen trum tien jaar geleden 42.500 gulden voor betaald zijn. Tien jaar geleden kostte een hoekwoning met garage in de buurt, circa 68.000 gulden en nu kan iedereen op z'n klompen aanvoelen dat de startkosten voor een winkeltje in een garage heel wat lager zijn. En dan is er sprake van oneerlijke concurrentie en daarom heeft wet houder Menne gelijk. „Het hek is van de dam", zei hij enige malen „en dat zul je in de toekomst beleven." Het wolwinkeltje heet „Haar Hobby Hoekje" en heel attent merkte de wethouder op dat de buurt daar binnenkort vergeven zal zijn van „Hobby .Broekjes" voop andere groepen van de bevolking. De raad trok zich in navolging van de beroepencommissie terug achter de stelling: er zijn in de woonwijk toch ook praktijk ruimten van doktoren, fysiotherapeuten, een pedicure-inrichting, kapsalon enz. Maar de wethouder zette daar tegenover dat dat ..wijkgebonden" voorzieningen zijn en in het gros van de gevallen kan dat onderschre ven worden. Nu, met een echt winkeltje, is inderdaad het hek van de dam. De Soester raad deed heel flink door te stellen dat men ongewenste ontwikkelingen in de toekomst zal voorkomen, maar bij de Raad van State, waar iedere toekomstige „gara- ge"-ondernemer zijn gelijk zal zoeken, zal men van het beleid van Soest niets snappen. Nou dan zijn ze in Den Haag net zo ver als menig inwoner van Soest. In 1978 besloot het gezelschap raadsleden nu eindelijk eens af te stappen van ad-hoc besturen, te hooi en te gras beslissingen nemen, lang achter verkeerde plannen aanlopen en die fermheid lijkt nu uit te lopen op ad-hoc besturen, natte vinger werk, sjoemelen met eigen beslissingen on der het mom van „dat hadden we niet kunnen voorzien", de (onderwijs)wet interpreteren zoals ze dat het beste uitkomt met het oog op stemmenwinst in de toekomst. Nou ze doen maar; ze hebben nog zestien maanden de tijd. Dan gaan we weer naar de stembus voor een nieuwe raad. Tegen die tijd moet je de programma's eens in de gaten houden, ledereen zal zich weer sterk maken voor de belaagde middenstander. Dan weten wij in Soest wat dat nou precies inhoudt. Vorige week schoof het gezelschap de kwestie weer voor zich uit door te stellen dat het dit keer alleen ging om ruimtelijke ordening: mag er een winkel in een garage. Dat had niets te maken met de economie beweerde men. Een deel van de club heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat de verspreid liggende winkel geen reden van bestaan heeft. Mis schien is het een troost dat die kromme gedachte nu verlaten is, maar het blijft een feit dat deze raad het ruimtelijk ordenen maar over moet laten aan een wat kundiger gezelschap. Tot die kundigen behoort misschien ook wel mevrouw Aliard van D'66. Zij haalde dit keer de volle winst binnen van de belasting op de tweede hond. Als enige fractie verzette D'66 zich tegen het besluit voor de tweede hond honderd gulden te gaan vragen. Niet haal baar, vond D'66 en zo heeft men er in Den Haag ook over gedacht. Niet honderd maar zeventig gulden, vindt men daar. De vraag is of D'66 daar nu gelukkig mee is, want de hondepoep op de trottoirs moet hen toch ook wel eens opgevallen zijn. Daar ergert ieder een zich aan. D'66 zal er eerst zelf eens over moeten uitglijden. Figuurlijk gezien is daar weinig kans op, want ze steken zelden hun nek uit. Nou is dat ongetwijfeld verstandiger dan je ongecon- troleerd' in dé nesten werken, zoals andere politieke clubs dat nogal eens doen. Over zestien maanden weten we of de dan nog stemmende kiezer zo'n opstelling waardeert. P. RESS In de vorige week gehouden raads vergadering hebben acht leden, te weten de beide driemansfracties van D'66 en Progressief Soest, de heer Kingma van de PvdA en wethouder Menne, tegen het voorstel van burge meester en wethouders gestemd om het jachtrecht voor gronden gelegen in de omgeving van de Wieksloterweg te verhuren aan de heer W. Dorrestein. Het gaat de tegenstemmers om het jagen, waarvan Visser van Progressief Soest verklaarde dat in 80 procent van de gevallen niet-schadelijk wild afge schoten wordt. Visser citeerde uit het blad „Kritisch Faunabeheer", waarin ondermeer ook gezegd werd, dat de havik, de roek en ganzen, het slachtoffer worden van het „volslagen gebrek aan biologische en ecologische kennis van de jager". Tegen een 54-jarige vrachtwagen chauffeur uit Goor werd vorige week proces-verbaal opgemaakt wegens het scheefhangen van zijn vrachtwagen ten gevolge van verkeerd laden. Hij reed op dat moment op de Vredehof straat. Op de druk bezochte nieuwjaarsrecep tie van de Sportstichting heeft wethou der Plomp de verenigingsbestuurders voorbereid op een, wat de financiën be treft, mager jaar. „Wij weten allemaal dat de sport nog vele wensen heeft en wij hopen met u dat zij dit jaar in vervulling mogen gaan. U zult echter begrijpen", aldus de wethouder, „dat de precaire finan ciële situatie van het land en ook van Soest, merkbaar zal zijn bij de sport". Hij maakte duidelijk dat onder deze omstandigheden het gemeentebestuur een groot voorstander is van particu lier initiatief en zei verheugd te zijn dat ook in Soest mensen met het ge meentebestuur meedenken om oplos singen voor sportwensen te zoeken. In dat verband wees hij op de aan vraag voor een tennishal (aan de Schrikslaan) die dankzij dat initiatief mogelijk nog dit seizoen gereed zal komen. Wethouder Plomp verzocht Öe vereni gingsbestuurders vooral hun ach terban duidelijk te maken dat het geld schaars geworden is en dat daardoor weinig ruimte overblijft om nieuwe zaken aan te pakken. Naar zijn mening was het een voor deel dat vele. vereriigingsbestuurders nu al jaren achtereen in funktie zijn; „dat verhoogt het begrip voor elkaar en maakt ook de gesprekken met de overheid makkelijker", aldus de wet houder. „De gemeente doet haar best en zij hoopt op begrip en bijdragen van de sportbesturen om enigszins in even wicht te komen". Wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp Plomp merkte tenslotte op dat de zaal- ruimteverdeling ook dit jaar wel weer de nodige strubbelingen zou geven. Voor Soesterberg zou er wat dat be treft mogelijk enige ruimte gevonden kunnen worden in een defensie-sport zaal. De onderhandelingen daarover lopen. Hij besloot met allen, namens het ge meentebestuur, een voorspoedig jaar te wensen. De receptie werd dit keer ook bezocht door bestuursleden van de Stichting Zwembaden en de schoolsportcommis sie. Ook de bedrijfssportcommissie was uitgenodigd, maar zij stuurde een bericht van verhindering. Politie Het aantal verkeersovertredingen was vorig jaar 2551 en het aantal betaalde waarschuwingen 2120. 1235 misdrijven werden ter kennis van de politie gebracht en daarvan werd Op 228 mensen na, heeft onze gemeente 41.000 inwoners. Op 31 december 1.1. was dit aantal 40.772; 191 méér dan eind 1979. Er werden vorig jaar 539 kinderen geboren en er overleden 304 inwoners, wat een geboorte-overschot opleverde van 235. Er vertrokken uit Soest 2086 personen; 44 méér dan zich er vestigden [2042]. Het is overigens niet gezegd dat de 41.000 eind 1981 gehaald is. Vergeleken met 1979 werden er vorig jaar 44 kinderen méér geboren en overleden 15 inwoners méér. Binnen de gemeente vonden 2212 verhuizingen plaats, te weten 1542 personen in gezinsverband en 670 alleenstaanden. In totaal verhuisden er binnen de gemeente, vergeleken met 1979 zo'n 500 mensen minder. Het aantal voltrokken huwelijken daalde vorig jaar met zeven tot totaal 206; het aantal ingeschreven echtscheidingsakten steeg van 57 in 1979 tot 72 in 1980. Het aantal paspoortaanvragen daal de met 48 tot 4702; het aantal aange vraagde toeristenkaarten steeg met zeven tot 111 en het aantal rijbewijs- aanvragen steeg met 77 tot 4136. Het aantal woningen liep op tot 14.240. Er kwamen er 338 bij, maar daar stond de sloop van 98 huizen tegenover. Bij deze sloop zijn bijna alle woningen van de Soesterbergse wijk „Ons Belang". In 1980 werden 949 woonvergunningen uitgereikt; 44 minder dan in 1979. Het totaal aantal ingeschreven woning zoekenden steeg vorig jaar van 2422 tot 2630. Brandweer De Soester brandweer vrijwilligers rukten vorig jaar 167 keer uit en de Soesterbergse collega's 36 keer. In Soesterberg kwam het brandschade bedrag door de brand op de laatste dag van het jaar bij Meubidick, op 5.797.525 gulden. In Soest was dat 590.275 gulden. De Soester 'rijwilligers hadden het het drukst met hulpverlening, waarvoor 87 keer werd uitgerukt. Voor uitslaande brand kwam men in Soest twee keer in aktie; in Soesterberg drie keer. Zwembad Het aantal bezoekers aan het natuur bad steeg vorig jaar tot 90.648; in 1979 werd het dieptepunt van slechts 85.912 bezoekers gehaald. „De Turf", het recreatiebad aan de Waldeck Pyr- montlaan kreeg 23.575 bezoekers te verwerken; 500 méér dan het jaar ervoor. Er werden vorig jaar 739 zwemdiploma's uitgereikt. Vreemdelingen Eind december woonden in Soest 2133 vreemdelingen; een toename met 26 vergeleken met 1979. Er vestigden zich 577 buitenlanders en er vertrokken er 551. Er wonen 766 Amerikanen in Soest; 705 Turken; 138 Britten; 129 Marokkanen; 85 West-Duitsers; 53 Italianen; 25Belgen; 16 Surinamers en ook 16 Fransen; 15 Australiërs; 15 Canadezen; 13 Oostenrijkers en 13 Denen12 Statenlozen en 10 Ieren en 10 Indonesiërs. Verder wonen hier mensen uit Brazilië (1); Chili (5); China (9); Columbia (2); Egypte (4); Filippijnen (4); Fin land (2); Gambia (1); Ghana (1); Griekenland (6); India (1); Irak (1); Israël (5); Japan (l); Joegoslavië (3); Libanon (8); Maleisië (1); Mexico (1); Nw. Zeeland (1); Noorwegen (2); Pa kistan (2); Panama (1); Polen (1); Portugal (6); Senegal (2); Singapore (5); Somalië (1); Sovjet Unie (1); Spanje (9); Thailand (8); Uruguay (2); Vietnam (1); Zuid-Afrika (5); Zuid-Korea (3); Zweden (6) en Zwit serland (5). In totaal 52 nationaliteiten. 16,5% (203) opgelost. Het aantal ont vreemde bromfietsen was 30 en daar van zijn er 5 teruggevonden; het aantal ontvreemde fietsen was 309 en daar van kwamen er 18 terug. Het rijden onder invloed nam toe: van 67 in 1979 tot 141 in 1980. Ook het aantal vernielingen steeg van 157 in 1979 tot 217 in 1980. Door de politie werden 722 verkeersongevallen behandeld. Er vielen drie doden en 151 gewonden. Soest moet nu volgens de gemeente expert een vrij veilige gemeente zijn, gezien de daar gebruikelijke benade ring van het totaal aantal kilometers op het aantal dodelijke slachtoffers. In 1979 vielen er 5 doden in het verkeer. Op zo. 1 febr. is in de Stadsschouwburg te Utrecht een uitvoering van de show van Robert Longen Leen Jongewaard: Duidelijk zo? Aanvang 20.00 uur. Prij zen 8,50 t/m 20,-, vanaf drie dagen tevoren te reserveren. In het Singer Museum aan de Oude Drift 1 te Laren is nog tot 2 februari een expositie van kerstkribben uit de hele wereld. Internationale collectie van Dr. Maria El. Houtzager. In cultureel centrum De Flint te Amersfoort organiseert de Stichting Jazz in A'foort op 25 januari een optreden van de Sammy Rimington band. Aanvang 15.00 uur. Prijs 7,50. Op 28 januari komt Rob van Reijn in De Flint te Amersfoort met zijn panto mimetheater „Kasjtanka". Kinder voorstelling om 14.15 uur. Prijs 5,50. Volw. aanvang 20.15 uur. Prijs 13,75; cjp 7,75. In cult. centrum „De Speeldoos" te Baarn komt op 23 januari Della Bo- siers met een tour de chant. Aanvang 20.30 uur. Toegang 8,-; cjp 6,-. Op za. 21 februari is in De Hoeksteen (Mareanti) te Amsterdam een Mid- night Holiday met Miss Mini-Rok ver kiezing. Aan deze meest spectaculaire disco-show van het jaar werken mee: Spargo, The Twinkle Stars, The River Brothers, Doris D and the Pins, AVRO's Top-pop en speciale gast Her man Brood. Aanvang 20.00 uur. Toe gangskaarten 20,- alhier te reser veren. In het RAI-gebouw te Amsterdam is op 23 januari een optreden van de Franse zanger Gilbert Becaud. Aanvang 20.15 uur. Op za. 24 jan. en zo. 25 jan. is in de Expohal van het Jaarbeurs Congres centrum te Utrecht de 12e. Intern, kattententoonstelling Neokat. Beide dagen geopend van 10.00-18.00 uur. Van 30 januari t/m 1 febr. is in de Jaarbeurs te Utrecht de beurs van doe-het-zelf-artikelen: Karwei. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam zijn op za. 7 februari om 13.00 uur en om 19.00 uur de 3e Internationale Indoor Trekker-Trek wedstrijden, met deel name van Nederlandse, Duitse, Engel se en Amerikaanse trekkers. In filmhuis Artishock aan de Steenhoff- straat 46 te Soest draait op do. 22 januari de film Lohn und Liebe. De film duurt 98 min. en is in kleur. Aanvang 21.00 uur. Prijs 4,50, cjp, leden enz. 3,50. In de pauze gratis thee. In de RAI te Amsterdam is van 5 t/m 15 februari de Intern, tentoonstelling van personenauto's. Dit jaar wordt er om begrijpelijke redenen veel aandacht besteed aan het brandstofgebruik. Het Amsterdams Volkstoneel organi seert op za. 31 januari rond het Rem- brandtsplein een feestelijk evenement. Er komen kraampjes op het Rem- brandtsplein exposities en gevarieerde optredens in restaurants, dit alles op geluisterd met vele draaiorgelklanken en andere soorten muziek. Alles onder toezicht van een commissie met namen als Loe Lap, Willy Alberti, en G. J. Toorenaar. De festiviteiten zullen zich gaan afspelen tussen 11.00 en 17.00 uur. Vanaf 28 januari zal er in het Kon. Paleis op de Dam te Amsterdam iedere woensdagmiddag om 15.00 uur een rondleiding gegeven worden: o.a. door de Burgerzaal, de Vroedschapszaal, de Justitiekamer en de Schepenzaal, die later de functie kreeg van Troon zaal. De kosten bedragen 1,- p.p. kinderen tot 16 jaar betalen 0,50. Van de provincie Groningen en van de eilanden Terschelling, Vlieland en Ameland hebben wij gidsen ontvangen waarin alle toeristische informatie en bezienswaardigheden vermeld staan, o.a. musea, kerken, molens, boerde rijen, botanische tuinen, rondvaarten, restaurants, recreatieparken, zee- sportvisserij, campings, etc. In de Oude Kerk aan de Torenstraat te Soest wordt op za. 31 januari een concert gegeven door het ensemble Affetti Musicale. Medewerkenden zijn: Christina Jansen, sopraan; Piet Dhont, barokhobo; Lex Vos, blokfluit; Willem Bouten, cello en Jan Jansen, clavecimbel. Aanvang 20.15 uur. Toe gang 7, 50; cjp/p65 5.-. Op za. 7 februari zal I.V.N.-Eemland op bezoek gaan bij de zogeheten win- tergsMten, dat zijn vogelsoorten, die hun eigen gebied ontvlucht zijn wegens de daar heersende kou, en naar het geologisch reservaat, in het Urker bos. Na drieëneen half uur de vogels te hebben gadegeslagen, gaat het na de lunchpauze naar het Urker bos. Het reservaat is niet voor publiek toegan kelijk. De wandeling geschiedt dan ook o.l.v. mensen van het Staatsbosbeheer. Opgeven bij Joke Pidoux, Jac. Cats- laan 15 te Soest, tel. 02155-16487. Leiden Museumstad is een samenwer- kings verband van elf in Leiden geves tigde musea. Wij hebben een evene menten-affiche van de Stichting ont vangen, waarop U het programma en alle verder informatie kunt vinden tot 1 juli 1981. Het is zeker de moeite waard om er een dagje Leiden van te maken. In sportpaleis Ahoy te Rotterdam is van Caraïbisch Festival op 6, 7 en 8 februari. Presentatie Ron Brandste den Verder is in alle hallen gele genheid om op diverse stands inko pen te doen. Aanvang programma's en diverse optredens vanaf 11.00 uur. Einde: 6 en 7 febr. 21.00 uur. 8 Febr. 18.00 uur. Prijzen in de voorverkoop 5,- p.p. Jeugd t/m 14 jaar 2,50 p.p., alhier te reserveren. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend moeilijk? Probeer eens een Soester kadobon. Uw official -dealer voor Amersfoort e.o, FLUORWEG 49-51 AMERSFOORT TEL. 033-15548 BETROUWBARE OCCASIONS Industrieterrein "De Isselt" vak A MEER DAN 100 IN ELK MERK!!

Soester Courant | 1981 | | pagina 9