Renault 18 TD Stationcar ïïSi vaarderhoogt 50 jaar geleden in Soest Huismoeders f m 1 Renault Rai-primeur voor DOE-HET-ZELVERS MOOIERE KLEURENFOTO'S Telling scholieren Baarn/Amersfoort bijna rond Gehannes... G. van Munster Zonde van uw goud Aaron Sassoon De ficus - een dankbare kamerplant van oosten Doet Uw voordeel en koopt Uw. Rund- Var kensvleesch en fijne vleescHwaren bij 30 Januari 1931 BRUIDSMODE AVONDMODE SPOSfi BELlfi Folder „Stand van Zaken" weer verkrijgbaar 10 11 Soester Courant van woensdag 28 januari 1981 11 Op de Personenauto Rai 1981 zullen de onderstaande Renault modellen wor den gepresenteerd: - Renault 4 TL 4 GTL - Renault 5 TL 5 TL 5-deurs 5 GTL 5 Automaat 5 TS 5 Alpine - Renault 14 TL 14 GTL 14 TS - Renault 18 TL 18 TS 18 Automaat 18 GTS 18 GTD 18 TS Stationcar 18 TD Stationcar (Primeur) 18 Turbo - Renault 20 LS 20 GTD 20 TS 20 TX - Renault 30 TX 30 TX Automaat - Renault Fuego GTL Fuego GTS Fuego GTX - Renualt 1100 Kombi - Renault Trafic Minibus - Renault 5 Turbo - Renault Alpine A 310 V6 - Renault 5 Alpine Coupe (race-uit voering) Bij de officiële introduktie van de Renault 18 dieselversies in juli van het vorige jaar werd reeds aangekondigd dat ook de zeer succesvolle 18 Stationcar uitge rust zou worden met de moderne, door Renault zelf geconstrueerde lichtmetalen dieselmotor. Tijdens de personenauto Rai zal dit nieuwste Renault model als primeur worden tentoongesteld en zal dan tevens vanaf die datum op de Nederlandse markt verkrijgbaar zijn. De prijs is vastgesteld op 25.300,- incl. BTW. Met de twee overige dieseluitvoeringen en de eveneens onlangs op de markt gebrachte Renault 18 Turbo is het totaal aan modellen binnen de 18 reeks nu op 14 stuks gekomen. De beide Renault dieselmodellen, de 18 en de 20, streefden binnen enkele maanden na hun introduktie de overige concurrenten op de Franse diesel- markt voorbij en staan momenteel op respectievelijk de eerste en tweede plaats in deze categorie. Ook met de Renault 18 Stationcar wist Renault de hoogste positie op de Fran se stationcarmarkt te behalen. In Ne derland is dit model eveneens succes vol niet minder dan 1 op de 3 Renaults 18 die worden verkocht is een station caruitvoering. Een belangrijk deel van dit succes komt op naam van de geslaagde vorm geving die dit model van de construc teurs meekreeg. De Renault 18 Station car is een van de weinige modellen in deze klasse waarin funktionaliteit en doelmatigheid op een geslaagde ma nier is gekoppeld aan een fraai uiter lijk en waarbij tevens voorgoed werd afgerekend met het bedrijfswagens- ira^go wat tot dusyer pnverbrekelijk met deze categorie auto's verbonden was. - Met de 2068 cm3 dieselmotor biedt de Renault 18 TD Stationcar economisch gezien tal van belangrijke voordelen. Zo is het brandstofverbruik bij 90 km/uur 1 op 17,2. Daarbij is door de zeer moderne constructie van de die selmotor een aantal specifieke diesel nadelen komen te vervallen: hij is vrijwel even geruisloos als een benzi nemotor, hij heeft een opvallend snelle start, is nagenoeg trillingvrij en levert prestaties die het niveau van de ben- zine-uitvoeringen evenaren. De van oudsher sterke eigenschappen van een diesel motor zijn gebleven: zuinig heid, betrouwbaarheid en levensduur. Als bedrijfswagen beantwoordt de Re nault 18 TD Stationcar volledig aan zijn bestemming met een laadvermogen van 495 kg en een laadruimte die naar wens kan variëren van 475 dm3 tot 1560 dm3 bij geheel neergeklapte achter bank. De praktische en grote achter klap maakt ook het laden en lossen van volumineuze goederen mogelijk. De Renault 18 TD Stationcar is in een uitvoering leverbaar en is qua uitrus ting gelijk aan de R 18 TL Stationcar. Kleine uiterlijke verschillen zijn de rubber stootranden om de bumpers, de portierbeschermingstrips en de gesty- leerde velgen. De Renault 18 TD Stationcar is zoals alle Renault dieselmotoren uitgerust met de nieuwe voortrein die onder meer al wordt toegepast op de Renault Fuego en de Renault 18 Turbo, een kruislings gescheiden remsysteem en een verbeterde stuurinrichting. Ten opzichte van de sedanmodellen is de vering van de Stationcar verzwaard en werkt bovendien progressief, zodat naarmate de belasting hoger wordt, de vering stugger is. Ook het remsysteem van de stationcarversies is aangepast aan de hogere beladingsmogelijkheid; trommelremmen achter fi 228,5 mm i.p.v. 180 mm bij de sedanmodellen. In standaarduitvoering biedt de Re nault 18 TD Stationcar o.a. - rolgordels voor - achterruitverwarming - van binnenuit verstelbare koplampen - rembekrachtiging - verlichte schakelaars op midden console - verlicht dashboardkastje - luidsprekerroosters in voorportieren - sigarenaansteker - achteruitrijlampen - vijf portieren. Als optional is een 5-versnellingsbak leverbaar. De meerprijs hiervoor be draagt 615,- incl. BTW. Voornaamste technische gegevens: Motor 4 cilinders in lijn, cilinderinhoud 2068 cm3, boring x slag: 86 x 89 mm, kompressieverhouding 21,5: 1, max. vermogen bij tr/min.: 48 Kw (66,5 pk)/4500, max. koppel bij tr/min.; 124 NM (12,9 mkg)/2250, motorblok en cilinderkop van aluminium, bovenlig gende nokkenas, nokkenasaandrijving d.m.v. getande riem, natte verwissel bare cilinderbussen, verbrandings kamer Ricardo-Comet. Transmissie enkelvoudige koppelingsplaat, dia- fragmaveer, 4 versnellingen vooruit, 1 achteruit (5 versn. bak optional) snelheid in 4e (5e) versnelling bij 1000 tr/min.; 32,58 Km/uur (36,72 km/uur. Wielophanging voor: onafhankelijk met schroefveren, negatieve stuurstraal, hydraulische te- leskoopschokdempers, Stabilisa torstang 16 mm. achter: starre achteras met schroef veren, hydraulische teleskoopschok- dempers, stabilisatorstangj0"22 mm. Remsysteem schijven voor, trommels achter, Mas- ter Vac, diagonaal gescheiden, rem- drukbegrenzer. Wielen Velgenmaat: B 13 Bandenmaat: 165 SR 13 Gewieht rijklaar: 1083 kg laadvermogen495 kg. Prestaties max. snelheid 147 km/uur (153 km/uur v. vijf versn. bak). Acceleratie: 0 - 100 km/uur: 16,9 sec. Brandstofverbruik (volgens ECE- normen) bij 90 km/uur: 1 op 17,2 (17,9) (met 5. ver.bak tegen meerprijs) bij 120 km/uur: 1 op 12,3 (13,3) bij stadsgebruik: 1 op 13,5 (13,5). Renault 30 met Normalur De Renault 30 TX zal standaard voor zien worden van het nieuwe snelheids- regelingssysteem Normalur. Tevens zal deze apparatuur als optio nal verkrijgbaar zijn in de Renault 20 TX. De Normalur apparatuur kan twee funkties vervullen: als snelheidsbegrenzer: de bestuurder kan niet sneller rijden dan een vooraf ingestelde snelheid, zonder het gaspedaal voorbij een zwaar punt in te drukken. als snelheidsregelaar: de auto blijft op de gekozen snelheid rijden zonder dat de bestuurder zijn voet op het gaspedaal houdt. Overigens wordt de Normalur onmid dellijk uitgeschakeld als men het rem pedaal aanraakt, als men ontkoppelt of als heUgaspedaal volledig wordt inge drukt, door het zware punt heen. De Normalur wordt door middel van een schakelaar op het dashboard in geschakeld. De snelheid wordt gekozen met twee tuimelscfiakelaars op het stuurwiel, waarbij controlelampjes (LED's) op het dashboard de werking aangeven. Met name op de snelwegen en bij rustig verkeer beperkt deze Normalur het aantal door de bestuurder te verrich ten handelingen en zal bovendien door de constante snelheid het verbruik gunstig worden beïnvloed. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw gou^l en van uw geld. Wij kopen dit graag van u. diamantair - juwelier Rembrandtlaan 13 Soest (let op nummer: T3!) Laanstraat 18 - Baarn We zullen ons voorlopig een paar weken bezighou den met wat groepen van kamerplanten, omdat die momenteel meer onze aandacht hebben dan de tuinplanten, die het meest van de tijd door vorst en sneeuw bedekt zijn. Zoals de titel reeds zegt, gaan we deze week eens beginnen met een groep van kamerplanten die van het grote aanbod van kamerplanten een belangrijk deel uitmaken, de ficus. De naam betekent eigen lijk niets anders dan ,,vijg". Het geslacht ficus omvat meer dan duizend soorten, waarvan onze eetbare vijg ook deel uitmaakt. De oorsprong van onze kamer en kas ficussen ligt in Zuid en Zuid-Oost Azië, Australië en tropisch West Afrika. Hier groeien ze vaak uit tot reusachtige oerwoud bomen met wel hoogtes van 30 tot 40 meter. We bespreken het assortiment van de mooiste ficus soorten en rassen. De hollandse naam die vaak gehoord wordt is overi gens rubberplant wat duidt op het melksap dat in de plant aanwezig is. Een goede bekende on der de rubberplanten is de F. benjamina die een vrij klein blad heeft. Met zijn sierlijk overhangende twijgen en het glanzend groene loof is hij een van de populairste kamerplanten. Hij wordt veel ge bruikt in wat grotere plantenbakken en ook bij hydrocultuur voldoet hij goed. Een goed verzorgd exemplaar kan in de huiskamer wel tot 2-3 meter hoogte uitgroeien. Ook een erg bekend familielid is de F. deltoidea, die als een van de weinige als kamerplant gemak kelijk vruchten draagt. Vrijwel alle andere Ficus sen dragen alleen vruchten in kassen van bota nische tuinen, waar ze zich door een gelijkmatige kastemperatuur en vochtigheid goed thuis voelen. De ficus Deltoidea groeit in het gebied van de Indische archipel als een epifitische struik op bomen d.w.z. hij wortelt in bomen op vergaand blad en hout. In de kamer wordt de plant veelal niet hoger dan 60 tot 80 cm. en is rijkelijk ver takt. De plant groeit bij voldoende warmte en lucht vochtigheid onvermoeibaar, maar langzaam, tien tallen jaren door. Een ficus die al sinds 1815 in cultuur is, is de F. elastica, een voor ieder bekende plant. Ondanks zijn bruin wordende onder ste bladeren in de winter, dit komt overigens door verzorgingsfouten en het feit dat hij door zijn snel le groei al gauw buiten de normale kamerafme tingen valt is hij nog altijd geliefd. Na eventueel afsnijden van de top vormt de plant een rijkver- takte kroon. Van deze F. elastica zijn er in de loop der jaren veel goede variëteiten ontstaan, die nog mooier dan de F.E. zelf is. Een erg mooie bonte vorm is de F. Elastica Decora tricolor ter wijl ook de niet bonte soorten met hun diep donker groene bladkleur erg in trek is. Deze plant is vlak na de oorlog ontstaan uit een zaadselectie. Volgende week behandelen we nog een aantal plan ten van het geslacht Ficus die de moeite van het proberen zeker waard zijn. Ook de verzorging in het algemeen komt ter sprake. Voor uw: BRUILOFTEN - PARTY'S RECEPTIES KOUDE BUFFETTEN RESTAURANT SOESTER NATUURBAD Van Weerden Poelmanweg 4 SOESTDUINEN - Tel. 02155-13156 Van een eenvoudige huzarensalade tot een uitgebreid koud buffet: onze keuken is gespecialiseerd in exclu sieve schotels voor uw party thuis, uw bedrijf enz. Wij maken alle afdrukken met de hand in onze eigen donkere kamer.Da's stukken mooier en niks duurder. Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155 -13109 De in verband met de aanleg van een fietspad over het Bremeen tje door Soest aan het gemeentebe stuur van Baarn gevraagde telling van het aantal scholieren dat t.z.t. van de ze route gebruik zal maken, is bijna voltooid. Het resultaat wordt in eerste instantie in een vergadering van b. en w. van Soest besproken en daar kan dan het besluit genomen worden de raad voor te stellen gebruik te gaan maken van de ohteigeningsbepalingen opgenomen in het plan Landelijk Gebied. Voor de schooljeugd uit Baarn, vol gens de laatste berichten méér dan honderd, zou de aanleg van het fiets pad een enorme inkorting van de rou te betekenen. Nu rijden zij, komend uit Baarn, via de Torenlaan. Stadhou derslaan, Lange Brinkweg enz.straks zou de dagelijkse fietstocht kunnen gaan via de Baarnse Lepelaarstraat/ Zuringlaan, de brug over de Praam gracht, het Bremeentje en de A.P. Hilhorstweg. Niet iedereen is overigens gelukkig met het plan. Met name enkele agra riërs en natuurvrienden verzetten zich er tegen. Gevreesd wordt dat er een druk verkeer gaat ontstaan, met alle gevolgen vandien voor de landbouw en de natuur. Met name zijn tegenstanders bang dat het Bremeentje zo breed zal wor den, dat ook automobilisten er gebruik van gaan maken en dat als gevolg daarvan de in eerste instantie aan te leggen fietsbrug, later ook geschikt gemaakt zal worden voor autover keer. En juist autoverkeer over de A.P. Hilhorstweg vindt men uit den boze. Al jaren wordt met de provincie over legd, hoe deze weg (nu een erkende sluiprouteaan zijn oorspronkelijke bestemming te laten beantwoorden. De weg werd indertijd uitsluitend voor agrarisch verkeer aangelegd. Boeren offerden er spoorwegovergangen en grond voor op. Geen bezwaar bestond er tegen recreatief gebruik, maar al zeer spoedig bleek dat. vooral in de spitsuren, automobilisten deze route namen om de vele verkeerslichten te kunnen omzeilen. Er zijn nu plannen om de weg. juist voor dit sluipverkeer. af te sluiten. Door de aanleg van het fietspad zal het verkeer weer toenemen. De aan sluiting met Baarn zal zeker zo breed moeten blijven als de A.P. Hilhorstweg al is het maar om het agrarisch ver keer de ruime te geven. De tegenstan ders denken dat dan op den duur de brug over de Praamgracht dan toch maar breder gemaakt zal worden. Van de uitslag van de telling van de fietsende scholieren zal het afhangen of het Soester college het fietspaden plan zal doorzetten. Tel. 2306 Seesterbergschestraat 26 Tal, 2306 Ziet en vergelijkt prijzen en kwaliteit 2l/3 pond dik.rauw Vet f 1.00 21/s pd. doorr. Varkenslappen f 1.00 3j/e pd. dik vet Rookspek £1.00 3 pond eigen gesmolten Vet prima f 1.00 21/» pond versch mager Spek f 1.00 21/a pond Gebakt halfom half f 1.10 2V, pond Carbonade f 1.25 2V, pond magere Hamlappen f 1.50 2i/, pond magere Fricandeau f 1.70 En lI Als extra reclame ontvangt ieder kooper van (2.50 l1/, ons mager Onbijtspek CADEAU. Ook thuis bezorgen zonder prijsverhooging. Auto-ongeval Toen Woensdagmorgen een vrachtauto van de Gebr. E. uit Hoogland op de Birkstraat een andere wagen moest passeeren, wilde de bestuurder van een derde auto nog tusschen beide wagens door rijden. De auto van Gebr. E. werd hierbij aan een der voorwielen aangereden met het gevolg, dat deze wagen in een sloot langs den weg terecht kwam en zeer ernstig werd beschadigd. De woeste rijder reed na de aanrijding snel door. Het nummer der auto kon niet worden opgenomen. Zij, die eventueel in lichtingen omtrent deze auto kunnen geven, wordeh verzocht hiervan mededeeling te doen bij de politie. Wie is de eigenaar? Door de politie te Soest werden op 22 Januari j.l. in beslag genomen 8 witte leghorns en 10 Barnevelders - de laatste tamelijk zwaar, donker en van broed 1930. De herkomst dezer kippen is niet kunnen worden nagespoord, waarom de Burgemeester vin Soest verzoekt aan kippenhouders, wonende in de omgeving van Soest, Amersfoort of Doorn wel te willen doen nagaan of door hen in de laatste weken voor 22 Januari 1931, Leghorns of Barnevelders worden vermist, in welk geval men wordt verzocht ten spoedigste hiervan kennis te geven ten Politie- bureele te Soest of zich daar ter herkenning der dieren te vervoegen. Diefstal van kippen Ten nadeele van den heer H. aan den Buntweg alhier, zijn uit een in de nabijheid van zijn woning staand kippenhok 8 kippen ontvreemd. Door het verbreken van een glasruit heeft de dader zich toegang tot het hok verschaft. Motor-ongeval Zondagmiddag is op de Banningstraat bij Soest- duinen een motor met zijspan, bestuurd door den heer R. te Amersfoort, over den kop geslagen. Een en ander is vermoedelijk het gevolg geweest van het feit, dat een uitstekend gedeelte van de motor haakte in de jas van den bestuurder van een woon wagen. Wegens verwondingen moesten 2 personen naar het ziekenhuis te Amersfoort worden over gebracht. Hygiënische mellavinning De A.B.T.B., afd. Soest, hield eene vergadering in café Dijkman. De voorzitter roept allen het welkom toe, inzonderheid aan den spr. Dr. S. Stuurman, directeur van het U.S.C. te Utrecht en verzoekt daarna voorlezing der notulen der laatstgehouden vergadering. Daarop verkrijgt de spr. 't woord voor zijn voor dracht over bovenstaand onderwerp en gaat dan dieper in op het melkbesluit. Door organisatie is zeer veel in dit besluit ten goede veranderd, zoodat deze verordening met een beetje goeden wil best is na te komen. Nooit zijn goed begrepen de fouten die de melkwinning aankleven en daarom moet door overleg en bespreking getracht worden deze te overwinnen. Allereerst stelt spr. de vraag waardoor melk verontreinigd wordt en geeft dan aan door vuil, stof en mest, waarin het krioelt van bacillen, welke zich vooral in melk snel vermeerderen. In den uier zijn zij niet aanwezig, dus komen zij er <^oor of tijdens het melken in. Wanneer men gaat melken is allereerst noodig een schoonen emmer van hout of zink daar de eerste poreus is en de tweede niet naadloos. Daarom een vertind ijzeren emmer zonder naad, welke goed gereinigd kan worden, maar vooral niet met slootwater. Daarop gaat spr. over tot het melkbesluit en wat wel en wat niet mag. Art. 24 er van slaat geheel op den boer, art. 25 op ziektever schijnselen. Reinheid is een allereerst voorschrift waar vooral in den staltijd tegen wordt gezondigd. De stalinrichting speelt daarbij een groote rol en ter voorkoming van ziekten is huidverpleging van het dier een eerste vereischte. Hier mankeert bij velen nog wat aan. Hoe betere huidverpleging, des te betere melkopbrengst, want het dier ademt niet alleen door de bek maar ook door de huid. Daarom moet men het haar kortgeknipt houden en het dier flink borstelen, om alle onreinheid weg te doen. Verder moet de uier in de flanken met een drogen doek voor het melken worden afgewreven, daarna met schoone handen melken, schoone kiel, blok en spantouw, alles behoort rein te zijn. De eerste straal moet apart opgevangen worden daar ze voor een groot deel water is, maar de laatste drop, de boterknop, moet uit de speen gehaald worden. Het toegepaste systeem vuistmelken verdient verre de voorkeur. Als de koe niet goed wordt uitgemolken ontstaan allerhande uierziekte; na het melken moeten de uier en speen afgewasschen worden met koud water. De melk moet na het melken direct uit de stal verwijderd worden, daar melk zeer vatbaar is voor allerlei invloed. Melk die eenmaal veront reinigd is wordt door het zitten niet beter, maar zift men dan door een watten zeef, wat bij een aflevering van 50000 liter per jaar 10,- aan watten kost. In groote trekken had spr. het melkbesluit behan deld en de fouten aangetoond. De uitvoering is met een beetje goeden wil uitvoerbaar; het is niet overdreven. Daarna behandelde spr. enkele ziekten van den uier door streptococcon. Tenslotte bespreekt de inleider het werk van het U.C.S. Utrecht, waar verleden jaar 60 mill. liter melk is gekeurd. UIT,DE ADVERTENTEËN WEGENS MALAISE GROOTE WINTER UITVER KOOP BIJ H. VAN SITTER JR. Kinderpantoffeltjes vanaf 25 cent; damespantoffels met prima leder zool en hak 98 cent; herenschoenen in laag en hoog vanaf 4,50. U moet dit zien om het te gelooven. Haast U voor de mooiste paren weg zijn. TE HUUR: Voor echtpaar z.k. gedeelte van villa bij den hoofdweg. (Gr. zit- en slaapkamers, gebruik van keuken, kelder en tuin) bij besch. weduwe z.k. Gem. 30,-, ongem. p. mnd. 25,-. Inl. bij Waltman Co. Mendelsohnlaan 5, Soestdijk. PRACHT MANGEL: te koop voor spotprijs, zeer geschikt voor pension, bij J. de Bree, Bosstraat 133, Soest. Ongderlest hek aal us in me gehannes ezeiddaak in zaak en aas zaat over ongze braand- weer, omdaat die regionoal mot worre. Ik wis zo doaluk niet waat ovve ze d'r mee be doelde, moar noeng krieg ik ut in de goate, waant de E.H.B.O. hetter ok aal loast vaan. Ze wille aalle opeboare dienste in eejn poel gooie, soame met de omleggende ploatse. Wulle ze noeng zo groag us met me- koars woages rieje of zouwe de bure joaloers weze op ong ze beste spulle f Woar het daat noeng weer veur nódig f Wor ut voortemee zo, daat as ter iemaand op Soest ziek wordt, daattie staakker daan eerst arges in Oamersfoart in bed mot goan legge, veur daaz- ze um ophoale? Mot die persoon daan bie un huus anbelle en vroage: „mak hiero effe tusse de loa- kes, aanders komp de ambu- laanse niet. En as ter eejn in Spoakeburg un ongeluk kriegt, mot die daan eerst in Soest ongder een auto neerge- lege worde om hulp te kriege uut Niekaarkf Daat wor ok un heule orgoanisoasie! Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daak vin daat aal die hulpdienste hiero haarstikke goed in mekoar zilte. Ze ben zo aaktief as un luus op un keu. Mojje us kieke as ter waat an de haand is. Daan scheure ze me toch deur Soest heejn met un noödgaang, daa's heul baar maan. Ze ben d'r omtrent aal veurdaat ter waat ebeurd is. En de braandweer is aal bie de brand as 't nog beginne mot. 't Liekt vaandoag de daag wel of daat aalles, waat nog goed goat, ok zo nódig veraanderd mot worre. Ik hoopt moar, daat ongze staankwiek niet us un keer ontploft, waant as ter daan hulp uut Utrecht bie mot kom- me, motte ze heulemoal omrie- je over de Daalweg. Ze legge aal un heule tied in de modder te mulle bie 't kruuspunt vaan de Konings weg. Licht hebbe ze doaro geologi sche vondste ontdekt, waant ut duurt nog aal effe veurdaat ut kloar is. Wie begint ter noe okinde winteranzo'n klus? Kaajje net zo goed midde in de zomer ut noatuurbaad goan uutbaagere. HANNES VAN DE NENG. llilll Internationale collecties - de grootste keuze in 't Gooi Romantisch, klassiek en alternatief Bruidsjaponnen in alle prijsklassen Speciale collectie avond- en cocktailjaponnen in populair en exclusief genre van gerenom meerde modehuizen uit Florence, Londen en Parijs. Stationsstraat 42, hoek Groest, direkt bij de markt/7jC% Hilversum v p Tel. 035-15055. De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voor zieningen" is weer verschenen, uiter aard bijgewerkt per 1 januari 1981. De folder is een samenwerkingspro- dukt van het Ministerie van Sociale Zaken, het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne en het Voor lichtingscentrum Sociale Verzekering (V.S.V.). Zij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle sociale verzekerings wetten, zowel wat de inhoud van de wetten betreft als wat premies en uit keringen aangaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, telefoon: 020 - 92 74 74. Bij het V.S.V. zijn overigens ook fol ders beschikbaar over de sociale ver zekeringswetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden er kosten in rekening gebracht.

Soester Courant | 1981 | | pagina 11